Telegrafische barichten. (iemengde beriehten. Gemeenteraadsverkiezingen. I Totaal. 810 680 5 675 291 297 264 372 331 335 466 181 164 1 163 99 95 103 48 48 62 409 349 4 345 194 186 185 146 128 119 198 1400 1193 10 1183 584 568 552 566 507 516 747 eigeraar ter markt gebracht aan P. J. Micbielsen '2,50, voor het grootst getal hoornvee aan J. de Putter van Axel 2,50, voor het grootst ge- tal varkens aan A. van den Bossche te Selzaete f 2,00, voor het beste werkpaard van 4 tot 7 jaar aan H. M. de Kegt 5,00, het schoonste van 3 jaar aan P. Dekker te Ter Neuzen 2,50 en van 2 jaar aan Joh. Seheele te Boschkapelle /2,5Q en van een jaar C. T. Michielsen 2,50, voor het vetste stuk hoornvee 5,00 en beste baat- gevende koe 5,00, beide 'aan J. Zegers. De nainen waarachter geen woonplaats staat vermeld, wonen te Zaamslag. Ofschoon er weinig handel was werden toch voor enkele beesten hooge prijzen besteed, terwijl een koe werd verkocht voor f 290, en een vaars voor f 260. Axel, 6 Juli. Om deel te nemen aan het voorbereidend militair onderricht hebben zich alhier 28 jongelieden aangemeld. Het vorige jaar hadden er zich 42 aangemeld. Hedenavond werd alhier ten huize van den beer P. Koole aanbesteed het bouwen van een woonhuis in de Molenstraat, in drie perceelen. le perceel, metselwerk. Hiervoor werd inge- scbreven door de heeren P. de Jonge voor 1675, F. van Tatenhove voor 1624 en P. van Hoeve voor 1550. 2e perceel, timmerwerk. Hiervoor werd inge- schreven door de heeren A. van 't Huff voor 1548, H. van Luijk voor 1545, F. Deij voor 1510 en J. K. Vink voor f 1466. 3e perceel, schilderwerk. Hiervoor werd inge- schreven door de heeren C. B. Antheunis voor 343, I. J. Brakman voor 320, H. Hoeb£ voor 304,85 eu Ph. A. Knieriem voor f 203,75. Alle inschrijvers wonen alhier. A1 le perceelen zijn aan de laagste inschriivers gegnnd. Sas van Gent, 7 Juli. Hedenmorgen werd de timmermau P. de Vriend, die werkzaam was op eene circa 10 meter hooge stelling fen de sluiswerken alhier, liggende naast die stelling gevonden, waar hij afgevallen was, zonder door iemand te zijn opgemerkt. De ongelukkige die erg over inweudige pijnen klaagde, werd in een nabij zijndg opzichterskeet de eerste geneeskuudige hulp verleend, door Dr. Bruijnsma, waarna hij per draagbaar naar zijne woning alhier werd overgebracht. OA voor cnze jongste jeugd wordt er jaarlijks op onze kermis voor een extra dag gezorgd. Op den derden kermisdag n. 1. wordt hier de plech- tigheid van het Genootschap De H. Kindsheid gevierd. Des morgens om 8 uur vergaderen al de kleinen (waarouder vele kinderen in Chinees- jes verkleed) aan de gemeenteschool om vandaar door de dames zelatricen van het genoodschap naar de kerk te worden geleid. In de kerk ge- komen zongen de kinderen 248 in getal een toepasselijk liedje begeleid door het lljarig doch- tertje van de heer Prud. Kerckhaert. Het was verrukkend al deze kleinen zoo netjes in koor te hooren zinsren. Na de plechtige H. Kindsheidmis was de draal- molen beschikbaar voor de leden van de Kindsheids waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. Dit maakte een lollig slot aan het feest van onze jeugd. anneer men weet dat de Vereeniging voor een drietal jaren nog geen 100 leden telde en nu reeds geklommen is tot 248 en wel door het ijverig werken van de hoofdzelatrice Mej. Clarisse Hesters, mag men hier een woord vanlofaange- noemde jufrouw niet onthouden. Het bezoek aan de schietingen bij gelegen- heid van de kermis ten deel gevallen en den uitslag van deze is als volgt 2 Juli. 76schutters. Bij verloting hoogvogel ten deel gevallen aan Al. de Guytenaere. Verder werd afgeschoten de zijvogels door M. Dellaert van Hoboken en Aug. Vereecken van Assenede, en de kallen door Flm. van Kerckhove van Selzaete en van Th. Voerman van Philippine. 3 Juli. 43 schutfers. Hoogvogel P. Stroo- bant van Sas van Gent. Zijvogels Al. Govaert en P. van Assel van Wachtebeke. Kallen Al. Govaert en P. van Leuven van Sluiskil. IV estdorpe, 6 Juli. De uitslag der heden alhier gehouden stemming voor drie leden van den gemeenteraad is als volgt Aantal kiezers 248. Uitgebrachte stemmen 192. YTan onwaarde 1. Hiervan verkregen de heeren D. B. van Acker 89, C. Dellaert 134, F. Ingels 88, G. I. Karnoen 8b en A. L. de Munck 54 stemmen. Alzoo gekozen de heer C. Dellaert, aftr. lid. V erder zal er herstemming plaats hebben op Maandag 17 Juli a. s. voor de heeren D. B. van Acker, Fr. Ingels, G. I. Karnoen en A. L. de Munck. s Griciv.GiihagGj Juli. De Ministers Kuyper en Loeff zijn heden naar het Loo vertrokken. UITSLAG der stemming voor vier leden van den Gemeenteraad te Ter Neuzen op 7 Juli 1905. Aantal stemmen district in Cw a N CS os m ce In een herberg op dea steenweg van den Luythegea naar den Ouden-God nabij Autwerpenhad de herbergierster de onvoorzichtigheid begaan een kan petroleum op een brandeud fornuis te plaatsen, om een klaut te bedienen. Op het oogeublik dat de vrouw de kan wilde wegnemeo, ontplofie deze en de brandende petroleum spatte over geheel haar lichaam. Brandend snelde zij de straat op, waar ze weldra op -den steenweg neerzakte. Toeu de toegesnelde personen de vlammen hadden uitgedoofd, was haar toestand verschrikkelijk om te zien. Lappeu verbrand vleesch hingen de ongelukkige van het lichaam. Weinige oogenblikken later was de vrouw een lijk. Nabij de kazerne te Hasselt week een aut0- mobiel, gevoerd door een chauffeur, en waarin een dame en hare dochter gezeten waren, uit voor een hondenkar, joist op het oogenblik dat een °ude man in dezelfde richting op zij giug. Hij werd door de automobiel omgeworpeu en met gebarsten schedel opgenomen. Een uur nadien was hij dood. De verongelukte was een half blinde en half doove man, vader van twee getrouwde kinderen. De eigenaar van de auto is zelf het ongeluk aan den procureur des konings gaan melden. St. Jansteen. Tijdens het onweder dat Woens- dagochteud boven deze gemeente woedde is het huisje met stal van A. Noens in de Ellenstraat afgebrand. Koewacht. Omtrent de arrestatie van den kippendief, waarvan wij in het vorig nummer met een enkel woord melding maakten, kunnen we Dog het volgende mededeelen. Dinsdagnacht woedde er een hevig onweder en de landbouwer J. Jausen op den Heikant (gem. Stekene) was opgestaan. Hij keek eens door het venster of hij nergens brand bespeurde en zag bij het flikkeren van den bliksem twee personen, die bezig waren zijn kippenhok te ledigen. Zonder zich een oogenblik te bedenken springt hij naar buiten. Weldra heeft hij een der dieven, een forsch gebouwden kerel, bij den kraag en hoewel deze veel moeite deed om los te komen, hield Jansen hem vast, tot er hulp kwam opdagen. De andere dief had intusschen het ha .enpad gekozpn. Spoedig kwamen er buren op het geroep van Jansen tofgesneld, die onze nachteiijke bezoeker bewaakten, tot de inmiddels gewaarschuwde gen- darmen ter plaatse waren. Goed geboeid werd onze man, die eene oude bekeude der politie bleek te zijD, naar de strafgevangenis te Dendermonde over gebracht. Het schiint, dat de andere dief ook gekend is. Zniddorpe. Den 23 Juli a. s. zal hier een zeer zeldzaam feest gevierd worden. Alsdan her- denken niet minder dan 3 paar oudjes den dag, waarop ze voor 50 jaar iu het huwelijk ge- treden zijn, n.l. Ch. de Neve—Mets, E. van NienlarideDe Maessehalk en A. Velleman Temmerman. Een feestcommissie, bestaande uit de voornaamste ingezetenen, is gevormd om dezen dag voor de jubilarissen tot een waren feestdag te maken. De muziekgezelschappen van Koewacht, Axel, Overslag, Westdorpe en alhier zullen het feest opluisteren. Westdorpe. I)e uitslag van de groote prijs- doelschieting bij Ch. de Cooker alhier op den Iste Kermisdag is als volgt Oppervogel Henri Vermaele van Sluiskil, roos- vogel Joseph Ceulenaere alhier, lste zijvogel Petrus Geerinck alhier, 2de zijvogel Leo Vervaet alhier, lste kal Ed. Verraast van Philippine, 2de al P. Maertens van Sluiskil. VV estdorpe. De kermis is alweer eens voor een jaar achter den rug. Er is een goed glaasje gedronken en veel pleizier gemaakt. In verschei- dene herbergen werd gelegenheid gegeven voor dans, waar goed van geprofiteerd is doch alles is in de beste orde afgeloopen. Naar wij hooren zijn er nergens moeilijkheden voorgekomen. Er is echter niet veel te zien op onze kermis. Den draaimolen van //Smet" en eenige kramen is alles. Aantal kiezers Uitgebracht Van onwaarde Geldige stemmen D. J. Dees J. A. de Jonge L. de Koeijer J. K. de Masier W. A. de Ridder G. A. Standaert A. Visser De volstrekte meerderheid bedraagt 592. Alzoo gekozen de heer A. Visser. Herstemming tusschen de heeren Dees, De Jonge, De Masier, De R dder en Standaert. Hoek. Uitgebracht 345. Onwaarde 2. Geldi^ 343. Volstrekte meerderheid 172. J. van Alten Cz. 114, J. Haak 131, J. de Meester (aftr.) 212, M. de Regt (aftr.) 208, J. YVolfert Hz. 115, J. van Wijck (aftr.) 189' Alzoo gekozen de heeren J. de Meester, M. de Regt en J. van Wijck. Hontenisse. Uitgebracht 440. Geldige stemmen 433. Volstrekte meerderheid 21*7. J. Buijsrogge 207, E. B. Dumoleyn (aftr.) 311, E. Kuijpers (aftr.) 273, C. L. van Mol (aftr.) 293 P. Vereecken (aftr.) 261. Alzoo gekozen de heeren E. B. Dumoleyn, E. Kuypers, C. L. van Mol en P. Vereecken.' Uitgebracht 283. Y7olstrekte meerder- Hulsi. Kiezers 319. Onwaarde 1. Geldig 282. heid 142. J. Adriaanse (aftr.) 166. P. H. W. van Alphen (aftr.) 153( C. L. de Cock 58, L. Fricot 85, E. C. O. M. Hombach (aftr.) 144, E. F. L. van Waesberghe 73. Alzoo gekozen de heeren J. Adriaanse, P. H. W. van Alphen en F. C. O. M. Hombach. St. Jansteen. Kiezers 285. Uitgebracht 218. Onwaarde 1. Volstrekte meerderheid 109. A. de Beule 40, J. F. de Cock (aftr.) 109, J. C. Cornelissen (aftr.) 99, A. Ferket 48, B. van de Goore (aftr.) 109, A. P. M.Vermandel 106. Alzoo gekozen de heeren J. F. de Cock en B van de Goore. Herstemming tusschen de heeren A. P. Ver- mandel en J. C. Cornelissens. Zaamslaer. Kiezers 547. Uitgebracht 500. Onwaarde 2. Volstrekte meerderheid 250. K. de Ivraker (aftr.) 299, A. Riemens (aftr.) 286, M. de Jonge (aftr.) 249, L. J. Geeldhoedt (aftr.), 249, H. M. de Regt Mz. 225, L. A. de Mul 194. Alzoo gekozen de heeren De Kraker en Riemens. Herstemming tusschen de heeren Geelhoedt, De Jonge, De Regt en De Mul. Een protestantsche dominee en zes leerlingen van een weezeugesticht van Londen, die drie dagen geleden te Brugge waren aangekomen, begingen Dinsdag namiddag de onvoorzichtigheid' onmiddellijk na hun middagmaal te gaan baden in de Damsche vaart, te St. Kruis. Maar nauwelijks bevonden zij zich in het water of drie hunner, de dominee en twee zijner leeringen, gingen naar onder zij hadden een bloedopdrang naar de her- senen gekregen. De dominee en een derjongens konden er nog uitgehaald eu in het leven terug- geroepen worden. De derde verdronk. Een correspondent van de /Lancet" te Calcutta, meldt, dat digelijks meer dan 5000 menschen in Britsch-Indie aan de pest sterven. Dit cijfer klinkt vreeselijk, doch het is laag tegen het sterftecijfer in de maanden Maart en April, daar er toen iederen dag minsteus 8000 gevalleD een doodelijken alloop hadden. In de provincie Pundsjab is het sterftecijfer van 30000 op 25000 per week teruggegaan en ook in de andere gedeelten van dit groote gebied is een dergelijke afuame te bemerken. Men zou hieruit echter niet mogen besluiten, dat de ziekte langzamerhaud zal verdwijnenhieraan denkt in Indie niemand, tenminste geen deskundige. Dit verschijnsel is ieder jaar te bemerken met de intrede van het zomerseizoen nemen de ziekte- gevallen af. In den herfst wordt het cijfer altijd weer hooger en er is weinig hoop dat het dit jaar anders zal zijn, want het gemiddelde sterftecijfer was tot dusver in alle maanden van 1905 hooger dan in vroegere jaren. Ook Achter-Indie, dat tot dusver vnjwel van de ziekte veYschoond was geblfeven, is er nu door aangetast. Pest is verschrikkelijker dan oorlog. En Engelaud schijnt geen middelen te kunnen vinden om de ziekte, zij 't dan, dat't niet zoo gemakkelijk is, deze den kop in te drukken, ten minste eenigszins te doen afuemen. Een millioen cadeau. Onder hoogst eigen- aardige omstandigheden ontving dezer dagen de Fransche Zendingsvereeniging een millioen ten geschenke. Een in lompeji gekleede vrouw schelde tegen den avond aan het groote missiehuis aan en vroeg den portier//Zou ik den algemeenen overste, monseigneur Le Roy, wel even kunnen spreken z/Dat zal moeilijk gaan", antwoordde de broeder, //kunt u mij de boodschap niet afgeven //NeeD, ik moet hem zelf spreken, wilt u zoo goed zijn, hem mijn verzoek over te brengen." De broeder klopt bij monseigneur aan, die meegaat naar de spreekkamer. //Wat wenscht u //Zijt u monseigneur", antwoordt de bedelares, //de voorzitter van de Zendingsvereeniging //Die ben ik". //Dan wilde ik u, hoogeerwaarde, ook iets schenken voor de missies" bisschop Le Roy meende een paar centimes te zullen ontvangen z/en ik breng u hier een millioen francs." Met deze woorden overhandigde de vrouw den bisschop een pak banknoten, die zij tot dusver onder haar kleed verborgen gehouden had. De verblufte bisschop vertrouwde zijn oogen en zijn ooren met nam het pakje aan en overtuigde zich van het felt, dat er werkelijk een millioen in banknoten aanwezig was. De bisschop wist niet of hij met een krank- zinnige of met een bedriegster te doen had. Toen hij wat van de verbaziug bekomen was, vroeg hij le zijt ge? Ik moet uw naam en uw adres weten om die in ous register in te schrijven." //Dat is met noodig," zeide de geheimzinnige vrouw en meteeu was zij uit de deur gesneld, en in het duister der stad verdweuen. Maandagnamiddag gi„g een vrouw uit St. Pieters Vrouwenstraat te Gent na het eten, naar haar slaapkamer. Ze nam haar tweejarig zoontje mee en legde het naast zich in het bed. Gedurende den slaap der moeder stond het wichtje op en klauterde op het vensterkozijn. Eensklaps ver- loor het kind het evenwicht en vie] op de straat- steenen, met het orgelukkig gevolg dat zijn schedel verpletterd werd. Het kind werd in allerijl naar het gasthuis gebracht, waar het korten tijd nadien bezweken is. Een zonderling testament. Te Montpel- lier stieif een 70jarige bemiddtlde directrice eener school, die een zonderliDg testament ualiet. De oude vrouw had een vreeselijkeu angst gehad om levend begraven te worden, bijv. in lithar- gischen slaap, en daarom droeg zij haar efgenamen op, haar lichaam te laten openen en het hart er uit te doeu nemen, hetgeen ook gebeurd is. L it Berlijn wordt een staalfje bericht van grenzenlooze brutaliteit. Professor Sch., die ge- scheiden van zijn vrouw leefde, liet, om bewijs- materiaal tegen haar te krijgenin het echtscheidings- proces, haar woning maandenlarg, dag en uacht, door detectives observeeren. Deze bespioneering liep zoozeer in het oog, dat de overige bewoners van bet huis de huur opzegden, daar ze er even- eens door lastig gevallen werden. Er kwamen geen nieuwe huurders. De huiseigenaar was blij. toen een schilder K. verschilleude kamers onder de verdi/ping van mevrouw Sch. voor eenige maanden huurde. Toen het echtscheidings-proces behandeid werd, vernam de huiseigenaar te weten met welk doel K, de woning gehuurd had. Prof. Sch. had K. omgekocht om in het pla fond van de kamer, beneden de kamer van zijn vrouw, een gat te boren en zoo haar handelingen na le gaan. Er werden daarbij ook phonographen gebruikt. Het dienstmeisje van mevrouw Sch. was eveneeus omgekocht. De stad Watkinsville in Georgia was onlangs het tooueel vau eene afschuwelijke Ivuchzaak. Een bejaard echtpaar was na eene reeks van mishandelingen vermoord, en eenige uren later werden acht negers en een blanke in de gevan- gems gezet. De gearresteerden werden voor een deel verdacht bij den moord betrokken te zijD, terwijl de anderen om geringe oorzaken gearres- teerd waren. De moord verwekte in de geheele omgeviug een onbeschrijfelijke seusatie, en° tegen middernacht begaf zich een groote menigte, aan t. hoofd waarvan zich aanzienlijke burgers geplaaist hadden, naar de gevangeDis. De menschen droegen bijna alien maskers en waren met revolvers ge- wapend. Zij maakten zich van de 9 gevangeuen meester, die naar het marktplein gevoerd werden^ waar eene woedende volksmenigte lien wachtte. De gevangeuen werden daar aan telegraafpalen opgehangen om hen als doelwit voor de scherp- schutters te gebruiken. Toeu de politie kwam, vond zij 9 lijken. De vorige week brak te Konstanz de knecht uit een hotel de casefte van zijri meester open en stal de daarin aanwezige 1800. Dit geld met de breekwerktuigen pakte hij in een zak, nam dien op den rug en verwijderde zich per Sets. De diefstal werd dadelijk bemerkt en de politie seinde naar alle Lichtingen om aauhouding. Toen de dief de brug over den xtijn wilde oversteken, reed hij tegen een politieposthuis aan, viel voor- over van zijn wiel en het geld vloog over de straat. De toeschieteude agenten hieipen hem weer op de been, zoehten het geld voor hem bij een en staken het hem in zijn zakken. De gauw- dief beweerde dat hij bediende was van de gas- fabriek, waarop de agenten hem de verzekering gaven dat, als er nog geld gevonden werd, zij dit aan de fabriek zouden afdragen. Onze dief verwijderde zich, dankeod voor de betoonde hulp. Teruggekomen in de post hoorden de agenten van den diefstal, en begrepen bedrogen te zijn. Den volgenden dag werd de handige oplichter echter al gegrepeu. Dezer dagen vorrnde zich op het Zuger meer tijdens een geweldig onweder een enorme waterhoos, waarvan een ooggetuige, een onder- wijzer, die met zijn klasse op de aangrenzende hoogten wandelde, devolgende beschrijving geeft: De hemel is bedekt met half-donkere regen- wolketi, die nu en dan haar grillige vormen veranderen, vaneen scheuren en dan een opening breken in een laag van parelgrijze, vreemd- belichte dampen. Boven het noordelijk gedeelte van het meer, welks geheele oppervlakte met sombere rimpels ligt, hangt een zware onweers- wolk. De temperatuur is zwoel en drukkend. Plotseling schijnt het of in de verte een boot

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 6