Gemengde berichten. Handelsberichten, Provinciale Staten van Zeeland. Zitting van Dinsdag 4 JuJi 7*/2 uur. De Zomer vergadering der Staten werd heden- avond op de gewone wijze door den Commissaris in naam der Koningin geopend. Afwezig waren de heerenVan Lijnden, Hombach, Ysebaert en Yader van 's Gravem polder. 1 vacature. De nieuw gekozen leden, de heeren Blum en Moolenburgh werden na onderzoek hunner geloofsbrieven toegelaten en geinstalleerd. Door den Voorzitter werden zij met hunne benoeming geluk gewenscht. Met een enkel woord werd door hem in herinnering gebracht hetgeen de heeren Van der Lek de Glercq en Wisboom Verstegen in het belang der Provincie hadden gedaan en braeht hulde aan hunne verdiensten. Daarna werd door hem aan de vergadering kennis gegeven van het overlijden van het lid der Staten, de heer Bos. Mededeeling van verschillende ingekomen stukken, hoofdzakelijk Kon. besluiten houdende goedkeuring van besluiten in de vorige Staten- vergadering genomen, welke alien, evenals eenige trouw wederkeereude mededeelingen van Gedep. Staten voor kenuisgeving werden aan- genomen. Werd voorgelezen het bericht van den heer W. A. Graaf van Lijnden dat hij met 1 Juli ontslag neemt als lid van Gedep. Staten. Door den Voorzitter werd hulde gebracht aan de zeer vele en gewichtige diensten door hem in in deze functie bewezen. Nog was o. a. ingekomen een adres van het bestuur van den Kleinen St. Albertpolder om renteloos voorschot voor wegsverbetering een verzoek van het bestuur der vereeniging //Vereenigde Handswerklieden te Ter Neuzen", om een subsidie voor hare afdeeling voor vak- onderwijs een verzoek van het bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhoudingeener ambachts- school te Hulst, om een jaarlijksche subsidie. Werd in overweging gegeven deze alien in handen te stellen van Gedep. Staten, teneinde daarover in de najaarszitting een voorstel te doen. Conform werd besloten. Naar de afdeelingen werden verwezen een 23tal voorstellen van Gedep. Staten. Hieronder is ook eene wyziging in het voorstel tot rege- ling van de reis- en verblijfkosten en het presentie- geld van de leden der Provinciale Staten. Art. 8 daarin moet gelezen worden, dat voor het bij- wonen van elke vergadering der Staten aan ieder lid een presentiegeld vau f 5 wordt toegekend. Daarna werd de vergadering in afdeelingen gesplitst. Aangenomen werd het voorstel van den Voor zitter om de volgende bijeenkomst te houden'op Vrijdag 14 Juli a. s. om 10 uur voormiddag en daarin over te gaan tot de verkiezing van een lid van Gedep. Staten en van het lid der Staten, bedoeld in art. 89 der Provinciale wet. Daarna werd de vergadering gesloten. Kaniongerecht te Ter Neuzen. Te Lexmond heeft Maandagmiddag een onweer gewoed, gepaard met storm en hagelslag, terwijl bovendien nog een windhoos ontstond. De ge- volgen zijn verschrikkelijk. De veldvrucbten zijn ontzettend benadeeld, sommige vernield. Tuinen met bloemen, planten en vruchten, die een uur te voren prachtig stonden, zijn nu als verweest. Honderde glasruiten zijn stuk geslagen. Alleen langs den Rijksstraatweg tusschen Lexmond en Meerkerk zijn niet minder dan ruim 100 zware boomen omvergestormd sommige metgroote stukken grond. Tusschen Schoonhoven en Vianen heeft het on- weder met hagelslag ook veel schade veroorzaakt. Tal van woningen zijn beschadigd en veel glas ruiten vernield. Er vielen hagelsteenen als okker- noten en duiveneieren en de windkracht was z6o geducht dat gezonde, dikke boomen door midden braken als een riet en het losgeraakte boven- gedeelte een heel eind ver door het luchtruim werd geblazen. Ook de kersen zijn meereudeels geheel vernietigd. Uit Hoogezand meldt men, dat Maandag een meisje van 22 jaren, M. v. C., in het diep te Kalkwijk is verdronken. Bij een dezer dagen te Terborg gehouden verkoop van den inboedel van den heer Th. Snelting werden door den wethouder Verheijen gevonden een aantal werktuigen, waarmee in de middeleeuwen misdadigers gebrandmerkt werden. Deze werktuigen, waarschijnlijk oorspronkelijk afkomstig van het huis Wisch, later overgebracht naar het gemeentehnis te Terborg, werden voor ongeveer 40 jaren, toen het laatste naar Varsseveld werd verplaatst, op een of andere wijze vergeten. Het zijn er zes, waaronder drie zware. Op het eene staan de leters H. W., op een ander M., met een soort kroon er boven, en op het derde het wapen der heerlijkheid Wisch. De overige drie bevatten de letters A F en C en een vluchten- den baas (zeker voor stroopers). Ook werden nog stukken van een worgpaal met kettingen er aan gevonden. De galg werd reeds vdor jaren voor handwrjzer gebezigd. Te Nijega heeft Zondagmiddag in een onbe- waakt oogenblik een tweejarig kind, spelend met lucifers, een timmermanswinkel in brand gestoken. Het geheele huis brandde tot den grond af. Ternauwernood ontkwamen vier arbeiderswoningen aan den fellen gloed. Een brandspuit ontbrak. Zaterdag waren twee schepen hout gelost, die nog niet waren verzekerd. De schade is groot en de ouders zijn ten diepste verslagen. Nog altijd blijft in Berlijn de ontzaglijke hitte heerschen. Vooral onder de paarden van de omnibusmaatschappijen kotnen telkens gevallen van zonnesteek vooreen veertigtal konden niet meer en verscheidene daarvan stierven. Zondag werd de brandweer 39 opgeroepen. Bij massa's ontvluchte'n de inwoners de stad naar badplaatsen en Sommerfrischen. INGEZONDKN STUKKEN. Geen politiek in den Band Geen politiek bij Baadsverkiezingen In Mexico zijn twee steden door een over- strooining verwoest. Laatstleden Vrijdagnacht stak een geweldige storm op, waarbij het hevig regende en bliksemde. In een oogwenk veranderden de straten van de stad Guautojuatoin razende stroomen, zoodat deuren en vensters werden losgerukt en een massa menschen verdronken. Men zegt dat de stad totaal is verwoest, terwijl Marafilo, een stadje vlak bij Guautojuato ook geheel zou ver- dwenen zijn. Een spoortrein is door den vloed ontspoord, terwijl vele passagiers in het snelrijzende water omkwamen. Nu reeds meldt men dat er duizend dooden in beide genoemde steden te betreuren zijn. Johannesburg is in 't begin van Juni bezocht door een voor 't begin van den winter aldaar ongekende koude. Verder Zuidoostelijk hebben hevige stormen gewoed en in Natal lag de sneeuw zoo hoog, dat de treinenloop ernstige vertraging ondervond. De telegraaf was mijlen ver vernield. In gewone jaren is het in Natal, begin Juni, ongeveer zoo warm, als gedurende een matigen Noord-Europeeschen zomer. Uit Hunsingo wordt gemeld dat het be richt omtrent het hoofd der bijzondere school te Uithuizen niet juist was. Het hoofd dier school is nog in functie en beweert onschul- dig te zijn, al is hij ook aangeklaagd. Van ontslag is nog geen sprake. AANBES TED INGE N. Op Donderdag 13 Juli 1905, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van bet Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het vernieuwen van paalregels aan de Rijkszeeweringen en haven werkente Vlissingen. (Raming 5970,—). Antwoord aan X. Politiek bij de menscJien, diu'irotn ook bit) de verkiezingenzeifs by de Baadsverkiezingen. X-kkpnTw Uraarna£U: leeft en 8treeft' die hem ZEETIJD1 IN JtL IN. Van 3 Juli tot en met 4 Juli. liulst, 3 Juli. Zitting van 1 Juli 1905. Veroordeeld zijn: F. H. E. v. Hzonder beroep te Sas van Gent, ter zake van overtreding der Wapen- wet; tot eene boete van 1, subsidair 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring van den in besiag genomen revolver. P. D te Sas van Gent, ter zake van buitenlandsch gezouten varkensvleesch en rundvleesch invoeren tot een boete van j 0,50, subs. 1 dag hecht. met verbeurd verklaring van de in besiag genomen worst. J. d. L., visseher te Philippine, ter zake van visscherij- overtredingtot eene boete van f 2, sabs. 2 dagen hech't. met teruggave van den in besiag genomen riek. M. H., werkman te Axel, ter zake alsvoren; tot eene boete van I, subs. 1 dag hecht. met bevel tot teiug- gave van den in besiag genomen hengel. A. v. C., jachtopziener te Axel, ter zake alsvoren; tot 2 X /3 boete, subs. 2x3 dagen hecht. met ver beurdverklaring van den ir, besiag genomen aalkorf. C. B, landbouwersknecht, P. A. d. B., J. H., werk- lieden, L. d. P., iand'oouwerskuecht, alien te Zaamslag, A. S landbouwersknecht te Boschkapelle, D. S., land- bouwer en J. P. d. W., landbouwersknecht, beiden te Zaamslag, ter zake van het rijden met een rijwiel zonder lantaarn ieder tot eene boete van /l,subs.T dag hecht. P. D., landbouwersknecht te Zaamslag, ter zake van het rijden over een niet verharden zijberm; tot eene boete vau 0,50, subs. 1 dag hecht. A. v. C., jachtopzichter te Axel, ter zake van het zonder vergunning Ioopen over bezaaiden grondtot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. A. J., P. M., E. B., L. v. W., L. d. R., A. d. S., A. S., S. d. B., F. d. B., alien arbeiders te Stekene (Belgie), ter zake als vorenieder tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht. F. v. A., T. v. A., J. S., alien arbeider te Moerbeke (Belgie), ter zake als voren ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. A. V., horlogemaker, L. J., spoorwegarbeider, beiden te Axel, ter zake van het zonder vergunning loopen over eens anders grond; ieder tot eene boete van 0,50 subs. 1 dag hecht. P. F., arbeider te Zaamslag, ter zake van straat- schenderij tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. J. R., F. R., schippers te Philippine, ter zake van het als schipper niet zorgen dat het nummer van zijn vaartuig niet bedekt worde ieder tot eene boete van/15, subs. 10 dagen hecht., met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde. J. D., P. C. F., beiden bootwerkers, J. B. d. YV., gep. O.-l. militair, alien te Ter Neuzen, S. d. B., zonder beroep te Zaamslag, J. N., grondwerker te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschapieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. B., winkelier te Axel, ter zake van leerplichtwet- overtredingtot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. A. V., horlogemaker te Axel, ter zake als voren; iot eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht. J. v. 1)., veldarbeider te Axel, P. V., sjouwerman te Ter Neuzen, L. d. S., werkman te Axel, E. d. K., bootwerker te Ter Neuzen, J. P. J., veldarbeider te Axel, ter zake als voren ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. H. H., werkman te Ter Neuzen, J. v. H., veldarbeider te Axel, L. J., werkman te Ter Neuzen. L. d. S., F. W., beiden veldarbeiders te Axel, ter zake als vorenieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. Dat zegt inzender X te verlangen. Ik zou t laatste ook willen, bijaldien ik zekerheid had, dat de gekozenen zich in den Raad van politiek- doenenj zouden onthouden. De antirevolutionaire party echter heeft toen zij in den Raad over de meerder- heid beschikte, m. i. te veel door woord en daad de behoefte daaraan getoond, om te mogen vertrouwen, dat zij zich daarvan in den vervolge zal spenen. Men herinnere zich, hoe zij 2 jaren terug de politieverordening heeft verandei d volgens haar antir. beginsel tot schade van andersdenkende medeburg'ers. Ik ben bij 'tlezen van X's stukje ook niet geheel zonder twijfel gebleven, of 't met zijn verlangen wel erijS^'S en bij niet slechts de politiek maar ook den godsdienst zou willen mengen bij deze Raadsverkiezing. Waarom anders zijne vraag „Maar hoe komt dan de heuzensche Liberate Kiesvereeniging er toe, een katholiek als kandidaat te nemen, juist omdat hij katholiek is? Hoe komt X er toe, te denken, dat de liberale Kies vereeniging zich door die overweging heeft laten leiden, om A. Standaert, kandidaat te stellen Wie heeft dat in of buiten die Kiesvereeniging gezegd of beweerd behalve X Meent X, dat de katholieken van Neuzen niet even- goede, eveneens schot en iot betalende medeburgers zijn als de andersdenkenden i Doudt X een katholiek medeburger onwaardig voor het lidmaatschap van den Raad? Gelooft X, dat het strookt met verdraagzaamheid en rechtvaardigheid iemand uit den Raad te weren om ®yn gel oof En weet X een andere verklaring van het feit, dat tot heden .nog niet een onzer katholieke medeburgers als raadslid is gekozen Nog eens, waarom zijne vraag: Ho» komt de Liberale Kiesvereeniging van Neuzen er toe, een katholiek uls kandidaat te nemen, juist omdat hij katholiek is, indien de vraag hem niet door onrerdraagzaamheid is in- gegeven De Liberale Kiesvereeniging heeft A. Standaert kandi daat gesteld, omdat zij hem voor 't lidmaatschap van den Raad niet minder geschikt zal hebben geoordeeld dan hen, die daarin reeds zetelen. vr^a8f' ge1 oof van den kandidaat daarvoor in de schaai kan zijn geworpen, is op zijn minst ge nomen zeer onkiesch. En fanatiek onverdraagzaam is ze, als hij er mede beoogd heeft, dien kandidaat te laten vallen om zijn geloof. En lof en eere zij gebracht aan de liberale partij en ire Kiesvereeniging, omdat zij met het fanatiek hare exclucivisme heeft gebroken en" een Ter Neuzensch burger om zijn geloof niet onwaardig oordeelt, de geheele burgerij te vertegenwoordigen in den Raad. Ter Neuzen. y Ter Neuzen, 4 Juli 1905. Mijnheer de Redacteur Daar het u bekend is, dat ik het zich bemoeien door politieke vereenigingen met de verkiezingen voor den Raad steeds heb afgekeurd zal het u niet vreemd voor- komen, dat ik mijne instemming betuig met de strekking van het schrijven van X in uw vorig nummer. Het bleek mij herhaaldelijk dat velen met mij alle politiek bij de verkiezingen voor den gemeenteraad willen weren en ik had werkelijk gehocpt dat we deze maal van een politieken strijd zouden verschoond blijven. Ik hoopte dat de liberale kiesvereeniging, omdat dit thans op haar weg lag, zich dezen keer niet met de verkiezing zou hebben bemoeid. Zij doet echter precies het tegenovergestelde van wat verwachtte zij treedt met een woedendepartijzuchtop. Maar opmerkelijkzij uit die zucht alleen tegen de drie antirev. aftredende leden. Den katholiek toch zeker ook een politieke vijand ontvangt zij met open armen, niet omdat zij hem zoo bijzonder geschikt en bekwaam acht, maar omdat hij katholiek is, zooals X. terecht opmerkt. Had zij alleen de heer Standaert (naast den heer Visser natuurlijk) gesteld, omdat hij, naar hare meening, de vereischte geschiktheid bezit en ook, wat mij betreft, om aan het verlangen van verschillende katholieken te voldoen men zou haar hebben kunnen prijzen om haar vertrouwen op de kracht der liberale beginselen, om haar hoog staand liberalisme. Maar nu zij er eenvoudig op uit is om de antirev. tegenstanders te treffen, nu kan ook zij onmogelijk het verwijt ontgaan van te drijven. Ook mij spijt het dat deze zoo goede gelegenheid niet is aangegreper. om te geraken tot toenadering en gemeenschappelijk overleg, hetgeen stellig en iii het belang der gemeente en in het belang der ingezetenen zou zijn. Thans staat men echter weer tegenover elkander, vijandiger dan ooit. Vrijdag zal blijken of de kiezers, ik bedoel de vrij- zinnige kiezers, ook thans de liberale kiesvereeniging zullen volgen. Ik zou dit zeer betreuren omdat er, buiten de politieke, geene bepaalde redenen zijn om de aftredenden niet te. h.evk'ezen maar ook omdat anders later aan alle vrijzinnigen gebrek aan ware vrijzinnigheid zou kunnen worden ten laste gelegd. Achtend, Uw dw. dr., VAN DER MOER. Te laat kwam mij het ingezonden stuk van den heer X in handen, om er breedvoerig op in te gaan. Ik wil door gebrek aan tijd dus heel kort zijn. De heer X zal wel niet behooren tot de goede vrienden, die onze feilen toonen. In dat geval had zijn stukje' eene week vroeger in de krant geprijkt of na de stemming. Hij schijnt zich echter op neutrale basis te willen stellen en als zoodanig is een tegenwoord beslist noodig. YYe willen veronderstellen, dat de heer X een man des vredes is, een gematigd, gemoedelijk mensch, maar iemand, die, zooals zulke naturen gewoon zijn, een afkeer heeft van politiek. Anders zou X eens op andere plaatsen letten, kleine dorpen zelfs, als b. v. Dirksland, Stad aan 't Haringvliet en a., waar liberale gemeenteraadsleden werden uitgeworpen. Ook woont de heer X waarschijnlijk nog pas kort in Ter Neuzen en is met de toestanden niet op de hoogte. Anders zou hij weten, dat in de jaren, dat de anti rev. de meerderheid hadden, de politiek wel degelijk voor den dag kwam, dat somwijlen het gemeentebelang voor het partijbelang moest wijken. Ook bij andere zaken onderwijs, schoolgeldhefling, bevordering van vreemdelingenverkeer, treedt het be ginsel wel degelijk voor den dag. De heer X informeere maar eens bij menschen, met de toestanden bier ver- trouwd. De heerXzou bij meerderekennisvanzakenzijnelaatste vraag niet gedaan hebben, die tamelijk onnoozel klinkt. Maatschappelijk staan de katholieken hier naast de vrijzinnigen. Wij liberalen willen bovendien ook wel eens eene coalitie hebben, al is het dan(maar in het kleiir Of wij dan alles willen veroveren Wel neen. Maar als de heer X voldoende op de hoogte is en begrip heeft van tactiek, dan zal hij de handelwijze der liberale kiesvereeniging alleszins kunnen billijken en anders ga hij de Zaamslagsche candidaten maar eens zien. Ter Neuzen. p. Mijnheer de Redacteur! 'k Zou het volkomen eens zijn met den heer X in uw vorig nummer, wanneer deze het betreurde dat er onder de menschen po itiek verschil bestaat, omdat de politiek met steeds strekt tot bevordering van het algemeen belang. In de regeenngscolleges wordt immers dikwijls meer tijd zoek gemaakt met politiek gehaspel, dan aan zaken van practisch nut. F lioch de politiek bestaat nu eenmaalzij is niet wee te redeneeren. Ieder denkend mensch draagt in zich strekken tot richtsnoer ztjner handelingen. dnnrtlfv: de,eene, zij"e politieke meening meer laten doorklmken dan de anddr. Een gemati|d man zal, ofschoon vast van beginsel, al eens wat water in z'n wyn doen zal het ook stilzwijgend kunnen gedoogen, dat eens maatregelen genomen worden die niet strooken met zijn meening omtrent hetgeen het algemeen eischt koning kraait Vei'langt altiJd haa" mpTrn-n^'f felle Partijmannen trachten hun Whiim steeds te doen zegevieren, zonder er, naar t schijnt, om te denken dat er ook nog andere menschen deelmaken van de samenleving, dan veroorzaakt dit lirffr® personen, die eigenlijk nimmer aan politiek deden, maar uithoofde kun overtaieinff teffen- dl® d°ordnj vers staan, zich, op tegen weer bedacht, beslist daartegen zullen stellen. Het zou te ver voeren om hier uit de geschiedenis te onderzoeken welke partij de oorzaak is van de steeds scherper geworden politieke strijd, en dat doet er ook met toe het politiek verschil is er. Ook voor de gemeenteraadsverkiezingen is meer en meer de politiek aan 't woord gekomen. En dit kan ook met anders. De kiesvereenigingen die er zich mee bemoeien zijn van een bepaalde politieke richting. Deze zijn dat ook verplicht, want anderen doen het niet hoe sterk ook sommigen de wenschelijkheid eener neutrale candidaatstelling bepleiten. Buitendien sprak toch ook de ervaring leerde dit te dezer stede duidelijk het beginsel der leden van den Raad zich uit bij het nemen van besluiten. Daarom kan men het eene politieke partij niet ten wade duiden dat zij voor die zaken welke een politiek beginsel raken leden tracht gekozen te krijgen, die in haren geest zullen handelen. X neemt het de liberale kiesvereeniging kwalijk dat zij thans candidaten zet tegenover de aftredende anti- revolutmnaire leden en vraagt: „zijn zij hunne ver- plichtingen zoo slecht nagekomen Maar zoo wil ik vragen, om in onze omgeving te blijven: „was Mr. Hennequin zijne verplichtingen zoo secht nagekomen?' Zelfs tegenstanders erkenden dat het een uitstekend Kamerlid is; niettegenstaande dat weid hij fel door hen bestreden. Dat was het reeht zijner politieke tegenstanders. Maar mag X dan nu alleen steenen werpen naar de liberalen e." a,"l('i'e vraag is of, toen de liberale kiesvereeniging bij de vacature J. C. Harte zoo vrijzinnig was om dien liberalen zetel ter beschikking van de Katholieken te stellen, van antirevolutionaire zijde de Katholieke can- didaat met ware bestreden geworden en deze gekozen, er dan thans bij deze stemming voor den Raad wel stryd zou zijn. Zeer zeker had de liberale kiesvereeniging thans ge- gronde redenen om te handelen zooals zij deed. Of de gestelde candidaden meer of minder geschikt zijn dan de altredenden, behoeft hier niet te worden besproken. Z1J" dat,X ingezetenen kent die z. i. beier dan de voorgestelde heeren de belangen der gemeente zouden kunnen behartigen. Maar dat is dan de meening van A die zich ook zou kunnen vergissen, terwijl het ook de vraag is of er onder die door hem bedoelde peisonen geen heeren zijn op wie ook anderer aandacht gevestigd was, die voor een randidatuur werden aan- gezocht, maar geene roeping gevoelden om hunne kennis te wBden raadslid aan de algemeene belangen Daarom, evengoed als X vraagt: is dat (hetgeen de liberale kiesvereeniging deed) noodig in het belang der gemeente, kan gevraagd worden is het tegen het belang ei gemeente. Ik vermoed het daarover met X wel met te zullen eens worden. Dat hangt af van den bril waardoor men de zaken bekijki. Een kleurlooze kiesvereeniging of neutrale raadsleden acht ik met meer mogelijk in dezen tijd. De meest gescnikte, de meest intellectueelen kunnen zich niet onttrekken aan hun beginsel. We telden eenige jaren terug onder onze raadsleden een lid dat velen met spijt het college zagen verlaten. Deze wilde beslist niet tot eene partij gerekend worden, maar niettemin bleek uit zijn optreden dat hij niet de minst vrijzinnige onder de vrijzinnigen was. Dat kon ook niet anders, hij kon immers met tegen eigen overtuiging handelen. Maar daaruit bhjkt dan ook dat politiek-loos vrijwel tot de vrome wenschen behoort, al wordt dat ook mede be- treurd door Ter Neuzen, 5 Juli 1905. z. S 3 el Q YrLAG. NAAM. j Van en naar. Lading. 4 [Ned. s.s. .Eng. s.s. 3 Eng. s.s. 3 Noor. sch. 4 Eng. s.s. Belg. s.s. Voor Ter Senzen t Harald I 5105 Wyborg Goiter 106(5 [Londen Vau Ter Xeuzen t Hailing 2199 ILonden Voor Cent i Ragnhild 438 Manda] Ingram 4795 St. Petersb. graan Mercedes 234 Ostende ledig hout ledig stukg. hout phosph. ledig creosoot ledig 234 Ostende Van "Kent 4 Deen sch. Anna Christina j 345 [Veil Ouits. s s, Frieda Lehman 2145 jEmden Voor Selzaefei 4 Eng. sch. Alembic 721 Hamburg Van Selzaete i Eng. s.s. Commercial 321 t.onden Van 3 Juli tot en met 4 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 47 afgeschut; door de Wests], 16 op- en 12 afgeschut. Middenprijs per 100 kilo Tarwe j 8,25 Rogge 7,25 Wintergerst ;Zomergerst/—Haver 7,75 ;Erwt,en 8 25 Paardenboonen J Duivenboonen Witteboonen Bruineboonen Boekweit f Lijnzaad Aardappels 4,Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,25. Eieren per 26 stuks/0,85. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld29 stuks hoorn- vee, 27 varkena. Verkocht20 stuks hoornvee, 21 varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2