Gemengde berichten. Telegrafische berichten. BURGERLIiKEN STAND. H andelsbericht e n. Gemeenteraad van Philippine. I N G E Z O N D EN STUKKEN. Geen politick in den Raad, geen politick bij de Raadsverkiezingen Rotterdam, 3 Juli. Stoppeldijk. Een fietser van Boschkapelle Teed hier een knaapje zuodanig aan, dat de kleiue een der wielen over zijn halsje kreeg, waardoor het hoofd opzwol en geneeekundige hulp moest worden ingeroepen. De hardrijder maakte op gevoelige wijze kenms met de harde straatsteenen. St. Jansteen. De kermis is weder achter den rug. Heel veel is er niet te zien op onze kermis. Een draaimolen een paar kramen en een enkel //spel" was alles. Het is hier kermis in de herbergen en aan huis. Er wordt een goed glas gedronken en voor eene goede tafel gezorgd, waaraan vrienden en famiiie worden uitgenoodigd. Dat dunrt zoo een dag of drie vier, dat het in onze gemeente //altijd Zondag is en kermis in de week." Alles is heel stil afgeloopen. Het bezoek aan de schietiugen ten deel gevallen en den uitslag van deze is als volgt 25 Juni, 61 schutters. Hoogevogels, A. de Decker te Kemseke. Zijvogels, C. Bleijenbergh te St. Jansteen en I. de Kort te Ossenisse. Kallen, A. de Decker te Kemseke en J. A. Paepe te Hulst. 26 Juni, 37 schutters. Hoogevogels, A. van den Branden te Hulst. Zijvogels, C. Bleijenbergh te St. Jansteen en P. Schillemans te Stoppeldijk, Kallen, Th. Boogaert te Kemseke en P. Schille- man te Stoppeldijk. 27 Juni 44 schutters. Hoogevogels C. L. Everaard te St. Jansteen. Zijvogels C .Bleijenberg te St. Jansteen en E. B. Modde te Hulst. Kallen Ered Brand te Hulst en A. de Buck te St. Jan steen. O IV YV EER. Hoek, 3 Juli. Tijdens het onweer op Vrijdag avond werden door den hevigen wind een zestal boomen langs den Binnendijk ter halver hoogte afgebroken. Een daarvan kwam boven op het huis van J. T., die onder aan den dijk woont, met het gevolg, dat het dak gedeeltelijk iustortte. De sterke zoldering voorkwam grooter ongelukkeu, daar het huisgezin vlak daaronder aan de tafel zat. Nu kwamen alien met den schrik vrij. Stoppeldijk. Vrijdagavond brak een zeer zwaar onweder boven onze gemeente los, waarbij de bliksem sloeg in de groote schuur van den heer P. Buijsrogge te Hulsternieuwlaud aan de grens der gemeente. Dit gebouw brandde tot den grond af. Een paard er in werd door den bliksem gedood, terwijl een schoon looppaard, dat reeds gered was, in de vlammen terugliep en omkwam. Het overige vee werd gered. Aan de andere zijde der gemeente, onder Campen, bracbt de bliksem heel wat schade toe aan htt dak eener woning; zonder echter brand te veroorzaken. St. Jansteen. Tengevolge van het hemelvuur is Vrijdagavond het huisje met stal van de wed. Meert op de //drie Hoefijzers" afgebrand. Een paar varkeus werden gered, maar konijuen, kippen, materialeu enz. gingeu verjoren. Alles is tegen brandschade verzekerd. Ook boven Vlissingen ontlastte zich Vrijdag avond het hevige onweder, gepaard met krachtigen wind en regen, eene wolkbreuk gelijk. De straten stonden hier eff daar blank. De bliksem is inge- slagen in eene woning in de Joostdenoorstraat. Hij ging voor in en kwam achter weer uit. Er werd geen noemenswaardige schade aangericht. Uit Tholen meldt men dat de bliksem in de landbouwschuren van den landbouwer C. de Wit op de Klad sloeg beide brandden tot den grond toe af. Tijdens het hevige onweder dat Vrijdagavond laat boven Rotterdam woedde, sloeg, te omstreeks 10 uren, de bliksem rond het aan paal 13 in de Maashaven alhier liggende stoomschip Tromp en verbrak met een slag de 4 stalen en de 4 maui- latrossen, waarmede dat stoomschip gemeerd was. Juist op dit oogenblik bevoud zich de roeier W. B. met zijn roeiboot, waarin ook de vrijman L. D. gezeten was, bijna langs zijde van de Tromp, die na los geslagen te zijn, afdreef, tengevolge van een wiudstoot, naar een langs den wal liggen de ijzeren lichter. De vrijman L. D. die het ge- vaar waarin hij verkeerde, zag, sprong uit de roei boot op den lichter over eu redde zich, doch de roeier W. B. wilde nog eerst een weegschaal van de Tromp halen en in zijn roeiboot bergen om dan weg te roeien. Dit werd zijn ongeluk. Al meer en meer was de Tromp afgedreven en toen het voor den roeier te laat was werd hij met zijn boot tusscheu den lichter en de Tromp plat- gedrukt. Spoedig daarna werd de man door den vrijman en eenige andere lieden opgehaald, doch het hoofd was hem nageuoeg van den romp ge- scheiden. Het lijk is ter schouwing naar het politiebureau aan de Nassaukade overgebracht. Het stoomschip Tromp, dat in lossing was, is later met behulp van ecu stoomboolje van den havendienst op zijn plaats teruggebrachten bekwam slechts lichte averij, evenals een paar andere vaartuigen, waaronder de lic'nters Vier Gebroeders en Goede Verwachting, waarmede het in aanra- king kwam. Te Dreumel sloeg de bliksem in de woning van den kleermaker Van Rooij, welke met de inboedel verbraudde. lu de Ooij, bij Nijmegen, is een paftrd door den bliksem dood geslagen. De begeleider, een landbouwer werd bewusteloos gevonden. Men Freest voor zijn leven. Opmerkelijk was, dat de kleeren van den man langs de naden vaneen- gescheurd waren. Uit Stolwijk wordt gemeld Het noodweer van Vrijdagmiddag heeft zich 's avonds herhaald en toen is de kapitale hofstede van den lanbouwer H. B., door den bliksem getroffen en totaal vernield. In een oogwenk stond het gebouw in zijn voile lengte in den brand, zoodat aan redden niet te deuken viel. Huis en inboedel waren, hoewel niet hoog, verzekerd. Tegelijkertijd werd nog de schuur van een andere woning in dezelfde buurt getroffen. Daar heeft men echter, hoewel het vuur er schade heeft aangericht, bijna alles kunnen behouden. Te Halsteren is de bliksem ingeslagen op de woonstede van den heer C. de Wit. Een schuur, wagenhuis en circa 150 kippen kwamen in de vlammen om. Te IJsselmonde sloeg de bliksem in den molen van den heer A. Goud. Dieus vrouw die voor het raam zat, werd getroffen en bleef terstond op de plaats dood. Sleohts enkele steenen in het kozijn waren ontzet. Nabij een baanwachterswoning te Gronsveld is een kind van 7 jaar door den bliksem gedood. Op dezelfde plaats zijn reeds verschillende maleu door het hemelvuur ongelukken veroorzaaat. Getroffen door den bliksem is de kolossale boerenwoniug van den heer F. Best, te Lambert- schaag, afgebrand. In korten tijd lag het gebouw in asch. Te Moordrecbt zijn twee paarden in de wei door den bliksem gedood. Te Baarle-Nassau is een vrouw te midden van haar gezin door den bliksem gedood. Door het inslaan van den bliksem is te Gastel, nabij Rozendaal, de hofstede van A. Jansen met den geheelen inboedel en levende have door het vuur vernield. De bewouers konden ternauwer- nood bet lijf bergen. Assurantie dekt gedeeltelijk de schade. Op het station te Rozendaal is men eenige uren van het electrische licht verstoken geweest, daar de bliksem op de hoofdgeleiding was ge slagen. Met lantaars en kaarsen heeft men in den dienst moeten voorzien. In de gemeente Sloten (N.-H.) zijn twee hooi- mijten door den bliksem getroffen en verbrand, terwijl de boerderij van J. van Genderen door het vuur werd getroffen, en totaal afbrandde. Ook een 40tal kippen werden een prooi der vlammen. Daar de brandspuit van Sloten spoedig ter plaatse was, kon een wagenschuur en een hooiberg behouden blijven. Alles was verzekerd. *8 Gravenhage, 3 Juli. Met zekerheid kan worden medegedeeld, dat de outslagaauvrage van het Ministerie thans in handen is van H. M. de Koningiu. Officieel regeeringstelegram uit Boni. De leenvorst van Boni heeft den eiseh verworpen die hem als gevolg van de in de laatste jaren door hem aangenomeu houding en het niet nakomen zijner contractueele verplichtiugen door den Gouver- neur-Generaal is gesteld. De Commissarisseo der Maatschappij tot Exploitatie van gronden te Vlissingen ziju door aandeelhouders gemachtigd tot den verkoop van het Badhotel aldaar. Door het Rotterdamsche gemeentebestnur zullen tot uitbreidiug van het Beursgebouw en de Telefoon-iurichtiiig eenige omliggende huizen worden aangekocht, lezamen ad circa f 120.000. Te Rotterdam is weder sprake van den bouw van een nieuw Post- en Tel,egraafkantoor aan den Coolsingelhoek Binnenweg. Aan het Tolhuis, te Amsterdam, is in den tuin een droevig ongeluk gebeurd. Een jouge- dame, die aan het schommeleu was, liet de touwen los ej viel op den grond, waarbij een steen haar in het 'oog drong. In bewnsteloozen toestand werd zij naar het gasthuis gebracht, waar zij, zonder tot bewustziju gekomen te zijn, is overleden. Men meldt uit Leiden De 26jarige sigarensorteerder S. geraakte Vrijdag middag, toen hij voor eenige kinderen aan den Morschsingel wilde uitwijken, met zijn rijwiel te water met het treurig gevolg dat hij bewusteloos werd opgehaald en later overleed. Kaartlegster aan huis. Dat veel last door de ingezeteneu aan hunne woningen wordt onder- vondeu door marskramers, vermomde bedelaars, enz., is algemeen bekend. Maar iets meuws onder de zou is zeker, dat een armoedig gekleede vrouw dezer dagen zich in een deftige buurt te Haarlem aanmeldde, met de vraag of ook de dames of dienstboden wenschteu om de kaarl te worden gelegd. Zij verstond haar vak uitstekend. Te Renkum is een 13jarige knaap bij het baden verdrouken. Te Terdonck heeft men, bij het uitbaggeren van het kanaal van GentTerneuzen, siukken geraamte opgedolven van een voorwereldlijk dier, deukelijk een mammoeth. De stukkeu zullen wetenschappelijk onderzocht worden. De correspondent der N. R. C. te Weenen schrijft In Hongarije moet een Tsigeunerbende gevat zijn, die kinderen stal en ze opat. Op de kar van die kanuibalen vond men nog stukken vleesch. Achttien kinderen moeten op nie wijze gekookt en opgegeten zijn. Het Fremdenblatt, waaraan ik dit berichtje ontleen, zegt dat de gruwel in Jaszbereny ontdekt is. Jack de inkter. De sombere vrouwenmoor- denaar Jack the Ripper, die 20 jaar geleden de schrik was van Whitechapel te Louden, heeft een opvolger gevondeD, maar wiens wandaden alleen hiuderlijk maar niet gevaarlijk zijn. Hij heeft namelijk de manie om inkt te werpeu op de lichte japonnen der dames en verspreidt daardoor een groote ontsteltenis onder de bezoeksters der mode- magazijnen. Alle pogingen om den man, die men //Jack deu inkter" zou kunuen noemen, in handen te krijgen, bleven tot dusverre vruchteloos. Twee landbonwers waren een berberg op den weg van Melun naar Fontainebleau binuen- getreden en hadden hun paarden voor de deur laten staan, toen de dieren schrikten van den hoorn van een motorrijwiel en op hoi sloegen, deu wielrijder tegemoet die hen niet meer kon ontwijken. Hij botgte tegen een der dieren op en werd met zooveel kracht tegen den grond ge slagen, dat hij een schedelbreuk bekwam en nog denzelfden dag overleed. Het paard werd zoo zwaar gekwetst, dat het moest worden afgemaakt. Een landbouwer te Epraves, genaamd Sadanne, had een stier verkocht aan den veekoopmen Van- denberghe te Jemappes. De levering zou plaats hebben aan het station van Rochefort en de ver- kooper bracht den stier daarheen, terwijl Vanden- berghe hem volgde. Eensklaps werd het dier dol en wierp zijn geleider met een forschen hoornstoot in een greppel, waarna het Vandenberghe tegen den rotswand aandrukte. Sadanne snelde hem te huJp, maar nu keerde de stier zich weder tegen hem en stiet hem tegen een boom te pletter, waarna hij hem nog onder zijn hoeven vertrad. Omwonenden snelden toe en maakten het woedeude dier af, maar Sadanne was reeds dood. Vanden berghe is gewond, maar zijn toestand baart geen ongerustheid. Zeven personen van Reims zijn vergiftigd door het eten van roomkoeken van eenzelfden banketbakker. Een tieDjarige knaap is bezweken. Een kind van vier jaar is zeer erg ziek. Ver- scheidene soldaten liggen te bed. De bakker en zijn vrouw zijn ook erg ziek. De politie heeft het materieel van den bakker, dat heel zindelijk was, in beslag genomeu. Meel, boter en eieren, welke tot het maken van de koeken gebezigd zijn, zullen onderzocht worden. Vergadering van 1 Juli 1905. Aanwezig de heeren Arbroscheer, wethouder, Wiskerke, Wijne, De Mul en Taelman, raadsleden. Afwezig de wethouder J. de Mulder met kennisgeving. De fd voorzitter Arbroscheer opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven van A. J. Cammaert waarbij hij zijn ontslag neemt als ambtenaar van den burgerlij'ken stand bij huwelijken; 't welk hem wordt verleend.' flierna volgde de beeedigingvan dennieuwen Secretaris die na de beeediging de werkzaamheden van den tijdelijken Secretaris overneemt. De heer Wijne vraagt daarop het woord en betuigt, namens alien die belang steilen in de gemeente zijnen oprecbten dank aan den heer F. Stubbe voor den ljver dien bij getoond heeft als waarnemend secretaris en spreekt den wensch uit, dat het dien beer steeds moge, welgaan. Alle raadsleden stemden volkomen in met de woorden door den beer Wijne gesproken. De beer Wiskerke brengt nog in bet midden, dat het meer dan tijd is om bet straalfe uitloopende op de Weststraat eenigzins te verharden. Hij zou, om groote koster. te vermijden, daarvoor sintels willen gebruiken Wordt alzoo besloten. Verder wijst de beer Wiskerke er op, datnudesloot achter de school zoo in orde is gebracht bet ook wel noodig zou zijn voor de rioleering achter de vaart te zorgen, want bet blijkt dat de put achter bet huis van P. Albicher te klein is, telkens is die vol en dan hebben de bewoners daar er veel overlast van. Als daar een grootere put werd gemetseld, dan zou de toestand veel verbeteren. Ook vraagt dit raadslid of aan bet voorstel van Wijne in de vorige vergadering gedaan, gevolg is gegeven om school, raadhuis en onderwijzerswoning, dat sir.ds vele jaren in de gemeente staat te zien', de noodige reparatie te doen ondergaan. De heer Arbroscheer zegt dat de wethouder De Mulder ziek is, maar als de raadsleden bet goed vinden, wil hij zich gaarne met de uitvoering daarvan belasten, door zoo spoedig mogelijk voor ae aanbestgding te zorgen. Dit wordt z. b. s. goedgevonden. Niets meer aan de orde zijnde sinit de Voorzitter de vergadering. Van verschillende zijden is het in de laatste jaren uitgesproken, en ook hier te Ter Nenzen begonnen reeds velen, van verschillende richting, zich aan te sluiteu bij de meening, dat alleen dient te worden gevraagd wie is geschikt, bekwaam, genegen om de belangeu der Gemeente te behar- tigen, onverschillig tot welke partij hij behoort. De eenige stap, welke nog moest worden gedaan, was dat de kiesvereenigingeu met bepaalde kleur zich niet meer met gemeenteraadsverkiezingen remoeiden. Hiervoor nu was bij deze verkiezing voor den Raad juist een goede gelegenhdd geweest en het lag op den weg der liberale kiesvereeniging om thans een voorbeeld te geven, een voorbeeld van toenadering en verdraagzaamheid teveus, temeer daar de liberale partij toch reeds de meerderheid heeft in den Raad. Welke reden bestaat er om de drie lieden van rechts te willen uitwerpen Zijn zij hunne verplicbtingen als raadslid zoo slecht nagekomen Wie durft dit beweren Zijn ze niet bekwaam genoeg, zijn ze niet even hekwaam, ja bekwamer dan enkele, vrij wel als figuranten zittende, ledeD van liberalen kant, Waarom heeft men er die leden dan ingebracht De eenige beweegredenen kan zijnde auti's moeten er uit. Ik vraag is dat noodig in het belang der ge meente Dat belang toch is het eenige, dat gewicht in de schaal mag leggen. Ofschoon ik het daarmede volstrekt niet eens ben, wat de raadsverkiezingen betreft, is toch misschien de meening te verdedigen dat een politieke kies vereeniging alleen personen, tot hare partij be- hoorende mag aanbevelen. Maar hoe komt dan de Neuzensche liberale kiesvereeniging er toe een katholiek als candidaat te nemen, juist omdat hij katholiek is Te belreuren is het m. i. dat deze goede ge- legenheid niet is aangegrepeu om te doen blijken van een waarlijk liberalen geest. X. Ter Semein, Huwelijks-aangiften. 30 Juni. Cornells Jozias Hmjssen, oud 20 j., jm. en Tannetje Margnetka Wilhelm, oud 20 j., jd. Charles Louis Obrie, ou'j Jm* en Selina Sophia Grootaert, oud 22 i.,id Huwelijks-voltrekkingen. 29 Juni. Emil Dominions Lammens, oud 32 j., jm. en Mathilda Amelia van Aerde, oud 29 j jd. Meeuwes de Bruijne, oud 22 j., jm. en Jacomina Dieleman, oud 22 j., jd. Geboorten. 28 Juni. Johanna, d. van Willem Marinus Jansen van liosendaal en van Jeiientje de Feijter. I Juli. Cornel is Michiel, z. van Abraham Lensen en Marganetha de Bruijn. Mecbelina, d. van Jan Lansen en van Elizabeth van Fraeijenhove. Overlijden. 27 Juni. Johanna Maria de Blinde, oud 78 j., echtg. van Adrianus van Rijswijk. lloscliknpelle. Huwelijks-aangiften. 27 Juni. Cornelis Stallaart, oud 24 j., jm. en Johanna Maria de Smet, oud 24 j., jd. Geboorten. 7 Juni. Jan, z. van Josephus Eduardns van Wolfelaar en van Christina Apolonia van den Bosch. 28 Juni. Petrus Paulus, z. van Johannes Vink en van Maria Louisa van Bunderen. Agnes Christina Maria, d. van Petrus Paulus Kox en Rosalia van Dijk. emauw. Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Aiphonsius Bei parous Martens, oud 33 j., jm. en Hortensia Maria Breijaert, oud 32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juni. Augustinus Swage- makers, oud 29 j., jm. en Maria Louisa Martens, oud 27 j jd. 20 Juni. Aiphonsius Bernardus Martens, oud 33 j jm. en Hortensia Maria Breijaert. oud 32 j., id. Geboorten. 4 Juni. Maria Isabella Rosalia, d. van Honore de Kort en van Rosalia Scheers. 11 .runi. Bertha Rosalia, d. vau Cornelis Verlinden en van Rosina Maas. 12 Juni. Magdalena Tanneke, d. van Matheus van Taten- bove en van Janneke Scheele. 13 Juni. Alfred Leopold Joseph, z. van Franci6cus de Vilder en van Hortensia Johanna Antonia Moens. 14 Juni. Josephus Johannes,. z_ van Mathilde Weijn. 16 Juni. Louisa Phelomina Maria, d. van Jacobus Hoofman en van Maria Cornelia Want. 19 Juni. Ludovicus Leonardus, z. van Josephus van de Vijver en van Apolonia van Walle. 29 Juni. Dorothea Charlotte Maria, d. van Honore Vermast en van Mathilda Rosina d'Haens. Overlijden. Florentina Amandina Maria Poppe, oud 6 m., d. van Amandus en van Maria Loasie. Overslag-. Overlijden. 17 Juni. Rene Theophiel Simoen, oud 12 d., z. van Aiphonsius en van Clementina Maria van Bambost. We«tdorpe. Huwelijks-aangiften. 24 Juni. Fran- ciscus Mechelink, oud 35 j.,jm. en Maria Rosalia Buijsse oud 27 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Coralie Johanna, d. van Jacobus Franciscus Vermeulen en van Leontina Maria van Loo. 10 Juni. Bertha Maria, d. van Petrus de Bock en van I Rosalia Soethaert. 14 Juni. Irma Clementina Augusta, I d. van August Baecke en van Maria Catharina de Cock. I 22 Juni. Alice Mathilde, d van Mattheus Jacobus An- thony de Roos en van Ursula Livina Swartele. Overlijden. 4 Juni. Maria Neyvaert, oud 38 j., echtg. van Pieter Johannes van de Putte. 9 Juni. Stephanie de Block, oud 60 j._, echtg. van Eduardus de Guytenaer. II Juni. Pieter de Smaele, oud 81 j., wcduwn. van Eugenia Saey. 22 Juni. Een als levenloos uangegeven kind van het vr. gesl. van Trophynus Marinus de Smaele en van Phdrailda Mathilda Kalle. Kaainslas Huwelijks-aangiften. 29Juni. Aarnout de Feijter, oud 22 j., jm. en Geertruida Poulina Diele man, oud 20 j., jd. Geboorten. 15 Juni. Anthonie, z. van Johannes Daniel van Doorn en van Janna van Espen. 18 Juni. Johanna Suzanna, d. van Pieter Cornelis Oppe en van Adriana Cornelia Smallegange. 27 Juni. Janna, d. vail Cornelis Hendrik Herman Wisse en van Suzanna Dees. 30 Juni. Johannes Willem, z. van Hendrik Jan Moens en van Johanna Catharina Leenhouts. Overlijden. 23 .Juni. Jan van Laare Riemens, oud 25 j., echtg. van Levina Dingetje Dekker. 30 Juni. Hendrik Moens, oud 81 j echtg. van Anna Adriaansen van Wijck. Binnenl. Granen. Wederom was de aan- voer van weiuig beteekenis, doordat verscheiden graansoorten van den vorigen oogst zijn opgeruimd. Naar boonen en erwten was weinig vraag. Men noteert Puike Zeeuwsche Tarwe per hectol. van 7,50 a 8,mindere en goede f .7, ii 7,SO Tarwe per 100 kilo 9,25 il 10,— Rogge per hectol. 5,60 b 6,—Gerst 5,— b 5,50Haver 3,90 b /4,10; Haver per 100 kilo 7,75 b 8,— Paardea- boonen f 7,Bruineboonen f 9,50 b 10,50 Erwten f 7,a f 8,Kanariezaad f 12, a 13,— en per 100 kilo 19,50 b 20,50.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2