BOBOERLijKE STAN0. Mandelsberichten. De beweegreden was diefstal. De houding van Jacobs, slechts 18 jaar oud, Was zoo brutaal, dat hij tijdens de zitting naar de eel werd teruggebrach'. De eisch was voor elk vijfiien jaar gevangenis. De politie van het posthuis Gevers Deyuoot- plein te Scheveningen heeft Vrijdag aangehouden een ingezeteue van Arnhem van goeden huize, die sedert eenige dagen met een minderjarig meisje een plezierreisje naar den Haag en de Oadplaats was komen maken. De vader was het meisje achterna gereisd en op zijne aanwijzing van het 8ignalement en de kleediug van zijn kind werd het reisje van het jonge paar ouderbroken, juist toen het een bezoek aan een der etablissementen aldaar zoa brengen. De ontvoerder is gevankelijk naar Arnhem gebracht en het meisje aan h&reu vader wtdergegeven. Vrijdagavond is aan het strand te Scheve ningen, ter hoogte van de heerenbaden, aangespoeld het lijk van een manspersoon, in een rnand van een luchtballon. De touwen waren a«n de maud bevestigd. Vermoedelijk is dit lijk dat van den persoon, die op Tweeden Pinksterdag, in den namiddag te Kijkduin gezien is, in een luchtballon, die eenige honderden meters van de kust in zee is gestoit. Nader bleek dat de lnchtreiziger heete Valmer en 1.1. Maandag te Rsmscheidt, een plaatsje nabij Keulen, in den vroegen ochtend was opgestegen. Yan zijn reisgezel is nog niets vernomen, deze is zeker ook verdronken. Zaterdagnacht vertrok met de Noordam naar New-York de heer T. A. van Son, een grijsaard van 85 jaar, om in Buffalo eens zijn kinderen te gaan bezoeken. De stoere Hollander denkt over een paar maanden weder naar Holland terug te komen. Zaterdagavond zijn te Schoonhoven twee jongelieden, die in de zg. Kil van de rivier de Lek wilden gaan zwemmen, aldaar verdronken. Men seint uit Heerenveen aan de N. R. C. Een detachement der Rijkspolitie is naar Steen- wijk vertrokken, ora, zoo noodig, de orde te handhaven. De gemoederen zijn daar zeer op- gewonden wegens den uitslag der stemming. Men vreest voor meer ongeregeldheden. Vrijdagochtend vroeg werd nabij den kleinen vijver te Breda onder een slruik getieel in elkaar gedoken gevonden een vrouwspersoou, naar schat- ting tusschen de 30 en 40 jaar. Aanvaukelijk dacht men dat zij buiten bewustzijn was. Mm riep de hulp van Dr. Bossers in, die constateerde, dat dit niet het geval was. Wijl zij echter op geen der gestelde vragen antwoordde, ja haast geen teekenen van leven gaf, werd zij op aanraden van Dr. Bossers per brancard naar het stedehjk ziekenkuis ter observatie overgebracht. Tot heden heeft zij nog geen woord geuit en is men nog niet te weteu gskomen wie ze is. (D. v. N.) Een Japansch geleerde, geneesheer en pu blicist, is in West-Vlaandereu te Brielen, bij Iepereu, aangehouden voor landlooperij. Hoe kwam die daar verdwaald vraagt het Hand. v. Antw. terecht. De oplossing van het raadsel is als volgt. De man was op het punt, in zijn vaderland aangehouden te worden voor een artikel, waarin de ambnlancedienst bij den slag van Liao-Yang scherp gehekeld werd. Hij ontvluchtte het gevaar om voor den krijgsraad te verschijnen. Hij dwaalde door Frankrijk en Belgie om eiudelijk nitgeput in genoemde kleine gemeente aan te lauden waar hij in handen van den veld- wachter viel. Hij kent geen Fransch en het is dus zeer moeilijk van hem eenige opheldering te bekomen. Hij is geboren te Yokohama deu 20 October 1877. Het Jiipansche gezaulschap is over de zaak ingelicht. Op het Orehideeen-etablissement Aerdenhout bloeit thans een Cactus van 21/ bij 21/ M., dus met omstreeks 5 M. bloeiende opperviakte. Deze reuzenplant met haar ruirn 300 geopeude bloemen, biedt een verrassend gezicht. Te New-York is een verschrikkelijk auto- mobielongeluk gebeurd. Richard Sayer, een Tijk koopman, was in een groote anlamobie!, waarin ook zijn vrouw, zijn twee zoonijes en een neger- chauffeur zaten, 's avonds op weg naar het huis van zijn schoonbroer, toan een snel rijdende goede- rentrein op een overweg de automobiel greep en verbrijzelde. Sayer, zijn vrouw en een van zijn zoontjes werden gedood, het andere kind is doode- lijk gewoud. De ch-iffeur werd een eiud weegs weggeslingerd, kwam op zijn hoofd neer, maar bleef ougedeerd. Hij zegt dat zijn meester hem aangezet had, om riog, voor den treiu heen, den overweg over te rijden. De bekende doctor Doyen te Parijs heeft in 1903 voor de behaudeling van een zieke in de Belgische provincie Namen 30,000 francs in rekeniug gebracht. De patient bezweek. De familie vond dat te veel en wilde maar 4000 francs betalen. Een proces volgde. De rechtbauk te Dinant bepaalde het bedrag dat den doctor toekwam op 4000 francs en het Hof van Appel te Luik heeft dit vonnis bevestigd. In de Harz op den hoogvlakte van Thuringen heeiseht een ware wintertemperatuur en heeft het al neerdere nachten 4 graden gevroren. In de dalen van de Noordelijken Harz woedden hevige sneeuwstormen, die veel schade hebbeu aangericht. In de nabijheid van Aboukir heeft men 10 ton springgelatine en 61 /2 ton celiglitte laten springen. De ontplofbare stoffen waarover een proces gevoerd werd waren door de inwerking van water in een gevsarlijken toestand gebracht en het gerechtshof had bevolen dat zij vernittigd moesleu worden. De kisteu werden op vletten 500 meter ver, in de richtiug van het Nelson- eiland, in zee gebracht en de vletten geankerd in 15 voet diep water. De geheele massa werd toen met het strand electrisch verbondeu en gelijktijdig tot ontploffiug gebracht. Dit leverde een onver- getelijk schoon schouwspel op. De kalme zee begou te koken terwijl een waterzuil, die aan de basis een doorsnede van 200 voet moest hebben, als een sneeuwwitte kolom van glinsterend schuim zich 2000 voet hoog in de iucht verhief. Toen het water viel vertoonde de zee eeusklaps een ander beeld. Er rees een geweldige golf op die met merkwaardige langzaamheid op het laud aan rolde. Eer zij het strand bereikie veriieelde zij zich in tallooze kleinere golven. Nog lang na de ontploffiug was het water in de baai oustuimig. Het nam een bruiue kleur aau, die hieraan toege- schreven wordt, dat de ontploffiug een groot gat in den bodem der zee heeft geslagen. In de roomsche kerk te Schwerin aan de Warthe schoot een arbeider Vrijdag tijdens de mis op den deken, die de mis celebreerde. De kogel raakte hem niet en drong in het altaar. De arbeider is gevat. - Ouweders hebben Donderdag opnieuw groote schade aangericht in de wijnbergen aan den Bo- veu-Rijo en de Moezel. Op den Rijn werd een grool schip met steenkolen door een bliksemstraal getreffen, op andere plaatsen raakten huizen in brand. Hoe zeer Japan zich beijvert een plaats in te nemen onder de beschaafde volkeren, blijkt uit het onderwijsverelag, dat de vorige maand door de regeering is openbaar gemaakt. De lagere scholen, ten getale van ruirn 27,000 worden door meer dan 5 millioen leerliugen, d. i. 93 pet. der kinderen in den leerplichtigen leeftijd, bezocht en wel door 96,5 pet. van de jongeus en door 89,5 pet. van de meisjes. Sedert 1873 zijn de percentages met 64 pet. sedert 1893 met 34 pet. gestegen. Het middelbaar ondirwijs telde volgens het verslag 97000, het handels- en vakonderwrjs 95000 leerlingen. Er is ook een //universiteit voor vrouwen", waaraan vooral onderwijs in de huishoudicg wordt gegeveu. In de vorige maand werden daar 218 leerlingen met een loffelijk ge- tuigschrift ontslagen, o. a. 73 voor huishoudelijke vakken, 45 voor Japansche lettcrkunde en 14 voor Engelsch. In den staat New-York is thans een wet in toepassiDg gebracht, waarbij een echfgenoot die, zijn vrouw slaat, strafbaar wordt gesteid. He eerste veroordeelde op groud van die wet is Mac Genii, uit Portland die om een klap die hij aan zijn vrouw gaf, voor 20 dagen in de doos gestopi is. Ernstige mishandeling of recidive kan tot een jaar gevangenisstraf toe opleveren. Het land van Waas protesteert tegen deD grooten doorsteek van de Schelde. Het Volksblad, een katholiek blad dat te St. Nikolaas uitkomt, bevat een alarmkreet tegen den doorsteek en de militaire werken en vrangt waar- om, als Antwerpeu uitbreiding noodig heeft, die niet gezocht wordt op den linkeroever, tegeuover Autwerpen, instec van de stad uren en uren ver uit te breiden aan eenen kant der Schelde. Ilet blad besluit //Men steile die werken uit //Men late alle volksvertegenwoordigers den tijd om de outwikkeling van Autwerpen langs alle zijdeu te overwegen. Geene overhaasting wDe ontworpeu werken rakeu belangen van veelzijdigen aard. 't Is onmogelijk de beraad- slagiug over eene zaak van zulk gehalte met de noodige klaarte, op een paar weken, te voleindigen. z/De voorzichtigbeid roept luid en dringend geene overhaasting, geene stemming vdorgrondig onderzoek I" Een vreeselijk rijtuig-ongeluk had op den weg van Rooherange naar Rehon plaats. Een bewoner van laatstgenoemd dorp, Lambert geheeten, reed met zijn vrouw en zijn 15jarigen zoon per rijtuig over dezen weg, toen het paard schrikte door een voorbijrijdenden trein, op hoi sloeg en het rijtuig tegen een boom wierp. Door den hevigen schok werden de drie menschen er uit geslingerd. Toen men hen te hulp kwam, gaf mevrouw Lambert geen teeken van leven meer, haar hersenpan was verbrijzeld. Ook haar man blies weldra den laatsten adem uit, alleen den knaap, hoewel die ook zwaar gewond is, hoopt men nog te redden. De politie heeft ongeveer 20 landloopers aangehouden, die Zondag op den weg van Sures- nes naar Longchamps gezien zijn maar alien zijn weer in vrijheid gesteid, alleen de man, wiens arrestatie wij reeds melden en die door twee bewoners van Nanterre was gezien op de plaats der misdaad, is nog in bewaring. Nadere aan- wijzingen tegen hem zijn echter nog niet gevonden. Miss Carry had een uitnoodiging der familie Rondest, den kostschoolhouder bij wien zij werk- zaam was, om met die familie naar het feest der //fosiere" te Nanterre te gaan, maar zij bedankte daarvoor en ging liever alleen naar de wedrennen van Longchamps. De politie geloofde dat zij daarvoor een uitnoodiging had, maar een onder zoek van haar brieven, die ten huize van den heer Rondest zijn gevonden, heeft daarvan niets aau het licht gebracht, in geen der brieven werd over Longchamps gesproken. De familie Rondest meent zeker dat de vermoorde te Parijs geen keuriismaking heeft aangeknoopt. De politie ge- looft nu slellig dat diefstal de eenige drijfveer tot den rnoord is geweest. De Engelsche dokter Havelock zegt iu zijn jaarverslag van het koninklijke krankziuuigenge- sticht Montrose Twee menschen zijn bezweken aan ecu nieuwe zielsziekte, bekend als motor- manie, een toestand die naar men zegt het gevolg is van de inspauning van mechanisch voortge- dreven voertuigen langs de wegen te bestureu. - Vijf en dertig Koreanen onderzochten dezer dagen een torpedo die de zee op de kust had geworpen. Daarbij ontplofte het ding en doodde hen aliemaal. Twee persor.en hebben Vrijdag in een kerk te Libau tijdens de godsdienstoefening geschoteu op deu geestelijke, omdat deze het gebruiken van geweld door het volk ten einde hervormingeu af te dwingen, afkeurde. De geestelijke is erustig gewoud. Op den weg van Fleury naar het strand van Saint-Pierre nabij Missan reed een onder- wijzeres met een kamenitr en de vrouw van een bad meester in een dogcart, toen het paard eens- klaps schichtig werd en op hoi sloeg en het rij tuig geslingerd werd tegen de leuning der brug, die over de beek Combelevriere ligt. Door den hevigen schok vielen alien er uit en kwamen in de beek terecht, die vier meter onder de brug stroomde. Zij werden in deerniswaardigen toe stand op het droge gebracht. De vrouw van den badmeester stierf kort daarop, zonder bij kennis gekomen te zijn, de onderwijzeres en de kamenier zijn zwaar gewond en de koetsier heeft een arm gebroken. Naast de keningea van den dollar, moesten de Vereenigde Staten ook hun koning der dieven hebben. Het was Jimmy Hope, de grootste der bekende inbrekeis die thans op 68jarigen leeftijd te New-Fork is overleden. Hij had een geheele serrie van sensationeele diefstallen op zijn kerf- stok, zooals die in het Benevolent Saving Insti tute, waar hij i;/2 millioen dollars stal. Toen hij daarvoor werd gearresteerd, wist hij een ver- volging te ontgaan door het geld eeavoudig terug le geven, wat den bestolenen heel wat aangenamer was, dan wanneer zij er den dief voor hadden zieu brommen. Diefstallen van 100.000 dollars waren voor hem slechts kleinighcden. In 1878 stal bij, met zijn bende, 7 millioen dollars iu bet Mauhottau Savings Institute erg //safe" schijneu die Ameri- kaansche //savings" loch niet te zijn. Van dezen diefstal alleen hield hij 5 millioen voor zich en ook van andere groote diefstallen nam hij het leeuwenaandeel voor zith, terwijl hij bij kleinere sommeu zich den edelmoedige toonde en some den geheelen buit aan zijn handlaugers afstond. Onge veer 25 jaren van zijn leven heeft hij in de ge- vaugenissen doorgebrjcht. Oudar.ks de groote sommen, die hij zich toeeigend", is hij betrekke- lijk arm gestorven, want bij verteerde onnoemelijk veel en ook voor hem gold het spreekwoord i/7do gewonnen, zoo geronuen". Ter tVensen. Huwelijks-aangiften. 16 Juni. Meeuwes de Bruijne, oud 22 j., jm. en Jacomina Diele- man, oud 22 j., jd. Huwelijks-voitiekkingen. 15 Juni. Franjois Romeijnsen, oud 30 j., jm. en JjaHa Bhilomena Aerssens, oud 18j., jd. Geboorten. 12 Juni. Jan Aarnout, z. van Daniel Tkolens en van Tanneke Rouw. 13 Juni. Johannes Geerardus, z. van Arie Marin us Jochem en van Maatje Verhelst. Jacomina Pieternella, d. van Marinus Willem M'uckielsen en van Dina van Vijven. Arnout Jan, z. van Jan Lensen en van Jacoba Harte. 15 Juni. Janna, d. van Francois van Doeselaaren van Adriana Verheijke. Aaltje, d. van Frar.pois Donze en van Aaltje Verhelst. 16 Juni. Hehrina, d. van Willem Jansen van Rosendaal en van Maria Bruggeman. 17 Juni. Levinus, z. van Jan Jacobus Riemens en van Christina de Groote. 18 Juni. Suzanna, d. van Cornelia Dubbeldam en van Janna van Doeselaar. Jacobus, z. van Pieter Willem 't Gilde en van Jozina Snap. Axel. Huwelijks-aangiften. 2 .Tuni. Jacob Penne (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Wilhelmina Verhelst, oud 21 j jd. Florentine Josephus Bernardus van den Berg, ond 25 j., jm. en Mathilda Maria Herman (van Zuiddorpe), oud 20 j., jd. Jacobus Dirk Hamelink, oud 25 j., jm. en Debora de Visser, oud 21 j., jd. 9 Juni. Pieter lierrebout, oud 50 j., weduwn. en Dina Rouw, oud 47 j., wed. Huwelijks-voitrekkingen. 1 Juni. Jan Leendert Riemens (van Zaamslag), oud 26 j., jm. en Eva Dekker, oud 28 j., jd. 8 Juni. Daniel P'iaddet, oud 26 j., jm. Ja'nneke de Koeijer, oud 20 j., jd. Marinus Cornells Stouthamer (van Sas van Gent), oud 26 j., jm. en Sara Tanneke Bliek, oud 24 j., jd. 15 Juni. Florentius Josephus Bernardus van den Berg, oud 25 j., jm. en Matbilde Maria Herman (van Zuiddorpe), oud 20"j.,'jd. Jacobus Dirk Hamelink oud 25 j., jm. en Debora de Visser, oud 21 j., jd. Jacob Penne (van Zaamslag), oud 22 j., jm. en Wilhelmina Verhelst, oud 21 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Alphonsus Bernardus, z. van Simon Vermast en van Maria Louisa Steel. 3 Juni. Johanna Frederika, d. van Corneiis Levinus de Smidt en van Suzanna Moes. 5 Juni. Levina Cornelia, d. van Jan Koster en van Dina den Deurwaarder. 7 Juni. Corneiis, z. van Pieter Corneiis van Bendegem en van Helena Riekwel. 10 Juni. Karel, z. van Mels Brandes en van Catharina Koekkoek. Krina Maria, d. van Jacobus Verberkmoes en van Johanna Elisabeth Wiest. 12 Juni. Adriana Cornelia, d. van Nlcolaas Littooii en van Eva van der Wiel. 15 Juni. Pieter Gerard,z van Pieter Nieolaas Faber en van Woutertje van den Bree. Overlijden. IJuni. Pieter Goossen, oud 79 j., wedawn. yan Adriana Verstraten. 4 Juni. Cornelia' van Tuten- hove, oud 62 j., echtg. van Corneiis Wiilemsen. 11 Juni. Karel de Koeijer, oud 51 j., echtg. van Maatje Hamelink Marinus Maarten Millenaar, oud 13 d., z. van Maarten Willem en van Wiebregt Maria Witte. 12 Juni. Wil helmina Dieleman, oud 13 d., d. van Adriaan en van Lijcia den Hamer. 13 Juni. Egbert Verpoorte, oud t j., z. van Jacobus en van Santina Bakker. EEoek. Huwelijks-aangiften. 8 Juni. Michiel de ^00terL .jm* en Adriana den Engelsman, oud J-> J". Anthonie Adriaan van de Velde, oud 23 i., jm. en Catharina Pieternella Bakker, oud 22 j., id. J Juni. Abraham Koole, oud 24 j., jm. en Jelijntje Jansen, oud 24 j., jd. 15 Juni. Jacob Corneiis Niissen, oud 33 j., jm en Pieternella Blok, oud 28 j., id. Huwelijks-voitrekkingen. 8 Juni. Marinus Karel Dieleman, oud 21 j., jm. en Maria de Putter, oud 20 Jd- Geboorten. 5 Juni. Dirk, z. van Jan de Braal en van Pieternella Bakker. JO Juni. Pieter, z. van Jan Buize en van Sara Johanna Liebens. 12 Juni. Jan, z. van Adriaan Wolfert en van Janna Scheele. 13 Juni. Maria Aaltje, d. van Willem Jansen en van Maatie Donze. J Overlijden 9 Juni. Martinus 't Gilde, oud 56 j., echtg. van Kateiina van Hoorn. 15 Juni. Francois Dieleman, oud 2 j., z. van Pieter Corneiis en van JSbrina de Blaey. Iloewacht. Huwelijks-aangiften. 3 Juni. Aloi- sius van der Strickt (van Sint Pauwels, Belgie), oud yd j-, weduwn. (van Maria Ludovica van de Voorde)en Antonia van Mossevelde, oud 42 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Juni. Anthonius Ver- nimmen, oud 32 j., jm. en Isabella Maria de Puiisse- laere, oud 32 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Honore, z. van Augustus Marie Boon en van Prudentia Maria van Overioop. 2 Juni. Augustus Stephanus, z. van Emilius de Dauw 'en van Maria Sophia Boon. 10 Juni. Anna Maria Josephina, d. van Camille Adolph van de Walle en van Alberta Seraphina Meeit. 12 Juni. Henricus, z. van Charles Ludovicus Gijsel en van Maria Theresia van Overioop. Overlijden. 1 Juni. Eer. als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Augustus Marie Boon en van Prudentia van Overioop. Honore Boon, oud 16 uren, z. van Augustus Marie en van Prudentia van Overioop. 11 Juni. Joseph August van Damme, oud 15 m., z. van Pieter Joannes en van Josephina Catharina Breijaert. 12 Juui. Aiida Maria Leonia van Damme, oud 1*5 w., d. van Pieter Joannes en van Josephina Catharina Breijaert. Theresia Coleta de Weirdl, oud 83 j., wed. van Gondesalvus d'Hooghe. 15 Juni. Elizabeth Leo nia Maria van Pottelberghe, oud 1 m., d. vau Dominicus en van Maria Josephina de Gronckel. OsseoUne. Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Judocus Cambeen, oud 30 j., jm. en Jacomina Rijk, oud 23 j.. jd. Alphonsus Bouchaute, oud 29 j., jm. en Maria Valckx, oud 28 jjd. Huwelijks-voitrekkingen. 15 Juni. Judocus Cambeen, oud 30 j., jm. en Jacomina Rijk, oud 23 j., jd. Al phonsus Bouchaute, oud 30 j., jm. en Maria 'Valckx oud 28 j., jd. Geboorten. 5 Juni. Angela Maria Johanna, d. vau Jacobus dn Bois en van Louisa Maria Koene. 14 Juni. Maria, d. van Dingenum de WaaJ en van Louisa van den Rosch. Wvenlag. Geboorten. 5 Juni. Rene Theophiel, z. van Alphonsius Simoen en van Clementina Maria van Bam host. Sf«»ppel«t:j8i. Huwelijks-voitrekkingen. 6 Juni. Theodoras Fassaert, oud 30 jm. en Rosalia Maria Isabella Kerckhaert, oud 25 j., jd. Alphonsius Fran- ciescus Scheurman, oud 23 j., jm. en Louisa Maria Petronella Kerckhaert, oud 23 j jd. Geboorten. 14 Juni. Anna Maria Louisa, d. van Cor neiis Robijn en van Maria Catharina Hamelinck. 15 Juni. Joseph Petrus Augustinus, z. van Pecrus Johannes Vioen en van Mathilda .Johanna Meersschaert. Overlijden. 7 Juni. Johannes Nepomecemns Feijen, oud 49 j., echtg. van Anna Catharina de Rooy. 8 Juni. Josef van der Teeken, oud 4 j., z. van Jan Franciesen van Anna Maria de Vijlder. Rotterdam, 19 Jum. Binnenl. Grsuen. Het zotnerseizoen in aanmerkiag genotnen, was de aanvoer voldoende voor de vrasg. Men noteert Puike Zeeuwscke Tarwe per hectol. 7,40 a 7,90 mindere en goede 6,80 a y 7,10 Tarwe per 100 kilo 9,50 a 10,—- Rogge per hectol. 5,25 a 5,75Gerst a 5,25 Haver f 4,— a 4,25 Haver per 100 kilo 7,90 a 8,10; Paarden- boonen per hectol. 7,— Bruineboonen 10,— a /ll,— Kroonerwten f 8,—a 8,25 Kana- riezaad 12,— h 13,— per hectol. 19,— a 19,50 per 100 kilo. Buifenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo /195 a 210 Rogge per 2100 kilo f 153 a 154 Gerst Zwarte Zee f 124 a 125 Amerik. Mais J 30 a 134 per 2000 kilo Haver f 7,50 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch 11,50 a 12,50; 1" soort 10,75 h 11,25; Zeeuwscbe Tarwe- bloem 12,50 a 13,— prima Belgisch 12,— a 13,— le soort 10,75 a 1J,25 ie soort Fransch 10,50 a 11,extra puik Hongaarsch 15,25 a 16,25; le soort 13,25 a 14,25 prima Duitsch 12, a 13,25 Amerik. le soort 12,75 a 13,50 2e soort ll,— h 11,50; Inl. Roggebloem 10,h 11,Duitsche /9,75 k 10,75, alles per 100 kilo netto. Runderprijzen 52 a 72; Siiereu 46 a 56; kalveren 70 a 90 Schapen 54 a 60 var- kens 42 a 51 cent, alles per kilo. Mel kkoeieu 125 k 250 Kalfkoeien 160 a f 240 Stieren 85 a 210 Vaarzen /55 a/110; Pinken /45 a /90 Fokkalveren 16 a 24nuchtere 9,— a 12; Biggeu f 10,a 14,alles per stuk. Aardappelen. Oude werden verkocht tot diverse prijzen naar kwaliteitZeeuwscbe 3,25 a/3,75; Geldersche/3,25 Eigenheimers /2, per mud nieuwe Aardappelen f 3,50 a 4, per half mud of kin Maltha 8 a 13 cent per kilo: nieuwe Zand 12 a 15 cent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 3