1 s. r. elzing a, Foniraaf Heapjicht, rheumatiek en rnggepljn. Pink Pilien. Brandwaarborgniaatschappij voor Zeeland, Advertentien. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. R. R. M. K IE B 0 0 M. Melkvoedsel voor KindererienZieken. ELZINGA. van tijger. Ik protesteerde, ik weigerde, ik morde, ik hailde een beelje, maar het einde van het lied.was dat ik voor een dollar de kooi zou ingaan. En ik heb het gedaan Maar angst mijnheer Toen zij mij in het vel hadden geuaaid, werd ik de kooi binnengeschoven. 0, als ik er nog aan denk, dan wordt ik onpasselijk. De tent was vol en dat gemeene volk van Denver juichte mij toe of ik beroemd acteur was. Maar ik had honger en een angst De leeuw lag in een hoek van de kooi vadzig rond te kijken. Ik zag hem maar vaag, want het was heel donker in die tent, en ik was bijna flauw van de beroerdheidalleen &1 die lucht die je altijd in beesteuspellen hebt, deed mij bijna het bewustzijn verliezen. Ik doFst niet kijken, me niet verroeren. Ik kom nooit in een kerk, maar dien dag heb ik gebeden en gesmeekt voor mijn leven. Eerst veroerde de leeuw zich niet, maar langzamerhand kwam er bsweging in hij richtte zijn kop op en schudde zijn manen. Het was een magnifiek beest, een reus van een beest. En daar kwam hij overeind en op mij af. Mijnheer, heeft u Zola gelezen La Debacle dat verhaal van die soldaten, die kogels om zich been hooren fluitenen plotseling krampeniu het onderlijf krijgen Welnu die zelfde krampen kreeg ik toen de pijn hield me bij mijn positieveik zou anders zeker van mijn stokje zijn gegaan. Ik vraag u zelf mijnheer, denkt u zich in mijn plaats. Het was vreeselijk, ontzeUend. Daar kwam hij op mij af. Ik had mijn ocgen gesloten ik wilde gillen, maar ik kon niet. Het was of de keel mij werd toegeschroefd. Ik kon geeu geluid geven. Maar al zag ik uiets, ik hoorde alles. Ik hoorde hoe dat helsche beest naderbij kroop ik hoorde hoe hij diep ademend en knorrend naderbij schoof ik hoorde het zachte geluid van zijn klauwen op den planken vloer der kooi, ik- hoorde hoe hij zich ongeduldig de flanken zweepte met zijn staart. Nog dichter komt hij op mij aan, hij is vlak bij mij, ik voel dat hij mij aaDraakt met zijn voorpoot, ik voel zijn heeten adern, en ik hoor dat hij mij toefluistert//Geven ze joa ook maar e'en dollar ner, door het ontsnappende gas bedwelmd, in de buis viel. Een kameraad wilde hem ter hulp komen en waagde zich in de buis, maar hij onderging hetzelfde lot en zonk bewusteloos neer. Ongerust over het lange uitblijven zijner arbeiders ging de opzichfer toen ook in de buis, maar ook hij werd het slachtoffer van zijn hulpvaardigheid en keerde niet terng. Eerst door de hoofdgeleiding aan de fabriek af te sluiten, kon men zich zonder gevaar in de buis wagen, waar men de drie on- gelukkigen gestikt vond. - Aan het Hand, van Antwerpen wordt uit Brussel geseind Een verschrikkelijke ether-ontploffing had Woens- dagnamiddag plaats in de magazijnen van den Auerbek, Aspachlaan. Al de ruiten zijn in stukken gestagen en de schade binnen het huis is over- groot. Drie voorbijgaDgers werden gekwetst. In den kelder vond men het lijk van eenen werkman een zijner gezellen werd zwaar gewond. Een begin van den brand werd spoedig uitgedoofd. Het Hand, van Antw. meldt onder het op- scbrift //Apen apen apen na" Parijs heeft zijne koningin der hallen. Een comiteit is nu te Brussel tot stand gekomen, om, ter gelegenheid der jubeifeesten, een volksfeest der hallen en Brusselsche raarkten in te richten en over te gaan tot de kiezing van eene //koningin" der markten en vijf eerejuffers. Al de meisjes en dames van 16 tot 30 jaar, met eetwaren leurend of een kraam houdend in een der markten, worden tot de kiezing toegelaten. Het feest zou gepiaatst worden onder beseherming der stad. De //koningin" der Parijzer hallen zou uitgenoodigd worden en de Brusselsche /koningin" zou plechtig ontvangen worden ten stadhnize door den burgemeester. er treurig uit in het huis; eenige verwilderde katten sprongen woedend op ben af.In de kamers lagen geraamten van katten. Er waren geen vaste kachels of deursloten meer in het huis te bekennen, zelfs de gasleidingen waren weggekaapt. Op de plaats van de spookvilla za] nu een paleis van een hotel verrijzen. Haagsch straattooneeltje. Men schrijft aan de N. R. C. Op Piukstermaandag in de Wageustraat, 't is elf uur 's avonds. Een kreupel gebocheld jongetje strompelt moeilijk, steunend op een stokje op het trottoir, zoekend weg te komen van een troep straafjongens, die hem jouwend en joelend achter- volgen, spottend om zijn mismaaktheid, zooals Hollandsche straatjongens dat doen kunnen. //Belangstellende" toeschouwers, vol deernis met den armen kleine, vol verontwaardigiug over zijne wreede plagers, loopen mee, geen hand uitstekend om hem te helpen Ten leste barst de mismaakte kleine in tranen uit. Snikkend loopt hij verder. Een heer komt medelijdend nader, drukt hem een geldstuk in de hand, wat gretig wordt aangenomen. ^Loop door jongens, laat dat kind met rust De jongens wijken morrend een eindje terug. Het is nu vlak voor Scala. Het arme, gebochelde, kreupele ventje loopt sneller door, blij van zijn vervolgers af te zijn, loopt harder en harder, hij richt zich op is niet gebrekkig en niet kreupel meer en rent in voile vaart de Burgwal op, waar hij weldra uit het gezicht der verbaasde toeschouwers ver- dwenen is. Uit Wijk-bij-Duurstede schrijft men aan het N. v. d. D. Hebben sinds jaren en eeuwen de honden reeds groote diensten bewezen bij het. redden van menschenlevens, in de laatste jaren is men hier en daar ook begonnen honden te gebruiken bij den politiedienst. In verschillende steden van Duitschland bedienen de politiekorpsen zich bij het opsporen van moordenaars, dieven, inbrekers, enz. van de medewerking van een of meer honden, welke voor dat doel zijn af- gericht en groote blijken van scherpzinnigheid aan den dag leggen. Meermalen reeds hebben zij de taak der politie bij bet opsporen van verdachten ni.et weinig verlicht. Ofschoon bij het Nederlandsche politiekorps de wenschelykheid om tot het africbten van honden voor den politiedienst over te gaan, reeds meermalen werd betoogd, is men tot de uitvoering daarvan nog niet overgegaan, en ge- bruikt tot heden nog geen enkel politiekorps bij zijne expedition een politiehond. Intusschen vernemen wij, dat de burgemeester der gemeente Wijk-bij-Duurstede zich in ver- binding heeft gesteld met een bekwaam en vertrouwd dresseur in Duitschland, om over te gaan tot den aankoop van een goed afgerichten politiehond, dien hij bij voorkomende gelegen- heden in die gemeente en in den omtrek wil gebruiken. "Dit zou dan de eerste politiehond in Nederland zijn. Dinsdagochtend is er te Kaapstad in de Adderlejsfraat een geweldige gasontploffing geweest, waardoor, naar een Engelsch blad verneemt, de straat over een afstand van vijf minuten gaans opgebroken werd. Tramsporen, gas- en water- pijpen enz. werden vernield. Er zijn verscheiden menscben gewond; en men wist Dinsdag al van twee dooden. Te Neuf-Maisons, nabij Nancy waren arbei ders bezig eeu gasbuis te leggen, toen een hun- Het geheim van het vergaan der onderzeesche boot A 8 opgelost. Het wr&k van de onderzeesche boot A 8 der Engelsche marine, die nabij Plymouth zonk en waarbij 15 menschen bun graf in de golven vonden, is gelicbt, en thans is gebleken waaraan de eerst onverklaarbare ramp moet worden toegeschreven. Terwijl de boot met voile kracht stoomde moet de helm, het kastje met glas waar- in de man op den uitkijk staat, tegen een of ander drijvend voorwerp ziju gestooten. Er was althans een groot gat in den helm, waardoor het water moet zijn binnengedrongen, wat de boot onmiddelijk deed zinken. De onderzeesche ont- ploffingen moeten veroorzaakt zijn, doordat het water in de machinekamer drong en de vuren plotseling doofde. De machine is geheel vernield maar de romp van de boot is niet ernstig be- schadigd, zoodat zij naar Plymouth is gesleept, waar zij nu in het dok ligt om hersteld te worden. In de nabijheid van den Tiergarten te Berlijn konden de voorbijgangers dezer dagen een gevecht op leven en dood gadeslaan tusschen een eend en een zwaan. De eend lag met een aan- tal jongen op den oever, toen een zwaan aan kwam zwemmen. Zoodra de moeder-eend deu zwaan gewaar werd, plaatste zij zich met wijd uitge- spreide vlerken voor haar jongen, als om deze tegen een aanval te beschermen. De zwaan kwam in weerwil van de dreigende houding der moeder, den oever op en hapte naar een der jonge eendjes. Dit ging dt; moeder-eend te ver. Woedend stoof zij op den zwaan af en beet hem zoo venijnig in den hals en in den rug, dat de zwaan het ge- raden vond. zoo spoedig mogelijk het hazenpad te kiezen. De moeder-eend was echter nog niet teyreden met het behaalde succes en ging den zwaan achterna in het water. Daar pakte zij den zwaan bij den kop en trok er met zooveel kracht aan, dat de zwaan het terdege te kwaad kreeg. Lindelijk gelukte het den zwaan zich los te rukken en ging er toen met voile zeilen van door. De eend keerde triomfantelijk tot haar jongen terug, die haar met blij gekwaak ont- vingen. De gebroeders V. en Petrus H., wonende in de wijk Maria-Polderdijk, onder Watervliet, leven sinds eenigen tijd in onmin. Hendrik V. en Petrus H bevonden zich Maan- javoud tegen 8 uren in een herberg. Weldra ontstond tusschen beiden een geschil dat zij buiten gingen ven-ffenen. Philemon V., eeu 25jarige broeder van Hendrik, kwam toegeloopeu om zijn broeder te helpeu of wel de vechters te scheiden. Een andere getuige van de vechtpartii, zekere Leo B., 24 jaar oud, stiefzoou van II., hep in ailerijl naar zijn woning en kwam weldra terug met eeu tweeloop geweer. Hem ziende naderen, gingen al de omstanders op de vlueht. B. legde zijn wapen aan, mikte in de richting der gebroeders V. en loste twee schoten. Philemon, die door een der schoten werd getrcffen, slaakte een Iniden gil en viel dood neer. Een kogel had zijn hart doorboord. B. werd door de inmiddels toegesnelde getuigen ontwapend, in handen der politie geleverd en in de gendarmerie opgesloten. Later is hij naar Gent overgebracht. Het laatste spookhuis te Berlijn is met den grond gelijk gemaakt. De zoogenaamde spook villa stond in de Bellevuestraat en was in de dertien jaar, dat het er niet pluis was, geheel verwaarloosd. Toen de sloopers kwamen, zag het Op den heuvel achter het Bosch van Boulogne f>arijs aan de zijde van Suresnes, den Mont Valerien, is een afschuwelijke moord gepleegd, die op het oogenblik de gemoederen in de hoofd- stad in spanning houdt. Zondagavond om negen uur vonden twee brandweermannen en eenige wandelaars, die van een feest te Nauterre terug- keerden, op den weg van Suresnes, nabij den Mont Valerien, het lijk eener vrouw, naar gissing 35 jaar oud, met zwart haar, dat aan eeu zijde van den weg nabij een korenveld lag. De onge- lukkige, die op den rug lag, was geworgd. Er moet een hevige worsteling tusschen moordenaars en slachtoffer aan de misdaad zijn voorafgegaan, want laatsgenoemde was zwaargebouwd, van rijzige gestalte en zoowel op haar lijk als in de omgevmg op den grond waren sporen van worsteling te ontdekken. Zij had haar hoed nog op, de artnen lagen onder het lichaam, de beenen opgetrokken. De commissaris van polisie te Pateaux, die on- middellijk gewaarschuwd werd, begaf zich met zijn secretaris en een dokter naar Nanterre om een onderzoek in te slellen. Uit dit onderzoek bleek niet duidelijk of diefstal wel de drijfveer tot de misdaad was geweest. Weliswaar 'was haar portemonnaie verdwenen, maar de moordenaars hadden verzuimdde kostbaarheden van het lijk mee te nemen, bestaande in een gouden armband en twee ringen, waarvan eeu met diamant. Bij een onderzoek van de plaats rondom het lijk vond men een reticule met geld, die de moordenaars eveneens achtergelaten hadden. Om den hals droeg het slachtoffer een gouden medaillon met het portret van den Koning van Engeland, Edward MI, waaruit men opmaakte, dat men waarschijnlijk een Engelsche dame voorhad. Haar zakdoek en haar ondergoed waren gemerkt //H. 0. Carry." Bij 't lijk vond men een stuk papier, waarop het adres stond //Mile. Gyn, villa de la Croix, te Enghien-les-Bains." Het onderzoek werd daarom te Enghien voortgezet waar men mej* Gyn spoedig vond. Deze is houdster van eeu koslschool voor jongedames, waar men zich speciaal op het onderwijs in vreemde talen toelegt. De kostschoolhoudster verklaarde het slacht offer niet te kenneD, maar uit het papier met haar adres, dat bij haar gevonden was, bleek haar, dat de vermoorde een Eugelsche onderwijzeres moest zijn, die zich bij haar had willen aan- melden. Dat zij een Engelsche was, bleek mej. Gyn uit de beschrijving van haar kleeding en ondergoed, uit het medaillon met het portret van Koning Edward en uit den Engelsch-klinkenden naam Carry. De kostschoolhoudsters deelde nog mede, dat zij vaak Engelsche onderwijzeressen kreeg door bemiddeling van Engelsche plaatsings- bureaux, /-homes," zooals er drie te Parijs zijn. Waarschijnlijk was de vermoorde dame door zulk een //home gezonden en eerst kort te voren in Parijs aangekomen. Door de Pinksterdagen schijnt zij zich niet dadelijk bij mej. Gyn te hebben willen aanmeldeu en haar bezoek tot Dinsdag te hebben uitgesteld. Waarschijnlijk is zij Zondag naar Longchamp geweest om naar de wedren om den Grand-Prix te kijken en zal zij den weg gevraagd hebben aan een of anderen voorbij- gaiiger, die haar vergezeld en naar een eenzame plaats gelokt heeft, waar hij haar worgde om haar te bestelen. Geen der onderwijzeressen van mej* Dyu kende een miss Carry. Intusschen is gebleeken dat de vermoorde inderdaad zoo heette. Zij was gezonden door een //home" in de avenue de Wagram zooals uit een verder onderzoek bleek, reeds gedurende twee maandeu te Parijs en tot de misdaad gepiaatst als onderwijzeres op het inslituut Rondest, rue Gambetta te Nanterre. Verdere naspormgen hebben toch vrijwel de over- tuiging gevestigd, dat diefstal de drijfveer tot de misdaad moet geweest zijn. De justitie gelooft stellig, dat de moordenaars behooren tot het type van landloopers, dat de buitenwegen rondom Parijs zoo onveilig maakt. De moordenaars zullen de lijfsieraden van het slachtoffer niet hebben mee- genomen uit vrees voor ontdekkjng, terwijl zij het geld in de reticule vergeten kunnen hebben. Eenige bewoners van Suresnes hebben verklaard Zondagmiddag miss Carry gezien te hebben op den weg, doch alleeD. Een hunner een tuinman, had nabij Nauterre eenige landloopers opgemerkt, die bij zijn nadering in alle richtingen viuchtten. Al deze verklaringen hebben de justitie evenwel nog niet verder gebracht en er is nog geen spoor van de misdadigers ontdekt. Een hevige ruggepijn welke ik toe moet schnjven aan rheumatische aandoeningen, zoo schrijft ons de heer I. Vos, bode van Elst naar Nijmegen, en wonende te Elst, waar hij voldoende bekend is, heeft mij gedurende eenige jaren~'als een martelaar doen hjden. Een kouvattiug is er bepaald de oorzaak van geweest, mijn bloed verkeerde in slechten toestand en mijn zenuwgestel was vermoeid. Ik was us geheel en aj er toe j^gjj aftn rUggepj- te moeten hjden, de pijnen waren in het begin niet noemenswaard, doch werden van dag tot dag heviger Deze pijnen dedeu zich eveneens in mijne beenen voor en ook in het hoofd en wel op zoodanige wijze, dat ik noch loopen noch slapen kon. Bovendien was de spijsvertering uiterst moeilijk en vele malen had ik stetcen in de zijde welke gopaard gingen met kortademigheid en slapeloosheid. De vein^e nachtrust die ik kon genieten werd bovendien door akil.ge droomen gestoord. Voortdurend klaagde k°ude ,handen e" weten en ondanks al de middelen die ik er voor had ingeuomen werd mijn toestand al erger en erger, ik werd bepaald beangst voor de toekomst daar ik niet beterde. Dnor het vele lezen in de conranten van personen die gelijk l- geleden hadden en vcora] eenige in mijne omge vmg wier toestand ik genoeg gekend had, besloot ik met uauwgezetheid de behandelrng met de I in#. Pi Hen te volgen en voort te zetten. Het gewenschte resultaat liet niet op zich wachten, vanaf de eerste dosis begon ik reeds een zeker welzijn in mijn gestel te bespeuren, dit moedigde mij aan en thans na de behandeling voortgezet te hebben kan ik naar waarheid verklaren dat de Pinx Pil en het eeuige middel zijn geweest dat mij geheel en al welvarend heeft gemaakt. Thans eenige opheldering wa^rom de Pink Pillen rheu- matische- aandoeningen en pijnen in den rug zoowel bij mannen als bij vrouwen genezen. Zulks is zeer eenvoudig. De Pink Pillen geven bloed, het men we, het zuivere bloed, verdryfi al de on- zuiverheden uit het lichaamsgestel en geven de gezondhei.d. Een rijk en zuiver bloed kan zulks alleen veinchten, er bestaat geen geneesmiddel j ter were,<J dat U zoo veel bloed kan geven als de Pink Pillen. Als het bloed slecht is zijn de zenuwen zwak want de zenuwen leven door het bloed. Zulks is de oorzaak van zenuwzwakte, zenuwpnnen heupjicht en ruggepijnen alsmede het verlies der levenskracht bij man en vrouw. Het regelmatig gebruik der Pink P.lleu geneest deze ziekten en andere voortkomende uit een slecht' bloed, zooals bloedarmoede, bleekzudht, maag- wa en, a gemeene zwakte en onregelmaligheden bij de vrouwen. Pnjs 1,75 de doos 9,_ per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabihd, Steiger 27, Rotterdam hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. rraiico toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en IVLdddburg^ J°h' de R°0S' Kl57, Vlasmarkt> Door den heer Joh. de Roos, is als wederver- kooper der Pink Pillen voor Ter Neuzen en omstreken aangesteld A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat. DAGEN. Voorm. Nam. Zsterdag 17 Juni 1.28 1.52 Zondag 18 v 2.14 2.36 Maandag 19 2.58 3.20 Dinsdag 20 3.42 4.3 Woensdag 21 4.24 4.46 Donderdag 22 5.6 5.30 Vrijdag 23 5.52 6.16 gevestigd te EVIiddelburg. Tot Correspondent voor .Westdorpe en omgeving van bovengenoemde Maatschappij is benoemd de heer Ambtenaar ter Gemeente-Secretarie aldaar. De Dire.cteur, J. F. DE WIJS. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als COS 1 BURG, laten toe bij eike weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische inrichting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, r

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2