A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Fersoneele Belasting. No. 4700. H E R IJ K Gemengde berichten. NAT10NALE MILITIE~ Zalerdag 17 Juni 1905. 45e Jaargang. ZEmilE^ST'IEl BXjAID. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per portVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82*. Men abonueert zich by alle Boekhandelaara, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIENs Van 1 tot 4 regela 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. By directe opgaaf van driemaal plaataing derzelfde advertentie wordt de pry's slechts tveemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsraimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave. Het tweede blad waarin zal worden opgenomen de uitslag der stemmingen voor de Tweede Kamer, voor zoover wij die hedenavond ontvangen, zal aan onze abonnd's binnen Ter Neuzen morgen- ochtend worden bezorgd. Josias Johannes Willem Hnijsman, in de gemeente HOEK op Nlaandag 26 Juni 1905, van voormiddags 10 tot 12 en 's namiddags van 1 tot 3 ure op de gemeente- aecretarie. Hoek, 15 Juni 1905. De Burgemeester, A. WOLFERT. TER NEUZEN, 16 Juni 1905. Naar wy vernemen i3 Woensdagj. 1. het voor de staalfabriek gedane bod van fr. 820,000 met 10 verhoogd. Eerlang kan dus nu de definitieve toewijzing worden tegemoetgezien. Bij Kon. besluit is benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Ond-Gastel de heer H. R. Jansen, thans commies der poste- rijen eDZ., 8e klasse, vroeger te Ter Neuzen. Axel, 15 Juni. In een der laatst verloopen nacbten, zijn ten nadeele van de wed. Van Aarde, alhier, verschillende aan haar toebehoorende visch tuigen, die in het water waren uitgezet, vernield. De zich daarin bevindende visch is of gestolen of in vrijheid gelaten. Algemeen is men, en wel terecht, van gevoelen, dat hier wraakneming de reden is, terwijl een ieder wel kan begrijpen waar de schoen wringt. Clinge, 15 Juni. De politie deed hier dezen namiddag eene goede vangst. Sedert eenige maanden was hier komen woneD, een zekere B., bijgenaamd ySavooijken," iemand, die in Belgie heel wat op zijn kerfstok had. Deze persoon had den naam van alles behalve eerlijk te zijn. Nu was hij dezen morgen naar Groenendijk onder St. Gilles gewandeld en had daar de kans schoon gezien, om bij een boertje het waschgoed mede te nemen. Het boertje had hem echter zien wegsluipen en was hem stil gevolgd op een afstand tot aan zijne woning, slechts eeBige schreden over de Belgische grens. Toen de dief linnen was, giDg het boertje naar den veldwachter Blok de marechaussee uit Hulst werd geseind en kwam spoedig. Het mocht aan de politiemannen gelukken het igestolene goed op te sporen en den dief te arresteeren. Geboeid werd hij meegevoerd naar Hulst ten aanschonwe eener groote menigte die blykbaar in haar schik was, dat deze gevaarlijke buurman voor een goeden tijd uit den weg geruimd is. Te Rotterdam zat Dinsdagmiddag een tien- jarig knaapje te kijken Daar het visschen van zijn broer. Plotseliug kwam een boerenknecht op hem af, die meenende dat de jongen zijn roeiboot had losgemaakt, hem, zonder te kijken waar hij den knaap raakte, eenige trappen toebracht, die zoo aankwamen dat de jongen zeer ernstig verwond is en per brancard naar zijn woning vervoerd moest worden. Dins Jagmorgen is een jongman, die met zijn meisje langs de visschershaven te Scheveningen wandelde, van achteren onverhoeds aangevalleu door een aldaar bekend individu, die hem een diepe wonde achter het oor toebracht, waardoor hevig bloedverlies ontstond. De toestand vau den aangevallene is gelukkig niet levensgevaarlijk. De dader werd direct gearresteerd. Op een bouwwerk nabij de Witte Brug in Den Haag viel Dinsdagavond een opperman van een steiger. De man overleed korten tijd daarna. Woensdagochtend werd in de stoomhoutzage- rij van de firma P. StofFel Czn., te Deventer, een jongen bij het verleggen van een drijfriem, door deze gegrepeD en vreeselijk verminkt. De jongen was terstond een lijk. Een scheepstimmerman uit Zaltbommel, die Zondag van uit Duitschland per reederijboot huis- waarts keerde, wilde op de heogte van Opijnen voor een vrouw een emmer water ophalen, waarbij hij het evenwicht verloor en overboord sloeg. Hij zonk dadelijk in de diepte weg. Maandagnacbt heeft dicht bij het station Barendrecht een vechtpartij plaats gehad tusschen jongelui uit die gemeente en Heerjansdam. Een 23jarige landbouwerszoon kreeg niet minder dan ze8 steken. Maandagavond is een automobilist uit Eind hoven, met zijn bestuurder en een heer en jonge dame, uit Beek, aan een groot gevaar ontsnapt. Op weg naar Nijmegen voortsnorrend, ontmoette zijn voertuig bij de waschinrichting van den heer Th. Jansen de stoomtram de chauffeur niet we- tende dat de tram daar dwars over den weg gaat, zag zich plotseling tusschen de keuze geplaatst of tegen den tram aan, of den berm af. Hoewel de berm een meter of drie hoog is, koos hij natuurlijk het laatrte. De automobiel stortte omlaag en kwam in een raoestuin terecht. De inzittende heer en jonge dame kwamen er met den schrik af; eveneens de bestuurder; doch de eigenaar zelf liep een verwonding aan zijn been op, die hem noodzaakte den nacht te Beek over te blijven. De automobiel was niet meer bruik- baar. Den andereu ochtend is de gekwetste per rijtuig moeten vertrekken. (Geld.) Een goede vangst werd gedaan onder een schelf takkenbossen te Eemnes binnen. Men vond daar namelijk een nest van een hermeliju met tieu volwsssen jongen. Als men weet, welke beruchte kippendieven deze dieren zijn, begrijpt men dat deze vangst niet van belang ontbloot is. De vorige week maakten drie jongens uit Amsterdam vrij groote verteringen in snoepwiakels te Sloterdijk. De veldwachter vond dit verdacht en toen het drietal met de tram weer stadwaarts wilde keeren, rekende hij hen in. Bij fonilleering twam een groote bears met ruim dertig gulden, snuisterijen en lekkers te voorschijn. Het verhaal, dat de verdachte knaap omtrent de herkomst van bet geld deed en dat door de anderen werd aangevuld, bleek hoogst onwaarschijn- lijk. Hij hield vol dat hij het geld, een oankbiljet van 40, had gevonden. Een uit Amsterdam gekomen rechercheur kon er ook niets meer uit- halen en wilde weer Daar Amsterdam terugkeeren, toen een regenbui hem deed wachten. Deze tijd werd gebruikt om het jougetje te bewerken. Ge- moedelijk aan, werkende op het huiselijk leed, dat hij had veroorzaakt, kwamen het gevoel en de waterlanders los en stotterend bekende hij het geld ontvreemd te hebben uit de roef van de schuit van een Hilversumschen beurtschipper. Eigenaardige propagandisten. In Den Haag is een grappenmaker aan het werk geweest. NauwelijkB waren Woensdag in de hoofdlaan van deu dierentuin aldaar de papegaaien buiteu gehangen, of het bleek dat ze, zes aan zes, voor electorale doeleinden waren afgericht. Kiest Lim- burg Kiest Dolk Kiest Jansen schreeuwden de Lorre's en de Poller's tegen elkander in. 't Leek een papegaaien-meeting, vol opge- wondenheid. Uit het rapport van den kenringsdienst voor eet- en drinkwater der gemeente Leiden Specerijeu bleken weder vaak vervalscht, met het oog op de hooge prijzen dezer artikelen is vervalsching zeer loonend. Een partijtje gemalen kruidnagelen, door een Amsterdamsch specerijhan- delaar geleverd bleek bij onderzoek te bestaan uit een mengsel van meel en sandelhont waaraan wat piment was toegevoegd en ook zeer rijkelyk zelfs zand. Een partijtje bessensap, door een fabrikant van vruchtensappen geleverd, bleek een waardeloos kunstproduct. Het hoofdbestanddeel vormde een dunne stijfselpap, gekleurd door toevseging van aniline kleurstoi, zoet gemaakt door vermenging van sacharinegeconserveerd met salicylzuur, zuur gemaakt met wijnsteen, zaur en gearomatiseeid door sporen samengestelde ethers. Bij een inspectie-reis van den Commissaris der Koningin werd een dorp in Noord-Brabant bezocht. Zijne Exc. besprak met burgemeester en wethouders den toestand der gemeente en in- formeerde ook naar den toestand van het gemeente- archief. ffPuik in orde, goed onderhouden," was hnrge- meester's antwoord #het is pas geverfd,/Ja, maar ik bedoel de registers, boeken en papieren i,0 meent gij die Ook pnik, nietwsar wethouder, want gjj hebt voor een 14 dagen nog een voile mestkar weggevoerd en de rest ligt nog op de vliering, ga maar eens kijken Men meldt uit Barneveld Dinsdagavond bevond zich de koecht van den heer v. V. te Amersfoort met paard en wagen te Terschuur, onder- deze gemeente. Doordat het paard voor een automobiel achrikte, geraakte de be- rijder onder den wagen. Met een op twee plaataen gebroken been en met een schedelbreuk werd de man meer dood dan levend van onder het voertuig uitgehaald. De automobilist ging zelf direct te Yoorthuizen een geueesheer halen. Zondagavond reed een handelaar van Haarlem met den expresstrein uit Brussel naar Parijs. In het station van Bergen kwamen twee netge- kleede heeren in zijn compartiment. Bij het iustappen botste een der heeren nog al geweldig tegen den Hollander aan, maar vroeg heel beleefd verschooning. De Hollander, verbluft over zulke groote be- leefdheid, zeide„Het is niets mijnheer, integen- deel, ik was a te dicht genaderd De reis werd voortgezet en men begon zelfs een gesprek. Onze Hollander dacht met twee ▼oorname personages te doen te hebben. Te Feignies stapten de twee heeren nit met inn beste groeten aan den Hollander. Deze laatste jemerkte echter dat zijn brieventasch, inhoudende verscheidene duizenden francs, verdwenen was. Hij zocht zijn twee gezellen, doch vruchteloos. Zij waren verdwenen. De Hollander kon niets anders doen dan een klacht bij den commissaris van Feignies indienen. Men meldt nit Den Haag Zaterdagochtend ongeveer vier uur is aan het strand tnsschen de beide hoofden ter hoogte van strandpaal 99, te Scheveningen, met hooglij aange- spoeld het lijkvan een vronw van ongeveer 25jarigen leeftijd. Nadat de politie de welgekleede drenkelinge naar het posthnis Gevers Deynootplein had gebracht, si gebleken dat de ODgelukkige een winkeljuffrouw was in een der magazijnen op de badplaats. Vrijdagavond verliet zij hare betrekking nog op den bepaalden tijd en deed zij, volgens enkele ooggetuigen, wel wat zonderling, maar daarop werd verder geen acht gegeven. Aan een paal van 't hoofd vanwaar zij Vrydag- nacht in zee moet zijn gesprongen, hing haar hoed, horloge en een briefje, waarop geschreven stond Gij die mij vindt Hetzij vijand of vrind Brengt mij gezwind Naar(hier volgde het adres der drenkelinge.) Hij zat te Scheveningen in een strandstoel en zag er nit als een Amenkaan, een Amerikaan in zeer goeden doen. Nn zijn de Amerikanen de natie der toekomstde exemplsren van het Yankee-ras, die #the Continent" bereizen, zijn dikwijls interes- sante lien, die wat te vertellen bebben boveudien trekken lieden in goeden doen mij steeds aaD. Ik besloot dan kennis te maken, wat niet heel moeilijk bleek, en spoedig zaten wij te praten. De Amerikaan was een Hollander. Maar hij was lange jaren in de Yereenigde Staten geweest, was er met een niterst matig kapitaaltje naar toe gegaan en bad er fortuin gemaakt. Hy was teraggekeerd naar de onde kusten, om daar in rust en welwaart zijn dagen kalmpjea te slijten, want bij bad heel wat misere doorgemaakt en bitter hard moeten werken. Maar nu was bij er. Hij praatte nog graag over dien moeilijken eersten tijd in Denver en verder West, waar by in kommer en zorg, en dikwijls met levensgevaar zijn eerste duizend sterling pond bijeen gescharreld. Met levensgevaar Wat is u dan wel ge weest Te veel om op te noemen, mijnheer. Ik ben van alles geweest. Maar het is waar wat ik a vertel. Mijn eerste dollars heb ik met levensge vaar verdiend te Denver. Op een vreeselijke manier, mijnheer. O, als ik er nog asn denk 1 En toen kwam bet verhaal. Ziet u, toen mijn geld op was, ik was te lang in 't Oosten blijven hangen, stond ik letter- lijk zonder iets op de wereld. Niemand scheen mij te kunnen gebruiken. Ik probeerde van alles. Overal klopte ik aan; ik liep mijn beenen uit het lijf. Maar jawel boorNiet noodig. Einde- lijk, door een Hollander dien ik in een gaarkeuken had ontmoet, kwam ik in kennis met een spnllebaas, die met een dierenspel de kleine steden in het Westen bereisde. Hij was nu in de stad en had iemand noodig die //alles won aanpakken" en die er zoo ellendig aan toe was, dat hij geen kens meer had. Ik was zyn man, ik bad hangeralles om mij heen sprak Engelsch of een andere taal, die ik niet of maar half verstond, en ja ik moest wel. Ik moest, zeg ik u ik had absolnut geen keus. Ik was op Maar wat die ellendeling van een impressario mij voomelde was bar, zelfs voor Amerika. Ik zoa my moeten laten innaaien in bet vel van een tijger, en dan bij een levenden leeuw in bet hok moeten gaan. Zijn eehte tijger was dood gegaan, de plaatsen waren genomen, bij had ge- adverteerd, en hij moest een tijger laten zien. Anders zouden zij zijn tent afbreken. Hij kende zyn lui. De kerel loog mij voor, dat zijn leeuw oud was en suf en half blind en z66 doorvoed dat hij niet naar mij zou talen. Maar drommels, js kunt er toch maar ineens tusschen uit zynr en ik had bepaald weinig aanleg voor het vak TER IEITZE9TSCHE COURASfT. Tsit blad veraeliljnt n»aui1»K-, IVuenndaic en Vrydagavond, nUgeaonderrt op Peeatdagen, bij de Flina I». J. VAM UK liWBK tm fTOWemei De Burgemeester vaa.TER NEUZEN, brengt bp deze ter kennis van de daSrbij belanghebbenden, dat de door den Directeur der Directe Belastingen enz. te Middelburg, den 9C" Jurli 1905 invorderbaar verklaarde kohieren der personeeld belasting dezer gemeente, over het iaar 1905, Nos. 2 Cn 3 (kom) en No. 3 (oveng deel), op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invordering, zijn ter hand gesteld en dat ieder ver- plicht is zijnen aansiag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Ter Neuzen, den 14 Juni 1905. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN gelast milicien-verlofganger dezer gemeente, van de liehting 1900, behoorende tot het regement Genietroepen, zich op den 10 Juli 1905, des namiddags voor 4 ure, te bevinden bij zijn korps te Utrecht, voorzien van zijn verlofpas en van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hem, bij vertrek met groot verlof rnede genomen, teneinde in werkelijken dienst te worden Sesteld, wordende hem onder het oog gebracht dat de verlofganger, die in gebreke blijft op den bepaalden dag onder de wapenen te komen bij zijne latere opkomst zooveel langer in dienst zal worden gehouden en dat, volgens art. 133 der militiewet, bij, die niet aan de oproeping voldoet, als daertmr zal worden behandeld. Alvorens naar Utrecht te vertrekken, zal hij zich behooren aan te melden bij den ondergeteekende. Ter Neuzen, den 15 juni 1905. De Burgemeester voornoemd, 3. A. P. GEILL.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 1