Gemengde berichten. BURGERUJKE STAND. Handelsherichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Uit Steeuwijk schrijft men Maandagmiddag is er in een boerenherberg in het naburige Giethoorn een trenrig tooneel afge- speeid. De jager K. uit Steenwij kerwold, een weduwnaar, ouimoette er zijn meisje, dat hern voor een paar dagen had afgeschreveo. Na een heftige woordenwisseling loste K. op het meisje twee schoten, waardoor ze ernstig in de borst getrotfen werd. Daarop trok hij zijn mes en bracht zichzelf daarmee aan den hals zulk een wonde toe, dat by weldra overleed. Volgens den geneeakuDdige, die onmiddellijk ontboden werd, it de toestand van het meisje niet zouder gevaar. Te Stad a/t Haringvliet, een dorpje van even daizend inwoners, zullen binnenkort 18 paartjes in het huwelijksbootje stappen, een aantal, dat zelfi ia een heel jaar daar nog nooit werd bereikt. Te Ondeschild, op Texel, werd een droeve mare gebracht, Een der Ttxelscbe bergers van de lading ex- stoomschip //Alba", te LJmuiden, deed van de met mais geladen schuit het luik van het voor- onder open. Door de gassen, die uit de mais opstegen, geraakte hij bedwelmd en viel in het vooronder. Een ander, iemand van IJmuiden, trachtte hem te grijpen, doch geraakte ook be dwelmd en viel eveneens in het vooronder. Weer eea ander wist nn den perioon uit IJmniden te grijpen en op het dek te trekken. Deze was bewustelooa, doch kon worden bijgebracht, maar van den ander, zekeren N. S., van Oudeschild, kon men de leveDSgeesten niet opwekken. Een weduwe en drie kinderen blijven onverzorgd achter. Vermindering van't gebjuik van gedistilleerd Naar de //Volksbond" verneemt, heeft het ver- bruik van veraccynsd gedistilleerd per hoofd der bevolkiDg over 1904 in ons land bedragen 7.65 Liter h 50 %i een cijfer zop lang als sedert 1870 niet is voorgekomen. Sinds 1877, toen het 9.98 Liter bedroeg, is het verbruik per jaar en per hoofd geleidelijk bijna 2x/3 Liter verminderd. In het eerste kwartaal van dit jaar heeft de accijns weder rnim 250.000, minder opgeleverd dan het le kwartaal 1904. Waarlijk cijfers, die verblijden Te Bennekom wi'de Dinsdagochtend vrouw S., schoonmaakster uit Wsgeningen, van de tram, die 7.85 naar Ele vertrekt, springen v<56rdat deze geheel stilstond. Zij werd 25 meter mee- gesleurd en kreeg toen een rijtuig van de tram over haar heen, waardoor zij onmiddellijk dood was. De 88jarige vrouw was sedert kort gehuwd en moeder van kind. Men meldt uit Genemuiden Voor eenigen tijd verkocht hier een agent eener loterijvereeniging aan verschillende inge- zetenen loteu a f 15 per stuk. Een week ge- leden vervoegden zich brj een houder van zoo'n lot twee heeren (onder welke ook de voor- noemde agent) met de mededeeling, dat op het lot 8000 gevallen was. Er moest echter 100 vooruitbetaald worden. Men maakte accoord voor 50 en nu zou de uitbetaling volgen. Toen de zaak ruchtbaar werd, bemoeide de burgemeester er zich mee en aan diens bemoei- ingen is het te danken, dat de 50 terug- betaald zijn. Een jongmensch vroeg dezer dagen in Mandi' Cafe, een bekend buitecrestaurant te Weenen, aan eeQ ander om hem niet te fixeeren. De laatste, een zekere Sommer, antwoordde door den vrager een glas bier naar 't hoofd te gooien. Deze trok daarop een revolver en dreigde den bierwerper neer te schieten als hij nog eens durfde gooien. Niet alleen, dat Som mer terstoud nog een glas. bier naar 't hoofd van den ander, Durieux geheeten, wierp, maar hij liet het glas volgen door borden, dekschaal- tjes en stoelen. Onderwijl had Durieux van zijn kant het vuur geopend met den revolver. Orkest en publiek vluchtten de straat op. De kelners wierpen zich op Sommer, maar deze had intusschen ook een revolver voor den dag gehaald en zijn glasprojectielen door kogels vervangen, waarop Durieux' vrienden ook bun wapens trokken. Eindelijk^ bracht de politie de beslissing van den veldslag. De verlieslijst legde gelukkig getuigenis af, dat er even siecht gegooid als geschoten was. Met enkele lichte verwondingen liep het schan- daal af, behoudens de rekening met dejustitie. Het gerechtshof te New-York heeft de //Ele vated Railway" veroordeeld tot betaling van f 6000 schadevergoeding aan een passagier, wien door nalatigheid van haar personeel twee tanden waren uitgestooten. In bet Casino te Parys vertoonde sedert eenige weken een jonge actrice een van de vele variaties van het //looping the loop, n.l. de jztour- billon de mort". In een auto reed zij de spiraal rond, maar deze had het eigenaardige dat er aan het bovendeel, dus daar waar de auto onderste- boven hing of zweefde, een stuk uit was genomen. De auto vloog dus daar door de lucht om verder weer met een zwareu slag op deu ring terecht te komen, en den bocht omlaag af te rijden. Dat gebeurde Vrijdag ook, maar toen de auto weer beneden was, zag men dat de berijdster onbeweeglijk bleef zitten, inplaats van zoo alg gewoonlijk, zonder hulp uit te stappen. Een zeldzame opgewondenheid maakte zich van het publiek meester. Het sloud op, en protesteerde heftig (n. b. en eerst een vroolijke //cake-walk" van het orkest bracht het tot kalmte, terwijl de artiste werd weggedragen. Het bleek met deze treurig gesteld te zijn. De schok bij het neerkomen was zoo hevig geweest dat ze een congestie naar de herseuen kreeg. Den volgenden dag overleed ze. Nader wordt nog gemeld dat de dame die voor amusementvan het publiek deze gevaarlijke reis maakte bij de repetitie's herhaaldelijk bezwijmde. In den staat Illinois is een wet tot stand gekomen, die aan gescheiden personen verbiedt binnen een jaar na hun echtscheiding weer in het huwelijk te treden. Bij de beraadalaging over het ontwerp werd vastgesteld, dat er alleen te Chicago 80.000 gescheiden vrouwen zijn. Een koopman, die op de vraag van den voorzitter der rechtbank te Bamberg, in Beieren, of hij getrouwd was, teu antwoord gaf//Ongeluk- kig wel is deswege gestraft met 10 mark boete. Het openbaar ministerie had drie dagen hechtenis geeischt. Twee maanden geleden werd een inwoner van Ruddervoorde, bij Thonrout, Taveirne ge- uaamd, die als een wildstrooper bekend stoud, des nachts door een geheimzinnig schot getroffen in het hoofd. De ongelukkige bezweek daags nadien, een weduwe met elf kinderen nalatende. Zijn vrouw, die het gerecht verwittigde, verklaarde dat zij den gekwetste voor de deur had vinden liggen. Het parket kon by onderzoek niets vast- stellen dan dat de man waarschijnlijk op een strooptocht getroffen was. Er ontstond zelfs een beweging tegen den landheer omdat men een van diens jachtopzichters verdacht. Thaus is echter een zekere M. bij de politie komen verklaien dat hij met Taveirne en een ander C., op stooperij op fasanten uit was, en dat C. bij het schieten bij ongeluk Taveirne trof. Zij hadden hern toen naar hois gebracht. C. vertoeft thaos in Prankrijk. Zondag stouden een vijftal Poolsche land- verhuizers, die in afwachting van hun schip te Antwerpen een uitstapje hadden gedaan, te Hoboken op den tram te wachten. Toen deze kwam wilde een van hen er nog opspriugen, toen het rijtuig reeds in beweging was. Hij miste zijn sprong en werd tegen een der palen, die de troleys ophouden, geslagen om weer terug op de trambaan te vallen, tusschen de twee njtuigen. Vooraleer men iets had kunnen doen, was het ergste reeds geschied. De wielen van het laatste rijtuig gingen den armen vreemdeling over het hoofd, dat totaal vermorzeld werd. De droefheid der reisgezellen van het arrne slachtoffer was onbeschrijflijk. De Amerikaansche millionnairs schijnen niet meer te weten, waar ze hun geld laten moeten. De onlangs overleden heer Ferguson te Chicago, die met den houthandel schatten heeft vergaard, heeft aan het //Kunstinstituut" te New-York 24 millioen vermaakt, om voor de rente stand- beelden op te richten voor merkwaardige Ameri- kanen. Voor de renteDus te eeuwigen dage jaar- lijks voor een f 100.000 staodbeelden. In een der Londeusche bladen adverteerde dezer dagen een ondernemer, die met zijn tijd meegaat //Er van door gaan per automobiel is tegen- woordig zeer in de mode. Verliefdc paren, die wenschen te trouwen en daartoe niet de toestem- ming van hun ouders hebben, kunnen bij rnij op elk uur van den dag en deu nacht een elegante automobiel met vertrouwbireu chauffjur huren. Billijke prijzen desgewenscht betaling in termijuen. Hulst, 17 April. KOERS VAN HET GELD. Bclgisch per 100 fr. 47,80 a 47,85. Rngelsch per 12,12, Z E E TIJDINGEN. Van 17 tot en met 18 April. s a Van 17 tot en met 18 April werden langs de Oost- sluizen alhier 84 binneuvaartuigen op- en 25 afge- schutdoor de Westsl. 17 op- en 6 afgeschut. DAGEN. Voorm Nam. Douderdag 20 April 2.4 2.25 Vrijdag 21 2.48 8.9 Zaterdag 22 3.81 3.52 Zoudag 28 4.14 4.36 Maandag 24 4.59 5.23 Dinsdag 25 5.49 6.17 Woensdag 26 6.46 7.20 Beginnen we met den Aardappelbloesemsnuiter. Deze doet vooral aan de appel- bloesems groote sehade. Het grijsachtige bruine met kleine dofgele strepen, 3 a 4 millimeter lange kevertje heeft een tamelijk lang snuitje. In April komt het uit zijn winterkwartier voor den dag en begeefl zichopde stammen der boomer., Bij stil weder vooral vliegt het wijfje ait en legt op iederen bloesemknop van appel of peer, dien zij ontmoet, een eitje, na vooraf in den knop een gaatje te hebben gestoken. Vervolgei.s wordt het eitje me den snait naar beneden gedrukt. Het wijfje vliegt niet gemakkelijk en niet ver, zoodat veel knoppen bij elkaar worden bedorven. De eitjes komen na een goede week uit. De larven blijven dan in den bloesemknop en voeden zich met de meeldraadjes en het vruchtbeginsel. Dientengevolge verdrogen de aangetaste bloemknoppen. Na twee, drie weken heeft de larve zich tot een kevertje vervormd. Deze vreet zich door de half verdorde bloemblaadjes naar buiten. Het richt in den zomer weinig schade aan. Tegen den winter vorbergt het zich onder losse schors, in 9pleten en tusschen bladeren van boomen. Tegen April komt het weder voor den dag om zijn eitjes te leggen. De bestriiding is moeilijkhet beate middel is de aangetaste knoppen af te plukken, als de larve er nog in zit en ze te verbranden. Dit geldt natuurlijk alleen voor kleine vormboomen. Verder kan men kort voor den bloeitijd zeilen onder de boomen spannen en de kevertjes afschudden. Zorgvuldige vruchtenkweekers zullen echter weinig last van dit insect hebben, aangezien zij door het schoonhouden der stammen veel insecten vernielen. Het Appelmotje. De larven van deze kunnen geheele boomgaarden haaat zoo kaal rnaken of het midden in den winter wa9. Ze trekken van het eene gedeelte des booms naar het andere, zoodat ze vaak trekmaden ge- noemd worden. Het zijn echter geen maden, ze hebben pooten. De rups is wit, met zwarte stippen, ze leeft ook op den Meidoorn. Het is dus niet raauzaam om Meidoorn- hagen rond boomgaarden te planten. Deze toch zijn moeilijk schoon te houden en bieden dus geschikte broedplaatsen aan voor dit en ander ongedierte. Men kan het spinzelmotje bestrijdeu door in het voorjaar de nesten te verdelgen. Ook nier geldt, evenals voor andere insecten, als bestrijding9middel het sparcn der vogels. Appelbladrolhr. De larve hiervan bewerken het zooge- naaind wormstekig worden onzer appels en peren. De vlindertjes zijn vuilwit met zwarte vlekjes en een geel oogje op de vlegels. In Juni of juli worden de eitjes op de onrijpe appels en peren gelegd op elke vrncht e6n. De larve, die uit het eitje komt, boort zich in de vrucht en vreet zich een gang naar het klokhuis. Gaat deze vrucht spoedig afvallen, dan kruipt ze weer tegen den stam op en zoekt een nieuwe vrucht als haar slachtoffer. Dikwijls laten zij zich aan een draad uit de vrucht vallen kruipen tegen den stam op en zoeken daar onder de schors een veilige plaats om te over- winteren Tegen Maart verpoppen zijzich. Einde Mei, begin Juni komt uit de pop het motje te voorschijn. Bestrijdingsmiddelen zijn: le afgevallen vruchten direct opzoeken en vernietigen. 2e. Einde Juni rupsen- banden aanleggen. 3e. Op den vruchtenzolder of de bewaarplaats door lappen of oude kleedingstukken de larven, die in de vruchten zitten, een geschikte plaats aanbieden om zich in te spinnen, zoodat zij gemakkelijk gevangen kunnen worden. Verder zal men de boorn- stammen goed schoonhouden en afoorstelen. De Ringe/rupsvlinder is mede een ooftbederver Van deze bruingele insecten is het mannetje donkerder dan het wijfje en ook kleiner. Over de vleugeis ligt een donkere band. Ze vliegen in Juli en de leggen eieren op de takken, liefst op het e£njarig hout, in ringen, 100 tot 200 stuks bijeen, welke bijzonder hard zijn. In 't voorjaar komen de rupsen uit en spinnen te zamen een nest. Wanneer de rondom het nest zich bevindende bladeren en bloesems zijn verorberd, verspreiden ze zich over den boom. De rupsen zijn van onderen graauw hebben roodbruine en blauwe strepen, een lichte streep over den rug en een blauwgrauwen kop. In Juli verpoppen zij zich in een gele cocon, meestal aan de bladeren. In den zomer kan men de rupsennestcn uitsnijden of uitbrandenbij het snoeien vallen de eitjes spoedig in het oog, men verwijdere de twijgen waarom ze gelegd zijn en verbrandt deze. De weduwe van generaal Kondratsjenko, den beroemden verdediger van Port Arthur, wiens dood den val verhaastte, heeft een pensioen gekregeu van 300 roebelsDat kleine bedrag wordt in Petersburg scherp gecritiseerd. In Engelaud is de thee meer volksdrauk dan koffie. De algemeene voldoening over de aankondiging van den Minister van Financier), dat bet invoer- recht op thee met twee stuivers per pond ver- laagd is, is dus algemeen groot, al wordt de ver mindering pas met 1 Juli van kracht. Dit is de reden, dat men in den eersten tijd een stijging van den theeprijs voorziet, want de invoerders van thee hadden een vermindering van het inkomende recht verwacht en ontzaglijke hoeveelheden in entrepot opgjs!agen, waarvan zij natunrlijk liever na 1 Juli invoerrecht betalen willen. Een electrische lichtmaat.schappij in Amerika, wier draden door onderaardsche buizen loopen, heeft een nieuwe methode toegepast voor het halen der draden door die buizen, waarvan de lengte vaak groot is, terwijl ze dikwijls meer dan eens gebogen zijn. Een klein hondje is gedresseerd om van het eene eiud van tie buis naar het andere te loopen waarbij een dun touwije aan zijn hals bevestigd is, dat later dieust doet om den kabel er door te trekken. Het hondje krijgt steeds aan den auderen kant eeu lekkernij. Maar nu is deze methode nog verbeterd door een telephoonmaatschappij die eeu rat los laat in de buizen en er dan een fret achteraan stuurt. Dat gaat veel gauwer. Het touwtje zit nn vast aan de fret, en dient ook om deze terug te houden wanneer zij de rat zou inhalen. Axel. Huwelijks-aangiften. 6 April. Frederik Buijze, oud 31 j., jm. en Maatje Verstrate, oud 28 j., jd. 7 April. Jacobus Jan van Hoeve, oud 23 j., jm. en Jacomina Johanna de Feijter (van Koewaeht), oud 18 j., jd. Adriaan Zegers, oud 23 j., jm. en Elisabeth Neeltje van Bendegem, oud 18 j., jd. Hu'vvelijks-voltrekkingen. 6 April Lodewijk Frans Kaijser, oud 22 j., jm. eu Pieternella Maria Ringelberg, oud 23 j jd. 13 April. Daniel Gijsbregt Riemens, oud 26 j., jm. en Janneke van Drongelen, oud 26 j., jd. Geboorten. 3 April. Elvira Margaretha Maria, d. van Honors Dellaert en van Emma Maria de Vrieze. 6 April. Clement Eduard. z. van Johannes Petrus van Maele en van Fidelia de Ruijter. 7 April. Cornelia Regina, d. van Johannes van Meelen en van Seraphina van den Berghe. 8 April. Elza Sophia Maria, d. van Clement Benedictus Antheunis en van Henrica Maria van den Iersel. Jacomina Jacoba, d. van Adraan Haak en van Janna Oppeneer. Jan. z van Jacobus de Kraker en van Tanneke Zegers. 10 April. Adriaan, z. van Cornelis Jacobus Vinke en van Elisabeth Verplanke. 13 April. Janna Maria, d van Pieter de Bruijne en van Maria Overdulve. 14 April Jacobus Alphonsiu9, z. van Ludovicus Franciscus Baerl en van Josephina Maria Hamerlinck. 15 April. Josephina, d. van Petrus Anthonius de Kerf en van dementia van Santberghen. Overlijden. 3 April. Joost Freekenhorst, oud 75 j., weduwri. van Adriana Gerritsen. 7 April. Seraphina Casteels, oud 69 j., echtg. van Joannes Groothaert. Adriaan Dieleiflon, oud 8 w., z. van Floras en van Geertruij Goossen. 8 April. Elizabeth Dieleman, oud 75 j., wed. van Pieter van Fraaiienhove. Willem Koster, oud 31 j echtg van Catalina Huijssen. 11 April. Elza Sophia Maria Antheunis, oud 3 d., d. van Clement Benedictus en van Henrica Maria van den lerssei. 12 April. Johannes Deij, oud 1 m z. van Pieter Christiaan en van Janneke den Hamer. Clinge. Geboorten. 3 April. Carolus Ludovicus en Maria Louisa, z. en d. van Petrus Franciscus Stevens en van Philomena Piessens. 5 April. Franciscus, z. van Pieter Joannes Segers en van Joanna Petronella Meul. Emelie Clementine, d. van Petrus Ringoot en van Rosalia Barm. 8 April. Lambert Gustavus Ludo vicus, z. van Petrus Josephus van den Branden en vac Stephania Mingeroet. Bertha Louisa, d. van Joannes de Bruijn en van Maria Wiihelmina van Eetvelde. Alfonsina Coralina, d. van Aloijsius Lansu en van Silvia Maria van Ruymbeke. 11 April. Petrus Johannes, z. van Eduardue Aloysius van Mullem en van Johanna van Poele. 16 April. Leo, z. van Pieter Josephus Vermeulen eu van Maria Theresia Rottier. Overlijden. 2 April. Ren6 Martinus Bosman, oud 14 m., z van Michael en van Ida Maria Joanna Scheers. Maria de Roeek, oud 16 m.. d. van Joannes Baptista en van Gatharina Mathilda Tock. 6Apiil. Albertus Barbe, ond 3 m z. van Antonius Theophilus en van Anna Maria Wante. 9 April. Anna Catharina de Rijcke, oud 78 j., wed. van Charles Louis Vlaminck. 14 April! Eduard Goossens, oud 7 m., z. van Alphonsius en van Paulina Mariman. ■lontenisse. Huwelijks-aangiften. 14 April. Theo doras Claessen, oud 64 j., weduwn. en Maria Johanna Dullaert, oud 43 j., jd. Michael Ludovicus Vonck, oud 26 j., jm. en Rosalia van Huffel, oud 23 j., jd. Constantinus Jansen, ond 27 j., jm. en Rosalia Haulez, oud 25 j., jd. Geboorten. 9 April. Anna Leonie Marie, d. van Augustus van Damme en van Leontina Maria van Hoije. 12 April Petrus Josephus, z. van Petrus Marcelus en van Maria Elisabeth Wullems. Overlijden. 4 April. Petrus de Bakker, oud 37 j., echtg. van Elizabeth Francisca Rademakers. 13 April. Philomena Rosalia Schelfhout, oud 39 j., d. van Cor nelia en van Rosalia Verhoeven. 14 April. Franciscus Sturm, oud 66 j echtg. van Judoca Struijlaert, weduwn. van Apolonia Bisschop. Sas van Went, Geboorten. 5 April. Ren6Camiel, z. van Petrus Goethals en van Celenia Sophia Rosalia Koene. 14 April. Theodoor Wilhelm Lambert, z. van Franciscus Johannes van den Enden en van Cecilia Maria Susanna Lam mens. Julma Rosalia, d. van Fiori- inondus de la Ruelle en van Elodie Marie Lammens. Overlijden. 3 April Een als levenlbos aangegeven kind van het m geslacht van Aloisius Josephus de la Ruelle en van Marie van Ham me. S«. JansK-en. Huwelijks-aangiften. 14 April. Jo sephus de Nijs, oud 26 j., jm. en Leonia Maria de Jonghe, oud 26 j., jd. Eduardus Iloegiest, oud 26 j., jm. en Clementina de Jopghe, oud 22 j., jd. EmiliusMels,oud 22 jjmen Prudentia de Block, oud 20 j., jd. Emilius Pharaildus de Rechter, oud 24 j., jm. en Juliana Maria de Cock, oud 25 j. jd. Geboorten. 31 Maart. Hortence Elodia, d. van Charles Louis de Block en van Maria Ludovica Janssens. 1 April. Cerillus Franciscus, z. van Maria Justina Reijns. 6 April. Regules Emile, z. van Petrus Dominicus van Gassen en van V'irginie Prudencia van Gassen. 9 April. Fran- ciescus, z. van Levinus van Hoije en van Amelia Kant. 10 April. Honorius Ludovicus, z. van Aloijsius Cor nelis Lockefeer en van Emelia Maria Boddaert. 14 April. Julia Maria, d. van Pieter Joannes de Block en van Mathilde d'Hooghe. Overlijden. 2 April. Een als levenloos ajmgegeven kind van het m. geslacht van Aloijsius de Geest. en van Eugenia Maria de Bleijzer. 15 April. Petrus Camillus Smet, oud 2 j., z. van Cainilus en van Johanna Catha rina de Witte. Xaninslaz. Huwelijks-aangiften. 1 April. Michiel Cornelis Casteleijn, oud 24 j., jm. en Cornelia Catharina Anthonisse, oud 24 j jd. Iluwelijks-voltrekkingen. 6 April. Abraham de Jonge, oud 77 j., jm. eu Maria Scheele, oud 34 j jd. 13 April. Cornelis Deurwaarder, oud 25 j.,jm. en Dina Suzanna Scheele (van Boschkapelie), oud 29 j jd. Pieter Cornelis de \isser, oud 21 j., jm. en Mechelina Maria de Vos, oud 17 j jd. Geboorten. 3 April Willem, z. van Ferlinandus Dees en van Janna Dieleman. 7 April. Andries Cor nells, z. van Cornelis de Zeeuvv en van Maatje de Feijter. 9 April. Izatik Jacobus, z. van Jacobu3 Meijer en van Elizabeth van Fraaijenhove. 11 April. Simon, z. van Simon Buijze en van Adriana Willemina Semeijn. Overlijden. 1 April. Jannis Pieter van de Vrede, oud 11 w., z van Jan Christiaan en van Jqzina Maria de Vos. 8 April. Cornelia van Langevelde) oud 65 j., echtg.^van Jan de Meester. 10 April. Metje de Zeeuw, oud 75 j wed. van Cqrnelis Sol. Jacobus Willem Krane, oud 8 m z. van Jan en van Janna de Krijger. 13 April Jacobns Jan van Ham, oud 15 in., z. van Willem Agathus eu van Elizabeth van Doeselaar. Adriana Huijssen, oud 47 j., echtg. van Geleiju de Bokx. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 8,75; Rogge 7, Wintergerst 8,50 Zomergerst Haver f 7,75 Erwten 8 25 Paardenboonea f 8,Duivenbooneu f 9, Witteboonen f 15,Bruineboonen f 12,50Boekweit fLijnzaad fAardappels 3,Koolzaad per zak van 106 liters fBoter per kilo 1, Eieren per 26 stnks 0,75. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld: 23 stuks hoorn- vee, 27 varkens, 11 stieren. Verkocht14 stuks hoornvee, 15 varkens. a a VLAG. NAAM. M3 Van en naar Lading. fan Ter Weuzen 17 Eng. s.s. Golfer 1056 Londen macadam Eng. barge Kate en Annie 277 idem phosph. Eng. s.s. Nell jess 1402 Goole ledig Voor (went 17 Deen. s.s. Nautik 3060 Reval vlas Eng. s.s. Giitra 2449 Arendal hout Duits. zeel. Die Woche 2244 Windau idem Eng. s.s. Ouse 2158 Goole smkg. Rus. s.s. Kurland 2534 Windau bout 18 Eng. s.s. Nyroca 3664 Manchester stukg. Belg. s.s. Amelie •213 Bordeaux idem Van eist i 17 Belg. s.s. Zelandia 1645 Cristiansand ijzergrond 18 Rus. s.s. Metscbta 5371 W Hartlcp. ledig idem Graf Tolstoi 3800 jVlissingen idem H it i/

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 6