Bijtuig- en Wagenmaker. Geldleening Joornitpg is ons strewn Uitvoering 't Was maar een Loods. Generate Repetitie. Oscar Blondeel, I AANBESTEDiNG. AANBESTEDING. 61,800 Kilogr. Cli-Salpeter. J. de Smidt-Pothoven, gegarneerde HOEDEN. Pink Pillen. KINDER- MEEl. Na afloop BAL. WAARONI Advertentien. aan t8 besteden: Niet namaakbaar. op Maandag 24 April, aanbesteden: BIsusis ti Btofrnkkes, Kroon-Domein Rentambt HULST. Hoogwatergetij te Ter Nenzen. Tooneelvereeniging O 1H1 H T *n <*eze '3e^e ^anden het diploma van tandheel- meester niet kan bekomen worden dan na verscheidene jaren volmaakte ernstige studien over de Tandheelkunde gemaakt te hebben, in een hooger instituut van Tandonderwijs, van algemeen nut erkend, en door den Staat ge- subsidieerd. Wanneer gij u wilt overtuigen van de uitstekende resultaten van het onderwijs in die scholen gegeven, wendt u tot den Tand- heelmeester Het verbouwen van de perceelen staande aan de Noordstraat, gemerkt 1 en 3 te Ter Neuzen. Het maken van eenige werken tot verdediging van den oever van den Angelina- polder. 0NTVANGEN Acht dagen vermist I De Nieuw-Guinea-expeditie heeft 8 dagen lang een korporaal gemist. Men had reeds alle hoop opgegeven, om hem nog terug te zien, waande hem verloren, toen hij nog opdagen kwam. Kapitein De Rochemont heeft nu aan iemand van 't Soerab. Hbl. het verhaal van het vreeselijk lijden van den man, een Duitscher, gedaan. Willeke was op de vlinderjacht, toen hij door een kudde casuarissen werd aangevallen, voor welke gevaarlijke vogels hq de vlncht nam. Hij redde zieh uit hun snavels en pooten door zich in een moeras te werpen, waar de dieren hem niet volgden. Doch de wra&kzuchtige, leelijke vogels, de nakomelingen van een voorwereldlijke vogelsoort, bewaakten de oevers en Willeke moest lange, bange uren doorbrengen in het modderige water, dat ontzettende gedachte wellicht bewoond was door krokodilleu. Toen de vogels hunjacht tindelijk opgaven, begaf Willeke zich aan land, doch in het bosch wist hij zich in het geheel niet te orienteeren en 8 dagen lang zwierf hij rond, al maar zoekende naar het gekapte pad, levende van water en zonder al dien tijd het minste voedsel te nuttigen, behalve een tweetal djamboes, die hij toevallig aan een boom vond. Moedeloos had de man zich reeds neergelegd, bijna stervende van honger. Doch een laatste hoop dreef hem weer op. Uitgeput van ver- moeienis, met doorgeloopen voetPD, vond hq eindelijk een boom met een inkapping. Toen was hij gered, dank zij de voorzorg van kapitein De Rochemont, die boom voor boom aldus had laten merken. Doch het vreeselijk avontuur, dat hij had doorgemaakt, had den ongelukkige geheel van streek gebracht en toen hij in het bivak terng was, begon hij te mijmeren; soms kon hij langen tijd wezenloos voor zich uitstaren. De heer De Rochemont achtte het daarom beter den man naar Kiroeroe en van daar naar Merauke te evacueeren, om hem uit de naargeeslige omgeving te brengen. In wat zij zijnin wat zij doen. De beste zelfstandigheden bevat- tende, die in staat zijn het bloed te zuiveren en te verrijken. De radikaalste en de duurzaamste genezingen bewerken van bloed- armoede, bleekzucht, zenuwzwak- te, maagkwalen, rheumathiek, zenuwpijnen. Zulks is alleen, waar van de Niet een geneesmiddel heeft hunne kracht. Niet een genees middel heeft zoo veel goeds ge daan. Niet een geneesmiddel heeft zooveel menschen genezen heeft de gezondheid en de ver loren krachten terug g eg even en dat met zulks eene geringe uit- gave. De heer J. W. de Geus te Oldenzaal verklaart dat zijne echtgenoote, lijdende aan vreeselijke maagpijnen, na het gebruik van de Pink Pillen geheel en al hersteld is. Voor dien tijd had zij alles tevergeefs aangewend. Prijs 1,75 de doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken franco toezending tegen postwissel. Oek echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, tfiddelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- cooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. YAN OYERBEEKE— LEUNIS, Westkolkstraat. HenZieken. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van AXEL en omstreken bekend, dat hij zich alhier gevestigd heeft als Zieh minzaam aanbevelende, belovende een prootpte en nette bediening. J. H. WOLFERT. Axel, 3 April 1905. De RENTMEESTER van voornoemd Domein zal tracbten Het afhreken van het bestaande en het bosi^en van een WOON- HUIS, op de Kuitaari Moeve te Kuitaart, gemeente Honte- nisse, bewoond door L. DE zwart. Inschrijvingsbiljetten moeten voor of op Zaterdag den 15 April 1995, des voor- middags 11 ure, worden ingeleverd ten kantore van den Rentmeester voornoemd. Bestekken en teekeningen zijn te bekomen a 11per stel, bij den bouwkundige J. Wisse Jz. te Zaamslag. Plaatselijke aanwijs, op Woensdag 12 April, des voormiddags 11 ure. Hontenisse, 1 April 1905. moet hebben. Bussum en omgeving ligt hoog, de grond is er droog en opgravingen op het kerkhof aldaar hebben bewezen, dat een lijk veel langer dan 10 jaar, men spreekt van 20 tot 30 jaar, in de aarde moet hebben gelegen zal het geheel en al vergaan zijn, zooals hier het geval is. Daarbij komt, dat, wanneer een gat gegraven wordt van een meter diepte het skelet lag een meter diep er steeds een groote hoop aarde overblijft, die niet weggewerkt kan worden. Er is in 189394 weken lang nauwkeurig in den omtrek van Bussum gezocht en zeker zou, wanneer het lijk van Maria Schmitz daar begraven was, het pas gedolven graf ontdekt moeten zijn. Summa summarumvermoedelijk geen slacht offer van De Jong, maar een slachtoffer van lustige boeren-praatjes. De uitgeslapeu smeden. Uit Heidelberg wordt gemeld Dezer dagen legdeu in een waggon- fabriek te HeidelbergKirchheim alle smeden het werk neer en gaven aan de directie hiervan kennis waarbij alien hun handteekeuing moesten zetteu Daar uu geen een hnnuer vooraan wilde staaD trokken de smeden op het papier een cirkel, in welken zij hun mamen schreven. Zoo staan aller handteekeningen op het papier, maar geen hunner is de eerste. Men moet zich weten te redden Gevecht met een leenw. Bostock, die de Europeesche kampioenschappen te Parijs inricht had terzelfdertijd een sensatiewekkend nummer voorbereid. Een leeuw zou tegen den athleet Rey worttelen. Sinds een week was alles goec van stape) geloopen, maar bij de laatste repetitie sprong eensklaps de leeuw Brutus op Rey, ver- wondde hem op de vreeselijkste wijze met zijn klauweD en beet hem in het aangezicht. Er waren 20 man noodig om den ongelukkige aan den dooc te ontrukken. Zijn lichaam is onkennelijk en op vele plaatsen is het vleesch er afgescheurd. In zeer bedenkelijken toestand werd hij naar het Rotlischildgasthuis gebracht. De krijgsraad te Kiel heeft een luitenant ter zee, wegens herhaalde mishandeling van ondergeschikten en poging om iemand tot meineed over te halen, tot een jaar en vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. Inzake den vadermoord nabij Galsmaard en Heeren wordt gemeld dat er nu ook een andere docbter is aaugehouden. Deze had, zooals nit het onderzoek blijkt, voor eenigen tijd aan haar broer Karel een brief geschreven, waarin zij zeide dat zij haar vader ging dooden. De broer antwoordde dat hij zelf zich wel met dit werk zou belasten, en zq niets moest doen. De inlichtingen, door den onderzoeksrechler bij het regiment ingewonnen, zijn voor Karel zeer goed. Hij was een flink soldaat, gelqk hq vroeger een goed werkman was. Het parket van Brugge is naar Knocke gegaan, om een onderzoek te doen nopens een geheimzinnige zaak. Eenige jongens waren op den toren der kerk geklommen. Boven komende ontwaarden zij een hevigen rook. Zij gingen onmiddellijk den koster waarschuwen, die vast- stelde dat er krullen en hout, met petroleum be- goten in den toreD rondgestrooid waren. Hij kon gelukkig het vuur uitdooven. De aardbeving in Britsch-Indie. De nadere berichten uit Lahore brengen het aantal slacbtoffers, ook dat der Europeauen, bij de ramp omgekomen, steeds op een hooger getal. Zoo die uit Palampur en Dharmsala. Inboorlingen, te Simla aangekomen, maken gewag van een vul- kanische uitbarsting in de heuvelen van Bashan State. Het is nog ondoenhjk, zelfs bij benaderiug, het enorm aantal slachtoffers vast te stellen, maar men gelooft dat het aantal omgekomenen niet ver beneden de 10.000 is te schatten. Te Dharm sala ziju door de krachtige hulp der Ghoorka's nagenoeg alle lijken van de slachtcffers der ramp uit de puinhoppen te voorschijn gebracht. Speciaal daarvoor samengekomen groepeu begeven zich naar de theeplantages rond Palampur, zoo ook in andere richtingen. Te Kangra zijn nagenoeg alle inlandsche regeeringsbeambten omgekomen. In het Engelsche Huis der Gemeenten heeft de Minister voor Indie geantwoord op een paar vragen. Hij zeide dat de vrees bestaat dat de lijst van omgekomen of gewonde EuropeaneD, aau de pers medegedeeld, nog lang niet volledig is. De sterfte onder de inboorlingen is ook nog niet bekend, maar van de Ghoorka-regimenten te Dharmsala kon hij mededeelen, dat gedood waren 140 menschen, vrouwen en kinderen inbegrepen, gewoud 186, vermist 71. In Lahore zijn 25 inboorlingen gedeod, er is groote schade aangericht aan openbare en particu- liere eigendommen. Te Amritsar is de Gouden Tempel beschadigd en zijn menschenlevens te betreuren. Te Tarn Varan negen gedood en zeven ernstig gewond. Palampur iu het Kaugra-district is totaal verwoest, honderden zjjn hier omgekomeu Groote schade en veel menschenlevens vallen te betreuren in het Kangradal. Yelen die nog in leven zijn, zijn gevangen in hun vernielde huizen, in de puinhoopen. Van Lahore zijn menschen vertrokken tot redding, onder hen tal van dokters. Zij hebben medicijnen, voedsel en tenten bij zich. Een sterke afdeeling pionniers verliet Mian Mir om hulp te verleenen te Dharmsala, Palampur, Kangra en in andere plaatsen van het Kangradal. Nog meerdere gezelschappen vertrekken ter redding der ongelukkigen, die nog in leven zijn en de militaire autoriteiten houden manscbappen gereed om hulp te zenden waar die noodig blijkt. De onderkoning stelt inschrqvingen open voor hen,Awier verliezen niet op andere wijze zullen zijn te vergoeden en binnen enkele dagen zal hij berichten in hoeverre een beroep op de liefdadigheid in wijderen kring noodig zal zijn. DAGEN. Voorm Nam. Zaterdag 15 Zondag 16 Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 Donderdag 20 Vrijdag 21 April 10.4 11.17 0.37 1.21 2.4 2.48 10.42 11.47 12.12 1.— 1.44 2.25 3.9 groot Vijfduizend gulden, met jaar- lijkschen aflos, te beginnen in 1925, ten behoeve van den polder OUD ZEVENAAR, rentende hoogstens 4 °/0 in het jaar. Storting op 1 Juni e. k., tegen uit te geven obligation. Inschrijvingen worden ingewacht voor 3 Mei 1903, bij den heer D. J. Dees, Dijkgraaf van bovengenoemden polder. Inlichtingen en inzage van het plan der Geldleening worden verstrekt door den Ont vanger-Griffier van genoemden polder. Ter Neuzen, 5 April 1905. D. J. DEES, Dijkgraaf. J. WISKERKE, Ontvanger-Griffier. te Xer Neuzen. 's avonds half acht ure, in het //Hotel de Commerce" bij den heer J. Michiklskn. (Een kroon voor den ouden zeeman). Oorspronkelijk tooneelspel in 5 tafreelen, door A. Ruijsch. Entree: le rang /0,75 2e rang 0,50. Zondag 23 April, 's avonds half acht ure. Alleen toegankelijk voor Leden en Donateurs. Aanmelding bij HET BESTUUR. heeft de Tandheel- kunde in deze laatste jaren zulke groote vorderingen gemaakt, voor- namelijk in Frankrijk en in Amerika gediplomeerde der Tandheelkundige school van Parijs (het beroemdste Tandheel- kundig gesticht van Europa) en gij zult ondervinden, dat men tegenwoordig zonder de minste vrees en met het volste ver- trouwen een Tandneelmeester kan raadplegen. Raadpleging dagelijks van 9 tot 5 ure. 49 Plateaustr. (Rechtover de Nieuwe Boogesch.) 5 minuten van de Zuidstatie, GENT. De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag verzorgd worden, zoowel voor de bewerkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten. De Rentmeester voornoemd, K. J. A. G. Baron COLLOT d'ESCURY Op Donderdag 20 April 1905, des avonds 7 uur zal door den heer AUG. MAAN DAG te Ter Neuzen, te zijnen huize, in vier perceelen en in de massa worden aanbesteed Bestek en teekening liggen ter inzage ten huize van den besteder terwijl inlichtingen worden verstrekt door den bouwkundige L, dx BfiuiJNE te Ter Neuzen. ••Plaatselijke aanwijzing op Woensdag 19 April des nam. 1 uur. Het Bestuur van den ANGELINAPOLDER te Biervliet, zal op Zaterdag 22 April 1905, des namiddags een uur, in het h6tel z/la Porte d'or" te JJzendijke, in het openbaar Bestekken zijn van af Maandag 17 April 1905, tegen betaling van 50 cent per exemplaar ver krijgbaar bp den Ontvanger-Griffier te IJzendijke. Aanwijs ter plaatse nabij de Zeesluis, des Toormiddags tien uren op den dag der besteding. Het Bestuur voornoemd, A. DE MILLIANO, Dijkgraaf. Y. HENDR1KSE, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur der Landbouwvereeni- ging ,/ONDERLINGE SAMEN- WERKING" te Hoofdplaat, wenscht aan te besteden,- op Donderdag den 27 April 1905, nam. 4 ure, bij Fl. Hamelijnck te Hoofdplaat, de levering van De levering moet geschieden de 1° helft Mei 1905. De voorwaarden van inschrijving zijn van ieden af verkrijgbaar bij den Seeretaris. Hoofdplaat, 12 April 1905. Het Bestuur voornoemd, P. F. THOMAES, Yoorzitter. J. J. PATEER, Seeretaris. TER NEUZEN. de nieuwsle modellen alsmede eene ruime sorteering

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2