PIAN0LESSEN. ts A, P. J. Hoofdelijken Omslag, WIJNHANDEL Oscar Blondeel, Zuider-Hypotheekbank. Steeds Toorlianden nieuwe Busgroenten, gewas M, KINDER- Advertentien. Mej. Marie Lysen, Ter Nemen. Firina P. J. VAN DE SANDE. iissel- en EffecteskantQer. WAAROIH OMDAT Zuring en Postelein in flesschen. Gedroogde Soepgroenlen. J. D. Thielman-Bauwens, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De uitersten raken zich. Melkvoedsel voor Kinderen enZieken.1 VERKRIJGBAAR: Het Kohier HTJLST, Doperwten, Spersieboontjes, Snijboonen, Wortelen, Spienazie, Stoofasperges, Postelein, enz. benevens de fijne soorten Engelsche jams (gelei). Gemeenteraad van Ter Neuzen. Gemeenteraad van Philippine. INGEZONDEN STUKKEN. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 8 April 3.44 4.— Zondag 9 4.14 4.30 Maandag 10 4.48 5.5 Dinsdag 11 5.26 5.48 Woensdag 12 a 6.12 6.40 Donderdag 13 7.14 7.53 Vrgdag 14 n 8.36 9.21 De Pink Piilen en de schoolieren. Westkolkstraat 38", Ten Neuzen, beveelt zich aan tot het geven van vi u den voor 1005. Prijs 15 cent. waar het correspondentscliap lste Kiasse der Nederl. Bank is gevestigd. INCASSO, EFFECTED, ASSURANTIEN, HYPOTHEKEN> enz. Koopt en verkooptEffecten, Coupons, Wissels, Cheques, Vreemde Banknoten en Munten. Controleert uitlotingen. Opent Rpkening-Courant met reuteberekening en geeft gelden op hypotheek, op elfecten, onder borgtocht of ander soiled onderpand. Belast zich met alle soorten van verzekering en alles wat tot het Wissel- en Effectenvak be- hoort in den ruimsten zin. IS TE SPREKENelken Woensdag te Ter Nenzen in het ,/Nederlandsch Logement"; elken Zaterdag te Axel bij rnejuffrouw de Wed. Rolff en alle dagen te Hulst ten zijnen kantore. heeft de Tandheel- kunde in deze laatste jaren zulke groote vorderingen gemaakt, voor- namelijk in Frankrijk en in Amerika? in deze beide landen het diploma van tandheel- meester niet kan bekomen worden dan na verscheidene jaren volmaakte ernstige studien over de Tandheelkunde gemaakt te hebben, in een hooger instituut vau Tandonderwijs, van algemeen nut erkend, en door den Staat ge- subsidieerd. Wanneer gg u wilt overtuigen van de uitstekende resultaten van het onderwijsiit die scholen gegeven, wendt u tot den Tand- heelmeester gediplomeerde der Tandheelkundige school van Parijs (het beroemdste Tandheel- knndig gesticht van Enropa) en gij zult ondervinden, dat men tegenwoordig zonder de minste vrees en met het volste ver- trouwen een Tandneelmeester kan raadplegen. Raadpleging dagetijks van 3 tot 5 ure. 49 Plateaustr. (Rechtover de Nieuwe Boogesch.) .5 minuten van de Zuidstatie, SENT. De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag verzorgd worden, zoowel voor de hewerkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten. De Bank verstrekt gelden ter leen onder eersto hypothecair verband op huizen en landerijen en geeft 4 en 31/3 °/a Pandbrieven uit, in stukken van 1000,f 500,en 100,— Nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofd- Agent H. W. NEFRVOORT, A LS YOLGT: Alle groenten zijn van het gerenomeerde merle Hoogenstraaten Co., Jlofl ever an c i e rs, Aanbevelend, aan de Roomsehe Tferle, Ter Neuzen. Een brutale diefstal heeft Zondag plaats gehad te Louden. De dieven hebben tosgang weten te. krijgen tot bet bekende ververschings- lokaal »an Spier en Pond en van daar uit hebben ze dei muur doorboord van den aangrenzenden juwi lierswinkt 1 van Ssqui en Lawrence. De dieven hebben kai s gezien een groote hoeveelbeid bijnoteriee i mede te nernen en zich ongezien te verwijdereu. Het ontvreemde is aanzienlijk, doch de eigenaren kurnen het juiste bedrag niet op- aeven. Scotland Yard onderzoekt de zaak. o De bewoners van het Eransche plaatsje AUogr.y werden in een der laatste nachteD ge- wekt door kreten en een gekletter van ijzer. E u brandend rijiuig, waarvoor een paard gespannen was, reed in v die vaart door het dorp. Spoedm moet ook het tuig aan bet branden geraakt zijn, althans plotseling zag men het paard weghollen, terwijl 't brandende rijtnig staan bleef. De in aHerijl toegeschoten inwoners vouden nog slechts het geraamte van het rijtuig over. Toen het dag geworden was, onderzocht men wat naawktnriger, en nu deed men een schrikkelijke ortdekking In het rijtuig vond men het ver- koolde lijk van een koopman in chemische waren, iemand nit de buurl. Men verouderstelt, dat de ongelukk ge het slachtoffer is geworden eener on- vobrziehtigheid. Liefhebber vau rooken, zal hij waarschijoiijk een lucifer weggeworpen hebben, die in aanraking is gekomen met een of andere ontplofbare stof, waardoor het rijtuig in brand geraakt zal zijn en de man misschien bewusteloos is geworden en buiten staat uit het rijtuig te springer). Wie een kuil graaft voor een ander. Mark Twain, de bekende Amerikaansche humo rist, wilde zijn stadgenooten op 1 April eens beetnemen. Hij plaatste een advertentie in alle ochtendbladen, waarmee hij kennis gaf dat hij een zwarte kat veriniste, „zoo zwart dat zij in gewoon licht nauwtlijks zichtbaar was" en een belooning toezegde aan hem, die het dier aan zijn wonicg in de Vijfde Avenue terugbezorgde. 's Morgens vroeg reeds belde een man bij Twain aan met een zwarte kat onder den arm, maar hij kreeg de boodschap dat het vermiste dier al in de dakgoot was teruggevonden, met behulpvanhet morgenrood. Een tweede en een derde kwamen kort daarop, elk met een zwarte kat bij zich en zoo ging het voort tot diep in den nacht. Het huis werd letterlijk bestormd door menschen die zwarte katten brachten, de bel stond niet. stil en in huis had men geen seconde rust. Mark Twain zegt, dat hij niet hoog genoeg kan tellen om het aantal zwarte katten op te geven, waarop men hem het eigendomsreeht wilde toekennen. Vergadering van Woensdag 5 April 1905. Voorzitter de heer P. Moes, wethonder. Aanwezig de lieeren Van den Hoek, Wieland, Visser, De Jonge, Van de Velde en De Koeijer. Afwezig de heeren Grenu, Dees, Versluijs, Van Deinse en Van Dale. Een vacature. Na opening der vergadering stelt de Voorzitter voor het primitief kohier van den hoofdelijken omslag, zooals dit in geheime vergadering is besproken, vast te stellen op een bedrag van "23,172,29 met 1533 aangeslagenen. Met afgemeene stemmen aldus besloten. Daar het totaal bedrag der aanslagen niet bereikt het iq de begrooting als opbrengst van den hoofdelijken omslag geraamde bedrag 25,000 wordt met algemeene stemmen besloten ae aanslagen met 6 pet. te verhoogen. Als te laat ingediend wordt afgewezen eene reclame van A.C. Riemens tegen zijnen aanslag wegensschoolgeld. Vervolgens komt aan de orde de benoeming van een onderwijzer aan school A. De voordracht bestaat uit de heeren C. Roldanns te Vlissingen, J. Louwerse te Oust- en West-Soubnrg enTh. A.Overtveld teSchuondijke. Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer Roldanus. Bij de omvraag deelt de heer Van den Hoek mede, dat na de nieuwe toelating van leerlingen met 1 April j.l. op school B de toestand zoodanig geworden is, dat voorziening niet kan uitblijven. In de 4e en 5e kiasse zitten ruim 150 leerlingen, wat een veertig te veel is. Reeds het vorig jaar konden alle kinderen in de vierde eu vijfde kiasse niet geplaatst worden, doch loen zijn er een twintigtal geplaatst in het lokaal voor de zesde kiasse. Daar die thans ook vol is, kon er op die wijze dit jaar niet gehandeld worden en overplaatsing naar de andere scholen kan evenmin, daar dezfc ook vol zijn. En ais aan school B het Meer Uit- gebreid Lager Onderwijs begint, zal de toestand nog ongunstiger worden Spreker zegt dit mede te deelen, opdat de raadsleden eefnigszins voorbereid zouden zijn, wanneer er in ver- band met dien toestand een ingrijpend voorstel komt, w.aaromtrept op 'toogenblik echter nog niets kan worden bepaald. De beer De JongeHet ziet er dan niet te best uit uit het zooeven vastgestelde kohier van den hoofde lijken omslag, blijkt dat er niet voldoende geld is, terwijl dan daarentegen verzwaring der uitgaven is te wachten. De heer Van den Hoek weet niet wat zal worden voorgesteld, maar wilde thans alleen waarschuwen. Hij heeft ook nog nauwkenrig laten opmeten de kubieke en vlakte nhoud der lokalen en daarnit bleek dat verandeiing niet kan uitblijven. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Zitting van Vrijdag 31 Maart 1905 Aanwezig de wethouders De Mulder en Arbroscheer, benevens de raadsleden De Mul, Wiskerkeen Wijne, en de Voorzitter. De heer Minr.ebo afwezig. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen worden voorgeiezen van de vorige ver gadering. Onder het voorlezen wenscht de Voorzitter dat na de veranderingen in het kohier van den hoofdelijken omslag in de vorige vergadering opgemaakt, worde vastgesteld tot een bedrag van 2001,65. Wordt alzoo besloten. De Voorzitter leest de notulen verder voor en de wet- houder De Mulder maakt daarop eenige aanmerkingen, »4>enevens Wiskerke en Wijne. De Voorzitter zegt, dat het zoo veel niet uitmaakt en zal in de volgende notulen er melding van doen, waarop den Voorzitter uitdrukkelijk verzocht wordt die noodige veranderingen er in te brengen, 't welk hij belooft te zullen doen, waarop de notulen, behoorlijk gewijzigd, worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Een schrijven van de Gezondheids-Commissie, waarbij de rekening en verantwoording over de ontvangsten en uitgaven voor de gemeente Philippine over 1904 a f 33,63 welke laatste z. h. s. wordt goedgekeurd. Eene missive van den Minister van W. H en N. dat er over het 4e kwartaal 1904, aan de gemeente 128,50 zal worden uitgekeerd van verzonden telegrammen. Eene missive, dat bij Ministerieel besluit de woning- huur van het hoofd der school op een minimum van f 150, moet worden gebracht. Een verzoekschrift van P van Wijnsberghe om gedeeltelijke ontheffing van zijn hoofdelijken omslag 1904, wegens ernstige ziekte-omstandigheden in zijn huisgezin. Wordt besloten deze post als oninbaar te verklaren. Eene missive van It.II. Gedep. Stat'en, dat de rekening over .1903 goedgekeurd is met een batig slot van 690,75. Hierna wordt voorgeiezen, dat de heer Minnebo zijn ontslag neemt als lid van den gemeenteraad. Al deze stukken worden voorkennisgeving aangenomen. De Voorzitter brengt het plan ter tafel van de ver anderingen op de haven, waarvan de begrooting is f 8400. De Burgemeester zon verlangen dat er tusschen de haven en den steenweg 6 Meter ongeplaveid blijft liggen in plaat3 van 3 Meter. De heeren Wiskerke en de Mnl vinden dit wel wat veel en na eenige disenssie stelt de heer Wijr.e voor dit plan aan te houden enJaij de aanbesteding de noodige veranderingen van het plan bij den aan wijs op te geven, daar toch in het bestek gevroonlijk wordt opgenom'en meerder of minder werk. En eene leening aan te gaan van 7000,en 1000,— te nemen van de ontvangsten van de haven over 1905. Hierna wordt besloten 7000,te leenen voor de uit te voeren werken op de haven. De beer Wiskerke stelt voor twee kruiwagens voor de gemeente aan te koopen. Wordt alzoo besloten. De Voorzitter zegt nog iets te hebben. Hij zockt, en zoekt in zijn zakken en vindt eindelijk een briefje, waarin vermeld staat dat de Burgemeester aan den ge meenteraad zijn ontslag verzoekt als gemeente-secretaria. De heer Wijne: Burgemeester, ik geloof, dat al de raadsleden het met mij eens zullen zijn en met zeer veel genoegen U het ontslag willen verleenen. Het is maar jammer, dat U zoolang daarmede hebt gewacht, daar door Uwe zonderlinge houding de Raadsleden reeds verplicht zijn geworden Uw ontslag bij H. M. de Koningin aan te vragen. Oe Voorzitter wil aan het gesprokene van den heer Wijne geen gehoor verleenen, maar valt hem in de rede, met te zeggen, dat hij niet meer naar zulke praatjes wil luisteren, dat hij het veel vroeger had willen aan- vragen, maar het heeft aangehouden terwille van den zoon van Rammeloo. De heer Wijne: Dat was volstrekt niet noodig en dat zijn r.u ook maar uitvluchten was u er niet toe verplicht geweest, dan zoudt ge het nog niet gedaan hebben. De Toorzitter zegt: Wilt u het mij niet eervol geven, mij ook goed en brengt het in omvraag. Drie leden atemmen voor, de heer Wijne tegea. De heer Wijne vraagt wat er nu met de draaimolens zal gedaan worden na eenige discussien wordt besloten alleen de gemeente-veldwaehler daar mede te belasten en niemand anders, maar dat alleen open molens moeten worden toegelaten. Ook vraagt hij of die vnile lappen van de afvoer- buis bij de regenbak der school zullen gedaan worden en of het platte dak zal worden dichtgemaakt. De Burgemeester zegt daaraan gevolg te zullen geven, ook wijst hij den heer Wijne er op in de vorige vergadering niet gezegd te hebben dat de reparatie van dat dak 600, maar frs. 600 zou moeten kosten. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Mijnhter de Rtdaeteur Bij voorbaat mijnen dank voor de opname vaa onder- staa'nde regelen in uw blad. Enkele dagen geleden was ik in onze stad Axel en trad binnen in de woning van een mijner vele vrienden, mede-ingezetene van Axel. Mij werd de vraag gedaan, als naar gewoonte, of ik een kop koffie of een borreltje gebruikte. N u, daar ik een vijand van den alcohol ben, verkoos ik eerstgenoemde. De vronw schonk toen een kop koffie en deed er een beetje melk bij. Watzegik, een beetje melk De vrouw kon zoo lang geen melk schenken, dat de zwarte koffie wit werd. Nu, daar ik landbouwer van beroep ben en liever een kop witte dan zwarte koffie drink, trok dit vooral mijn aandacht, en vroeg ik haar of zij die melk zoo kocht. Zij zeide ja, de melk is zoo dun of er water in is, ik weet het niet, en het is niet alleen bij mij, maar ook bij mijne buren is het zoo. Of de melkleurders of de veehouders de melk vervalschen met water, of dat de koeien zulke dunne melk geven, ik weet het niet, maar het is toch meer dan t.reurig in ons goede Axel met de melk gesteld,'zeide deze vronw tot mij. Ik zeide haar mijne koeien geven vette melk en dat zal ook bij mijn mede- landbouwers wel zoo zijn denlt ik, vooral in de winter- maanden is de melk doorgaans het vetst. Ik zeide haar: in onze naburige stad Neuzen wordt streng, zelfs zeer streng toezicht op de melk gehonden. Mij dunkt, in een plaats als Axel zou dat ook zeer nuttig wezen en daar de melk een hooge plaats voor de consumptie, ja, laat ik zeggen een lievelingsdrank is voor de meeste menschen, dunkt mij, zou het niet overbodig wezen, dat wij in ons goede Axel ook een verordening daarop hadden. Daar de melk door zieke en zwakke menschen veel wordt verbruikt, is het toch ook een eerste vereischte, dat juist door die menschenf zuivere melk wordt genuttigd, en ook ten andere zoul niet alleen de gegoede, maar ook de mindere stand hier veel bij gebaat wezen, daai die menschen ook wel graag niet alleen een zuivere maar ook een lekkere vette kop melk hebben Hopende dat deze regelen voldoende zullen zijn, en ook spoedig in ons Axel datzelfde toezicht op demelk kome als in het naburige Neuzen en dat degene, die valsche waar voor goede verkoopt, voorbeeldig gestraft worde. Een tandbouwer die graag wit zien dat ook zijn medeburgers van Axel zuivere melk gebruiken. Axel, den 5 April 1905. tt V it V Jongeheer De Vey, voigens portret. Wanneer de kinderen beginnen naar school te gaan, bevinden zij zich op een tijdstip waarop de uitersten zich raken. Of wel zij groeien te sterk, of wel zij groeien in 't geheel niet. In het eerste geval, vraagt de natuur te veel van de levens- krachten van het kind en van zijn bloed en zijne suelle groti verwekt eene zeer groote zwakte. Op dat oogenblik vinden de Ptuk Piilen een hunner merkwaardigste toe- passingen. Zij geven bloed aan het kind, ondersteunen zijne krachten, ontwikkelen zijn spieren. Indien daar te- genover het kind niet groeit als het beneden de nortnale lengte blijft, als het niet weegt wat het rnoest wegeo zal het in de Pink Piilen al de benoodigde elementeu vinden tot zijn ontwikkeling. Daaromtreut. schrijfi de heer J. de Wy, Vrouwestraat te Vlissingen, het vol gende. Ik verklaar dat mijn zoonfje oud 13 jaar lij- dende is geweest aan St.-Vitusdai s en dat alles wat ik hiertoe heb aangewend vruchteloos is ge- hleven, integendeel het werd al erger en erger. Na het gebruik van eenige doozen Pink Piilen van Dr. Williams is de St-Vitusdaus sinds eeu groot jaar verdwenen en is mijn zoonlje in krachten toegenomen. Men zou de aandacht der ouders niet genoeg kunuen vestigen op de gevaren die zich bij het groeien der jongens en meisjes voordoen. Men moet vooral er op passen dat de kinderen eetlust hebben. Als de groei hen nitput en als zij niet eten dan zijn zij verloren. De eerste uitwerking der Pink Piilen, de onmiddellijke uit- werking is den eetlust op te wekken. De krachten komen alsdan op snelie wijze terug en daar de Pink Piilen een nieuw, rijk en zuiver bloed bij elke dosis geven is de verandering snel en ver- bazend. De Pink Piilen zgo bovendien onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, heup- jicht, zeDUwpijnen, zenuwziekten, hoofdp^jneD, alge meene zwakte, maagkwalen. Prijs f 1,75 de doos 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilib, Steiger 27, Rotterdam hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij J0H. DE R00S, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Piilen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. YAN OYERBEEKE LEUNI8, Westkolkstraat. MIDDELBURG, is iederen Dinsdag van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uur, ten buize van den heer Goud- stikkbr, Donze-Visserstraat 4, te Ter Neuzen, te Cousulteeren, voor mond- en tandziekten en het plaatsen van Knnsttanden. Cand.-Notaris te Hulst.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2