A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Z e e u w s ch-Vlaanderen. D r auk w e t. No. 4672 Zalerdag 8 April 1905. 45e Jaargang. HINDER WET. Gemengde berichten. HEHSTH BXj-A.XD. ABONNEMENT: Per drie uiaauden binnen Ter Neuzen f 1,—Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonueert zich by alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bnshonders. AD VEETENTIlN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prys slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave d oen te we tea: TEE NEUZEN, 7 April 1905. De beer S. Gaznderse commies der poaterijen die met 1 dezer van hier naar Bengelo werd verplaatst, wordt met 1 Mei van daar naar Rotter dam overgeplaatst. De centrale katbolieke kieevereeniging in bet district Hontenisse heeft den heer P. F. Fruytier opnienw kandidaat geateld voor het lid- maatschapder Tweede Kamer. De anti-rev. stennen deze candidatunr. In de week van 29 Maart tot en met 4 April zijn in Zeeland voorgekomen 1 geval van typhus to Tholen, 4 gevallen van pokken te Oudelande, 5 gevallen Tan roodvonk, nl. 2 te Middelburg, 2 te Wemeldinge en 1 te Ierseke, en 6 gevallen van diphtheritis, nl. 1 te Hulst, 4 te Nieuw- en St. Joosland, ea 1 te Oost- en West-Souburg. Gisteren had in 't hdtel yGraanbeurs" te Hylst een vergadering plaats van aandeelbouders in de naamlooze vennootschap Stoomtram Hulst— Walsoorden. Het verslag, benevens balans, winst en verlies- I'ekening werden voor kennisgeving aangenomen. Het dividend werd, overeenkouastig het voorstel van het bestuur, bepaald op 4 Als lid van den raad van bestuur werd met algemeene stemmen herkozen de heer K. J. A. G. baron Collot d'Eacury, aftredende 1 Jan. 1906. Een voorstel van den raad van bestuur om voor rekening van de Stoomtram HulstWal soorden het noodige te verrichten voor het aanvragen en verkrijgen der concessie tot het aanleggen en exploiteeren van een stoomtram van uit de ljjn te Ter Hole naar Sas van Gent, werd met algemeene stemmen aangenomen. (M. Ct.) Bosehkapelle. De heer G. J. de Gier, kas- •ier der Boerenleenbank alhier, sal als afgevaardigde der Bank deelnemen aan de algemeene vergadering te Utrecht. Uit zekere bron weten we, dat het plan der Commissie voor den aanleg van een tram Sas van Gent-Ter Hole niet bevat om de lyn door de geheele Bossche Straat en den Van Lynden-polder te leggen, doch dat er drie richtingen geprojecteerd zijn van uit de Bossche Straat naar de Veerstraat, n.l. door de Slikdreef, de dreef langs F. de Jooge en ten derde over Koekbakkers- hoek. By tot stand somen zal hoogstwaarschynlyk ^e middelste richting gevolgd worden. Zaterdag vertrokken van Rotterdam 1683 derde klasse passagiers met het stoomschip Potsdam naar New-York en nog bleven er duizend achter om met het eerstvolgende stoomschip der Holland-Amerika-lijn scheep te gaan. Deze licden werden tot zoo lang onder gebracht op het stoom- sehip Amsterdam, liggendn in de Maashaven, en in het hotel aan de Wilhelminakade aldaar. Op de brag over het Hollandsch Diep is de leerling-machinist van trein 5 naar Roosen- daal, terwyl hy op den tender der machine stond, zoodanig met een der verbindingsstylen der brag in aanraking gekomen, dat hy zwaar gewond te Zevenbergen moeat worden achtergelaten. Het bloed vloeide hem nit mond en ooren, en het daurde dan ook gernimen tijd eer hij eenigszins tot bewustzijn kwam. Zijn toestand is, hoewel vrij ernstig, toeh niet levensgevaarlijk. Te Apeldoorn, bunrtschap 't Loo, is dezer dagen een vronw bevallen, die sedert eenige jaren wednwe was. Het kind is overieden en de dok- ter constateerde den dood door verstikking. De justitie, met de zaak in kennis gesteld, heeft een gerechtelijk onderzoek van 't lijkje gelast. Men schrijft nit Oudenbosch aan de N. C. 's Maandags gingen drie vrouwen geregeld naar Roosendaal om daar, gebruik makende van de drnkte van de markt, in verschiilende winkels goederen te ontvreemden. Reeds eenigen tijd waa de politie van tal van ontvreemdingen des Maan dags in kennis gesteld. In burgerkleeren stelde zy zich verdekt op en had het gelnk jl. Maandag vroaw Den Br. op heeterdaad te betrappen. De twee andere vronwen wisten te ontkomen en liepen langs een enormen omweg naar Oudenbosch. De marechauss^e alhier van de aanhonding in kennis gesteld, legden onder hevig verzet de hand op de twee medepliehtigen en namen eenige ge- stoleu voorwerpen in beslag. De mannen van de twee vrouwen, die hedenmorgen geboeid ter eon- frontatie naar Roosendaal geleid werden, arbeiden in de grondwerken aan den Rhijn in Westfalen. Een gelnkkige vader te Beek bij Nijmegen heeft bij den bnrgerlijken stand aangifte gedaan van de geboorte van het 27e kind. Moeder en kind zyn welvarend. Eenige dagen geleden overleed te Stadei (West-Vlaanderen), een ongehnwd man, die by testament byna alles wat hy bezat, vermaakt had aan zynen breeder, by wien hij lang ingewoond had. Zyne zuster kreeg aehterdocht en zy begaf zich by een zaakgelastigde waar het testament was neergelegd. Deze las de vrouw het testament voor. Plotseling kon deze hare woede niet meer bedwingen. Zy rnkte het testament nit de handen van den zaakgelastigde, schenrde het aan stnkken en stak de atukken in harea mond om ze op te eten. De zaakgelastigde poogde de vrouw de stukken te ontrnkken, doch deze beet hem in den vinger. De politic moest tusschenbeide komen om de vrouw tot bedaren te brengen. De byzonderste deelen van het testament zyn kunnen gered worden. Een groot stuk is ecbter toch opgegeten. (H. v. Antw.) Zondag is te Kaatsheuvel een brutale in- braak gepleegd. By een wednwe is men de woning binnengedrongen door eeD gat in de mnur te slaan. Eenmaal in hnis zynde hebben de dieven de linnenkast opengebroken en is een groote som gelds gestolen. De politic is er nog niet in geslaagd de daders in deze brutale diefstal te ontdekken. Men meldt aan de N. R. C. Aan het examen voor klerk by de posteryen, dat in Febrnari jl. is gehoaden, werd o. a. deel- genomen door drie jongelieden nit Workum. De nitslag waa voor alle drie ongunstig, zoo- dat aan geen van drieen zelfs een rangnummer werd verleend. Bij het nazien van hun pnntenlysten ontdekten ecbter alle drie, dat oorspronkelijk daarop ge- plaatste cyfera met een scherp voorwerp waren weggekrabd, doch zoo onvoldoende, dat ze nog daidelyk ziehtkaar waren. Indieu nu de nieuwe cijfers hooger waren ge- weest dan de oude, zou deze ontdekkiog waar- schijnlijk tot geen gevolgen hebben geleid. Het omgekeerde was echter het geval, zoodat een der belanghebbende vaders, wiens zoon met 66o on- voldoeud cijfer was gezakt, zich met verzoek om opheldering tot den directeur-generaal der poste rijen heeft gewend. Een jongen van 13 jaar uit Dusseldorf is te Amsterdam aangehouden. Hij was de ouder- ljjke woning ontloopen, ten einde Amsterdam en Rotterdam eens te bezichtigen. Misdaad De gedachte, dat den student K., uit Rotter dam, die nu reeds sedert een maand vermist wordt, een oogeval zou zyn overkomen, begint langzamerhand plaats te maken voor het ver- morden, dat men voor een misdaad staat. Men heeft thans aanwyzingen, die er op duiden, dat de vermiste den dag van zyn verdwyning een bezoek moet hebben gebracht aan den Parallelweg te 's Gravenhage, een buart, die by de politic in minder goeden reuk staat. Dit, gevoegd by de bekende geschiedenissen in die bnart meer- malen met Delftsche sludenten afgespeeld, raaakt het waarschynlijk, dat men niet aan een ongeval moet deoken. De Delftsche Ct. zegt Herinnert men zich dat voor enkele jaren san dien Parallelweg een Delftsch student in zeker huis aan schandelyke chantage bloot stond, door- dien men hem, onder bedreiging, dwong mccepten tot hoog bedrag te teekenen voor vertering door hem niet gemaakt (de daders werden toen ge- •traft) en weefc men, dat de bevolking van ge- noemd Haagsch stadakwartier el em en ten bevat, waarmede men goed doet niet in aanraking te komen, omdat zij tot alles in staat zyn, dan dringt zich werkelyk de gedachte aan misdaad meer en meer op. Als hadden komt is bebben te laat. De Amiterdamsche correspondent van de /;Haarl. Ct." weet te vertellen, dat de groote diamant git Culiinan", verzekert voor een wasrde van 60 millioen gulden, thans bewaard in de Engelsche Bank, het eigendom had knnnen zijn van den fAlg. Ned. Diamantbewerkersbond" te Amsterdam. Niet lang v66t deze groote diamant in de Premier-myn gevonden werd, is die myn voor f 120,000 aan het bestuur van genoemden bond te koop aangebeden. Bestunrderen wenschten, alverens eenig besluit te nemen, een dengdelyk onderzoek ter plaatae te doea inatellen. De eigenaars wilden binnen vier weken bet besluit kennen bestunrderen wenschten tijd tot onderzoek te hebben en zoo sprong de koop af. Had de fA. N.' D. B." de myn gekocht, dan zonden alle leden, om-en-by de 8000 in het bezit zijn gekomen van den diamant ter waarde van 60 millioen, de myn en al den sehat die er nog in sluimert, zoodat men gerust kan aannemen, dat ieder lid van den #A. N. D. B." omstreeks een ton rijk zon zijn. Broodvervalsching Uit vertronwbare bron werd dezer dagen aan een der correspondenten van het Hbl. een mede- deeling gedaan, waarop by neent de aandacht van autoriteiten, belast met het toezicht op de volksgezondheid te moeten vestigen. De ver- tegenwoordiger van een Dnitsche leestenfabriek zocht onlangs te Utrecht afzet voor het zaagsel- product van zijn firms, dat naar hy mededeelde, in Duitschland en ook in ons land, wordt ge- brnikt tot vermenging van meel en in brood- fabrieken als zoodanig wordt verwerkt. Het zaagsel is niterst fijn en op gezicht van meel niet te onderscheiden. Verzekerd werd dat de bedoelde fabriek in Duitschland grooten afzet heeft en ook in ons land reeds koopers gevonden heeft. Te Enfield kwam zich dezer dagen een man bij de politic aanmelden, die, naar hy zeide lien jaar geleden te Jamaica een moord had begaan op een vrouw omdat zy zyne moeder had nitgescholden. Nu kon hjj geen rust vinden rn wilde gestraft worden. De politie doet onder zoek, men denkt dat zyn geestvermogens gekrenkt zyn. Twee straaljongens heobeu te Montluyon een soort bom door het open raam geworpen in een der lokalen van de middelbare school voor meisjes op het oogenblik dat de lessen begouoeu. Het voorwerp kwam op een cahier terecht, ont- vlamde en aloeg toen met een donderende kual nit elkander. Natuurlyk volgde een ontzettende paniek, alle kinderen vlogen over de banken en door elkauder naar de denren om te ontvluchten. Een tienta) der meisjes is min of meer ernstig gekwetst, een hnnner heeft een been gebroken. Men denkt de jengdige schavuiten te zullen kunnen vinden. Zaterdag gingen alleen te New-York niet minder dan 1300 passagiers le kl., scheep naar Europa en er zyn aan boord van de groote trans-atlantiache booten zooveel plaatsen besproken dat 1905 waarschijnlyk in dit opzicht ffhet record zal slaan." De Wereldtentoonstelling te Lnik zal daarbg denkelyk wel bast vinden. Dubbele arrestatie door een politiehond. De agent-wielryder Clement-Digneffe bemerkte, toen hy naar zyn woning in de rue Ruysbroek te Brusael by avond terugkeerde, drie verdachte mannen, die daar rondslopen. Op zyn kamer gekomen hoorde hy eenig gedruisch aan de straat- denr. Hy opends zacht zyn venster en sag dat een der mannen van zooeven bezig was de dear te forceeren, terwyl de anderen op den uitkyk atonden. Hy aioot zyn venster weer en maakte zyn hond, een uitmnntend gedresseerden Leon- berger van 8 maanden, los, waarop hij naar be- nedea ging. Plotseling opende hij de dear. De drie maunen vluchtten, maar slechts 66u ontkwam hy die de dear wilde openbreken en e6n der uitkijkers werden door den hond achterhaald en vielcn zoo in handen der politie. Men vond verscheidene inbrekerswerktnigen op hen, waarnit voldoende bleek dat men een paar gevaarlijke heeren ingerekend had. Beiden zijn in de ge- vangenis van Saint-Gilles opgesloten en ter be- schikking van de justitie gesteld. Han mede- plichtige willen zy niet verraden. Een zonderlinge sekte. Drie en tachtig leden van een zonderlinge secte, die zich de ver- loren kinderen van Israel noemen, zijn te New- York aangekomen. Zij komen van Anstralie en willen naar Benton Harborn in Michigan, om zich daar aan te alniten bij hun pkoning" en hunne #koningin", die over vier honderd leden der aekte heerschen. De onderdanen van dit kleine koninkrijk meenen, dat het einde der wereld in de maand Augustas van het jaar 1916 zal komen en dat gouden wagena hen zullen weg- voeren, wanneer de macht van Satan hen zal hebbea overvallen. De juist aangekomen secteleden zien er wild en verwaarloosd nit. De mannen dragen baarden, die tot aan de knieen reiken en het haar der vrouwen hangt los en ongekamd op den rng. Hunne kleeding is zeer schilderachtig. Zy zyn vegetariers en eten slechts vruchten en groenten, die zy zelf hebben gekweekt en medegeoomen. Hun leider is een man, Bissert genaamd, die beweert af te stammen van een in de tiende eeuw over Wales regeerenden koning. Te Castelsarrasin, nabij Montauban, ontstond brand, tijdens de voorstelling, in den circus Bour geois. De tent van zeildoek stond in korten tijd geheel in vlammen, maar daar het vnur in den stal begonnen was, konden alle toeschonwers zich nog tijdig redden. De vlammen hadden evenwel de woonwagens van den troep ook aangetast, waarin twee kinderen sliepen, een jongen van 5 en een meisje van 3 jaar. Een der artisten waagde zich moedig in den brandenden wagen en redde het meisje, d<t hoewel bedwelmd door den rook nog leefde. Den knaap kon bij niet meer redden en deze kwam in de vlammen om. In een plaatsje bij Lods zijn zeatig vrouwen die in een katoenspinnerij werkten zwaar ziek ge- worden en twee zyn reeds gestorven. Gebleken is dat de katoen, die zij verwerken moesten, ver® giftigde stoffen bevatte. m SBIZESSCHE COURAST. Dlt bind reHChQat Hsandag., Weeaadag- en Vrfldagavend, mitgeaonderd op feealdagen, by de Fltma P. jr. VAX OK MIDI te Ter i'eaien. Burgemeester en Wethouders ran TER NEUZEN breu- fen in gevolge art. 37 in verband met art. 12, le lid der irankwet ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen eeu Terzoek om verlof tot den verkoop Tan aleoholhouden- den drank anderen dan sterken drank van CHRISTINA PIETERS, wed. Joannes Baptists Gi.iskl, voor het linker- en rechtervoorlokaal van het perceel Steenkamplaan 22 eo van JACOBUS HAMEL1NK Kz. voor het benedenlokaal van het perceel Donze-Visserstraat 22. Binnen twee weken nadat deze bekendmaking ia ge- achied kan ieder tegen het verleenen van het verlof ichriftelijk bij Burgemeester en Wethouders bezwaren nbrengen. Tor JJenzen, 4 April 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J A. P. GEILFj, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaria. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN gelet op artikel 8 der Hinderwet, vergunning is verleend aan N. J. A(.KE, te ler Neuzen en aijne rechtverkrijgenden, tot het oprichten eeaer umffVI - of entallleeroveu in een door hem te stichten gebouwtje op een gedeelte van het perceel, Dijkstraat 86/88, kadastraal sectie C 4169. Ter Neuzen, 3 April 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Bwrgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Seeretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 1