BIJVOEGSEL Tsr HGUZsnschs Courant Dinsdag 28 Maart 1905. No. 4667. Gemeegde berichten. Hoogw&tergetij te Ter Neuzen. Kantongerecht te Ter Meuzen. Gemeenteraad van Philippine. Dinsdag 28 Maart 7.10 7.46 Wbensdag 29 n 8.27 9.12 Donderdag 30 n 9.59 10.42 Vrijdag 31 u 11.18 11.50 Zaterdsg 1 April 12.14 Zondsg 2 n 0.33 12.57 Maandag 3 1.15 1.32 VAN DE VAN Zitting Tan 24 Maart 1905. Vrroordeeld zijn H. V., fabrieksarbeider te Sas van Gent, ter zake van bet laten loopen van kippen op bezaaiden grond, tweemaal gepleegd tot 2 boeten elk van 0,50, subsidiair 1 dag hechtenis voor elke boete. S. d. K., knecht te Zaamslag, ter zake van hetrijden met een rijwiel zonder lantaarntot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. F. B., koopman te Axel, ter zake van le het op den openbaren weg een trekdier onbeheerd laten staan en 2e het rijden met een hond zonder muilkorftot 2 boeten elke van /0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. L. d. R., en C. M.V., bierhuishouders te Sas van Gent, ter zake van het niet sluiten op sluitingstijd ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. d. B., werkman, P. G. v. P., machinist, J. F. G., bierhuishouder, F. L. C., smid, alien te Sas van Gent, Y. H., karabinier te Brussel, P. D. A E. E. R., arbei- ders te Sas van Gent, ter zake van het verblijven in een bierhuis na de sluitingieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. v. H., spoorwerker, J. II., zonder beroep, P. S., werkman, A. S., spoorwerker, alien te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvischieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. E. d. B., C. B., arbeiders te Assenede, E. d. V., zwinge- laar te Bouchaute, ter zake van het bevisschen der Schelde zonder consentieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. E. d. Svisscher te Boehaute, ter zake als vorentot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. E. D., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van Leer- plichtwetovertredingtot eene boete van/1, subs. 1 dag hecht. F. F. v. d. S., spoorbeambte te Westdorpe, ter zake van Leerplichtwetovertreding bij herhalingtot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. E. B., A. v. H., A. R., werklieden te Westdorpe, M. d. F., arbeider te Axel, J. H., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. F. D., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van /2,50, subs. 2 dagen hecht. J. d. B., arbeider te Hoek, ter zake als voren; tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. J. D., bootwerker te Ter Neuzen, C. d. H., polder- werker te Clinge, ter zake van openbare dronkenschap ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. v. D., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. B. d. S., poelier te Assenede, ter zake als voren, bij derde herhaling; tot hecht van 10 dagen. J. J. d. N., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake als voren bij derde herhaling; tot hecht. van 3 weken. Vrijgesproken A. d. M., arbeider te Assenede, ter zake van het verblijven in een bieihuis na de sluiting. Vrijdagmiddag ontlastte zich boven Rotterdam een geweldig onweder met stortregen en hagel. Verscheiden huizen hadden waterschade. De bui viel hoofdzakelijk in het noorden. Terwijl Vrijdagochtend de 16jarige Maria Schtffer bij den Schoterweg te Haarlem stond te kijken naar het opvangen der zwanen in den Schotersingel, kwam de stoomtram Haarlem Alkmaar aanrijden, blijkbaar zonder dat het meisje dit bemerkle. Althans zij stak de rails over, werd gegrepen en een eind medegesleurd. Bloe- dend uit wonden aan den rug is zij naar het gasthuis gebracht. Vrijdagmiddag legen half twee is te De Werken in een moddersloot achter haar huis ge- vonden de 47jarige huisvrouw van B. I., die een oogenblik tevoren naar buiten was gegaan. Zij bleek in de modder gestikt te zijn, want de po- gingen door een dokter gedurende ruim een half uur aangewend om de levensgeesten weder op te wekken, bleven vruchteloos. De ongelukkige leed aan toevallen, is daardoor zeker plotseling over- vallen en zoo in den ondiepen modderpoel geraakt, waarin zij den dood vond. Het dorp Echteld werd deze week bezocht door een persoon, die een 30tal loten a f 1 wist te plaatsen van een landbouwloterij, welke alle kenmerken draagt, alleen in de verbeelding der ondernemers te bestaan. De loten zijn niet ge- teekend, men geeft er 21,000 van uit; besteedt 8000 aan hoofdprijzen, geeft tal van mindere prijzen en dan nog een prijs van minstens #,60 op elk lot. Internationaal wild. Het heeft de aandacht getrokken, dat in den laatsten tijd het getal reeen in het jachtveld, in het Zutphensche graaf- schap zoozeer is toegenomen. Terwijl men vroeger die dieren maar zelden zag worden er nu elk jachtseizoen verscheidene geschoten. Tn den zomer kunnen ze leelijk huishouaen in de roggein den winter aan de jonge boseh- aanplantingen. De Wintersw. Ct. vernam, dat de oorzaak van de sterke vermeerdering dezer diersoort moet worden gezocht in het meer en meer beplanten met bosch van de kale heidevelden en tevens in de bescherming die dit wild geniet in de bosschen van den vorst Von Salm-Salm, even over de Duitsche grens, een nationaliteits-afscheiding, waar- aan het wild zich natuurlijk niet stoort. Uit hetzelfde blad vernemen wij, dat de Winters- wijksche jagers een andere wildsoort van de over- zijde der grens laten komen, teneinde die in de buurt van die gemeente over te planten. Zij hebben n.l. voor gezamenlijke rekening een 60tal wilde fazanten uit Sommelfeld aan de Lubs (een zijriviertje van de Oder), gei'mporteerd en in het jachtveld losgelaten. In de buurt van Winterswijk komen wel korhoenders voor, maar de fazanten vindt men niet verder oostelijk dan Ruurloo. Elk zoo'n beestje komt met het vervoer te staan op circa 8 gulden. De jagers hebben er dus nog al wat voor over. (Zutph. Ct.) Men schrijft aan de N. Ct. uit Zevenbergen Zekere M. v. d. P., onderwijzer aan de school met den bijbel alhier, is wegens het plegen van onzedelijke handelingen van zeer ernstigen aard met aan zijn zorg toevertrouwde schoolmeisjes, gevankelijk naar Breda overgebracht. Dat individu liet zijn slachtoffers na schooltijd blijven en wanneer hij de jonge hoofdjes tot op zekere hoogte bepraat had, beloofde hij of bracht mede portemonnaies, reukfleschjes enz. Kon hij door tegenstribbelen van een meisje, dat begon te huilen, zijn snoode plannen niet ten uitvoer brengen, dan dreigde hij haar een week lang te zullen schoolhouden. Ten slotte weigerde een meisje beslist naar school te gaan, toed ontstonden vermoedens. Bemerkende, dat zijn scbandelijk gedrag bekend zou worden, vroeg hij als onderwijzer zijn ontslag, wat hem daags daarna gegeven werd. De ruchtbaar geworden feiten waren echter van te ernstigen aard, zoodat de justitie zich met de zaak heeft bemoeid en last heeft gegeven tot zijn arrestatie. Een zeer uitgebreid onderzoek is ingesteld. De verborgen scbat op den Dam. Men schiijft aan ,/t N. v. d. D." Het heeft de aandacht getrokken, dat op de verkoopbiljetten van het huis op den Dam, waar het loterijkantoor van de heeren Cretier en Kramp gevestigd is, en van de huizen in de Kromme-Elleboogsteeg, vermeld stond, dat, wanneer de kooper in het gekochte perceel een schat vond, hij dezen niet mocht behouden. Men ging dus uit van de veronderstelling, dat in het loterijhuis een schat verborgen zou kunnen zijn. Die onderstelling zal wel terug te brengen zijn tot de vele fabelachtige verhalen van allerlei geheimzinnigheden, van verborgen trappen en geheime onderaardsche gangen in den grond van Amsterdam. Wat is daarover niet al ge- fabeld Er zou een klooster gestaan hebben, en bij den Beeldenstorm van 1566, bij het Geusworden van Amsterdam in 1578, zouden de kloosterlingen zilveren en gouden voor- werpen in den grond hebben begraven 1 Er heeft echter op die plek nooit een klooster gestaan, en sedert het meer dan anderhalve eeuw aldaar gevestigd zijn van een loterij kantoor is er nooit een briefje zoek geraakt of verstopt, waarop de hoogste prijs was ge- vallen. Door een verhaal van den beer Van der Molen, kastelein van den Stadsschouwburg, kan de fabel van ,/den schat" als voor goed te niet gedaan beschouwd worden. Eenige jaren geleden was deze kastelein van de societeit //Satis-Souci", boven het loterij kantoor. Wijl hij tevens concierge van het huis was, had hij learners in het sousterrain. Daar, onder de alkoof, was een kelderop den steenen vloer lag een houten vloer, en daarover een zeil. Toen het zeil eens opgenomen werd, zag men, dat de houten vloer herstelling noodig had. Bij het opnemen van den lossen vloer za<r de heer V. d. M. een grooten, blauwen steen met een ring. Hij schrikte, want ook hij had wel eens van den /schat" gehoord. Een flauw vermoeden, dat hij stond voor het geheimzinnige, rees bij hem op. Hij riep een bediende tegenwoordig zaalbediende in de koffiekamer van den Stadsschouwburg en zeivLicht dien steen eens op wij staan voor het geheim". De zware steen werd met eenige moeite opgelicht. Een benauwde lucht kwam uit een donkere diepte in hun neusgaten. Zij zagen elkaar zwijgend aan. ,/Durf je er in Ja. Als we eerst een brandende kaars er in houden en die blijft branden." De kaars werd gehaald, in den afgrond ge- houden, en ging uit. Het werd den beiden dapperen akelig te moede. Zij spraken niet meer luid. Als echte schatgravers fluisterden zij ,/Nog eens probeeren". Weer werd de kaars in de diepte gestoken ze bleef branden. t ,/Nu durf ik er in". De bediende haalde een ladder van twaalf sporten. Die ging er in men voelde grond. Zwijgend, met zweetdroppelen van angst op het gelaat, daalde de bediende de ladder af, een lantarentje met een brandende kaars in de hand. Men was voorzichtig. En wat ziet hij Wat ziet hij Een groote ruimte, als een groote karner, geheel van steen zoo hoog, dat hij, de lange bediende, er recht op in staan kon. Hjj snuffelt en tast overal, of hij den schat zal vinden. Maarniets, niets is in den kelder Leeg overal. Wat was deze kelder dan Een vergaarplaats van regenwater, zooals er in vele oude Amsterdamsche huizen nog zijn, en zelfs grooter. Vergadering van Vrijdag 17 Maart 1905. Aanwezig de Voorzitter en al de Raadsleden. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Aan de orde Ingekomen stukken Een missive van H.H. Gedeputeerde Staten, waarbij het besluit van den Raad van 31 Dec. j.l. wordt goed gekeurd om nog 300 te mogen verwerken van de begrooting 1904. Eene missive van II H. Gedeputeerde Staten, dat aan de gemeente zal worden terugbetaald van de verloren subsidie groot 1190 van 1902, de som van 650 en dat die gelden alleen mogen gebruikt worden totaflossing van de geleende 1000 voor de haven 1904. Eveneens eene missive van H.H. Gedep. Staten, dat voor 1905 de gewone Rijksbijdrage voor het lager onderwijs groot f 1190 is toegestaan. Verder een missive van den heer Minister van Finan- cien, dat *aan de gemeente het recht is toegestaan om aan den scheepstimmerman Fontenoy een terrein af te staan op de haven tot het aanleggen van een scheeps- timmerwerf. De heer WiskerkeBurgemeesterheeft de scheeps timmerman daar ook eene teekening van ingediend, hoe n.l. hij de werf zal aanleggen. Mij dunkt, dat het zoo onziende is gemaakt. De VoorzitterIk heb dat ook opgemerktik weet niet, of daar nog wat aan te doen zou zijn. De heer Wijne: Mij dunkt er zouden in de akte bijzondere bepalingen kunnen opgenomen worden, hoe de timmerman dient te handelen, b.v. zouden de steile kanten met beschoeiingen moeten worden atgemaakt. De heer MinneboIk zou mij er zeer wel mede kunnen vereenigen, door er brikken tegen op te gooien. De heer Wijne: Mijnheer Minnebo, gij weet toch wel, dat men met brikken geen steile kanten kan afzetten De Voorzitter; Ik denk, dat de stukken al naar den Minister zijn, alleen als zij terug komen kan men er nog eene verar.dermg in brengen. Wordt alzoo besloten. Eene missive van H. H. Ged. Staten, meldende, dat Z. E. den Minister van Waterstaat het Raadsbesluit van 31 Dec. j.l. niet goedkeurt om nog 300 te verwerken van de ontvangsten der haven over 1904, en dat de gemeente het overschot a 844,32 over 1904 moet uit- keeren aan den Staat. De heer Wiskerke Dat was ook wel te denken. De heer Wijne; Had de Burgemeester ook het Raads besluit dat toen is genomen voor de suikerbeeten- campagne, dan had men ook minder geld optezenden gehad en er was ook minder slijk in ae haven geweest. De Voorzitter: Ik kon toen nog niet weten, dat er zooveel geld zou over geweest zijn. De heer Wijne: Dat kon U wel geweten hebben en bovendien, waar een besluit overgenomen wordt daar was geld voor, maar U heeft het eenvoudig niet willen doen. De Voorzitter stelt nu voor ontheffing daarvoor aan te vragen. De heer Wijne: Wij zullen dat toch niet verkrijgen, anders had de Minister ons verzoek wel toegestaan. Nu ben ik er geheel tegen. Het is goed voor het vervolg. Wordt besloten z. h. s ontheffing aan te vragen. De wethouder De MulderBurgemeester, zou de Achtervaartstraat ook in orde kunnen gemaakt worden. De Voorzitter: De Mulder, dat zal gedaan worden. Voorts leest de Voorzitter een schrijven voor van het Bestuur eener ziekenfonds in de gemeente, waarin dat Bestuur te kennen geeft, dat de licer Dr. Bruinsma zijn ontslag heeft genomen van dit ziekenfonds, en waarin het verzoekt dat het gemeentebestuurpogingen zou aan- wenden tot het verkrijgen van een geneesheer in de gemeente. Het stelt voor dat de gemeente 500 geve en dat het restant aan de Regeering zou gevraagd worden, tevens verzoekende voor eene vrije woning te willen zorgen. De Voorzitter zegt ook een schrijven te hebben ont- vangen van het Geneesknndig Staatstoezicht, 't welk daarmede in verband zou kunnen gebracht worden. De heer Wiskerke Daarvoor zou ik ook sterk zijn, maar de groote vraag is, waar het geld vandaan gehaald P De beer Wijne: Burgemeester, zouden dat bestuur en die leden wel eens goed hebben overwogen, wat de gevolgen daarvan kunnen zijn als de hoofdelijke omslag met 500 werd vermeerderd, want als die heeren nu hunne briefjes te huis krijgen, is het gewoonlijk al te veel wat zij moeten opbrengen. Straks komt het aan de orde om den hoofdelijken omslag op te maken en ofschoon het opmaken van het kohier een geheim is, moet ik tot mijn leed wezen zeggen, dat er zelfs heeren aan deze groene tafel zitten, die zich zeer arm toonen als de hoofdelijke omslag behandeld wordt, waar moet dan het geld vandaan komen Ik zou daarom voorstellen dat bestuur en dien leden te vragen of zij bereid zijn daarvoor meerdere lasten te betalen ik voor mij heb er volstrekt niet tegen als het noodig is. De Voorzitter: Maar hoe zit dat toch met die ver- eeniging. Dokter Haers van Boekhoute is er immers ook nog De heer Wijne Burgemeester, dat zal ik u zeggen. Vroeger was ik ook lid van die ziekenvereeniging, maar de zieken mochten naar geen anderen dokter gaan, dan naar den heer Bruinsma te Assenede. Door mijne bemoeiingen en die van andere leden is dokter Haers toegelaten- Maar toen deze voor eene nachtelijke visite naar Philippine eens de kapitale som van vijf francs in rekening had gebracht is deze heer als dokter uit de vereeniging gebannen. Om die mooie handelwijze hebben vele leden met mij' hun lidmaatschap opgezegd en gezamenlijk een tweede ziekenfonds opgericht, dat nu reeds elf jaar bestaat en Dokter Haers als geneesheer aangesteld met de bepaling, wanneer een zieke niet spoedig beterschap gevoelt een dokter naar zijne keuze te nemen. Indien de leden mij dat vragen, krijgen zij daarvoor een bewijs, twee weten toch meer dan edn en dat werkt bij ons zeer goed en voordeelig tevens. Wij zijn zooals daareven gezegd over elf jaar begonnen en wel met niets in kas, nu tellen we 75 leden en kunnen over een batig slot van /600 beschikken, terwijl de oude ver eeniging vroeger 500 bezat, thans op eene ledige beurs zit te kijken. De heer Minnebo: Ja, maar jelui zijn ook gelukkig geweest. De heer Wijne: Ja, Minnebo, men kan zulk een fonds veel mee maar ook tegenwerken, want als men de zieken eerst laat onderkomen, kost het van zelf veel. De heer Minnebo Burgemeester, de oude heer Bruins ma heeft toch ook als geneesheer van de gemeente zijn ontslag genomen en zijn zoon in zijn plaats aanbevolen. De heer Wijne: Aanbevolen is daarom niet benoemd. De Voorzitter: Burgemees'er en Wethoudsrs hebben dokter Haers benoemd, omdat hij al vele jaren in de gemeente komt en tevens de oadste dokter is. De heer Minnebo Ja, maar dat is toch den ouden dokter Bruinsma oneer aandoen met zijn zoon niet te benoemen. De heer Wijne: Het was een veel grootere oneer voor dokter Haers, hem voor zulk eene kleinigheid uit het oude ziekenfonds te zetten en daarop, Minnebo, hebt ge nimraer gesproken. En ik vind het niet schoon van den jongen dokter Bruinsma dat hij, nu hij niet tot geneesheer van de gemeente is benoemd, de leden van het oude ziekenfonds in den steek laat, waarvan zijn vader zoolang de voordeelen heeft genoten en als dat fonds dokter Haers mocht vragen, ik weet zeker, dat hij komen zal. De heer Wiskerke: De heer Bruinsma heeft over drie maanden zijn ontslag al genomen van die ver eeniging. De heer Minnebo Ik weet wel, hoe het komt, dat de heer Bruinsma niet benoemd is. De heer Wijne: Ja Minnebo, gij kunt het weten: ,,Chacun son tour", zegt de Franschman. Wordt besloten die Vereeniging over het een en ander te schrijven. Het politiereglement wordt na eenige veranderingen vastgesteld. Bij het opmaken van het kohier der hondenbeiasting blijkt, dat er 34 huis- en 33 bandhonden zijn. De heer Wijne zegt, dat het nu drie uren is en dat de meeste leden mossels te verzenden hebben. Hierom wordt de vergadering geschorst tot vier uur. Om vier uur komt aan de orde het opmaken van het kohier van den hoofdelijken omslag, daarna wordt de deur voor het pmbliek geopend. De wethouder De Mulder Zou de achtervaartstraat niet beter in orde gemaakt worden dan zij nu is P De heer Wiskerke: Ik zou voorstellen om de straat dei, Schotsenhoek met nieuwe keien te beleggen, nu er toch eene leening moet gesloten worden, wegens de bouwing van de nieuwe school en die oude keien voor die achtervaartstraat te gebruiken. De heer Wijne Dan zou men te gelijk een riool in die straat kunnen leggen, dan kon die vuile goot opgeruimd worden. Wordt alzoo besloten. De heer Wiskerke: Zou het niet mogelijk zijn wat water in de sloot achter de school te trekken, daardoor zou de gemeente bij eenige herhaling van de kosten afzijn om die buizen schoon te laten maken. De heer Wijne: Het zou wenschelijk zijn dat de draaimolens inschreven naar eene plaats voor de aan- aanstaande kermis En dan zou ik tot vermaak van de jeugd liefst geen gesloten molen zien. De heer Minnebo: Ik vrees, dat er dan geen molen zal komen. De heer Wijne: Waarom niet? Op andere plaatsen gaat het wel en als men laat inschrijven behoeft men geen verschil te maken. De heer Minnebo: Wel die eerst schrijft komt het toe. De heer Wijne: Dat is juist het geval, want verleden jaar is dat nu niet gebeurd. Janvier van Bergen op Zoom heeft zich twee maanden na een ander aange- meld en Janvier is het gegund. Wil men er echter om laten loten, mij goed, maar dan onder het Gemeente- bestuur. De Voorzitter: Geeft U dan geen voorkeur aan een Hollander De heer Wijne In dit geval niet Burgemeester en toch zouden wij wel meer voor den Belg moeten over- hebben, om reden wij ons bestaan in Belgie moeten gaan zoeken in Holland moeten we maar zware lasten betalen. De Voorzitter stelt voor dit aan te houden tot eene volgende vergadering. Wordt alzoo besloten. De heer Wijne Ik wenschte gaarr.e te weten of er nu wel voldoende water in den regenbak van de school komt voor het hoofd der school, nu er drie afvoerbuizen aan het schoolgebouw zijn gemaakt, waardoor het water verloren loopt en het water in den regenbak aan de onderwijzerswoning door de gezondheidseommissie als schadelijk is afgekeurd. Ook heb ik vernomen, dat de eenige afvoerbuis waardoor het water nog in den schoolregenbak loopt geheel stuk is en samengebonden is met lappen en touwen. Zoo ook zou het platte dak aan den aanbouw van de school dienen dichtgemaakt te worden, want als het regent loopt alles onder water. De Voorzitter Er zou een heel nieuw dak op moeten volgens het oordeel van een loodgieter en dat zou wel 600 kosten. De Burgemeester laat het overige onbesproken en geeft daar geen uitslag op. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. NOTA. Wegens het besprokene over de school heeft uw correspondent zich eens willen overtuigen op Donderdag 23 Maart en bevonden, dat een goede lood gieter in een halven dag best dat zinken dak dicht kan maken. Dat die afvoerbnis met lappen en touwen vastgebonden met eene kleinigheid is te maken. Ook heeft hij bevonden dat de privaten in de school vol staan tot aan den bril, zoodat geen kind, zonder zich te bevuilen er gebruik van kan maken en ook dat de waterplaatsen skinken als de pest. Wanneer zal toch eens een einde komen aan al die plagerijen UW VERSLAGGEVER. DAGEN. Voorrn. Nam. u ZEETIJDINGEN. Van 24 tot en met 26 Murt. Datum VDAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. l'oor Ter Meuzen s 24 Eng. it.s. River Lagan 2272 Londen st.ukg. 26 idem Hailing 2199 idem idem Van Ter Meuzen: 24 Duffs, s.s. Herz. Joh Albr. 3851 New-Castle ledig 25 Eng. 8.3. Ann Webster 2241 Londen stukg. idem Golfer 1066 idem macad. Voor (»euti 24 Deen. s.s. Nancv 3482 Reval vlas Duffs, bark Amazone 3976 iTocopilla salpeter Zweed. s.s. Rumina 4011 Portsgrund hout 26 Deen. s.s. Axel 2505 Riga vlas Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. Tan Went 24 Noor. s s. Spring 2557 Bleyth ledig Belg. s.s. Zelaudia 1646 Kingslynn phosph. 25 Duffs, s.s. Naval 3791 Burneiland ledig Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Faraday 2525 New-Castle idem idem Sea Gull 2762 Londen idem idem Astrologer 2580 Leith idem idem Truro 3366 Hull idem Noor. s.s. Bauta 2, 71 Grimsbv ledig 26 Belg. s.s. Flandria 1248 Yarmouth macad. Deen s.s. Nancy 3482 Leith ledig Duffs, s.s. Signal 3613 Neufahrw. phosph. Van 24 tot en met 26 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 33 binnenvaartuigeu op- en 26 afgeschutdoor de Westsl. 13 op- en 21 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 5