Chr. School te Hoek. tS A. P. J. KltKlkliX. KINDER- MEEL. A. MASQUELIER, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Eenvoudige en verwikkelde verkoudheden. Wordt cervolgd). DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 25 Maart 4.35 4.58 Zondag 26 5.20 5.45 Maandag 27 n 6.10 6.39 Dinsdag 28 7.10 7.46 Woensdag 29 8.27 9.12 Donderdag 30 n 9.59 10.42 Vrijdag 31 11.18 11.50 Het is eene eenvoudige verkoudheid, hoort men tot de lieden zeggen en zij voegen er bij ^hetis niets. Maar bestaan er dan eenvoudige verkoud heden, die niets te beteekeuen heoben en verwik kelde verkoudheden die wel iets te beteekenen hebben Voor velen inderdaad, is eene verkoud- heid eene noodlottige ziekfe. Zoo wij dus de eenvoudige verkoudheid kondeu onderscheiden van die, die het niet is, zouden wij zeer rustig kunnen ziju, ongelukkiger wijze, erke.ut men dat de verkoudheid niet eenvoudig is, als de longen reeds zijn aangetast en als de eerste verschijnselen der tering zich hebben voorgedaan. Mjt het bloed te hernieuwen, zijne zenuwen en zijn lichaam- ge8tel te versterken, door eeDe behandeling met de Pink Pilleu, bestaat er kans dat men geene verkoudheid zal oploopen. Als gij nut verkouden zijt neemt de Pink Pillen, zij zullen U verhin- deren het te worden. Als gij verkouden zijt, neemt de Pink Pilleu, zij zulien U voor de ge- volgen der verkoudheid behoedeu nl. bronchitis en longontsteking. Jullrouw Carolina Frederika Schijf, 40 jaren oud, wonende te Oust- en West-Souburg bij Middelburg had ook eene verkoudheid verouacht- zaamd, welke haar van lieverlede orsdermijnde en verzwakte, zulks werd van dag tot dag erger en van tijd tot tijd had zij bloedspuwingen. Juffrouw Schijf, volgens portrefc. Op aanradeu ben ik tot het gebruik der Pink Pillen overgegaan, na verloop van acht dagen, gevoelde ik mij sterker, de eetlust kwam terug en van bloedspnwingen is hoegeuaamd geen sprake meer geweest. Mijne verklaring kunt U in alle coursnten en dagbladen bekend maken. Prijs 1,75 de doos f 9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabiije, Steiger 27, Rotterdam hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Door den beer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE— LEUNIS, Westkolkstraat. I Mel kvoedsel voor Kinderen enZiek en.l TOELATING van nieuwe leerlingen op I April a. s. Zich aan te melden bij bet Hoofd der School. HET BESTUUR. MIDDELBURG, is iederen Dinsdag van 's morgeus 9 tot 's Dsmiddags 4 uur. len huize van den heer Goud- STIKKER, Donze-Visserstraat 4, te Ter Neuzen, te Consulteeren, voor mond- en tandziekten en het plaatsen van Kunsttanden. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Ilreukmeester, Jezus&traat 20, Antiverpen. Is den Woensdag van iedere maaud te spreken bij Mej. de.Wed. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 'snamiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. en tint althans v.ij dio komen er dan ook prjja op zullen stellen. De heer Moes Ik zou ze er af willen doen, wanneer ze toonen geen lu-t er voor te geroelen. De Voorzitter: Door dat ze er vrij naar toe konden, kwanien er reel, maar daarvoor is nooit een onderwyzer meer voor aangesteldook hebben alle aangestelde onderwijzers steeds les gegeven, zoodat er van geldvermorsen geen sprake kan zijn en nu komen we met de nieuwe verordening op een meer zuiver standpnnt. De heer Moes'i Is mogelijk dat ik me wat te sterk heb uitgedrukt, maar 't ging toch op geldvermorsen lijken. Z h. s. worden Burg, en Weth. gemachtigd tot het aan- schaffen der leormiddelen voor het aan school A in te voeren onderwijs in de Fransche taal. De Voorzitter Voor het invoeren van het Meer Uitge- breid Lager Onderwijs op school B is nu in de eerste plants noodig het oproepen van een onderwijzer met akte voor middelbaar Engelsch of Duitsch. Naar door Burg, en Weth. verkregen inlichtingen meent het college dat men voor f 1000 a f 1200 zoo'n onlerwijzer zal kunnen verkrijgen. De heer Van den Hoek f 1000 is wel voldoende. De heer Wieland Was het niet beter iemand op te roepen in het bezit van beide akten De heer Van den Hoek Zulke zullen er niet zijn, want zij die voor eee dier talen akte middelbaar A bezitten, studeeren door voor akte B en zijn dan benoembaar aan eene Hoogere Burgersehool of Gymnasium. De heer Wieland Er zou toch geen bezwaar kunnen zijn om een oproeping voor beiden te doen, als het eens wou gelukken, zou het toch aan het onderwijs ten goede komen. De heer Van den Hoek; Er kan wel gezegd worden, dat er zulke onderwijzers niet zijn, al is de mogelijkheid niet uitgesloten en nu vind ik het een vreemd ligunr om 8ollicitanten op te roepen die men verwachteu kan dat er niet zullen zijn. Voor Fransch zijn er voldoende krachten in de school aanwezig, maar alleen het hoofd bezit ook akte Engelsch en Duitsck. De heer Wieland: Er zou ook in de oproeping kunnen gezet worden dat het bezit van meerdere akten tot aanbeveling strekt. Het was toch een voordeel als men iemand kreeg dio in tijd van nood ook voor andere talen kan optreden. Op deze wijzo gesteld, heeft de heer Van den Hoek geen bezwaar, de oproeping aldus in te richtenkan men zoo iemand krijgen, dan zou hij er ook geen bezwaar tegen hebben om 100 meer te geven De heer Wieland Als hij tenminste ook in een andere taal onderwijs geeft. De Voorzitter: Als ze in een audere taal onderwijs geven krijgen ze overeenkomstig de verordening J 75 'sjaarsmeer. De heer De Jonge: Zouden we met het oog op den plaatselijken toestand niet speciaal een onderwijzer met akte Engelsch oproepen Die taal is hier naar ik meen van het meeste belang. De heer Van den Hoek: Het is toch wel te verwachten dat de sollicitanten met akte Engelsch het taliijkst zullen zijn, van de zes wel vijf en Burg, en Weth. zullen ook wel rekening honden met de plaatselijke eischen, in verband met de adviezen. Z. h s. wordt alsnu besloten tot het oproepen van een onderwijzer met middelbare akie Engelsch of Duitsch op een salaris van J 1100, terwijl het bezit van meerdere akten tot aanbeveling zal strekken. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. voornemens zijn om het Meer Uitgebreid Lager Onderwijs aan school B te laten aanvangen zoodra het leerplan, dat reeds bij hen in behandehng is, is goedgekeurd. Dan zal de thans op te roepen onderwijzer nog wel niet in functie kunnen treden. Met het oog daarop heeft het hoofd der school, die, totdat bedoelde onderwijzer er is, zelf bn Engelsch bn Duitsch moet onderwijzen, versterking gevraagd van personeel voor het onderwijs in de Fransche taal en verzocht tijdelijk den onderwijzer Buijsse, werkzaam aan school B, voor dat onderwijs te willen aanwijzen. Het Dag. Best, vraagt den Itaad machtiging aldus te handelen. De heer Buijsse zal dan, voor het geven van onderwijs in de Fransche taal, overeenkomstig de verordening eene belooning genieten berekend naar f 100 'a jaars. Nadat den heer Verslnljs op zijne desbetreff' nde vraag is meegedeeld dat aan 6ehool B nog alleen de heer Buijsse disponibel is, daar reeds alle andere onderwijzers in het bezit der Fransche taalakte onderwijs in die taal geven, wordt z. h, s. aan het Dag. Best, de gevraagde machtiging verleend. I«. Voor de stembureaux voor de a.s. stemming voor een lid van den gemeenteraad worden met algemeene stemmen aangewezen. Stemdistrict I (raadzaal)Ambtshalve voorzitter de bnrge- meester; plaatsvervangend voorzitter M. van den Hoek leden P. A. van de Velde en J. A. de Jonge plaatsvervangende leden P. J. Versluijs en J. A. J. Sibmacher Zijnen. Stemdistrict II (Sluiskil). Voorzitter D. J. Dees; leden T. van der Bilt en A. P. de Vos; plautsvervangende leden L. de Koeijer en J. Vermetilen. Stemdistrict III (Java). Voorzftter P. Moes; leden S. van Rees en D. Tolhoekplaatsvervangende leden A. van Dale, T. van Borssum Waalkes en J. van der Peijl. 1. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in erfpacht uit te geven aan J. de Leenw, overeenkomstig diens verzoek een strook grond, voor diens woning aan de Lange Kerkstraat, groot 1.60 M3. Z. h. s. aldas besloten. m. Een ad res van het Dagelijksch Bestuur der Vereeniging Vergunning voor Ter Neuzen en omstreken", dat onder inlrekking van het vroeger verzoek den Raad beleefdelijk in overweging geeft een beslnit te nemen de Koningin ont heffing te vragen van de toepassing van art. 43 is,e lid der drankwet, voor zooveel betreft het toelaten van personen beneden 16 jaar en wel om de reden, vermeld in de toelichting, welke adressanten zoo vrij zijn bij hun verzoekschrift te voegen. In hunne toelichting zeggen adressanten dat zij gaarne hun verzoek zagen vervuld, vooral op gronden aangevoerd door verschillende Kainerleden bij de behandeling van art. 43. Vele leden wezen op de bezwaren welke het gevolg zouden zijn bij toepassing van bovengenoemd art. Ten eerste. Dat de vergunninghouders, die toch al door de drankwet in hun bedrijf belemmerd worden, in ongunstiger conditie zouden komen, tegenover de houders van bierhuizen, welke die personen wel mogen toelaten. Ten tweede. Dat, bij de vlucht, welke de sport en in 'tbijzonder de wielersport in de laatste jaren heeft genomen, jeugdige wielrijdeFs, die een tochtje ondernemen bij alecht weer of andevszins geen gelegenheid zouden hebben een onderkomen te vinden of een verversching te gebruiken, welke ververschiug ('t is algemeen erkend) zeker niet bestaat in sterken drank, dan wel in een verversching van zeer on- schuldigen aard. Rederien, die ook door Z.Exc. den Minister zijn erkend en hem er toe gebracht hebben, het tweede lid, dat van de ontheffing, bij het artikel te voegen. De Voorzitter: Art. 43 loidt als volgt 1. Het is verboden, in eene voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoor door burgemeester en wethouders eene vergnnniDg is verleend, personen beneden 16 jaar anders dan in gezelschap van een meerderjnrige, en personen in kenne- lijken staat van dronkensehap toe te laten. 2. Door Ons kan ten aanzien van eene gemeente op voor- 8tel van den gemeenteraad, Gedeputeerde Staten gehoord, ontheffing worden verleend van het bepaalde in het eerste lid, voor zooveel betreft het toelaten van personen beneden 16 jaar Dan is omtrent dat tweede lid te lezenAls criterium naar "t welk hier gehandeld zal moeten worden, moet gelden het antwoord op d« vraag of de verbodsbepaling, vervat in het eerste lid, in zekere gemeente onuitvoerbaar is, omdat er geene andere gelegenheid voor onderkomen bestaat en is dit zoo, dan zal ontheffing moeten worden verleend. Burg en Weth. hebben overwogen dat het consequent doorvoeren van die wetsbepaling in de eerste plaats zeer bezwarend is voor hen die vergunning hebben en daarnaast eene andere gewone winkelnering uitoefenen, daar dan een kind beneden de 16 jaren in zoo'n winkel niet mag worden toegelaten en daar dus ook geen boodschap kan doen, wat ook zeer lastig is voor de onders, voor de moeders, die dikwijls zelf geen tijd hebben de boodschap te doen. En hoewel het Dag. Best, daaromtrent niet eenstemmig is en ik wellicht op dat punt tegenspraak zal ondervinden, wil ik er ook op wijzen, dat de sport steeds uitbreidt, dat er hier ook vele vreemdelingen komen, dat ook jongelni beneden den leeftijd van 16 jaar uitstapjes doen per rijwiel en dat deze dan, wanneer ze niet in gezelschap zijn van meerderjarige personen geen cafd met vergunning kunnen betreden en dus genoodzaakt zijn of nnar een bierh is, bf nergens binnen te gaan, terwijl nu jui-t de bierhuizen in het centrum der stad op een enkele uitzondering na niet zoo goed zijn ingericht voor het ontvangen van zulke jongelieden als de cafe's met vergunning, die voor het meerendeel ook de best ingerichte gelegenheden zijn. Ik zou dns aan het verzoek van adressanten willen tegemoet komen en ontheffing van het verbod verzoeken, onder voor- waarde evenwel dat er bij werd bepaald, dat aan jongelieden beneden den leeftijd van 16 jaar geen sterken drank mag worden getapt. De heer Moes Er wordt nu zooveel nadruk gelegd op de sport maar er wordt ook bniten het verkeer per rijwiel reel gereisd en de reizi..ers kunnen vertoeven bf in de wacht- kamers aan station of boot of in een bierhnis gaan. Ik vindt dat de vergunninghouders het ook wel wut ver trekken om reeds beslag te will«n leggen op jongelui beneden den leeftijd van 16 jaar en k8n dat niet in de hand werken. Als we zien dat het verzoek ook in Middelbnrg is geweigerd, be- hoeven we het hier met het oog op het verkeer toch niet toe te staaD, want dat is aldaar toch veel drukker. Er is hier voldoende gelegenheid om ergens binnen te komen en de wetsbepaling is hier dus niet onuitvoerbaar. Ik vind buiten- dien dat de vergunninghouders door deze wet reeds in veel beter conditie gekomn zijn. De heer Versluijs: Hoezoo De heer Moes: Omdat er nu voor de bierhuizen verlof noodig is, waar men vroeger alleen had kenuis te geven en omdat dat verlof kan worden ingetrokken, wanneer er twee- maal eene veroordeeling wegens clandestienen verkoop van sterkendrank is geconstateerd. Ten opzichte van de bier huizen is de toestand dus verbeterd. En dat bezoeken van de cafe's door jongelui moet men nu ook niet zoo onschuMig voorstellen, want ik weet hoe dat gaat ik ben ook jong geweest. De heer Versluijs merkt op dat de Drankwet de vergun ninghouders in verschillende opzichten in sleclitere conditie brengt. Doch waar hier gesproken wordt van eene gelegen heid om ergens binnen te gaan, wordt natuurlijk bedoeld eene gelegenheid waar ook iets gebruikt kan worden, hetzij een glas melk, limonade of wat anders en daarvoor is in de wachtkamers van spoor of boot geen gelegenheid. Als hier een automobile komt, b.v. met een eehtpaar met kinderen en men stapt af aan een hotel, dan mogen die kinderen, als de onders voor een of andere omstandigheid de stad ingaan, daarin niet alleen vertoeven. De heer MoesDe wachtkamer aan de provinciate boot is juist gebouwd, omdat de reizigers dan niet meer gedwongen zouden zijn, om in een herberg te gaan. De heer Versluijs: Het gaat hier niet om de doortrekkende reizigers, maar over hen die Ter Neuzen komen bezoeken. En nn meen ik, dat de vergunninghouders, waarbij er zijn die f 50 daarvoor betalen toch ook wel iets voor mogen hebben, terwijl thans het tegendeel waar is. Dit ondervond ik zelf b.v. en Wieland, Bliek en anderen, als bij ons kinderen niet om een boodschap ten winkel kunnen komen. De Voorzitter is het met den heer Versluijs eens, het is niet op de doortrekkende reizigers dat men't, oog moet houden, maar op hen die hier blijven, waaronder vele Belgen en daarom is het gewenscht, bij de weinige bierhuizen die er op ingericht zijn de lui fatsoenlijk te ontvangen, dat dc wetsbepaling voor Ter Neuzen buiten werking wordt gesteld. De heer Verluijs: Nu hebben de bierhuizen over het algemeen meer voorrechten dan de vergunninghouders. Als men b.v. ziet naar de heer Schepens, die voor veel geld zijne zaak kocht, met het oog op de daaraan verbonden voordeelftn Iederen Zaterdag werd daar aan talrijke personen loon uit- betaald. Na de nieuwe wet mag dat daar niet meer ge- schieden, omdat de heer Schepens een cafe met vergunning bezit, maar hij kan nu waarnemen dat die uitbe'alingen bij zijn overbuurraan plaats hebben, die een bierhuis heeft en du- wel in de gelegenheid is om van de uitbetalingen voor deel te trekken. Ik acht zulke toestanilen hoogst onbillijk. De heer WielandMaar het is toch zoo, dat de heer Maandag, die bedoelde over-buurman, veel geld heeft gegeven out 2 vergunningen te koopen, teneinde zelf vergunning voor zijn cafe te kunnen krijgendan is hij die tfitbetaiingen toch ook kwijt. De heer VersluijsPardon, hij heeft achter zijn cafe nog een lokaal en zal het wel zoo weten in te richten, dat hij die uitbetalingen b houdt. De heer AloesDat zal de vraag zijn De heer Van den HoekWaar reeds meermalen het wachtlokaal aan do boot ter sprake kwam, wil ik er op wijzen dat dit niet den geheelen dag geopend is, en in den winter ook slecht verwarmd. Maar dat is buitendien ook voor de reizigers die met de boot meegaan. Des zomers komen hier echter ook veel jongelui naar de plaats zelf en dan zijn er, hoewei er hier een groot aantal bierhuizen is, vele waar ik mijn kinderen liever niet zou zien binnen gaan. De heer Moe9Maar u zoudt ook misschien niet gaarne zien dat uwe kinderen in een cafd gingen en daar een borrel bestelden. De heer Wieland: De wet is juist i'ngevoerd om de drankverkoop te beteugelen. De heer Versluijs: De bezwaren die tegen het thans besproken wetsarlikel bestaan zijn in de Kamer ook geopperd en door den Minister gevoelt, want met bet oog daarop heeft hij de bepaling er aan toegevoegd, dat de gemeenteraad van het verbod ontheffing kan verzoeken. De heer Moes ziet de noodzakelijkheid van het vragen der ontheffing niet in. De heer Versluijs: Ja, maar u moet nu niet altijd rekening houden met lietgeen u zelf doet, al gebruikt u niets, op reia zijnde, dan is dat toch geen bewijs dat een ander voor zich daaraan ook geen behoefte gevoelt. Maar verderde Voorzitter wilde eene bepaling vast- knoopen aan eventueele ontheffing van bet verbod, dat aan kinderen beneden de 16 jaar niet mag getapt worden. Dat is evenwel niet noodig, want dat mag volgens art. 454 van het Wetboek van Strafrechi toch niet. Voor het overige, de drankwet bevat vele bezwarende bepalingen, en ik zou het noodig achten, dat de Raad, waar mogelijk, meewerkt om die zooveel mogelijk te verzachten. De heer Moes Ja, dat begrijp ik. De heer Versluijs lk weet wel, dat zulks buiten de bevoegdbeid van den Raad ligt, om daaruit critiek uit uit te oefenen, als behoorende tot de competentie van Burg, en Weth., maar nu we er toch over spreken wil ik wel zeggen, verwonderd te zijn geweest dat waar Gedeputeerde Staten de logementvergunningen toeston- den Burg, en Weth. daartegen in hooger beroep zijn gekomen bij den Raad van State. De Voorzitter: Ik wil wel verklaring geven van ons standpnnt ten dezen. De logementvergunningen .worden gevraagd met het doel om sterken drank te mogen in voorraad hebben, die dan openlijk in het buffet mag uitgestald worden. Dan zal het zeer moei- lijk worden om clandestienen verkoop ke constateeren, terwijl vele logementvergunningen werden aangevraagd, voor gelegenheden die niet als zoodanig kunnen ge- noemd worden. Stelt de Raad van State ons in het ongelijk, welnu, dan weten we voor het vervolg waar- aan we ons te houden hebben. De heer Versluijs Maar de goede moet het nu toch met de kwade bekoopen en het hooger beroep vordert aan de betrokkenen financieel nadeel en moeite, want om kans op succes te hebben, moeten zij of zelf naar Den Haag om hunne zaak te verdedigen, of dit laten doen. Om eens een naam te noemenFermont, aan de brug te Sluiskil, dat is toch al jaren bekend, dat daar b. v. wel eens visschers afstappen om te logeeren 'tloopt er wel niet zoo druk als in het cNederlandsch Logement", maar 't is toch bekend, dat het steeds loge- ment was. Nog sterker is het geval van den dusge- genaamden Jan de Zager; 'tis toch voldoende bekend, dat daar tal van menschen logeeren, al zijn beter geen die daarvoor 1,75 per nacht kunnen betalen. De Voorzitter: Logementvergunningen in een bier huis, daartegen hebben wij overwegend bezwaar met het oog op de dan onmogelijk wordende controle, en wat nu de door u genoemde persoon betreft, misschien dat wanneer hij er later eens op terug kwam, hij dan ook wel een ander resultaat zou krijgen. Voor het tegenwoordige zijn we van de stelling uitgegaane6n weigeren, alien weigeren, want een grens te trekken aan wien men het wel en aan wien men het niet moet toestaan, is zeer moeilijk. Er doen zich ten deze eigen- aardige toestanden voor en er worden op dit gebied overtredingen gepleegd, waar men dit het allerminst zou verwachten. Tot de bespreking van het verzoek terugkomende, zegt de Voorzitter, dat hem art. 454 van het Strafwet- boek niet voor den geest stond, wel art. 452, waarbij straf wordt bedreigd tegen het dronken maken van personen. Maar nu, zooals de heer Versluijs ferecht opmerkt, het tappen van sterken drank aan jongelieden beneden 16 jaar toch verboden is, is het dan ook niet meer noodig dat eventueel te bepalen. De heer De Jonge Ik geloof dat de bedoeling van het wetsartikel meer is geweest, jongelieden beneden de 16 jaren niet in de verleiding te brengen, en dat is toch een goede zaak, want hoeveel zien wij het niet bij ver schillende gelegenheden, dat jongens van dien leef tijd er fler op gaan, dat ze ook eens een borrel op hebben. We moeten toejuichen dat getraelit wordt daartegen te waken. De Voorzitter wijst nogmaals op de weinige fatsoen- lijke bierhuizen. De heer De Jonge Nu overkleurt u toch. De heer Versluijs meent dat ook hij kan wel met tientallen goede bierhuizen opnoemen. De Voorzitter betwijfelt dat, althans wat de kom. het centrum der stad betreft, docli hij heeft ook niet beweerd dat er geene zouden zijn. Door de bepaling worden de bierhuizen bevoordeeld boven de vergunninghouders. De heer Moes Maar nu moet men het toch ook niet doen voorkemen alsof die jongelieden alien koinen zonder dat er ouderen bij zijn. De heer Versluijs Maar gevoelt u er dan ook niets voor dat het hoogst onbillijk is, dat iemand die een kindermeisje in dienst heeft, (die zijn er vele, wel in alle gevallei) beneden de 16 jaar,) deze niet bij mij of in enkele andere winkels om een boodschap mag stureu De heer De KoeijerMaar u tapt toch niet. De heer Versluijs Dat doet er niet toe, ze mag in mijn winkel nog niet om een pond zout komen, als het verbod in werking treedt, want 'tis een lokaal waar voor vergunning is verleend. De heer Van den Hoek Sprak de wet van lokaMen waar getapt wordt, dan was 't wat anders. De heer De Jonge is het er mee eens, en wijst erop dat het bij de wed. A. H. Donze ook zoo is. De Voorzitter: Er staat dnidelijk in de wet dat het verboden is personen beneden de 16 jaar in die lokalen toe te laten. De heer Wieland acht het ook een bezwarende be paling. Als er zegt spreker een kind om de boodschappen kwam en zij moest ook b.v. een half fleschje brandewijn hebben, dan was er toch geen bezwaar tegen om dat te geven. De Voorzitter Dat mocht toch ook al niet, maar nu mag zoo'n kind in het geheel niet in de winkel komen waar ook drank verkocht wordt. De heer Wieland: Dat is nog erger; er is zoowel bij mij als bij den heer Versluijs in geen 30 jaar een borrel getapt. Maar dat zal zeker wel voor tweeerlei uitlegging vatbaar zijn De Voorzitter en den heer Van den Hoek noemen de wet op dit punt zeer duidelijk. De heer Wieland: Dan mag b.v. die kleine jongen die met voerman De Blaaij meekomt ook de boodschappen niet meer in de winkels halen of die bij Michielsen of Keersemaker gebracht zijn Dat is nog al erg. De heer Dees: Wanneer dit werkelijk zoo is acht ik het ook erg bezwaard, maar wanneer er ontheffing verleend wordt, zou ik er dan toch de vergunning houders uitdrukkelijk op willen wijzen, dat ze aan kinderen beneden de 16 jaar geen sterken drank mogen tappen. De Voor itter Het zou in het verzoek kunnen aan- gehaald worden, maar het is overbodig er op te wijzen, want het verbod bestaat en de herbergiers behooren ta weten wat ze doen en laten mogen. De heer Dees: Maar het kan toch zijn nut hebben dat er op gewezen wordt. De Voorzitter: We zouden in ons verzoek kunnen wijzen op de voor inwilliging daarvan gunstige be paling van art. 454 Wetboek van Strafrecht en bekend maken dat dit aitikel streng zal gehandhaafd worden. De heer Van den Hoek acht dat onnoodig; door het verslag in de courant wordt hieraan voldoende publiciteit gegeven. De heer Dees Maar daarmee hebben we niet de uitjesproken meening van den Raad. De heer Moes Ik heb geen bezwaar tegen het toelaten in winkels, maar wel om de jongelui zoo maar vrij in de herbergen te laten loopen en dat komt er van. Na nog enkele opmerkingen stelt de heer Versluijs voor het adres te behandelen zooals het daar ligt en geen uitzonderingen te maken voor herbergiers of winkeliers In stemming gebracht wordt met 9 tegen 2 stemmen tot inwilliging besloten. Voor stemmen de heeren Dees (die verklaarde voor te stemmen met het oog op hot bezwarende voor de winkels) Van de Velde, De Jonge, Verslurjs, Van Dale, Van den Hoek, Wieland, Visser en Grenutegen de heeren De Koeijer en Moes. n. Beredeneerd verslag bedoeld bij art. 52 der Woningwet, over 1904. Hierin wordt melding gemaakt van het onbewoonbaar verklaren van 4 woningen, en voorts dat, in verband met een schrijven der gezondheidscommissie den eigenaar van een varkenshok, dat in strijd met de bouw- verordening was geplaatst, werd aangeschreven dit weg te ruimen, terwijl anderen werden aangeschreven de varkens- hokken voortdnrend zuiver te houden. Voor het reinigen van slooten en riolen werd zooveel mogelijk gezorgd. Door een nauwkenrig toezicht op de naleving der bouw- verordening werd over het algemeen veel bijgedragen tot verbetering der volkshuisvesting. N fSTLEs

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2