A I g e m e e n Nieuws- en Adve rtentieb'ad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. AANBESTED1NG. Hinderwet. No. 4658. Dinsdag; 7 Maart 1965. aanbesteed: GE ME ENTER A AS. 45e Jaargang. FEUXLLET0N. MET VAL8CHE PAPIEREN. ABONNEMENT: Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amenka 1,82^. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Bneven- advertentiEn Tnzending van advertentien vdor 3 aren op den dag der uitgave Namens Gedeputeerde Staten van ZEELAND, zal op Woensdag 29 S^aart 1905, des voormiddags te CI uur, in de Abdij worden lo. Met uitbreiden van het geboiiw, ten gebruilee van den Provineia len Stoombootdienst op de Wester- Schelde te Vlissingen j>o. jict vergrooten der bestaande bergplaats voor vraehtgoederen en het maken van een veeplaats bij de Westelijke huitenhaven te Weazen, mede ten gebruike van den Provineialen Stoombootdienst op de Wester-Sch elde. De aanbesteding zal alleen bij inschri.jving geschieden overeenkomstig de beide bestekken. De bestekken zijn ter Provinciale griffie van Zeeland verkrijgbaar met Ueekeningen voor /0,75 of zonder teekeningen voor0,40 per exemplaar en liggen ter lezing ter Provin ciale griffie, bij den Hoofdingenieur van den Provineialen Waterstaat te Middelhnrg. bij den Ingenieur van den Provineialen Waterstaat te Neuzen en bij den Directeur van den Provinei alen Stoombootdienst op de Wester-Scheide te Vlissingen. De aan wij zing zal plaats hebben te Vlissin gen op 22 Maart 1905 en te Neuzen op 23 Maart 1905, telkens des voormiddags 10 war De inschrijvings-biljetten kunnen tot 11 uur voormiddags van den dag der aanbesteding ingeleverd worden. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoofdingenieur en den Ingenieur voornoemd. Middelburg, 17 Februari 1905. Gedeputeerde Staten voornoemd, ROEST, Voorzitter. KRUSEMAN, Griffier. Y E K In 1 K Z I N <jt JOZ. DEFEIJTER, opgaven van Candidaten, De oorlog tusschen Rusiand en Japan. i inr mi m umi nniiwrnnKiWliiiiiiiiiiiM .-a SEUMSCHE C0URA1T bushonders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel wee Bij directe opgaaf van driemaal piaatsing derzelfde e. slechts t« e e m a a 1 berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend SBit binit vemhijiit Jlaamtajf-, a- uailslll&M Woe»Htl»K- em VryAa«Avond, nHi[e?.»n'terrt op t'eentdagen, t»ij 4e yirma J. VAX ISIK HAMIK te Tei- ■aiewMWiww^awaaujwiiMt'awiitiw'111 Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, ge- zien de artt. 6 en 7 der Hindei wet (Staatsblad no. 222 van 18961 maken bekend dat op hedeii ter gemeente-secretarie ter visie is ge- legd een verzoek van NICOLAAS JOHANNES ACKE, sraid, wonende te Ter Neuzen, oni vergunning tot bet oprichten van een nioffel- of emailleeroven, in een door hem te stichten gebouwtje, op een gedeelte van het 30) «~~- ffZ iu u mij geen miadel aan de band kunnen doen, waardoor ik kan vernemen in welke richting hij vertrokken is ,/Dat kan ik niet en ik zoo het ook niet wil ier, merrouw Ik geloof dat het tnijn plicbt is u te verhinderen oin u zelve de vernedering aan te doen, dat ge als een slavin den man volgt die van u wegloopt, den wan die schriftelijk verklaarde, dat hij u niet bemind. Ik geloof volgeus de in- ■zichten van uw onvergetelijken vader te handelen, als ik u bij zulk ee stap wijn hulp onthoud ^Mijnheer gelooft ge. dat ik mijn verplichiing niet ken Wat zou ik mijn vader moeten ant- vroorden, als hij wij wilde terughouden van mijn man te volgen. A1 verstoot mijn echtgenoot mij, dat, ontslaat mij niet van den plicht, hem over eenigen tijd zijn kind in de armen te leggen, bet kind, wasrasn ik nu meer toebehoor dan aan mij zelven. Ik kan het u aanzien, mijnheer Morris, dat ge weet vraarheen tnijn man in zijn verblin ding gegaan is. Weiger niet mij te zeggen waar ik hem viuden kan, want dan zou ik zelf gaan zoeken, al zou ik daarbij moeten loopen dat het bloed mij ait de voelen stroomde." Het stormde in het gemoet van den advocaat. perceel, Dijkstraat 86/88, kadastraal bekend seefcie 04169 en dat op Maandag 26 Maart 1905, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schrifte lijk toe te lichten. Ter Neuzen, 6 Maart 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd; J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J DIELEMAN, Secretaris. VOOR DEN De Burgemeester de gemeente TER NEUZEN brengt biermede ter openbare kennis; dat op Vrijdag den 24" Maart 1905, zal plaats hebben de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer dat op dien dag, van des voormiddags naga.n tot des namiddags viar uren, ter Secretarie der gemeente bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 10 der Gemeentewet. Deze opgavan moeten inhouden de naam, de voor- letters en de woonplaats van den candidaat en onder- teekend zijn door tan viinsta acht an twintig kiaxers bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing en behoorende tot het district, waarvoor de candidaatstelling gesehiedt. De inlevering dezer opgaven moet geschieden per- soonlijk door 6dn of meer der personen, die de opguve hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegen- woordig zijn Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de opgaven bovenvermeld, zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van af heden tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt Hij, die eene opgaaf, als bedoeld in artikel 51 inlevert, ,/wetende dat zij is voorzien van handteekeniugen van personen die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering gesehiedt, terwijl zonder die handteekening geen voldoend aantal voor „een wettige opgave zoa overblijven, wordt gestraft met ,gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eene „geldboete van ten hoogste hondard twintig gulden. .Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat „hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing .eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde op- ,/gave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend." Ter Neuzen, 6 Maart 1905 De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GE1LL. Tokio, 4 Maart. Het boofdkwartier meldt, dat aan den linker- en den rechtervleugel, zoowel als aan bet centrum bet gevecht wordt voortgezet. De Japanners behalen voortdurend voordeelen. De Japanners ver- sloegen de Russen bij Sinminting. Petersburg, 4 Maart. Generaal Koeropatkin meldt aan den Czaar van 2 Maart: Heden tegen drie uur Hij aanbad die schooue, edele vrouw, hij betniude baar tot waanzinnig wordens toe, en... bij las in baar oogen, dat, zij hem verachtte. Hij leed al'le kwelli gen der jaloezie zijn hart verteerde door een gloeienden haat. tegen den man, die hem dit juweel had ontroofd. Nog liever moeht Jane te gronde gaan, haar laatste adem aan zijue voeten uitblazen, dan tot Koert von Berghaupt terugkeeren. ffUit voornemen zult ge wel laten varert, uie- vrouw Von Berghaupt, zoodra ge weer tot kaimte zijt gekouien dat. komt wel meUertijd. De ure zal spoedig siaan, dat ge anders denkt over den man, die zoo misdadig met uw hart speelde, Nemen wij aan, mevrouw, dat ik u ind-rdaad aan de deur kon brengen, waarach'er Koert von Berghaupt te vinden is; wat zou ik u dan een oogenblik bereiden Zou ik zoo iets voor mijn geweteu kunnen verautwoorden Jane's gelaat word donkerrood. Zij hield een poos de handen voor de oogen, alsof zij zich over Koert schaamde, en zeide toen met beveude stem vMijiheer Morris, zeg mij alles Mijnheer Von Berghaupt heeft zijn bescber- mers en beschermsters om zich heen, die u zouden wegjagen. Mijn hart zou breken, als ik dat saoesi aanzien „En wie zijn het, die zoo wreed zouden zijn Mijnheer Morris zweeg opzettelijk eenige oogen- blikken om de verwaihnng der jonge vrouw zoo pijnlijk mogelijk te spannen. werd een van onze afdeelingen bij een vier werst oosteiijk van Sanlinpoe gelegen dorp, uit de richting van Sanlin- poe door artillerie beschoten de vijandelijke bewegini; tegen ons detaekement werd echter spoedig tot staan gebracht. Heden deed de vijand een krachtigen aan- val en een omtrekkende beweging tegen onze rechter- tlank, tegenover de dorpen Sjalopoe en Sinziatoen. De Japanners deden na een hevige voorbereidende kanon- nade verscliillende aanvallen. Zij werden echter met groote verliezen teruggeslagen. Tegen onze steliingen in het front van de dorpen Erdagoe en Kandolioean onderhoudt de vijand slechts artillerie-vuur. Tegen de stelling bij Koetoelin richtten de Japanners een krach tigen aanval. Zij namen de verschaiwng in het front, maar werden door een tegenaanval van onze troepen weer verdreven. De verschansing echier, die gebeel verwoest was, werd op ontvangen bevel door onze troepen verlaten. De Japanners vielen heden verschillende malen onze afdeeling op den linkervieugel aan. Tegen een uur des namiddags bezetten zij een hoogte tegenover de stelling. Onze troepen verdreven met een tegenaanval de Japanners uit bun stelling en kregen vasten voet op een hergkam in de nabijheid van de hoogte. Onze afdeeling bij het dorp Koediaza ging tot den aanval over, nadat zij vijf heftige annvallen der Japan ners, met groote verliezen van dezen hadden afgeslagen. Van 3 Maart meldt generaai Koeropatkin De aanval op de Japanners, die het dorp Shlinpoe en deznidelijk daarvan gelegen dorpen bezet kielden, is gisteravond begonnen en hedenochtend voortgezet. Te Moekden zijn hedenmorgen versterkingen aangekomen. Op het front van onze stelling hadden heden geen aanvallen plaats, alleen beschietingen door de Japansche artillerie. De Japanners ondernamen in den vroegen ochtend aanvallen op onze posities op den linkervieugel in de buurt van Jansontoen-Kandelissan. Aan den laatsten den vierden aanval namen meer dan 20 Japansche bataljons deel, die echter alle onder groote verliezen werden teruggeslagen. Volgens mededeeling van de bevelhebbers op dit deel van het oorlogstooneel liggen de lijken van Japanners in massa voor onze steliingen. Op verschillende plaatsen hadden bajonetgeveckten plaats Hedenochtend vroeg viel de vijand onze postie bij Koetoelin aan; twee aanvallen echter werden onder groote verliezen afgeslagen. De eerste geiedereu der Japanners, die de rechterflank van onze po9itie aan- vielen, droegen de uniform vanonsTsembarsky-regiment, dat zich in de stelling van Koetoelin bevindt. Een derde aanval op de rechterflank werd eveneens afge slagen. De Japanners naderden tot op 200 pas afsland van onze loopgraven. Onze afdeeling op den linkervieugel werd heden driemaal aangevallen, te negen uur "s morgens en te drie uur en vijf uur 's namiddags. Vooral de laatste aanval was hevig. Hierbij kwam het tot een bajonet- geveeht. Ook hier werden de Japanners met groote verliezen teruggedreven. De chef van den stnf van de 71ste divisie, luitenant-kolonel Chrostizki, werd gewond, maar bleef in de gevechtslinie Gisteren bracht ik namens IJwe Majesteit den troepen van den linkervieugel dank voor de betoonde dapper- heid. De verliezen der Japansche troepen, die den linker vieugel aanviolen waren zoo groot dat stapels lijken een formeele borstwering vormden. Londen, 4 Maart. De Japansche legatie publiceert het volgende telegram uit Tokio van heden De vijand tegen ons optrekkend in de richting van Singkin, ongeveer 80 mijlen ten oosten van Moekden, beproefde verschillende tegenaanvallen, maar werd overal terug geslagen. In de richting van I'enzihoe dreven onze troepen den vijand terug naar zijn hoofdverdedigings- ffMijnheer Von Wanbuld, mevrouw Von Reiders- dorf en uw schoomn&ma zouden u van dit oogeu- biik af met verontwaardiging afwijzen vMtjnheer dat is niet waar, dat is niet mogdiik Op eens hield zij op en verzonk in ge- peins MetbekDmd hart moest zij zichzelvebekennen, dat alien haar verlaten hadden, die haar beschermers en beschermsters zoudeu zijn zij gingen heen kwamen niet bij haar terug. Zij werd kieinmoedig en vreesde er voor, verdere pogingen te doen om Koert te vinden. Ook berouwde het haar, den heer Morris geraadpletgd te hebben. Zij gevoelde weder een onoverwinnelijk wantrouwen tegen dezen man, die door haar vader als een zoom verzorgd was. Zij werd bevnngen door vrees om alleen te zijn met hero, die als een bedelkuaap in het huis van haar groo1 moedigeo vader was opgenomen. Zij was nog een kind, toen hij haar reeds met. zijn onbeantwoorde vrieudschap vervolgde, en nu waagde hij het haar van liefde te spreken en haar tegen haar man op te zetten. Had hij ook haar echtgenoot niet tegen haar opgezet Een ijskoude rilling ging haar door de leden, toen zij de mogelijkheid daarvan iuzag; zoo iets was volkomen in overeenstemming met bet listige kamkter van den advocaat,. Onderzoekend keek zij hem in de oogen, alsof zij op den bodem van zijn hart wilde lezen, en wendde zich toen met verachting van hem af. //Ik dank u, mijnheer, voor uw bertidwilligheid oui mij ter zijde te staau in mijn smarlelijke linie. De strijd wordt voprtgezet. Aan de Shaho, duren de gevechten voort op verschillende plaatsen met gunstigen uitslag. Op 1 Maart dreven onze troepen den vijand bij Tamin- toen en Hsinmentoen terug. In deze laatste plaats werden groote voorraden levensmiddelen en fourage buil gemaakt. Bij Koeroki, 4 Maart. De Japanners beschieten de versterkte steliingen op de Russische linkertlank op ge- weldige wijze met zwaar belegeringsgeschut. Het schijnt onmogelijk dat de vijand lang weerstand kan bieden aan projectielen van aulk een gewicht. Bij Koeroki, 4 Maart De Japanners hebben een glansrijke overwinning behaald ten N. van de Hoenho, waar zij, een voor een, twee divisies van het 16de leger- corps, dat onlangs uit Europa was aan6ekomen, hebben verslagen. Zij richtten een groote slachting aan en hebben ontza'glijke hoeveelheden schietvoorraad buit- Nioetsjwang, 4 Maart. De val van Moekden wordt als ophanden beschouwd. Nogi heeft gisteren een afdeeling afgesneden, bestaande uit vier sotr.ien kozakken met 26 kanonnen, die trachtten naar Moekden terug te keeren. Hij dreef ze op de vlucht en noodzaakte ze in de richting van Tieling terug te trekken. Audere Russische vooruitgeschoven posten die teruggeroepen werden, om Moekden te versterken, zijn met zware ver liezen verstrooid en hebben last gekregen, op Tieling terug te trekken. Volgens de laatste berichten zijn de Russen bezig het station van Moekden te verbranden, ter voorbereiding van hun terugtocht. Tokio, 5 Maart. Ojama zet zijn groote opdrijvende bewegingen om de twee Russische ilanken heen, voort. Zijn front vormt thans een uitgebreiden boog met zijn steunpunt aan deSjaho. Het rechterleger heeft een punt ten O. van Foesjoen bereikt, het linkerleger strekt zich uit tot een punt ten W. van Moekden. Hij haalt gestadig het groote cordon nauwer aan Koeropatkin doet wan- hopige moeite om den opmarsch te stuiten en den aan- drang op zijne Ilanken te keeren Middelerwijl beukt hij op het Japansche centrum. Petersburg, 5 Maart. Het telegraafagentschap maakt bet volgende telegram uit Moekden van 4 dezer zes uur 's ochtends openbaar Gister hebben de Japanners de bestorming van onze steliingen ten westen van Moekden voortgezet. In het centrum werd tot den avond slechts een artilleriege- vecht geleverd. Daarna bestormden de Japanners Sachepoe, en kwamen tot aan de draadversperringen, maar werden teruggeslagen. De Japansche garde heeft onzen linkervieugel bij Kandalisan bestormd. Van ochtend om vier uur is hun tiende storm loop afgeslagen. Aan den Kaotoellinpas zijn alle aanvallen van de Ja panners tot gisteravond afgeslagen. De Japanners leden overal zware verliezen. Des ochtends om 7 uur is het geveeht bij Moekden tegen Nogi's divisie hervat. Onze artilleriesalvo's waren veel sterker dan gisteren. Aan de steliingen bij de Sja-ho is niets veranderd. Aan den linkervieugel hebben de Japanners overdag geen aanval gedaan. Hun laatste aanval op den Kaotoelinpas, de dertiende, werd om 8 uur's ochtens afgeslagen. De Poetilofberg is den gan- schen dag met belegeringsgeschut beschoten. Rechts van den spoorweg hebben de Japanners Gantsjaopoe aangevallen, dat onze voorposten na een hardnekkig gevecht verlieten. Koeropatkin seinde den 4en Aan bet front ten weslen van Moekden is de nacht kalm voorbijgegaan. Gisteren ontmoette een Russische afdeeling op den grooten weg van Moekden naar Heinminton, 5 werst ten noordwesten van Tatsjitsjao een uit het westen oprukkende vijandelijke afdeeling. Onze afdeeling raakle in een gevecht met den vijand. Van de rechterflank van onze legers zijn geen berichten ontvansren. Sedert vanochtend is kanonvuur in de richting van omstaiidigheden. Ik keer naar mijue sonmg terug en zal mijne tante te Louden een en ander roede- deelen omtrent hetgeen hier in de laatste dageu is voorgevalleu." »Ik zal u begeleiden, mevrouw yNeen, mijnheer! Ik verzoek u mij alleen naar huis te laten gaan. Meer dan ooit gevoel ik behuefte om alleen te zijn." tfWeldra zal de tijd komeri, dat Jane Graj haar onbegriipelijk wantrouwen tegen den bestm vriend haars levens zal overwonnen hebben, zijn hart en gernoed erkennen en hemtothaarroepeu zal." Hij rnaakte een bulging en vertrok. Toen Jane alleeri was loosde zij een zueht. Hij stond haar voor de oogen, niet als een man dien zij moest aauklagen, tnaar als haar man, dien zij aan haar hart drukken en alles vergeven wilde. Zij kon onmogelijk iit» sleehts van hem deaken zij kende zijn edel hart, zijn rein gemoed, en bleef daarop vertrouwen. Ztj keerdo naar haar villa terug, met het voornemen op hem te blijveu hopeo, ondanks alle pogingen van Morris om haar man uit haar hart te verdrtjven. Aan niemand van de bedienden vroeg zij of haar echtgenoot reeds teruggekeerd was, maar zij ging bedasrd naar haar kamer, om een britfaan ha»r tante Gray te Londen te sch'ijven. Tot haar groote verrassing vond Jane een groot aantal brieven liggen. D: kamenier zeide, dat die brieven alle tegelijk door den brieverbesteller waren Lezorgd, zoodat men mocht gelooveu dat

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 1