A 1 g e m e 8 n ieuws- en Adverteniieblad I IIJM voor Zeeuwsch-Vlaandere V accinatie. Drankwet. Drankwet. Gemeente Zaamslag. 1 So. 4(555 Dinsdag 28 Februari 1905. F E uTLLE TOn! MET YALSCHE PAPIEREN. Binnenland. 45e Jaargang. J ABONNEMF.NT: Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave 27) De oorlog tusschen RusSand en Japan. TER NEUZEN, 27 Februari 1905. Per drie tnaauden binnen Ter Neuzen /I,—, Franco per post; Voor Nederland /1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82|. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdireeteuren en Brieven- bushouders. (01 HI ADYESTENTIfiN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken rege] meer 0,10. Bij directs opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de priis slechts tweeinaal berekend. Groctere letters worden naar plaatsruimte berekend. ^DMtJhlBdjiceirsefcyn^^KiaiandiBg-^^liroeniBdLais-jei^VrUdag^rond, nnye^onJer^opFeeiildageu, bij de Fbma 1». J. VAM DK i tny fe T1:ir Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat gelegenheid tot gratis vaecinatie en revaccinatie door 1). BUYZE, geraeente-geneesheer aldaar, zal bestaan te Sluiskil op Zaterdag 4 Maart 1905 in een der lokalen van de openbare school, 's namiddags half drie lire en in «le limn der geraeente op Dinsdag 7 Maart 1905 in het gebouw der Vereenigde Handwerks- lieden in de Donze-Visserstraat,'s namiddags half 2 ure. Ter Neuzen, 27 Februari 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Seeretaris. Burgemeester en Wethouders der Gemeente TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat op 23 Februari 1905, bij ben is ingekomen een verzoekscbriit van A. J C MAANDAG van beroep bierbuishouder, wonende te Ter Neuzen, om overeenkomstig artikel -V It 3 der drankwet vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in de navolgende localiteiten bet beneden- voorlokaal en bet benedenaohterlocaal van bet perceel, kadastraal bekend Gemeente Ter Nenzen, sectie C, No. 2639, plaatselijk gemerkt no 3, en gelegen aan de Noordstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening'dezer bekend making kan een ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Ter Neuzen, den 27 Februari 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GRILL. Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Seeretaris. Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN brengen ter openbare kennis dat op 24 Februari 1905 bij ben is ingekomen een afschrift van het aan Heeren Gedeputeerde Staten van ZEELAND gericht verzoeksehrift om vergunning voor den verkoop van sterken drank in bet klein voor gebruik ter plaatse van verkoop alleen aan logeergasten van ISIDORUS ■SERAPHINUS STANDAERT, voor de rechter beneden- zaal, de restauratiekamer, de linker benedenvoorkamer e« het bovenvooriocaal van zijne woning gelegen Westkolkstraat 8 en 10. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekend- making kan een ieder tegen bet verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Ter Neuzen, 27 Februari 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Seeretaris. Afdrukken van de houwverord ening zijn ter gemeente-secretarie verkrijgbaar tegen betaling van 30 ceni per exemplaar. Zaamslag, 24 Februari 1905. De Burgemeester, WORTMAN. De angst. verlamde haar ecbter nietintegendeel, Jane werd er door geprikkeld tot handelm. Zij boog haar slanke gestalte naar vooren en haar oogen schitterdeu vol vuur. De hand gebiedend opgeheven, riep zij den advocaat toe //Mijuheer, ik ken u te goed om niet te be- grijpen, dat ge niij iets verborgen houdt. Ge hebt nooit miju vertrouwen bezeten, dat weet ge Ik vraag u op dit oogenblik Waar is miju man? Waar is rnijn Koert Verbluft keek de advocaat de opgewonden vrouw aan. Was dat de zachte vrouw, waarvoor bij vreesde dat zij als een lelie verwelken zou, wanneer bij haar den wreeden brief van haar echtgenoot in banden gaf? „Is het dan waar, dat een liefhebbende vrouw door haar liefde in een leeuwiu kan veraudereu vroeg hij zich zelven af. //Mevrouw, het feit, ^at wij zwakke menscheu zijn j/Mijnheer, ik vril uw zedepreken niet hooren, ik ben daartoe niet geslemd," viel Jane in. wBe- antwoord slechis mijn vraagWaar is man Ge weet het gij moet het weten. Ik gevoel De correspondent van de yTimes" zegt, dat hij de beste redenen heeft om mee te deelen, dat de loopende vredesgeruchten een totaal averechtsche voorstelling van den toestand geven. De bijeenkomsten te Tsarskoje Selo in den laatsten tijd bebben geen ander doel gebad dan het vraagstuk van een volksvertegenwoordiging nader te overwegen. Dit moet eerst bebandeld zijn, voordat de vraag van oorlog of vrede geregeld kan worden. De regeering verwacbt, dat de afgevaardigden voor den vrede znllen stemmen, indien althans gunstige voorwaarden knnnen worden verkregen zoo niet, dan zal wel de oorlog-tot bet uiterste worden voortgezet, maar 't volk zelf is dan aansprakelijk. Hoe bet echier ook zij, vrede binnen zeer korten tijd lijkt niet erg waarscbijnlijk. In Rusland wordt verteld, dat admiraal Togo van plan is om met zijn eigen kolensehepen en 25 buitge- maakte het Oostzee-eskader tegemoet te varen en dan slag te leveren in de buurt van onzen archipel. (Hoe men in Rusland die Japansche plannen zoo kent?) De Russiscbe dokter Koslofski heeft treurige bijzon- derheden meegedeeld omtrent den toestand van de troepen aan de Sjabo. Volgens hem zijn 30,000 ge- wonden bij de ontzettende kou in niet-verwarmde wagens zonder geneeskundige hulp getransporteerd en moesten tengevolge van de gebrekkige regeling te Char- bin nog 3 dagen in deze wagens blijven Jiggen, zonder verwarming of warm voedsel, zoodat van verscheiden gewondeu de armen en beenen gewoonweg zijn afge- vroren. Petersburg, 24 Febr. Generaal Sacharof meldt aan den generaien staf, dd. 23 dezer: Vanmorgen viel de vijand wederom met een aanzienlijke strijdmacht de afdeeling van Tsin-bo-tsjen aan. Onze vrijwilligers trokken in den namiddag op een versterkte steiiing terug. l)e vijandelijke troepenmacbt mkte op van het Zuiden en trok den linkervleugel van onze steiiing om. Een sneeuwbui verhinderde ons, den vijand te zieu. De aanval van de Japanners was weifeiend eenige afdeelingen kwamen ecbter tot op een afstand van 900 pas. Met zonsondergang vielen de Japanners op den Beresjefbeuvel aan; de aanval werd echter afge- slagen. Sachetoen, 24 Febr Nadat gisteravond de Japanners den Beresjef-heuvel badden aacgevallen, maar terug- geslagen waren, deden zij een nieuwen aanval op het geheele front; de aanval was heftig en met groote overmacht; de Russen moesten hun positie verlaten. Het gevecht werd aan beide zijden met groote verbitte- ring gevoerd. De afloop is nog onzeker. Londen, 24 Febr. In den nacht van 22 Februari kwamen 200kozakken tusschen Sinminting en Kaopantse. De Tsoengoezen, 1200 man sterk, vielen op de Russen aan, die hen ecbter met zware verliezen afsloegen De Russen badden slechts twee man verloren. De kozakken trokken later op den dag de Liao-rivier weer over. Sa-Ho-toen, 26 Febr. Het Russiscbe telegrammen- bureau meldt: Aan de linkerflank van de Russen is de strijd voortgezet. De Japanners rukten aan met een groote macbt in twee afdeelingen. De oostelijke af deeling rukte voort in de ricbting van Madsadan tegen de Sin-ho-lin pas en trok de Russiscbe afdesling om, die bij Twin-tsjen-tsjen staat; deze laatste trok daurop terug naar San-boeu-jo. De westelijke Japansche af deeling begon op te trekken naar Noord-Jantagau en trachtte de nauwe pas Hoe-toe-lin om te trekken. Ondanks de sueeuw werd er met groote verbittering gestreden. Des avonds slaagden de Russische troepen er in, de Japanners bij Nnord Jantagan terug te werpen. Tokio, 26 F'ebr. De Duitsche stoomboot Romulus, op weg naar Wladiwostok met een lading Cardiff-kolen, is 25 febr. des nachts buit gemaakt. reeds iang, dat mij een onheil bedreigt. Het huis van mijn geluk brandt, maar ik zal niit laf- hartig vluchten als de witte dnif uit de fabel zal ik mi] in de vlammeu lateu ouikomeu." ,/Ik kwam, om als een trouw soldaat den post te bezetten, mij aangewezen door den edeleu consul voor hij zijn ougelukkige reis aanvaardde. Gij mevrouw, zoudt zelf het miest er door lijden, als ge mij van dezen post verdreeft." ,/Wat moet ik van die raadselachiige woorden begtijpen Is het u dan met mogehjk eenvoudig en duidelijk te spreken z/lk zou niet gekomen zijn om rnijii post te bezetten, als de man, op wien* liefde ge u be- roept, zijn plaats niet trouwelo.is verlaten had. Eerst nadat ge eeuzaam en verlaten waart, eerst adat uw groot levensgeluk op een gruweljjke manier vernietigd was, kwam ik, zwaar oeproefde, terug, om de vrieud der zwaar beproefde vrouw te zijn. Ik beklaag mij niet, J -.tie, omdat ge den man van u hebt gestooteidie met hart en ziei jareulang voor u leefde en sireid en die elk oogenblik bere'd was zijn hartebloed voor u te geven. Neen, ik beklaag u, omdat ge mij niet hebt laten onderzoeken naar de. man, dien ge uwe liefde schonkt, zonder u zelve af te vragen, of de man uwer keuze het vertrouwen en de liefde van eene Jane Gray waardig was." #Mijrheer, doelen deze woorden op mijn man De advocaat haalde de scbouders op. voor. De seeretaris en de plaatsvervangeud zitter der afdeeling Amsterdam van de vereenigiug Schuttevaer, en de seeretaris dier vereenigiug hebben onlangs, naar aanleiding van eene be- spreking met audere belaugsteileuden in de binnem landsche scheepvaart, een ouderhoud gehad met den Minister van Waterstaat. Aau degenen, die zich, op een van hen ont- vaugen schrijven, hadden verklaard voor het houden eener algemeene vergaderiug te Utrecht, ter bespreking van de belangen der binnen- schipperij, hebben zij uu medegedeeld dat het door hen, op grond van 't bedoeld ouderhoud met den Minister, weuschelijk en noodzakelijk wordt geacht, de in uitzicht gestelde vergaderiug voorloopig nog uit te stellen. Iu verband met deu weusch, onlangs door de Kamers van Koophaudel uitgedrukt, om het ge- wicht der postpakketten van 5 kg. ts brengeu op 10 kg., bestaat bij deu directeur-generaal der posterijen het plan, om, bij wijze vau proef, den dienst op het platteland te lateu doen met hondeu- bespanningen. Te dien einde wendde de directeur-generaal zich tot den Bond tot bescherming vau den trekhoud in Nederland, om inlichtiugen betreffeude het soort honden, dat voor dezen dienst zou kunuen in aanmerking komeu, wat daarvan de prijs zou zijn, hoe zij moeteu worden behandeld, gevoed, euz.welke karreu daarvoor het doelmaligsi zijn, enz. Door het bestuur van den Bond werd een memorie opgesteld, waarin de verschillende door den direc teur-generaal gestelde vragen werden beantwoord, welke memorie vergezeld gaat. van een aantal afbeeldiugen, zoowel van Belgische als Hollaudsche trekhonden en karretjes. Bij het gehouden examen voor opzichter door de Maatschappij tot bevordering der bouwkunst te Amsterdam, slaagde o. m. de heer A. J. van Vemde, opzichter van den Rijks Waterstaat alhier. In de Donderdag iu het hotel //Mengelle" te Brussel gehouden vergaderiug der aandeelhouders in de in staat vau failiissement verkeereude staal- fabriek te Ter Neuzen, werden de heeren Michel, advocaat te Bergen, Helin, advocaat te Brussel en Thoumsin, industrial te La Louviere als ver- tegenwoordigers der aaudeelhouders gekozen met opdracht zich in verbinding te stellen met de groep die zich voorstelt de staalfabriek te recon- strueeren en wel in dien geest, dat de schuldeischers geheel worden afbetaald en dat er voor de oude z/Er zijn in de wereld mannen, die om de vreemdsoortige, doch zelden prijzenswaaraige redenen een huwelijk aangaan. Liefde en schoon- heid komen bij dergelijke verbintenissen slechts in de laatste plaats in aanmerking, de hoofdzaak is de bruidschat, en de eenige dochter van mijn weldoener bracut haar man een som van twintig- duizend poi d sterling ten huwelijk. Ik schaam mij te moeten bekennen, dat er mannen zijn, die zoo van de liefde eener vrouw misbruik maken, maar ik weet ook, dat Jane Gray zich trotsch en ook vol waardigheid zal afkeeren van den mar, van wien zij ondervind dat hij harer niet waardig is/' »Mijnheer!" riep Jane verontwaardigd uit, z/begrijpt ge dan niet, dat ge een laagheid begaat Ge maakt een man verdacht bij zijn eigen vrouw z/Wanneer heeft de man, die reeds als knaap de guust van den onvergetelijken vader genoot, ooit gepoogd iemand verdacht te maken O, hoe zwaar maakt gij mijn taak Maar ik wil alles verdragen, in de hoop dat ge de klippen zult vermijden, waarop een roekelooze hand uw levens geluk zou laten ondergaan." z/Mijnheer Morris wat heb ik u gedaan, dat ge mij zoo foltert? Bedenk dat mijn man u ter verantwoording zou kunnen roepen z/Dat zal hij aooit doen, zelfs al kon hij mij met allerlei bewiizen verpletteren. Misschien ligt hierin grootendeels de oorzaak van mijn smart en aandeelhouders uitzicht zal bestaan, Cat zij bij het welslagen der poging om de fabriek in exploitatie te brengeu, daarvan ook nog voordeelen zullen kunnen genieten. Het in dezen zin op te maken plan, moet 15 Maart a. s. gereed zijn is zulks niet het geval, dan gaan de curatoreu voort, met de afwerkiug der zaak. Ons blijkt dat de meeningen omtrent de kansen van welslagen zeer uiteenloopen. Eenerzijds heeft men daarop veel hoop, terwijl andereu van meeniug zijn dat de kans daarop zeer gering is. Voor onze gemeente hopen we, dat eerstge- noemden gelijk hebben. In eene Donderdag te Hulsfc gehouden vergadering van belangstellenden in de oprichting van eene ambachtsschool aldaar, verklaarden zich 45 aanwezigen bereid eventueel als lid toe te treden. Bij stemming werden gekozen tot bestuursleden de heeren F. van Waesberghe, F. Hombach, Mr. Job. Adriaanse, A. F. Kusse, B. H. Reuling, J. F. Rottier, G. Vogelvanger, J. van Gijsel en C. J. van der Vlies, die alien de benoeming aannamen. De leden van het bestuur verbonden zich tot eene bydrage van f 170, terwijl voorts de bijdragen van leden werden bepaald op 2,50, donateurs 10, begunstigers 1, alles minimum. Het bestuur zal zich tot gemeente, provincie en rijk wenden voor bet verkrijgen van subsidie's ten bate dezer zoo nuttige inrichting, die Zeeuwsch-Vlaanderen nog geheel ontbreekt. Men meldt Er worden pogingen aangewend tot het sticbt van een pensioenfonds voor de nagelateu betrekk gen van Zeeuwsche visschers en sckippers; t zal trachteu saaaenwerking te krijgeu met al besturen der visscherij-vereenigingeu in de provi Zeeland er bestaan zulke vereenigingen te B nisse, Tholen, Ierseke, Philippine, Arnemu en Olinge. Als deelnemers kunnen worden gelaten ook alle visschers buiten de provincie, die geacht kunnen worden het bedrijf op de Zeeuwsche stroomen uit te oefenen, o. a. visschen van Bergen op Zoom, Herkingen. Nieuwe To Nieuw-Vossemeer enz. Hoek. Voor een talrijk publiek gaf de muziek- vereeniging Elk naar zijn krachten" te Hoek 1.1. Donderdag haar tweed® concert. En muzikanten en tooneelspelers toouden met ijver gestudeerd te hebben, zoodat de bijval, die zij met de op- voering hunner stukken mochten inoogsten, ten voile verdiend was. Ter afwisseling en ter ver- poozing voor de muzikauten wist het bestuura lid Van Acker de vergadering te boeien met het voordragen van ,/A.an den Rijn" en ,/Uii het leven van Jan Steen", waarbij hij elk wat wils bood. voor mij de kiem van de ziekte, die men wereld- verachtiug noemt. En tt)ch, het duizendste deel van de liefde, die mijuheer Von Berghaupt than? met voeten treedt, zou mij tot den gelukkigsten aller stervelingen gemaakt hebben." //Mynheer, ik verzoek u dit gesprek te staken en het sbchts voort te zetten als mijn mau er bij tegenwoordig is." ,/Dan konden wij wachten tot het einde der wereld. Mijnbeer Von Berghaupt zal hier in huis nooit terugkeeren." De jonge vrouw drukte haar hand tegen het hart en trad verschrikt terug. //Miju man hier niet terugkeeren? G^' zijt waanzinnig, mijuheer z/Dat ben ik bijua geworden, mevrouw, toen ik dit schrijven van uw man outviug, met verzoek het aan u te overhandigen." Met een omslachtigheid, die de arme vrouw nog meer moest pijnigen, haalde de advocaat den brief te voorschijn. //Mijnheer Von Berghaupt verklaarde mij, dat hij zijn afkeer tegen zijn vrouw onmogelijk kou overwinnen. Omdat hij vernomen had, dat ik sedert augen tijd tot de familie Gray in betrekking sta, heeft hij mij verzocht u langs minuelijken weg te bewegen om in een echtscheiding te bewilligen op grond van wederzijdschen afkeer." (Wordt vervogld.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 1