DE APOTHEEK E. H. T. yan BorssiMes, D' Staring's Almanak UIT V00RZ0RG," Gemengde berichten. Advertentien. Telegrafische berichten. Nederlandsch Tooneel te Gent BRAND Noordstraat no. 71, de heer A. WUNDERLICH. VOOR HARDEN: Begrafenis-Maatschappij z«ek der afdeeling Ter Neuzen tot het aanbrengen •ran een staaldraad op de haven aldaar. Bij de rondvraag wt-rd aangedrongen op de plaatsing van nog een ring aan de Punt alhier. De Yoorzitter zegde de inwilliging van dien wensch toe. Ook werd gevraagd een licht op het hoofd te Zierikzee. Die wensch zal aan het betrokken gemeentebestuur worden overgebracht. Nog werd gewezen op de wenschelijkheid om een verbetering te brengen aan een dukdalf te Souburg, door op een daaruit stekende bout een klos te brengen. De Yoorzitter zegde toe het verzoek bij den betrokken ambtenaar over te brengen. (M. Ct.) Hoek, 29 Dec. Heden had alhier de aanbe- ateding plaats van a. 190,000 K. G. Kunstmest. Hiervoor schreven in Snpertas te Zwijndrecht voor f 7,50, Itcau J. van der Have te Zierikzee voor 7,45, Dordtsche Kunstmest te Dordrecht voor f 7,19, Maafschappij Hulptn. te Dordrecht voor f 7,11, D. Scheele Az. te Ter Neuzen voor 7,11, P. Hosie te St. Laureyns voor f 7,09, A. Wielaid te Ter Neuzen voor f 7,09, Coenen Schoenmakers te Uden voor 7,08 en P. J. Scheele te Ter Neuzen voor f 7,06, alDs per 100 K.G. b. 88,100 K.G. Chilisalpeter Hiervoor schreven in P. J. Scheele te Ter Neuzen voor f 12,46, Dordtsche Kunstmest te Dordrecht voor 12,45, D. Scheele Az. te Ter Neuzen voor f 12,48 en A. Snelleman te Dintel- oord voor f 12,30, alles per 100 K. G. c. 20,600 K. G. Peru-Guano. Hiervoor schreven in J. F. de Moor-Vlaemiuck te Hulst voor f 10,20, A. Snelleman te Dinteloord voor f 10,18, D. Scheele Az. te Ter Neuzen voor f 9,54, A. Wieland te Ter Neuzen voor f 9,28 en Iman J. van der Have te Zierikzee voor 9,15, alles per 100 K. G. Gegund aan de laagste inschrijvers. Hoek, 30 Dec. De Nieuwjaarscollecte heeft alhier opgebracht f 843,30 en 41/4 zakken tarwe. Zaamslag, 30 Dec. Gisteren werd alhier eene vergadering gehouden van landbouwers, met het doel te geraken tot een bond van suiker- bietenverbouwers. De vergadering was goed bezocht, doch de deelneming zeer geriug j evenwel werd een bestuur gekozen. Yermoedelijk zullen de bietenverbouwers twee vereenigingeu oprichten. *S Gravenhage, 30 Dec. Eerste Kamer. In- dische begrooting. De Minister verzekerde uamens de Regeering, dat het gerucht, als zau de haven van Sabang voor de Russisehe vloot ter beschik- king zijn_ ^esteld, onwaar is. De Regeering hand- afd zoowel hier als in Indie stipte neutraliteit. i Indische begrooting en bijbehoorende wets- twerpen zijn aangenomen. Er heeft zich te Amsterdam een geval voor- gedaan, dat vooral in handelskringen druk wordt vsproken. De heer J. P. H., boekhouder bij de firma H. v. d. K. Co., koffie-exporteurs, kantoor houdende Warmoesstraat, ontdekte de vorige week, bij het koffieproeven, in het achterblijvende dik een witachtige stof, wat hem, daar zulks nooit het geval pleegde te zijn, hoogst verdacht voorkwam. De heer H. liet deze stof bij een apotheker scheikundig onderzoeken en toen men er arse- nicum in meende te ontdekken, liet hij in het Binnen-gasthuis zijn maag leegpompen. Het nauwkeurig onderzoek bracht tbans met zeker- heid aan bet licht, dat de bewuste stof arseni- cum was geweest. Onmiddellijk werd biervan aangifte gedaan bij de justitie, die Vrijdagnacht ten kantore der firma huiszoeking deed in be- slag werden genomen een aantal potjes koffie en een teil met water, waarin deze potjes ge- woonlijk werden uitgewasschen. Deze teil bleek bij onderzoek eveneens arsenicum te be- vatten. De officier van justitie, Mr. E. M. vou Baumhauer, achtte termen aanwezig, om den firmant H. v. d. K. in hechtenis te doen nemen, omdat tegen dezen vermoedens waren gerezen. Zaterdag jl. werd ten woonhuize van den verdachte, te Bussum, een huiszoeking gedaan, welke geleid werd door Mr, Bosch van Oud- Amelisweerd. Hier werd evenwel niets gevonden, wat tot eenige aanwijzing zou kunnen leiden. Ook de jongste bediende der firma, die de- zelfde koffie bad geproefd, werd in het gasthuis opgenomen. Zoowel deze als de heer H. hebben gelukkig geen ernstige gevolgen van het inge- nomen arsenicum ondervonden. De beer v. d. K. werd op last der justitie naar het buis van bewaring overgebracht. Naar we vernemen ontkent hij iets met bet geval te maken te hebben. Volgens de Tel. zou bij deze zaak eene vrouw in bet spel zijn. Omtreut deze zaak deelt de Tel. nu mede, dat de aanleiding de volgende was De heer v. d. K., lid van de firma v. d. K. en Co., in koffie, Warmoesstraat 14, had frauduleus boek gehouden ten nadeele van zijn compagnon. De heer J. F. Hoekstra, boekhouder bij de firms, en andere bedienden hadden dit ontdekt en den heer v. d. K. daarover gesproken, die getracht had hen om te koopeu, hetgeen echter niet gelukte. De heer Hoekstra sprak er zijn anderen patroon over en deze liet Yan der K. eene week tijd om 't ontbrekende aan te zuivereu. Dit is werkelijk geschied, maar men begrijpt dat de verhouding van Van der K. tot het personeel na dien tijd minder vriendschappelijk was. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 3. Oribewooribaar verklaring eener woning. V- Omvraag. Besluurder: H. WANNYN. Zondag 1 Jan. a. a., (Niauwjaar), te 2 ure, dagvoorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Robert Bertrand of de lustige vage- bonden, kluchtspel met zang in 5 bedrijven, naar net Duitsch van Rader. AANBESTE DING. Op Vrijdag, 18 Jauusri 1905, des voormiddags ten 10 ure, aan het gsbouw van het Provinciaai Bestuur te Middelburg, van Het onderhouden van- en het doen van herstellingen en veruieuwingen aan de Rijks Hoogere Burgerscbool te Middelburg, van den dag der goedkenring van de aanbesteding tot en met 81 December 1906. (Rsming 8200.) Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt onze ge- liefde vader, behuwd- en grootvader, den heer CHRISTOFFEL HENDRIK KOLSTER te Nijmegen, III VolksbeUng 176, op den Januari a. s., zijn 80'trn geboortedag te herdenken. Namens zijne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkiuderen, A. VAN GELDEREN. J. VAN GELDERENKolster. Ter Neuzen, Dec. 1904. Voor de vele blijken van belang- stalling, ondervonden bij het over- lijden van mijn geliefden echtgenoot, betuig ik, mede namens de familie, mijnen dank. Ter Neuzen, 28 Dec. 1904. Wed. L. BAKKER—Dees. VAN zal I Januari a. s. geopend worden. Als apotheker zal voorloopig optreden Aan de apotheek zal verbonden zijn een handel in jDrogerijen en C/iemicali&n en een Bureau voor onderzoek van voedings- middelen en landbouwproducten. Van 28 tot en met 29 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 8 binnenvaartuigen op- en 7 afgeschutdoor de Westsl. 12 op-en 14afgeschut. in leer en Binnen. Ter Neuzen. Firma P. J. van de Sande, 99 TE MIDDELBURG. Zij die lid wenschen te worden van bovenge- noemde Maatschappij gelieven zich te vervoegen bij den Agent Ter Neuzen. A. C. VAN DER PEIJL. Vergadering van Donderdag 29 Dee. 1904. Voorzitter de heer P. Hoes, Wethouder. Aanwezig de heeren Van den Hoek, De Feijter, Wieland, Visser, Grenu, Dees, Van de Velde, De Jonge, Versiuijs en De Koeijer. Afwezig de heeren Van Deinse en Van Dale. Na opening der vergadering worden gelezen de notuien der voorgaande, die worden goedgekeurd. De Voorzitter schorst de open bare zitting, welke overgaat in eene met gesioten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting stelt de Voorzitter aan de orde 1. Reclames hoofdelijken omslag en schoolgeld. De Voorzitter deelt mede dat op de reclames wegens hoofdelijken omslag is beschikt als volgt A. J. van der Lu'oben zal worden aangeslagen over 4 maanden en aan de erven Eva de Feijter (wed. H. Riemens) is ontheffing verleend ad f 16,201- Wegens schoolgeld wordt afschrijving verleend aan P. J. de Ruijter 1,26, J. P. Fokke de Goede /1,00, J. de Doelder f 0,90 en M. van den Hoek f 0,45. 3. Wijziging gemeentebegrooting voor 1905. De Voorzitter geeft lezing van eene missive van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 9 Dec. 1904, waarnevens wordt teruggezonden de begrooting voor 1905, waaromtrent door het college eenige opmerkingen worden gemaakt en iniichtingen gevraagd. Op voorstel van Burg, en Weth. worden verschillende door Ged. Staten verlangde wijzigingen aangebracht en zal omtrent een ander punt nadere inlichting worden verstrekl. De begrooting wordt vastgesteld op een eindcijfer van f 71,574,051, met een post van on- voorziene uitgaven van 566,411. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van de Gezondheidscommissie wier zetel gevestigd is te Ter Neuzen, d.d. 7 Dec. 1904, waarbij dat college heri.inert aan haar schrijven van 17 Sept. jl. met verzoek zoo spoedig mogelijk het perceel O no. 50 aan den Catspolderschen dijk onbewoonbaar te verklaren en te doen ontruimen. De Gezondheidscommissie vestigde bij bedoeld scbrij- ven de aandacht van Burg, en Weth. op het perceel O no. 50, bewoond door de wed. Jac. de Fouw en haar zoon. Daar het perceel voor geen verbetering vatbaar is en de 80jarige weduwe, die voortdurend bedlegerig is, kans loopt bij strenge vorst te bevriezen, gafde Gezondheids commissie in overweging dit perceel aan den Raad voor onbewoonbaarverklaring voor te dragen mfet be- paling dat deze woning zoo spoedig mogelijk, in elk geval voor den winter moesl worden ontruimd. Hit eene bijlage blijkt omtrent bedoelde woning o. m. dat deze bevat 1 vertrek, lang 4,20 M., breed 2,40 M., boog 1,95 M., waarin een raam van 1,50 bij 0,90 M., dat niet geopend kan worden. Het vertrek bevat 2 slaapsteden. Privaat en regenbak ontbreken. De achtergevel is totaal versleten, zij bestaat gedeel- telijk uit planken, klei, riet en een deken, om bet gat dat in den muur is, dicht te maken, de eindgevel is bouwvallig, bestaat eveneens uit bout en klei, in't midden van dezen gevel is een schoorsteen van steen, de voor- gevel is in planken opgetrokken, de bekapping is zeer siecht. Uit een rapport van den gemeente bouvvmeester blijkt hieromtrent dat de toestand naar waarbeid is meege- deeld, dat ook 'tgevaar voor omwaaien bij sterken wind lang niet buitengesloten is, en onbewoonbaarver klaring alzoo zeer gewenscbt. In verband biermede stellen Burg, en Weth. voor, de woning onbewoonbaar te verklaren en te bepalen dat deze binnen 6 maanden moet worden ontruimd. Z. b. s. wordt aldus besloten. De heer Versiuijs Dus ook bet afkondigen De Voorzitter J a. De heer Versiuijs Dan is het goed. Het artikel wordt z. b. s. goedgekeurd. Art. 2. De onbezoldigde ambtenaren van den Burg. Stand zullen, wanneer hun dit wordt verzocht, bij af- wezigbeid, verhindering of ontsteutenis van den in art. 1 genoemden ambtenaar van den Burg. Stand, diens werkzaamheden verricbten. Goedgekeurd z. h. s. Art. 3. Deze verordening treedt in werking den 1 Januari 1905, als wanneer alle vroegere voorscbriften, welke in deze verordening geregeld worden, vervallen. Goedgekeurd z. h. s., eveneens de gebeele verordening. 5. Wijziging instructie ambtenaren ter secretarie. De Voorzitter geeft lezing van deze instructie, welke gewijzigd is in verband met een in de vorige raads- zitting genomen besluit, tot afscbaiTing van bet uitkeeren van vergoeding voor overwerk. Goedgekeurd z. h. s. Ingekomen stukken. Missive van Ged. Staten van Zeeland. d.d. 23 Dec. 1904, waarnevens worden toegezonden afwijzende be- schikkingen van het college op reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag van R. Leunis en E. Breens. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijven van L. J. de Vries dat hij de her- benoeming tot secretaris der brandweer aanneemt. De Voorzitter deelt mede dat de commissarissen G. J. Balkenstein en A. J. Tazeiaar mondeling hebben ver- klaard de berbenoeming aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een scbrij ven van J. A. van Rompu, dat de her- kiezing tot lid der Kamer van Koophandel door hem wordt aangenomen. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van L. Dekker, waarbij deze be- ncht de benoeming tot lid der commissie voor de iaar- markt aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van P. A. van de Velde, waarbij deze bencht, de benoeming tot onbezoidigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand niet aan te nemen. Naar aanleiding biervan stellen Burg, en Weth. voor het besluit der vorige vergadering in te trekken en geen vijfden ambtenaar te benoemen. Z. h. s. aldus besloten. n n Ef^e, missiTe van Ged. Staten van Zeeland, d.d. Gee. 1904, waarnevens wordt teruggezonden een van bet bewijs hunner goedkeuring voorzien exemplaar van bet 2e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag. Aangenomen voor kennisgeving. I ne missive van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 16 Dec. 1904, waarnevens wordt toegezonden een uit- treksel uit bet Kon. besluit van 6 Dec. 11. no. 45, waarbii wordt goedgekeurd bet besluit van Ged. Staten van Zeeland van 5 Nov. 1904, no. 39, het salaris van den gemeente-ontvanger te Ter Neuzen vaststellende op Aangenomen voor kennisgeving. h, Een schrijven van J. A. Klaassen, gemeente-ont- vanger, waarbij deze den Raad dank betuigt voor de welwtllende mederwerking, ten opzicbte der verbooging zijner jaarwedde. Aangenomen vror kennisgeving. i. Proces-verbaal van de op 22 Dec. door Burg, en Weth. bij den gemeente-ontvanger gehouden kasopname, waarbij bleek dat over de dienstjaren 1903 en 1904 is ontvangen eene som van f 64,627,734 en, blijkens voor- handen zijnde bewijzen van uitgaaf uitgegeven eene som yan f 63,397,684, zoodat meer ontvangen dan uitgegeven is een bedrag van j 1230,05, welk bedrag aanwezig was. Aangenomen voor kennisgeving. J* Ge Voorzitter deelt mede dat een schrijven is ingekomen van den kapitein der genie te Bergen op Zoom, betreffende openstelling van een gedeelte van den dyk aan het postkantoor. Hij stelde voor dit evenwel aan te houden, daar bet pas is ingekomen en enkele daarin vervatte wijzigingen behooren te worden nage- gaan alvorens daaromtrent een voorstel te kunnen doen Z. b. s. aldus besloten. Vaststelling eener verordening, regelmde de werkzaamheden der ambtenaren van den Burger lijken Stand. De Voorzitter brengt deze verordening in artikels- gewijze behandeling. Art. 1. Den bezoldigden ambtenaar van den Burger lijken Stand worden alle werkzaamheden, betreffende den Burgerlijken Stand opgedragen. De heer Versiuijs vraagt of daaronder ook het af kondigen begrepen is. De beer Van den Hoek: Dat is daaronder begrepen, doch de wet eiscbt niet dat de ambtenaar het zelf doet bij kan bet aan een ander opdragen, onder zijne ver- antwoordelijkheid. De heer Versiuijs Ik doe alleen de vraag om er de aandacht op te vestigen enopdat de lieer Grenu ge- legenbeid zou hebben om voor a.s. Zondag, als wanneer de nieuwe regeling ingaat, maatregelen te nemen. De heer GrenuIk acht dat dit eene regeling is, die wel aan Burg, en Weth. en den ambtenaar kan worden overgelaten. Vanaf het jaar 1877, dat ik de fuctie vervulde en ik geloof ook wel onder hem dien ik opvolgde, is nooit over bet afkondigen gesproken en het is nog altijd goed gegaan. De wet zegt toch niet dat bet afkondigen der huwelijks-aangiften ver- plichtend is voor den ambtenaar. De beer Versiuijs: Ik heb ook niet beweerd dat de ambtenaar bet zelf moet doen. De heer Grenu Ik vind dat het dan ook een zaak is van Burg, en Weth. De beer Versiuijs: De Raad stelt de verordening vast, dus is mijne vraag niet ongepast. De Voorzitter Artikel 1 spreekt van alle werkzaam heden, daar beboort dan ook bet afkondigen onder. De beer Van de Velde: 'tis met het oog daarop, dat ik ook bedankt beb voor de functie van waar- nemend ambtenaar. De heer GrenuHet afkondigen is vroeger tocb ook geschied De beer Van den Hoek merkt op, dat er toch wel verschil is tusschen den toestand van vroeger en nu. De heer Grenu zou het verschil wel eens willen kennen. De beer Versiuijs De Regeering heeft er tocb iets anders in gezien, anders beboefde bet saiaris niet van f 100 tot 300 verhoogd te worden. De beer Grenu: Juist, over dat salaris loopt de kwestie, om het geld is bet te doen. De beer De JongeIk geloof dat er hier een mis- verstand heerscbt en dat de beer Versiuijs ook wel wat te pessimistisch denkt, door te veronderstellen, dat de bode, die tot hiertoe de afkondigingen deed, aar.staanden Zondag zou weigeren, onder voorgeven dat bet niet tot zijne werkzaamheden beboort. De beer Versiuijs merkt op, ook te hebben gesproken in het belang van den beer Grenu, den bezoldigden ambtenaar van den Burgerlijken stand, om te doen uitkomen dat de afkondigingen door of vanwege hem moeten geschieden. De Voorzitter: Artikel e6n zegt duidelijk, dat hem alle werkzaamheden zijn opgedragen. a. De heer Dees herinnert dat hem destijds is toe- gezegd de aanstelling van een keurmeester te Siuiskil. Dit is evenwel nog niet gescbiedt, waarom hii bii vernieuwing daarom verzoekt. De Voorzitter erkent dat die aanstelling is toegezegd, maar. jog steeds is uitgebleven. Het zal nu spoedig geschieden, bet is niet gemakkelijk daarvoor iemand te vinden, maar er zijn nu straks eenige wenken gegeven en daarvan zullen Burg, en Weth. gebruik maken. b. De heer Dees vraagt boe bet staat met bet bouwen van een arrestantenlokaal te Siuiskil. De beer Van den Hoek: Daarvoor is op de begrooting een post uitgetrokken. c. De beer De Feijter vraagt hoe het staat met de begraafplaats te Siuiskil, daar bet zoolang duurt eer die wordt opengesteid. De Voorzitter antwoordt dat deze thans gereed is; de dooms voor de haag zijn geplant en de openbtelling kan piaats hebben. 0 De beer Van den Hoek bevestigt dit en voegt eraan toe, dat nog gezocht wordt naar een grafdelver en ook moet overwogen worden op welke wijze diens salaris moet worden geregeld. 't Spreekt van zelf dat daar ook niet zooveel tijd aan bet onderhoud zal moeten worden besteed als hier. Binnenkort zal daaromtrent aan den Raad een voorstel worden gedaan. Niets meer te bebandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. ZEETIJDINGEN. Van 28 tot en met 29 Dec. k Rchnnn m VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading 28 Eng. s.s. Eng. ».8. idem Eng. 8.8. Noor. s.8. 3730 Liverpool 1066 jLonden 2241 i idem 28 Noor. 8.8. jEng. s.s. j idem 29 idem Eng. sch. !Eng. s.s. I'uor Ter leuzen Tadorna Golfer Ann Webster Vi»n Xer Weuzeii s Hailing j 2199 Londen Jern 2636 IChristiania Vtior (>enti Rap 4007 jRiga Abbotsford 2979 Leyth Sea Serpent 2>53 Londen Cnxhaven 2141 Gooie Sappho 531 Charlestons Whimbrel 2514 Rotterdam VJill Went 28 Daits. s.s. jEng. s.s. 29 Deen. s.s. I idem stukg. ledig 'stukg. stukg. briquetten hont stukg. idem pijpaarde stusg. 8613 New-Castle ledig 2762 Londen 4752 Cardiff stukg. ledig Signal Sea Gull 1nborg Kroupr. Louise 5216 Rensborg ijzergrond

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 6