No. 4616. Ter Neuzensche Courant. - Zaterdag 26 November 1904. 44e Jaargang. Gemertgde berichten. TWjBEHDHJ BLAD. Dezer dagcn werd gouteld dat een kiudje was gestikt doordat 't een graat in de keel kreeg. Men meldt, dat een eenvoudig en in elk geval onschadeliik tniddel daartegeu isgorgelen met azijn, desnoods een paar slokjes er van drinken, of, als dat kan, een paar in azijn gedrenkte stukjes brood eten. Aan de school te Bavel verzuimde een lljarige leerling, omdat hij als drijver ter jacht ging meteen lid van de commissie tot wering van school verzuim Sedert eenigen tijd vertoefde in 't huis van B. te Kerkrade zekere De CI., mijnwerker en Belg van geboorte. Dat sujet leefde met alle huisgenooten op zeer vriendschappelyken roet, met een enkele zelfs te gemeenzaam. A1 spoedig echter wilde sinjeur den baas spelen, hetwelk hem gelukte, daar een ieder bevreesd voor hem was. Geen wonder ook, want De CI. waa een doortrapte deugniet, een aartsschelm. De burgemeester was dan ook niet langer van hem gediend, en zoo kwam het, dat hij verleden Zaterdag zou ingerekend worden om over de grenzeu geexpedieerd te wordeD. Dat zou echter niet gebeureu. Twee marechaussde's haalden hem uit ziju bed. Het verzet dat hij pleegde, ging alle perkeu te buiten. Hij stelde zich zoo wild aan, dat de marechanssee's halp vroegen en ver- kregen. Thans werd hij gebotid hij verdraaide het om te loopen, en na een lang gehaspel werd de kerel op een camion gebooden en zoo naar Heeren vervoerd. In het arrestantenlokaal gebracht, beet hij achtereenvolgens een tweetal bangsloten der boeien met zijn tanden stuk. Aan het derde beproefde hij ook zijn krachten, echter tevergeefs. Gisteren werd hij geboeid naar Maastricht over- gebracht. De CI. moet niet erg zuiver op de graat geweest zijn, want aan het over de grenzen zetten had hij kalm geworden, een broertje dood, zoo hjj zeide. Wat een gevaarlijk individu thana in zekere bewaring is, moge verder nog biijken uit het feit, dat in zijn koathuia nog werden gevonden vijf pakjea dynamiet, twee dynamiet-patronen, benevana een paar meter lont. Men meldt uit Breda aan de N. R. C. Omtrent de alhier gepleegde inbraken in den nacht van Zondag op Maaudag kan nog worden medegedeeld, dat de beide Belgen elke mede- plichtigheid aan de gepleegde diefstallen bl\jven ontkennen. Zij beweren van de inbraak ten huize van den heer Z. niets af te weten en de beide andere gearresteerden in het geheel niet te kenneu. Voorbij de ijzergieterij van de firma C. komende, zoo beweren zij, vonden zij de poort, die toegang geeft tot het erf, openstaan en het licht in het nabijzijnde kantoor ontstoken. Zij gingen toen naar binnen, met het doel werk te gaan vragen en werden, het kantoor binnen gegaan zijnde, plotseiing daarin van buiten opgesloten. Korten tijd nadien werden zij, evenals de twee hun ou- bekende personen, die reeds in het kantoor aan- wezig waren, geheel onschuldig gearresteerd. De politie vond intusscheu geen aanleiding, om aan die mededeeling ook maar eenig geloof te alaan en hield alien achter slot en greudel. Gisterochtend werden van het bewuste viertal, dat er net burgerlijk gekleed uitziet, photografische opnamen genomen en des avonds is het naar het huit van bewaring alhier overgebracht. Het is wel opmerkelijk, dat srdert de twee Hollandsche inbrekers Th. D. en A. 0. hunne woonplaats Middelburg met Breda verwisselden, in den tijd van nog geen vier weken niet minder dan 6 diefstallen met inbraak hier hebben plaats ge- had, zoodat er wel grond bestaat om te verouder- stellen, dat deze diefstallen aan hetzelfde corn- plot moeten toegerekend worden. Van den ontvluchten D. te Zundert, met wien de bende in relatie moet staan, vernamen wij niet, dat hij opnieuw gearresteerd is. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Vergadering van Donderdag 24 Nov. 1904. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, De Feijter, Wieland, Visser, Grenu, Van de Velde, De Jonge, Versluys en Van Dale. Afwezig de heeren Dees en Van Deinse. Een vacature. Na opening der vergadering worden gelez n de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Hierna wordt de openbare zitting geschorst, en gaat deze over in eene met gesloten denren. Bij het weder openbaar worden der zitting is ook de heer Dees tegenwoordig. De Voorzitter deelt inede dat in de vergadering met ge sloten deuren av afwijzend is beschikt op eene reclame van F. I. H Speetjens tegen zijn aanslag in de hondenbelasting. I». Afschrijving is verleend aan P. A. Pool, wegens school- geld en hoofdelijken omslag voor een bedrag van f 3,18J en 2,99. c. Aan G. II. C. Gijzen afschrijving is verleend wegens hoofdelijken omslag voor een bedrag van f 1,46J. d. Besproksn is het 2e snppletoir kohier van den hoof delijken omslag. Dit werd met algemeene stemmen vastgesteld op een bedrag van 134,02 met 27 aangeslagenen. Vervolgens komt aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een achrijven van W. van Tatenhove, waarbij deze bericht do benoeming tot waarnemend lid der commissie van de paarden- en veemarkt aan te uemen. Aangenomen voor kennisgeving. I». Een adres van het Dag. Best, der afdeeling //Ver gunning" voor Ter Neuzen en oinxtreken, dat zij tnnopzichte der pas afgrkond'gde Drankwet den Raad heleefd maar dringend verzoeken gebruik te maken van de. in art, 43, tweede lid dier wet, aan hen verleende bevoegdheid, om de Kroon ontheffing te verzoeken van de in art 43 eersie lid genoemde bepaling, voor de in hierbij gevoegde toelichiing genoemde winkclzaken. De toe ichting op dit adres luidt als volgt De onderteekenaars van het verzoekschrift toch zijn van meeniDg, dat het den wetgever oubekend is geweest, dat er in 8ommige gemeenten van ons land localiteiten, waarvoor in het jaar 1881 vergunning is verleend, voorkomen. waarin, behalve sterken drank in het klein, ook nog koloniale waren, tabak, sigaren enz. worden verkocht, dat het de bedoeling van den wetgever niet kan geweest zijn, om ook voor deze zaken aan kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar deu toegang te verbieden, zaken waarin nooit per glas wordt verkocht. Het zou, naar onderteekenaars bescheiden meening, een zeer groote schadepost, voor sommigen een geheelen ondergang zijn, wanneer art. 43 eerste lid in deze gemeente, voor zoover het bedoelde winkelzaken betreft, werd toegepast. Bedenen waarom adressanten voor deze toelichting eerbiedig doch dringend uwe opmerkzaamheid vragen en verzoeken aan hun verzoek wel tegemoet te willen komen. De Voorzitter licht in dat de bepalingen van art. 43, waarvan hier sprake is, luiden als volgt: 1. Het is verboden in eene voor het publiek toegankelijke locsliteit, waarvoor door Burgemeester en Wethouders eene vergunning is verleend, personen beneden 16 jaar anders dan in gezelschap van een meerderjarige, en personen in kennelijken slaat van dronkenschap toe te latcn. 2. Door Ons kan ten aanzien van eene gemeente op voorstel van den Gemeenteraad Gedeputeerde Staten gelioord, ont heffing worder. verleend van het bepaalde in het eerste lid, voor zooveel betreft het toelaten van personen beneden 16 jaar. Naar aanleiding van de omatandigheid, dat dit artikel eerst in werking treedt op 1 Juli 1905, overeenkomstig de bepalingen van art. 73, geeft spreker in overweging eene besli sing hieromtrent uit te stellen, tot de behandeliug eener met de bepalingen der Drankwet in overeenstemrning zijnde gemcente- lijke verordening, daar de zaak niet dringend is omdat de bepaling, dat kinderen beneden de 6 jaar niet zonder geleide in localiteiten waarvoor vergunning is verleend mogen worden toegelaten, eerst in werking treedt met 1 Juli 1905. De beer Versluijs: Er zijn in de Drankwet bepalingen, naar aanleiding waarvan de gemeenteraad een verordening kan maken, maar zijn er bepalingen, volgens welke de Raad eene verordening moet maken De Voorzitter Er zijn in de Drankwet bepalingen, die voorschriften van wege de gemeente noodig maken, zonder daar op dit oogenblik nu verder op te willen ingaan, meen ik nog dit te moeten opmerken, dat ieder die de gemeente- lijke politieverordening kent, zal moeten erkeunen, dat die verschillende bepalingen, aangaande de herbergen enz. bevat, die nu, met het oog op de Drankwet wijziging behoeven. De heer Versluijs: Wanneer het te verwachten is, dat die veranderingen spoedig zullen worden ingediend, heb ik geen bezwaar tegen uitstel maar anders zou ik meenen, dat er ook niets tegen kan zijn, om nu reeds eene beslissing te netuen en aan het verzoek te voldoen. De Voorzitter zegt, dat de indiening der wijzigingen niet lang zal uitblijven. De heer Versluijs ueemt er dan genoegen mee. Z. h. 8. wordt besloten eene beslissing op het adres aan te houden. c. Een schrjjven van den kapitein, eerstaanwezend-inge- nieur der genie le Bergen op Zoom, o. in. luidende als volgt Naar aanleiding van het verzoekschrift, d. d. 23 Sept. j. 1., van den Raad Uwer gemeente aan den Minister van Staat, Minister van Oorlog, nopens het openstellen voor het publiek van een gedeelte vestingwal, welk verzoekschrift door Z.Exc. in mijne handen werd gesteld om bericht enz., heb ik de eer U.Ed. Achtbaren te berichten, dat Daar mijne meening ten deze hoogstens in aanmerking zou knnnen komen het ter beschikking stellen van het op bijgaande schets met eene arceering aaDgeduide gedeelte van het buitentalnd en de kruin der borsiwering van bastion 1, waarbij door mij is uitgegaan van het beginsel dat de bestaande aardwerken zooveel moge- lijk in tact moeten worden gelaten en derhalve vooral de snijdingen tusschen de verschillende taluds dier werken buiten aanraking van het publiek zullen moeten gehouden worden. Bedoeld gedeelte zou dan moeten worden omgeven door eeno houten afrastering hoog ten minste 1,4 M. ter weerszijden van den voet der te maken houten taludtrap aan- sluitende tegen de bestaande afsluiting langs den teen van het buitentalud, in welke afsluiting ter plaatse dier trap eene opening zou moeten worden gemaakt. Uit den aard der zaak zullen bij een eventueel in staat van verdediging brengen van de vesting Ter Neuzen, het alsdan vereischte afbreken van de bedoelde rasterwerken op de kruin en tegen het buitentalud der onderwerpelijke borstwering, alsmede van de trap tegen dit buitentalud, benevens het grondwerk noodig om de kruin weder onder haar juist profiel te brengen, tbch reeds eene zeer ongewenschte vermeerdering van arbeid veroorzaken, weshalve ook zelfs de hiervoren aangegeven oplossing ten behoeve der ge meente, uit een oogpunt der militaire belangen m i. zeer bezwaarlijk kan worden aanbevolen. iBtusschen bestaat de inogelijkheid, datstjdoor Hoogerhand ter wille der gemeente over de door mij aangevoerde bedenkingen wordt heengestapt en zou dan de bovenbedoelde oplossing, alsvoren aangestipt, m. i. nog het meest in aanmerking kunnen komen. In verband hiermede verzoek ik uw college beleefdelijk, mij te willen berichten, of Uwerzyds eventueel zou kunnen word en goedgevonden het (tot wederopzeggens toe en be- houdens de rechten van derden) aanvaarden van het recht van erfpacht op een gedeelte militairen landsgrond groot ongeveer 230 M8., deel uitmakende van het buitentalud en de kruin der borstwering van bastion 1 der vesting Ter Neuzen, als aangegeven op de bijgevoegde schets, met ver gunning om dien grond voor het publiek open te stellen en voorts om in de afsluiting langs den teen van genoemd buiten talud eene opening, wljd ten hoogste 2 M. te maken. Verder voigen onderscheidene bepalingen, onder welke het nemen van het terrein in erfpacht zouden gelden. Uit de bij dit schrijven gevoegde teekening blijkt dat met het beschreven terrein bedoeld wordt de kruin van den vestingwal langs de Westhaven, van af de hoek achter de Wachtkamer enz. van den Prov. stoombootdienst. tot onge veer voor de oude aanlegsteiger. Vandaar zou een balustrade- trap van ininstens 1,50 M. breed naar de dijkskruin leiden. De Voorzitter deelt mede, dat Burg en We h. door den gemeente-bouwmeester eene begrooting hebben laten maken van de kosten, op welke aanvaarding van het terrein onder de gestelde voorwaarden der gemeente zou komen te staan. Wordt het geheele terrein in erfpacht genomen dan be- loopen de kosten voor afrastering enz. J 561,64. Wanneer slechts 10 M. lengte der dijkskruin wordt genomen, dan zouden die kosten beloopen f 277,66. Nu is het evenwel de bedoeling van den Raad geweest om een stukje van den dijk te vragen aan de wachthuisjes der loodsen maar niet bij de aanlegplaats der Prov. boot, ofschoon moet gezegd worden dat het door den kapitein aangewezen deel, het moge dan ook niet zoo gemakkelijk te bereiken zijn, toch het mooiste uiizicht bieden zal. Om een stukje dijk nabij de loodsenwaeht te krijgen, zou nu echter een nieuw verzoek, aan den kapitein, moeten worden gedaan. De heer WielandWe hebben geen groot stukje noodig al was het maar zoo groot als de raadzaal. De heer MnesDat is te groot. De heer Van den Hoek: Tien meters lengte dijkskruin is ook niet zoo groot, daar de dijkskruin reel smaller ia dan hier de zaal. De Voorzitter acht tien meter dijkskruin voldoende voor het doel dat men met het verzoek op 't oog had. De heer WielandJnwef, maar wij zouden het liever hebben aan de zijde van het postkantoor. De Voorzitter stemt dit toe. Het was de bedoeling, dat iemand die aan het postkantoor komt, naar believen zoo eens den dijk kan oploopen, maar daarvoor niet den gehe len dijk inoet omloopen De heer Versluijs: 'tis anders een mooi punt, dat de kapitein aanwijst, vooral voor vreemdelingen. De heer Wieland Dat is zoo, maar pariiculieren loopen er niet voor om der. dijk, om er op te gaao. De Voorzitter: 'tis het mooiste punt, maar niet zoo ge makkelijk te bereiken. De heer Van den Hoek vindt het nog al een groot bedrag dat het verkrijgen van een deel van den dijk aan de gemeente moet koslen. De heeren Moes en Wieland zijn het daarmee eens. De Voor/itter: Ja, de Raad heeft gezegdtracht een deel van den dijk te krijgen, nu kunnen de heeren hooren op welke voorwaarden dat mogelijk is. De heer Van den Hoek Wanneer een kleiner deel i-n erfpacht genoinen wordt moet er minder rasterwerk gemaakt worden, de trap blijft hetzelfde. De VoorzitterDie behoeft ook geen twee meter te zijn, zooals in de begrootiDg staat, 1 meter kan ook. De heer Van den HoekDe kapitein der genie eischt 1,50 M. breedte, dat is ook wel noodig om elkaar te passeeren en bnitendien, wat meer of minder breedte kan de kosten van den trap niet uitmaken, dat kan hoogstens een gulden of tien schelen het aantal treden blijft toch hetzelfde. De heer Versluijs zou meenen dat het doel dat de Raad met z'n aanvraag beoogd het-ft, wel zou bereikt kunnen worden, wanneer eens onderhandsch met den opzichter der genie gesproken werd. Dc Voorzitter acht dat niet noodig die leest het verslag toch ook, evenals de kapitein. De heer Van den Hoek De bedoeling van hetgeen de Raad wenscht is aan die heeren wel hekend, maar ze willen het deel van den dijk bij de loodsenwaeht niet afstaan. De heer VersluijsDat zou toch nog kunnen beproefd worden. De Voorzitter: [k geloof zeker dat de opzichter, om de gemeente ter wille te zijn, a el zon meegaan, maar het is de vraag of de kapitein er ook mee zou insteramen. Ik geloof buitendien, dat, als wo het voorste deel van den dijk zouden kunnen krijgen, de trap zou kunnen gemist wordeD, daar das de daar liggende opril kan gebruikt worden. De heer Van den Hoek Dan zouden we weer een grootere lengte rasterwerk moeten maken. Ik zou voorloopig eene beslissing willen aanhouden en trachten tot overeenstemrning te geraken omtrent het te veTkrijgen terrein. De VoorzitterDe vraag is of de Raad er een kleine 300 voor over heeft, die volgens het kleinste plan noodig zijn. De heeren Van den Hoek en Wieland vinden het nogal veel. Het onderhoud komt er toch ook nog bij. De heer Versluijs denkt dat dit niet zooveel zal kosten. De Voorzitter Er moet bedacht worden, dat we op deze voorwaarden iets kunnen krijgen, maar anders niets. De heer Visser zou er sterk voor zijn om het aanbod te aceepteeren, 20 'sjaars is ruim voldoende te achten voor onderhoud. Aan de zijde van het postkantoor acht hij ook 't mooiste punt van den dijk. Als het nu afgewezen wordt zal er geen gelegenheid meer zijn wat te krijgen. De VoorzitterMaar wanneer nu niet wordt afgestaan het voorste deel van den dijk, vinden de heeren dan goed dat een plaats wordt genomen bij de aanlegplaats der boot.! De heer Dees zou dan de Raad opnieuw willen laten beslissen. De heer Wieland ook. De heer Van den Hoek Ik vind dat de Raad eerst zou moeten uitmaken of hij er het geld voor over heeft. De heer Van de Velde merkt op, dat wat meer of minder terrein weinig in de kosten zal uitmaken, het moet toch afge- rasterd worden. De heer Van den Hoek Hoe minder lengte dijkskruin, hoe miDder lengte rasterwerk. De heer Wieland: Ja, je moet altijd maar denken, dat je op den dijk in een schaapskooi komt te staan. De Voorzitter: Een rasterwerk ter hoogte van 1,40 M. zal het nitzicht niet belemmeren, daar kan men over heen kijken. De heer Wieland: Ik wil maar zeggen dat er gezorgd wordt, dat aangrenzend grasgewas niet kan worden beschadigd, dat de puntjes op de i worden gezet en dat is maar goed ook. Met 10 tegen 1 stem, die van den heer De Feijter, geeft de Raad hierna te kennen dat hij bereid is tot eene uitgaaf van 250300, wanneer het voorste deel van den dijk in erfpacht kan worden verkregen, lukt dit niet, dan zal de Raad opnieuw worden gehoord. <1. Een missive van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 5 Nov. 1904, waarneveDS van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden een exemplaar van het suppletoir kohier der belasting op de honden. Aangenomen voor kennisgeving. e. Eene missive van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 12 Nov. 1904, waarin wordt medegedeeld dat het college berust in het raadsbesluit van 20 Oct. j.l. waarbij voor 1905 eene subsidie wordt verleend aan het Burgerlijk Armbestuur. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een adres van F. C Zonnevijlle, landbonwonderwyzer te Axel, hoofd van den winterlandbouwcursus te Sluiskil, welke, onder verwijzing naar het groote belang van dat onderwijs, verzoekt hem toestemming te verleenon tot het gebruiken van een verwarmd en verlicht lokaal van school D, voor het geven van dat onderwijs. De Voorzitter deelt mede dat het aantal leerlingen voor den winter-landbouwcursus alhier zoo groot was, dat in het belang van het onderwijs de leerlingen in tweeeu gesplitst en ook te Sluiskil een cursus kon opgericht worden. Burg, en Weth. stellen dus voor op het verzoek gunstig te adviseeren, en dit onderwijs, nu de landbouwende stand daarin zooveel belang schijnt te stellen, daardoor te steunen. Met algemeene stemmen aldus besloten. De heer Van diyi Hoek herinnert, dat Burg, en Weth. ook nog machtiging zouden behoeven voor aanschaffing van meubiluir, o. m. een kast voor berging der bij het onderwijs noodige voorwerpen. De Voorzitter stemt dit toe en vraagt daarvoor de noodige machtiging, De heer Versluijs is van meening dat daarvoor reeds een besluit is genomen. De Voorzitter: Dat betrof het onderwijs in de kom. Z. h. s. worden Burg, eu Weth. gemachtigd het noodige aan te schaffen. g. De Voorzitter geeft lezing van een tot Burg, en Weth. gerieht schrijven van den volgenden inhoud Geeft met verschuldigden ecrbied te kennenhet Bestuur der .Afdeeling Ter Neuzen" van de ,8chippersvereeniging Schuttevaer" dat het tot zijn genoegen vanwege het Hoofd bestuur bericht ontving dat de jaarlijkiche Algemeene Vergadering ditmaal te Ter Neuzen zal worden gehouden vermoedelijk op den 31en Januari n. s. dat wij Uw Ed.Achtb. college hiervan mededeeling doen in de veronderstelling dat U met ons overtuigd zult zijn dat eene door genoemde vereeniging alhier te houden algemeene vergadering ook voor de stad onzer inwoning nuttig kan werken, daar bij zoo'n gelegenheid van idle oorden des lands afgevaardigden deze komen bezoeken en Ter Neuzen met zijne havenwerken dus uit eigen aanschouwing in ruim r kring bekend wordt dat het door ons ten zeerste zou worden geapprecieerd, indien Uw EA. college mocht besluiten de noodige stappen te doen ten einde by die gelegenheid aan Hoofdbestunr en Afgevaardigden eene officieele ontvangst van gemeenteWege te bereiden, wat zou meewerken om den naar wij hopen goeden indruk die de vreemdelingen van onze gemeente krygen te verhoogen en in aangename herinnering blyven iets wat onze afgevaardigden d >or het bezoeken van elders gehouden Algemeene Vergad' riugen, bij ervaring kunnen weten dat ons Besluur volgaarne alle inlichtingen zal \erschaffen die Uw E.A. college eventueel mocht noodig achten. Aangezien eene gunstige beschikking op dit verzoek eenige uitgaven zal vereischen, brengen Burg en Weth dit achrijven iu den Raad en stellen voor boofdbestuur eu afgevaardigden in de Raadzaal oflic eel te ontvangen, en hen een eiediet te verleenen voor het bestrijden der d»ar oor noodige uitgaven. De beer De Jonge vraagt of bij Burg, en Weth. niet be kend is, welk bedrag daarvoor ongeveer kan noodig zijn. De Voorzitter: Dit is moeilijk te zeggen, maar Burg, en Weth. zullen een en ander op bescheiden wijze inrichten. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Van de Velde, onthoudt zich als Voorzitter der eafdeeling Ter Neuzen" van //Schuttevaer" van stemmen. Ii. Een schrijven van K. de Koeijer, waarbij deze ver zoekt niet meer in aanmerking te komen als lid der commissie van de paarden- en veemarkt, uit hoofde hij zijnen tijd in eigen zaken moet besteden. Aangezien er mannen zijn die met vrucht een curias in veekennis gevolgd hebben, meent adressant gerust de vrijheid te mogen nemen voor het vervolg ontslag te vragen. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt dit ontslag eervol verleend, onder dankbetuiging voor de der gemeente be- wezen diensten. De Voorzitter geeft in overweging thans over te gnan tot de benoeming van een lid der commissie in plaats van den heer De Koeijer. Plaatsvervangers zijn (le heeren Lev. Dekker en W. van Tatenhove. Tot stemming wordt overgegaan en met 9 stemmen' be- noemd de heer Dekker; de heer Van Tatenhove verkrijgt 2 stemmen. t. Een adrei van W. S. J. Dieleman, secretaris dezer gemeente luidende als volgt dat hij tijdens zijne benoeming tot genoemd ambt de betrekkingen bekleedde van kassier, schatter van de huunvaarde der localiteiten waarin sterken drank wordt verkocht, secre- taris-ontvanger der commissie van beheer over den grindweg Ter NeuzenHoek, en ontvanger-griffier van de polders Noord, Vlooswijk en Koude, dat krachteus art. 10 der instructie voor den gemeente- secretaris het hem verboden is andere betrekkingen te be- kleeden dan met goedkeuring van den Raad dat hij zijne kassierszaken voor zooveel mogelijk reeds aan den kant heeft gedaan, terwijl hij voornemens is ontslag te vragen als schatter der liuurwaarde van voornoemde locali teiten dat het beheer over den grindweg Ter NeuzenHoek echter zoo nauw verbonden is met de administratie dozer gemeente, dat adressant gevoegelijk de daaraan verbonden werkzaamheden zoude kunnen blijven verrichten dat de administratie van de polders Noord, Vlooswijk en Koude niet van zulken omvang is, dat daardoor zijne werk zaamheden als secretaris zouden behoeven te lijdeu. Redeuen waarom adressant eerbiedig verzoekt hem goed keuring te willen verleenen tot het blijven bekleedon der betrekkingen van secretaris-ontvanger der commissie van beheer over den grindweg Ter NeuzenHoek en van Ont- vanger-Grifiier van de polders Noord, Vlooswijk en Koude. De heer Visser: Wat is hieromtrent het ad vies van Burg, en Weth. De VoorzitterJa een bepaalt advies is er eigenlijk nog niet, er is wel over gesproken, maar niets beslist. Na ra dpleging van de wethouders vervolgt de Voorzitter, dat Burg, en Weth. adviseeren het verzoek toe te staan. De heer WielandIs het bij den vorigen secretaris niet geweigerd Ik herinner me tenminste dat de heer Van IJsselsleijn daar toenmaals nogal heftig tegen op gekomen is. De VoorzitterDat betrof toen het agentschap van eene assurantiemaatschappij of levensverzekering De heer Wieland: lk weet nog wel dat de vorige secretaris heel eerbiedig te kennen gaf voor die functie te zullen be- danken, daar hij er ook niet veel aan hechtte. De heer MoesIk ben er voor het toe te staan, omdat de secretaris die verschillende betrekkingen nu reeds bekleedde, maar als er nieuwe bijkwamen, zou ik er bezwaar tegen moeten maken. De VoorzitterAls de secretaris eene nieuwe betrekking wilde aanvaarden, zon de Raad weer moeten beslissen. Het verzoek van den heer Dieleman wordt hierna ingewilligd met 10 tegen 1 stem, die van den heer Wieland. J. Een adres van H. Brand, gemeente-bouwmeester waarin deze, wegens zijne benoeming tot gemeente-architect te Mauisluis, om met 1 Dein functie te treden, met ingang van dien datum eerrol ontslag verzoekt, onder dankbetuiging voor het vertrouwen in hem gesteld. De Voorzitter stelt voor, adressant eervol ontslag te ver leenen tegen 1 Januari a. s. Z. h. s. aldus besloten. De Voorzitter verzoekt voor het Dag. Best, machtiging over te gaan tot het oproepen van sollicitanten op de voor waarden, waaronder de tegenwoordige bouwmeester dient. De heer Dees Onder de voorwaarden waarop de heer Brand is benoemd De Voorzitter: Neen, want u weet, dat daarin een kleine verandering is gekomen, door hem toe te kennen 75 pet. van het sehoolgeld van het teekenouderwijs. De oproeping dient te luiden om zoo spoedig mogelijk iu dienst te treden. De heer Van den HoekDe uitkeering van een deel ran 'tschoolggld gaat maar in met 1 Januari a. s. Het zal ook noodig zijn dat de Raad machtiging verleend, om tijdelijk in de vacature te voorzien. De Voorzitter beaamt dit. Eene vacature als deze is maar niet dadeiijk vervuld en het is te voorz;en, dat een waar- nemenden bouwmeester moet worden benoemd, aangezien juist met Januari een tijd aanbreekt, dat de hulp van een bouwmeester dringend noodig is. De Raad zou daarvoor dus de voor- waardeu moeten bepalen. De heer Van den Hoek zou het beter achten, dat die regeling aan Burg, en Weth. werd overgelaten, aangezien het best mogelijk is dat 2 personen moeten worden aange- steld, een als bouwmeester en een voor het teekenen. De Voorzitter is het daarmee eens en vraagt thans voor Burg, en Weth. maehtigiDg een lijdelijken bouwmeester aan te stellen en het regelen der voorwaarden daarvoor aan dat college over te laten. Z. h. s. aldus besloten. It. Eene missive van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 12 Nov. 1904, waarnevens tei uitreiking aan de belanghebbenden wordt toegezonden een besluit der Prov. Staten van Zeeland van 11 Nov. j.l. waarbij afwijzend wordt beschikt op een verzoek van de vereeniging »Vereemgde Handwerkslieden" om subsidie uit de Provinciate kas. De heer Visser meent in het verslag van de vergadering der Provinciale Staten gelezen te hebben, dal vanwege Burg, en Weth. dezer gemeente nevens de kennisgeving dat J 125 subsidie was toegestaan, ook was bericht dat van gemeente- wege, met uitzondering van materialenkennis, hetzelfde wordt onderwezen. Horn dunkt dat deze kennisgeving juist kan hebbeu bewerkt de afwijzende beschikking van Ged. Staten. De Voorzitter herinnert, dat het verleenen eener substbie hier in den Raad ook erg bestreden is geworden. De heer Visser meent dat het toclt niet noodig was geweest op deze wijze kennis te geven van het verleenen der subsidie. De VoorzitterDie mededeeling is ook niet gedaan bij de kennisgeving dat de subsidie was verleend, maar is geschiedt ia antwoord op van Ged. Staten ontvangen verzoeken ora inlichtingen. De heer Van den Hoek: Er is ook nog geschreven dat de gemeente gaarne hare eigen teekenschool zou opheffen wanneer die der Handwerkslieden overeenkomstig het voor- nemen was ingericht. De Voorzitter: Juist, en dat was toch wel eene mede deeling in het voordeel der vereeniging. De heer Moes: Het motiel' dat bij de Staten voor afwijzing van het verzoek geleid heeft, was wel voornamelijk, dat de Regeering geen subsidie wilde verleenen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 5