AANBESTEDING. Openbare Verkooping een HOIS m\ loettoren, Advertentien. aan te be leden de levering' van kleeding- stoffen, benoodigd voor uit- deeling op 15 Dec. e. k. dipping van pand n°. 10 in de Anthoniestraat te Rotterdam, toen hare aandacht getrokken werd door eemg geknetter in de voorkamer. Toen zij zich daarheen begaf en de deur van het vertrek opende, ouldekte zij alras dat in dat kamertje brand was nitgebrokeu. lJlings begaf zij zich nu naar de zich daar bevindenda bedsted9 waarin twee harer kinderen slispen, een knaapje van 2^ en een meisje van 7 jaar. Zij grcep terstond het knaapje en zag, dat haar dochtertje reeds nit het bed ge^prongen was. Zoodra was nitt het gerucht van den brand verspreid of de bewoners van het boveuhuis, vier gezinnen, trachtten zich in veiligheid te stelJen en een ieder zocht met de zijnen een goed heen- komen op de straat, waarni zij bij de buren een tijdelijk onderkomen vonden. Nog werd toen nietnand vermist. Inmiddels was de brandweer uitgerukt en verschenen weldra ter plaatse de handbrandspuiten 14, 16, 13, 29 en 17, van welke de beide eerste, onder leiding van den brand- mcester, den heer B. P. Tundermau, in working werden gesteld. Later nam de hoofdman, de heer H. van Dam, het bevel over. Betrekkelijk spoedig was de brand, die zich tot de voorkamer bepaalde, gebluscht. Het overige van de woning bekwam alleen waterschade. Alvorens de brand geheel gebluscht was, ver- seheen de reddingsbrigade, die eerst zeer laat be- richt van dezen brand kreeg, ter plaatse, en on- middellijk gingen de manschappen ertoe over het vol rook staaude bovenhuis te doorzoeken. In de woning van den pakhuisknecht Gerritsen, bij witn de brand ontstond, trof men niemand aan, maar gekomen op den overloop der tweede verdiepiug, ontdekt de voorman der brigade P. W. van Veen, een kind in zittende houding en leunende tegen een deurstijl van de woning van den werkman P. C. Welter. Met dit kind, een meisje, hetwelk in nachtgewaad was, spoedde hij zich de straat op en naar den politiepost in de Vijverstraat. Het vinden van dit kind, hetwelk bleek te zijn de 7jarige Maartje Gerritsen, geschiedde bijna een half uur na de ontdekking van den brand. In haren angst was de kleine, in plaa^s van met •le andere menschen de trap af te loopen, naar boven gegaan, misschien om hulp te zoeken en is toen op den overloop, door den rook bedwelmd, in elkander gezakt. Ongeveer anderhalf uur heeft men in den politiepost voornoemd, onder de lei ding van Dr. Gogarn en met diens hulp en die van verschillende burgers en politiemannen, ge- tracht het leven van het kind op te wekken, doeh te vergeefsten slotte moest de geneesheer den dood constateeren. Yrouw Gerritsen en hare drie andere kinderen, oud 9, 5 en 2J jaar, kwamen met den schrik vrij de vader was afwezig. Er wordt vermoed dat de brand ontstaan is doordat er met een brandende lucifer naar iets gezocht is onder de bedstede op de voorkamer, waaronder verschillende goedereu geborgen waren. Assurantie dekt de schade. Men schrijft aan de Ass. Ct. Selderij als geneesmiddel tegen rheumatiek. Gedurig doet men nieuwe ontdekkingen wat be- treft de geneeskrachtige eigenschappen van sommige planteneen dier ontdekkingen van den laatsten tijd op dat gebied is. dat selderij een onfeilbaar middel is tegen rheumatische aandoeningen. Er wordt beweerd, dat deze ongesteldheid onmogeltjk kan optreden, wanneer maar dikwijls genoeg gekookte selderij gegeten wordt, en alleen aan de omstandigheid, dat er tot nog toe zoo weinig selderij gegeten werd, moet het worden toegeschreven dat haar heil- zame werking zoo lang onbekend bleef. De selderij moet aan stukken worden gesneden, daarna in water gekookt worden tot ze week is. Het water wordt door patienten gedronken, terwijl de selderij verder in melk wordt gekookt, waarin een weinig meel wordt gedaan, benevens eenige gemalen of geraspte notenmuskaat. Warm met geroosterd brood opgediend en bij de aardappelen gegeten, stilt het direct de knagende pijn, zoo althans luidt de verklaring van een arts, die het middel herhaaldelijk met het beste gevolg toepaste. In het Pruisische plaatsje Heldenberg (kreils Eriedberg) is dezer dagen de Roomsch- Katb. geestelijke vermoord gevonden in zijn 8tudeerkamer. Geld en kostbaarheden zijn ge- stolen. De vermoedelijke dader, de 26jinge Oscar Hudde, zich ook vaak noemende Berg, is waarschijnlijk naar Nederland gevlucht. Tegen hem is rechts-ingang verleend, ook wegens twee dergelijke inbraken in pastorieeo. Op zijn aan- houding is 1000 mark belooning gesteld. Pruisische douanen hebben dezer dagen bij Emmerik een man aangehonden, wiens meer dan gewone dikte hnn aandacht trok. Bij onderzoek bleek dat hij acht hemden aanhad en onder het schtste een voorraad tabak. Een dag bombardement van Port-Arthur heeft aan de Japanners, op 30 October, een millioen gulden gekost. Er werden 1800 bommen van 250 kilogram afgeschoten. Elk schot. kostte dns 550,ongerekend de menschenlevens, die er bij dat gevecht verloren giDgenmaar ditt komt er op tfhet veld van eer" beelemaal niet op aan Een verschrikkelijk tooneel heeft zich in bet laatst van October te Demarara (Britsch Gujana) afgespeeld. Daar moesten twee mannen opgehangen worden, die beiden een moord op hun geweten hadden. De eerste liet zich kalm opknoopen, maar toen de beurt aan nammer twee kwam, ging 't minder gemakkelijk. De veroordeelde was een reusachtige negertoen de beul hem naderde om hem te binden, werd hij eensklaps zelf aangegrepen en ter aarde geworpen. Drie andere mannen, die te hulp schoten, ondergingen hetzelfde lot. Hij-sloeg en beet om zich heen als een wild beest, tot men tenslotte een riem om hem heen wist te slaan en hem vervolgens blinddoekte. Zoo werd hij op een plai.k gelegd en naar de galg gebrachl. Een ontaarde zoon. Te San Erancisco brak brand uit ten huize van Weber, een schatrijken bierbrouwer. Ofschoon de brand spoedig gebluscht werd, kwamen Weber, zijn vrouw, zijn zoon en zijn dochter om, naar men aanvankelijk meende in de vlamraen. Slechts de oudste zoon, Adolf, bleef ongedeerd. De lijkschouwing toonde echter aan, dat de slachtoffers niet in het vuur ziju omgekomen, maar vermoord werden en thans is Adolf Weber in hechtenis genomen, verdacht van deze afgrijselijke misdaad. Hij zou deze gepleegd hebben om de eifenis van zijn ouders machtig te worden en daarna den brand te hebben ge- sticht om de sporen van zijn misdaad te doen verdwijnen. Door de tram van Swevezele naar Brugge is te Assebroeck een oude vrouw, die doof was en het voertuig niet hoorde, overreden en geheel aan stnkken gereden. Nabij Aarlen werd een man door de stoomtram verrast en onthoofd. In een danszaal te Fleurus, bij Charleroi, is met dolken en revolvers zoo verwoed gevochten, dat niet minder dan acht personen ernstig verwond werden, onder wie twee levensgevaarlijk een der vechtersbazen, een Eranschman, en oude bekende der justitie, werd gearresteerd Voor de rechtbank te Parijs had dezer dagen het volgende tooneel plaats ;rHoe oud ben je Acht jaar." #En dat is un reeds de 21ste maal dat je gevangen genomen bent Nu, de 21ste maal, besloot men ket kind te vervolgen. Het was de laatste maal betrapt bij een diefstal, gepleegt bij een wijnhandelaar. ffIk heb het niet gedaan", legde de kleine uit, ynsaar de grooten hebben gezegd, dat ik het doen moest. Daar ik zeer klein ben, kan ik gemakkelijk acbter de toonbanken sluipen, zonder dat men het uerkt. De grooten komen my bij het nitgaan van de school halen en dan ateel ik voor hen." De kleine diefis toevertrouwd aan een vereeniging, die zich ten doel stelt verwaarloosde kinderen op te voedeD. Uit alle deelen van Engeland komen berichten van sneeuwstormen. la de Widlands zooveel sneeuw gevallen, dat een militaire schietwedstrijd, die te Chatsworth moest plaats hebben, niet kon doorgaan. Te Westmorland zijn goederentreinen ingesneeuwd en het spoor wegverkeer tusschen Londen en Schotland is ge> atremd. Te Londen zelf viel nog slechts weinig sneeuw, maar het is er streng koud. Te Windsor woedde een hevige snfceuwstorm en ook in het district Alcester licht de sneeuw reeds voeten hoog. Te Birmingham is ook veel sneeww ge vallen en een groot aantal werkloozen verdienen daar nu met sneeuwruimen een daggeld. Over geheel Ierland heeft een sneeuwstorm gewoed, die in het Noorden begon en met een breedte van 300 mijien over het eiland streek. Te Belfast is alle verkeer door de dikke sneeuwlaag gestremd. Noord Wales en Lancashire zijn eveneens door den sneruwstrom b^zocht. De Kuning van Portugal die thans in Eugeland vertoeft, wordt mot den hertog en hertogin van Conaught en lord en ladj Windsor op Chatsworth House door de sneeuw gevangen gehouden. Ook een verliefde. Zekere K. uit de VercammeBstraat te Borgerhout, wilde met kracht en geweld vrijen met eeu gebuurmeisje, dat daar evenwel niet van wilde hooren. Zaterdag ontmoette hij het meisje op de Paardenmarkt eu viel haar weer zoodanig lastig, dat zij de h«lp van een politieagent moest inroepen. K. werd nu razend, sloeg den politieagent tegeu den groud en daarna een tweeden agent, die zijn collega ter hulp snelde. Ten slotte kon de man, ondauks zijn verzet, naar den ffamigo worden gebracht. De uniformen van twee agenten werden totaal verscheurd, zoodanig, dat de man nogal een goede rekening met de justitie zal te vereffenen hebben De rassenoorlog tegen de negers, geeft in Amerika tot zeldzame maatregelen aanleiding. Uit New-York kwam dezer dagen het bericht, dat de geheele gekleurde bevolking van het stadje Reno (staat Nevada) Douderdag j.l. die plaats moest verlaten op bevel der politie en dat nog wel binnen 24 nren. De van Reno afkomende treinen waren dan ook vol gepropt met zwarte families en hnn huisraad. H«t optreden der politie is het gevolg van een aantal misdtden van negers ten aanzien van blanke vrouwen. En om nu te voorkomen, dat de blanke bevolking zich aan de negers zal vergrijpen, door een aantal te lyncheu, heeft de politie het maar het best geoordeeld, de zwartjes uit de stad te bannen. - Te Verviers heeft een geweldige gasont- ploffing plaats gehad. Een gaswerker zocht in den kelder van een smid naar een lek plotse- liug had de ontploffing plaats. De vrouw van den smid, haar zoon en een leerjongen, die alien mee naar den kelder gegaan waren, werden zwaar gewond, vooral de vrouw. Doordien klaarblijkelijk de grond over een tamelijken afstand met gas doortrokken was, plantte zich de ontploffing op Siraat voortde keien werden omhoog geworpen, de grond splijtte en de buizen der waterleiding sprongen. Een overstrooming was het ger dg. Door het afsluiten van beide leidingen konden verdere rampen voorkomen worden. Brand op de tentoonstelling te St. Louis. Central News meldt uit New-York, dat op het tentoousi el lings terreiD te St. Louis het gebouw van deu staat Missouri in vlammen is opgegaao. De vliegende vonken veroorzaakten begin van brand in verschillende andere gebouwen. Een bracdweerman werd gedood en vele anderen ge wond by het blusschingswerk. De schade beloopt bij de 500,000 gulden. Een merkwaardig bericht komt uit Londen De stoomboot ^Grange" dezer dagen te Londen aangekomen rapporteerde drie of vier mijien van Inchkeith door een granaat te zijn getroffeu, die op dek schade aanrichtte. Andere projectielen kwamen over of voor het schip ueer. Het schieten had plaats bij zeer mistig weer. Het schip voer zoo snel mogelijk door. Men meent dat de schoten afkomstig zjjn van een Engelsch oorlogsschip dat schietoefeningen hield en waarschijnlijk is dat wel, daar de kanonneerboot #Trush" deu dag te voren Leith had verlaten en gebleken is, dat dit schip ondanks het mistige weer eeae schietoefening heeft gehouden. Aan inbeelding gsstorven. Aan het station van den Siberischen spoorweg te Krasnojarsk was een wagenschoonmaker, Michael Staritzky, bezig een koelwagen sehoon te maken, waarin, door ~'JJ v*n een apparaat, de temperatuur op middel vriespant kon worden gebracht. De man wizt, dat dit apparaat in beweging werd gebracht door de wielen van den wagen, dus zou werken zoodra de wagen reed. Onder zjjn werk viel hij in elaap en toen hij ontwaakte voelde hjj, dat de wagen aan een trem was vastgehaakt en met voile enelheid voortrolde. Hij meende niet andere dan dat hjj nu bevriezen moest en welke verachrikkingen hij heeft doorstaan, kan men afleiden nit de woorden, die hij met krijt op den vloer van den wagen schreefHet wordt zoo koud, als ik het mij imnaer had knnnen voorstellen Ik vriee lang- zaam dood, mjjn voeten zijn als ijs". Toen schjjnt hij, in zijn angst, naar het uiterste einde van een wagen gekropen te zijn en daar had hij nog gekrabbeld„Ik slaap al half, dit zullen mijn laatste woorden wel zjju." Toen de trein 30 kilometer gereden had, stopte hij en men rolde den koelwagen op een zjjspoor, waar hij geopend werd. De man lag dood in den wagen tot groote verwondering van de spoorwegbeambten, want hjj was niet aan bevriezing, doch alleen aan inbeelding gestorven. Er heerschte in den wagen een zeer normale temperatuur, want het bevriezings- apparaat was defect en werkte dus niet. De gewaarwordingen van een drenkeling. In een Amerikaansch tijdschrift heeft zekere heer Hartley de gewaarwordingen beschreven die h\j ondervond, toen hij op het punt stond te ver- drinken. Hartley was ongeveer twintig jaren oud, toen hem een ongeval overkwsm, dat hem bijna het leven had gekost. Hij was met 6da zijner vrienden in de Ohio gaan baden op een plek, waar de rivier een diepte had van circa 4.50 meterbeiden vermaakten zich met dniken en het daarbij oprapen van steenen van den bodem. Op een gegeven oogenblik duikt Harley opnieuw en tracht zooveel steenen te grypen, als hjj machtig kan worden daar het water lekker lauw is, bljjft bij zoolang onder, als maar even mogelijk is. Weder naar boven komende, om adem te halen, voelt hij, nauwelijks 50 centi meter van de oppervlakte verwjjderd, plotseling een hevigen stoot in den rug tusschen de schouder- bladen het is zijn vriend, die, verwonderd bem niet weder boven te zien komen, opnieuw duikt en juist met het hoofd tegen zijn rug terecht komt. Door den schok onsnapt het weinigje lucht, dat nog in de longen van Hartley is achtergebleven en zinkt deze onmiddellijk als een baksteen in de dieptezijn armen vallen machfeloos langs het lichaam neder en na verloop van een seconde ligt hij op den bodem der rivier uitgestrekt. Ik was in een toestand van halve bewnsteloos- heid, zegt Hartley, en zag al mijn bloedverwanten, kennissen en vrienden, die mij met tranen in de oogen vol droefheid en medelijden aanstaarden. Alierlei voorvallen uit mijn leven, mijn goede en slechte daden en ook te eenenmale onbeduidende zaken of gebeurtenissen trokken in bonte afwisse ling mijn oog voorbij. Tot in de allerkleinste bijzonderheden herinnerde ik my de nietigste feiten uit mijn leven, van mijn schooljaren af. Ik voelde zeer goed, dat ik zou verdrinken, doch ook, dat dit toch niet zulk een smartelijke dood was, als ik mij weleens had voorgesteld. De gedachte echter, waar en wanneer men miju lijk wellicht zou vinden, kwelde mij en ik rilde bii het denkbeeld, dat zulks misschien nooit het geval zon zyn. Ook vroeg ik mij af, of mijn vriend zich wel ten voile bewust zou zijn van het onge val, dat hij onwilleus veroorzaakt had en of "hij weder zou duiken, om mij boven te brengen. Ik zag daarop mijzelf begraven en hoorde de steenen in den diepen grafkuil op de kist valien. voelde een hevige suising in de ooren en hoorde een geluid als van verwijderd klokgebrom. Daar na zag ik alierlei sterk gekleurde tooneelen,. pnjkende in alle tinten van den regenboogdie kleurrijke visioenen bekoorden mij dermale, dat ik geen zweem van vrees eD leed uieer be.speurde. A lies werd daarop stil om mij heen geen gelnid weerklonk meer en ik gevoelde een onuitsprekelijke gewaarwording van vrede en welbehagen. Ver volgens werd ik als door een onzichtbare macht omhoog gevoerd ik zweefde iu de oneindige ruimte, al hooger en hooger en zag de aarde onder mijne voeten uitgestrekt. Op dat_ oogenblik moet ik den dood zeer nabij geweest zijn, daar ik toen plotseling niets meer zag, tot op het oogenblik, waarop ik op hetgras an uitgestrekt. Ik ontwaarde toen roiin vriend naast mij neergeknield, die mij weder had opge- vischt en na groote inspancing er in geslaagd was, mjjn levensgeesten weder op te wekken. Geboren JOHANNA CORNELIA, dochter van G. HALBERTSMA, M. HALBERTSMADe Smidt„ Utrecht, 24 Nov. '04 Eenigste keonisgeving. Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt mijn waarde Oom ARUOUT GEELHOEDT, in het Diaconiehuis te Ter Neuzen, den 29 No vember 1904, ziin 85eten geboortedag te her- denken. Dat hij nog lang gespaard moge blijvea is de wensch van W. GEELHOEDT, Hoek. Voor de vele en zeer gewaardeerde bewijzen van deelneming, zoowel van de Katholieke als Protestantsche bewoners van Sluiskil, onder meer ondervonden door het blijk van stoffelijke waardeering, bij het overlyden van onze geliefde moeder, Anna Hanjoul, betuigen W1J onzen innigen dank. Sluiskil, 25 November 1904. DE FAM1LIE. DeGOEDKOOPEWINKEL, Noord- straat; ^er Neuzen, Galanterien, nrameryen, Huishoudelijke Artikelen en crros. Speciale magazijnen voor H. H. Winkeliers en Kooplieden. Door het ALGEMEEN BURGERLIJK ARM- BESTUUR van ZAAMSLAG, zij door dezen aan de ingezetenen bericht, dat het op 8 Dec. a.s., bij inschrijving zal trachten Stalen zijn op Donderdag t Dec. van half een tot half twee te bezichtigen op het gemeentehuis. Het Armbestuur voornoemd, V7. DE MUL, Voorzitter. J. P. GEELBOEDT, Secr.-Ontv. Zaamslag, 24 Nov. 1904. te TER REUZER. Notaris Van der Moer, zal op Dinsdag 6 December IS04, des namiddags te 3 uur, op de bovenzaal bij Mtchielsen aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van FRAN COIS DIELEMAN, commissionnair te Ter Neuzen, en de erven van JACOBUS ALLAART, krachtens bevel der Rechtbank, in het openbaar verkoopen eenig Erf en steenen Schuur daar- naast, aan den Baandijk te Ter Neuzen, kadaster sectie B nommer 643, groot 92 eentiaren. Het huis is in 1893, de schuur eerst in het vorig jaar gebouwd. Bewoond en gebruikt door F. Dieleman. Aanvaarding 1 Maart 1905. Betaling koopsom voor de aanvaarding. Onkosten binnen 8 dagen. is D

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 10