Aanstaande Vrijdag !t ta, I! ISt Mr. P. DIELEMAN, de Heer BURT, W00NHUIS EN ERF 1' taliteit lATOHHt. Oscar Blondeel, *1 Commerce." - Markt. - Ter iizen. A.s. Woensdag, ter gelegenheid der Jaarmarkt, van af 1 uur gelegenheid tot DANSEN op de bovenzaal. ericht. ASles versch. Gemengde berichten. Folograaf VAN OVERBEEKE, Advertentien. is niijne inricliting GESLOTEN. n"sw We,4iekten' VAN EEN Cafe „DE VIER EMMERS". Woensdag1 16 November a. s, A. van Overbeeke-Leunis. J. MICHIELSEN. Renteloos voot*schot wegsverbe tering Oyd-ZevenaarpoSdei1 Het voorstel van Ged. Staten wordt daarop in stemming gebracht en aangenomen met 23 tegen 14 stemmen. Speciaal arts voor* Oorj-, Oor>. 9' vvaas, zal afwezig ziin van 22 November tot 4 December. te TER NEDZEN. A. Rl EMEUS, hoopt Woensdag 16 November te TH« ISRUQGEfVl AN. Ter Keuzen. Entree 5 cent. Amnf °enSt'a^ den November Een zoo goed als nieuw wendl u tot den Tandbeelmeester gediploiiieerde der Tandheelknndige school van Par ijs (de beroemdste Tandheel- kundige school van Europa) Raatlpleging dagelijks van 9 tot 5 ure. 49 Plateaustr. (Rechtover de Nieuwe Hoogeschool). lijnen op denzelfden dag gereed moetea zijn, maar wel dat aan beiden gelijktijdig moet worden begonnen. Hij is daarom tegen liet amendement-Dieleman. De heer Hammacher vraagt of door aanneming ran het yoorstel van Ged. Staten in principe be- sloten wordt tot aanleg der zijlijn. De heer Van Rompu wijst, in antwoord daar op, op de voorlaatste alinea van bet algemeen verslag. In de eerste plaats wordt nu in stemming gebracht bet amendement-Van Waesberghe. Dit wordt verworpen met 34 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de beeren Van Waesberghe, Dumoleyn en Ysebaert. Het voorstel-Dieleman wo:dt daarop aange- nomen met 33 tegen 4 stemmen. Tegen stemmen de beeren Van Lynden, Heyse, Van der Meer en Van der Lek de Clercq. De beeren Maas, Fokker en Lucasse zijn bij deze stemmingen afwezig. Het voorstel van Ged. Staten wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen Ged. Staten doen bet voorstel om aan den Ond-Zevenaarpolder een renteloos voorsehot te verleenen van de helft der kosten, tot een maximum van f 5169, voor de bestrating met keien van de volgende grindwegen 1. de Oud-Zevenaarpolderstraat II (no. 42 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Ter Neuzen) van het te verbreeden kanaal GentTer Neuzen tot den Hoogendijk 2. den Hoogendijk (no. 41 van den ligger) van den weg, onder 1 bedoeld, tot bet Drie- wegenstraatje 3. den Hoogendijk voornoemd, van den dijk van den Sparkspolder tot bet Langerak De heer Van Lijnden zal tegen bet voorstel stemmen. Hij kan niet onderschrijven wat in dit voorstel staat. Hij acbt de zaak niet van genoegzaam provinciaal belang om daaraan nit de provinciale fondsen steun te verleenen. Hij zet dit in de breede uiteen. Het geldt bier wegen die reeds vroeger zijn verhard, en daaraan steun te verleenen, zou een gevaarlijk precedent stellen. De heer Van Lijnden stelt verder in het licht dat de aanvragers eigenlijk meer voor anderen dan voor zichzelven het renteloos voor sehot noodig achten. De beer Moes meent dat de heer Van Lijnden niet goed op de hoogte is van den weg. Daarom geeft hij hieromtrent eenige inlichtingen. Hij stelt in bet licht het groote belang en de noodzakelijkheid van bekei'ing en zou het betreuren indien de Staten bet gevraagde voor sehot niet toestonden. De weg toch, is van groot gewicbt zoo voor den polder als voor achterliggende gronden. De beer Van Rompu wijst er op dat de weg leidt naar bet kanaal GentTer Neuzen en het belangrijk station Sluiskil. De weg wordt druk bereden en veel gebruikt door voetgangers. Het grind is thans tot stof gereden en de weg een modderpoel gelijk. Dat de polder uit eigen middelen zijn wegen heeft verhard mag toch geen motief zijn dat men deze aanvraag weigert. De spreker vreest ook niet voor het precedent, dat de heer Van Lijnden zoo gevaarlyk acht. Hij gelooft niet dat er vele aanvragen zullen komen om rentelooze voorschotten voor bekei'ing van bestaande grindwegen. De heer Hombach gelooft dat het missen van eene bepaling in de verordening op de wegen en voetpaden die het gebruiken van breede velgen verplichtend stelt, aanvragen als de onderhavige in de hand werken. Hij toont de slechte gevolgen aan van het gebruiken van smalle velgen en sprak de hoop uit dat Ged. Staten daartegen voorschriften zullen geven. Natuurlijk zou het noodig zijn daar voor een langen overgangstermijn te stellen. De heer Moes acht dit niet noodig. Hij ge looft dat dit gerust aan de boeren zelf kan worden overgelaten. Tegen stemmen de heeren Van Lynden, Hammacher, Noordijke, Den Boer, Mulder, Loois, Vader, Wisboom Verstegen, Boile, Heyse, Van leylingen, Van der Leek de Clercq, Houterman en De Veer. Afwezig zijn de heeren Hollestelle, Maas, Fpkker en Lucasse. Bij hoogga,uide zee is de Urker visscher G. Bakker, schipper op hotter U K 261, voor IJmuiden over boord geslagen en verdronken. Hij laat een jonge weduwe met een kind achter. Friesland wordt den laatsten tijd nog al eens bezocht door groote scharen wilde gauzen die aan de te velde staande tarwe belangrijke schade toebrengen. Verschillende boeren hebben dan ook machtiging gevraagd, om op deze ODge- -wenschte bezoekers jacht te mogen maken. Bij de Haagsche polilie is eene briefkaart ontvangen, betrekking hebbeude op den moord op de Groote Markt in den Haag. De N. C. deelt den inhoud mede //Den haag 8 November 1904. Mijn heer, D. (de naarn stond volnit vermeld) is de moordenaar. Zaterdag avond bij goes kasteleiu achterom van daan gekomen door den Vlaamen straat liep hij voor mijn met twee anderen bij hem ik hoorden dat hij zij als ik hem ziet, dat gaat hij eraan daar ik meen die twee die bij hem waren den een lewie en den anderen haunes heetzij ouders weeten ook van het vijt want zij hebben zij jas verbrand, de met bloed zat. Achting, VAN ZAALEN." Nu zijn er zegt het bind in den Haag verschillende Van Zaalen's gevestigd. Allen zijn bij de politie ontboden en hebben ter vergelijking van het schrift eenige regels op papier gebracht. Geen enkele hand toont echter eenige gelijkenis. De in de briefkaart medegedeelde feiten zijn volkomen juist. Van groot belang is het dus, dat de schrijver der briefkaart zich aanmeld of wordt opgespoord. Uit Den Haag wordt gemeld Vrijdag moet in de Scheveningsche Boschjes weer een brutaal feit gepleegd zijn. Een wandelaar zou daar aangesproken zijn, eerst door een individu, later door een tweeden persoon, die toen tot een aanranding overgingen, waarbjj den wandelaar de schoenen van de voeten werden gerukt (sommigen zeggen gesneden). De aangerande moest toen op z'n kousen naar huis gaan. De politie schijnt met het feit in kennis te zijn gesteld. De snrveilleerende ambtenaren derbelastingen stonden Vrijdagavond onder Dodewaard aan een brutale aanranding bloot. Een hunner werd met een flesch zulke ernstige hoofdwonden toegebracht, dat hij zich door bloedverlies uitgeput, slechts met moeite naar den geneesheer kon sleepen, om zich te doen verbinden. Zijn collega kon hem niet ontzetten. Men meent de aanranders op het spoor te zijn. Uit Rotterdam is spoorloos verdwenen W. T. T. G., die in de Mauritstraat een kantoor, genaamd ^Humanitas", had en aankondigde dat hij zonder borgen geld verstrekte, mits de be- langhebbenden begonnen met bjj hem een bedrag voor het inwinnen van informaties te storten. G. had zegt het bericht geen orde op zijn zaken gesteld. Vermoedeljjk zullen er meer van de voorschotten" voor informaties in de war zijn dan inderdaad ter leen verstrekte gelden. De humaniteit van dergelijke »menschlievende" kan- toren begint doorgaans met secuur voor zicbzelva te zorgen. Bij den landbouwer C. S. te Santvliet, aan de Belgische grens, is de 16jarige dienstmeid, die behulpzam was aan de graandorschmachine, door de raderen van deze machine gegrepenzij werd levenloos diaruit gehaald. Zaterdagochtend werden onder geleide van een achttal marechaussees niet minder danl7ge- vangenen van uit het huis van bewaring te Breda naar de rijkswerkinrichling te Veenhuizen ge- transporteerd het geheel was alzoo 25 hoofden, waarvoor een heele waggon S.S. werd in gebruik genomeu. Onder B^vel (N. B.) heeft een aanranding plaats gehad. Torn de landbouwersknecht J. van de Bredasche kermis huiswaarls keerde, werd hij onverhoeds aangevsllen door een onbekend indi vidu, dat hem met een zwaren knuppel eenige slagen op het hoofd loebracht. De aaugevallene viel bewusteloos neer, in welken toestand hij later door eeu landbouwer gevonden werd. De dader is onbekend gebleven. Te Breda had een 14jarig meisje uit Barne- veld zich op een advertentie verhuurd, maar bij aankomst bleek, dat zij bij kermisreizigers was terecht gekomen. Toen zij zich in de stations- wachtk&mer over haar geval beklaagde, bracht een der aanwezigen haar naar den commissaris van politie. Deze stelde haar in handen van het Protestantsch Damescomite, dat haar verzorgde, en huiswaarts voerde. een man zonder eenige overeenkomst met de ge- wme cafe-chantantkrachtmenschen. Hij heeft geen gepommadeerde scheiding in zijn haar en geen medailles op zijn borst. Hij heeft ook geen ijzeren biceps of knoestige dijen. Zoo op 't oog kon hij voor een kleermaker of een bakker beter doorgaan daD voor athleet. Toch moet deze nietige man over wonderlijk-sterke spieren beschikken. Hij begint met, bij wijze van //hors d'oeuvre", 1400 pond dood gewicht te tillen, en daarna vangt hij ver- bazingwekkeude toeren aan met automobielen. In de arena van het Hippodrome wordt onder voldoende deskundige coutrole een motorwsgen van 16 paardeukracht in vollen gang gebracht, zegge 35 K.M. per uur. George Lettl pakt de kar van achtereu beet, houdt haar tegen en trekt haar achteruitLater wordt het spelletje omge- keerd, dan wordt de automobiel achteruit gezet en duwt de ijzeren molenaar haar vodruit. En ten slotte gaat hij tusschen twee automo bielen instaan, grijpt met elke hand er eeu vast, en verhmdert ze, wanneer de motoren in gang ziin gebracht, weg te rijden. Tengevolge van den dikken mist had te New-York een aanvaring plaats tusschen een stoomschip en een overzetveer. Een paniek brak uit onder de passagiers. De stoomboot brak middendoor en bleef aan de veerboot vastzitten. Dit voorkwam grootere ongeJukken. De paarden, die op de veerboot stonden, werden in het water geworpen en 9 verdronken. Persoonlijke onge- lukken vielen niet voor. Een Russische ingenieur heeft een automobiel uitgevonden, die even goed op het water en het ijs als op het land voortbewogen kan worden. Het voertuig heeft den vorm van een boot en kan van ijzers voor een slede of van wieleu voor t land voorzien worden. Een prins, landgenoot van den uitvinder, za. met dit nieuwste voortbewegingsmiddel het Baikal- meer oversteken. Donze-Yisserstraat 93. Ter Neuzen. Zoo de Heere wil, en hij leeft, hoopt op Donderdag 17 November a.s., onzen geliefden vader, behuwd- en grootvader, zijn 70'ten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven is onze wensch Uit aller naam, J. PIJPELINK. Ter Neuzen (Sluiskil,) 14 Nov. 1904. Aan bet Zieke in den Haag is Vrijdag avond uit het water opgehaald het in verregaan- den staat van ontbinding verkeerend lijk van een ongeveer 25jarig persoon, als heer gekleed. Wegens den toestand waarin het lijk verkeerde, was de mogelijkheid volkomen uitgesloten dat dit het lijk zou ziin van den dader van den droevigen moord in de Boschjes, die trouwens thans ont- dekt is. Het lijk is door de politie overgebracht naar de algemeene begraafplaats. In den Amerikaauschen staat Utah is van overheidswege een groote schoonmaakdag ingesteld, genaamd ,/Algemeene Gezondheidsdag", op den eersten Maaudag in October. Op dien dag moeten alle schouwburgen, kerken, openbare lokalen, hotels, pensions, enz. enz. van boven tot onder worden schoongemaakt en ontsmet. Naar men weet is Utah de staat der mormonen, Ongeloofelijk. Een gewezen Beiersche mo lenaar, George Lettl, brengt in het Hippodrome te Louden het publiek in geestdrift. Lettl is Donderdag 24 Nov., 's avonds 6 uur, hoopt Ds. J J. HOMBURG, Ned. Herv. Pred. te Groede, hier te spreken in het belang van het Christelijk onderwijs. HET BESTUUR. TER NEUZEN te spreken te zijn. is te bezichtigen over het gebeele licbaam getatoueerd, in 500 verschillende afbeeldingen. Grootste bijval te Chicago, New-York, Londen en Antwerpen Eerste kwaliteit Boterharn-, Drooge- en J5lokworst, Inlandsch mager- en vet Spelt, gesmolten en ongesmolten Beuzel, en wat verder tot de varkensslagerij behoort Aanbevelend, Ter Neuzen. J. VAN LUIJK. De Notaris De Bidder te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de Erven van A. KLAASSEN in het openbaar verkoopen 19U4, des namiddags te 1 ure precies, (in plaats van ten huize van M. Adriaansen) ten h uize van A TIG UST MAA NDA G te Ter Neuzen te Ter Neuzen in de Donze-Visserstraat, kadastraal bekend in sectie C no. 3687 groot are 5 centiaren (eigen groud,) thans nog bewoond door Sa Klaassen. Betaling der Koopsom 4 Januari 1905. In gebruik B Na afloop daarvan aan het sterf- a huis aldaar 1 pluimen Bed en toebehooren, 1 eiken- houten Kast, 2 Kachels, Stoelen, Tafels, Larnpen, Spiegels, een partij Keukengerief, geleierd en ongeleierd Aardewerk en eenige Arbeidersgereedschappen, 1 Bascule, 1 Krui- wagen, 1 Hondenkar op veeren, 1 Naaima- chine, 1 Handkar. Aanbevelend, Ter Neuzen. Westkolkstraat. GIJ (lie $edert dagen, weken en jaren aan tandpijn of hoofdzenuwpijnen lijdfc die tengevolge van een slecht gebit uwe spijzen niet goed kunt kauwen, en alzoo aan alle maagziekten lijdt of blootgesteld zijt; wiens mond eenen slechten en onaan- genamen reuk uitademt, en gij zult verstaan dat alle slechte tanden in plaats van uitgetrokken, onmiddellijk kunneu genezen worden dat ae kunsttanden en gebitten niet dienen moeten om in de diepste laden van eene kas te pronken, maar dat zij, gepiaatst volgens de alleriaatste nieuwe stelseJs, nitnemend de imtuurlijke tanden nabootsen en vervangen, de spraak verbeteren, de trekken van hetgelaat verjongen en veraangenamendat men er -de hardste spijzen mede kan kauwenen dat zij door de gevoeligste menschen aanstonds verdragen worden dat het recktmaken van misgroeide tanden bij kinderen altijd mogelijk is; •e? jb°Iun alle? overtuigd zijn, dat men zich met doodbevreesd bij een tandheelkundige moet begeven, maar zich in voile vertrouwen bij hem mag doen ver- zorgen en genezen, zonder de minste pijn te onderstaan. 5 minuten van de Zuidstatie, GKEIVT. De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag verzorgd worden, zoowel voor de be- yerkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 2