Opeubare Verkooping. Canadaboomen, Openbare Verkooping. 31 Olmenboomen, lutserfl en Branfliont. OPVOERING Openbare Verkooping. Verkooping te Zaamslag. Openbare Verkooping m Is Canadaboomen, Openbare Verkooping. ISO Olmenboomen, 29 Canadaboomen, Openbare Verkooping. Canadaboomen en eenige OLMEN en ESSCHENBOOMEN, 105 zware rechtstammige Yoorts 11 Wilgenboomen en 2 Tronken, BURGERLIJKE STAND. Mr. P. DIELEMAN Nederlandsch Tooneel te Gent. Advertentien. Onderwijzers-Tooneel vereeniging. ten bate yan 't Herstellingsoord te Lanteren Vrijdag 25 November 1904, 4 CANADABOOMEN en 113 WILGENBOOMEN. Van de vijf beklaagden waren afwezig J. M. van Mens en G. H. v. d. Schuyt. Uit Met ver- hoor bleek dat de administrate te wenschen overliet. Tegen elk der vijf beklaagden wera drie maanden gevangenisstraf gevorderd. De twee verdedigers pleitten vrijspraak. Heden werd te Rotterdam de najaars- paardenmarkt gehouden. Aangevoerd werden circa 180 paarden en bitten. Werkpaarden golden 100 a 300, slacbtpaarden 60 a 90 bitten 50 a 110. Te Montfoort bemerkte de organist der Herv. Kerk bij het bespeleu van het nagenoeg nieuwe orgel tot zijn niet geringe verbazing, dat een der pijpen geen geluid meer wilde geven. Na eenig vergeefs onderzoek werd de pijpi er uitgenomen, waaruit een vleermuis te voorschtjn kwam, die dit plaatsje had uitgekozen voor haar winterkwartier. In het Bolwerk te Haarlem kreeg een man zonder eenige aanleiding een pak slaag van een voorbijganger. Toen deze daarmee klaar was, zei hij opeens ,0, ik zie dat ik den verkeerden voor heb" en hij ging zonder eenige veroutschuldiging verder. En de aangevallene liet zich zoo maar op den kop zitten Niet minder dan 14 manschappen van het remonte-depot te Millingen zijn Maandag wegge- loopen. Te Apeldoorn zijn ze 'a avonds ge- vonden en tegen den nacht naar Millingen terugge- bracht. Zij klagen over te zwaren dienst. Nog doet in de provincie Groningen water- gebrek zich schrikbarend gevoelen. Oaderschei- deue aardappelmeelfabrieken hebben, om door te knnnen werken, tegen zeer behoorlijken pujs water moeten koopen om dit met reusachtige hevelster bestemder plaatse te brengen. En nog wordt door de fabrieken alleen met dagploeg gewerkt. ,/Mathd", te Zuidbroek en //de Eersteling" te Borgercompaguie, hebben nn al, vanwege water- gebrek, stop moeten zetteu, en ,/Hibernia, te Meeden, zal eerstdaags wel betzelfde lot wachten. De bewoners van de Kronestraat te Den Haag en omgeving werden Dinsdagavoud omstreeks half acht plotseling opgeschrikt door een hevigen knal, veroorzaakt door een gasontploffing in een der vertrekken op de bovenverdiepiug van een volkslogement in genoemde straat. In den loop van den dag hadden loodgieters in het logement werkzaamheden verricht en nn vermoed men, dat er een gaskraan is blijven openstaan. Allhaus toen men des avonds op een der bovenkamertjes licht wilde ontsteken, volgde er eensklaps een hevige gasontploffing, tengevolge waarvan in het geheele huis een 30 it 50 rniten stuk sprongen. Hoewel er nog al vrij veel bezoekers in huis waren, hadden er gelukkig geen persoon- lijke ongelukken plaats. Alleen <ien persoon be- kwam een paar onbeduidende brandwonden. Een Nederlandsch echtpaar, van Belgie komende, werd door een conducteur der H. IJ. S. M. te Roosendaal met 2e-klasse-biljetten aan- getroffen in een le-klasse-coupe. Nadat hij het paar had doen overstappeu, bleek hem te Dordrecht, dat het toch weer in een le-klasse had plai genomen en maakte hij proces-verbaal op. Dit werd aan de directie opgezonden, maar deze besliste, dat aan de zaak geen gevolg zou gegeven worden. De geverbaliseerde eehter, een boofdofficier. zond nu een klacht in bij de directie tegen den conducteur wegens brutaal optreden en na een onderzoek door een inspecteur der H. IJ.S. werd de conducteur gestraft met iuhouding van een halven dag salaris en overplaatsing in een anderen dienst. Hierop werd door den conducteur een scheids- gerecht aangevraagd, dat hem eenstemmig van alle verzuim vrijsprakmaar niettemin is de conducteur nog niet weer in zijn vroegeren dienst hersteld, zegt #het Volk". Te Donkerbroek (Er.), is Dinsdag de bliksem in een boerderij geslagen. Alles is afgebrand ook een koe is omgekomen. Een buitenkansje. Van een binnenschuit aan 't Kauaal te Scheve- ningen viel Maandag een ton Schotsche haring. Bij het opvisschen van de drenkeling werd echter eerst een ton Hollaudsche haring en daarna de ton Schotsche uit het water gehaald. Drie weken geleden miste de schipper, toen hij te Rotterdam aankwam, een ton haring en dacht dat deze gestolen was, maar nu blijkt dat deze ton ongemerkt over boord geraakt was op dezelfde plek waar nu de tweede in het water viel. Meer dan 30 jaar geleden werd een Duitsch onderwijzer aangesproken tot betaling van 15 mark aan gerechtskosten, maar legde den eed af, dat hij reeds betaald had. Daarop kwam een vervolging wegens meineed en op de verklaring van twee ambtenaren werd de onderwijzer tot gevangenisstraf veroordeeld. Deze straf heeft hij ondergaan, maar sedert alles in het werk gesteld om bewijzen van zijn onschuld te verzamelen. Dit is hem thans na 30 jaren gelukthij werd bij de revisie zijner zaak vrijgesproken en vraagt nu 30,000 mark schadevergoeding van de Pruisische re- geering. Buffallo Bill is te Cody ferruggekeerd zonder dat hij en zijn ruiters er in mochten slagen de roovers, die den kassier van zijn bank te Cody vermoord hadden, in handen te krijgen. Tot drie- maal toe waren zij slaags met hen geweest, maar telkens wisten de roovers weer te ontkomen. Buffallo Bill heeft thans een belooning van 20.000 dollars uitgeloofd voor hem, die de drie roovers aan hem overleverter waren er vier, maar een is bij de vervolging neergeschoten. De geheele be- volking uit den omtrek van Cody is op de been om die premie te verdienen, maar de roovers ver- schuilen zich in het district Badlands, waar zij onder bescherming staan van het geduchte bende- hoofd Harvey Logan. Luidden de eerste berichten, dat de roovers niets meegenomen hadden uit de bank, later is gebleken, dat zij zich van een be- langrijke som, men spreekt van een millioen dollars hebben ineester gemaakt. Te Lissa is een 13jarige schooljongen tot een gevangenisstraf van drie maanden veroordeeld wegens majesteitsschennis. In een uitvoerig artikel komt de ,/Voss. Ztg." tegen dit vonnia op, dat het geheele volgend leven van dezen on- gelukkigen knaap kan vernietigen en het blad wijst er op, dat de opeubare meening zal betreuren dat de kwajongensstreek niet met een schoolstraf maar met een rechterlijk vonnis en zijn gevolgen moet worden geboet. En de ,/Voss. Ztg. vindt tevens in dit geval een aanleiding om op het treurig verschijnsel van het steeds in aantal toe- nemen der vervolgingen wegens majesteitsschennis te wijzen. In Oostenrijk is een scheepje te water ge- laten, dat van samengeperst papier gemaakt is. Tot zelfs de mast en het tuig toe is alles van papier. Dr. Spannagel, de voorzitter van de toeristen- club, die met vrienden een moeilijken klautertocht tegen de rotsen van de Raxalpe (een berg bij de Semmering, niet ver van Weeneu) ondernam, is in een 300 meter diepen afgrond gevallen en verpletterd. Zjjn lichaam is akelig verminkt teruggevonden. En dit gebeurde nog wel een geoefend bergbestijger. Bjj den brand in het departement van Biunenlaadsche Zaken te Brussel was het perso- neel zoo het hoofd kwijt dat het twea brand- bluschtoestellen, die in het gebouw aanwezig waren naar beneden droeg om ze buiten het bereik van het vuur te brengen. - Plagerij van buurvrouwen heeft te Berlijn vreeselijke gevolgen gehad. De vrouw van een metselaar was, hoewel reeds twintig jaar gehuwd, outzettend jaloersch tegsn- over haar man. De buurvrouwen dreven dan ook nogal eens den spot met haar en maakten zelfs dezer dagen een complotje. Zij vertelden haar dat haar man betrekkingen onderhield met een jong meisje. De jaloersche vrouw ging op in- lichtingen uit bij andere buurvouwen, die mee van de zaak wisten en het praatje bevestigden. Wanhopig ging zij naar huis, worgde met een touw haar drie kinderen van twee, drie en zes jaar, en hing zichzelf op. Denkelijk zal het rechterlijk onderzoek de ver- antwoordelijkheid vaststellen van de vrouwen, die het praatje hebben uitgestrooid. De vijaoden van de Baltische vloot. Men is weer van verschillende zijden bez'g den Russen angstig te maken voor het lot van hun vloot. Te Rome wordt nu het gerucht verspreid, dat admiraal Togo reeds de schepen van zijn eskader zou hebben aangewezen, om de Baltische vloot bij haar nadering der oostelijke wateren aan te valleu. Het zouden in hoofdzaak kleiue schepen zijn, wel bewapend, maar toch voornamelijk inge- richt om mijuen te leggen op den weg, dien het eskader zal volgen. En de //Manchester Guar dian" beweert, dat de Czaar uit Singapore ge- waarschuwd is, dat daar een schip is aangekomen met een kist mijnen aan boord en dat het schip op weg was naar Europa en waarschijnlijk nog wel meer kisten met helsche werktuigen aan boord zou hebben. Het presidentschap der Vereenigde Staten. De afloop der verkieziugen is reeds door het telegram in ous vorig nummer bekend. Opgehaald wordt, dat indertijd, in 1896, toen Mac Kinky en William Bryan tegenover elkaar stonden, de opgewondeuheid van het volk ver- schrikkelijk en de deelneming aan de verkiezingen verbazend groot was. Voor Bryau stemden toen 6,502,945 burgers, medr stemmen dan ooit te voren een gekozen president behaald hadtoch behaalde hij niet de overwinning, want zijn republikeiusche tegen- stander had 7,104,779 stemmen, dus nog 601,854 meer. In 1900 stonden dezelfde candidaten tegen over elkaar. Toen behaalde de republikein 7,207,923 de democraat 6,358,133 stemmen; Mac Kinley werd dus gekozen met een meerderheid van 849,790 stemmen. In het geheel hebben aan die ver- kiezingeu 14 millioen burgers deelgenomen. Gemeld wordt nog dat candidaat gesteld zijn voor het vice-presidentschap door de republikeinen, senator Charles W. Fairbanks uit den staat Indiana en door de democraten de rijke indnstrieel Henry G. Davis uit West-Virginie. Hnht. Huwelijks-aangiften. 26 Oct. PetrusJohan nes Malefason, oud 29 j., jm. en Rosalia Apolonia de Potter, oud 23 j., jd. Geboorten. 18 Oct. Cornelius, z. vanJohannesF.de Bruijn en van Clarisse Weegenhausen. 20 Oct. Antonius Josephus, z. van Aloijsuis Baart en van Maria Louisa Sponselee. Julien Eduardus, z. van Petrus J. M. de Kock en van Maria R. de Silva. Overlijden. 20 Oct. Josijna van Huffel, oud 80 j., wed. van Pieter J. Mickilsen. 29 Oct. Rosa Maria Burm, oud 3 j., d. van Augustinus L. en van Christina Kindt. Directie H. WANNYN. Zondag 13 November a. s., te 2 uur dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van „Het Model", zangspel in 3 bedrijven, naar het Duitsch van Victor Leon en Ludwig Held, vertaling van Albert eu Arie, muziek van Franz von Suppe. Grooten Schouwburg te Gent. Directie: EUG. DEJARD1N. Zondag 13 Nov. a. s., te 2 ure, dagvoorstel- ling aan verminderde priizen, opvoering van MANON, opera in 6 tafereelen, van de heeren Meilhac en Gilles. 7 hoopt Woensdag IS November te TER NEUZEN te spreken te zijn. De Notaris JP. Dregmans te Axel, hoopt ten verzoeke van de heeren C. VAN WAES, Burgemeester te Zuiddorpe, J. F. PLAS- SCHAERT te Retranchement en den polder ZUIDDORPE-NOORDDEEL op Woensdag den 7 December 1904, des voormiddags ten 11 ure, te verkoopen 70 stuks gave en lange staande in de lange dreef en op den dijk van den Oudenpolder, gemeente Zuiddorpe. 25 mijten SPARREN BROTSEN en 2000 bossen droog ELZEN en EIKEN BRANDHOUT, staande nabij de hofstede van den heer C. van Waes. Te vergaderen in den Oudenpolder in de herberg bij J. Migom. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, de heer II. KUNSTENAAR, in den ouderdom van bijna 61 jaar. Wed. H. KUNSTENAAR, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ter Neuzen, 11 November 1904. mji„ i,De ondergeteekenden betuigen hunnen welgemeenden dank, voor de groote belangstelling bg hun 50jarighuwe- lijksfeest ondervonden. B. BOSBoksteijn. Sas van Gent, 11 Nov. 1904. De Notarissen P. Dregmans te Axel, en X. E. A. Liebert te Kapelle bij Goes, hopen ten verzoeke van hnn principaal op Donderdag den 8 December 1904, des voormiddags ten 11 ure, te verkoopen van 1,50 M, tot 3,4(> M. waaronder gescbikt voor leverancie en werkhout, staande op de hofstede „Steen- bosch", in de gemeente Axel, (polder Beoostenblij benoorden), bewoond door Jan de Putter Jz. Daarna ten verzoeke van J. DE PUTTER Jz. voornoemd Eene parti) bij den heer J. M1CHIELSEN, Markt, Ter Neuzen. Aanvang 's avonds half acht. ENTRE15: 75 cent per persoon. De Notaris De Ridder te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de erven van den heer H. W. ODING en zijne Echtgenoote, (beiden overleden) wier nalatenschappen zijn aanvaard onder benefice van inventaris, op lfrijdag den 25 November 1904, 's morgens te 9 ure, aan het sterfhuis te Zaamslag, publiek verkoopen 1 mahoniehouten Tafel, dito p|l_jf Kast, 1 geschilderde Kast, 1 X Haard, 1 Fornuis, 1 Kachel, 12 Stoelen en 2 Zetels, 1 Pendule en Coupes, Tafels, Lampen, eene partij Keukengerief, Glas- en Aardewerk, twee Pluimenbedden met toebehooren, Dekens, een partij Peper- koek, Snoep, Zeeppoeder, Boenwas, Tabak, Lucifers, Stijfsel, Schoensmeer, Schalen met Gewichten, Thee, papieren Zakken, Rijst en wat meer zal worden geveild. Op tijd van 3 maanden. Koopen tot en met 4 contant. te ZAAMSLAG. Notarissen Van der Moer te Ter Neil' zen en Dregmans te Axel, zullen ten ver zoeke >an de erven van wijlen den heer C DE BOKX en van wijlen diens echtgenoote EL. DE VISSER, op Dinsdag 29 Novem ber 1994, des namiddags te 2 uur, in het openbaar verkoopen ruim 60 mooie (van 1.50 tot 2.40) staande op de hofstede van den heer G. de Bokx aan de Groenstraat t« Zaamslag, en op de daartegenover gelegen hofstede, bewoond geweest door genoemde erflaters. De Notaris P. Dregmans, te Axel,, hoopt ten verzoeke van Mevrouw D. SEYDLITZ, grondeigenares-particuliere te Gent, op Maan dag den 12 December 1904, des namiddags ten 2 ure, precies te verkoopen staande nabij de Linie tusschen het Glacis- ve'd en het voormalig fort //Moerschans," gemeente Hulst. Te vergaderen op het fort HMoerschans". De Notaris P. Dregmans te Axel, hoopt ten verzoeke van den polder BEOOSTEN- en BEWESTENBL1J (Dijkgraaf dhr. A. Moerdijk te Zuiddorpe), op Dinsdag den 13 Decem ber 1994, des voormiddags ten 11 ure, te verkoopen waaronder zware, en staande op den langeu weg en in de 2de verkorting, gemeenten Axel en Koewacht. Te vergaderen ter plaatse. De Notaris P. Dregmans te Axel, hoopt ten verzoeke van Mevrouw de Wed® van den heer G. J. VAN LOOP1CKAERT, grond- eigenares te Gent, op Woensdag den 14 December 1904, des voormiddags ten 11 ure, te verkoopen staande in het fort omtrent de hofstede bewoond door P. J. Bruggeman, gemeente Koewacht (Sint Jacobstraat). staande omtrent voormelde hofstede. Te vergaderen bij de Canadaboomen. f OP f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 7