liemengde berichten. De Zaterdag alhier gehouden loting voor de nationale militie voor de onderstaande gemeenten, had den volgenden uitslag TER NEUZEN. a S N A M E N Opgegeven g 1 LOTELINGEN. reclames. O s 1 van Rompu C. J. M. 2 de Kraker Pieter W. 3 Remerij L. P. C. 4 Drabbe Jac. Te klein. 5 de Back Matthijs. 6 van Kolk B. W. 7 Dooms Corn. 8 van Damme O. A. Gebreken. 9 Hamelink Mach. 10 Klaassen Lev. 11 de Pauw P. L. A. 12 Mechielsen P. 13 de Lijser Fr. Adr. 14 Kaan Corn. L. 15 Stouthamer G. M. Gebreken. 16 Dooms Maarten. 17 de Mul Jan. 18 Versluijs Dammes. Broederdienst 19 Haak Jozias. 20 Jansen Corn. Anton. 21 de Kubber Fr. 22 Meulenberg L. Broederdienst 23 Zandstra L. A. Gebreken. 24 Loof Willem Jacob. 25 Verhelst Mart. 26 Verlinde Dan. Broederdienst 27 de Regt Jan P. 28 Dieleman Pieter J. 29 Lauret E. L. Gebreken. 30 Hamelink Jan. Broederdienst 31 Wisse Jac. Gebreken. 32 Meeuwsen Adr. M. 33 Kaan Pieter. 34 Loof Willem Jacobus. Gebreken. 35 van Veggel C. G. 36 IJzermau P. 37 Herrebout Leendert. 38 Snap Ger. 39 Scheele Piet. Broederdienst 40 van der Velden Joh. M. 41 van de Wege D. J. Broederdienst 42 de Ridder Petr. J. 43 de Krijger Joh. 44 Renskers Abr. 45 Fokke de Goede J. B. 46 Adriaansen J. A. 47 Eggebeen Joos. 48 Aarnoudse H. M. 49 de Paepe P. Fr. Broederdienst 50 David Aug. 51 Rooda W. F. L. 52 van der Vliet L. L. Gebreken. 53 Standaert G. M. A. 54 Hamelink Andr. Te klein. 55 Scheele Mar. 56 Baert Johannes. 57 Heijgelaar David. 58 van Gelderen Joh. 0. 59 de Mul Pieter. 60 van der Bent Elias. 61 Cortvriendt Petr. Joh. Broederdienst 62 Jongen Gerrit J. 63 Hartog Maurits. 64 Bakker Jacob. 65 Eekman Joh. P. 66 van Meir Fl. Th. 67 de Koeijer P. 68 Harte Hub. Jan. 69 de Bruijne Jac. Te klein 70 Faas Franc. 71 Dieleman Joz. Joh. Gebreken. 72 Dees Adr. 73 Koole Pieter J. Broederdienst 74 Herrebout Jac. Broederdienst 75 de Bel W. P. Fr. PHILIPPINE. 1 Meerman Marinus Jac. Broederdienst. 2 Rammeloo Reinir J. F. 3 Teirlinck Charel Joh. 4 de Krijger Francois F. 5 van tin lie Norbertus H. 6 Snoek Edmondus E. Gebreken. 7 Rammeloo Urbanus. 8 Voerman Alexander J. 9 Everaert Emile. Broederdienst. 10 Haers Franscis. SI O E K. 1 de Bruijne Jacob. 2 Rooze Jacobus Corn. 3 Pladdet Jeremias. 4 Dieleman Floor. 5 Klaassen Levious Jacob. 6 Deij Pieter. 8 Tollenaar Franfois. Blok Iman. 9 de Groote Jacobus. 10 de Blaeij Jacobus. 11 v. d. Welle Johannes M. 12 Verpoorten Cornelis. Broederdienst. 13 Scheele Jacobus Lev. 14 Michielsen Marinus. Z A A I S L A G. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Zegers Jan. Dekker Antheunis. Rinkhoud Cornelis. Verstraten Francois. Donze Cornelis. de Potter Pieter. Galle Pieter Arie. Florussen Levinus. de Kraker Krijn L. Brandes Mels. van de Ree Jacobus Lev. Moens Adam. Sol Sibrand Cornelis. Cornelissen Jan. Bareman Jozias. de Jonge Pieter Marinus. de Vos Jozias. Millenaar Jacob. Duerink Jacobus. Dees Willem. van Driel Pieter. Willemsen Willem. Hamelink Pieter Jacsz. Dieleman Petrus. de Bruijne Jacobus, van Langevelde Jacobus. Michielsen Cornelis F. de Moor Augustinus E. Florussen Maarten. Snap Abraham. Houtzager Jacobus. Buijze Gelein. van Es Adriaan. de Visser Adriaan. Scheele Willem Hendrik. Hamelink Pieter Jansz. Broederdienst. Gebreken. Broederdienst, Broederdienst. Broederdienst. Gebreke n. Hoek, 5 Nov. Heden werd alhier door Kerk- voogden der Ned. Herv. gemeente aanbesteed het bouwen van een nieuw kerkgebouw, be- nevens de binnenbetimmering der kerk, aldaar. Hiervoor werd ingeschreven als volgt 1" perceel (metselwerk) door de heeren A. Kooman en J. de Jonge te Ter Neuzen (Sluiskil), voor 8382 2® perceel (timmerwerk) door de heeren J. C. Wisse te Zaamslag, voor 5175I. P. Castelijn te Ter Neuzen, voor 4483 J. van 't Hoff te Hoek, voor 4180. 3" perceel (binnenbetimmering) door de heeren J. C. Wisse te Zaamslag, voor 3074J. Robijn te Hoek, voor 3015 J. van 't Hoff te Hoek, voor 2350 I. P. Castelijn te Ter .Neuzen, voor 2183. 1* en 2' perceel door de heeren: J. van der Velden te Ter Neuzen, voor 14600 en J. A. Maree te Middelburg, voor f 11360. Yoor de massa door de heerenJ. van Hekken te Oost- en West-Souburg, voor 18915 M. Vader en Co. te Ylissingen, voor 17284 J. C. Wisse te Zaamslag, voor f 16643J. J. Dronkers te Kapelle (bij Goes), voor 15710; C. W. F. Kaijser en P. J. Wisse te Zaamslag voor 15582 P. L. Bogaard te Ter Neuzen, voor f 15552 W. P. Nieuwelink te Ter Neuzen, voor /15549 G. J. Balkenstein te Ter Neuzen, voor f 15280 G. J. F. Rijnberg te Ter Neuzen, voor f 14965 J. van 't Hoff te Hoek, voor 14045 en J. de Feijter te Hoek, voor f 13691. De raming bedroeg voor 't eerste perceel 8521 voor 't tweede perceel f 4339 voor 't derde perceel 2683 en voor de massa 15543. Zaamslag; 7 November. Donderdagavond jl. omtrent negen ure, kwam L. K. van de Kraag per fiets, die behoorlijk van licht was voorzien, nasr de kom van het dorp gereden, ten einde voor zijn zieke tnoeder geneeskundige hulp in te roepen. Onderweg had hij het ongeluk tegen een struik of tak aan te rijdeu, waardoor hij tegen den grond werd geslingerd en zich aan hoofd en handen erg bezeerde. Bij den dokter aangekomen werden zijn handen verbonden en werd hem den raad ge- geveu om zijn terugreis te voet af te leggen. Het is niet onmogelijk dat hier opzet in het spel is. Door den gem. veldwachter alhier, werd Zaterdagavond bij gelegenheid van de loting, op straat een dronken peisoon aangetroffen van Zuid- dorpe, genaamd A. d. S., meest zwervend. Aan- gezien hij zich, door aanhoudend tegen den grond te vallen, verwondde, achtte de veldwachter het voor zijn eigen veiligheid noodig, hem in een kamer van voorloopige bewaring op te sluiten. Toen men hem, aldaar aangekomen, tegen den muur zette, teneinde de deur te kunneu openen, sloeg hij onverwachts acnterover, waardoor hij zich zoodanig aan het hoofd verwondde, dat de veldwachter het noodig achtte geneeskundige hulp voor hem in te roepen. Terwijl men hem aldaar verbond stelde hij zich zeer woest aan en trachtte met geweld het verband van zijn hoofd te rukken. Om hem dit te beletten werd hij op raad van den genees- heer zoodanig gebonden, dat hij zich niet bescha- digen kon. Koewacht. In de nabijheid dezer gemeente onder Kruisstraat, gemeente Moerbeke, ontmoetten de rijksambtenaren Ego en Termonia eenige smokkelaars, die een drietal Nederlaudsche koeien geleidden. Op 't gezicht der ambtenaren sloegen de smokkelaars op de vlucht. Een schoone vuars ter waarde van 450 francs, viel in handen der douanen. De vaars is naar Selzaete vervoerd, waar ze ten voordeele van het Rijk zal worden verkocht. Hengstdijk. In tegenstelling met vele andere gemeenten is hier de belangatelling voor het herhalingsonderwijs zeer groot; een vijftiental leerlingen nemen er aan deel, wat voor eene gemeente van pi. m. 600 inwoners zeker een groot aantal moet genoemd worden en hierbij is zeker wel een heele bijzonderheid, dat er een gehuwd mannelijk leerling bij is en twee mauuelijke leerlingen, waarvan de eene boven de 20 jaar is en de andere boven de 80 ook zijn er een paar vrouwelijke leerlingen, die over de twee kruisjes zijn. Men schrijft Een zeldzaam voorkomend geval ook in Zeeland om dezen tijd van het jaar is, dat allerwege nijpend watergebrek heerscht en niet alleen regenbakken en welputten, maar ook slooten, waterputten of bijna, of geheel ledig zijn. Te Goes besteedt men voor een emmer drinkwater thans gaarne 4 a 5 cent. Zaterdagmorgen te 6 uur is aan de halte Noorder-lJdijk te Zaandam een werkman, die naar de artillerie-inrichting aan de Hembrug moest door den trein gegrepen en overreden. De onge- lukkige die vader van 8 kindereu is, was oumid- dellijk een lijk. Te Echt (L.), waar in den laatsten tijd herhaaldelijk diefitallen plaats vonden, is door de marechanssee, die 's nachts in hinderlaag lag, aangehouden een man, die in het bezit werd ge- vonden van de volgende verdachte voorwerpen 54 sleutels, een zakje met groene zeep, 2 groote messen, een groote boomschaar, een kaars met lucifers, een touw van 10 M. lengte, waaraan een stevige haak, een geladen revolver, benevens naalden en spelden. Als verdacht betrokken te zijn bij de jongste diefstallen, is deze persoon, die bleek te zjjn de Duitscher Carl Schenkmann, oad 40 jaar, in hechtenis gesteld. Naar de Midd. Cl. vernam zon eene Duitsche Maatschappij bezig zijn te Vlissingen opmetingen te laten doen, met het plan het badhuis enz. over te nemen en Vlissingen als badplaats uit te breiden en te verfraaien. Den ganschen nacht, zoo meldt het Hbld., was hij aan de fuif geweest en zou 's morgena huiswaarts keeren, toen hij, niet ver van de kroeg, een medemensck ontmoette, die onmiddelljjk sym- pathiek voor hem was. Die moest wat hebben, doch hoe hij ook in alle zakken en zakjes zocht, geld was niet te vinden. Zijn gouden horloge uit den zak te halen en dit met ketting en al weg te schenken was in een wip geschied, toen naar huis. Doch later, toen de fuifkater ver- dwenen was, kwam berouw, waar toch zou mijn klokje nn wel wezen P Een advertentie in de plaatselijke bladen roept nu den sympathieken onbekende op, het geschonkene tegen hooge be- looning terug te geven. In de Rotterdamsche diergaarde zijn twee panters geboren. Voor een som van ruim honderd duizend gulden zijn daar aanbesteed diverse werken, als een reusachtig apenhuis, waar een duizendtal apen kunnen gevestigd worden en dat niet minder dan ruim f 65,000 zal kosten, een winterverblijf met ziekenzaal voor diverse dieren een papegaaien- gebouw en een magazijn voor opslag van graan en ander voedsel der vele honderden kostgangers in dezen dierentuin. Te Rotterdam werd verleden week gevierd de diamanten bruiloft van den heer Simon v. d. Bergh, den oprichter van de groote boterfabriek te Peyenoord. De 1500 werklieden kregen een extra weekloou en een groot feest. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft Zaterdagmiddag terechtgestaan de bekende horloge- maker Ockeloen, drie jaren geleden op een ker- misnacht een politie-sgent doodschoot. Thans had hij zich te verantwoorden ook op een der laatste kermisnachten een juffrouw die zijn meisje in bescherming nam te hebben verwond. Twee maawden werden tegen hem gevorderd. Het Beursplein te Rotterdam is thans een kolossale smederij voor het leggen der rails van de electrische tram. Voor een deel is het plein onbegaanbaar. Te Rotterdam ontmoette onlangs een ge- meente-werkman een daklooze jonge vrouw, die zoo zijn medelijden opwekte, dat hij is weduw- naar haar in zijn woning opnam en verzorgde en haar weldra zijn huishouding toevertrouwde. Haar gezelschap beviel hem meer en meer en hij vroeg haar ten huwelijk, maar ofschoon zij hem het jawoord gaf, scheen zij met de haar wachtende toekomst toch niet erg ingenomen. En toen men zich in den ondertrouw zou begeven wachtte den werkman een groote teleurstelling. De vrouw verdween, gouden en zilveren voorwerpen en f 180 contant geld medenemende. Vrijdagmiddag is de vrouw in een lokaal van het Leger des Heils aangehouden, en nu bleek dat zij de 26jarige echtgenoote is van zekere J. J. H., moeder van twee kinderen; die bij hut vader zijn, doch door haar man verlaten i*.Zij had wat zij van den werkman meenam beleend en van de opbrengst nieuwe kleedereu gekocht! De verliefde wednwnaar, die op het bureau van politie ontboden werd, vergaf haar alles en nam haar weer mee naar zijn woning. Een 7jarig knaapje, dat op weg was naar de school is in dsn IJwegte Haarlemmermeer door een zwaar geladen bietenwagen overreden. Toen men't kind opnam was 't reeds een lijk. Men meldt uit Stavoren aan de Leeuw Ct. De nood is nog hoog gestegen de water- nood. Huis tan huis haast laten de regenbakken den bodem zien en waar men elders in dit geval zijn toevlucht neemt tot de grondputten, daar is hier te dezen opzichte de pas afgesnedes de putten toch leveren in de onmiddellijke nabijheid van de zee enkel brak water, hoogstens geschikt als spoelwater. Langen tijd hebben de beide groote regenbakken bij het schoolge- bouw het noodige drinkwater verstrekt, maar ook deze bleken ten slotte niet bodemloos te zijn. //En nu moest met al dat mooie weer eens binnenkort een lange winter zijn intrede doen zoo klinkt menige verzuchting. Herinneringen aan vroegere tijden, toen hier van uit Leeuwarden per trein water moet zijn aangevoerd, worden opgediept. Moge het daar- toe niet behoeven te komen Enkhuizen voorziet thans reeds het grootste deel van het hier wonende personeel, werkzaam bij veerboot en stoompont, van drinkwater. Te Tiel is een man, die een aantal borrels gezet had op 't loten van zijn zoon, tegen 11 uur 's avonds in de stadsgracht geraakt en den volgenden morgen dood opgehaald. Te Tilburg had Zaterdagmorgen bij den Overweg aan de Gasthuisstraat een droevig on geluk plaats. Het zesjarig zoontje van P. v. D., uit de Alleenhouderstraat, sproug op de treeplank van de in beweging zijnde tram, met het onge- lukkig gevolg, dat het kiud onder de wagensge- raakte en totaal werd verpletterd. Men meldt ait Schiedam Zaterdagavond is nabij de Hooge Boomen den dijk van Schiedam naar Delftshaven de kistenwagen van de glasfabriek De Schie door een petroleumwageu aangereden. Drie personeD1 stortten van den kistenwagen, een bekwam er lichte kwetsuren, de koetsier bleef bewusteloos liggen, terwijl de derde, J. Zij, door den val onmiddellijk gedood werd. Z. was de verzorgei van een geziu van 9 kinderen, waarvan er 66n verlamd en idioot en een nog maar 8 dagen one is. De bewnstelooze, naar het kantoor der fabriek overgebracht, kwam daar tot zichzelf en schijnt ongekwetat. De bestuurder van den petroleum- wagen vervolgde zonder om te zien, zijn weg, De paarden van De Schie reden oabestuurd naar de fabriek. Te Numansdorp kwam Vrijdagmiddag een trouwpaartje met familie het gemeentehuis binneB, om door het huwelijk met elkauder verbonden te worden. Op de vraag of de bruidegom ook een notarieele acte bij zich had, daar de moeder vau de braid niet mede was verscbenen, kon niet be vestigend geantwoord worden, zoodat de zaak on- gedaan bleef en het paartje ongetroost weder kon vertrekken. Men meldt uit Amsterdam Bij een winkelierster aan de Keizersgracht ver- voegde zich eergisteravond eeu onbekende jheer", die een damesbont van f 8 kocht, met de opdracht dat te doen bezorgen aan een opgegeveu adres in de Roeiper Visserstraat. De winkelierster zoud haar lOjarig zoontje met het bout en om het geld naar het opgegeven adres, waar de onbekende hem op straat opwachtte. De //heer" vertoonde toen een bankbiljet vau f 25 aan het kind, deed zich 12,50 aan wisselgeld uitbetalen, en ver dween toen met de 37,50 in het Voudelpark, zeggende dat hij aan de achterzijde wel zij a woning zou binnengaau. De jongen moest maar \66t aanbellen. Natuurlijk hleek toen, dat men met een oplichter te doen had gehad. Vrijdagmiddag is bij het ^Oosterboutje" te Assen, niet ver van, het spoor, een persoon ge^ vonden, tusschen twee boomen bekneld, die reeds bleek overleden te zijn. Het lijk is van een goed gekleed, net uitziend persoon, die Donderdagnamiddag met een kaartje enkele reis van Groningen naar Rotterdam, te Assen aankwam, het kaar'je afgaf en er rondwaalde. Zijn manier vau doen wekte eenige bevreemding. Hij schijnt in een sloot bij genoemd bosebje te zijn geraakt, heeft zich een eind verder uit de sloot gewerkt, maar is bij de pogingen daartoe juist met zijn lichaam tusschen twee boomen ge- komen, die, dicht bij elkaar staande, van onderen schuin naar tlkaar toelocpen, als 't ware een V vormerid. De bovenhelft van zijn lichaam kwam aan de eene, het onderlichiam eu de voeten bleven aan de andere zijde. Nat als de man was en waarschijnlijk ver- bijsterd, heeft hij niet de kracht gehad zich uit de klem te bevrijden en werd Vrijdagnamiddag met het hoofd naar bencden hangeude, als een lijk gevonden. AA a) AA a DER *3 a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 2