A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 4606. Donderdag 3 November 1904. Straatrciniging te Sluiskil. aanbesteden: Binnenland. 44e Jaargang;. STEMMING voor den Gemeenteraad. Ter visie-ligging- opgaven van Candidaten. FEUILLETON. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,—Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,82^. Men a'oonneert zich bij alle Boekbandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTllN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de priis slecbts t w e e m a a 1 berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave het ophalen, verzavnelen en op- berg en van beer, wuil en haard- asch uit de woningen en van straatvuil te Sluiskil, gedurende het tijdvak 1 Januari 1905 tot en met 31 December 1907. De voorwaarden liggen ter inzage ter gemeente- secretarie op de gewone kantooruren. Gezegelde inschrijvingsbiljetten kunnen op de secretarie worden ingeleverd voor 3 unr, des namiddags van den dag der aanb esteding. Ter Neuzen, 2 November 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaiis. Trijdag, den 11 November aanstaande, De Koeijer L., Standaerf G. A., 83) Daar trad graaf Bradsky op hem toe en zeide Ge verliest hier uw kostelijken tijd, kom, ga mee En alle drie gingen naar het speellokaal. Graaf Paul was de laatsteaarzelend zette hij den voet over den drempel. Smartelijk aangedaan weuden wij ous af om niet te zien, hoe een man, rijk begaafd naar lichaam en ziel, zich in het verderf stort, hoe de goede engel zijue zijde ontvlucht en hoe de hartstocht van het spel hem overmeestert om hem in het ongeluk te kunnen storten. De uren verloopen. Het heerlijke landschap licht in diepen vrede, de maan is opgekomen en stort haar zilveren licht uit over de sluimerende natuur. Daar stapt een bleek man naar buiten het terras op; zijn haar is verward, zijn gelaat ontsteld. Hij bemerkt niets van den schoouen zilveren maneschijumet wankelende schreden gaat hij naar een boschje kreupelhout. Een oogenblik later verbreekt een revolverschot de nachtelijke stilte. Slipende vogels worden met schrik wakker De oorlog tusschen Rusiand en Japan. Verkiezing voor 3 leden der Eerste Earner door de Provinciate Staten van Overijsel. De uitslag voor den eersten zetel is als volgt Mr. A. J. Dijckmeester, lib. aftr., 22 Dr. H. Fransen, a.-r., te Zwolle, 22; prof. Noordtzij, a.-r., te Kampen 1 en bianco 1 stem. De tweede vrije stemming heeft tot resultaat, dat op den heer Dijkmeester 22 en op Dr. Franssen 22 stemmen zijn uitgebracht. Een biljet is iu bianco, terwijl een ander den naam Franssen bevat, zonder eenige nadere aanduiding. De voorzitter vraagt of deze stem aan den heer Franssen zal warden toegekend, daar de bedoeling duidelijk is. Nadat is goed- gevonden deze stem aan Dr. Franssen toe te kennen wordt deze met 23 stemmen gekozen verklaard. koele morgenlucht doet haar arm hoofd goed, en zoo leunt zij bijna zonder te denken een paar minuten stil op de vensterbank. Zon hij daar komen Haar hart klopt alsof het rnoest bersten, hare ademhaling dreigt stil te staan. Een mannelijke gestalte wordt zichtbaar, doch met een enkelen oogopslag weet Hildegard, dat dit niet haar Paul is, doch dokter Colonnazij begrijpt, dat die haar een groot onheil komt aan- kondigen. Welk een onbeschrijfelijke smart doortrilt in zulk een oogendlik het arme menschenhartHet vernietigende woord is nog niet gesproken, maar de hoop verbleekt en uit de dreigende onweerswolk can elk oogenblik de bliksemstraal neerschieten, die een bloeienden akker in een woestenij verandert. Tot elken prijs wil ik zekerheid hebben, zekerheid roept Hildegard, terwijl zij de trap af vliegt. Dokter Colonna, een waardig oud heer met grijs haar, treedt haar tegemoetook madame Pelletier opent juist de deur harer woonkamer en vangt nog bijtijds de wankelende Hildegard in hare armen op. Zeg mij vlug waar mijn man is en waar let ongeluk gebeurde, dokter De stem der jouge vrouw klinkt heel anders dan gewoonlijkhaar gelaat staat spookachtig Voor den tweeden zetel is de uitslag aldus Mr. I. A. van Royen, lib. aftr., 20; Mr. A. J. Dijckmeester, 2 Th. E. F. Heerkens, r.-k., ta Zwolle, 22; Mr. G. Wicherlink, a-r., 1, en 1 stem bianco. Er wordt voor de tweede maal gestemd met dit resultaat dat de heer Heerkens, r.-k., wordt gekozen met 23 stemmen tegen 22 op Mr. I. A. van Royen en 1 bianco. De stemming voor den derden zetel heeft het volgende resultaatD. W. Stork, lib. aftr., 22 Mr. G. W. baron van Dedem, a.-r., te Wageningen 22 Mr. I. A. van Royen 1 en 1 stem bianco. Bij tweede stemming wordt daarna de heer D. W. Stork met 23 stemmen gekozen, tegen 22 op Mr. van Dedem en 1 bianco. Mr. J. van Setten vroeg daarna het woord om zijn genoegen uit te spreken over het feit, dat thans de politieke ongelegenheid, wat betreft de onvolledigheid der Eerste Kamer, van de baaa is. Hij betreurt echter de keuze zooals die heden- avond gevalle n is. Er biijkt nit dat een lid anders stemt dan hij zegt te zullen doen, zoodat op dezen geen vertrouwen kan worden gesteld. Ook maakt spreker van deze gelegenheid ge- bruik om te protesteeren tegen de verwijten van plichtsverzaking, etc., die de indertijd vertrokken liberale leden hebben moeten aanhooren. E^n lid was afwezig. TER NEUZEN, 2 November 1904. Bij de gisteren alhier gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad werden candidaat gesteld de heeren L. de Koeijer en G. A. Standaert. De rij der wintervermakelijkheden werd jl. Maandag geopend met eene soiree van de muziek- vereeniging uDe Volharding". De verschillende muziekstukken die door het orkest werden uitgevoerd, voldeden, blijkenshet al gemeen applaus, de hoorders ten zeerate. 't Is hier echter eenmaal zoo al hoort men wel eens gaarne een mooi muziekstuk, meer belangstel- ling is er toch ten slotte voor het tooneel, misschien omdat men steeds iets anders te hooren krijgt, misschien ook omdat het binnen het bereik van een grooter aantal menschen valt, daarvan ten voile te genieten. De grootste verwachting was dns gespannen voor de opvoering van het blijspel in 3 bedrijven z/Broeders Vrijmetselaars." En dit slaagde nit- muntend. Men mag de vereeniging geluk wenschen, dat haar zoo'n gezelschap terzijde staat. Het stnk was gelukkig gekozen en de opvoering gaf gedurig aanleiding tot een gullen lach. Geen wonder, dat den uitvoerders het applaus niet gespaard werd, en dit was ten voile verdiend. Een geanimeerd bal was het slot van den avond. bleek, terwijl zy den ouden heer smekend aankijkt. Weet ge dan reeds...? klinkt het aarze lend van de lippen des dokters. Ik weet niets, en toch weet ik allesHij heeft mij verlaten, hij heeft een einde aan zijn leven gemaakt. Zeg eens, dat het niet waar is, als ge kunt, dokter Snikkend was Hildegard ineengezakter ver- liepen een paar minuten, zonder dat iemand een woord sprak. Tracht bedaard te zijn, mevrouw. In d« allereerste plaats moeten wij aan uwe gezondheid denken, en het is uw heilige plicht, dit ook te doen. Hildegard antwoordde niet dadelijk. Madame Pelletier wilde haar bepraten om op de sofa te gaan liggen Daar sprong Hildegard plotseling overeind en riep Breng mij naar mijn man Ik most hem zien O God, ik moet ten minste zijn lijk zien Dat mag ik in geen geval toestaan, sprak de dokter op vasten toon. Ge moogt het lijk niet zien dat zou voor u zeer nadeelige gevolgen cunnen hebben. In uw geheugen moet ge de nagedachtenis aan uw man bewaren, zooals ge lem het laatst gezien hebt. En nu, me vrouw, moest ge mijn raad opvolgen. Laat u naar uw kamer brengen, ge hebt rnst noodig, Madame Pelletier en ik zullen u niet verlaten'- Wordt vervolgd.) »it blad veirsrhijut naainlaK-, Woensdapf- eu Vri]dug(»vond, ullfrezonderd op Feestdngen. I»IJ de Firina I*. J. VAN »E MAX OK te Ter -TM.Mi-rii... I r.« - II I.ill II »i> «n Hi 11 i rn unr ti-Tmt miMrawn i m.in»amm»ii« vm rm. iiumn 11 -n. Burgemeester en Wetbouders van TER NEUZEN zullen op Maandag, 14 Plowember 1904, De Bargemeester der Gemeenle TER N EUZEN brengt ter openbare keunis, dat op ran des morgens acht tot des namiddags mjf uren, de stemming zal geschieden ter verruiling van een plaats in den Gemeenteraad, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. C. HARTE. De candidaten, in alphabetische volgorde, zijn Terens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 ran het Wetboek van Strafrecht, luidende //Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wetteiijk voorschrift uitgeschreven rerkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenis- straf van ten hoogste een jaar. Ter Neuzen, den 1 November 1904 De Burgemeester roomoemd, J. A. P. GEILL. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend dat de bij hem ingeleverde opgaven van candidaten roor de op heden gehouden verkiezing, ter vervulling van een plaats in den Gemeenteraad evenals het door hem opgemaakte proces-verbaal van sluiting der can- didatenlijst, ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage liggen dat afschriften dier stukken aangeplakl en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, den 1 November 1904. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Uit Moekden komt het bericht dat na verscheiden dagen rust, Zondagnacht hetgebulder van zwaar geschut in zuidoostelijke ricbting weer begon te weerklinken. Het kanonvuur hield aan tot Maandagochtend. Er wordt gevochten tusschen verkennersafdeelingen. De Japanner zijn de Sja-ho in het zuidoosten overgetrokken, en deze week nog "erwacht men een grooten slag. Er is een algeheele reorganisatie van het Russische leger aan den gang. Koeropatkin voert zelf nog bevel tot de aankomst van de nieuwe generaals. Daarna zal bij de krijgs verrichtingen uit een middelpunt leiden. De Japanners hebbeu den 14n October een halve divide uit Port Arthur naar Liaojang gezonden, om Ojama te versterken tengevolge waarvan de Russen r.uin de minderkeid zijn. Alexejef is naar Petersburg vertrokken, om daar, gelijk het heet, de autoriteiten met zijn raad te kunnen bijstaan. Over het algemeen heeft men, seint Koero patkin nader, opgemerkt dat de vijand zijn strijd- krachten van het westen naar het oosten verplaatst. De Japanners sehijnen uit het zuiden en uit Fenghwang- tsjeng versterkingen te krijgen. Men kan op grond van deze berichten aannemen dat de Japanners de opstelling van bun troepen voltooien om tot den aanval over te gaan. Overdag is het weer tamelijk warm, 's nachts echter vriest het zes graden. De gezondheidstoestand van de troepen is goed. De ambtenaren, die belast zijn met het onderzoek naar de schade, die de Russische oorlogsschepen aan de Engelsche visschersvloot hebben berokkend, bezochten twintig; trawlers; sommige zijn zwaar beschadigd door projectielen van machine-kanonnen, andere minder zwaar. In sommige gevallen zijn de kotters, in andere bet vischgereeaschap vernield of bijna onbruikbaar gemaakt. Het is mogelijk bet zeker bewijs te leveren, dat snel- vuurkanonnen van de Russische slagschepen de schade hebben toegebracht. Petersburg, 31 Oct. Den 14n meldde generaal Stoessel De vijand werpt in de versterkingen van het noordelijke en noordoosteiijke front oostelijk van den spoorweg en in de inwendige vesting elfduimsbommen. Tegelijker- tijd nadert bij met loopgraven onze forten. Bij het ten zuiden van het dorp Oetsiafan gelegen fort is hij het dichtst genaderd. Door geschutvuur en uitvallen van onze schutters dwingen wij den vijand zeer voor- zichtig te zijn. De troepen strijden nog altijd even heldhaftig, ondanks aile moeite en ontberingen. Wij vragen om den zegen van Uwe Majesteit en dien van de Keizerin. Op 17 dezer telegrafeerde StoesselGister hebben de Japanners tegen 3 uur 's middags een hevig kanonvuur geopend op de forten en versterkingen. Vooral werd een sterk vuur gericht op de forten en versterkingen aan het noordelijke front, die in de buurt van den spoorweg gelegen zijn. De vijand begon die versterkingen aan te vallen, door eerst zware veldstukken naar de spoorlijn vooruit te schuiven. Door het vuur van onze artillerie en onze schutters werd de aanval van de Japanners afgeslagen. Om 7 uur's avonds hield het vechten op. Den geheelen nacht duurde alleen de gewone beschieting voort. De verliezen van de Japan ners waren aanzienlijk. Tsjifoe, 31 Oct. De algemeene bestorming van Port- Arthur, die 24 October begonnen is, heeft zich gister ontwikkeld tot een hevigen slag, die den heelen dag woedde. Volgens berichten uit een tot dusver betrouw- bare bron, hebben de Japanners groote strijdkrachten op de vesting afgestuura, om daarmee een overheer- scbende stelling te vermeesteren. De uitslag is onbe- kend. Men gelooft dat de Japanners nog niet van plan zijn, de stad ditmaal in te] nemen, maar slechts een nieuwen stap vooruit willen doen. Er zullen nog twee nieuwe algemeene aanvallen noodig zijn, voor de afstand tusschen de oorlogvoerenden kort genoeg is om een poging tot bezetting van de voornaamste forten te doen en de bezetting den genadeslag te geven. en ontvluchten de plek, waar een afgrijselijke daad is volbracht. Er komt levendigheid op het terras. Menschen loopen haastig her- en derwaarts en na eenig zoeken is de ongelukkige gevonden. Alweer een slachtofferDat is reeds het tweede in dit jaarzegt iemand onder de aan- wezigen. Het lijk wordt opgenomeu en weggebracht. En daarna heerscht wederom diepe stilte op het terras van Monte Carlo. XL Na vele uren van pijnlijk wachteu staat Hilde- gard van hare legerstede op de dag begint reeds aan te brekeu. Zij heeft zich dien nacht niet ontkleed, maar in spanning op haar bed gelegen zonder te slapen, voorbereid op het ongeluk dat zij voelt uaderen. Nu wordt z^j echter door angst en ongerustheid zoo overmeesterd, dat ze het niet lauger kan uit- houden. Zij moet spreken met een menschelijk wezen, de stilte in hare vertrekken drukt lood- zwaar op haarzij wil naar beueden gaan, bij madame Palletier. Vooraf echter gaat zij aan het venster, zet dit wijd open eu luistert, ziet scherp rond, om eenig spoor van haar echtgeuoot te ontdekken. De hemel wordt in het oosten licht rood, de Moekden, 31 October. Reuter seintDe bewegingen va, bet Japanscbe leger lokken tegenbewegingen van de Russen uit, die uiterst nauwgezet worden gevolgd. De Russische en Japansche loopgraven zijn op den afstand van een geweer3chot van elkaar. De toestand is zeer merkwaardig, daar de twee vij- anden elkaar door belegeringswerken naderen. Iederen morgen biijkt dat er in den nacht nieuwe loopgraven zijn aangelegd onder bescherming van artiilerie- en geweervuur. ledere beweging van de eene partij wordt gevolgd door een tegenbeweging van de andere zijde. Deze toestand maakt groote waakzaamkeid en bed*rijvigkeid over het geheele front noodig. Beide legers verkaasten den grooten slag, ofschoon zij zich op den winter voor- bereiden. De Russen hebben nu reeds hun winterkwartieren betrokken. Vigo, 1 November. A1 de Russische oorlogsschepen zijn om acht uur van hier vertrokken. Gibraltar, 1 November. Volgens geruckt wordt de bezetting klaar gehouden om op het eerste bevel de rots op te gaan. Men zegt dat de oorlogsschepen opnieuw last ont vangen hebben, zich gereed te houden om op het eerste bevel te vertrekken. Londen, 1 November. De bladen vernemen uit Gibral tar, dat het garnizoen om tien uur gemobiliseerd is. De artiilerie neemt nu stelling op verschillende positien op de rots. De Russische gezant Benckendorff is tegen den middag uitgereden om door den Koning ontvangen te worden. Naar de Daily Telegraph uit Petersburg verneemt, gaat de Russische censuur voort met het bemantelen der vyerkelijke toedracht van de Engelsch-Russische kwestie, o. a. zorgvuldig schrappende al wat betrekking heeft op Engeland's eisch dat de schuldig gebleken Russische officieren gestraft zullen worden. Daaren- tegen wordt Rodzjestwenski's theorie van de vijandelijke torpedobooten met alle macht gehandhaafd, ook met behulp van particuliere telegrammen uit Londen. De Chineesche regeering heeft thans, volgens een bericht uit Tientsin aan de Daily Telegraph, formeel verboden dat voor een der oorlogvoerende mogendheden voorraden bijeengebracht worden. In verband daarmee worden troepen gezonden naar Sjan-hai-kwan. Dat is een zware slag voor de Russen, die belangrijke con- traeten gesloten hadden met Duitschers. Intusschen komen er te Moekden duizenden hitten uit Mongolie aan ten dienste van de Russische troepen. De Russen laten tal van Choenchoezen onthoofden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 1