A I y e m e e n Nieuws- en Advolentisolad voor Zeeuwsch-Vlaander Paarden- en Veeroarkt Jaarlijksche Veemarkt asasasaasj No. 4(501. Zaterdag 22 October 1904. 44e Jaargang. Paarden- en Yeemarkt Maandag den 31 October 1904, Gemengde berichten. FEP1LLET0N. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,-. Franco per post; Voor Nedevland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika l,82f. "t,lu zich bij .lie ijpekhandelaars, Po.td.recteuren en Bne.en bushouders. er JN( Intending van advertentiSn vdor 3 uren op den dag der uitgaye ADVERTENTlEN: Vao 1 tot 4 regela 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. BBBSTEi IBTa-A-TO. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AXEL, maken bekend, dat de in die gemeente, zal worden gehouden op zooals breeder bij aanplakbiljetten is omschreveD. Axel, 4 October 1904. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, D. J. OGGEL, Burgemeester. J. A. VAN VESSEM, Secretaris. De ooe*log tusschen Rusland en Japan. 28) Ook de rustelooze werkzaamheid in zijn beroep, Zelfs het leveu aan Martha's zijde vermocht uiet Rem kalmle eu vrede te geven. Het was alles vergeefs, hij bletf een arm, gefolterd mensch. Op aansporing van Martha's bloedverwanten bracbt Eduard Romer met zijne jonge vrouw de noodige bezoeken. Gij kuut u niet in uw eigon huis opsluiten als een slak, zei Mr. Wight op zekeren dag. Men verwoudert zich dat ge aan bet gezellige leven geen deel neemtvan alle kanten wordt gevraagd, waarom ge zoo teruggetrokken leeft. En nu volgde er een zeer bewogen leven voor Eduard en Martha; de eene uitnoodiging volgde op de andere. Het jonge paar viel bijzonder in den smaak, in bet bijzonder Martha, door haar knap uiterlijk en hare fraaie stem, die goed uitkwam bij de Duitsche liederen, welke zij zong zonder zich lang te laten bidden. Eduard was menigmaal niet zeer spraakzaam, maar kon toch wel onderhoudend en geestig zijn. Algemeen vond men, dat hij bij zijn vele schitterende «igenschappen een ongelukkige neigiBg tot zwaar- moedigheid bezat, of anders een slecht humeur had. Zijn speculation in den handel gelukten alle bij had een goeden kijk op de zaken en wist steeds het rechte oogenblik te kiezen. De zaak bloeide en Mr. Wight was trotsch op zijn beschermeling. Zoo verliep een jaar. Toen brak de dag aan, waarop aan Eduard een zoon en erfgenaam werd RECHTSZAKEN- Arrondissements-rechtbauk te Middelburg. De recbtbank heeft in hare zitting van 21 Oct. de volgende vonnissen uitgesproken C. d'H., oud 27 j., veekoopman en landbouwer te St. Jansteen, is wegens mishandeling ver- oordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtems. J. F. d. V.,'oud 31 j., arbeider te Ossenisse, is wegens diefstal veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. A. d. B., oud 19 j., arbeider te Schoondyke, is wegens het veroorzaken van gevaar voor het verkeer door stoomvermogen (het leggen van 1 een bank op de rails van den stoomtram dat bijtijds werd ontdekt) veroordeeld tot G niaanden gevangenisstraf. De Officier van Justitie had 3 maanden gevangenisstraf gevorderd. geschonken; volgens aller meening was dit het eenige, wat nog aan zijn volkomen geluk had ontbroken. Eduard hield zijn kiud in de armen en tranen verduisterden zijn blik, toen hij zich over i het jonge schepseltje boog. Mocht gij gelukkiger worden dan jebeklagens waardigen vader 1 Moge God mijne zonde niet aan u straffen, bad hij zacht. Martha smaakte zalige moedervreugdezij verheugde zich in het zien van haar knaapje, dat zoo verstandig uit zijn donkere oogjes keek. Als zij haar echtgenoot in sombere gedachten verzonken vond, hield zij hem den kleinen Manfred voor en zei Kijk eens, Eduard, wat een schat wij hebben. Moeten wij niet verheugd en dankbaar zijn Het kind stak de ronde armpjes naar zijn vader uit en dan vloog er wel een matte glimlach over Eduard's ernstig bleek gelaat. Het echtpaar Romer trok zich mettertijd weder meer uit de gezelschappen terug. De gezondheid van Eduard gaf meermalen redeu tot bezorgdheid hij vermagerde, sliep onrustig en verouderde snel. Hij beweerde dat hij niet tegen laat opblijven kon en Martha was blij, dat ze thuis kon blijven, want zij liet haar kind niet gaarne aan de zorg van anderen over. Op zekeren morgen kreeg zij van haar oom en tante eene uitnoodiging om dien middag te komen dineeren. Mr. Wight schreef Geheel onverwacht hebben wij zeer aauge> naam bezoek uit Duitschland gekregen, zekeren heer Brockdorf, een verren bloedverwant van ons. Hij blijft twee dagen hier en gaat dan naar Bom bay, waar hij eene betrekking aan het consulaat heeft gekregen. Hij meent, dat hij eenige jaren H. v. G., oud 29 j., arbeider te's Heerenboek, gedetineerd te Middelburg, is wegens weder- soannigheid (waarbij een onbezoldigd rijksveld- waohter een rib brak) veroordeeld tot twee jaien gevangenisstraf met bevel tot zijne gevangen- houding. Vanwege bet Openbaar Ministerie was slechts een jaar gevangenisstraf gevorderd. Een vreeselijk ongeval trof den 22jarigen diamantbewerker M. P. te Amsterdam. Op de diamautslijperij waar hij werkte, is hij door het vliegwiel der machine gegrepen en een groot aantal maleu rondgesliugerd en te pletter geslagen. Het lichaam van den ongelukkige was geheel uiteeu- geslagen, zoodat de bloedige stukken aan molens en ramen kleefden. In de beetwortelsuikerfabriek te Standaar- buiten is de werkman L. d. M. bekneld geraakt tusschen een kamrad van de pulppers. Een arm werd geheel verpletterd en over het geheele lichaam liep de man verder wonden op. Aan- vankelijk dacht men dat hij dood was, doch na eenige oogenblikken keerde het bewustzijn terug. De gekwetste is naar het gasthuis te Oudenbosch overgebracht. Men vreest eveuwel voor zijn leven. Er worden pogingen gedaan, om de Urker hotter U K 57, in den storm van 6 October voor IJmuiden vergaan en later bij Wijk aan Zee op strand gezet, af te brengen. Men maakt het ontzette voorschip voorloopig waterdicht, teneinde het vaartuig met gunstig weder en kalme zee te water te brengen, zoo mogelijk naar dair te ver- voeren en weder zeewaardig te maken. Te Bergen op Zoom werd ten kantore van den rijksontvanger eene partij suiker opgeslagen, door de kommiezen aan de grens benaderd. Ge- ruimen tijd was geen suiker aangehaald nu echter de prijs hoog is, schijnt het smokkelen de moeite weer te loonen. Te Kissel is gisterochtend de voermau A. Swinkels aan den Overweg, dieu hij nog wilde oversteken, door te struikelen zoodanig door een aankomende tram aangereden, dat hij kort na het ongeval aan zijn wonden is bezweken. Men meldt uit Elslo, d.d. 18 deser, aan de Leeuw. Ct. Begunstigd door mooi najaarsweer had hier heden de gewone jaarlijksche herfstmarkt plaats, opgeluisterd door een harddraverij. Hierbij had echter een vreeselijk ongeluk plaats, dat de vreugde geheel verstoorde. Het paard, bereden door den pikeur, den heer Vallenga, vloog n.l. in woeste vaart tegen een boom. De berijder stortte achter- over op den grond en was onmiddellijk een lijk. Te Maastricht is een kind van nog geen vier jaar uit een raam gevallen eu aan de gevolgen overleden. Men schrijft aan de P. D. C. dd. 18 Oct. Gisteren zou te Winschoten in het hotel Vrijheid een veiling plaats hebben van compost en bier vanwege de gemeente. De nieuwe Drankwet is hier reeds in toepassing gebracbt. De hotelier was lDgelicht en weigerde de veiling tenzij tegen zaalhuur. Hem werd daarvoor 10 toe- Wat onderwijzers van sommige ouders te hooren krijgen, blijkt uit onderstaaud briefje (Het kind was naar huis gezonden, om zich te laten reinigen). ffde beest die anna op haar hooft heeft die moet de meester van haar hooft maar af alien opvreeten dan zal hij zijn maag niet overlaaien. die het u schrijf is haar moeder". (Volksonderwijzer.) vrouw 1 geleden je man te Montreux heeft leeren kennen, toen hij met zijn vriend Karel Brinken op reis giBg. Het zal Eduard zeker wel genoegen doen, dat hij een landgenoot kan ontmoeten, met wien hij over het vaderland kan spreken. Martha ging vlug naar de kamer van haar man zij vond hem aan de schrijftafel, maar hoe yer- schrikte zij, toen zij de verandering van zijne gelaatstrekken bemerkte onder het lezen van den brief Eduard, om Gods wil, wat scheelt je riep zij in den grootsteu angst. Hij was achterover gezakt in zijn stoelhij bedekte de oogen met zijn bevende handen, de kleur van zijn gelaat was aschgrauw en met half verstikte stem antwoordde hij Een bezwijming Martha hield hem een glas water aan den mond, hij dronk er begeerig van, zij wreef hem de slaap met eau de cologne, liet hem ,/vliegende geest" ruiken, en wilde juist naar de kamerschel gaan om door een bediende den geneesheer te laten ontbieden, toen Eduard zich oprichtte en een af- werend gebaar maakte. Het is al iets beter, zeide hij. Ik wil geen dokter hebben, maar ik wil dadelijk te bed. Rust is het eenige, wat ik noodig heb. Ik heb vree- sehjke hoofdpijnal meer dan een uur gevoel ik me niet wel. Denk je dan, dat je dezen middag nog naar oom zoudt kunnen gaan vroeg Martha. O neen, antwoordde hij h.uastig, dat vol- strekt nietWees zoo goed de slaapkamer don- ker te maken mijne oogen doen mij pijn. Leg me ook koude kompressen om het hoofd, en zorg voorai, dat niemand mij stoort Volgens art. 15m I van de nieuwe Drankwet mag toch tijdens een verkooping, verhuring of verpachting, alsmede twee uren voor het begin en twee uren na den afloop geen sterke drank in het lokaal verkocht worden. En 't ging er leuk toe. i/'n Glasje klaore, Ricks 'n Glasje fladerac." En dan de kastelein//'k Mag 't nait ver- koopen Daar is heel wat koffie naar binnengewerkt. De dader van den moordaanslag te Zeven- bergen is, naar De Tijd verneemt, door de politie opgespoord. Het is Troost, een schipper van Goedereede. Hij heeft zijn tegenpartij met een dolkmes gestoken, maar beweert uit zelfverdediging te hebben gehandeld. In het Zuid-Oosten van Noord-Brabant worden de Zigeuners, die zich aldaar sinds eenigen tijd ophouden, voortdurend van het eene dorp naar het andere verdreven. Van Reusel zette de troep 72 man sterk, en verblijvends in acht woonwagens zich in beweging in de richting van de Belgische grenzen, waar hun evenwel het indringen door 16 gendar- Wil je dan oom en zijn gast niet zien Ik heb je al gezegd, dat niemand mij mag storen, antwoordde hij ongeduldig. Niemand mag bij mij komen dan jij en onze huis- knecht, de oude John. Misschien kan ik dan morgen weer opstaan voegde hij er bij, toen hij bemerkte, hoe angstig en bezorgd Martha hem aankeek. Wat zal daarvan komen Zoo opgewonden neb ik Eduard nog nooit gezien, dacht de arme jonge vrouw, maar in de verste verte vermoedde zij de ware oorzaak van zijn vreemd gedrag niet. Eduard lag weldra te bed met gesloten oogen om het hoofd was een koudwaterverband gelegd en de gordijnen van de vensters wareu dichtge- trokken. Men zou gemeend hebben, dat hij sliep doch al zijn denken en gevoel en was in zulk een hoogen graad geprikkeld, dat hij zijne slapen voelde kloppen, dat hij zijne handen zenuwachtig voelde schokken, dat hij zijne tong droog aan het gehemelte voelde kleven. Het bewustzijn van zijne schuld had hem reeda veel doen lijden, menig uur was hij door zijn ge- weten gefolterdmaar nu kwam bij al dat lijden nog de vrees voor ontdekking. Hier in Indie, verwijderd van alle betrekkingen uit zijn verleden, had hij gedacht volkomen veilig te zijn doch met den slag was hem dit gevoel van zekerheid ontnomen door de komst van dien bekende uit Duitschland. Bij al zijne gewetens- wroegingen kwam nu nog de angst voor openbare schande en voor de vernietiging van alles wat hij verkregen had, nadat bij zijne eer had prijs— gegeVeD" (Wordt vervolgd.) - ar 11II 11IM It I 11 TTn~T~l- - SEUZESSOHE mostes^/oatssatsziatstam 1 11J.ZiwJJL\AJ.AAvJ v Wi* Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend dat in die gemeente zal worden gehouden op Woci««l»e tS November 1904. zooals breeder bij aanplakbiljetten is omschreven. Ter Neuzen, 20 October 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Wnd.-Secretans. Petersburg, 18 Oct. De Petersburgsche correspondent ran de New-York Herald seinde gisterenavond De toestand aan het front komt op het volgende neer Beide legers zijn, fysiek, zoo uitgeput en hebbeu zul k een gebrek aaii voorraden van ailerlei soort, dat de uitkomst van den grooten slag, welke nu smeult en elk oogenblik in een groote vlam kan uitslaan, af hangt van de vraag, welk van beide legers spoedig genoeg versterkingen en voorraden kan aanvoeren, om het in ataat te stellen lirachtdadig den aanval te openen. Generaal Koeropatkin heeft gisteren in een toespiaak tot zijn soldaten gezegd, te begrijpen dat zij hongeng en moede waren, maar bezwoer hen, in naam van den Keizer en van het vaderland, door te vechten. De zware regens hebbeu een noodlottige uitwerking gehad, daar zij de Russen verhinderen hun voorraden aan te voeren. - Generaal Sacharof's ambtelijk telegram van lieden- avoud eindigt»Ik lieb waargenomen dat de viiand zich op geduchte wijze samenlrekt in een stelling tegenover ons centrum". Dit is een ernstig iets, daar het Koeropatkin zal noodzaken troepen te outtrekken aan andere punten, waar zij hard noodig zijn. Wegens de weigering van grootvorst Nikolaas Niko- laiewitsj om de verantwoording te aanvaarden voor bet opperbevel over het geheele leger, dat hem was aangebo- den, is generaal Kaulbars benoemd totbevelhebbervan bet eerste leger, zoodat generaal Koeropatkin opperberei- hebber blijft. Ue berichten uit Port Arthur geven geen hoot) dat de plaats het veel langer zal uithouden. Reuter meldde Maandag uit Moekden dat de roerig- heid van de twee legers een nieuwen slag deed ver- wachten. De Japanners trachtten voortdureml het weer- standsvermogen van het Russische centrum en den reclnei vleugel vast te stellen, maar zijn. blijkbaar oang dat zich nieuwe reserves in den loop van het gevecht zul en ontplooien. De wegeri uit het zuiden en hetzu^iste ziin vol vluchtende landlieden. De Russische sleUi g strekte zich den 17den nit langs de Sja-ho van ds viable tot aan de hoogten van Ta-sjang. De berichtgever gelooft dat de verbitterde tegenstand, met den toestand van het Russische oosterleger, waarvan slechts weinige berichten zijn ontvangen, samenbangt. De Japanuers hebbeu, na voorafgaande beschieting, den 16en om 11 uur's avonds het dorp Sintsjengpoe aan den noordelijken oever van de Sjabo bestorm Zij hebben daar een liooggelegen pagode bezet, yamyaai de artillerie een voortreflelijk schietveld had. lot den 17en waren de Russen er niet in geslaagd, de stellmg te heroveren. Den 18en meldde dezelfde correspondent dat de Japan- ners Maandagavond een poging hebben gedaan, om ae met bosschen begroeide hoogten van Tasjang te nemen Zij hebben tot dusver tie lage heuvels er voor bezet en beproeven thans, de heuvels aan de Sja-ho te veroveren Een gisterenavond te Tokio ontvangen ambtelijk telegram meldtDe vijand is tegenover de Hoen-ho zwaar versterkt en voorai tegenover ons centrale^leger is hii ontzaglijk toegenomen. De troepen die tege"^® den linkervleugel van ons westelijk leger staan, tellen ongeveer een gemengde brigade. Eer correspondent bij het Russische westerlege. meldt Wij behouden het te'rvein dat wij aan de 8ja-bo ge- wo'nnen hebben. De Chineezen hebben hun doipen verlaten, en de troepen gebruiken alle houtwerk mta huizen als brandstof. Het blijkt hoe langer hoe meei dat het land niet in staat is, een groot leger te or.dei j houden. De oogst van dit seizoen is geheel verwoest. 6

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 1