N ESTLEs KINDER- MEEL. luzietiezBlscMD JPOLLO" Openbaro vsrgadering. ts A. P. J. Nairn Wollen aren Een gelukkig man. Advertentien. Nederlandscli Tooneel te Geiit. Hoogwatergetij te Ter Neazen. te TEE NEUZEN. f/1/£Z£/WFF/V) J. de Smidt-Potlio7en» Men meldt uit Rhoon aan de N. R. C. De reizigers met den trein H 8, van de Rotterd. Tramweg My tusschen Spijkeuisse en Rotterdam zijn Dinsdagavond aan eeu ernstig gevaar ontsnapt. Ougeveer balverwegen tussehen de halten Rhoon en Rijsdijk lagen met zware klampen aan elkander gespijkerde planken, ter breedte van 1,25 M., dwars over de rails. De machinist, het gevaar bemerkende, remde met alle kracht, doch kon niet voorkomen, dat de locomotief en wagens schok- kende over bet complex der 5 c. M. dikke planken heenredeu. Door d*n Sens der wielen zijn de .planken langs de rails afgeknepen. De reizigers werden door elkander gestooten en geschud. Ont- sporing had gelukkig niet plaats. Of men hier te doen heeft met een dronken- mansschandaal van lotelingen (het was te Rhoon lootjesdag geweest,) dan wel met een laaghartige streek van onverlaten, die veler leven in gevaar brachten, zullen misschien politie en justitie uit- maken. Een uitgebreid onderzoek is aangevangeD. De Zw. Ct. meldt uit Zwolle Nadat sedert Vrijdag voor eeu week voor zoover bekend een tiental portemonnaies met geld waren ontrold aan verschillende personen, is men er gisterenmorgen op de Vischmarkt in geslaagd de 7jarige E. R,, terwijl zij eeu portemonnaie met geld uit den achterzak van mej. M. wegnam en daarmede op den loop ging, nog op het Roodetoren- plein te arresteeren. Zij werd naar het politiebureau gebracht. Bij een onderzoek, in het huis van het kind gehouden, werden een twaalftal portemonnaies en twee koralenbeurzen met zilveren kuippen in beslag genomen. De meesten daai van zijn voigens opgave der 7jarige R. door haar outvreemd aan de Visch markt en Groote Markt en met het daarin aanwezige geld aan haar rnoeder gegeven. Enkele echter zijn door een oudere zuster en broeder aan de rnoeder gegeven. Onder de reeds herkende portemonnaies is er een, die reeds in Mei 1903 met f 6 inhoud als verloren was aangegeven. Ook de 9jarige broer heeft bekend een paar portemonnaies met geld aan de Vischmarkt te hebben gerold en daarna aan zijn rnoeder te hebben gegeven. De rnoeder kende de herkomst der portemonnaies. De ramp wan Urk. Men schrijft uit Urk Hebt ge den storm gehoord in den nacht van 5 op 6 October j. 1. Zijt ge misschien gewekt door 't rammelen van jalouzieen of 't bulderen in den schoorsteen Wellicht hebben enkelen gedacht, hoe het buiten hun zou zijn, wellicht ook enkelen aan hen, die op zee nog waren, aan de arme visschers die hun dagelijksch brood op de baren moeten verdienen. Maar wij, die op het eiland wonen, wij hebben het meege- maakt. Wij hebben den kommer en angst op de gezichten der vrouwen gezien, als zij's mor- gens vroeg over 't eiland liepen, elkaar naar berichten vragend, waarvan zij zelveu wisten dat zij hen toch nog niet konden bereiken. De eerste telegrammen komen, slechts sprekend van behouden aankomsttoen een wanklank z/Een schuit gestrand, de bemanning gered De telegrambode komt wederom buiten, doch waarheen richt hij tbaus zijn schreden Het is naar het huis van den predikant. Aan hem de moeilijke taak om de verliezen van menschen- levens aan de naastbestaanden mede te deelen. Vrouwen scholen voor zijn deur te zamen. Daar zien ze hem met somber gelaat naar buiten treden. Ze vragen hem, houden hem vast aan zijn jasWaarheen? waarheen? //Goddank mijn deur voorbij I" zucht de een. //Hij slaat de straat, waar ik woon, niet in denkt de andere. Ziet daar gaat hij binnen 't Is om aan een vader 't verlies van zijn zoon te berichten. Uren gaan voorbij, berichten komen van behouden aankomst, doch ook helaas telegram- men bij den predikant, hem de zware taak op de schouders leggend aan een weduwe de doods- tijding te brengen van haar eenigen kostwinner, aan een jpnge vrouw het verdrinkeu te melden van haar man. 't Wordt middag. Nog zijn tal van vrouwen in onrustvan tien schepen nog geen bericht. Vrouwen loopeu handenwringend heen en weer. Weer een telegram en het aan tal schepen, waarvan men nog niets weet, vermindert tot zes tot vier tot twee 't Wordt avond en nog geen bericht van deze laatste twee. Kunt ge u een voorstelling maken, hoe deze vrouwen, deze moeders den nacht doorbrengen De nieuwe morgen komt, weer nog geen tijding. Men hoort fluisteren van schuiten die omge- slagen zijn en drijvende in de Noordzee gezien zijn. Daar komt een stoere visscher thuis. Hij is de man van haar, wier beide broeders de schippers waren van de twee vermiste vaar- tuigen en men ziet hethij heeft geen goede tijding te brengen, Zijn anders zoo vroolijk gelaat staat somber, hij kan slechts mededeelen wie de schuiten drijvend zagen. Helaas! voor hen geen hoop meer Veertien menschen van dlt eiland hebben 't leven bij dezen storm gelaten. Zes weduwen jpn 10 kinders zijn broodeloos. Ik zou u aandoenlijke tafereelen kunnen schetsen van een jonge rnoeder, die zoo juist haar tweede kindje kreeg, of vaii een die spoedig haar derde verwacht, of zou ik spreken van haar die in de bitterste armoede met vijf kindertjes achter blijft Waartoe nog verder te vertellen en te spreken van die beide oppassende jongens van die weduwe, die door spaarzaamkeid en noeste vlijt zich een eigen hotter veroverd hadden om zoo voor hun rnoeder te kunnen zorgen, voor hun rnoeder, voor wie nu alles weg is, of zou ja waartoe dit alles? Wij weten alien dat hier hulp dringend noodig is. Op het eiland Urk heeft zich een commissie gevormd, om geld in te zamelen voor de weduwen en weezen der bij de zeeramp in de vorige week omgekomen visschers. De visschersbe- volking aldaar niet kan meer hulp verleenen, dan ze reeds doet, maar de nood is daarmede niet gelenigd. Een gevaarlijk persoonlje Vrijdagavoud werd op den Dam te Amsterdam een als heer gekleed persoon door de politie in verzekerde bewaring gesteld, omdat hij daar anar- chistische redevoeringeu hield, waardoor een volks- oploop ontstond. Nauwelijks was de man evenwel opgesloten of hij wist te ontvluchten en slaagde er in de elec- trische tram te bereiken, waarmede hij naar Haarlem reisde. Hier bleef hij evenwel niet, doch nam de laatste stoomtram naar Leiden. Nabrj Lisse be- gon de man, die reeds door zijn zonderlinge manieren de aandacht getrokken had, met een revolver te spelen. Op de vraag van den conducteur, wat dat beteekenen moest, antwoordde het gevaarlijk heerschap hrutaal «rWel, ik ben anarchist en ben op reis naar Den Haag om Minister Kuyper voor zijn //kop" te schieten." tfEn waarom P" vroeg de conducteur kalm aan den man, die nog altjjd met de revolver zat te spelen. /Omdat die kerel de menschen in armoede heeft gedompeld door zijn stakiugswetten en ik zal niet missen ook, hoor," verzekerde hij den trambeambte. Intusschen was de tram Lisse genaderd en verliet de conducteur den vreemden reiziger, om spoedig, vergezeld van den politiedienaar Vermolen, weder bij hem terug te keeren. Op dat oogenblik had de zonderling de revolver in zijn binnenzak gestoken en wilde hij het doen voorkomen, alsof hij geen wapen bezat. Doch de veldwachter wist wel beterzonder aarzeleu pakte hij den anarchist beet en haalde weldra het vuurwapen te voorschijn, dat met 6 scherpe patronen geladen bleek te zijn. De man werd vervolgens in verzekerde bewaring gesteld en Zaterdag naar Haarlem vervoerd, waar hij des middags door den rechter-commissaris aan een scherp verhoor werd onderworpen. Tijdeus zijn overbrenging van Lisse naar het paleis van j ostitis aldaar deed de man aan de politie hetzelfde verhaal als aan den conducteur. Na het verhoor is de man naar het buis van bewaring overgebracht. Hij zal nu zeer waarschijnlijk daar hij zonder middeleu van bestaan is ter zake van land- looperij en het drageu van verboden wapenen worden veroordeeld. Nader is nog aan het licht gekomen, dat de man is genaamd Jacobus Vau G., van beroep wever en geboren te Tilburg. Door de Belgische politie is de man over de grens gezet omdat hij te Mechelen uit een winkel een jas stal, die hij aan een ongelukkig man gaf, die zijn medelijilen had opgewekt. Blijkbaar heeft men dus hier te doen met; iemand, die niet geheel toerekenbaar is, maar daardoor dan ook des te gevaarlijker voor de maatschappij. (H. D.) Hoe Amerikaansche nabobs spelen. De rijke Amerikaneu zijn weer teruggekeerd van hun vacantie-uitstapjes en, wanneer zij vertellen wat zij beleefd hebben, hoort men vele fabelachtige geschiedenissen. De Ameriksansche millionairs behoeven nu juist niet spaarzaam met hun geld te zijn, doch hun zucht geld te verkwisten wordt nog menigmaal tot een manie. Voor eenige weken verloor John W. Gates, een bekend New-Torksch millionair, in vijf uren bij het spel 340,000 gulden, of het maar niets was. Mr. Gates was door het verlies van dit vermogen zoo weinig opgewonden, alsof het om een dubbeltje ging. Het kon hem weinig schelen, want hij hield nog 80 millioen gulden over. Het spel, waarin hij deze som verloor, heet //Pharao" en is als opium voor iederen echten speler. Een ander won bij dit spel eerst 120,000 en toen nog 200,000 gulden, doch den derden dag verloor hij alles wat hij gewonnen had en nog 120,000 gulden daarbij. Een derde Amerikaan sloeg het record van het aantal der weddenschappen, bij het spel aangegaan. Hij deed er meer dan 70 per dag, en vloog van de eene tafel naar de andere, de handen met goud gevuld, dat hij op de kaarten liet rollen. Hij ging meer dan 70 weddenschappen aan en verloor 1,600,000 gulden, wat een heel aardige nitgave is voor een vacantiedag. Directie H. WANNYN. Zondag 16 October a. s., te 2 uur, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen, vijfde opvoering van UJE VLEDJERJUTJIS, zangspel in drie bedrijven, naar het Eransch //La Chauve-Souris," van Henri Meilhac en Ludovic Halevy door Paul Ferrier, rnuziek van Johann Strauss, ver- taald door A. L. van den Heuvel. Grooten Schouwburg te Gent. Directie: EUG. DEJARD1N. Zondag 16 Oct. a. s., te 1 s/4 u., dagvoorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Herodi- <Xde, opera in 4 bedrijven en 7 tefereelen, van P. Milliet en H. Gremont, muziek van J. Massenet. ZEETIJDINGEN. Van 12 tot en met 13 Oct. B I Van 12 tot en met 13 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 55 binuenvaartuigen op-en 44 afgeschut door de Westsl. 10 op-en 11 afgeschut. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 15 October 5.48 6.9 Zondag 16 6.88 7.14 Maandag 17 n 7.51 8.34 Dinsdag 18 9.20 10.1 Woensdag 19 10.39 11.11 Donderdag 20 a 11.89 Vrjjdag 21 u 0.1 12.21 De mensch is iederen dag zijns levens aan vele ziekten blootgesteld. De eene ziekte heeft een min of meer kwaadaardig karakter dan de andere. Doch eeu der gevaariijkste ziekten die het mee8t gekend is, is de pleuris, niet alleen dat de ziekte op zich zelf zoo gevaarlijk is maar de gevolgen dezer ziekte zijn het. Deze ziekte begint met eene lusteloosheid en vermagering en men heeft koude rillingen. Vervolgens heeft men koorts, steken in de zijde, de ademhaling wordt moeilijk. De borstholte zet zich uit, het hart is verplaatst. Zuoals men dus ziet is tot her- stelling dezer ziekte eene degelijke behaudeliug noodig. De heer A. de Bruin, Mr. Schoeumaker te Wijngaarden, prov. Zuid-Holland, heeft ook de pleuris gehad en was hiervan geuezen, doch het terug bekomen der krachten was niet zoo gemak- kelijk. Slechts zeven en twintig jaren oud zijnde was alle hoop tot herstel volstrekt nog niet verloren, alhoewel hij vele geneesmiddelen tot versterking en tot opbeuring der krachten tevergeefs had aangewend, schepte hij nog moed in de behandeling met de Pink Pillen. Hij heeft ze dan ook, zoo als hij oulangs aan onzeo verslaggevermededeelde met succes gebruikt, want sedert twee jaren was hij lijdende geweest aan de gevolgen van de pleuris en na vier doozen Pink Pillen gebruikt te hebben was hij geheel en al hersteld en verricht weder met lust zijue dagelijksche werkzaamheden. Uitgeputte maunen, vermoeid door overdreven arbeid eu het nawerken, wacht niet, neemt de Pink Pillen die U zullen herstelleu en die U terstond zullen versterken. De Pink Pillen hebben duizende genezingen bewerkstelligd. Het is logisch dat als zij anderen genezen hebben, zij U ook zullen genezen. Prijs /1,75 de doos f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilik, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. YAN OVERBEEKE— LEUNIS, Westkolkstraat. [MelkvoedselyoorKinderenenZieken. Door dezf-n be.tuig ik mijn (lank aan de Algem. Paar den- \en Veeverzekering-Maatschappij te Zwolle, agent Alph. Dieters voor de coulante en vlugge afwikkeling der schade van mijn gestorven paard. Eveneens van wege de lage en vaste premieu ver- dient deze Maatschappij alle aanbeveling. Wed. P. VAN DAMME. Hontenisse, den 27 Sept. 1904. Het Bestuur is gedwongen door den ongunstigen toestarid der financien, ten- gevolge van het noodzakelijk aanschaffen van vele instrumenten en het herstellen van eenige ouden, waardoor thans een en ander in goeden staat is en het aantal muzikanten voldoende is aange- vuld door jonge krachten, een beroep te doen op de goedwiliigen voor dit oude gezelschap om financiGelen steun, daar zonder meerderen steun het gezelschap onmogelijk kan blijven bestaan. Kennisgevingen van lidmaatschap als donateur of verhooging van contributie worden beleefdelijk ingewacht bij de bestuursleden. Ter Neuzen, October 1904. M. EIJKE, Voorzitter. P. J. VERSLUIJS, Vice-Voorzitter, A. V1SSER, 1 CHR. F. KKERSEMAKER, C. L. KESREKE, J. DE VOS, A. G. J. F. SCHVGEN VAN LEEUWEN, Becretaris-Peuningmeester. Stichten eerier afdeeling „Axelder Afaatschappy tot bevordering van Landhoaw en Veeteelt in Zeeland. Commissariesen. Allen, die nog geen lid zijn van de afdeeling Hulst der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, en belang stellen in de oprichting van eeneafdeeling Axel", worden uitgenoodigd ter ledeuverga- dering te komen op Zatertlag, den 15 October* a. s., des nam. 3 ure, ten huize van mej. de wed. L. B. A. Rolff, te Axel. Namens de Commissie, PH. J. VAN D1XHOORN, Axel, 11 Oct. 1904. Voorz. Mir1:115 LTRii is iederen Qinseiag T Vuz. u v,u 's mor- gens 9 tot 's o Noordstraat 34. Onvermogendei ir i' Consuiteeren, •I s behandeld. O N Z E JANSEN TILANUS, Friezenveen. j Yerknjgbaar te Ter Neuzen bij c VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. lour Ter uc^n i 12 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen 13 idem Golfer 1066 idem Duits. s.s. Enak 346 Skien Wan Te> leuien t 12 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen Voor Client 12 Deen. s.s. Frisia 4812 Riga Eng. s.s. Naparima 4668 Wilmington idem Don 2658 Goole 13 idem Sea Gull 2?62 Londen Duits. s.s. Ilsensteiu 4271 St. Petersb. Eng. s.s. Truro 3366 Hull idem Emden 2226 Goole Van L cut i 12 Eng. s.s. Colne 2475 Goole idem Hero 2194 Hull idem Sea Hound 3085 Londen 13 idem Avocet 3984 Antwerpen Voor Selzaete 13 Duits. zeel. Nation 2264 Skien stukg. ledig 1 idem stukg. hout katoen stukg. idem hout stukg. idem stukg. idem idem idem hout if u h vk-'-v.: v.;.;- - -■ - Systeem: Prof. Dr. G. JAEGER, I dragen voortaan neven- staand gedeponeerd merk dla etiquet. Bij aan vraag geven wij gaarn© de namen der verkoopers op.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 2