Fader Bericht. De Caroussel van F. Janvier Nagekomen Advertentie. van vervo Middefen e r. Door het gedruisch der raderen van het rijtuig werd zij weer tot bewustzijn geroepen, want een oogenblik had zij haar zinnen ver- loren. Mijn God En de gedachte, dat een nieuw ongeluk on- vermijdelijk was, gaf haar tegenwoordigheid van geest terng. Terwijl zij een tweeden doordringenden kreet slaakte, vloog zij naar den afsluitboom. Men hoorde een schok het gevaar was van dien kant afgewend. De wachteres had haar plicht vervuld-; de moeder viel op de knieen en hief haar handen ten hemel. Haar man had het vreeselijke geraden. Over zijn geheele lichaam bevend, doodsbleek van angst, had hij er ook eerst aan gedacht zijn kind te hulp te Snellen. Maar de onverbiddelijke plicht had hem helaas op zijn post genageld. Bovendien ontbrak de tjjd Hij zwaaide uit alle kracht met zijn ont- plooide vlag, om den trein te doen stilhouden, maar het was te laat. Op dit oogenblik reeds snorde de trein met donderend geraas voorbij en de arme man zelf viel op zijn beurt met een ontzettenden angstkreet versuft ter aarde. Spoedig had hij echter zijn tegenwoordigheid van geest terug. Hij stond op en liep naar zijn vrouw. Hij begreep, dat zij zijn zorg en troost noodig had. Zij zag hem met verdwaasden blik aankomen. Maar plotseling slaakte zij eenkreet van vreugde en ineens was zij op, buiten zichzelf van vreugde. Op eenigen afstand zag zij den wegwerker aankomen, die haar kind in de armen droeg. Het was echter niet gruwelijk verminkt, maar spartelde vrooltjk in de armen van den man. Hij mankeert niets zei de wegwerker toen hij bij de ouders was. Toen ik uw angstkreet hoorde, riep ik den kleine en hij kwam bij mij aan den anderen kant der haag Drommels, het was tijd hoog tijd maar enfin, hij is gered De moeder omhelsde weenende haar kind en vader Pacou zwoer, nooit meer de afsluitboomen open te laten. Gemeenteraad van Ter Neuzen. IN(iEZQNDEN S T UK K E N. eens de subsidie-quesiie. itlet menschen, voor wie betalen geen of geen al te groot bezwaar is, heeft de ge meente in deze niet te maken. Daarvoor is bet ziekenhuis buiten de Axelsche poort. komt eerst Maandagavond en zal Dins- dagwoopmirfdaigj openen. Abonnementen f 1,— per persoon. Gfreenwich-trjd. Spoorweg Ter Neuzen Gent. Tan Ter Neuzen over St. Nicolaas naar Gent. Spoorweg Ter Neuzen—Mechelen. Vergadering van Donderdag 15 September 1904. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, Grenu, Dees, Van de Velde, De Jonge en Versluijs. Afwezig de heeren De Feijter, Harte, Wieland, Visser, Van Deinse en Van Dale. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. De Voorzitter sehorst de openbare vergadering, weike overgaat in eene zitting met gesloten deuren. Bij bet weder openbaar worden der vergadering is ook de heer De Feijter aanwezig. De Voorzitter stelt aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland. d.d. 2 Sept. 1904, waarnevens van het bewijs huuner goed- keuring voorzien wordt teruggezonden een exemplaar van het eerste suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1904. Aangenomen voor kennisgeving. 1». Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 19 Aug, 1904, waarnevens van het bewijs hunner goedkeuring voorzien een exemplaar van het kohier der schoolgelden voor het derde kwartaal 1904. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van mej. L. M. E. van de Sande, weike onder vriendelijke dankzegging voor de benoeming tot onder - wijzeres bij het herhalingsonderwijs bericht, dat die benoeming door haar gaarne wordt aangenomen. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een circulaire van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van HoogezandSappemeer, waarbij wordt toegezon- den, met beleefd verzoek daaraan steun te willen verleenen, een adres aan Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zaken tot wijziging van art. 245 der gemeentewet, in dien zien dat de inkomsten uit een betrekkingberoep of bedrijf, in die ge- n eente worden bela9t, waar ze worden verkreyenen dat alle andere inkomsten, hoe ook genaamd, in de gemeente van het hoofdverb!ijf moeten worden aangeslagenmet dien verstande, dat de hoogte der progr ssiein iedere gemeente van aanslag, wordt berekend naar het totaal-inkomen van den belasting- scliuldige, en dat het al of niet aanwezig zijn tot uitoefening van een betrekking, beroep of bedrijf, alsmede het persoonlijk uitoefenen, buiten beschouwing blijft. Zoodoende zou, naar bescheiden meening der Kamer, de belasting, zooals 't behoort, slechts enkelvoudig worden ge- hevenzij zou meer gelijkmatig en redelijk zijn, en de tegemoetkoming van de gemeentezorgen, voor vele gemeenten, die daarop aanspraak mogen maken, bevorderen. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor, dit adres, als zijnde gesteld op ongezegeld papier, ter zijde teleggen. De heer Versluijs, zich met de strekking van het adres kunnende vereenigen, was er wel voor, daaraan adhaesie te verleenen. De Voorzitter betoogt dat de Eaad, omdat het adres niet gezegeld is, daarop niet kan beschikken, maar indien hij dat wenscht, kan wel een zelfstandig adres omtrent deze zaak worden gezonden. De heer Van den Hoek zou aan de Kamer van Hoogezand willen meedeelen, waarom het adres niet in behandeling wordt genomen; wellicht dat de Kamer er dan aanieiding in vindt om een gezegeld adres in te zenden. De heer De Jonge kan zich wel mot de woorden van den heer Versluijs vereenigen. Hij zou ook wel wenscheu dat art. 245 der gemeentewet veranderd werd. Van dat artikel lieeft de gemeente, door het vervailen der vroegere progressie bittere ervaring ondervonden en spreker zou gaarne zien, dat men weer tot de vroegere vooideeliger heffing kon ierug- keeren. De Voorzitter merkt op, dat hetgeen de heer De Jonge bedoelt niet bij art. 245 der gemeentewet is oinschreven, dat handelt over de forensen, d. w. z. de personen die in de gemeente zaken doen, maar elders wonen. De heer De Jonge Dan is het zeker art. 243 dat ik bedoel ik heb het oog op de progressie voor de aanslagen. De Voorzitter gelooft, dat de in het adres bedoelde kwestie albier nog geen moeilijkheden heeft opgeleverd. Er zijn iieden, die elders wonen, doch hier meer dan 90 dagen per jaar vertoeven voor het uitoefenen hunner zaak, aangeslagen in de plaatselijke inkomstenbelasting. Dat gaat dus "goed. De heer Versluijs meent dat in het adres bedoeld wordt de wet zoodanig te veranderen, dat het mogelijk is personen aan te slaan voor het voile bedrag dat zij uit eene zaakt verdienen, ook al houden zij daar geen verblijf, zooals bij- voorbeeld hier het geval is met de firrna Little Johnston. Na nog enkele opmerkingen wordt met algemeene stemmen besioten in deze een zelfstandig adres tot den Minister van Binnenlandsche Zaken te richten. e1 De Voorzitter doet mededeeling van een rapport van het bestnur der braudweer. waaruit biijkt dat spuit A na de hrrstelling op 16 Aug. 1.1, is beproefd en goed voldeed; de straal was nu 28 a 29 meter ver. Voorts is ingekomen een rapport van dat college, omtrent de herstelde spuit B, weike op 1 Sept. is beproefd en ten zeerste voldeed. Deze maakte een straal van 30 a 32 meter. Do reparatie is dus naar wensch afgeloopen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland. dd. 19 Aug. 1904, waarnevens wordt teruggezonden het raads- besluit van 4 Aug. j.l. tot wijziging der begrooting voor 1904, verzoekende dit te wijzigeu, daar een post van ont- vangsten, gcboekt volgens art. 10 der wet van 24 Mei 1897 Stbl. no. 156, moet vermeld worden volgens art. i der wet' De Voorzitter deelt mede dat dit per abuis in het besluit is vermeld en stelt voor de wijziging der begrooting opnieuw vast te stellen. Aldus z. h. s. besioten. Een kennisgeving van L. Moes, waarbij deze bedankt voor het lidmaatschap der keuringscommissie voor de paarden- en veemarkt. Op voorstel van den Voorzitter woidt besioten aan den heer L Moes eervol ontsiag te verleenen, onder dankbetuigim* voor de der gemeente bewezen diensten. Z. h. s. nidus besioten. De Voorzitter deelt mede dat nu moet voorzien worden in de vacature in de keuringscommissie, ontstaan door het ontsjag van den heer L. Moes, maar dat ook nog moet aangcvuld worden de vacature ontstaan door het bedanken van den heer L. L. M. de Moor, in wiens plants het reserve lid, de heer P. J. Martens, reeds is opgetreden. Nog is plaat vangend lid de heer J. A. Donzo. In de opengevallen plaatsen worden met algemeene stemmen benoemd de heeren J. A. Donze en P. J. Martens. Tot plaatsvervangend lid wordt voorts bij eerste stemming benoemd de heer L Dieleman Jz. met 5 stemmen. Verder zijn uitgobracht op de heeren W. van Tatenhove 3, L. Dekker 3 en M. de Putter 1 stem. 2 briefjes zijn bianco. Bij de tweede vrije stemming voor een tweede plaatsver- vangend lid worien uitgebraeht op de heeren W. van Taten hove 4, L. Dekker 3 en Jac. Jurrij 1 stem. Bij de herstemming worden aisnu 4 stemmen uitgebraeht op ieder der heeren L. Dekker en W. van Tatenhove, waar- na eerstgenoomde door het lot gekozen wordt verklaard. Aan de benoemden zal hiervan kennis worden gegeven. Bemerkingen van den Minister van Binnenlandsche zaken op de verordening tot heffing van schoolge/d. De Voorzitter doet mededeeling van eene missive van Ged. Staten van Zeeland, dd. 19 Aug. 1901, waarnevens wordt toegezonden een schrijven van den Minister van Binnenlandsche zaken d.d. 10 Aug. j 1., met verzoek de door den Minister verlangde wijzigingen te bevorderen en de verlangde in- lichtingen, voor zoover het 't gemeentebestuur aanbelangt, te verstrekken. Het schrijven van Z.Exc. lnidt als volgt Ter beoordeeling der schooigeidregeling te Ter Neuzen, zal ik gaarne ontvangen eene berekening van de kosten weike per leerling en per jaar of cursus ten laste dier ge meente blijven, afzonderlijk voor het gewoon Lager Onder- wijs, het herhalingsonderwijs, het onderwijs aan de avond- sciiolen en het meer uitgebreid lager onderwijs. Wanneer het onderwijs slechts gedurende een gedeelte van het jaar wordt gegeven, is te vermelden over hoeveel maanden het ioopt. Verder behooren geen voorwaarden te worden gesteld als in art. 5, laatste lid, in verband met art. 1, laatste lid, der hefiingsverordening voor de toelating van onvermogenden. Wenscht de Raad in het belang van het onderwijs de toe lating van zoodanige leerlingen tot het meer uitgebreid lager onderwijs aan voorwaarden te verbinden, dan zijn te dezer zake bepalingen op te neroen in de verordening regeiende het lager onderwijs, doch niet in die regeiende het schoolgeld. yervolgens schijnt het laatste lid van art. 3 van hot heffingsbesluit overbodig en zijn artikelen 9 en 10 als be trekking hebbende op de invordering, naar de invorderings- verordening over te brengen. Ten slotte trekt het mijne aandaciit, dat het schoolgeld voor het herhalingsonderwijs voor meisjes bij inkomen van f 950 tot j 1000 nog slechts het wetlelijke minimum van 20 cent per maand bedraagt. in verband hiermede gelieve uw college mij mede te deelen hoe het herhalingsonderwijs voor vrouwelijke en ook dat voor mannelijke leerlingen is geregeld. De Voorzitter deelt mede dat de berekeniDgen die gevraagd worden door Burg, en Weth. zullen worden verstrekt, die daartoe de begrootingen zullen raadplegen. Voorts stelien Burg, en Weth. voor, tegemoet te komen aan de verschiiiende bemerkingen van den Minister. De door den Minister gewenschte wijzigingen, die voor- namelijk verplaatsing en ook het vervalleu eener op verzoek van Gedop. Staten opgenon.en bepaling bedoelen, worden achtereenvolgens z. h. s. en daarna de verordening op de heffing en die op de invordering van schoolgeld met alge meene stemmen aangenomen. Verder wordt eveneens met algemeene stemmen goedge keurd de inlassching van de bepaling op het^toelaten van min- en onvermogende kinderen tot het meer uitgebreid lager onder wijs, (biijken van goeden aanleg en getrouw schoolbezoek) die uit de hefiingsverordening is vervailen, in de verordening tot regeling van het lager oudenvijs. 3. Verzoek van J. J. Israel voor ontstag als onderioijzer. De Voorzitter deelt mede een schrijven van den heer J. J. Israel, die wegens zijue benoeming aan school A te VlLsingen, verzoekt ontslagen te worden als onderwijzer aan school C alhi'er. tegen I Nov. a. s. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt besioten adressant eervol ontsiag te verleenen tegen 1 Dec. a. s. Vervolgens worden Burg, en Weth. gemachtigd eene op- roeping te doen van soilicitanten naar de openvallende be trekking, om zoo spoedig mogeiijk in dienst te treden, en het bezit der akte voor vak j, vrije- en ordeoefeningen, voor hen verplichtend te stelien. 4. Omvraag. a. De heer De Jonge zon, nu de Raad besioten heeft zich reehtstreeks te wenden tot den Minister van Binnen landsche Zaken met een verzoek tot wijziging van art. 245 der gemeentewet, tevens ook de aandacht willen vestigen op art. 243, waarin het heffingspercentage voor den Hoof delijken Omslag, wordt geregeld, opdat wij weer de oude, voor de gemeente voordeeiige en ook biliijke heffing zonden knnnen terugkrijgen. Door de nieuwe regeling bleven de inkomens beneden 2000 bf ongeveer gelijk, bf vermeerderd, terwijl de hoogere inkomens aanzienlijke vermindering ver- kregen. De Voorzitter geeft in overweging deze zaak, die wel eens nader onderzocht behoeft te worden, aan fe houden, opdat Burg, en Weth. in de gelegeuheid zouden zijn daaromtrent advies uit te brengen en dan ook het zenden van het adres betreffende art. 245 zoolang op te schorten. De heer De JoDge neemt daarmee genoegen, waarna z. h. s. aldus wordt besioten. b. De heer Versluijs brengt in herinnering de aauvraag van J. F. Burnt om grond in erfpaeht, om te dienen als stoep voor zijn huis in de Dijkstraat, waarop de beslissing is verdaagd, in afwachting van een voorstel tot nadere rege ling der crfpachten. Spreker heeft echter nog dezen morgen opgemerkt, dat het er daar nu maar vuil bij ligtvoorts stroomt bij 1-egen het water in de kelder. Kon de stoep gemaakt worden dan was het klaar. Is het niet mogelijk vraagt spreker de grond voorloopig uit te geven, onder later door den liaad te stellen voorwaarden De Voorzitter Ais de heer Burm daartegen geen bezwaar heeft kan dit wel. De heer Van den Hoek Mits hij dan daarvan voorloopig een onderhandseh contract teekent, dan heb ik ook geen bezwaar. Ik wil gelooven dat het er daar nu wel onooglijk uitziet, maar dat het water in den kelder Ioopt is tock eicen schuld. De heer Moes is het daarmde etna. Besioten wordt aan den heer Burm onder nader vast te stellen bepalingen de gevraagde strook grond in erfpaeht uit te geven onder voorwaarde dat daarvan voorloopig eene on- derhandsche akte wordt gesloten, en adressant van 's Raads beslissing kennis te geven. De Voorzitter sluit de vergadering. Door het praten met verschiiiende personen over de ziekenhuis-questie, ontdekte ik hoe bij sommigen zonder- linge denkbeelden bestaan over het geven van geldelijke toeiagen aan particuliere vereenigingen. Nu vindt men in den regel dat royaal zijn met ander mans duiten by lui die niet gaarne zelf in den zak I. en ol als het bijv. de gemeentekas betreft bij hen, die met te veel aan die kas bijdragen. Ik zee, in den regel want ik 'zelf behoor, helaas, niet tot de hoogst aangeslagenen in de gemeentebelasting en toch ben ik zeer sterk tegen het geven van gelden uit de algemeene kas, indien niet bepaald is gebleken dat nfedebrengt 18 &emeentebelang het Goede sier maken ten koste van ander mans beurs is door alle tijden been hoogst onfatsoenlijk gevonden. v 4 a2r a jde RiJks- Gemeentekas betrof of betreft dan werd of wordt het geweten van velen op eens verbazend ruim. Natuurlijk wil men dit niet erkennen. Integendeel men tracht te bewijzen dat de greep in de algemeene kas geschiedt niet alleen voor een zeer nuttige zaak, doch ook werkelijk in het algemeen beiang. Als men dan getracht heeft dit te doen, is men zeer content. Dan is men gerust. Dan maakt men zich zelf wijs, dat men een mooi bewijs heeft geleverd, dat men gelijk heeft en dat alles wat anderen er tegen aan- voeren onzin is. -Ja,waarlijk, met het algemeen belang wordt soms ergeilijk gescharreld. Het is immers geen kunst om alles er nog wat voor te stellen als algemeen beiang! hr is eene zaak, weike steeds en overal is beschouwd behandeld als eene zaak van werkelijk algemeen Dit is de zorg voor onze met zeer weinig aardsche goederen bedeelde medemenschen. Zegt niet zelfs de Grondwet dat het Armbestuur een ondei werp is van aanhoudende zorg der regeering Indien nu bijv. een gemeentebestuur geldelijken'steiin verieent aan eene vereeniging wier doel gericht is op het verzachten van het lot van de proletariers niet alleen maar ook van hen, die iets minder laag staan op den ladder van den maatschappelijken welstandwanneer een gemeentebestuur dergelijke vereeniging steunde, dan u ze£§en da' h®' handelt in het algemeen belang. do lp nU vereeniging voor ziekenverpieging dat Heeft zij dat zelfs maar als bij- of nevendoei Neen en nog eens neen I Want al mocht misschien die bedoeling bij sommige oprichters hebben bestaan, ja al hadden werkelijk alien die bedoeling oorspronkelijk gehad (hetgeen trouwens volstrekt met zoo is) dan zijn de omstandigheden zoo geworden dat er hoegenaamd geen sprake meer van kan zijn in deze vereeniging te zien eene vereeniging, weike steeds en te alien tijde hare hulp kan verleenen aan den minder gefortuneerde of den volkomen arme, dat er niet aan gedacht kan worden deze vereeniging te beschouwen als gericht op het algemeen belang. Deze vereeniging heeft de bevordering van het alge meen belang noch als hoofd- noch als nevendoei. Hiervoor deugt de geheele opzet niet of liever hier mede is de geheele opzet in strijd. Stelligdeze vereeniging heeft ten doel verpleging van zieken, ongeacht geloof, stand of rang. Ik onderschrijf dit gaarne als men er tenminste bijvoegt_)«-•>4-ii hetaliug". Hier zit de kneep. Het laagste tarief is niet minder dan £en gulden per dag. Ik vraag, met den heer Van den Hoek, weike werkman, om niet eens van anderen te spreken, kan dat betalen //Het gaat hier juist" schreef ik in mijn. vorig artikel, »°m het belang van menschen die niet of zeer be- //zwaarlijk kunnen betalen en wier opname in eene //inrichting toch bepaald noodig is". Laat men toch eerlijk en rondweg bekennen dat men niet alleen liever een verpleegde ziet, die bijv. 3, dan een die slechts 1 per dag kan betalenmaar ook dat de financieele positie van dien aard is, dat men aan meer betalenden noodzakelijk de voorkeur moet geven. Het is toch al te gek het anders te willen voorstellen. Kan het ziekenhuis dan niet zeer nuttig zijn ook voor den minderen man, werd mij een paar malen gevraagd. Maar natuurlijk. Het komt niet in mij op dit te betwisten. Dat is evenwel thans de vraag niet. Wanneer de vereeniging zich laat betalen voor hare diensten, dan verkoopt ze haren arbeid, zooals een win- kelier zijne waren verkoopt. Als die winkelier nu en dan een armeren natuur- genoot wat goedkooper helpt, zal hij dan zeggen //zie //eens, hoe ik het algemeen belang bevorder ik moet //noodig wat subsidie vragen aan de gemeente P" Welk vertrouwen mag gesteld worden in het verstandig beleid van personen, die op zoo'n zbnderlinge manier de zaak hebben aangepakt, gaat mij, als particulier, niet aan. Maar dat een gemeenteraad kalmweg, zonder het eischen van bepaalde degeiijke waarborgen zou afgaan op de beloften eener vereeniging, waarop geen verhaal is het is toch zeker wel wat dwaas dit te veronder- stellen. Wanneer de ziekenhuisheeren zooveel vertrouwen hebben in hunne //affaire", welk bezwaar kan er dan toch bij hen bestaan om zich persoonlijk borg te stellen ten behoeve der gemeente voor de nauwkeurige naleving der voorwaarden, waaronder eene subsidie zou kunnen worden verleend. Dat die voorwaarden nog al streng zouden moeten zijn, spreekt van zelf, en het zich tot borg stellen voor de naleving daarvan zou ook niet met een praatje moeten afloopen. De ziekenhuisvereeniging is eene vereeniging met rechtspersoonlij kheid. Er bestaat dus, volgens mij gegeven inlichtingen, geen persoonlijke aansprakelijkheid der leden. Aange- sproken kan niets anders worden dan de //bezittingen", het //kapitaal der vereeniging". Wat nu zijn die //bezittingen", wat nu is dat //kapitaal"? Nog eens als er sprake kan zijn van subsidie laten de ziekenhuisheeren of alleen maar de //leiders der Bijvoorbeeld. In het comite had iangen tijd geen der dokters zitting. Zij zijn er eerst bijgehaald toen ailes reeds zoo goed als vaststond. Is het niet ieder vulle hier een woord in naar verkiezing dergelijke inrichting in het leven te roepen, zonder dat men zekerheid had het geld te kunnen krijgen Zoo is er nog veel meer. beweging" als ik ze zoo eens noemen mag, zich per soonlijk tot borg stellen. 8 p Anders beteekent het stellen van voorwaarden, hoe stieng en in welken vorm ook, niets! Maar dan kan toch de subsidie worden ingetrokken roept zegevierend een subsidieman uit. Wel zeker; maar het is zeer wel mogelijk dat men nfets'heeft.00^'dat intrekken ^egenaamd Want het is te doen om de naleving eener voor- waarde, waarvan op een gegeven oogenblik zeer veel kan afhangenAl trekt men nu londerdmaal de subsidie in, dan krijgt men daarmede toch geen voldoen aan die voorwaarde. Ik stel bijvoorbeeld het geval dat er twee of drie personen „van wege de gemeente" om met den Voor- zittei van de raad te spreken, noodzakelijk en dring-end gTef kan°PvgoeonXeenn hPhhPnYei'eenigillg leg} "Ja' tot onzen grooten spijt hebben we geen bed (of maar e6n bed) beschikbaar". Dat is wel jammer, zegt nn het Gemeentebestuur, Zyn. keeren ?.le Zlck b01'R bebben gesteld en dus zullen wij onze patienten op hun kosten, behoorlijk nier ol elders doen .verplegen. In dezen zin dienen de heeren zich tot borg te stellen. De belastingbetalers willen iets bepaalds voor hun geld; geen simpele beloften, wier nakoming soms juist op een gewichtig oogenblik onmogelijk zou kunnen zijn. Evenwel er zijn in deze voor het geven van subsidie van gemeentewege geen termen en de raadsleden, die daar voor zouden stemmen dienen wel te begrijpen ffebruikPnPvnQne der ge^ente zouden gebruiken voor eene zaak, waarvan het algemeen belans- met is bewezen niet alleen, doch waarvan het vaststaat dat zij met is in het belang van dat deel der bevolking waarmede wij hier juist te doen hebben. In de raadsvergadering, waar de zaak werd besproken, deelde de voorzitter mede dat de gemeente eene inrich- ting voor hjders aan besmettelijke ziekte moest hebben. ih kan met beoordeelen of dit zoo is. c/iTa 18uh4etnZ°0'.dan is ket naar miine opvatting een schande dat het Gemeentebestuur zoo maar kalmpjes weg heeft gedaan alsof het dien plicht niet had llo wat I er is nog eene inrichting aan den Smidswal. Ja, de Voorzitter zelf noemde dat een kot, en de raadsleden spraken het niet tegen. Het zal dus wel zoo zijn. En toch kwam er tot heden geen voorstel om onze gemeente van een behoorlyke inrichting te voorzien, eene gemeente van ruim 9000 zielen, met scheepvaart en druk vreemde- lingen bezoek En men heeft een ruim terrein beschikbaar! Het is waarlijk verbazend. M aar het geld Zoolang de rijke lui dezer gemeente zoo weinig be- j 4^1 J te stellen in de plaats hunner inwoning dat hier nog niets, zegge niets door hun geld is tot stand gebracht, zoolang moet de gemeente zich zien te redden, d. w. z. ze moet leenen, zooals andere gemeenten en zooals dit ook hier reeds zoo dikwijls is geschied. In ieder gevalwij moeten. hier hebben eene inrich ting met alleen voor lijders aan besmettelijke ziekten, doch ook en vooral en ik herhaal het nog eens, opdat ae belangstellende lezer zich hiervan doordringe nvoor menschendie niet of zeer bezwaarlijk kunnen betalen ,/en wier opname in eene inrichting toch bepaald noodig is". Ter Neuzen, 15 Sept. 1904. K. v. Ter Neiizen n. Gent Sluiskil Sluiskil (brug) Philippine Sas van Gent Selzaete G^oinst (vertrek Aank. te Gent (ki. st.) te Gent (gr. st.) a Vertrekt 's Woansdag 5,35 5,43 5,45 5 49 6,00 6,08 6,20 6,58 7,10 8,20 8,28 8,31 8,34 8,47 9,05 9,38 9,52 ol2,00 12,09 12,13 12,18 12,26 12,31 12,43 5,10 5,20 5,23 5,28 5,37 5.42 5,52 om 12 13 uur. 1,25 6,38 v. Gent (gr. st.) n. T. N. 5,25 8,15 Gent (kl. st.) 5,39 8,27 Sel/apte (aank°mst 6,15 9,02 oelzaete (vevtrek 6,20 9,09 Sas van Gent (aank' (vertr. 6,32 9,21 Philippine 6,40 9,30 Sluiskil (brug) 6,44 9,34 Sluiskil 6,47 9,36 Aank. te Ter Neuzen 6,57 9,43 a Deze trein vertrekt des Vrijdags uit Gent om 11,55 «12,00 12,11 12,48 12,51 12,55 1,03 1,11 1,14 1,17 1,25 5,02 5.14 5,47 6,00 6 05 6.15 6,28 6,35 6,40 6,50 8,05 8,13 8,15 8,20 8,29 8,34 8,50 9,23 9,34 7,56 8,08 8,42 8,55 9,00 9,10 9,18 9,23 9,27 9,35 v. Ter Neuzen St. Nicolaas Aank. te Gent (Waes) 7,— 9,40 1,28 5,25 8,18 11,33 2,49 7,09 8,58 12,35 3,29 8,15 v. Ter Neuzen 7,00 Sluiskil 7,06 Axel 7,13 Kijkuit 7,21 Hulst 7,32 Clinge 7,49 St. Gillis 7,59 Aank. te St. Nicolaas 8,10 Vertr. 8,22 Aank. te Mechelen 9,15 a Rijdt alleen des Zondags 9,40 9,48 9,58 10,06 10,18 10,36 10,45 10,54 10,57 11,53 1,28 1,36 1,45 1,53 2,02 2,18 2,26 2,35 3,05 4,04 5,52 6,00 6,09 6,17 6,26 6,42 6,51 7,00 7,17 8,15 tot en met 18 September. a 8,15 8^29 8,43 8,59 9,12 9,17 10,14 V. Mech. n. St. Nic. 6,38 «7,53 St. Nieol. n. T. N. 7,50 8,46 St. Gillis 8,00 Clinge 8,11 9',02 Hulst 8,30 9,13 Kijkuit 8,40 Axel 8,48 Sluiskil 8,57 Aank. te Ter Neuzen 9,05 9|38 a Rijdt alleen des Zondags tot en 10,28 11,40 11,56 12,13 12,38 12,46 12,54 1,02 1,10 1,25 3,10 3,20 3,31 3,48 3,56 4,04 4,12 4,20 6,03 7,25 7,38 7,53 8,10 8,18 8,28 8,36 8,44

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 10