H.H. Landbouwers, Oscar Blondeel, Advertentieo. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Aan de Vrouwen. Polder Beoostenblij benoorden. De Pink Piilen zijn de beon van gezondheid en kracht. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 10 September 1.45 2.6 Zondag 11 u 2.28 2.50 Maandag 12 3.11 3.32 Dinsdag 13 3.54 4.15 Woensdag 14 u 4.37 4.59 Donderdag 15 5.20 5.46 Vrijdag 16 u 6.12 6.41 wendt u tot den fandheelmeester gediplomeerde der Tandheelknndige school van Parijs (de beroemdste Tandheel knndige school van Eixropa) Raadpleging dagelijks van 9 tot 5 nre. Omtrent de schipbreuk van het Neder- landsche zeilschip ,/Adriana Hendrika", kapitein J. Moesker, is door het //Nbl. van het Noorden" aan een brief het volgende ontleend Na den 9den Augustus van Kotha te ziju vertrokken met een lading gezaagd hout naar Yarel bestemd, kregen wij den 12den zware slagzijde die wij echter herstelden. Den 24en Augustus ter hoogte van da Golf van Riga kregen wij stormweer uit het N.N.W. met hooge zeegaug waardoor het schip zoodanig lek geslagen werd dat wij zonder ophouden J 2 uur moesten pompen Wij wilden naar Libau, en stuurden koers voor dichtgereefd stagfok. Den 26sten tegen 4 uur 's namiddags kregen wij lenspomp. Om het tegen den nacht bovengaats te houden, zetten wij het dichtgereefd grootzeil bij. Pas hadden wij dit bijgezet, toen mijn oudste zoon mij toeriep t Water dringt in de kajuit." Haalden onmid dellijk het grootzeil neer en trachtten rond te halzen wat ons echter niet gelukte. Pompten met alle macht, doch vruchtelooseen poosje later dreef het schip op zijn houtlading. De papieren en het hoogst noodige werd op de roef en op de deklast gebracht. Wij waren in 't gezicht van de vuren van Libau. Des avonds om 9 uur sloeg de boot weg, zoomede een gedeelte der deklast. De inventaris sloeg uit de kajuit en werd verder overboord geslagen. Ook het kompas sloeg ons weg. We konden ons slechts met groote inspanning op de deklading vasthouden. Onze noodseinen waren uitgebrand en des nachts dreven wij naar de Pieren van Libau-haven, wier lichten wij zien konden. 't Schip dretf over bakboord met stagfok bij Halsden, naar gissing, een uur rond en kort daarna sloeg de stagfok weg. Des nachts te 4 uur ongeveer raakte het schip den grond. Ik had te ongeveer 2 uur mijn vrouw en kinderen in het want vastgebonden. Met den eersten stoot lag het achterschip geheel los en sloeg het roer, hangende in de stuurtallie, nu eens op dan onder't schip. Te 6 uur werd de stranding aan land bemerkt. Van land- en zeezijde werden toen pogingen gedaan om ons te redden, doch telkens te vergeefs beproefd. Vrouw en kroost had ik weder naar beneden en op de deklading gehaald. De deklast hield zich goed, toen opeens de geheele bakboordzijde van het schip barstte en de deklast lossloeg en drijvende werd. Even daarna sloeg ook de stuurboordzijde uit elkaar en moesten wij op het voordek, wat nog in het ver- band was, wijken. Daarop sloeg de voorboeg weg en de mast voorover. Het is onmogelijk voor iemand, die het niet gezien heeft, zich een voor- stelling van onzen toestand te vormen. Wij zaten niet verder dan een steenworp van den vasten wal, dan boven dan onder water. We zochten toen onze toevlucht op den mast, welke dwars over het voordek lag. Bieven daar op drijven, omringd door lading, dat over en om ons heensloeg; natunrlijk steeds tot den hals in 't water. Onbe- scnrijfelijke toestand. Mijn jongens hielden zich ferm. Eindelijk te 10 uur waren wij op den vasten wal. Mijn vrouw helaas met beide beenen gebroken, het linkerbeen op twee plaatsen. Een oor zoo goed als geheel van 't hoofd gescheurd en een oog erg gewond. Twee mijner kinderen zijn met groote moeite weder bij kennis gebracht. Wij strandden in de vestingliju Libau, onmiddellijk bij een militaire verband en heelbarak. Mijn vrouw ligt nu in een ziekenhuis. Ik zelf kan met groote moeite loopen. Mijn vrouw en ik zaten eindelijk tusschen de mast en't hout beklemd, terwijl ons jongste kind in 't water lag. Alles verloren, verscheurd en weg, en niets verzekerd. Door de zorg van den Nederlandschen consul zijn wij hier in een logemeat geborgen. De kwakzalverij is een schandelijke zaak, volgens de geleerde wereld, doch menig kwakzalver verdiend veel geld. Deze situatie gaf aanleiding tot het volgende vermakelijke verhaal, dat een gewezen chef van den Parijschen veiligheidsdienst aan de //Figaro" vertelde. Toen hij nog in functie was, werd hem ge- rapporteerd, dat een individu in een der meest bevolkte faubourgs van Parijs het waagde om menschen te genezen zonder daartoe wettelijke bevoegdheid te hebben. Hij liet daarom den kwakzalver op zijn bureau kornen vZeg eens, vriend," zeide hij, „gij schijnt voor alle diploma's een groote minachting te hebben z/Volstrekt niet, mijnheer, mag ik u hierbij mijn diploma's overleggen Maar ik smeek u, zeg aan niemand, dat u ze gezien heeft." En de arme man vertelde zijn geschiedenis. Toen hij zijn examens had gedaan, vestigde hij zich als dokter. Gewoonlijk laat de praktijk zich dan nogal lang wachten, doch in dat geval was het erger de praktijk bleef weg en de man was vrij wel bezig te verhongeren, toen een geniaal idee hem door het hoofd schoolzijn caam ver- anderen, in een andere buurt gaan wonen en daar met alle blijkeu van ongeoorloofde uitoefening der geneeskunde de praktijk beginnen. Ik geef hun niets dan de officieele genees- middelen soms maak ik hen zelfs beter. Nog een paar jaar, dan kan ik kalm gaan leven, maar om godswi), mijnheer, vertel hun niet, dat ik werkelijk een dokter ben Een menschen- kenner Zondagnacht is in het manoeuvre-kamp van Essex in Engeland een paniek onder de paarden pitgebroken, toen een der dieren weid doodge- schoten. Ongeveer 700 wild geworden paarden stormden door het kamp van de slapende soldaten, verwondden vele manschappen en holden door de stad. Velen renden tegen prikkeldraad op, andere liepen de zee in. Het aantal gedoode en gewonde paarden is nog niet vastgesteld. De paniek ontstond in het cavaleriekamp van generaal French. Het kamp is geheel vernield en eenige regimenten konden daardoor niet aan de manoeuvres deelnemeu. Bij Remagen (Duitschland) werd een vrouw door een automobiel overreden en doodelijk verwond. Het Kolner Tageblatt meldt, dat deze auto daarop in razende vaart over den straatweg naar Sinzig reed. Het paard van een gendarm, die den auto- mobilist wilde aanhouden, ging bij het zien van het voertuig op hoi doch de beambte wist nog juist de auto te ontwijken. Verder ging het voertuig, dat op het halt roepen van den gendarm nog sneller werd aangezet. Bij het station werd een hond overreden, terwijl de menschen ternauwer- nood het leven redden. Bij een der straten was de spoorwegovergang afgesloten zoodat de auto mobiel omkeerde en weder den straatweg insloeg. De gendarm reed in gestrekten galop het voertuig achterna en arresteerde den automobilist, toen de auto door een defect aan de machiue tot stilstand kwam. De automobilist was de heer W. J. Jochems, uit Den Haag. Hij wilde een hoogen borgtocht stellen, doch dit werd geweigerd. Een huiselijk drama werd te Duinkerken afgespeeld. Tusschen het echtpaar Vandenbergbe, wonende in de rue du Jac. de Paume, ontstond twist, die zoo hoog Hep, dat de man zijn vrouw met een mes aanviel. Hun 19jarige zoon snelde zijn moeder ter hulp, maar nu geraakten vader en zoon slaags, met het gevolg dat het jongmensch het onderspit moest delven en hem door den ontaarden vader vier messteken werden toegebracht. De buren slaagden er ten slotte in den onverlaat te outwapenen en aan de politie over te leveren, terwijl de gewonde in bedenkelijken toestand naar het hospitaal werd vervoerd. Sinds een dag of acht gebeuren er op een boerderij aan den weg van Gent naar St. Agathe zeer vreemde dingen, die aan het bovennatuurlijke doen denken. Elken avond, tusschen 7 en 10 uur werpt een geheimzinnig wezen, of liever, een handige bedrieger, een aantal baksteenen op het dak van het huis en deze vallen daarna terug in den tuin. Een voortdurende bewaking van den boer en zijn gezin kon den dader niet aan 't licht brengen en hoewel de politie ook reeds een nacht waakte en zelfs zoo nu en dan schoten loste, mocht het tot nog toe niet gelukken iemand te betrappen. De bijgeloovige menschen in het dorp beginnen aan booze geesten te gelooven. Een vader, die op een dag alle vier zijn kinderen tegelijk ziet trouwen is werkelijk niet iets, dat dikwijls plaats heeft. Toch heeft het feit zich in het Fransche plaatsje Huguetiere voorgedaan. Daar zag iemand zijn vier kinderen tegelijk huwen. Tal van nieuwsgierigen waren toegestroomd om van deze zeldzaamheid getuige te zijn. Voor den maaltijd, die na de plechtigheid ge- bruikt werd, waren niet minder dan vier kalveren en een os, benevens een geheelen ren gevogelte geslachtvier okshoofden wijn waren voor de dorstige gasten in voorraad. Aan de feestehjk- heid werd deelgenomen door 400 genoodigden. Er heerscht in Londen op het oogenblik een ziekte, die de geheele geneeskundige wereld te denken geefc. Zij gelijkt op influenza door zekere symptomen verkoudenheid in het hoofd in algemeene vermoeidheid, maar de patienten, door de nieuwe ziekte aangegrepen, hebben ge- durende den nacht van slapeloosheid te lijden, terwijl zij over dag geheel en al versuft zijn en de oogen niet kunnen openhouden. Allerlei menschen worden er door aangetast, en men telt meer dan duizend gevallen. Volgens somm'ge geneesheeren zou de ziekte een gevolg zijn van de hitte van dezen zomer en zou het leste geneesmiddel een verblijf aan de zee zijn. Maar dit is natuurlijk niet in het bereik van alle zieken. Te Dingelsladt, bij Erfurt, zijn Dinsdag- namiddag verscheidene huizen en een katholieke kerk afgebraud. Wegens gebrek aan water kon de brandweer heel weinig uitrichten. Te Dinant dansten eenige kinderen om een kaarsje, dat zij in de opening van een vat ge- stoken hadden. Ongelukkigerwijze was er naphta in dat vat geweest en scheen het nog niet geheel ledig, want eensklaps sprong het vat met een geweldigeu slag uit elkaar en een knaapje van 7 jaar werden een arm en een been afgerukt, zoodat het kort daarop overleed. De andere kinderen kwamen met den schrik vrij. Sedert eenige dagen is de Vesuvius in hevige werking. Lfit den grooten kegel vloeit een lavastroom, die in sterkte toeneemt. Te Meriniam, in Mississippi, heeft een hout- handelaar door dynamiet al zijn werkplaatsen en materieel vernield, teneinde zich te onttrekken aan de tyrannie der werkliedenvereenigingen. Hij trekt zich liever uit de zaken terug, dan zich nog langer te laten iingelooren zegt hij. Ten einde voidoening te geven aan de tal- rijke klachten der wieliijders, over den toestand der baau BrusselNameu over Geinbloers, zal een weg voor wielrijders op die baan worden aangelegd. De uitgaven voor dit belangrijke werk wordt geschat op 600,000 fr. Te St. Louis is Zaterdag een trein, die een snelheid had van 50 kilometer in 't uur, met een tram in botsing gekomen. Zeven passagiers van de tram werden gedood en 23 ziju gewond, van wie sommigeu zeer ernsug. Een ontzettende daad van vandalisme, gevolg van bedroevend bijgeloof, is te Reuschor, comitaai logaras, voorgekomen. De boereu schreveu de langdurige droogte toe aan het feit, dat zekere, volgens hen aan den duivel verkochten en oulaugs onder vloeken gestorven ouden boer, den tooru des liemels had gewekt. Zij besloten hem te tuchtigen en vergezeld van een goede geest uit een der naburige dorpen, togen ze naar het kerkhof, haalden 't lijk uit graf en kist en sloegen er duchtig op. Toen keerden zij 't reeds iu out- binding zijnde lijk om en wierpeu het graf weer dicht. Den volgenden dag viel er wat regen en zij schreven het aan hun afstrafflng toe, maar daar de bui spoedig Ophield en niet veel baatte, werd besloten de strafoefening te herhalen. Zoo geschiedde en nu werd het lijk letterlijk vcr- morseld, ondanks de smeekingen vau den zoon van den boer, die op het gerucht vau een Dieuwe lijkschending, de menigte was gevolgd. Het slot was, dat de justitie achter de gruwelen kwam en 11 lijkschenders heeft doen arresteereD, den goedeu geest er onder begrepen. Oorlog voeren is duur. Wie er aan twijfelt, gelieve nota te nemen van de volgende cijfers Rusland geeft per week 1,097,250 uit voor den oorlog iu het verre Oosten. Dit is echter vergelijkenderwijs gesproken volstrekt niet veel, en het Czarenrijk zal van geluk mogen spreken, als het er in slaagt. de uitgaven zoo laag te houden. De Boerenoorlog kostte Engeland 211,948,000, (indirect veel meer) of 1,500,000 per week. De Krim-oorlog kostte, alles bijeengerekend, c. a. 313,000,000. Daarvan betaalde Rusland 142,000,000, Frankrijk 93,000,000 en Groot- Brittannie 78,000,000. De weekuitgaven waren voor Rusland 1,400,000, Frankrijk 900,000 en Groot-Brittannie 700,000. Amerika's met succes bekroonde worsteling voor de onafhankelijk- heid kostte aan Engeland 121,000,000. Frankrijk geniet het twijfelachtige voorrecht er zich op te kunnen beroemen, de hoogste oorlogsrekening te hebben betaald. De kosten van zijn noodlottigen krijg met Duitschland hebben in tolaal bedragen 316,000,000 of 7,000,000 per week. De Napoleontische oorlogen, die met Waterloo eindigden, waren betrekkelijk goedkoop, voor zoover het Frankrijk betreft. Zij kwamen Frankrijk te staan op 255,000,000, terwijl Groot-Brittannie, dat in de oorlogen tegen Napoleon nog een aantal staten en staatjes op het vasteland subsidieerde, het reusachtige bedrag van 831,000,000 heeft moeten neertellen. ZE ETUDINGEN, Van 7 tot en met 8 Sept. De gtzondheid van iedere vrouw hangt voor alles af van haar bloed en deszelfs rijkdom, en regelmatigheid in den omloop. H. t bloed is zeer zekerlijk de oorzaak van al de onregelmatigheden in hare gezondheid. Als dan doen zich de ver- schijnselen voor van geheime pijnen, hoofdpijn, pijuen in den rug, pijueu iu de zijde, bleeke wangen, omringde oogen, de eetlust verdwijnt een zekere zenuwachtigheid doet zich voor, gal- aandoemngen, zwakte en kwijning, neerslachtig- heid, wanhoop, en al de ellendige gewaarwordingen die de vrouwen oudervinden gedurende de da«en dat zij ougesteld ziju. Het bloed is de schuld vau dit alles, wanneer het bloed rood, rijk en regelmatig is, dan doen er zich slechts kleine wolkjes voor in het bestaan van het jonge meisje en der moeder. Daarom worden de Fink Pillen voor de vrouwen aangeradeu. Zij geven bloed, ieder dosis doet in de aderea een zuiver, rijk en rood bloed vloeien dat de oorzaak van het kwaad rechtstieeks aantast. Het nieuwe, zuivere bloed herstelt de regelmatigheid, versterkt al de speciale organen. Op die wijze doen de Pink Pillen de pijnen in hoofd en rug verdwijnen, wekken den eetlust en de kracht op, bedaren de zenuwen en geven aan het gelaac der vrouw dit zoo innemende zoo gezocht voorkomen, hetwelk het deel der vrouwen is welke in gezouden toestand verkeeren. Met het bloed aan te tasten genezen de Pink Pillen niet alleen de aandoeningen der vrouwen, maar al de gevalleu van bloedarmoede, zwakte maagziekte, neurastbenie, hartkloppingen, zenuw- pijuen enz. Znlks heeft juffrouw C. Josse, Eigen- haardstraat 139 te Middelburg, ook mogen on- dervinden, sedert langen tijd was zij lijdende ge weest aau hevige ho fd- en lendenpijnen en was bovendien erg zenuwaehtig geworden." Alle mid- delen die zij hiertoe aangewend had waren vruch teloos gebleven en het zijn alleen de Pink Pillen geweest, die zij op aanradeu regelmatig gebruikt heeft dat zij vau al die pijnen en smarten verlost is geworden, en geeft bij deze machtiging de werkdadige uitwerking op haar gcstel te pu- bliceeren. Prijs f 1,75 de doos f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. DE ROOS, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Jon. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OVERBEEKE— LEUNIS, Westkolkstraat. IDatum. VLAG. NAAM. M3. 1 Van en naar. Voor Ter \euzen i 7 Eng. s.s. Golfer 1066 Londen idem Hailing 2199 idem 8 Eng. sch. Lizzie It. Wilce 457 Yarmouth Van Ter Veazeni 7 EHg. S.8. River Lagan 2272 Londen 8 idem Golfer 1062 Newhaven Eng. barge Cecilia 282 Londen Duits. s.s. Albert Clemens 3320 GraDgemouth Voor Went 7 Eng. s.s. Sea Gull 2762 Londen 8 Deen. s.s. Alexander Eng. s.s. Shukofl 4695 St. Petersb. Faraday 2525 New-Castle Duits. 8.8. Marie 2449 Libau Eng. s.s. Truro 3366 Hull Eng. s.s. Derwent 2349 Goole Belg. s.s. Pecheries it Vapeur 399 Ostende Van dent i 7 Zweed. s.s. Ferro 3591 Rotterdam Noor. s.s. Gro 2132 Bleyth Eng. s.s. Colne 2475 Goole idem Hero 2191 Hull idem Sea Hound 3085 Londen idem Clara 3084 Methil idem Whimbrel 2514 Manchester 8 Duits. s.s. Duitsch Warte 2261 Neufahrw. Zweed. s.s. Falken 3663 Bleyth Eng. s.s. Tadorna 3730 Liverpool ledig stukg. ledig stukg. macad. ijzer stukg. hout stukg. hout stukg. idem ledig ledig idem stukg. idem idem ledig stukg phosph. iedig stukg. T oldoening der vervalien lermiinen van betaling van het Dijkgeschot over het dienst- jaar 1904]0o, wordt oeleefd verzocht. Axel. VAN DISHOECK, Ontv.-Griffier. genegen deel te nemen in gemeenschappelijken aankoop S UP Jilt P1I OSPHA A T, levering einde dezer maand, gelieven voor den, uiterlijk, 15 de£6P opgave te doen bij een der onder- geteekenden. D. B. VAN ACKER. C. VAN WAES. Westdorpe, 6 September 1904. GIJ Van 7 tot en met 8 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnenvaartuigen op- en 36 afgeschutdoor de Westsl. 12 op- en 5 afgeschut. H n ft die sedert dagen, weken en jaren aan tandpijn of hoofdzenuwpijnen lijdt die tengevolge van een slecht gebit uwe spijzen niet goed kunt kauwen, en alzoo aan alle maagziekten lijdt of blootgesteld zijt wiens mond eenen slechten en onaan- genamen reuk uitademt, en gij zult verstaan dat alle slechte tanden in plaats van uitgetrokken, onmiddellijk kunnen genezen worden dat de kunsttanden en gebitten niet dienen moeten om in de diepste laden van eene kas te pronken, maar dat zij, geplaatst volgens de allerlaatste nieuwe stelsels, nitnemend de natuurlijke tanden nabootsen en vervangen, de spraak verbeteren, de trekken van het gelaat verjongen en veraangenamen dat men er de hardste spijzen mede kan kauwen en dat zij door de gevoeligste menschen aanstonds verdragen worden dat het rechtmaken van misgroeide tanden bij kinderen altijd mogelijk is; en boven alles zult gij overtuigd zijn, dat men zich niet doodbevreesd bij een tandheelkundige moet begeven, maar zich in voile vertrouwen bij hem mag doen ver- zorgen en genezen, zonder de minste pijn te onderstaan. 49 Plateaustr. (Rechtover de Nieuwe Hoogeschool). N 5 minuten van de Zuidstatie, GrEIVT. De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag verzorgd worden, zoowel voor de be- werkingen in den mond, als voor de plaatsing van kunsttanden en gebitten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 2