H.H. Landtouwers, Ingelegde PALING, Handelsberichten. de Heer CORNELIS HAMELINK Kz, de Heer CORNELIS HAMELINK, Hoogwatergetij te Ter Neazen. Advertentien. Gedurende de Kermis te bekomen bij A. VERGAUWEN, Mel kvoedsel voor Kinderen enZieken BURGERLIJKE STAND. DAN KBETUIG I N G. Polder Beoostenblij benoorden. Fotograaf Van Overbeeke Gemeenteraad van Philippine. D A G E N. Voorm. Nam. 0.9 12.34 0.59 1.21 1.45 2.6 2.28 2.50 3.11 3.32 3.54 4.15 4.37 4 59 Hust, 5 Seph Hoek, 7 Sept. 1904. J. PLADDET. van 's morgens 8 tot 's nam. 5 uur, poseert D A G E L IJ K S, Donze- Visserstraat 93, Ter Neuzen. 6 alhumportretten *2 dito 1,50. 3 cabinetportretten 1,50. 6 dito 2,50. 10 Briefkaarten met portret/I,—. 12 Medaillonportretten 50 ct. Groepen en grootere formaten nam' evenredigheid. Op den weg van Aarlen naar Mont St. Martin is Vrijdag een ernstig ongeluk gebeurd. Iernand, die per motor reed, zag op het kruispant van den weg naar Luxemburg plotseling een fietsrijder iu voile vaart naar zich toerijden. Ontwijken was niet meer mogelijk, en zij botsten tegen elkaar. De fietsrijder vloog met zijn hoofd tegen de motorfiets en bleef dood liggen. De andere weid zwaar verwond aan de beenen. Een jager trok er op nit, de beenen omkleed met lederen slobkousen, splinternieuw, een weitascb op den rug en de buks aan den draagband. In het dageiijksch leven was hij een zeer vredelievend koopman te Parijs, maar zoodra de jacht geopend werd, kreeg hij bloeddorstige neigingen, die hij in de omstreken van de stad ging bevredigen en zoo groot was zijn ongeduld, dal bij reeds een nur voor het vertrek van den tre.n aan het gare Saint-Lazare kwam. Hij nam daarom plaats op het terras-van een koffiehuis bij het station, otn onder het genot van een //apperatif" den lijd te dooden in afwachting dat hij het de hazeu en patrijzen doen zou. Maar gelukkig voor die hazen en patrijzen ontmoette hij in dat koffiehuis een clubje kennissen, die eens vroolijk uit waren en het gevolg daarvan was, dat hij zijn treiu ver- zuimde. Nu zou hij maar verder in hun gezel- schap blijven. Men bezocht een spectacle-concert in de Champs-Elysees en soupeerde op een der groote boulevards. Om 7 uur 's morgens liep onze jager, nog wat duizelig van de champagne, over den boulevard Paissonniere, voorneraens nog wat rond te wandelen en dan naar huis te gaan, alsof bij dien nacbt heusch gejaagd had. Eensklaps bleef hij verschrikt staan. Maar het wild Hij kou toch niet platzak thuiskomen en zich door zijn vrouw Jaten uitlachen, omdat hij een ganschen nacht gejaagd en niets geschoten had Met een /rzilveren patroon" schieten Ja, maar al zijn ziiveren en gouden patronen had hij verschoten in de Champs-Elysees en op de boulevards. Daar zag hij eensklaps wild, in het hartje van Parijs. Vlug een echte patroon genomen, aangelegd, het schot knalde en van een balcou stortte een dakhaas stervend op het asphalt van het trottoir. Poes had had een luchtje willen scheppen, wat haar zuur was opgebroken. De jager wilde zich ver- heugd van zijn buit meester maken, maar vcor hij dat doen kon maakte een politieageut zich meester van hem. //Ik heb een acte riep hij uit en de jacht is geopend.'' Het baatte hem weinig. Hij moest mee naar het bureau, waar een proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt, dat hem later nog wel eens aan zijn jachtavontuur zal heriuncren. In een Munchensch geneeskundig b'ad vertelt een dokter het geval van een gezond kind van 9 maanden, dat na gebruik van slaapthpe, het ingegeveu door de ouders die rustia: kermis wilden vieren, bezweken was. Vtrder blijkt, dat in Beieren dit middel op ruime schaal aargeweiid wordt om kinderen zost te houden, en dat sterf- gevallen niet zeldzaam zijn. De Wi t schijut niet streng geuoeg te wezen om den algemeenen ver- koop van dit slaapbollemiddel behoorlijk tegen te gaan. Voor de rechtbank te Antwerpen is een merkwaardig zaakje behandeld, waaruit bleek hoe vast een mensch dank zij een gerust geweteD, willen wij aannemen slapen k&n. In den loop van de vorige maand zat op de St, Janspia&ts, -in de Scheldestad, een vreemde zee-officier te slapen. Een zakkenroller sneed 's mans broekzak open en beroofde hem van een honderdtal franken en eenig Amerikaansch geld. Het bewijs dat de zeeman buitengewoon vast was ingedommeld, werd geleverd door het feit dat het mes van den dief een diepe snede in het zilvlak van den beroofde had gemaakt zonder dat de aldus gewonde het bemerkte. De dief werd gearresteerd en is thans tot een jxar gevangeuisstraf veroordeeld. Te Hal werd een bruiloft gevierd en zekere Stend loste de gebruikelijke vreugdeschoten met een met los kruit geladeu pistool. Maar toen hij wat gedrouken had, kwam hij op bet denkbeeld, zijn pistool met hagel te laden, doch hij schoot ditmaal het wapen niet af en het bleef dus geladeu liggen. Daags nadien vergeten zijude wat hij had gedaan en opnieuw min of meer dronken, wilde hij een grap hebben en gebood zijn lljarig zoontje het pistool op hem af te schieteD. Het kind, als door een voorgevoel bewogen, weigerde. En Stend, den held willende uithangen' loste zelf bet schot in zijn zijde. Hij vie] bloedend neer en toen men hem opuam bad hij den laatsten adem uitgeblazen. Hij was getrouwd en vader van 6 kinderen. Bij een stierengevecht te Madrid is weer een tragedie afgespeeld. De laatste stier uit de fokkerij van den hertog van Veragua had de strijders verslagen en was meester der arena geworden. Dit kon de jonge eerzucbtige toreador Perlita niet dnlden, en toen alien voor het woedende dier vlucbtten, hield hij alleen nog stand. Eindelijk moest ook hij wijken. Met een koenen sprong over de afsluiting wilde hij zich redden, doch hij bleef haken de stier stormde vooruit, nam den jongen man op zijn horens en smakte hem eenige metera verder tegen den grond. Oumiddellijk naar het hospitaal gebracht, gaf de vermetele toreador wtldra den geest. Zijn jonge vrouw, die het vreeselijk schouwspel biiwoonde, moest bewusteloos van de Plaza naar huis worden gebracht. Te Earlestown heeft men op den weg het lijk eener onbekende, naar gissing 50jarige vrouw gevonden, biijkbaar een landloopster. A lie ken- tfekenen waren voorhanden, dat de vrouw verworgd was en zich hevig tegen haar moordenaar moet hebben verweerd. Van deze is geen spoor gevonden. Te Larochelte (Luxemburg) zijn acht Ita- liaansche werklielen, na't eten van kampernoelien, ernstig ongesteld geworden, tengevolge van ver- gif'iging. Vier der ongelukkigen zijn reeds in vreeselijke pijnen bezweken twee anderen verkeeren in stervensgevaar. Slechts twee, die maar weinig van de kamper- Doelien genuttigd haddeu, hoopt men in Let leven te kunnen behouden. Zitting van Maandag "29 Augustus 1904. Aanwezig de Yoorzitter, de beide wethouders De Mulder en Arbroscheer en de raadsleden Wijne, Wis kerke, Minnebo en Taelman. Afwezig de beer De Mul. De Voorzitter opent de vergadering. De notnlen der vorige vergadering worden voorgeltzen. De beer Wijne merkt op, dat de notulen niet naar behooren zijn opgemaakt, naardien de secretaris enkele woorden heeft verdraaid; waarom zij door den Raad niet worden goedgekeurd. De beer Minnebo zegt daarop dat bet een hutspot is. De heer Wijne Minnebo U spreekt daar van hutspot, maar nog meer zullen wij dat straks bij de rekeninsr van 1903 zien. De ingekomen stukken worden voorgelezen en voor kennisgeving aangeriomen. Hieronder isookeenschrijven va" Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarin zij opheldering vj'agen omtrent het verslag van de vorige raadsvergadering voorkomende in de Midd. Courant. De beer Wijne zegt, dat het verslag van die ver gadering, voorkomende in de Ter Neuzensche Courant J«»t wat de andere Raadsleden volkomen beamen. De heer Minnebo: En dan wat in de Toekomst staat De heer Wijne: Wat gaat ons de Toekomst aan, dat verslag heeft bijna in alle Nieuwsbladen gestaan. De eorzitter deelt aan den Raad mede, dat in de vorige vergadering wel besloten is om de gemeenteboot te verkoopen, maar daar dit toen niet op de agenda voorkwam, heeft hij het er nu daarop geplaatst en stelt voor om in deze vergadering een besluit te nemen tot het verkoopen der boot. De heer Wiskerke: Ik ben er voor om de boot maar te verkoopen, zij wordt toch niet gebruikt. De heer WijneOtschoon ik in de vorige vergade ring mijne toestemming gegeven heb tot verkoop, ben ik er nu tegen. Ik wil hier den Burgemeester eens vragen, waartoe de boot is aangekocht? Ik meen toch 'uijg het gemeentebestuur het noodig geoordeeld heeft om den gemeente-werkman te kunnen gelasten de Happen aan de haven van sli jk en vuil te zuiveren, dat er door het spoelen der mossels opkomt. Dat de boot nu niet gebruikt wordt is niet de schuld van den tiemeenteraad, maar van den Burgemeester, die den werkman daartoe geen last geeft, want die werkman heeft mij zelf gezegd, dat hij het doen zal, als het hem van den Burgemeester maar wordt gelast. De VoorzitterIk kan toch niet altijd bij den werk man gaan stian. De heer WijneBurgemeester, dat is ook niet noodig, maar U kunt hem toch wel zijne instruction geven en als U dat doet, zal de werkman het wel ten nitvoer brengen. Daarom wil ik er in toestemmen deze boot te verkoopen, als de Raad dan een besluit neemt om een grootere te koopen, want een boot kunnen we niet missen. Wordt besloten verkoop der boot tot later aan te honden. Vaststelling gemeenterekening 1903. De Burgemeester zegt, dat er een tekort is op de rekening 1903. H. H. Gedep. Staten stellen voor het tekort te brengen, op de rekening 1905 aan te besteden en de Burgemeestei al dat werk heeft laten maken, zonder den Raad daarover te kennen. De Voorzitter brengt dat vooratel in omvraa°\ Voor stemmen de heeren: Wijne, Taelman, Wiskerke en de Wethouder De Mulder, tegen de heeren Ar- bioscheer en Minnebo, zoodat die rekening niet is goedgekeurd. Aanbieding begrooting 1905. De Voorzitter vraagt of er heeren zijn, die er een aiscnnit van verlangen. wethouder De Mulder: Ik zou wel graag een afschrift willen. 5 s De Voorzitter: Vent! Jij hebt haar zelf helpen opmaken v De wethouder De MulderIk kan dat allemaal niet meer onthouden. (De Burgemeester smijt het boek naar De Mulder en zegt Hier heb je het boek keelemaal De heer Wijne: Burgemeester! schaamt gij u niet van zoo te handelen met den wethouder De Mulder- een man van in de zeventig jaren, U zit dien man geheel te bespotten. Dat kwajongens dat deden, daar zou ik nog over kunnen, maar U, voor een Burgemeester, dat mocht U schamen. Het pubJiek is er zelf over verontwaardigd, over zulke handelwijze. De Burgemeester trekt bet boek terug en sluit de vergadering, Wegens de heftige discussien was de verslaggever niet staat van alles behoorlijk aanteekening te houden. Donderdag 8 September Vrijdag Zaterdag Zondag 9 10 11 12 Dinsdag 18 Woensdag 14 floiiienisse. Huwelijks-aangiften. 19 Aug. Jaco bus Bernard us Steijaert, oud 47 j., jm. en Sophia Maria Vereecken, oud 29 j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 18 Aug. Petrus Adrianue Neeteson oud 23 j„ jm. en Neeltje Cornelia Franse, obd iv 1"' 1 Al,g- Jacobus Johannes Neeteson, oud 42 j-'"'jdwe uwn- en Cornelia Johanna Platteeuw, oud Geboorten. 20 Aug. Anna Maria Louisa, d. van Lharles Chnstiaens en van Mathilda de Lange. 21 Aug. Mathilda, d. van Andreas Ghisleen Thijs en van Maria belicita Mortier. 23 Aug. Cornelia Johanna, d. van WUleni Cornells Streefkerk en van Dina Angelina Broere. -^u£- Johanna Josephina, d. van Augustinus Fruiitier en van Maria Ludoviea de Beule. Bertha Christina, Maria, d. van Aloijsius Fruijtier en van Anna Maria lerdaan. 31 Aug. Bertha Johanna, d. van Josephus de lender en van Apolonia Johanna Maas. Uverlijden. 18 Aug. Mathilda Picavet, oud 6 m, d. van Alphonsus en van Rozalia Louisa Tieleman. 51 Aug. Alouisius Ludovicus Kint, oud 7 m., z. van Petrus Johannes Benedictus en van Marianna van der Velpen. Ossenlsse. Huwelijks-voltrekkingen. 15Aug. Petrus jWaal, oud 28 j., jm. en Apolonia Warrens, oud 28 j., jd. Geboorten. 15 Aug. Emilias Josephus, z. van Cor nells Maas en van Ludoviea Sioove. 19 Aug. Rozalia Dorothea, d. van Francies de Bruijn en van Apolonia Dobbelaar. 22 Aug. Desire Josephus, z. van Judoeus van Troost en van Rozalia Constantia Seij. 28 Aug. Aloijsius Josephus, z. van Francies Josephus van Poorten en van Maria Seraphina Daalman. 47,80 h f 47,85 12,H 12,— De heeren \Vijne en Wiskerke zijn daar tegen, omdat de rekening 1903 toch straks aan de orde komt. De heer Taelman meent, dat bet anders niet kan en zal er voor stemmen. De heeren Arbroscheer, Taelman en Minnebo stemmen voor, de Wethouder de Mulder en de heeren Wiskerke en Wijne tegen. Wegens staking der stemmen, wordt deze aangehouden tot de volgende vergadering. De Voorzitter vraagt aan de Raadsleden Wiskerke, Taelman en Wijne, die het onderzoek der rekeningen van 1903 op zich hadden genomen, of de heeren zich met die rekeningen kunnen vereenigen. De heer Wiskerke wijst er op," dat de kosten van die verkiezing zijns inziens zeer hoog zijn. De heer Wijne: Ja, Burgemeester, het is wel een schande voor eene eukele zitting 20,60 kosten te maken. De oorzitter zegt, dat er bij die verkiezing zooveel jenever en andere dranken op het Raadhui3 geschonken zijn. De heer Wiskerke Ja, en voor eene zitting bij de candidaatstelling voor een persoon 5,50 Het volgende jaar dient dat verminderd te worden. De heer Minnebo Waarom is vroeger daar niet naar gezien De beer Wijne Zeker Minnebo, vroeger is er even goed naar gezien, maar toen hadden wij nog geen deui waarder om de arme menscben te vervolgen en hen te jagen op kosten, die zij beter in hun huisge- zm zouden kunnen gebruiken. Het is ook niet noodig dat wij van vroeger spreken, de tijden zijn veranderd. De heer Minnebo: Zeg dan dat bet geld gestolen wordt. De heer Wijne Neen, Minnebo, ik spreek niet van stelen, maar ik ken wel personen, die meer durven aannemen, dan hun eerlijk toekomt en daarom stellen wii des te meer belang in die rekeningen. lie heer WiskerkeEr is ook een rekening van de wed. De Kousemaekerlevering 2000 K. G. steenkolen voor 14 gulden, dat moet stellig 2000 pond zijn, om met het bedrag overeen te komen of heeft de weduwe te kort gerekend P Ook zijn er rekeningen bij, waarvan wel de uren van werken zijn aangegeven, maar waar en waaraan gewerkt is, wordt niet gemeld. Ik twijfel zeer als H.H. Ged. Staten daarop attent werden gemaakt, of zij met zulke rekeningen wel genoegen zouden nemen. De heer WijneEr is ook eene rekening verver- scliing politie. Vroeger moesten wij politie vragen van oas van Gent, doch nu is dat niet meer noodig, waar— voor dan die verversching Is het soma ter voldoening voor gedane diensten, dan acht ik het beter hun die belooning in geld te geven, dan behoeven die menschen met meer van het eene naar het andere einde van't dorp te gaan om zich te ververschen, dan kunnen zij die uemen waar het Ann belieft. Rekening reparatie aan school en onderwijzerswoning. De heer Mijne stelt aan den Raad voor, die rekening met goed te keuren, omdat er besloten was het werk Middenprije per 100 kilo: Tarwe J 9,— Rogge /6.50; Wintergerat 7,75 Zomergerat Haver f 7,Erwten 9,/5; Paardenboonea J Duivenboonen ff Aitteboonen Brnineboonen fBoekweit f Lijnzaad f j Aardappels f 2.50 Koolzaad per zak van 106 liters fBoier per kilo f 1,30. Eieren per 26 stuks f Er waren te.r w- ekmarkt te koop gesteld 69 stuks hoorn- vee. 47 varkens, 1 schaap. Verkocht36 stnks honrnvee, 23 varkens, 1 schaap. K0EUS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per Rotterdam, 6 September. De gouvernetnents-koffieveiliiig der Nederl. Handelsmaatscbappij, liep heden af met goedeu kooplust. Alles werd verkocht gemiddeld met 1 cent boven taxatie, zoodat de notecring voor goede ordinaire Java-k< ffie van 30y2 gebracht is op 311/2 cent per half kilo. De Preanger gold 50Yj a 611 /2de Tagal 88 a 501/,, de Malang 308/4 a 313/4, de Probolingo 293/. a 303/., de Padang 5634 h. 57, de Liberia 27 a SO1^. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 45 paarden, 1089 magere en 544 vette runderen, 549 kalveren, 105 nuchtere en 153 biggens. Handel traag. Tarwe werd heden genoteerd 9,— 9,75 per 100 kilo'. Haver 7,— a 7,20. Zeeuwsche ajuin 2,10 f 2,25 en prima kleine 8,40 p r 60 kilo. ZEET IJ D I N G E IV. Van 5 tot en met 6 Sept. Hrden overleed na een smartelijk, doch geduldig lijden, onze geiiefde echtgenoot en vader, in den ouderdom van bijna 51 jaar. Wed. C. HAMELINKVeesluus. - A. HAMELINK. K. HAMELINK. Ter Neuzen, 5 Sept. 1904. Heden overleed na een smartelijk, doch geduldig lijden, onze innig geiiefde, broeder en z wager, in den ouderdom van bijna 51 jaar. L. HAMELINKVerheijke. J. NOUSENHamelink, H'garfy P. O. Noord-Amerika. A. HAMELINKPloegaert. Med. S. HAMELINKVan Dijk, Heerenveen. C. A. VERSLUISVersluijs. P. J. VERSLUIJS—De Jong. M. J. ADRIAANSENVersluijs. Ter Neuzen, 5 Sspt. 1904. OndergMeekende betuigt zijnen welgemeenden dank Ban de nOnderlinge Veeverzekerinqs-Maat- schappij in het voormalig V« district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaliDg van zijn gestorven paard. T oldoening der vervallen termijnen van betaling van het Dijkgeschot over het dienst- jaar 1904j05t wordt oeleefd verzocht. Axel. VAN DISHOECK, Ontv.-Griffier. genegen de<»l te nemen in gemeenschappelijken aankoop 8UJfJEBPHOSPHA A T, levering einde dezer maand, gelieven voor deD, uiterlijk, 15 dezer opgave te doen bij een der onder- geteekendeu. D. B. VAN ACKER. C. VAN WAES. Westdorpe, 6 September 1904. VLAG. NAAM. Ms. Van en naar. Lading. 6 r Ter Veuzeni Abbotsford I 2979 iLeyth ml Ter lenzen Nordland 4670 New-Castle Ann Webster 2241 Londen l'oor Grul s 2658 Goole 1981 Vlissingen 2514 Manchester 2244 Libau 589 idem 324 Fowey 3084 Hernosand 4271 St. Petersb. 3092 Kaskoe Eng. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. Don Belgst jacht Ville d'Anvers Eng. s.s. Whimbrel Duits. zeel. Die Woche Duits. s.s. Gladiator Eng. sch. Jane Siade Deen s.s. Dagny Dnits. s.s. Ilsenstein Zweed.sj. Atalante 5 Eng. sch. Ensign 6 Rns.Om.sch Eng. bark Duits. 8.8. Eng. s.s. Rus. s.s. Thor ADCon Gladiator Don Graf Todleben Van Gent t 328 Plymouth 1240 Sunderland 4115 Hamburg 589 idem 2658 Goole 4198 Danzig stnkg. ledig itukg. stnkg. ledig itukg. hout ledig pijpaarde bout idem idem phosph. eement ballast ledig stnkg. phosph. Van 5 tot en met 6 Sept. werden langs de Ooslsluizen alhier 22 binneuvaartuigen op- en 25 afgeschutdoor de Westsl. 6 op-en II afgeschut. De prijzen zijn Vischhuis, Loskaai, Sas van Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 3