Dankbetuiging Mr. P. DIELEMAN, KERMIS. een pole partij HAELAIPEN en aanverwnnte Artelen. Steeds voorhanden Prima Amerikaansche Petroleum, D. E. WOLFERT Hz. Advertenden. Pieter Willem Riemens en Neeltje Stoffijn, De Kermis te Boschkapelle, Allsi a&a prijsea. Handelsberichten. te Ter lNeazea. Opnieuw ontvangen: eene groote sorteering Geemailleerde Artikelen, Glas- en Aardewerk, Yazen en dito Stellen, Messen, Lepels, Vorken, Glas met Nikkei en allerlei Nikkelwaren, Aluminium Naam- platen, Waschmachines. per liter en per vat. Ter Neuzen, Sept. 190 4. Een baby zeker groot te brengen Axel. LOUISE STEPPE. hoopt Zaterdag 3 September te verdwijnen van een zekere juffrouw Barbant, de dochter van een weduwe, die zeer bevriend was met de 62jarige Sophie Christmann, een gehein- zinnige vrouw, van wie men wist dat zij op ongeoorloofde wijze de g^neeskunst uitoefent. De politie begaf zich naar de woning vau mej. Christ- mann en vroeg haar naar de verdwenen dame. De rechercheur werd nu naar een ksmer g'leid, waar men hem met de woorden ,/Daar is mej Barbanl I" een lijk wees, dat reeds in vergevor- derden staat van ontbinding verkeerde. De kamer zag er zonderling uitop de muren waren overal geheimzinnige iuschriften aangebrachtop schrijfbord waren met krijt teekens gemaakt, die volgens de bewoonster de verschillende phasen van de ziekte van wijien den heer Waldeck- Rousseau voorstelden. De spiritiste, of wat zij dan ook wezen mocht hield vol, dat mej. Birbant niet overleden was, doch ir. een slaaptoestaiid verkeerde en dat zij bezig was haar patient te genezen. Toen de politie het lijk naar de Morgue liet overbrengen jammerden cU heide vrouwen de moeder van de overledene was er ook bij tegenwoordig dat door deze haudelwijze het meisje zou sterven, dat zij volkomen vertrouwen stelden in het vermogen om haar te genezen. De zaak heeft in Parijs zeer de aandacht ge- trokken men gelooft met een moord te doen te hebben. De lijkschouwing zal dairover meer zekerheid kunnen geveu. Gisteren is te Knokke, een Belgische zee badplaats, het Grand Hotel in brand geraakt en geheel verwoest. Verscheidene hotels en villa,s in de nabijheid zija mede verbrand. Desavonis was men den brand meester. Persooniijke onge lukken kwamen niet voor, docb de materieele schade is aanzieulijk. Te Ostende zijn Donderdag voor meer dan 150,000 fr. juweelen bjj vollen d*g gestolen in het //Hotel Alexandra, op den zeedijk, waar twee bankiers van Buda-Pesth en hun dames huu intrek genomen baddeu. Na het tweede onlbijt bevonden de dames, toen zij naar boven giugen, dat al hun juweelen weg waren. Dj politie stelde aanstonds een onderzoek in dat tot de aanhoudiug leidde van twee hotelbedienden, een uit het hotel zelf en etn ander. Deze laatste werd aangehouden in het zeestation waar hij de boot voor Dover wilde nemen. De bestolen bankiers, hebben een be loouing uitgeloofd van 5000 fr. aan hem aie tot de octdekking der juweelen leidt. Eeu leurder uit de Bcetenstraat te Brussel heeft di ,/verhangingsziekte" als hij dronken is, zoo vertellen de Belgische bladen. Zijn vrouw kwam Woeusdagavond thuis maar kon met moeite de deur openkrijgen. Zij vond haar man aan de deur hai gen Zijn gelaat was reeds paars-blauw. Op haar hulpgeroep kwamen andere bewoners toc- geloopen. Het touw werd doorgesneden en een agent hielp den wanhopige tot het bewastziju terug breDgen. Nauwelijks was deze tot bezinning terug of hij ranselde den politieagent deerlijk af. Hij werd toen opgesloten. Lord Roberts is met zjju vrouw en twee dochters naar Zuid-Afrika scheep gegsan, om het graf van den gesrieuvelden jongen Roberts, bij Colensp, te gaan zit-n. Wij vindeu de opmerking gemaak1, dat de ge- wezen Britsche oppsrbeveihebber op zij u reis den handsuppert misschien zal kunnen uitleggen, hoe dat zat met zijn gelofte, dat zij niet gemoeid, en hun eigeodommen niet aangetast zouden worden, wanneer zij zich overgaven, hetgeen niet belette dat hun plaats verwoest en zij zelf gevangen ge nomen werden. Een gezelschap jongelui, bestaande uit twee dames en vijf heeren, waarvau de oudste 22 en jongste 17 jaar was, maakte een uitstapje met een zeilbootvan Kinnego naarCouey-eiland (Lerland). De heenreis werd zonder ongevallen volbracht en het gezelschap bracht een aaugenamen dag op het eiland door, om tegen halfvier terug te keeren. Op de terugreis evenwel werd het weer plotseling onstuimig en nabij Ardmore Point, drie mijlen van land, sloeg de boot om. Vier heeren ver dwenen dadelijk in de diepte, de vijfJe en de twee dames, broer en zuster Frank, Winnefred en Dorothy, Green uit Kinnego, konden zich aan de boot vastklemmen en bleven zoodoende drijven. Frank die een kloeke zwemmer was, besloot naar land te zwemmen, ten einde hulp te halen, daar er geen schip of boot in de nabijheid was. Hjj geraak- te evenwel in het touwwerk van de boot verward en verdronk. Eenigen tijd bleven de twee zosters op de omgekeerde boot, maar de golven sloegen voortdureDd over haar heen en dreigden haar mee te sleuren, zoodat zij, beiden ook geoefende zwem- sters, besloten de hoot te verlaten. Gedurende een half uur zwommen zij naast elkaar, toen waren de krachten van Dorothy, 17 jaar oud, uitgeput en zij zonk, zonder dat de 22jarige Winnefred haar redden kon. Deze heeft nog twee uren ge- zwommen, waarna zij er grond voelden verder naar land kon waden. Teen moest zij nog eenige mijlen afleggen eer zij een boerderij oereikte, waar men haar liefderijk opnarn. Zij verloor het bewustzijn en eerst den volgenden morgen kon zij vertellen, *at er gebeurd was. Antomobielen met muziek. Een groote automobielenfabriek te Shaftesbury in Engeland zal een eigenaardige nitvinding in toepassing brengen. De fabrikaut, tot de conclusie grkomen zijnde, tot het onwelluidende rauwe getoeter der auto's het publiek en de wagenbestnurders zenuw- achtig en verbitterd maakt op de chauffeurs en de tuf-tufs, heeft besloten de verschrikkelijke toet- hoorn te vervangen door een soort cornet a piston die aangename geluiden, ja zoo noodig populaire wijsjes voortbrengt. Op deze manier hoopt de automobielenfabrikant de nog vijandige tegeustan ders der antomobielen te overwinnen. Te Berlijn is Donderdag in het Architektenhaus aan de Wilhelmstrasse een groote postzegel- tentoonsfelling geopend, waarop voor een waarde van 3 millioen ink. bijeen is, voor welke tijdens den duur van de tentoonstelling een verzekerings- premie van 6000 mk. moet betaald worden. De tentoonstelling is verdeeld in algetueene ver- zamelingen, bijzondere verzamelingen en een ten toonstelling van hulpmiddelen. Henry J. Krocker nit San Francisco is ver- tegeuwoordigd met een bijzondere verzameling van Hawai, die een waarde vau 125,000 mk. beeft. Toch ontbreekt daarin de 2 ct. van 1851, die alleen 30,000 mk. kost. Het Duitsche rijks- postmuseum heeft dit zegel pas voor een groote som aangekocht, ofschoon er een hoekjs af was. Zeer geroemd wordt ook de verzameling van baron R. Lehman, den Duitschen consul-generaal te Amsterdam. Men vindt er kleurschakeeringen in die totnogtoe zoo goed als onbekeud waren. Nederland en zijne kolonien zijn er pracbtig in vertegenwo <rdigd. Dan is er nog de verzameling van Georg Koch te Giessen, waarin voorkomeu 950 oorspronkelijke vellen postzegels van het Duitsche rijk eu van Helgoland en 303 oor spronkelijke vellen van de kolonies. Eugen Bing te Straatsbu'g stelt echte brief- kaarten van Ureyfus vau het Duivelseiland en uit Ctyenne ten toon, brieven van Napoleon I aan den Koning van Westfalen uit 1810 enz. Maandag duurde de petroieumbrand te Aut- werpen nog altijd voort in de kleine tank, door- dat er nieuwe baist.en ontstonden. De andere tanks hielden het echter nog uit. Uit de onderaardsche geleidingen slaan ook nog voortdurend vlammen, en nu en dan hebben er ontploffingen plaats. De petroleum, die door den grond is opgezogen komt nu in een lager gedeelte weer voor den dag. De arme menschen van Hoboken zijn nu druk bezig die petroleum op te vangen. R^eds in het eerste proces aanhangig gemaakt, nl. door de firms Eiffe Co, tegen de American Petroleum Company en de Sjcie'e Beige-Hollan- daise. De firms Eiffe steunt zich op de onvoldoende sterkte van een tank en de aanwezigheid van een verplaatsbare smidse. Zij vraagt 2 millioen schade- vcrgseding. Men schreef Maandagavoud uit Autwerpen Heden, Maandagavond, heb ik DOgmaals het terrein bezocht. Ditmaal waren er, behalve de personen, die er voor dieust wezen moesten, weinig belangstelleudeu. Het terrein ziet er fantastisch uit. De vlammen werpen, wegens den dichten rook, die door den wind langs den grond wordt gezweept, slechts een fliuw schijnsel om zich heen, ze slaan nu en dan omhoog, om zich dadelijk weer in den rook le rnengen. Tegen een muur staat een houten tafel en bank, daarop een petroleumlamp. Aan die tafel zit de diensldoende officier, op eenigen afstand zijn genie-soldaten. Veel werk hebben zij vandaag niet gedaan, alleen een dam gelegd achter het kauaal om uitbreiding te voorkomen. Het verwoeste terrein, dat even zichtbaar is bij de opflakkerende vlammen, is een mooi-woest ge- zicb t. Geheel geweken is het gevaar nietDog steeds brandt eeu kleine tank in de nabijheid van de onaangetaste. Zaterdagavond seiude ik u in vast vertrouwen, dat waarschijnlijk binnen weinige uren de brand gedaan zou zijn, eu dat vermoedeu werd toen door iedereen gedeeld ook door een der directeuren. Eu nu, twee etmalen later, brand 't nog even hevig als toen. Ja, uit den dioht langs den grond jagenden rook krijgt men den indruk dat de brand nog heviger is geworden. De oorzaak is de zeer kleine openin gwaardoor het vuur nu komt. Behalve die kleine tank staan ook de openingen in de verbindingsbuis in brand. Meu is terug- gekomen van de meeniug, als zou het uitbranden der petroleum eene ontploffing kunnen veroor- zaken. Immers de werking der buis is dezelfde als die van een lamp. Hedenavond deelde men mij nog mede maar naar ainleiding der vele oujuiste opgaven deel ik het onder voorbehond mede, dat behalve de 8 gevondeu lijken er nog 8 personen vermist worden. Dit sis resultaat van het appel tijdens de nitbetalingen. Ik vermoed echter, dat het aantal vermisten grooter is, anders zou men er niet zoo geheimzinnig mee zijn. In 't noorden van Italie heeft het sterk geonweerd en gehageld. De trein nit Milaan kwam te Turijn aan, met al de vensters inge- slagen door de havelsteenen. Het ergst was het geweest tnsschen Settino en Chiavasso. Dergelijke beriehten komen uit talrijke plaatsen en vooral is er veel schade aan oogst en veld- vruchten aangericht. Te Pegli is sene zeehoos ontstaan, die de bad- inrichtingen aldaar vernield heeft. Badkoetsjes en booten, opgenomen door de hoos, vlogen door de lucht eu vieien dsn zwasr terug in zee of op het strand. Vier koetsjes vlogen tot tweehonderd meters van het strand en kwamen terecht op de villa Gavotti, -vaarvan het dak instortte. De booten, die op het land terecht kwamen, werden verorijzeld. Het zuideu van Iialie werd door een cyclcon geteitserd, die daar en op Sicilie groote ouheilen heeft gesticht. Te Sorrento, aan de Golf van Napels, zijn .30 huizen zwaar beschadigd. Het paleis Gerlano werd geheel en het hotel Tramon- tano gedeelte!ijk verwoest. De kerk en het klooster van San Paolo zijn ingestort en drie menschen werden under de puinhoopen bedolven. Te Bari, op de oostkust, werden twee menschen door val- lende steenen gedood en te Catania op Sicilie vier. Nabij Caserie is een hevig onweder losgebroken, vergezeld van stortreger.s, waardoor het landgoed Giola-San-Niica is overstroomd. Het water drong in de hut van een kolenbrander, wiens drie doch- terijes veidronken. Men vreest, dat er nog meer slachtcffers zijn. Ook in Frankrijk, nabij Cermont-Ferrand, heeft het sterk geonweerd. Door den wind werd een zware tak van een boom afgerukt, die midden ouder een troep menschen terecht kwam en drie doodde en vier zwaar verwondde. De dooden zijn een meisje van 22 jaar, Irene Durif, een moeder van 2 kinderen, Theiese Plagne en een 16jarige knaap, Marius Batisse. Hulst, 29 Aug. Midden prijs per 100 kilo Tarwe 8,75 Rogge 6,50 Wintergerst 7,50 Zomergerst/—Haver 7,— Erwten 9,75; Paardenboonen Duivonboonen Witteboonen f Bruineboonen f Boekweit Lijnzaad fAardappels 2,75; Koolzaad per jak van 106 liters fBoter per kilo f 1,80. Eieren per 26 stuks/l, Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 75 stnks hoorn- vee, 20 varkens. Yerkocht: 25 stuks hoornvee, 16 varkens. KOERS TAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,80 a 47,85 Engelsch per 12,— 12,— ZE E T IJ DING E1V. Van 29 tot en met 30 Aug. VLAG. NAAM. MA Van en naar. Lading. 30 Deen s.s. Eng. barge Moor. 8.8. Deen. s.s. t unr Teir Iruien I 29 Eng. sch. Deen. s.s. 30 Eng. s.s. idem Deen. s.s. Nordland .Cecilia :Foldin Rnsland Van Ter G. C. Gradwell III ana Tavsen .Golfer Ann Webster Comet Voor 4670 282 1869 1724 Libau Vlissingen Moss Liban Z'eaxen t 441 Dublin 4823 New-Castle 1066 Londen 2241 idem 4167 Burneiland (went 30 30 29 Eng. s.s. Abbotsford 2979 Leyth idem Don 2658 Goole idem Avocet 8984 ^Manchester Vau (went i Noor. bark Emanuel 696 Lillesand 30 Deen. s.s. J. N. Madvig 4998 ISunderland Van Selzaete i Eng. sch. Coaltar I 621 Dieppe Van 29 tot en met 30 Aug. werden langs de Oostsluizen aihier 36 binnenvaartuigen op- en 24 afgeschut; door de Westsl. 16 op-eu 10 afgeschut. bout ledig hout idem phosph. ledig macad. stukg. ledig idem idem ledig idem ledig D A G EN. Voorm Nam. Donderdag 1 September 5.12 Vrijdag 2 Zaterdag 8 Zoudag 4 Maandag 5 Dinsdag 6 WoeBsdag 7 H H M H U 5.52 6 41 7.47 9.8 10.32 11.42 5.81 6.15 7.12 8.26 9.51 11.9 daartoe behoort naast stiptheid en zindelijkheid een voedingsmiddel, dat hem aaugenaam smaakt derhalve door hem gaaine gegeten wordt en dat hem in elk opzicht goed bekomt, dernalve noch klieren, noch uitslag, noch stoornissen in de vertering veroorzuakt veeleer de loeneming van zijn lichaam regelmatig bevordert, alle organen (beendereD, spiereD, vet, bloed) sterker maakt en zijne gpzondhtid ongtstoord doet behouden. Aan alle deze eischen beantwoordt zooals sedert 35 jareu duizeudvoudig proefhoudend gebleken is niet zoo goed als het bekende en geliefde l9Nestle-MeeI", (Sarine bactee Nestle) eeu //melk-beschuitpoeder" dat alleen uit de beste Zwitsersche melk, beschuit van tarwe en suiker samengesteld, van onbegrensde duurzaamheid, steriliteit, eu steeds van dezelfde hoedanigheid is. Elke moeder bezit daarin een onberispelijke toespijze voor haren baby, die hem zelfs midden in den zomer eu op reis eene goede gezondheid waarb/rgt. A. W. 8. Zoo de Heere wil, hopen a. s. Zaterdag 3 Sep tember onze gtliefde onders hunne 30jarige echtvereenigiiig te herdeuken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ter Ne'uzeD, 31 Augustus 1904. f||g|tg^ De ondergeteekende betuigC zijnen hartelijken dank, voor de vele be- wijzen van belangstelling, dezer dageu ontvangeu. Aardenburg, 27 Augustus 1904. P. C. J. HENNEQUIN. aan den heer F. Kense, Assuradeur en zaakwaar- nemer te Ter Neuzen, voor zijn hulp, mij ver- leend tot het verkrijgen van het mij per resto nog toekomende bedrag der Assurantiegelden der aanvaring in Maart 1.1. A. BOOTSGEZEL. Ter Neuzen, 30 Aug. 1904. De kapitein van het Deenscbe sioom- schip //RUSLAND" geeft aan de ont- vangers zijner lading door deze kennis, dat bij- gisteren van Liban te Ter Neuzen is aange- komen en sedert tot lossen gereed is. Houd-rs van cognossementen worden verzocht zich ten spoedigste aan te melden bij de cargadoors VAN CANTFORT KOCH. Ter Neuzen, 31 Augustus 1904. De ondergeteekende laat aan hare geachte klandizie weten, dat zij na haar voorgenomeu huwelijk, nog steeds bij haar zuster Alma blijft, om den stiel voort te zetten. Hoogachtend, AXEL, te spreken te zijn. zal worden gebouden op 8, 9, 10 eD II Sep tember aanstaande.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 3