Gemengde berichten. Binnenland. Alle sanvallen van den vijand tegen onze flanken zijn afgeslagen. Het heet dat de Japanners meer dan 10 kauonnen hebben verloreu. Bijzouderheden ombreken. Tokio, 30 Augustus De verliezen der Japan ners in den slag bij Anping bedroegeu 2000 aan dooden en gewondende verliezen der Russen waren eveneens zeer groot. De Japanners hebben acht kanounen te Anping en acht te Au-tjan buitgemaakt. Kronstadt, 30 Augustus. Het Oostzee-eskader is de haven binnengevaren. Petersburg, 30 Augustus. Het telegrammen- bureau heeft op navraag te Revai, naar aanleiding van in het buitenland verbreide geruchten, ver- noineu dat op het pantserschip Knjas Soworof de schietoefeningen volkomen bevredigend afge- loopen zijn en dat het schip den 29en des avonds met het eskader naar Libau vertrokken is. De geruchten over een ontploffing op het pantserschip zijn geheel ongegrond. H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins komen 19 September in Den Haag en bezoeken van 24 tot 30 Sept. Amsterdam. Een Eiansch blad meldde dezer dagen, dat Duitsche zeeofficieren bij het vlaotbezoek aan Vlissingen peilingen enz. op de Schelde zouden hebben gedaan, en dat daartegen door de N«der- landsche eu Bslgische regeering zou zijn geprotes- teerd. Het Correspondentiebureau meldt ous, dat daar- van te bevoegder plaatse alhier te laud niets bekend is. Het hoofdbestuur der schippersvereeniging /r/Schuttevaer" heeft tot den minister van waterstaat het verzoek gericht oin te willen bevorderen dat maatregelen worden genomen, waardooreen vluggere doorschuttiug aan de sluis te Hansweert kan plaats vinden. TER NEUZEN, 31 Aug. 1904. De jaardag van H. M. de Koningin werd heden alhier herdacht door het uitsteken der vlaggen van openbare en vele particuliere gebouwen en schepen. Hedenavond bouden de muziekgezelschappen //Apollo" en //De vereenigde Werklieden" eene muzikale wandeling en zullen, zooalsisgeannonceerd, door de zangafdeeling „Geduld Overwint" der //Vereenigde Haudwerkslieden" op de bovenzaal van het //Hotel de Commerce" eenige Jiederen worden gezongen. Na des voormiddags bevestigd te zijn door zijn ambtgenoot, Ds. L. Boone te St. Philipsland, hoopt a. s. Zondagnamiddag Ds. Van Oordf, van Charlois, zijne iutrede te doen bij de Geref. ge- meente, Vlooswijkstraat alhier. De beer J. J. Israel, onderwijzer aan school C alhier is als zoodauig beDoemd aan school A te Vlissingen. De kommies bij 'a rijksbelastiugeu der 2e klasse, A. C. L. Polak alhier is met 1 Sept. bevorderd tot de le klasse. Bij Kon. besluit is benoemd in de Oranje- Nassau orde tot officier, de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury te Kloosterzande, voor- zitter van den zuivelbond. Door Ged. Staten van Zeeland is op het verzoek van C. en G. de Bruyn, steenbakkers te Stekene (Belgie), van 8 Maart j!., om ontheffing van het verbod in 1 van art. 87 van het reglement op de wegen en voetpaden voor eenige wegen in de gemeenten Axel, Graauw en Langen- dam, Hontenisse, Hulst, Koewacht, Overslag en Zuiddorpe, gunstig beschikt, zoodat die wegen mogen worden bereden met twee aan elkander gekoppelde voertuigeu, mits alsdan de onderstelleu stevig aan elkander verbonden zijn. Heden zou aan het gebouw van het Prov. Bestuur te Middelburg worden aaubesteed het bouwen van een duiker tot afwatering van bet af te sluiten gedeelte van de Axelsche Vlakte op de Rijkswatcrleiding beoosten het kanaal van Ter Neuzen. (RamiDg f 1600). Hiervoor waren echter geen biljetten ingeleverd en was ook geen publiek aanwezig. Volgens mededeeliog van den Hoofdingenieur Directeur van den Waterstaat in de 1 ldo Directie, is de gedeeltelijke stremroing van de scheepvaart door de groote sluis van het kanaal door Zuid- Beveland te Wemeldinge opgeheven en kan door die sluis weder geregeld geschut worden. Zondag wa3 heel de Gentsche straat te Biervliet in rep en roer, omdat een meisje van vier jaar zoek was. Om tien uur voormiddags had zij de wouing verlaten, en toende geheele omgeving doorzocht was, kreeg men ten slotte bericht dat de ver- lorene te IJzendijke aangeland was. Om zes uur 's avonds was zij, per gerij afge- haald, weder in de ouderlijke woning terug. De ouders hadden natuurlijk veel angst uitge- staan. Zaamslag. De Unie-collecte, •voor de Ohr. school, heeft alhier opgebracht, de som van driehonderd drie en zestig gulden, vijf en zeven- tig cent. Tot onderwijzer aan de Chr. school (dorp) alhier is benoemd de heer H. de Vries, thans in gelijke betrekking te Rozenburg. Sas van Gent, 31 Aug. Iu de gisterenavond gehouden raadsvergadering werd tot onderwijzer voor de school in de kom der gemeeute benoemd de heer P. van de Putte, onderwijzer te Overslag en voor de school in den Van Remoorterepolder de heer H. Bockstael alhier, thans onderwijzer te Philippine. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer H. de Caluwe, benoemd hoofd der school in den Vau Remoortere polder. Koewacht, 30 Aug. In de vergadering van den raad dezer gemeente, hedenmorgen gehouden, werd de rekening over 1903 aangebodeu en door een paar raadsleden ouderzocht. Met het oog op het bouwen der kazerne voor de marechaussee werd besloten eene geldleening te sluiten bij het genuentecrediet en daarvoor de goedkeuring van Ged.-Stateu aan te vragen. Vervolgens werd iu een gesloten vergadering een reclame op den Hoofdelijken Omelag behandeld. Clinge, 30 Aug. De kermis op Clinge (Belgie), die wij even trouw mee vieren, of het onze eigeu kermis was, is ook alweer achter den rug. Over het geheel is alles goed afgeloopen. Een vijftal danstenten gaf den liefhebbers gelegenbeid om naar hartelust rond te draaien en we mogeu zeggen, dat hier zoo wat iedereen liefhebber van den dans is. Zondag hadden we het slot met zoogena&mde z/Statiekermis". De fanfaren werkte daar mee tot opluistering, zoodat het er ook jolig toe giug. Tevens vond het muziekgezelschap gelegenheid om Josephus Bin feestelijk te ontvangen. Deze man, moet ge weten, is ook prijswinner in den grooten duivenwedstrijd op Madrid. Zondag nu waren de prijzen daarvoor te Gent uitgereikt. Ook te St. Gilles waren een paar gelukkigen. Deze werdeu zelfs met den optocht afgehaald. Velen onzer mogen nu zulke betoogingen over- dreveu of zelfs misplaatst achten. Zij bewijzen in ieder geval, dat de duif en het duivenspel, alsmede de duivenmelker tegenwoordig bij het vclk in het algemeen in deze landstivken hoog staan aangeschreven. St. Jansteen, 30 Aug. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad waren alle leden present en werd de volgende agenda afgehandeld Ingekomen was een brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken inzake de verdeeling der gemeente in stemdistricten. De heer Rottier deed daaromtrent het voorstel de gemeente in drie districten te verdeelen en dus eene bus te plaatsen in het gemeentekuis, eene in Absdale en eene te Heikant. De heer Rottier achtte dit vooral noodig met het oog op den werkman- kiezer. Na uitvoerige bespreking werd dit voorstel in stemming gebracht en verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Slechts de beeren Vael en an de Goore gingen met den voor stel ler mee. Verder was ingekomen een brief van Ged. Staten, houdende de mededeeling dat de goed keuring der bouwverordening voor een jaar is verdaagd. Dit werd voor kennisgeving aangenomen. De gemeenterekening over 1903 werd voor- loopig vastgesteld op f 14079,64 ontvangsten en 13322,40 in uitgaven, alzoo met een mmd slot van 757,24. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1903 en de begrooting over 1905 werden door den Raad goedgekeurd, met een subsidie uit de gemeentekas van 650, evenals het vorige jaar. Verder werd aangeboden en ter visie gelegd de gemeentebegrooting over 1905. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voor- zitter daarna de vergadering. St. Jansteen. De haudboog-societeit St. Jan gaf Zondag en Maandag drie schietingen, twee van fr. 150 ieder en eerie van fr. 70. Deze schie tingen heeten wijl zij altijd gehouden worden in dezelfde week, waariu de verjaardag van H. M. onze gtesrbiedigde Koningin gevierd wordt Wilheirainaschietingen. Zuolang H. M. aan de regeering is hebben de schietingen geregeld plaats. Bij H. Ms. troonbesfijging was het feest op St. Jansteen en geen klein beetje ook. Er werden toerj gelegenheidsschietingen gegeven, die succes hadden, later en 't thans weer hebben. Behalve de flinke prijzen hebben zeker ook de intentie en de mooie medaljes met den beeltenaar van H. M. invloed op den goeden uitslag. Van wijd en zijd komen de liefhebbers opdagentot zelfs Brussel, Gent en Antwerpen zijn niet zelden ver- tegenwoordigd. Zondag waren er 70 sch utters en op de Maandag- schietingen respectievelijk 23 en 49. Door de volgende heeren werden de oppervogels afge- schoten Zondag hooge vogel A. van Kerckhoven, Meerdouckzijvogels J. Bceijkens, Lamswaarde en J. Buijsroggp, Kloosterzande; kallen A. Wense- laar, Hulst en A. Kindt, Graauw. Maandag. Eerste schieting hooge en zijvogel Em. Buijsrogge, Ter hole en andere zijvogel L. Col man, St. Jansteen. Tweede schietinghooge vogel H. van Beerlere, Gent; zijvogels J. Adriaansens eo J. de Waal, beiden Stoppeldijkkallen C. Bebiels, Stekene en E. van Cam pen, Stoppeldjjk. Een evenement moet men zeggen was het bezoek van de handboogmaatschappij Srranus uit Amsterdam, van welke societeit vier laden waren vertegenwoordigd, die de hoofdstad van Nederland verlateu haddeu om zich in ons nederig dorpje te komen rneten met de goed geoefende schutters uit Zeeuwsch-Vlaanderen eu de wellicht nog beter afgerichte Belgen. De Amsterdammers maakten een goed figuur. A1 kouden zij er niet in slageu een der hoofdvogels te doen neertuimeleu, schoteu zij toch eukele kleine en een prijsvogel af. Ook de medalje voor de verst afgelegeueu beschikbaar gesteld, viel hua ten dee), wat zeer verklaarbaar is. Bij het uitreiken dezer medalje sprak het bestuur van St. Jan bij rnonde vau den heer Everaard, de beste wenschen uit voor Soranus en hare leden, dezen hartelijk dau- kende voor hun bezoek aan St. Jansteen. In een geestige improvisatie sprak nu de heer Vau Arenth-ds uit Amsterdam op wiens borst de medalje prijkte de onzen toe eu noodigde hen uit tot een bezoek aan de hoofdstad, hetgeen hij ons zoo smakelijk maakte, dat wij er wellicht op in zullen gaan. Daarna sprak de heer Bleijen- bergh van St. Jansteen wien ook een medalje ten deel viel voor den laatsten afgeschoten vogel een kort maar goed woord. H. M. de Koningin, welks verjaardag de aan leiding tot het feest is, dat zoovelen, ver van elkander wonenden samenbracht, werd door de sprekers niet vergeten en een //laug zal ze leven" door Nederlanders en Belgen met daverend applaus begroet. Een jouge moeder uit IJzendijke,; in^ be trekking te Gent, is gevangen genomen onder beschuldiging baar kindje van 11 dagen door vergiftiging van het leven beroofd te hebben. Zij heeft ook getracht zichzelf te vergiftigen, maar is door geneeskundige bulp weer hersteld. Twee jongelui uit Breda, wien het noch in zaken noch in de liefde voor den wind ging, be sloten elders hun geluk te beproeven. Sa'men zouden zij naar San Paulo (Z. Amerika) vertrek- ken, in alle stilte zonder eenige kennisgeving aan familie en kennissen. Zaterdagochtend stapten beiden vroeg op den trein naar Rotterdam om van- daar per boot naar het beloofde land te vertrekken. In Dordrecht wilde een van hen daar eenige treinen oyerblijven om een bezoek te brengen aan vrienden uit vroeger dagen. De andere verzette zich daar- tegen, op deze oneenigheid volgde twist en't einde was datbeiden terugkeerden naar Breda. A1 de kinderen, die hebben deelgenomen aan de aubade te s Hertogenbosch, krijgen van de Koningin haar portret, voorzien vau haar hand- teekening. Voor eenige dagen is vermeld de mededeeling van Het Volk, dat een Amsterdamsch rechercheur ten dienste van de Russische politie fotografieen had trachten te verkrijgen van de Russen, die het Socialistisch Congres bijwoonden. Blijkens een correspondence uit 's Gravenhage aan het Hhld. heeft zich deze zaak anders toe- gedragen. Een inspecteur van politie, die een fotografie der congresleden kocht, merkte d.1. op, dat daarop de Russen niet voorkwamen en vroeg den fotograaf, of er geen volledige opname te verkrijgen waren met de portretten der Russen erbij. Hij kre;g echter ten antwoord, dat de Russen verzocht hadden niet te worden gefotografeerd en dat, als ze toevallig toch op een opname mochten staan, hun gezichten onkenbaar zouden worden gemaakt. Van eenig handelen ten dienste vsn eenige buiteilandsche politie is noch recbtstreeks, noch zijdelings sprake geweest. Te Veendam is een heer, die 75 bij zich had om een fiets te koopen, op den publieken weg aangevallen en mishandeld, terwijl hem zjju geld werd afgenomen. De daders zijn gearresteerd. Zaterdag hebben de douanen te Roosendaal een net gekleed persoon uit Belgie aangehouden die trachtte een groote hoeveelheid goad en diamanten bimien te smokkelen, welke hij in een gordel om het lijf en andere plaatsen verborgen bij zich droeg. Hij kon tegen een borgstelling van zestienduizend gulden op vrije voeten blijven, doch daar hij deze borgstelling niet kon voldoen, is hij naar de strafgevangenis gebracht. Uit Asten wordt van 29 Augustus aan de P. Nbr. Ct. gemeld Hedenavond werd alhier door de brigade mare chaussee gevankelijk binnengebracht om morgen naar Roermond te worden overgebracht G. v. V., wonende te Deurne, verdacht van Zondagavond te Liessel (gemeente Deurne), waar het kermis was, in een vechtpartij A. Joosten aldaar met een mes of ander scherp voorwerp eene snede over den arm te hebben toegebracht, waardoor de slag- ader is doorgesneden en Joosten tengevolge van verbloeding korten tijd nadien is overleden. Het moet wel een formeele vechtpartij zijn geweest, daar ook een zekere J. van de Cruijs uit Asten eene levensgevaarlijke wonde is toegebracht en zoo deze niet doelmatig en spoedig door Dr. Crobach uit Deurne was behandeld, zouden ver- moedelijk twee doodea te betreureu zijn. Nabjj het Ulvenhoutsche bosch woont de z/wonderdokter," de heer Kolson. Dagelijks brengt de tram honderden bezoekers aan, die den //dokter willen raadplegen. Zijn bezoekers schijnen echter met scheutig te zijn, want nadat hij er de afgeloopen week op een dag 96 had te woord gestaan, vond hij in zijn armeubusje "slechtse'eu gulden en enkele ceuteu Ongeoorloofde grap. Te Delft heeft een straatjongen een grapje uitgehaald, dat, indien hi] gesnapt ware geworden, voor hem onaan- gename gevolgen had kunnen hebben. Toen het stationspersoneel het druk had, daar pas een trein uit Rotterdam was aangekomen, gaf hi] opeens met een fluitje een signaal. De machinist haalde zijn handel over, deed op zijn benrt de stoomfluit gillen en de trein zette zich in beweging, tot verbazing van con- ducteurs en anderen, die niets begrepen van wat gebeurde, maar, vlug als de wind, de noo- open portieren dichtklapten en deels in de bagagewagen sprongen, deels verbluft bleven staan. De knaap had bet inmiddels raadzaam ce- vonden zijn verblijf aan het hek tjjdelijk°te veilaten. De dienstdoende politieman zou hem waarschijnlijk anders hebben beduid, dat grappen ook haar bedenkelijke zijde hebben. ie elp bij Arnhem hebben eenige spelende jongens een pakje bankbiljetten ter waarde van 5bo gevonden en even later nog een biljet j/"1 /.60 e" een van 25. Alles werd dade- lrjk bij de politie gebracht. erledeu week had er op de papierfabriek te Weert-Meerssen een vreeselijk ongeluk plaats waarbij helaas een menscbenleven te betrenren is. Zekere Konings van Maastricht, oud circa 20 jaien en ongehuwd, was bezig met rangeeren van wagens op de lijn, loopende op de fabriek. Op een onverklaarbare wijze geraakte hij nu tusschen een wagon van pi. m. 25,000 kilo en een sink muur beklemd. De slag was zoo vreeselijk hard, dat een stuk van den muur afbiak en derhalve nog op den jongeling neer- cwam. 1'erstond hieronder uitgehaald, was t slechts t zwaar verminkte lijk van den onge- ukkigen K., dat men te voorschijn haalde. (Limb. Koer.) De //Nieuwe Tilb. C." meldt omtrent een moordaanslag gisterenavond te Tilburg Omstreeks 7 uur bevondan zich voor het cafe De Peijl aan de St. Jozefstraat een groepje jongens van 19 a 20 jaar in luidruchtig gesprek, toen twee zoons van P. St. naderbij kwameu en zich bij het groepje voegden. Een dezer twee broers, Th. S., als soldaat gekleed, begon onmiddelhk op dreigendeu toon een der aldaar aanwezigen lastig te vallen, omdat deze, naar S. beweerde, ongeveer een jaar geleden hem eens nut een aautal andere personen had achterna gezet. Nu echter, zoo tierde Th. S.j was hij niet bsvreesd voor vijf man, omdat hij een bajonet bij zich droeg, en deze bajonet uit de scheede trekkend begou hij er verder dreigend mee in het rond te zwaaien, waarna zekere C. Donders naar voren trad, ten einde hem aan te manen kalm te blijven en het wapen weder in de schede te steken. Th. S. on'stak hierdoor in nog grooter woede en wist deze niet beter te koelen dan door zijn bajonet ruira een decimeter diep in den buik van C. D. te steken. Onmiddellijk na deze daad zette hij het op een loopen, terwijl C. D. een paar passen achteruit sprong en daarna bewusteloos neerstortte. Inmiddels was de hulp der gemeentepolitie in- geroepen en toen deze zich met moeite door het volk, oat aanstonds van alle zijdeu toesnelde, had heengedrongen, vond zij den gewonde nog steeds buiteu kennis tegen een muur van bovengenoemd cafe livgen. Uit dit cife een stoel haleud werd C. D. vervolgens naar het politiewachthuisje op den heuvel gebracht alwaar een tweetal politie- mannen de kleeren vau den gewonde losmaakten en hem verder zoo goed mogelijk tot bewustzijn trachtten te brengen. Daar bleek ook, dat de wonde auderhalven c.M. lang was. lutusschen werd door ^andere politiemannen de hulp van een dokter ingeroepeo, waariu men eveuwel niet spoedig slaagde, wijl vele geneesheeren afwezig waren. Eindelijk verscheen dokter Eigenraam op het hoofdbureau van politie waarheen de gewonde, die inmiddels htt bewustzijn had herkregen, was overgebracht. Na de wonde te hebben ouder zocht, gelastte dokter Eigenraam den gekwetste onmiddellijk naar het gasthuis over te brengen en de laatste H. Sacrameuten toe te dienep, wijl hij in levensgevaar verkeerde. Veder meldt men, dat de dader Th. Stamps nog hedenuacht in zijne woning in hechtenis is genomen. Hedenmiddag te 12 uur was in den toestand van den gewonde C. D. nog niet de minste veranderiug gekomen. Hij verkeerde nog steeds in levensgevaar. 0. D., die ongehuwd is, woont bij zijne ouders in 't Laar aan Korvel. Jonatan Sefton, een 36jarige landbouwer, te Dudley, kreeg twist met zijn twee jongere broeders, die ten slotte op hem aanvielen en hem zoo zwaar mishandelden, dat hij, na negen dagen onder heel kundige behandeliug geweest te zijn, aan de ge volgen overleed. De twee schuldigen zyn hechtenis genomen Een geheimzinnige zaak. Een zonder- Huge ontdekking heeft dezer dagen de politie van Versailles gedaan. Zij was ingelicht omtrent het in

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 2