BUBGEBLIJKE STAND. Handelsbe richten. Rothschild, van de ,/Produits Resineux" en van de „Cjrrpagnies des huiles de graissage". Een onzer confraters schat de installatie's van Speth /American Petr. Co.") op 8 millioen die van de //Deutsche Product A. G." op 1 millioen te samen 4 millioen. Wij gelooven dat men dicbter bij de waarheid is als meu ze schat, zooals wij hooger zegden, op 1 millioen. De installatie's van de //American Petroleum Co.; en van M. Rieth Co. zijn met verzekerd, die van de firma Eiffe Co, zijn verzekerd in Eugeland. De iusiellingen van M. Rieth Co. zijn ongedeerd 15 wagons van den Staat werden vernield. Deze ramp zal een ongehoorden nasleep hebben van processen en betwistingen, daar het niet mogelijk zal zijn de coutracten uit te voeren. De werken der haveninstellingen ten noorden, zullen door deze ramp meer dan een jaar achteruit- gesfeld worden. De gausche petroleuminsteilingen zullen terug naar het noordtn moeten gebracht woiden, weer naar de Amerikadok, die men meende ter be- schikking te st.ellen van de schipperij." Hoe de toestand Vrijdsg was blijkt uit het volgende ,/Dezeu morgeu zweefde de rookkolom even statig als gisteren boven de stad de brand woedde dus nog immer voort en zal denkelijk niet voor Zondagavond uitgedoofd zijn. De wind was Z.W. d-zen morgen, dich even sterk en deed de rookkolom meer over de stad drijven. Wat zouden wij bij ons bezoek dezeu morgen vinden Zou de ramp nog verschrikkelijker uit- breding geuomen hebben? Ter piaatse gekomeu zieu wij onmiddellijk dat de brand, in vergelijkiug van gisteravoud, zoo niet was afgenomen, dan toch zich ni. t verder uiigestrekt had. De drie groote tanks van M. Eiffe, die, volgens men ons heden veitdde, leeg zijn waren nog oi.- gedeeerd en door het keeren van den wind totaal buiten geeaar. De viammer.zee was iets wat vermin-lerd en enkele tanks geleken niet meer op etne hel geJijk gisteren. Den ganschen nrcht was een compagnie genie ter piaatse gebleveD, die haar kamp had opgeslagen in teue naburige weide. Na onzen tocht door het terrein der petroleum iostrllingen kunnen wij meldtn, dat het glial dooden minstens 9 z»l bedragenwant met de lijken van gisteren en dan de 5, die wij op onzen tocht vonden, kliuat het getal reeds tot 9. Dezen moreen Het ft meu de naamafroeping gedaan van bet werkvolk, del gisteren op de plaats der ramp aan den arbeid was. 25 man ontbreken. Hiertusschen kunnen er natuurlijk zijn, die niet terngkeeren aan he' werk of voor eenigerlei reden thuis blijven. Als vermist wordt ook opgegeveu de kanfoor- looper van de //American Petroleum Cr.", die het laatst is gezien in de machienkamei". Zoi.dagavond seinde men De kitiue tank op den linker? leugel brand nog steeds, maar er is geen gevaar. Aan de openingen van het vtrbindingskanaal brandt het. Als de petroleum opgebrand is, vreest meu voor een outploffing tengcvolge vbn de binnenstroomende lucht. Er is een ontzaggehjke menigte toeschouwers. Het is overbekend d»t Aiierikaueu prak- tische menscheu zijn, en het is dus niet te ver- wonderen dat iu Amerika een beweging ontstaan is om de herbevolking aan te moedigen, een be weging die propageert voor het uitbreideD van het getal huwelijken en die zich lijnrecht stelt over de ongehuwde mannen. Het spreekt van zelf dat die bewegiDg uitgaat van ongehuwde vrouwen. In een slad van Wisconsin heeft ten bijetukomsl piaats gehad van ongehuwde vrouwen, jonge en uiet-meer-jonge. Deze beklaagden zich bitter over de achleruitgaande huwelijksneiging der mannen. En als eenig middel daartegcn werd door dit huwelijkscongres de S.aalshulp aangeprezen. Wanueer de dames uit Wisconsin haar zin krijgen, komt er dus eeu wet, niet om alle onge huwde man..en tot het huwelijk te dwiugen, maar tot het betalen van een belasting van 625 »oor elk jaar boven de 25, ongehuwd doorgebracht boveudien zullen zij niet mogen stemmen, en eveumin als lid van eeu jury zitting nemen. Toen in de vergadering gewezeu werd op de mogelijkheid, dat alle ongehuwde mannen buiten Wisconsin zouden vluchten, werd besloten, iu alle 45 staten organisaties te stichten, en op deze uianier kracht te zoeken in eeu nationaal verbond. Ook iu Duitschland, ofschoon niet zoo sterk als in Frankrijk, is een zekere tegenzin voor het huwelijk geconstateerd, maar daar zijn ook kam- Vioenen voor het trouven opgestaan. In de Augustus-aflevering van het //Deutsche Monatschrift fiir das gesamte Leben der Gegen- wari" komt een artikel //Ongehuwde staat en luxe" voor. Het is een opstel over ongehuwde jonge en minder-jonge mannen, die uit louter gemakzucht en egiisme tegen den last van het huweljjk opzien. Een aantal behaitigenswaardige opmerkingen worden geplaatst over het treurige verschjjnsel van onzen tijd, dat de hoog-opgevoerde levens- eischen het sluiten van huwelijken en het stichten van een geziu belemmeren, Er wordt in bewezen dat de toekomst van het ras er onder lijden moet, wanneer geld de keus van den echtgenout bepaalt, wanneer dat meisje ongehuwd moet blijven, dat door geestelijke en lichamelijke eigenschappen voor alien aangewezen scheen, moeder van het aanstaande geelacht te worden, dcch wien slechts het begeerde fortuin outbreekt. Het artikel is hoofdzakelijk gericht tegen het grldhuwelijk. //Dat dat geld met zijn gruwelijken vlcek ook het familieleven is komen dooden". En de drogredentjes van joriggezellen, die in het huwelijk alleen een middel zien om een gemakke- lijk en onbezorgd leven te hebben, worden met voile overtuigirig weerlegd. Als het waar is dat president Roosevelt gezegd heeft, dat de ongehuwde staat een teeken is van o er-beschaving, dan moeten de kultuurvolk<*ren wel zeer onbeschaafd zijn want het huwelijk is bij de meeste wilden verplicht gesteld. Bij alle laagonlwikkelde eu oubeschaafde volken komen ongehuwde vrouwen en jonggezellen hocgst zelden voor. Op de Fidsji-eilanden heerscht het geloof dat een man, die ongehuwd sterft, op weg naar het parsdijs door den god Nanggaunagga wordt tegen- gehouden en aan gruzelementen wordt geslagen. De Sentalen in Bengalie beschouwen den hard- nekkigen jonggezel als niet veel beter dan een een dief en door manDen zoowel als door vrouwen wordt hij zonder geii8de behaodeld. In Ktffcr- kraleii heeft een jonggezel geen stem. In Tlas- cala wordt den man, die zich niet wil laten huwen, tot schande het haar sfgesneden. In Korea hept een ongetrouwd mannelijk wizen niet //man", maar yatow", met welken naam de Chineezen een ongehuwd meisje aauduiden; en een jongen, die op ziju twaalfde jaar huwt zooals daar ge- bruikeiijk is heeft het volste recht, een veel ouderen yatow te mishandelen en te bevelen. Ook iu Japan en China hpfft men een afkeer van den ongehuwden staat en in China is het bijna onmogelijk, den dans te outspringen. Het huwelijk is daar zoo algemeen, dat zelfs de dooden nog gehuwd worden De geesten van overleden knapen worden gehuwd met die van meisjes, zoodra beiden indien zij in leven waren ge- bleven den gewenschten leeftijd bereikt hebben. Een reusachfige brand woedt op de oostkust van Corsica. Het vuur strekl zich uit over eeu oppervlakte vau 20 kilometers. Alle wijngaarden zijn vernield. Het station van Bravona is in de asch gelegd, dat van Alistro wordt bedreigd. De treinen, die met groote voorzichtigheid moesten vcortgaan, rijden nu niet meerde laatste snelde voort door eeu vlammenzee. Talrijke kndden opgrjargde runderen en schapen vluchten over de vlakte. Het aantal, dat in de viammen omgekomen is, is niet te schatten. Een vrij sttrke wind wakkert den reuzenbrand steeds meer aan. Te Oranje, staat New-Yer»>y, hpefi de 23jarige gonvernaute van de kinderen van EdisoD, een miss Pardoe, zich van het leven beroofd, uit angst, voor het dreigement van leden van de zwarte hand dat men de kinderen zou ontvoeren. Het. meisje wss zoo bang geworden door de dreigbrieven van de bende, dat ze tot herstel van gezondheid naar buiten grstnurd moest worden, waar ze een eiud aan haar leven maakte. De poliie schijnt tegen de zwarte hand niets uit te kunnen richten. Want de chantagepogir.gen houden niet op, ofschoon men eenvoudig alle Itilianen uit de buurt van New-York in hechtenis heeft gebracht. Een heele trocp politiemannen zoekt stdert een week naar een kleiten J.taliaan, Mannino geheeteD, die ontvoerd werd door landgenooten, en roor wien 50,000 dollar losgeld wordt gevraagd. Korlen tijd geled"n werd een brief van het fenaapje ontvangen, waarin hij zijn onders smeekt het losgeld te sturen, omdat aiders zijn vingers afgesneden zullen worden. Men koestert de trees, dat het volk op de medeleden van de zwarte hand, zoo een hunuer in zijn handen valf, de lyuchjustitie zal toepassen. Woensdag heeft te Linden de vrouw van een werkman haar drie kinderen, van 4$ jaar tot 7 maaoden oud, verdronken, de twee ondsten in het bad, de zuigeliug in een emmer. Daarna ver- dronk zij zich zelf in de Theems. Toen haar man thuis kwam voud hij de lijken van zijn drie kinderen, en een brief van zijn vrouw. Het lijk van deze is uit de rivier opgehaald. De eeuige reden die men voor de krankzinnige daad kau vinden, is dat de moeder er over tobde, dat haar oudste meisje mismaakt was. Het huishonden was overigeus ordelijk en het gozin leek gelukkig. Uit een nader berichl blijkt dit ten deele or juist. Zij had zich willen verdrinken, maar werd bij de rivier gevonden, blijkbaar zinneloos. Zij lachte maar en verzekerde, dat haar kinderen leefden en zij ze zien won. Gisteren werd zij voor den politi rechter gebracht. Het bleek, dat zij in een brief dien zij in huis had achtergelaten, haar man de schuld gaf. Hij dronk en had haar pas weer geschopt en geslagen en ook de twee oudste kinderen mishandeld. Dit kon zij niet langer verdragen. De man ontkeDde sedert een jaar is hij afschaffer, zeide hijen ook vroeger gebeurde het hem zelden dat hij dronk. Op aanklacht van moord is de vrouw naar den strafrechter verwezen. In een matrozengevangenis te Brest is Woensdag een oproertje uitgebroken. Die ge- vaugenis heeft verscheidene zalen. In den regel zitten alle mannen, die tot politiekamer z^jn ver- oordeeld, bijeen in een zaal en in een andere zaal zitten alle mannen, die gevangenisstrsf hebben te ondergaan. Nu waren er Dinsdag verscheiden matrozen om verschillende vergiijpeu veroordeeld tot gevangenisstraf. Daar waren ettelijke beugels bij en ook zaten er in de gevangeniszaal al eenige raddraaiers, die men niet ver'rouwde, en daarom besloot meu de tuchtelingen te scheiden en ze te hergeu in celle'n. Daartegen verzetten zich de gevangenen met klem, maar hnn verzet luwde langzamerhand en ten slotte werd elk z ruder ongelukken in zijn eel rpgeslotrn. Maar om 9 uur, toen het avondmaal op was, ontstoud er eeu helsch caba.il iu de cellen. Dr gevangenen bc- gonnen op een afgesproken teeken op de deureu te beuken met al wat zij maar in handen konden krijgen. Het duurde niet larg of daar bezweek eeu deur, de bevrijde gevangene ging zijn kam raden helpen om los te komen, en weldra dauste de losgebreken schare een wil lendans door de gangeu van het gebouw. Het steengoed, waaruit ze hun eten badden gebruikt, srneten ze stuk, het houten eetgerei en de drinknapjes werden als muziek- instrumenten gebruikt, bespeeld met lepels en vorken. De kwartiermeester die op het gerucht afkwara werd door een matroos in den schouder gebeten. Het heeft vte! moeite gekost, de orde te her- stellen onder dien doilen troep. De schuldigen werden ten slotte weer in de cellen opgesloten fn eeu der belhamels werd in de boeien gelegd. Eergisteren zijn de schuldigen naar een andere gevangenis overgebracht, elk onder geleide van 4 gewapende mannen. Nog een ander opstootje is er geweest van militairen. Ouder de mariniers te Lourcite was een compagnie, die Donderdagavond den dienst weigerde. Zij riepen plotseling, om 7 uur: hoe! hoe. de soep en legdeu de wspenen neer. De maimen zijn opgesloten in kamers met wachtposten er voor. Ejn soldaat van een andere compagnie heeft een verklaring gegeven van het zonderlinge gedrag der oproerige compagnie. De compagnie had een nieuwen kapiiein gekregen, die pas uit de kolonien was gekomen. Die kapitein beulde zijn soldaten verschrikkelijk af met aanhoudend exerceeren, den heelen dag door, nagenoeg zonder rust,^ en terwijl alle andere compagnieeu om 5 nur 's middsgs plachten klaar te zijn en dan soep te krijgen, moesten deze ongelukkigen tot 6 of 7 uur voortwerkeu. Dat was hun gaan verdrieten. Gemeenteraad van Ter Neozen. Gemeenteraad van Zaamsiag. Rotterdam, 29 Augustus 1904. Biuneuj. Granen. Puike soorten tarwe en rogge konden vorige prijzen opbrengen. Mindere soorten van ^r« ten waren aangeboden. Men noteerr Puike Tarwe f 7,50 k 8,10mindere en goede J 6,50 7,nieuwe Rogge 5, a 5,50 Wintergeist f 4,50 a 4,90 Zomer- gerst 4,20 a J 4,50 Gerst per 100 kilo winter 7,25 /7,75; Zomer 7,a 7,25 j Chevalier circa 1,— hooger; Haver 7,— a 7,40 en per hect. 3,— k /8,50; Paa'rdeu- Vergadering van Donderdag 25 Augustus 1904. (VEKVOLG.) S Afslutting stationsweg. De oorzitter deelt mede dat de kennisgeving, dat het voornemen bestaat den ouden stationsweg aan het publiek verkeer te onttrekken, door Burg, en Weih. nog is immhon- den, daar gebleken is dat die weg niet aan de gemeente behoort, maar gedeeltelijk aan Oortog en yoor een dee! aan Waterstaat. De vraag is dus, ot de Raad over de afsluiting wel lets te zeggen heeft. Er is daarover nader aan den Minister van Waterstaat geschreven en in afwaehting van antwoord nadere handelingen opgeschorst. Z 5. s. wordt dit door den .Raad goedgekeurd 8. Benoemen eener Commisaie voor hst voorstel/en van namen voor nieuwe slraten. De Voorzitter steJt naraens Burg, en Weth. voor, met het oog op de nieuwe wijze van nummering der huizen de slraten die nog met vernoemd zijn een naam te geven en eene commissie te benoemen om namen voor te stellen. Dit wordt goedgevonden. De eerste stemming heeft tot nitslag dat met resp. 7 en 5 van de 9 geldige stemmen worden benoemd de heeren Wieland en Versltiijs. De tweede vrije stemming voor het derde lid heeft tot Ultslag dat herstemiuing moet piaats hebben tusschen de heeren Visser en Dees, die resp. 5 en 4 stemmen verkriigen Bij de herstemming verkrijgen de heeren Visser en Dees elk 4 stemmen, waarpa bij luting de heer Visser benoemd wordt verklaard. De heeren Wieland, Visser eu Versluijs verklaren de be- noeming aan te nemen tt. Omvraag. a. De heer Visser herinnert, dat onlangs aan Bnrg. en Weth. is opgedragen te trachten openstelling te verkrijgen voor het publiek van een deel van den zoogenaamden lood- sendijk. Is daaraan al gevolg geg ven De Voorzitter: Er is daarover met den kapitein gesproken, maar deze verklaarde de noodzakelijkheid dier openstelling niet in te zien. Het verzoek is daarop niet gedaan, omdat men ve zekert kon zijn dat van den kapitein toch een afwij- zend advies zou volgen. De heer VisserMaar er is ook over gesproken om van gemeentewege een deel te huren. De VoorzitterDat zal vdor dat doel ook niet worden toegestaan. De kapiiein wees er ook op, dat de dijk met groote kosten pas onder talud is gebracht en als die nn weer door het publiek werd beioopen zou al dat werk waardeloos zijn. Bovendien als een gedeelte van den dijk werd afgestaan, zou er toch een hek moeten worden geplaatst, dat vermoedeliik het uitzicht toch veel zou belemmeren. De heer Visser: Ja, als oorlog niet wil, is er niets aan te doen, maar het zou anders wel zoo te maken zijn, dat men een goed nilzieht genoot. 'tis jammer, want het is daar het mooiste uitzicht van Ter Neuzen. h. De heer Grenu heeft opgemerkt dat er hier den laa'sten tijd des Woensdags geregeld vreerade kooplieden op de markt komen, die daar tot nadeel voor de ingezetenen hunne waren uitstallen en verkoopen. Hij wil vragen of die ook markt- geld belalen. De VoorzitterJa. De heer Versluijs: Ik kan niet instemmen metde woorden van den heer Grenu, dat die kooplieden nadeel berokkenen aan de ingezetenen Wel doen zij dat aan de ingezetenen, die ook in de door hen verkochte artikelen handelen. De heer Grennu Dit bedoelde ik ook. c. De heer Versluijs Ja, mijnhcer de Voorzitter, ik wenschie ook nog terug te komen op hetgeen u zooeven meedeelde, dat de kapitein der genie de noodzakelijkheid nietinziet van openstelling voor het publiek van den loodsendijk. Ik zon er op willen wijzen, dat de dijk vroeger voor de loodsen een goed observatiepunt was, vanwaar zij b. v. bij stormweer een ruim uitzicht hadden op de Schelde om te zien of er ergens een schip in nood verkeerde en hulp noodig had. Thans is dat van den beganen grond niet meer waar te nemen en zouden ongelukken daarvan het gevolg kunnen zijn. De VoorzitterDit is vroeger reeds ter sprake gebracht en met net oog daarop is toen de loodsenwacht verplaatst. De heer Versluijs: Dat is niet afdoende om uitcicht le hebben over de geheelc Schelde. I>e Voorzitter: Dit is ook niet noodig,ze moeten be- mannen de schepen die van de zijde van Vlissingen komen, en die kunnen ze goed zien. Met de schepen die uit Ant- werpen komen hebben ze niets te maken. De heer Versluijs: Maar als er een schip op de reede ligt om te lichten als anderszins en die met kleine bootjes van proviand enz. worden voorzien, daarmede knnnen ook ongevallen piaats hebben en dan kan men 't niet zien. He Voorzitter: De schep-n die liggen te lichten zijn reeds door de loodsen bediend en op de rede gebracht. De heer Versluijs Maar met die kleine bootjes knnnen ook ongelukken piaats hebben. Vroeger werd dit dadelijk gezien, want er was altijd iemand op den dijk. Kan den dijk niet worden gehuurd onder voorwaarde dat de gemeente zorgt dat de dijk wordt onderhouden in den staat waarin die zich thans bevindt De^ Voorzitter: U zegt daar iets waar ik niet gaarne mee zon instemmen. Als het publiek op den dijk mag komen, dan zouden er nog al groote kosten op kunnen komen om den dijk te houden zooals die nu ligt. Ik zou er zelfs geen kans toe zien, men zou den dijk dan wel met ijzer moeten ekleeden. Dht is een voorwaarde waar ik liever maar niet op zou ingaan. Er zou dan wel elken dag een man aan moeten werken. De heer Versluijs acht dat niet noodig. De heer Van den HoekJammer is het, dat de dijk is afge-Jnien, maar die, wanneer het publiek er dagelijks op loopt onderhouden in den tegenwoordigen staat, kan niet. e ,er Visser: Men zou de toegebrachte scliade eenmaal sjaars kunnen laten herstellen. De heer VersluijsIk zou toch gaarne zien dat een ver zoek gedaan werd, om op een of andere wijze de openstelling te verkrijgen. De heeren Visser en Grenu stemmen daarmee inopen stelling zou gewenscht zijn. zuHen doZ™'"** Burg' en Weth' P°g'ngen 0 van het le svppletoir kohier Hoofclelijken Ter behandeling hiervan wordt de openbare zitting ge- sehorst die overgaat in eene zitting met gesloten denren. a®1 woder openbaar worden der zitting wordt het le suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag, zooals het in de vergadenng met gesloten deuren is besproken, vas'- gesteld op een bedrag van 422,39 met 50 aangeslagenen. 11. Afschrijving Hoofdelijken Omslag en Schoolgeld. Voorzitter deelt mede, dat wegens vertrek ofoverlijden afschrijving wordt verleeud van Hoofdelijken Omslag aan J. M-/an de Velde 1,73*, C. M. Jansen 2,83, de erven va.Q F. Haak 32,38* h. E. Gombert 3,89 en H. van Nieuwenhuijze J fi,37. Voor Schoolgeld wordt afschrijving verleend aan A, Dhaeze De Voorzitter si uit de vergadering. Zitting van 26 Augustus 1904. 1 V,00?'IWer ^e, B'lrgemeester-Seci-etaris. Tegenwoordig al de leden, behalve het lid C. Wilhelmus. Mededeeling van ingekomen stukken. Bezwaarschi-ift van J. W. Wooldrik en C. Willemsen tegen hun aanslag in den hoofdelijken omslag. Uiteesteld tot de volgende vergadering. Missive van Ged. Staten dezer provincie houdende terugzending van het door hun goedgekeurd kohier der schoolgelden over het 2de kwartaal 1904. Alsvoren houdende verzoek hen te willen berichten of eene wijzigingp .van de bestaande indeeling van deze gem een te m 8temdistricten, noodig of wenschelijk voorkomfc. Besloten werd te berichten dat de Raad zulks niet wenschelijk voorkomt Alsvoren houdende verzoek mededeeling dat bii Konmkhjke Boodschap aan de Tweede Kamer ter over- weging is aangeboden een ontvverp tot. wiiziging van de artt. 8 eerste lid en 51 der woningwet in dien zin, dat de danrgenoemde termijnen met een jaar verlengd worden. De gemeenterekening over het dienstjaar 1903 WOr/ o.mSXe,S,te 1 in ontvane op 24885,95* en in uitgaaf op 24011,94*, goad slot f 874,01. De begrooting van het algemeen burgerlijk armbestuur voor 1905 wordt vastgesteld op een bedrag van 1580,36, waarvoor door den Raad werd toegestaan een subsidie van 1221,54. Aangeboden wordt de gemeentebegrooting voor 1905. Op ae voordracbt voor twee leden van het Coll. van zetters, wegens periodieke aftreding van de leden A. Rtemens en D. Dekker Sr. werden gebracht de aftredende leden, en tot hunne plaatsvervangers, Jac. van Hoeve en C. A. Wisse. Bij de kasopneming op 5 Augustus 1.1. Week dat in kas was een bedrag van 2739,73. De opcenten op de personeele belasting werden van 35 gebracht op 35. Het aantal manschappen dienstplichtig bij de brandweer werd bepaald op 82. Besloten werd om in de kom twee urinoirs te plaatsen. H^welijks-aangiften. 26 Aug. Jan Mattheus de Smit, oud 27 en Pieternella Elisabeth van Kolk, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Aug. Pieter Ernest Remery, oud 27 j., jm. en Maria Elisabeth van Meir oud 28 j., jd. Gerhardus Timmerman, oud 28 j., jm! en Maria Anna Balkenstein, oud 27 j., jd. An'tbonie Adnaan Scheele, oud 26 j., jm. en Catharina Cornelia Gort, oud 21 J., jd. Geboorten. 21 Aug. Elisabeth Maria, d. van Pieter Oppeneer en van Anna Catharina Beems. 23 Alio- Geertruida Petronella Johanna, d. van Anton Jobann Hubens en van Johanna Hellings. 24 Aug. Janna Pieternella, d. van Dirk de Witte en van Anna Staal. Benignus Alphonstts, z. van Oscar Maria Verbiest en van Sara Jozina van der Peijl. 26 Aug. Cornelia reidinandus Leendert, z. van Cornelis Kaijser en van Tanneke de Kraker. Susanna Cornelia, d. van Jan Dieleman en van Elisabeth Loof. Cornelis Audries, z. van Jacobus de Rijke en van Johanna Margaretha Ilerrebout. 27 Aug. Adriaan, z. van Cornelis de Blaaii en van Adriana Sol. Michiel Cornelis, z. van Jan Dees en van Anna Hoogstraete. Overlijden. 22 Aug. Susanna Wolfert, oud 71 j ecbtg van Cornelis van Doeselaar. 24 Aug. Egbert Cornelis Verbrugge, oud 3 m., z. van Jan en van Maria t Glide. 25 Aug. Daniel Oele, oud 9 in., z. van Francois en van Debora Riemens. 27 Aug. Josephus Dominions IJsebaert, oud 15 d., z. van Eduardus Alphonsius en van Cecilia Rosseel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 3