Hoogwatergetij te Ter Neazea. Te inschoten is aangekomen de heer .Johan Georg Elsenhaus, woonachtig te Waldkirche in Baden, die om een weddenschap, een wandeling doet over Rome naar St. Louis. De wandeiaar trekt een groote ton achter zich aan. Hij vertrok den 12den September uit Rome en moet 29 September a. s. te St. Louis zijn. Hij zal per boot van Rotterdam naar New-York gaan. Te Emden heeft zich het volgende geval voorgedaan In een gezin moest een klein kind gevaccineerd worden. Alles had een normaal verlooper ont- wikkelden zich een aantal pokkeu op den boven- arm. Daar deze geheel opzwol, wreef de moeder den arm harer lieveling met vaseline in. Twee oudere kinderen, die den ueus een weinig hadden verwond, maakten 's avonds eveneens van de vase line gebruik, met het gevolg, dat hunne neuzen tegen wil en dank met de lymphe geinfecteerd werden en zich hierbij dezelfde verschijoselen voor- deden als bij den arm der kleine. Deze kinderen werden zoo voor de tweede maal geent, al is het dan ook aan den neus. Parijsche politie-agenten hielden deze week, op een nacht, in een der achterbuurten op den boulevard des Battignolles, een vijf en zestigjarigen man aan, Paul Riber genaamd en een 60jarige vrouw op den boulevard de Clicby, die verklaarde dat zij Louise Riber heette. De heer Rouffiut, commissaris van politie liet de vrouw bij zich komen en oudervroeg haar. Ik ben op 27jarigen leeftijd gehuwd met Paul RiberWij hielden veel van elkaarOp dat tijdstip woonden wij te Remiremont, waar mijn man in een fabriek werkte. Na drie jaren getrouwd geweest te zijn, verliet hij mij Ik weet niet wat er van hern gewordeu is. De commissaris liet toen den ouden vagebond komen. Na dertig jaren herkenden man en vrouw elkander weer en vielen weenend in elkaars armen. Weer in vrijheid gesteld gingen zij, gelukkig als verliefden van 20 jaar weer heen. De veevoeder-oogst in Oostenrijk dreigt tengevolge van den drogen zomer, grootendeels te zullen mislukken. Df regeering doet naar den toestand een onderzoek instellen, en zal maat- regelen beramen om in den nood te voorzien, zoo b.v. door het gratis uitreiken van zaad en voeder. Verder wordt overwogen of de tarieven niet verlaagd moeten worden. In het bijzonder wordt nu aangedrongen op opheffiog van het invoerrecht op mat's. De Weener correspondent van den ,/Berl. Lokal Anzeiger", meldt, dat de Czaar, toen hij van de begrafenis van Von Plehwe in zijn werk- kamer in het paleis te Petersburg terugkeerde, daar een manifest van de Russische revolution- nairen vond, waarin de oorzaken, welke tot den moord hadden geleid, waren uiteengezet en tege- lijkertijd verklaard werd, dat de terroristenparlij voort zou gaan met de uitvoering der besluiten, genomen door hunne comity's van uitvoering, en het uit den weg ruimen van alle hindernissen, die de bevrijding van het Russische volk van de overheersching in den weg staan. De Czaar over- handigde het document aan deu Minister van Justitie en droeg dezen op, het onderzoek zelf te leiden. De legercommandant, generaal Hesse, zal uit zijn ambt ontslagen worden. De oorzaak van het spoorwegongeluk bij Pueblo wordt geweten aan zware regens, die de brug over Drycreek hadden verzwakt. Anderen echter zijn van oordeel, dat een misdadige hand de brug heeft vernield en voeren als oewijs aan de omstandigheid dat de ijzeien brandkast uit den trein opengebroken en geheel ledig bij de plek ran het onheil is gevonden. Van bet treinpersoneel is slechts een stoker in het leven gebleven. Deze verhaalt dat hij bij het oprijden van de brug den bodem voelde wankelen, waarop hij van de locomotief sprong. De sterk gezwollen rivier sleurde de waggons met reizigers vier kilometer ver mede. Er woedde op het oogenblik, toen het ongeluk gebeurde, een hevig onweder, waardoor de paniek onder de reizigers nog werd verhoogd. De trein had 150 reizigers, van wie ongeveer 125 zijn omgekomen. Er is in de Roemeensche hoofdstad Boekarest iets ontdekt, dat de geheele politie in beweging gebracht heeft. Een maand geleden stierf aldaar de heer Moscu, een eigenaar die voor de bezitter van een belangrijk fortuin door ging. De heer Hagi Moscu bekleedde een gewichtig ambt in de maatschappij. Na zijn dood vonden zijn erfge- uamen in zijn huis slechts een half millioen, ofschoon zij wisten dat hun bloedverwant vrij wat rijker was. Men deed onderzoek, wat echter op Diets uitliep. Men beschuldigde de omgeving van den overledene gestolen te hebben en bij de politie werd een aanklacht ingediend. Een onderzoek werd ingesteld in het huis van den voormaligen kamerdienaar, wat ten gevolge had dat men een lias met obligation ontdekte ter waarde van 35000 frcs. Andere onderzoekirlgen bij de huishoudster van den heer Moscu deden ingelijks aanzienlijke deelen van het fortuin voor den dag komen bij den vertrouweling van deze vrouw vond men andere waarden terug. Kort en goed alle onderzoekingen hebben geleid tot het vinden van een millioen, waarvan het bestaan door de erfgenamen slechts vermoed werd. De inatructie gaat nog steeds voort. Een rijke, Amerikaansche familie, die in een aanzienlijk h6tel te Londen logeerde, vertrok onlangs vrij plotseling naar elders en bij het schoonmaken van hunne vertrekken vond men in de kamer der 18jarige dochter die van haren vader alles kreeg wat zij maar begeerde en die een aantal kostbaarheden bezat een waren schat in den aschbak. Daar lagen, op een paar zijden zakdoeken, 5 diamenten ringen een halssnoer van parelen en diamanten, een ring met turkooizen, een diamauten hoofdsiraad, een gouden horloge, gouden zakpotlood en een beurs met 120 dollars in papier en 50 pd.st. in Engelsche banknoten. Het verbaasde dienstmeisje bracht al die kost baarheden naar de brandkast van den kassier en nauwelijks waren zij daarin opgeborgen, of er kwarn een Marconi-telegram met het verzoek ffWe hebben iets vergeten in deu haard van een der kamers. Bewaar het, tot wij terugkomen eu bericht ons of het gevonden is." Te Burgersdorp in de Kaapkolonie zijn verleden week tien gesueuvelde rebellen en Vrij- staters opnieuw ter aarde besteld. Generaals Bjtha, De la Rey en De Wet waren voor de plechtigheid overgekomen, terwijl verder een 5000 personeu, waaronder vele Hollandsche predikanten, waren saamgestroomd van alle kauten. Botha hield een rede, die de Engelsche pers opmerkeuswaard noemt. Hij roemde de gevalleneu als helden hij spoorde zijn hoorders aan, elkaar trouw te blijven en vast te houdeu aan hun geloof en hun taal. Een Afrikaner, zei hij, moest nooit een Duitscher, een Hollander of een Engelsch- man worden, evenmin als een Australier of een Canadees zichzelf Engelschmau noemde. En tot besluit ried Botha den meuschen af om te gaan //trekken", eCn waarschuwing, die niet te onpas schijnt, waar de Zuid-Afrikaansche bladen telkens berichten bevatten, dat de oude nomaden-neigingeu bij sommige Boeren weer wakker worden, maar er nergens voor deze meuschen, deels slachtoffers van gewetenlooze speculauten, een loekomst schijnt weggelegd. Een Bloemfonteinsche dokter, die zijn rij- wiel buiten zijn woning liet staaD, vond later dat iemand de wielen van de machine afgehaald en een paar oude wielen in de plaats der uieuwe gelaten had. Regenmaken. Burchard, bisschop van Worms, die leefde in de lie eeuw, vermeldt een zonderlinge plechtig heid, welke in zijn tijd op de Rijn plaats had bij groote droogte, zoo schrijft iemand in 't ,/Vad." Een meisje, dat men daartoe koos, werd tot op de huid uitgekleeizij bond zich daarna aan den voet zeker kruid, dat door Burchard genoemd wordt; waarua zij door haar gezellinnen naar de rivier geleid en daar met water besproeid werd. Dit volksgebruik, gestaafd door een zoo eerbied- waardig getuigenis, bestaat nog heden in geheel zuid-oostelijk Europa. De Serveu nernen in tijden van groote droogte hun toevlucht tot de volgende plechtigheid om regen te bekomen. Een meisje wordt uitgekleed en daarna met kruiden en bloemen omwikkeldzelfs haar gelaat verdwijnt onder het groen. Geleid door andere meisjes, gaat de //dodola" aldus heet de heldin van dit volksfeest het dorp rond voor elke woning voert men een rondedans uit, terwijl de z/dodola" in het midden blijft en alleen danst. Dan treedt de huisvrouw vooruit en giet het meisje een kruik water over het hoofd uit, terwijl de andere meisjes voortgaan met dansen en zingen. In Griekenland heet het regenmeisje //pur- peroena". In de dievenschool. In Londen zijn er echte dievenscholen, waarin ervaren dieven en in- brekers kinderen met de grootste zorgvuldigheid les geven in hun werk en de meest geschikle methoden aanwenden, om de leerliugen in de kunst van inbreken in te wijden. Daar het een zeer gewichtig feit is, dat er geruisloos zal worden ingebroken, leert men de kereltjes, hoe zij de huizen moeten binnenglijden. Zeer geliefkoosd is de true om in opdracht van makelaar huizen te bezichtigen.- Wanneer zij dan van een uit de vele van een rij huizen een plan hebben, bezitten zij een sleutel voor de geheele rij. Na eenige dagen gaan de leerlingen dan ook naar het huis, maar over het dak. De leermeester bewaakt het huis van buiten als de lucht zuiver is steekt hij een lucifer aan, twee beteekenen gevaar. Een politiebeambte van Scotland Yark maakte op die manier een goede vangst. Hij bemerkte hoe een man met een pijp in den mond een straat in het westen van Londen op- en afliep en voortdurend lucifers aanstak. Daar er echter geen rook uit de pijp kwam, werd hij opmerkzaam en kroop achter een boom, om te zien hoe het zaakje afliep. Spoedig werd er weer een lucifer aangestoken en er kwam een twaalf-jarige knaap uit het huis, die een zak hout op den rug droeg. De detectieve hield den jongen aan en vond onder het hout, juweeleu, tot een waarde van /40,000. De leer meester wou vluchten eu de jongen beweerde hem nooit gezien te hebben doch later werdt ontdekt, dat hij een ontvlucht gevangene was. Gewoonlijk zijn de stichters van dievenscholen vroegere gevangenen. Het valt hun niet zwaar jongens te vinden met slechten aanleg. Het onderwijs duurt eenige maanden. Het begin wordt gewoonlijk gemaakt met zakkenrollerij. Damesjaponnen met den zak achter in den rok Bieden niet veel moeilijkheden. Om dasspelden te stelen, moeten twee dieven samenwerken. Enkele passeu voor hun slachtoffer zeggen zij elkander guedendag. Als de man na- dert gaat een medeplichtige achteruit, draait zich dan om en overhandigt den vrieud een brief, waarbij hij met de hand langs den bezitter van de naald komt en handig de naald wegpikt. (Tel.) In het noorden van Wales heeft een vreeselijke orkaan gewoed, die plotseling zijn woede^ botvierde aan het kamp der Worcester- en Warwickvrijwilligers te Conway en in een oogwenk de groote tenten, waaronder de officieren-tenten en de kantine en proviand- tenten in de lucht slingerde. Een aanzieulijk deel van wat tot de kampementsuitrusting be- hoorde werd vernield of weggevaagd, en ten laatste nam de wind het bad van een officier op en slingerde het in de lucht om het in de Conway-rivier op drie kwart mijl afstands, te doen terechtkomen. Groote zandwolken werden opgeworpen en maakten al het eten ongesc-hikt voor het gebruik. Toen de manschappen van het eerste Wor cester-regiment terugmarcheerden naar het kamp na den oefeningstocht in de heuvels werd kolonel Watson, de eerekolonel, die te voet was, door den wind gegrepen en over aanzien- lijken afstand tegen de rotsen geslingerd. Op- genomen, bleek hij bewusteloos en waren zijn schouders ontwricht en zijn gelaat erg verminkt en gekneusd. Hij werd naar het militair hos- pitaal overgebracht en maakt het zijn toestand in aanmerking genomen, vrjj goed. De storm die uit het westen kwam, bleef niet totNoord Wales beperkt, maar woedde ook met zulk een hevigheid op en bij het eiland Man dat de schepen de vlucht namen in de haven van Ramsay en de visschersvloot niet uitging. President Roosevelt als levensredder. In de buurt van Oyester Bay, waar president Roosevelt vertoeft, waren eenige jongens in een bootje bezig te hengelen, toen plotseling een haai de ketting, waaraan de boot vastlag, doorbeet en het vaartuigje mee op sleeptouw nam. Met groote snelheid, zoo zegt dit merkwaardige ver- haal, ging het beest er met de boot en de jongens van door. Gelukkig werd de hachelijke positie der kuapen opgemerkt door president Roosevelt, die zich aan boord van een jacht bevond en ter hulp sneld-.-. De president greep de ketting trok den haai boven water, schoot een kogel op het dier af en dwoug het zoo zijn prooi los te laten. Zou het niet een Amerikaansche verkiezings- haai geweest zijD, die, na een zoo stout stukje bedreven te hebben, voor het nog stoutere stukje van den president moest zwichten Deze daad zal Roosevelt bij de verkiezingen, in November, wel eenige stemmen meer verschaffen Het zal noodig zijn, dat rechter Parker op zijn beurt eenige menschenlevens redt om weer even- wicht te maken Toen een spoorweglocomotief het station te Leon (Spauje) binnenreed, ontplofte een ketelpijp. De machinist werd gewond en kon de machine niet meer bedienen, met het gevolg, dat deze op een anderen trein liep. Een persoon werd gedood en twintig werden gewond, onder wie vier levens- vaarlijk. De meesien zijn maaiers. Te Waha bij Marche ontmoetfe iemand in dronkenschap een zekeren D. met wien hij sedert eenigen tijd in onmin leefde. Hij riep D. scheldwoorden en verwijtingen na en wierp ten slotte met een grooten steen naar lem. De steen trof zijn doel niet, maar raakte een vijfjarig kind. Toen I). het kind op den grond zag vallen, en bemerkte dat de ander een tweeden steen opnam, greep hij den man vast, ichtte hem op en smakte hem zoo geweldig tegen den grond, dat hij een kreet uitte en zich niet meer verroerde. Hij was dood. De kleine was aan het hoofd gewond, doch niet ernstig. D. heeft zich bij de politie aangegeven. Iemand te Parijs is op zeldzame wijze het slachtoffer geworden van den oorlog, toen hij met een kennis zat te praten over de gebeurtenissen in Oost-Azie. Deze kenDis, die een alcohol-lijder is, toonde zich een warm Russenvriend, en, zooals wel meer bij oorlogen gebeurt, de oorlogsberichteu hebben zijn verzwakt verstaud geheel in de war gebracht. De andere trof ongelukkig de eerste uitbarsting. z/Je bent de Mikado" riep de krankzinnige plotseling uit. //Hier, dat zal je leeren den Czaar te bedroeven Eu hem bij de keel vatteude gaf hij hem twee steken in de borst. Het slachtoffer is in zeer ernstigen toestand naar het hospitaal gebracht. De dader werd slechts met groote moeite overmand. Een treurig ongeluk heeft plaats gehad bij den bouw van den watertoren, die het water zal leveren voor de Belgische gemeenten Houdeng en Bracquegnies. Deze watertoren, aan den weg van Mariemont naar Soignies, te Houdeng-Aimeries, is bijna tot de vereischte hoogte opgetrokken. Toen nu drie werklieden de stalling, waarop zij het werk verrichten, zouden verschuiven, begaf deze zich, de drie manuen met zich sleurend. Onmiddellijk snelde men te hulp. Helaas vond men ze alle drie in deerniswaardigeu toestand. u D 1 Hair, een metselaar, had een schedelbreuk en ernstig inwendig letsel bekomen. Zijn toe stand geeft geen hoop. De ongelukkige is 45 jaar oud, gehuwd en vader van vijf kinderen. De twee anderen zijn ongehuwd, 22 en 28 jaar oud. De laatste heeft zijn ruggegraat gebroken, de eerste is zwaar aan het hoofd gekwetst. Aan het Berliner Tageblatt wordt uit ver- trouwbare bron geschreven l Pe^rsburgscbe correspondent van een buiten- andscb blad, wien het door de censuur onmogeliik gemaakt werd zijn verhaal over den aanslag op Plehwe naar wasrheid te geven, kwam dezer dagen in rSerhjn en schreef van daaruit aan zijn blad de juiste toedracht, waaraan het volgende ont- leena is //De waarheid is dat bij den moordaanslag 20 meuschen gedood en meer dan 100 gewond ziin. Uuder de dooden zijn 2 soldaien, eenige koetsiers en onbekend gebleven voorbijgarigers. Dat groote aantal dooden en gewonden is ge- makkehjk verklaarbaar, wanneer er op gelet wordt dat de aanskg plaats had in een nauwe straat, i. blJ een station, en dat kort voor de ramp juist een trein was aangekomen. De uatnen der dooden kon ik niet te weten komen. Alleen kan ik met zekerheid melden, dat onder hen is een hooggepiaatst staatsambtenaar, een vriend vaa mij. De aanslag werd gepleegd door vier mannen, van wie drie om het leven kwamen. De vierde is een I in van Zweedsche afkomst. De moordaanslag op Minister Plehwe is in Rusland door een tweeden gevolgd, dhmaaal op den Russischen administrateur van het district oarmalin in den Kaukasns, welke ambtenaar door een revolverschot doodelijk werd getrofbm. De moordenaar wist te ontkomen. le B'llijn komm Zondagsa^onds in het loka»l Stadt Grandenz" in de Grandenzerstraat 4, Pooische joogelieden samen van beiJerlei kunne, om zich daar met een dansje te vermaken. Zoo ook Z indagavond j.l. toen zich een vreemde Pooische bultenaar onder het gezelschap bevond, die, met een slanke Pooische schoone, een mazurka dansend, het ongeluk had het glas bier van den werkman Irits Eick omver te. gooien. Het ge volg was, dat een woordeuwisseling outstond, lijdeus welke de bultenaar zijn tegenstander een mes in het onderlijf stak. De gekwetste liep de straat op, maar zakte daar iueen en werd per rijtuig naar het ziekenhuis gebracht. De bultenaar nam de vlucht op het privaat, om de gevolgen van de misdaad te ontloopen. Hier werd hij echter gegrepen en door twee messteken en een paar hevige slagen zoo toegetakeld, dat hij bewus teloos eveneens naar het Ziekenhuis moest worden overgebracht. Zijn naam is niet bekend, evenmin de persoon, die hem met het mes verwondde. Het dansend gezelschap moest om den loop van het gebeurde op te geven, mee naar het politie- bureau. ZEETIJDINGEN. Van 10 tot en met 11 Aug. Van 10 tot en met 11 Aug. werden la igs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- en 39 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 6 afge- schut. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 13 Augustus 2.47 3.9 Zondag 14 3.31 3.53 Maaudag 15 ,t 4.15 4.39 Dinsdag 16 5.— 5.24 Woensdag 17 5.49 6.15 Donderdag 18 6.42 7.12 Vrijdag 19 7.46 8.22 8) 10 VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. 10 10 11 Eng. s.s. 10 11 Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. bark Duits. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Dnits. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Rus. s.s. Eng. s.s. idem idem Deen. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. Eng. sch. Eng. s.s. Voor Ter Neuzen; Hailing 2199 Londen Van Ter Neuzen; River Lagan 2272 Londen Voor <><ent Marie Gartz Ancon Regenstein Kamrna Sea Gull Sir Walter Raleigl Faraday Rabenstein Truro Van Sen. Hollessen Graf Tolstoi Cassia Sea Hound Don Sara Herzog J. Albr, Pandion Fortuna Tadorna 2147 Riga 4115 Iquiqne 4226 St. Petersb. 4285 Riga 2762 Londen 5293 2525 4268 3366 St. Petersb. New-Castle St. Petersb. Hull Gent i 4378 New-Castle 3800 Vlissingen 3677 Newport 3085 Londen 2658 Goole 4221 Hull 3851 New-Castle 3619 Antwerpen 578 Cardiff 37-30 Liverpool stukg. stukg. hont salpeter hout idem stukg. hout stukg. hont stukg. ledig idem idem stukg. idem led-g idem ukp. cement tukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 6