Hoogwatergetij te Ter Neuzen. in het dorpje Mitterolang, nabij Innsbruck, zijn 32 arbeiderswoningen een prooi der vlatnuien gewordeu. De brand oulstoud, doordat kinderen met Inciters op een hooizolder speelden. Wegens gebrek aan water konden de spniten niels tegen de geweldige vuurzee uitrichten. Een kind kwam in de vlaminen om. In het dorp Presles, bij Chambery zijn 19 huizen afgebraad, waardoor een schade van 100.000 francs is aangericht. De stad Wintersberg, in Boheuaen, is gedeelle- lijk door brand vernield. Onder de verwocste gebouwen bevinden zich een groote fabriek van glas- en aardewerk, een brouwerij en een fabriek van mnziekinstrumeoten zoodat 2000 arbeiders door den brand werkloos zijn gemaakt. in Chicago speelde zich enkele weken geledeu een merkwaardig voorval af, dat aanleiding heeft gegeven tot allerlei bespiegelingm op het gebied van de goede vormen. Amenka teit onder zijn burgeresseu zekere mevrouw Nation, die haar afkeer van alkohol, tabik enz. op de nieest drasli-che wijze pleegt te kennen te geven. Zoo doorkr uisle zij, maauden geleden, met een bij I gewapend de straten vau New York, Gsvoigd door eenige geestverwanten werdeu geregelde aanvallea gedaan op kroegen en aider e drinkgeiegenheden, waar de bende den boel kort en klein sloeg. L)e drank- duivel moest en zou worden uitgeroeid. Carrie Nation's jongste kruis'ocht is gericht tegen het op straat de rookende voorbij slaat hun sigaar of sigaret uit den mond. Zoo ook oulangs in ee der hoofdstraten van Chicago. Een heer werd door haaraangehouden en zij sloeg hern de sigaret uit den mond. D man bleef zichzelf volkomeu meester, en zeide niets auders dan: //Dit mag geen tweeden keer gebeuren", waarna hij een nieuwe sigaret opstak. Weer sloeg de dweepster hem het vocmverp tusschen de taudeu weg maar toen liet de man alle decorum varen en boksfe mevrouw Carrie Nation tegen den grond, waarna hij zijns weegs giog. De praclische Yankee's vin leu dat de rooker volkomen gelijk had. rooken. gangers Zij valt lastig en Gemeenteraad van Ter Mejzen. Z JE IE T Van 3 I.I O INGE IV. tot en met 4 Aug. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag Zondag 6 7 8 Dinsdag 9 Woensdag 10 Donderdag 11 Vrijdag 12 Augustus 8.33 9.50 11.— 0.28 1.15 9.9 10.24 11.32 12,— 12.51 1.39 2.23 O O Vergadering van Donderdag 4 Augustus 1904. Voorzitter de heer P. Moes, Wethouder. Aanwezig de heeren Van den Hoek, De Feijler, AVieland, Visser, Grenu, Dees, Van de Velde, De Jonge, Versluijs. Afwezig de heeren Geill, burgeineester, Harte, Van Deinse en Van Dale. Na opening der vergadering worden gelezen de nolulen van de voorgaande die worden goedgekeurd. De Burgemeester korat ter vergadering en neemt liet presidium over. De Voorzitter stelt aan de orde M Ingekomen stukken. a. Verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen omtrent handel, scheepvaart, landbouw en veeteelt over het jaar 1903. Aangenomen voor kennisgeving. b. De begrooting der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 1905 op een eindcijfer van f 180,50. Zal later worden behandeld. c. De begrooting van de gemeentebrandweer voor 1905, op een bedrag van f 820 in uitgaven. Voorts is ingekomen een schrijven van het.bestnnr der brandweer, waarbij .dit rapporteert dat de deskundige A. Bikkers nit Rotterdam de spuiten A en B heeft onderzocbt. Hij garandeerde, dat hij deze weer in voldoenden staat zou kunnen brengen, zoodat ze 26 a 2S Meter ver en 20 Meter hoog zullen kunnen spuiten. Daartoe is opzending der spuiten noodigde zuigers moeten gelijk gesehuurd, de kleppen vernieuwd en verbeterd worden, en er is eene nieuwe verpakking noodig. Een en ander zou per spuit een 90 a 100 gulden kosten. Raadzaam werd het geoordeeld de spuiten om beurt op te zenden elke spuit zou dan 8 a 10 dagen onder behandeling moeten zijn. Een gelijkluidend rapport is van den heer Bikkers bij Burg, en Weth. ontvangen. De Voorzitter deelt mede, dat reeds een der spuiten ter reparatie is verzonden. a. Overgelegd wordt de gemeenterekening over 1903, waarvan de outvangsten bedragen 77,591,84, de uitgaven f 77,733,19 en er alzoo een nadeelig slot is van f 141,35. Deze rekening zal met die vau de verschillende reken- plichtigc corporaties, in handen der daartoe benoemde eom- rnissie worden gesleld. in verband hiermede deelt de Voorzitter mede een schrij ven van don he r F. C van Doinse dat hij naar aanleiding zijner benoemiug als lid van de Commissie tot onderzoek der gemeente- en andere rekeningen en begrootingen der gemeente Ter Neuzen, bericht, dat bij verhinderd is die benoeming aan te nemen, daar hij tot herstel van gezondheid in het Diaconessenhuis te Arnhem in behandeling is en tot zijn leedwezen het (ijdstip nog niet kan bepalen, waarop het hem mogelijk zal zijn aan de werkzaamheden der commissie deel te nemen. Naar aanleiding daarvan vraagt de Voorzitter den opvolger, den heer De Feijier, of deze van de commiisie wil deelmaken, waarop deze toestemmend antwoord. S. Voorstel tot wijziging der verordtningen tot regeting van het Lager Onderwijs. In verband met het hicromtrent van Ged. Slaten van Zeeland ontvangen en in de vorige vergadering reeds mee- gedeelde schrijven stelt de Voorzitter namens Burg, en Weth. voor de vastgestelde verordening in te trekken en de ver schillende ar ikels zoodanig te wijzigen, d it aan het verlangen van Ged. Staten WonU tegemoet gekomen. De eenige wijziging welke eene verandering teweegbrengt is dat met 1 April die kinderen worden toegelaten die 6 jaar oud zijn of dien leeftijd voor 1 Dec. d. a. v. bereiken. Vroeger was bepaald dat zij dien leeftijd in den loop van het toe- latingsjaar moesten bereiken. Achtereenvolgens worden de gewijzigde artikels 1, 2, 19, 20, 21 en 22 zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd en de geheele verordening en bloc aangenomen met algemeene stemmen. Vervolgens wordt de derde afdeeling der oorspronkelijke verordening, bevattende de bepalingen omtrent de plaatrelijke commissie van toezicht op het lager onderwijs als afzonder- lijke verordening vastgesteld, met algemeene stemmen. Ged. Star en maakten bezwaar tegen de samenkoppeling van deze bepalingen met die tot regeling van het lager onderwijs in eene verordening, met het oog op eventueele wijzigingen, welk bezwaar door Burg, en Weth. wordt gedeeld. 3. Voorstel tot onttrekking aan den publieken dienst van een gedeelte van den ouden toegangsweg naar het spoorwegstation. De Voorzitter geeft lezing van art. 230 der gemeentewet, waaruit blijkt dat geen aan do gemeente beboorende wegen mogen worden vervreemd, dan nadat deze door een besluit van den gemeenteraad zijn verklaard niet meer voor den publieken dienst bestemd te zijn. Hij geeft voorts lezing van het volgende schrijven van den Minister van Watersiaat, Handel en Nijverheid: Door de spoorwegmaatschappij Meebelen—Ter Neuzen is vergunning gevraagd tot het in verband met bet bestaande kraanspoor leggen van een tweede spoor langs den ooste- lijken arm van het kanaai Gent-Ter Neuzen op den ouden toegangsweg naar het station Ter Neuzen. Tengevolge van den aanleg en het gebrnik van dit tweede spoor zou het publiek verkeer op dien weg bezwaar ondervinden. Dit bezwaar schijut evenwel van geringe boteekenis te zullen zijn, nit kan worden gebrnik gemaakt van den door uwe gemeente in beiteer en onderhoud overgeuomen nieuwen toegangsweg naar bet station. Zooals nw college uit bijgaande teekening zal blijken, hcbben een tweeta), op militairen rijksgrond aldaar gelegen kalkblusscherijen uitweg naar den tweeden toegangsweg. Het bezwaar dat door deze van het tweede spoor zal worden ondervonden. kan worden weggenotnen door aan die kalk blusscherijen een uitweg te geven naar den nieuwen toe gangsweg. De liooM-ingtnieur direeteur van den Rijks Waterstaat in de I le directie, omtrent deze aangelegenheid gehoord, merkt intusschen bet volgende op lusschen de beide toegangswegen liggen ecbter nog andere particuliere eigeudommen die in hetzelfde geval als de kalk- blfis-eherijen verkeeren, een houtzagerij met houthandel ec verder eenige tuingronden, ook voor bouivterrein geschikt die tot dusver uitweg hadden nttar den vervallen toegangsweg van het spoorwegstation en op een der terug^aande setuaties zijn aangeduiil. Het komt mij voor, dat aan deze belang- hebbenden de bestaande uitweg niet zonder meer kan worden ontnomen, zelfs waar het gemeeetebestuur van Ter Neuzen den kapitein-eerst-aanwezend ingenieur (te Bergen op Zoom) verklaard heeft, zijnerzijds tegen den aanleg van het tweede spoor geen bezwaar meer te hebben. Om in deze tot een beslissing te komen was de eenvou digste wijze van haudelen, naar mijne nteeniug deze, dat het gemeentebestuur van Ter Neuzen de ingezetenen in de ge- legeuheid stelde om bun beztvaren in te brengen tegen eene onttrekking aan deu publieken dienst van den openbaren weg, gelegen langs den oosteiijken dijk van den oostelijken kanaal- arm, ten zuiden van den nieuwen toegangsweg naar het stadon. Zijn de in te brengen bezwaren niet van overwegeud be- iang, dan heeft, voor zoover ik kan nagaan, de gemeenteraad de bevoegdheid om te beslissen, dat de weg aan den publieken dienst zal worden onttrokken. Worden daarentegen over- wegende bezwaren ingebracht, dan kan daarin worden voorzien b. v. door overeenkomst van de spoorwegmaatschappij met belanghebbenden. Gaarne zal ik onder terngzending der beide teekeningen omtrent het geen door den hoofdingenieur wordt opgemerkt, uw gevoelen veroemen. Namens het Dag. Best, stelt de Voorzitter voor te besluiten dat bet voornemen bestaat den ouden toegangsweg naar bet station gedeeltelijk aan den publieken dienst te onttrekken. Belanghebbenden kunnen dan, wanneer zij dit willen doeu, bezwaren inbrengen. De heer Van de Velde vraagt wat hier verstaan wordt onder onttrekken aan den publieken dienst. De Voorzitter: Natuurlijk een afsluiting voor het publiek verkper. Het spreekt van zelf dat de werklui die aan't spoor werken, een toegang moeten hebben evenals zij die de langs de kade liggende sehepen moeten bezoeken. Doch wanneer ieniand daarvan doet blijken, zal men hem ook niet be- lemmeren als hij daar passeert. De heer. Van de Velde maakt er op attent dat langs den weg waarvan sluiting wordt voorgesleld, het jaagpad loopt voor sehepen die door den oostelijken kanaalarm met een paard worden gotrokken. De Voorzitter: Die sehepen moeten dan maar naar andere middelen uitzien om het kanaai te passeeren. De heer Van den Hoek gelooft dat de heer Van de Velde meer spreekt als Voorzitter van //Sehuttevaer," maar is van meening dat thans geen bezwaren behoeven te worden be- sproken. Wanneer de Raad thans het voornemeu uitspreekt om den weg aan bet pnbl eke verkeer te onttrekken, wordt gelegenheid gegeven om tegen die onttrekking bezwaren in te brengen. Dit kan Sehuttevaer" dan ook doen. De Voorzitter is van meening dat de weg, door d'en loop der omstandigheden niet als pubiieke weg kan blijven bestaan. De heer Versluijs is van gevoelen dat thans wel degelijk bezwaren kunnen worden besproken. Van het klemmende daarvan is zijn stem afhankelijk. Hij voor zich heeft niet het voornemen den weg aan het pubiieke verkeer te onttrek ken. Van de daar geplaatste kolenkraan wordt reeds veel last ondervondendit zal nog veel erger worden als er een tweede bijkomt, wat het voornemen is. De heer Wieland: Nu kan men aan boord komen van de sehepen, die langs de kade gemeerd zijn, maar als de weg afgesloten is, kan dat niet meer, en men kan tocb niet steeds tegrn ieder vertellen wat men bij zoo'n sehipper moet gaan doen De Voorzitter gelooft niet dat do spoorwegmaatschappij, als een fatsoenlijk mensch von den weg gebruik maakt, dit zou belemmeren. De heer Wieland: Daar zou ik maar zoo hard niet over roepen. In het begin dat bet spoor werd aangelegd, kregen velen vergunning om langs den spoorweg naar de hoeven te gaan, maar tegenwoordig krijgen maar zeer enkelen die vergunning l)e heer MoesDat is heel wat anders. De heer WielandNeen, neen, als de reden voor het betreden van den weg gewicht in de schaal legt, kan ik niet volstaan met te zeggenik moet er zijn. Dat kan een kwajongen ook zeggen. Ik zelf zal er misscbien wel nooit meer komen, maar ik let op anderen. De heer De Jonge: Er staat nu reeds een kolentip, maar zal het nu van inwilliging van bet verzoek afhangen ol er nog een tweede bijkomt? De heer Van de Velde meent van wel. Dan geraakt wel heel Ter Neuzen onder de kolen. De heer Grenu is van meening dat er langs het kanaai steeds een weg van 2 M. breedte moet overblijven. Passage moet er zijn. De oorzitter gelooft niet dat de passage voor iemand die daar zaken heeft, zou belemmerd worden. De heer Van den Hoek is bet daar niet ntee eens. De heer Versluijs Het werkvolk moet langs de kaden kunnen loopen om werk te zoeken en te tracbten aan den slag te goraken. De heer Wieland kan er _zijn stem niet aan geven. De beet Dees: Welk voordeel ligt in inwilliging van het verzoek voor de gemeente besloten? De Voorzitter: Dat de gemeente van het onderhoud en verlichten ontslagen is. De heer Van den Hoek: Met nitzhndering van een enkele lantaarn zorgt de Waterstaat voor de verlichting dat voordeel is dus niet groot. De beer Versluijs: Er komt nog bij, dat die kolentip de nijverheid alhier weinig ten goede komt; er werken maar 4 man aan. De heer Wieland Die kolentip had men om den hoek kunnen zetten, dan had men er in Ter Neuzen geen last van. Het is een vuile boel. De Voorzitter kan niet begrijpen hoe de heeren thans zoo spreken. Het is tocb gewenscht dat men tracht de nijverheid en te lokken Er werken maar 4 personen aan, maar buitendien, de schippers die er lossen, hebben toch ook hunne behoeften. De nijverheid moet toch niet geweerd worden. Do heer Versluijs Waar nu die kolen gelost worden konden booten leggen, waaraan heel wat meer verdiend wordt. De heer De Jonge Waar er nu 5 verdienen, konden dan 50 a 60 mensehen verdienen. De heer A an den HoekDie kolenkraan had daar nooit moeten staan. De Voorzitter wil loegeven dat die wat last vcroorzaakt, men soms meer mee maar diepgaande sehepen kunnen daar toch niet langs de kade komen. Gevraagd wordt of Burg, en Weth. het plaatsen der kraan niet kunnen tegenhouden. De Voorzitter deelt mede, dat Burg, en Weth. hierin gehoord worden, doch van hem is geene belemmering der nijverheid te verwachten, of het moet aleen heele slechte zijn. De heer Versluijs: Maar omtrent zoo iets was het dan toch wel gewenscht geweest eerst eens poolshoogte te nemen. De Voorzitter betoogt dat de kraan niet om den hoek van t spoor kon geplaatst worden, zooals zooeven werd aange geven. De heer Van de Velde weet niet waarom daariegen bezwaar zou zijn, waar vroeger aldaar reeds groote hoeveelheden gelost zijn. De Voorzitter acht het onraadzaam, waar alles behoort te worden aangewend om het lossen en laden hierheen te trekken, de nijverheid te belemmeren. A erschillende leden protesteeren hiertegen belemmeren is niet de bedoeling, maar wel het aanwijzen eener andere plaats voor het lossen der kolen, met het oog op den overlast. De heer DeetOp de gezondheid van Ter Neuzen moet toch ook worden gelet De Voorzitter Dat veroorzaakt geen ongezondheidhet water in de regenbakken kan wat zwart zijn, maar met fil- treeren is dit te verhelpen. De heer Dees Niet ieder heeft een filter. De A oorzitterMet het water door een lap van zeildoek te laten loopen, is het te zuiveren. Het regenwater bij mij is, na een regenbui, ook zoo zwart als inkt. De heer Dees Als uwe stelling opging dan konden we de gezondheidscominissie, hinderwet, woningwet enz. ook wel missen. De heer Versluijs: De bouwgrond in de nabijheid der kolenkraau is niet meer te verkoopen Do heer Van den Hoek Ik kan me niet begrijpen dat u, mijnheer de Voorzitter, hier geen bezwaar tegen hebt, maar destijds wel tegen de kalkloodsen die zijn toch niet zoo erg. De Voorzitter acht veronfreiniging van drinkvvater door kalk veel gevaarlijker. Buitendien, dat men zooveel last van kolenstof zou hebben, daarvan weet hij 'niets, Komt er een aanvraag voor een tweede dan zal spreker er niet tegen zijn wel zal dit naar te bemerken is, het geval zijn met den heer Vau den Hoek. zoo misscbien ook de heer Moes, dan staat hij allten, maar met algemeene stemmen zal daar- over niet ongunstig worden geadviseerd. De heer Van den Hoek deelt mede dat er somtijds geheele lagen stof waaienals de wind zuidelijK is kan er in de otngeving waar spreker woont, en dat is nog al op een be- trekkelijken afstand van de kolentip, niet geschilderd worden zonder dat men gevaar loopt, dat alles weer bederft. Medegedeeld wordt dat aan de gezondheidscominissie een klacht over dat kolenlossen is of zal worden ingediend. De heer Van den Hoek zegt dat er ook kranen zijn, waarbij men van het lossen zoo geen hinder heeft, maar hier is ook het goedkoopste genomen. De Voorzitter: Missehien zouden we, in gevolge de hinder- wet, voorschriften kunnen geven voor het lossen, om te voorkomen dat het stof zoo verspreid wordt. De heer Versluijs: Ik geloof niet dat men hierin met de hinderwet wat doen kan. De heer Van den Hoek: Daar kan doen dan je denkt. Het voorstel van het Dag. Best, om het voornemen te kennen te geven een gedeclte van den ouden toegangsweg aan den publieken dienst te onttrekken, wordt hierna aan genomen met 7 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren De Jonge, Moes, Van den Hoek, De Feijter, Visser, Grenu en Dees; tegen de heeren Versluijs, Wieland en Van de Velde. In overeenstemming met het denkbeeld, geopperd door den heer Van den Hoek, zal voor reclame een ruimen termijn worden gesteld en twee zitdagen worden gehonden, waarin gelegenheid zal zijn mondeling de bezwaren toe te lichtcu 41 oorstel lot onkewoonbaarverklaring van de woningen gemerkt O 134, 139 en 170. De Voorzitter geeft lezing van een schrijven van de ge zondheidscominissie, wier zetel gevestigd is te Ter Neuzen, lnidende Wij hebben de eer de aandacht van uw college te vestigen op de baanwachterswoningen O 170 bewoond door wed. D. van Clcemputte; 2°. O 134 bewoond door wed. P. van Aerde; 3°. O 139 bewoond door Jan Remerij, en geven u in over- weging, om redon dat deze woningen te klein zijn, dezelve aan den Raad uwer gemeente voor onbewoonbaarverklaring voor te dragen. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. met de gezondheidscotnmissie, deze woningen hebben onderzocbt, en overtuigd zijn dat deze voor bevvoeing veel te klein zijn, waarom het college voorstelt deze ingevolge de woningwet onbewoonbaar te verklaren. De heer De Feijter gesteld. De Voorzitter: Neen, die zijn alsdan genoodzaakt de onbewoonbaarheid te doen ophouden. Alles moet door of vanwege de eigenaren geschieden. De heer De Feijter: Maar als de mensehen die het he- treft, daar niet in voorzien kunnen, zullen ze op straat worden gezet. Ik weet wel, het is nn wet gtsworden, maar het is toch nog al bezwareud om de mensehen uit hun huisje te zetten waarin ze thans toch wonen. Ik kan daaraan mijn stem niet geven. De Voorzitter De wet eischt dat we het doen, en als we het nalaten zijn we zelf strafschuldig. De heer Versluijs kan zich met het bezwaar van den heer De Feijter vereenigen als hij 'tgoed begrijpt, wil deze te kennen geven dat het Rijk, aK het zoo iets voorschrijft, de gemeente ook in de gelegenheid moest stellen schadoloos- stelling te verleenen. De Voorzitter: Ja, maar men kan toch niet alles van 't Rijk vergen, daarover wordt veelal gesproken, alsof dat een schatkist met grooten bodem bezit. De heer De Jonge: Dit zou toch nog beter zijn dan dat het Rijk het op den lials der gemeenten schuift. De heer Visser denkt dat het hier wel zoo geen vaart zal loopen. Als de huisjes onbewoonbaar verklaard worden, zal de spoorwegmaatschappij wel andere woningen bouwen. De heer Wieland: Als ze dan ook maar niet eens ergens anders gaan kijken, en ons zeggen kijk daar ook eens naar Aan den Catspolder staan er ook waar je met je hoofd tegen den zolder komt. Onlangs zag ik ze daar op een stoof de g->ot verven, ik wist wel dat ze dat konden, staande op een stoel maar niet op een stoof. De VoorzitterU bedoelt toch niet de huisjes van het armbestuur De heer Wieland: Neen, dat waar J. Nieuwelink in woont, die zonden wij dan ook wel direct bij z'n kleeren moeten krijgen De Voorzitter meent dat dit wel aan de eischen der woningwet voldoet De heer Versluijs gelooft toch ook dat er wel meer huisjes zijn die in de termen van onbewoonbaarverklaring zouden vallen. De heer Van den als die in het De heer A an den Hoek Ja, daarvan zullen we nog wel meer lasten krijgen waar je niet op gesteld bent, of ja, waar v missehien wel voor is. De heer Versluijs: Het huisje moge klein zijn, Swarleld heelt er wel 20 kinderen in groot gebracht. De heer Wieland Zijn die goed uitgegroeid De heer Versluijs Ter dege. De heer De Jonge vindt het van de spoorwegmaatschappij onverantwoord dat za <1 a mpn.ar»f»n*i itv nu ll»n If 1 aim a I. laat wonen. Worden de eigenaars dan schadeloos Met het oog op het ongewenschte zou 't of lunger bt korter moeten Hoek meent dat er toch geen zullen zijn als die in het voorstel begrepen, die nog niet zooveel oppervlakte hebben als de tafel waaraan de Raad vergadert. De Voorzitter: Het huisje, bewoond door de wednwe \ran Cleempntte, is slechts 2,65 M. Iang, 2,50 M. breed en 2,'io M. hoog, met steenen bevloering, primiticf privaat, geen regenbak, wel van 2 tonnen en eon pomp die voor drinken ongeschikt water levert. De twee andere zijn onge- veer aan dit gelijk. De heer Verslnijs Als we A zeggen moeten we ook B zeggen, hier betrett het nu de spoorwegmaatschappij, maar als he: later anderen geldt, moeten we ook zoo handelen. De heer Van den Hoek: Het zijn maar huisjes van 6 a 7 MS oppervlakte. De heer De Jonge: Ja, we zijn het allemaal eens, dat het veel te kleine huisjes zijn, maar het is weer een last, die het Rijk op onzen hals schuitt. ze de mensehen in zulke kleine huisjes De heeren Dees en Van de Velde zijn het daarmee eens. De heer Wteland merkt op, dat er langs de lijn toch ook al nieuwe zijn gezet. Het voorstel van Burg, en Weth. om de genoetrde huisjes onbewoonbaar te verklaren, wordt aangenomen met alcemeene stemmen. Voorts wordt voorgesteld een termijn van 6 maanden toe te staau voor het aan brengen van voorziening. De heer De Feijter vindt dat wel kort. De Voorzitter: Volgens de wet kan 't niet langerwan neer over 6 maanden geen verbetering is gemaakt kan de Raad verlengtng toestaan. De heer Van de Velde van bouwen in den winter zijn. De Voorzitter acht het 't best, thans 6 maanden te stellen. Dienovereenkomstig wordt z. h. s. besloten. 5. Verzoek van A. B. Wissel om onts/ag a/s onder- vnjzeres bij hut herhedingsonderwijs >e Moorzitter deelt mede een verzoek voor A B J Wissel verzoekende haar tegen 1 Sept. a. s. eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres bij het herhalingsonderwijs ™or/.j™elsJea' daar zij dezen winter des Zaterdags uitstedig Do Voorzi ter stelt namens Burg, en AVeth. van hot ge- vtaagd ontslag eervol te verleenen tegen 1 Sept. a. s. De heer Van den Iloek zou liever zien zoodra in de vacature is voorzien of uiterlijk 1 Oct. De Voorzitter ziet hiervan de noodzakelijkheid niet in. De juffrouw zal naar hij hoort Zaterdags elders privaat les gaan nemen, waarom zou men haar daarin verhinderen. Z. h. s. wordt het voorstel van Burg, en AVeth. aange nomen. 6 I oordracM van 2 leden van het college van z'tters wegens periodieke aflreding van P. Moes en J.' A. de Jonge. Door Burg, en Weth. worden met de aftredenden aanbe- volen D. Haak en G. Wieland. Met 9 stemmen worden de aftredenden als eerste candidaten gekozen en voorts eveaeens met 9 stemmen als tweede candidaten D. Haak en G. Wieland. 2. Wijziging der gemoentebeyrooting voor 1904. it. De Voorzitter stelt natnens Burg, en Weth. voor het bedrag der onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1904 waarover zonder nadere machtiging van Ged. Staten mag' worden beschilft 74,82 af te schrijven voor het kwijten van verschillcndft uitgaven. Z. h. s. aldus besloten. Is. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor op de onvoorziene uitgaven in de begrooting voor 1904 te beschikken voor een bedrag van f 68,27J ter voldoening der kosten van liet opmaken van erfpachtscontracten. Z. It. s. aldus besloten. c. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de gemeentebegrooting voor 1904 te wijzigeu door vermeerdering van het bedrag der inkomsten tact 12479,6Sf (hierin be grepen het bedrag der tijdelijke geldleeuing ad J 8000 en t o 'een'.n,^ v°or den aankoop der begraafplauts te Bluiskil ad J 3000) en vermeerdering van de uitgaven met een gelijk bedrag. Z. h. s. aldns besloten. het sehoolgeld over W. Vaslstellng van het kohier voor het 3e ktvartaal. I er behandeling hiervan gaat de zitting over in eene met gesloten deuren. Na heropening worilt het kohier vastgesteld op een bedrae: van 763,47. AVegens sehoolgeld is afschrijving verleend aan M. van den Hoek 1,80, J. de Doelder 0,60, P. Vaal /0,48, G. de Smidt /0,55, A. van Hecke f 1,80, J. H. Notebaart /0,82*, M. Potters 0,99, J. C. Huijssen 0,90, A. van de Putte f 0,54, A. David 0 90. Wegens hoofdelijke orris lag is afschrijving verleend aan Wed. AV. de Koeijer f 16,34 J, C. M. Leunis 0,68}, L. Ilelsen j 2,t7}, A. Kramers f 4,40£, C. J. de Bruijne ^'8'emaa f Schimtnelpenning f 8. Avegens hondenbelasting is afschrijving verleend aan ochimmelpenning 4, E. van Graefschepe 2. Hierna sluit de Voorzitter de vorgadering. VLAG. NAAM. Van en naar.i Lading. Eng. Eng. s.s. Eng barge Ned. s.s. Rus. s s. Duits. s.s. Doen. s.s. Eng. s.s. idem Deen. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Eng. sch. Eng. s.s. idem idem idem idem Duits. s.s. Noor. s.s. 2272 iLonden 243 idem S ir !"e» %'ruirni Hailing (2199 Londen nil Ter lYeuzeni River Lagan Southorn Bell 1 oor Weill Guido 1 4599 Amur 4032 Wilholm Oelsner 4910 Axel Cassia Helsingfors St. Petersb' idem 2688 Strand-mnd 3677 Pommaron Sea (jrull 2762 Londen Hamlet 3254 St. Petersb. Truro 3366 Hull Abbotsford 2979 Leyth Van Cient 1969 Goole Aire Titanic Hero Sea Hound Don Nyroca Avocet Ilsenstein Odd 524 New-Castle 2194 Hull 3085 Londen 2658 Goole 3664 Liverpool 3984 Manchester 4271 Grangem. 2085 WHartlepo0l Selzaete i i 1079 Lenden stukg. stukg. ijzer hout idem idem idem minerie stnkg. hout stukg. idem stukg. phosph. stukg. idem idem idem idem ledig idem Van Eng. s.s. Alchymist I 1079 Lenden ledig Van 3 tot en met 4 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 25 binneuvaartuigen op- en 27 afgeschut; door de Westsl. 7 op- en 10 afge- schut. 2.1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 6