BURGERUJKE STAND." Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neaaea. Idvertentien. SIMON LEIJS Az. en MARIA NIEUWELINK Verloren een GOUDEN BROCHE bezel met paarlen, s a Van 1 tot en met 2 Aug. werden langs de Oostsluizen aihier 17 binnenvaartuigen op- en 27 afgeschut; door de Westsl. 16 op-en 19 afge- schut. D A G E N. Voorm, Nam. Donderdag 4 Augustus 6.33 6.59 Vrijdag 5 7.27 7.57 Zaterdag 6 u 8.33 9.9 Zondag 7 9.50 10.24 Maandag 8 11.— 11.32 Dinsdag 9 12.— Woensdag 10 ,t 0.28 12.51 Te Heemstede is Zondag een 46jarig man door de stoomtram overreden en gedood. Hij was gehuwd en had drie kinderen. Op de Nieuwe Kade te Utrecht werd een 6iarige dreumes door zijn onderan broeder van 13 jaar gered. De jongste der beide knapen was door eigeo ouvoorzichtigheid te water geraakt. Nauwelijks zag de andere dit of hij sprong dei) drenkeling achterna en het mocht den trouwen broeder gelukken diens hoofd zoolang boven water te honden, totdat halp werd verleend en een schipper met een boot redder en drenkeling op- pikte. Zij hadden zich stijf tegen elkaar geklemd. In de instructie betreffende den moord te HaarJemmermeer inoet gebleken zijn dat de ver- dachte aan zijn baas 's Maandags voor den moord vijf gulden heeft gevraagd. Bosman had hem toen een rijksdaalder gegeven. Blijkbaar zat Blonk dus in geldverlegenheid, terwijl hij ua den moord in het bezit werd gevondeu van 15 ongeveer. Blonk moet nu in de instructie ver- klaard bebben, dat hij het g°ld voor leege bloem- potten, die hij verkocht heeft, had outvangen. In verbaud daarmee wordt nu onderzocht of dit waar kan zijn. De verdachte blijft in zijn ontkantenis zeer hardnekkig, en is overtuigd dat men hem zal vrijlaten. Zijn houding is die van een welbe- wust onschuldige, die dezen treurigen loop van zaken wel onaangenaam vindt, maar vooral voor zijn moeder, die zeer lijdt onder de verdenking, welke op hem rust. Blonk moet dus of een doortrapte schurk, of onschuldig zijn. Zondag middag kreeg de glazenwasscher Talsma te's Gravenhage een berucht persoon, die slechts korten tijd geleden uit de gevangenis waariii hij laatstelijk 7 jaren doorbracht wegens straatroof, mishandeling enz., was ontslagen twist met een vakgenoot, zekeren Veraar. Laatstgenoemde trachtte in de woning van Talsma in een holje aan de Geest den boel stuk te slaan en dreigde tevens den bewoner met een bijl. T. heeft daarna met een groot broodmes aan Y. een steek toegebracht in de hartstreek en een slagader doorgesneden. De verwonde werd naar het ziekenhnis ver- voerd. Zijn toestand is zoo goed als hopeloos. Talsma is onmiddellijk daarop gearresteerd en naar het commissariaat van politie aan de Groenmarkt overgebracht, alwaar hij dadelijk door den commissaris van politie, den heer Wulffers in verhoor is genomen. De aangehoudene bekende de steek te hebben toegebracht, bewerende dit te hebben gedaan uit zelfverdediging. De dader is in het zieken- huis geconfronteerd met den verwonde, die echter met het oog op zijn toestand geen verhoor kon ondergaan. T. is naar het huis van bewaring overgebracht. Het mes waarmede het feit werd gepleegd, is met bloed bevlekt gevonden onder de bedstede in de woning van Talsma. Zondagochtend stortte naby het station Ede een stoker, van een /an Utrecht komenden trein overmand door de hitte, plotseling van de locomotief, terwijl de trein nog in voile vaart was. Ernstig aan hoofd en armen gewond is hij, bewusteloos naar het station Ede vervoerd, waar Dr. G. L. hem verbond. Onder diens geleide is hij later naar Utrecht teruggebracht. Zondagnacht ontmoette de veldwachter van Vosselaar hij Turnhout op het yyheieinde" eenige jongelieden, die van de kermis huiswaarts keerden en die den veldwachter, welke hun eenige opmer- kingen maakte, aanrandden, op den grond wierpen en slagen toebrachten. De veldwachter kon nog zijn revolver nemen en vuurde dien op zijn aau- vallers af. Zekere Jan S. werd in den buik getroff m. Hij werd naar een nabijgelegen woning gebracht, waar hij 's morgens den geest gaf. De gasfabriek te Soerabaja is voor f 6000 bestolen door haar boekhouder, Van der Schraaf, die een der rekeningloopers overreed had, hem af-en-toe een gedeelte der gei'ude gelden over te geven. Daar hij belast was met het opmaken van den staat der dagelijks ge'iude gelden, kon hij gcmakkelijk een gedeelte achterhonden. Dit heeft hij twee jaar volgehoudeu. Eindelijk kreeg de directeur Steygerwald achterdoeht, doordat 'hem opviel dat zoovele gasverbruikers een maand ten achter waren met betalen. Den volgenden morgen bekende v. d. S. schriftelijk, de verduisteringen te hebben gepleegd. Hierop werd de zaak in handen der justitie gegeven, nadat gebleken was dat het geld opgemaakt was. De heer Steygerwald is aansprakelijk voor het verlies. Drie wielrijders kwamen Zondag in dolle vaart naar Neerdaele (West-Vlaanderen) gereden. De eerste werd op den grond geslingerd, tengevolge van het springen van een band. De twee anderen reden over hem heen en vielen ook. De eerste werd met gebarsten schedel opgenomen, de tweede brak een arm, van den andere werd de schouder ontwringt. De drie slachtofFers werden in een naburig huis verzorgd. Te Langenols, in Silezie, zijn verleden week de zoon en de dochter van een weduwe, kinderen van 11 en 14 jaar oud door den bliksem gedood. Bijna tegelijkertijd kwam haar jongen van zestien jaar orn in de mijn Hermsdorf. Het Hdbl. van Antwerpen meldt Het wild zal in Belgie goedkoop zijn, te oor- deelen naar de bericbten, die allerwege inkomen. Tusschen Samber en Maas en in de bosschen der Ardeuuen krielt het van groot wild, als ree- bokken en wilde zwijnen. In de vallei der Lagere iS.mber zijn veel pa- trijzen. Te Oignies doen de konijnen zooveel na- deel aan de landbouwers, dat men bijzondere maat- re^elen tegen deze kuaagdieren moest nemen. Op de jachten van den heer M. Heunin aldaar, schoot men er verleden 10,000. Op de eigendcmmen van graaf d'Ouliremout, krioelt het van konijuen en fazanteu. Te Loverbal worden de bosschen van graaf Werner de Merode letterlijk door het zelfde wild verwoest. In geheel de streek van Ham sur Heure is 't hetzelfde. De heer Lazaresco Lecanta, nitgever van een Grieksch-gezind olad in Boecharest, de Balca- nui, trad een cafe biunen. Eenige Macedomers maakten het hem lastig, hij trok zijn revolver en doodde den Macedonischeu leeraar Papahegi. Bijna gelijkertijd vuurde een onbekende op den heer Lecanta en doodde hem op ziju beurt. Kort na afloop der voorstelling in het residentie-theater te Dresden brak een hevige brand uit. De, vlammen sloegen uit het dak en onder het publiek, dat zich nog in de kleedkamers be- voud, ontstond een geweldige paniek. Gelukkig kon de brandweer door een energiek optreden, het vuur spoedig meester worden. Ernstige per- soonlijke ongelukken kwamen met voor het ge- bouw is zoo goed als veruield. INGEZONDEN ST UK KEN. ALLERLEI. In de op Donderdag a. s. te houden vergadeying van den Gemeenteraad aihier komen de volgende punten in behandeling zie T. N. Courant van 2 Augustus verzoek van A. B. J. Wissel orn ontslag als onderwijzeres bij het herhalingsonder- wijsvooi'dracht voor 2 leden van het college van zetters wegens periodieke aftreding van de Iieereu P. Moes en J. A. de Jonge. Gevraagd mag worden waarom deze zetters hier heeren worden genoemd, terwijl juffrouw Wissel er zonder eenige beleefdheid afkomt. Was er niet veel meer reden voor het omgekeerde Wie maakt het lijstje van de te behandelen punten op Men schijnt omtrent de beleefdheid en de vormen een zonderlinge meening te hebben ten gemeentehuize. Toen we nog eigen aangifte van den hooldelijken omslag hadden, werd het in te vullen biljet van het gemeentehuis verzonden eenvoudig aan X of IJ zonder meer; maar in dezelfde enveloppe zat een andere voor de terugzeuding en deze was bedrukt metaan heeren Burgemeester en Wethouders Ja, men moet zichzelf vooral niet te laag schatten en zich de eer geven, welke men wenscht te ontvangen. Docli afgezien hiervan is dat heeren Burgemeester en Wethouders eigenlijk geen onzin Burgemeester en Wethouders vormen een college. Wanneer die heerer, dus handelen als college hebben we met dat //heeren" niets te maken. Yolgens de krantenberichten heeft een landbouwer te Hoek een paard tot voortgaan willen dwingen door het dier een touw of touwtje aan de tong te binden en daaraan te trekken Dat getnigt nu niet alleen van gemis aan begrip hoe een paard te behandelenmaar het is een eilendige mishandeling. Daarvoor alleen reeds diende zoo'n kerel zwaar te worden gestraft. En nu is de tong geheel of gedeeltelijk uit- of afge- trokken Het is eenvoudig onmenschelijk. Dat iemand, tenzij hij er voor betaald wordt of er eenig ander belang bij heeft, zoo iets gruwelijks durft verdedigen, zal wel niemand hebben gedacht. Toch zien we dit doen door een zich noemende ?een land bou wer-dierenvriend." Er zijn wilde volkstammen die bij zoo'n verregaande dierenmishandeling den schuldige op dezelfde wijze mishandelen, zelfs over hem de doodstraf uitspreken. Dat is zeker ook niet goed te keuren, maar er is toch meer voor te zeggen dan voor de verdediging. En dat nog wel in een beschaafd land. Zeer te wen- schen is, dat hier een uiterst gestrenge straf worde toe- gepast. Maar ook is het zeer wenschelijk, dat de politie wat strenger optreedt tegen dierenmishandeling, waarvan men elken dag voorbeelden kan zien. Men lette eens op het afbeulen van honden voor karren en karretjes gespannen. Groote kerels schamen zich soms niet om zich te laten trekken door halfwas- of halfuitgehongerde honden. Men ga ook zien eens bij het //beslaan" van een paard en men merke dan op, welke onnatuurlijke, dikwijls pijnlijke houdingen de dieren worden gedwongen aan te nemen. In waarheid voor vele gemeentebesturen is er in den strijd tegen dierenmishandeling nog heel wat te doen. In ieder geval moest overal het rijden op door honden getrokken wagens of karren geheel verboden zijn. Het stukvaren van de rolbrug toont weer aan wat een eilendige boel het is het bezit van slechts eene brug. Is het niet totaal onverdedigbaar dat we tusschen ler Neuzen en Sas van Gent slechts een vaste over- gang over het kanaal hebben de brug te Sluiskii Reeds verscheidene jaren geleden is herhaaldelijk den wensch uitgesproken, ook in den gemeenteraad, meen ik, dat we hier twee biuggen zouden hebben. Het toen voorziene geval is er of beteris er nu weer, want we hebben het meer gehad. Welk een last en ongerief, welk een oponthoud, welk een sehade En ten genoegen van wie of wien Komaan, Gemeenteraad van Ter Neuzen, hier is iets van hoog belang en van groote urgentie voor u te doen j <*7 ongeval is het zeer opmerkelijk hoe weinig de W aterstaat op zoo iets voorbereid is. Op het geld wordt anders bij dezen tak van alae- meenen dienst verbazend weinig gelet. In werkeliikheid is er geen Ministerie, dat zoo'veel geld verspilt <als het Mmisterie van Waterstaat. Men behoeft hierbij nog niet eens te denken aan de proeven met de pont te Velsen. Ter Neuzen. Axel. Huwelijks-aangiften. 22 Juli. Hendrikus Reijnen (van Boxmeer), oud 22 j.,jm. en Leantina Maria van Aerde, oud 29 j., jd. Geboorten. 18 Juli. Maria Antonette, d. van Flori- mond Auguste Suij en van Cornelia Adam. 19 Juli. Wilhelmina, d. van Izaiik Meesen en van Wilhelmina Bakker. 23 Juli. Cornelia Pieter, z. van Jacobus de Klerk en van Neeltje Tanneke van Alten. Pieternella Janna, d. van Jacobus Zegers en van Anna Dieleman. 25 Juli. Pieter, z. van Jacobus Bareman en van Adriana van der Hooft. Janneke, d. van Adriaan de Koeijer en van Johanna Jacomina de Kraker. Adriaan Jan, z. van Jozias van de Wege en van Neeltje Dieleman. 26 Juli. Pieter, z. van Gelein Verhelst en van Pieter nella Hamelink. 27 Juli. Pleuntje, d. van Marinus Goossen en van Coleta Raman. Overlijden. 18 Juli. Jan "Kaeije, oud 7 m., z. van Jan en van Catharina Wiilemsen. Willem Willemsen, oud 10 m., z. van Frederik en van Feijgtje Verplanke. 21 .Juli. Levinus de Feijter, oud 5 m., z. van Pieter en van Maria Cornelia Dieleman. CHinge. Geboorten. 1 Juli. Wilhelmina, d. van Johannes Baptiste Frankaert en van Mathilda Franken. 9 Juli. Irma Melania, d. van Josephus Alfonsius van der Heijden en van Maria Nathalia Roodts. Cyril, z. van Franciscus Ludovicus van der Heijden en van Maria Dominica van Overloop 10 Juli. Maria Martha, d. van Levinus Werrens en van Maria Sijlvia Vlegels. I hiiomena Maria, d. van Gustaaf Adolf Pilaet en van Maria Christina v. d. Kelen. 11 Juli. Maria Celestina, d. van Theophilus Pilaet en van Maria Amelia Evelina Vereecken. 12 Juli. Petrus Adrianus, z. van Francis cus Kint en van Isabella Theresia Herrewevers. 23 Juli. Richard Seraphinus, z. van Petrus van Immerseel en van /ictorina Leopoldina van Mieghem. 24 Juli*. Mathil- de Marie, d. van Augustus van Acker en van Pharailda Kips. 26 Juli. Johanna Petronella, d. van Isidorius •van Cauteren en van Clementina Vertenten. 28 Juli. Mathijs, z. van Antonius de Wit en van Eugenia van dei Kelen. 29 Juli. Maria Clementina, d. van Joannes van der Kelen en van Maria Philomena Annaert. 30 Juli. Louisa Augusta, d. vanFredericus Severinus Locke feer en van Maria Leonia Vergaarden. Overlijden. 7 Juli. Aloijsius Grandsard, oud 2 m., z. van Petrus Fransciscus en van Maria Catharina van Sweevelt. 8 Juli. Everaard Alfons Wullaert, oud 3 m., z. van Joannes en van Maria Leontina Hanssens. 22 Juli. Maria Josephina Weemaes, oud 3 m., d. van Cyrille Ludovicus en van Veneranda Angelina Hage- man. 24 Juli. Petrus Smet, oud 73 j., weduwn. van I oleta vv uijtack. 28 Juli. Johannes Baptiste Verbist, oud b w., z. van Antonius Eduardus en van Pharailda I homaes. Een als levenloos aangegeven van het m. geslacht van Karel Lodewijk van de Voorde en van Emma Justina Verbuyst. 30 Juli. Franciscus Xaverius \V eemaes, oud 3 m., z. van Cyrille Ludovicus en van Veneranda Angelina Hageman. Graauw. Huwelijks-aangiften. 2 Juli. Johannes Daalman, oud 28 j., jm. en Johanna Maria Steyne, oud J-'TTld- 8 Juli' Petrus Dignus Andreas Vereecken (van Hontenisse), oud 31 j., jm. en Leonie Catharina Steyaeit, oud 24 j., jd. Josephus Alexander Kindt, oud 41 j., weduwn. en Apolonia de Potter, oud 46 j., wed. Huwelijke-voltrekkingen. 8 Juli. Andreas Ivens, oud 2b j., jm. en Prudentia Veras, oud 25 j., jd. 22 Juli. Johannes Daalman, oud 28 j., jm. en Johanna Maria hteyrie, oud 25 j., jd. 26 Juli. Josephus Alexander Kindt, oud 41 j., weduwn. en Apolonia de Potter, oud 46 j., wed. 28 Juli. Petrus Dignus Andreas Vereecken (van Hontenisse), oud 31 j., jm. en Leonie Catharina kAeyaert, oud 24 j., jd. 29 .Juli. Petrus Josephus de /iu .im-en Christina Asselman, oud 28 j.,jd. Geboorten. 3 Juli. Alida Emerensia Marie, d. van Desire Stobbelaar en van Isabella Mathilde de Caluwe. Leonardus Johannes, z. van Franciscus Vleeskens en van Anna Maria Verschuren. 11 Juli. Cornelis Josephus, z. van Ludovicus Franciscus Daalman en van Anna Maria de Bilde. 31 Juli. Orflia Ulalia Augusta, d. van Petrus Augustinus Schillemans en van Ulalie Mara Steijaert. Overlijden. 16 Juli. Anna Maria van der Wielen, oud 83 j. wed. van Pieter Staal. 25 Juli. Leonard Johannes Judocus de Bilde, oud 3 m., z. van Aloisius en van Leonie Heijdens. 30 Juli. Mathilda Rosalia v erhoeven, oud 35 j., echtg. van Alphonsius Andries d Haens. Woeli. Huwelijks-aangiften. 14 Juli. Frederik de Krijger, oud 41 j., (gesch. echtg. van Sara Anna Dieleman) en Juiianna Goethals, oud 42 j., wed. van Arbaham deFouw. 21 Juli. Marinus Cornelis Pladdet, oud 22 i., jm. eu Catharina Haak, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Juli. Jan DanielMeertens, oud 27 j., jm. en Anna Verheijke, oud 20 j, jd. Geboorten. 6 Juli. Jozias Jacobus, z. van Jacobus de Jonge en van Helena Janna de Bruijne. 12 Juli. Maria Neeltje, d. van Pieter Moes en van Maria Neeltje Jansen van Rosendaal. 18 Juli. Pieter, z. van Adriaan Pladdet en van Maria de Groote. 22 Juli. Helena, d. van Jacobus den Hooglander en van Catharina Diele man. 23 Juli. Helena, d. van Johannes Cornelis van Hoorn en van Cornelia de Vroe. 26 Juli. Louis, z. van Levinus de Blaaij en van Pieternella de Pooter. 27 Juli. Franjois, z. van Jan Donze en van Adriana Klaassen. 30 .Juli. Willem Pieter, z. van Domir.icus Johannes Jansen en van Maria Suzanna Geelhoedt. Overlijden. 17 Juli. Elisabeth Scheele, oud 60 j. wed. van J an de Kraker. Geboorten. 22 Juli. Maria Louisa, d. van Theodoras de Rijke en van Cornelia de Maagd. Itoewaclii. Geboorten. 3 Juli. Clemence Camilla, d. van Theophilus Raes en van Rosalia de Bock. 8 Juli. Maria Prudence, d. van Edmond Ongenae en van Coleta Maria Cerpentier. 18 Juli. Camillus Eugenius Antonius Maria, z. van Cerile Antonius Victor de Blieck en van Adela Maria Coleta van Britsom. Overlijden. 17 Juli. Clementina Elvira Maria, oud 1 m., d. van Ilonore Constantinus Kips en van Rosalia Morres. 21 Juli. Marie Antonia Steenaert, oud 3 j., d. van Alphonsius en van Hortense Duijm. Ossenisse. Huwelijks-aangiften. 29 Juli. Petrus Francies de Waal (van Hontenisse), oud 28 j., jm. en Apollonia Warrens, oud 28 j., jd. Geboorten. 27 Juli. Paulina, d. van Petrus Francies de Kort en van Philomena de Rijk. Sas ranGent. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Juli. Franciscus Meijskens, oud 43 j., jm. en Seraphina Hernelaar, oud 38 j., wed. Geboorten. 16 Juli. Hendrika Cornelia, d. van Reinnier Stoutkamer en van Bertha Hendrika Johanna Dootjes. 24 Juli. Robert Alphons, z. van Arthur Edemondus Jacobus Lippens en van Maria Paulina Swartele. 27 Juli. Irena Wilhelmina, d. van Adriaan van Agtmaal en van Joanna Maria Molema. Maria Louisa, d. van Alphons Joseph Schefl'er en van Florentina Gadaen. 31 Juli. Julie Marie, d. van Johannes Baert en van Clementina Verbrugghe. S«. Jansleen. Huwelijks-aangiften. 22 JuJi. Au gust Baecke, oud 30 j., jm. en Maria Catharina de Cock, oud 25 j., jd. Geboorten. 20 Juli. Leonie, d. van Zephyrinus Franciscus Janssens en van Maria Carolina Inghels. 27 Juli. Petrus Joannes, z. van Lambertus Boussen en van Amelia Mathilda de Block. 28 Juli. Edmundus, z. van Alfons Mels en van Maria Coleta d'Hooge. Overlijden. 22 Juli. Eulalia Maria van Stappen, oud 2 m., d. van Henri en van Maria Eladia Govaert. 23 Juli. Melania Yerdurmen, oud 82 j., echtg. van Jacobus Stallaert. 24 Juli. Magdalena Verstraeten, oud 2 m., d. van Cecilianus en van Maria de Smet. 25 Juli. Ro- zalia van de Velde, oud 70 j., echtg. van Gerardus Ringoot. Albertina Juliana de Bot, oud 2 m., d. van Johannes Franciscus en van Philomena Bastelier. 27 Juli. Franciscus Antheunis, oud 2 m., z. van Antonius en van Maria van den Branden. 29 Juli. Leonardus Meert, oud 3 j., z. van Dominions en van Florentina Geerts. Stoppeldijk. Geboorten. 22 Juli. Martha Maria, d. van Alphonsus Vermeulen en van Regina Mathilda Schillemans. 24 Juli. Zulma Maria Elodia, d. van Theophilus Herwegh en van Virgenia Robijn. 26 Juli. Anna Leonie Camilla, d. van Alphonsus Kerckhaert en van Isabella van Esbroeck. KaaHisIag-. Huwelijks-aangiften. 28Juli. Hendrik Jan Moens, oud 22 j., jm. en Johanna Catharina Leenhouts, ?o Levinus Klaassen (van Ter Neuzen), oud ^8 J-j Jm- en Geertruida de Feijter, oud 17 j., jd. Geboorten. 25 Juli. Jacomina, d. van Hubreckt Bakker en van Janna Hamelink. Maatje Geertruida Pieternella, qi v®n Willemsen en van Jacoba Pieternella Lensen. 31 Juli. Pieternella Maria, d. van Cornelis de Feijter en van Geertruida Janna Verpoorte. Overlijden. 18 Juli. Pieter de Jonge,oud 79 j., z. van W diem en van Dina Stoutkamer (beiden overleden.) Hulst, 1 Aug. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 8,75; Rogge /6,50; Wmtergerst Zomergerst Haver 7,—Erwten y 8,75 Paardenboonea J' 8,Duivenboonen f Witteboonen^ f Bruineboonen f Boekweit f Lijnzaad fAardappels f 3,25 Koolzaad per zak van 106 liters 11,50; Boter per kilo f 1,30. Eieren per 26 stnks/0,90. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld22 stuks hoorn- vee, 23 varkens. Verkocht: lOstuks hoornvee, 15 varkens. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,80 a 47,82^ Engelsch per£ 12,_ 12, ZEETIJDINGE IV. Van 1 tot en met 2 Aug. a a VLAG. NAAM. MS. Van en naar Lading. Voor Ter H'emen; 1 2 Belg. s.s. Duits. s s. Benmacdui Occident 1651 2302 Middlesbro Windau ijzer hout Van Te«r Neuzen i 2 Eng. s.s. Belg. s.s. Golfer Benmacdui Voor 1066 Londen 1651 New-Castle dent macad. ledig 1 2 Eng. sch. Eng. barge Deen. s.s. Noor. s.s. Duits. s.s. idem Eng. s.s. Rus. s.s. John Sim Rosie Sara Norma Herzog J. Alb. Sen. Hollessen Avocet Graf Tolstoi 318 220 4221 4023 3851 4378 3984 3800 Pentowan Leuven Riga Expille Riga idem Manchester Riga pijpaarde gerst hout idem idem idem stukg. hout Van Cient i 1 2 Rus. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. Gen. Zimmerman Peter Willemoes Pluto Anna Podeus Beacon Rock 4397 5165 3582 4193 1402 Riga Boness Bristol Methil Liverpool phosph. ledig suiker ledig suiker Voor Selzaete 2 Eng. s.s. Alchymist 1079 [Hamburg creosoot Zoo de Heere wil hopen aanstaande Zaterdag, den 6 Augustus, onze geliefde ouders te Hoek, huune 40jarige echtvereenigiug te lerdenken. Namens hnnne kinderen, behuwd- en kleinkindereu. Geboren JOZEPHUS JOHANNES ARNOLDUS zoon van L. J. SCHOUTEN en M. M. SCHOUTEN—Van Schaik. Ter Neuzen, 2 Augustus 1904. Bij akte, den 4 Juli 1904, voor den Notaris T. C. DAEY OUWENS te Hulst, verleden en opgenomen in het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van *30 Juli 1904 n° 177, zijn wijzigingen gebracht in de statuten der te Sas van Gent gevestigde coopera- lieve vereeniging „Eerste Nederlandsche Cooperatieve Beepvorte Isaikerfab rick'* te Sas van Gent. gaande langs den Kanaaldijk en omgeving. De eerlrjke vinder wordt verzncht zich te weoden tot het Bureau dezer courant.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 3