Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De politie heeft in een privaat in de Stads- gehoorzaal te Leiden het lijk van een jongen Duitscher gevonden, die later bleek te zijn W. B., oud 27 jaar, behoorende tjt het gezelschap van Frits van Haarlem, dat gedurende de kermis in d6 Stadsgehoorzaal voorstellingen geeft en daar Maandagavond voor het eerst optrad. Eenig blijk dat aan misdaad of zelfmoord moest worden gedacht, was niet op het lijk waar te nemen. De karrijder Fokke R., te Bergumeiheide, die de vorige maand op den Groninger straat- weg een zijner trekhonden, omdat die naar zijn zin niet hard genoeg trok, de beide ooren heeft afgesneden, is door de rechtbank te Leeuwarden tot vier maandeu gevangenisstraf veroordeeld. - Te Nieuwersluis is Zondag een melkboer bezig zijnde een koe te melken, waarschijnlijk doordat het dier door een insect werd gest >ken, zoodanig door de koe getrapt, dat hij kort daarua aan de bekomen wonden is overleden. Twee arbeiders uit de Friesche gemeeute Achtkarspe'ien, die in Duitschland geen werk konden krijgen, en geen cent op zak hadden, zijn te voet vandaar huiswaarts gekeerd. De nachten brachten zij onder den blauwen hemel of in boe- renschuren door en met bedelen kregen zij zooveel geld, dat ze droog brood konden koopen. Ze kregen blaren aan de voeten en waren toen ge- noodzaakt blootvoets te loopen. Uitgeput kwamen zij bij vrouw en kinderen terug. Te Baarn wordt ter gelegenheid eener feest- viering op 2 Augustus een Germaansche marke gebouwd op een groot terrein nabij de Pekingkom, thans voor het publiek afgesloten. Men wenscht een zoo getrouw mogelijk beeld te geven van het leven en bedrijf onzer voorouders uit de 2' en 8e eeuw na Christus. Er zal voor- eerst een groote zaalhof (boerderij) komen, van binnen met huideu en schilden behangen en ge- stoffeerd met oud vaatwerk, drinkhorens, schedels enz. Verder een leemenhut, een zodenhut, een grafterp, een brandstapel, voor lijkenbrand, een hunebed en een offerplaats. De veestallen bevatlen levende koeien, schapen en kalveren op het erf worden opgezette kippeu en fazanteu neergezet. In de Pekingkom ligt een oud-Germaansche boot (een uitgholde boomstam), waarin het vissche.sbedrijf wordt uitgeoefend. Dicht bij den vijver staat de visschershut. De bewoners zijn natuurlijk gekleed in de oude kleederdracht. Ook hun voedsel komt met de historic overeen het bestaat uit grof brood, dat op het terrein in een oven gebakkeu wordt, vleesch, dat tan het spit gebraden wordt, boter, kaas, eieren, honig en oud gerstebier. (Of ze dit drinken zullen uit de schedels hunner verslagen vijanden Op den avond zal de tooneelvereeniging ,/de Vriendeukriug," die het initiatief nam tot deze voorstelliug, een Germaansche recbtspraak ver- toonen, waaraan door ongeveer 40 personen wordt deelgenomen. By deze en andere tableaux wordt het podium elektrisch verlicht met een lichtsterkte van 4000 kaarsen, zoodat alle toeschouwers het geheel goed znllen kunnen zien. Donderdagnacht is te Haarlemmermeer bij het klaversnijden vermoord de klaverhandelaar P. Basman. De justitie uit Haarlem is er heen. De vermoorde Bosman woonde te Haarlem. Hij had daar een pakhuis in de Beeksteeg, waar hij paarden en karren stalde en ook sliep. Hii stond bekend als een lastig man, die overhoop lag met zijn zoon, zijn maaiers en eigenlijk met iedereen en die doodsbenauwd was voor zijn geld. Woensdag had hij nog quaestie gehad met zijn maaiers en dit verteld aan de menschen, waar hij klaver leverde. Donderdag- ochtend vroeg was hij met zijn knecht naar de Meer gegaan om klaver te halen en te 4 uur werd hij gevonden met afgesneden hals, badende in zijn bloed, liggende aan den kruisweg bij den Spieringerweg, in het land van J. Zuidgeest. De knecht, Klaas Blonk, was hoogst opgewonden den heer Zuidgeest komen waarschuwen, en daar in het land geen sporen van loopen ge vonden werden, is de knecht aangehouden. Op hem werd een bedrag van 15 gevonden op het lijk van Bosman niets. De vermoorde had vier sneden in den nek en twee in het hoofd. Men meldt Te Yogelenzang is, door blijkbaar met het vak bekenden, ingebroken in de bollenschuur van de bloemkweekers Roes en Goemans. Ont- vreemd zijn 3600 tulpenbolleu Proserpine en 650 Belle Alliance. De dieven hadden eerst nauwkeurig nagegaan, waar de beste soorten lagen. Een belooning is uitgeloofd voor het terechtbrengen. De bakkersknecht Kuijper, in dienst bij de broodfabriek Mercurius, reed Woensdagmiddag met zijn broodkar op de Lijnbaansgracht te Amsterdam en kreeg plotseling een toeval. De kar en Kuijper tuimelden in het water en Kuyper spartelde wanhopig tusschen de brooden rond. Het ongeluk werd gezien door den schoorsteen- veger Dirk Hutter, die voor het raam zijner woning zat. Hij snelde naar buiten en sprang in het water om Kuijper te redden. Deze greep in zijn angst hem echter bij zijn beeneu vast, zoodat een wanhopige worsteling ontstond. Toen beiden zinkende waren, kwamen hoopen menschen aangeloopen, doch er werden geen krachtige pogingen in het werk gesteld om beiden te redden. De twee menschen verdronken en hun lijken werden spoedig opgehaald. Ontzettend was de indruk, dien dit droevige schouwspel op de omstanders maakte. Het ongeluk werd den ganschen dag in kleuren en geuren besproken en verontwaardigd was de geheele buurt over het niet-tijdig hulp ver- schaffen, hetgeen blijkens verhalen, die wij van toeschouwers vernamen, best mogelijk was ge- weest. Te Putte (N.-Br.) weigeren de raadsleden ter vergadering te komen, daar de voorzitter de vergaderingen tegen 's ochtends uitschrijft en de vroede mannen willen alleen 's avonds vergaderen. Nu is er reeds viermaal een ver gadering uitgescbreven, maar er verschijnt niemand. De zaken raken in 't achterwerk zoo moet thans de hoofdelijke omslag over 1904 worden vastgesteld. Het heeft Maandag te Londen geweldig ge- onweerd en geregend. Op verschillende plaatsen konden de riolen het water niet verzwelgen, zoodat er overstroomingen volgden. Een riool aan den onderaardschen spoorweg barstte door den hevigen druk, met gevolg, dat de tunnel onderliep. Een trein, die op niets verdacht den tunnel binnenstoomde, werd tot staan gebracht doordat het vuur der locomotief werd gebluscht het water rees tot zes voet, zoodat de passagiers op de banken in de wagons moesten gaan staan Twee locomotieven werden daarop afgezonden om den trein uit zijn benarde positie te redden, maar ook hun vuren werden door het water gedoofd. Nadat het water eenigszins was gezakt werden om 9 uur de trein was om even na zevenen tot staan gebracht in de tunnel nogmaals twee locomotieven afgezonden en de^e slaagden er in trein en machines uit te brengen. Er zijn in en buiten Londen verscheiden per sonen door den bliksem gedood en huizen af- gebrand, o. m. Emral Hall, het fraaie landgoed van de douairiere Lady Puleston bij Wrexham. Zaterdagmiddag tegen vijf uur hoorde men te Serrieres aan het meer van Neuchatel eene geweldige ontploffing, die van over het water kwam. Men kon zich in de Gele Zee, in plaats van op het meer van Neuchatel, denken! Een mijn onder water was ontploft. Wat was het geval Een werkeloos tunnel- arbeider, die in de laatste betrekking een aardig kwantum dynamiet had verdonkeremaand, pro- beerde door middel van deze ontplofbare stof zich een goede vischvangst te verschaffen. Zijne berekening liep niet geheel falikant uit. Een massa doode visschen, waaronder een paar zeer groote, kwamen boven drijven. Maar, toen hij ze met zijn roeibootje wilde ophalen, kwam de politie en moest de zonderlinge visseher mee, teneinde behoorlijk geverbaliseerd en voor alle zekerheid daarna, achter-slot en grendel geborgen te worden. Een Antwerpsche loods, die den 9en Mei 1902, den stoomer Adour, der reederij Adolf Deppe, van Vlissingen naar Antwerpen had gevoerd, brak zich het linkerbeen, toen hij van boord langs een ladder op de kaai afdaalde. Hij diende een eisch tot schadevergoeding in, en Woensdag heeft de rechtbank uitspraak gedaan. De rechtbank besliste dat het ongeluk te wijten is aan het gebrek aan toezicht door den kapitein Andersen uitgeoefend maar dat de loods ongelijk heeft gehad, langs een gebrekkige ladder de boot te verjaten dat hij dus de helft der verantwoorde- lijkheid moet dragen en de gezagvoerder der Adour de andere helft. Verder werd de loods gemachtigd, oindejuiste som vast te stellen, die hem als schadevergoeding toekomt (in de eerste plaats vroeg hij een pensioen van 250 fr. per maand) en den 18en October zal er over dit punt geraadpleegd worden. Engelsche weekbladen bedenken iederen keer iets anders. Om lezers te trekken, werden er eerst groote verlotingen gehouden, raadsels opge- geven om enorme prijzen. Geheel Engeland was in rep en roer toen door verschillende bladen sommen gelds werden verstopt en het aan de lezers werd overgelaten uit een feuilleton de plaats te distilleeren waar het geld verborgen was. Deze methode is nu weer uit, voornamelijk misschien wel doordat de politie er zich mee ging bemoeien omdat in de Londensche parken, die toevallig in deze feuilletons genoemd werden, door de schatzoekers een ware ruine werd aan gericht. Het nieuwste op dit gebied is na weer't volgen- deMen laat op een bepaald uur een zeker aantal wielrijders vertrekken. De weg is vooruit bepaald en de fiets wordt het eigendom van den lezer die het eerst den vluchteling inhaalt of aanhoudt. Het resultaat is gewoonweg bedroevend. Het wemelt nl. op den aangegeven weg van lieden met het laatste nummer van het weekblad in de hand. En daar de wielrijders van het blad door niets te ouderscheiden zijn van de gewone amateurs die bij ongeluk op dezen weg verzeild geraken, zijn de laatsten het voorwerp van eene algemeene hardnekkige vervolging. Zoo rende verleden week een juffrouw in doodangst, achtervolgd door een tierende bende. Hijgend viel zij eindelijk bij een politieagent neer en verklaarde mets anders ge dacht te hebben of 't was om haar leven te doeu. Vreemdelingenhaat in China. De geruchten over het vermoorden van katholieke zendelingen in China zijn helaas waar gebleken. Volgens de //Times" heeft de Belgische consul te Hankan geseind naar Shanghai dat de bisschop Verhaegen en zijn broeder, beide behoorende tot de Belgische missie, in de provincie Hupei in een klein plaatsje ten N. van Itschang vermoord zijn. Pater Rob- bericht van dezelfde missie werd gevangea genomen. Er wordt niet geraeld of deze gruweldaden zijn bedreven door opsUndelingen of roovers. Bisschop Verhaegen was nog slechts 36 jaar oud en niet alleen zeer geacht door de Europeaneu maar ook onder de Chineezen. Daar Frankrijk zich heeft belast met de be- scherming van de katholieke kerk in China is het de plicht van de Fransche autoriteiten zich met de regeling van deze zaak te belasten. Een aangekleede Venus van Milo. De rechter van Ssllech te Stratford, Connecticut, die de kunst en de kunstenaars lief heeft, nam onlangs het besluit voor zijn villa een schooue kopie van de Venus van Milo te laten plaatsen. De Venus kwam en de rechter liet haar midden in een rozenperk opstellen. De plaatsing in het open- baar van het beeld kon alle inwoners van Stratford niet bekoreu. Op een goeden morgen bemerkte men dan ook dat de godiu in den nacht een vuilen onderrok en een half versleten blouse had aangetrokken. Op het schoone hoofd droeg zij een hoed met enorme veeren en de hals en het gezicht waren rood geschminkt. Door een in het geheim gedaan oi derzoek ontdekte de rechter de daders van de verkleedingsgraphet waren eenige oude jonge dames die zich beleedigd hadden gevoeld in hare kuischheid. De dochter van een kruidenier te Londen, woneude op Ridley Road, Dalston, en Florrie Collins genaamd, is Maandagmorgen op haar bed vermoord gevonden, met afgesneden hals. De dader, Georg Thirkettle, een soldaat die den oorlog in Zuid-Afrika heeft meegemaakt, heeft getracht zichzelf recht te doen. Men voud hem met een ernstige woud aan den hals in de kamer van zijn slachtoffer, maar hij leefde nog en werd naar het hospitaal vervoerd, om later ter be- schikking van de justitie gesteld te worden. leleurgestelde liefde schijnt de oorzaak van de misdaad te zijn. Een gerechtelijke vergissing. Dezer dagen is uilgekomen, dat zekere Adolf Beck te Londen het slachtoffer is geweest van een verschrikkelijke rechterlijke dwaling. Verleden jaar December, toen hij zich voor zijn woning ophield, liet een vrouw hem arres- teeren, daar zij beweerde, dat hij haar horloge had gestolen. Hoezeer de beschuldigde ook protesteerde, hij werd naar het politiebureau gebracht, en toen andere vrouwen hetzelfde van hem verklaarden, in voorloopige hechtenis gesteld. Ofschoon hij bletf ontkeunen, werd hij tot vijf jaar dwangarbeid veroordeeld, vooral omdat bleek, dat hij reeds voor eenzelfde feit in 1896 was gestraft. De rechter had bij die vorige veroordeeling uitgemaakt op de verklaring van talrijke getuigen, dat hij dezelfde persoon was, die onder den zoo gewoneu naam van John Smith reeds in 1887 was gevonnisd voor gelijksoortige diefstallen, tegen publieke vrouwen begaan. Na zijn eerste straf te hebben ondergaan had Beck alle moeite gedaan, om zijn onschuld aan het daglicht te brengen en zijn schuldig eveubeeld op te sporen, doch hi] was daariu niet geslaagd. Thans werd hij voor de tweede rnaal in de ge- vangenis gezet. Zijn tweede vonnis trok de aandacht van een Londensche detective, die reeds in 1896 twijfel aan de identiteit van den dader had gekoesterd. En deze waardige ambtgenoot van Sherloch Holmes slaagde er in den echten John Smith te ontdekken in een individu, dat den 7en Juli onder den naam William Thomas voor diefstal was ge- arresteerd. De personen werden geconfronteerd, en er bleek inderdaad een gelijkenis tusschen hen te bestaan, ofschoon het verwondering baarde, dat de getuigen zich tusschen de beide personen vergist hadden. Heden zou nu de zaak van den echten John Smith voorkomen en men verwachtte dat de onschuld van den ongelukkigen Adolf Beck on- weersprekelijk zou worden vastgesteld. Tijger contra Stier. Het ongeluk te San Sebastian. 24 Juli, negen uur in den morgen. De zon schijnt reeds brandend op de straten. De stad is als behangen met vlaggen. Zachtjes aan trekt het volk den weg naar de Concha op. Tijger en de stier, die met elkander vechten zullen, zijn eenige dagen te kijk geweest en hebben de belangstelling zeer opgewekt. - De arena lean 15000 toeschouwers bevatten. Er wordt midden in het strijdperk een kooi geplaatst, die een doorsnede heeft van vijftien meter. De toeschouwers spreken hun twijfel uit, aangaande de soliditeit van de traliehekken, doch zij krijgen ten antwoord, dat alle mogelijke voorzorgen genomen zijn. Dan wordt een kleine, nauwe kooi binnengebracht, waarin de tijger zit opgesloten, in de groote gezet en opengedaan. De tijger, een van koninklijk Bengaalsch ras, tien jaar oud, die 7000 francs gekost heeft, rekt zich uit, wat een rilling doet gaan door de rijen der toeschouwers en gaatfierrondstappen in de grootere ruimte. De ruimte voor de kijkers begint stampvol te loopen. Aller zenuwen zijn tot het uiterste gespannen in afwachting van den strijd. Vlak achter de hekken gaan .gendarmen zitten met geladen geweren. De stier wordt binnengeleid en werpt zich onmiddellijk met schuin gebogen kop op zijn vijand. De tijger ontvangt kalm den stoot der horens, grijpt den stier in de borst en sleept hem naar het midden der kooi. Het gevecht duurt twee minuten en schijnt reeds beslist, doch dan weet de stier zich weer omhoog te werken en een half uur lang vechten zij weer voort, zonder dat het tot een eind komt. De menigte wordt ongeduldig. Een photograaf gaat kiekjes nemen. De tijger kijkt juist naar het publiek, uitdagend. Daar krijgt hij een stevige hoornstoot. Dan staan de tegenstanders moe tegenover elkaar. Het publiek lean zijn ongeduld niet langer bedwingen, gaat om de kooi heenloopen, de dieren aanhitsend. De stier doet opniemv een aanval en rolt den tijger tot aan het hek. Deze, verwoed, springt tegen de tralies op, die zwichten. Onder het publiek een onbeschrijfelijke paniek als het den tijger in vrijheid ziet. Deze gaat niet van zijn plaats. Maar toch gillen de toeschouwers het uit van angst. Eensklaps klinken geweerschoten. Een der gendarmen heeft een schot gelost en de andere volgen. Het dier wordt op verschillende plaatsen gewond. Maar ook van de galerij worden kreten ge- hoord. De schoten hebben menschen getroffen. De menigte keert, als ze zekerheid heeft, dat de tijger dood is, weer terug in de arena, om naar de gewonde menschen te zien. En dan volgt een verschrikkelijk tooneel. Een man trekt zijn mes, snijdt de staart van den tijger af en neemt dien mee als trophee. Zijn voor- beeld vindt onmiddellijk navolging. Ieder tracht een stuk van het doode dier meester te worden een voet, een oor, een stuk van den kop. Binnen weinige oogenblikken is het dier een walgelijk stuk bloederig rauw vleesch geworden, en verderop in de arena betwisten de toeschouwers elkander de buitgemaakte gedeelten. De stier is nog altijd vrjj. Hij staat te midden van de menigte. Een r.ieuw ongeluk is te verwachten. Maar de stier schijnt bevreesd en vermoeid en laat zich heenleiden, zoo gewillig als een kind. Dan loopt langzaam aan de arena leeg. De kalmte keert terug en men kan zich rekenschap geven van den toestand. Er zijn ongeveer vijftig gewonden, een van hen is reeds overleden, de toestand der anderen is zorgwekkend. Allerwegen verheffen zich klachten tegen de organisatie van het spel. In de stad blijft het rumoerig. Z E E T IJ 1) I IN (J E N. Van 27 tot en met 28 Juli. Van 27 tot en met 28 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 19 binnenvaartuigen op- en 24 afgeschutdoor de Westsl. 18 op- eD 10 afgeschut. w- DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 30 Juli 3.31 3.48 Zondag 31 4.4 4.20 Maandag 1 Augustus 4.37 4.54 Dinsdag 2 5.11 5.29 Woensdag 3 /f 5.49 6.10 Donderdag 4 6.33 6.59 Vrijdag 5 7.27 7.57 Datum VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Weuzeii 27 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stnkg. idem Golfer 1 1066 idem ledig Van Te* i'euzen 27 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. 28 idem Golfer 1066 idem maead. Voor Client 27 Eng. barge Robert Powell 238 Teigmouth pijpaarde 28 Deen. s.s. Nancy 3482 Kemi hont Eng. s.s. Faraday 2525 New-Castle stukg. idem Trnro 3366 Hull idem idem Colne 2475 Goole idem idem Sea Gull 2762 Londen idem Van Client t 27 Duit.8. S.8. Alpha 4609 Sunderland ledig Eng. seh. MargaretMurray 521 idem cement Noor. s.s. Bingal 4190 Burneiland ledig Belg. s.s. Benmacdui 1377 Middlesbro idem Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. 28 Eng. barge Lord Nelson 228 Portsmouth soda Duits. 8.3. Kurland 5556 Amsterdam ledig Eng. 8.3. Tortona 3 466 Grangemouth stukg. idem Malrose Abby 3325 Barry ledig idem Tadorna 3730 Liverpool stukg. idem Whimbrel 2 j 14 Manchester idem I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 6