A i g e Nieuws- en Advertentiebiad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Onderwijzer Gemeugde beriehten. IhTEBSTB blad. FETJILLETOH. Brieven- Intending van advartantiSn v6or 3 uren op den dag der uitgave rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Middelhurg. ABONNEMENT: Voor Per drie ™den binoeu Ter Nen.en 1,-. Jt.nco per post bushouders. AD VEKTENTllN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elkea regel rneer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prgs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. 1r^^rdoBFeesWaseii. l,i| de Firma J. VIS DE IASDK te *e»Ie.ien. »1< „l«d ve,HO»,.Jnt Maaul.^, Woen»daS- en V V Burgemeester en Welhouders van HOEK roepen sollicitauten op naar de betrekking van aan de openbare lagere school aldaar, op eene jaarwedde van f 500, Indiensttreding op 1 November a. s. Stukkeu franco in te zenden aan den Burge meester voor of op 20 August"* 1JO+. Hoek, den 20 Juli 1904. Burgemeesier en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J.' M. DREGMANS, Secretaris. TEH NEUZEN, 22 Juli 1904. Tot klerk bij de post- en telegraafdienst is o.m. benoemd onze stadgenoot, de heer G. Standaert. A Is standplaats werd hem Rotterdam aangewezen. - Met ingang van 1 Augustus a. s. is verplaatst van Ter Neuzen naar Rotterdam de commies bij 's rijksbelastingen P. F. Leeuknegt. Een bijvoegsel tot de St. Ct. bevat de sU- tuten van de R-K. vereeniging van spoor- en trampersoneel van Ter Neuzen en omstreken, onder patronaat van den H. Willebrordus. Die ver eeniging stelt zich ten doel bet bevorderen van den Christelijken geest onder de led on en in bet algemeen het beharligen der geestelijke en stctte- lijke belangeu van personen, die werkzaam zijn bij de spoor- en tramwrgen en leden zijn dezer vereeniging. Zij tracbt haar doel te bereiken door het houd-n van vergaderingen door bet ver- spreiden van Christelijke en degelijke lectuur door het bevorderen der Zondagsrust en Zondags- heiligingdoor het bevorderen der spaarzaamheid en maligheid onder de ledtndoor te t.rachten verbetering te breugen in de toestand der woningen en door gegronde verlangens naar lotsverbetering, klachten en grieven der leden kenbaar te maken aan bet bestuur van het R.-K. secretariaat en zoo verder aan de directie. De heer Th. heeft het hem j.l. Dinsdag ont- vreemde rijwiel nog Woensdagavoud weer in bezit gekregeu. De dief, iemand die bier en in Sas van bent aan de kanaalwerk'-n heeft gewerkt, docb tegei- woordig in Selzaete woont, had het in bewarng aebracht in een kleiu herbergje, nabij bet krao zinuigengesiicht te Selzaete, met het voornenen zoodra het duister was, er mee naar Gent te rijden en het daar van de hand te zetten. Ware het zoover gekomen, dan zou er zeer weimg kaus geweest zijn, dat het rijwiel nog ware terecht gekomen. Dank zij het optreden van den inspecteur van politie alhier heeft men echter den dader te Selzaete nog juist gesuapt, voor hij aau dat voor- nemen gevclg kou geveu. Het Duitscb eskader is Woensdagnamiddag van de reede van Vlissingen vertrokken. Scboten werden niet nieer gelost. Vooral in Belgie schijnt sterk verbreid te ziju geweest een gerucht, dat de schepen tot heden bleven liggen en dat H. M. Koningin Wilhelmina naar Vlissingen kwam. Vermoedclijk is het daaraan te danken dat gisteren nog ial van vreemdelingen naar Vlissingen togeu. De ,/Hertog Heudrik" wenschte met sem- vlaggen goede reis, welke wensch door het admiraalschip met dank voor het vriendelijke onthaal is beantwoord. Boschkapelle. Deze week kwam een tiende spruitje, een jongetje, het gelukkig vaderhart verblijden, wat reeds negen broertjes van te voreu bebbeu gedaan. De gelukkige wacht nog steeds op den ooievaar die het eerste docbtertje zal brengen. De rechtbank heeft in hare zitting van 22 Juli de volo-ende vonnissen uitgespioken W S., huisvrouw van D. F., oud 42 j., zonder beroep te Zaamslag, is wegens vernieliug ver- oordeeld tot 5 boete of vijf dagen hechtenis. lo J. R., oud 14 j., 2o. L. O., oud 13 j., zonder beroep te Ter Neuzen, zijn wegens diefstal ieder veroord. tot 3 dagen hecht. A. S., oud 18 j arbeidster te Axel, is wegens diefstal veroord. tot 4 maanden gevangenisstraf. A. W., oud 45 j., veldarbeider te Sint Jan- steen, g'e'detineerd te Middelburg, is wegens brandstichting veroord. tot 2 jaar gevang., met inniinderingbrenging der doorgebracbte hecht. Men schrijft uit IJmuiden: Een 19jarig kantoorbedieride, die Dinsdagavoi d wig gaan zwemmen buiten de pieren is verdronken en een vijfjarig jongetje is zoo bekneld geraakt tustchen de slnisdeurea dat de dood een uur na let orgeval volgde. Het lijk, dat eergisterenmiddag in de rivier de Gude Maas nabij de Buiten Kalbhaven te Dordrecht werd opgevischt, is herkend als dat der 31 jarige vrouw van kapitein D. H., van de stoombool Merwede II der reederij Fop Srnit Co., die in der, nacht van 22 op 23 December 1903 aan het Groothoofd overboord gevallen en ver dronken is. Uit Woerden meldt men Gisterenmiddag is een 7Ojarig man, die niet al te wel bij het hoofd was en de spoorbaan wilde oversteken, door een voorbijgaanden trein over- reden, met het gevolg dat de dood dadelijk intrad. Niet op de markt. Aan het station te Osch kwamen aan 't bket 3e klas, een paar oudjes met een meisje van ongeveer 12 jaar. Een der oudjes deed het woorl en vroeg 3 kaartjes retour Eindhoven. De spoorwegambtenaar vroeg voor bet verlangde f 6, inaar jawel, daar ging bet lieve leveutje aan den gang. Kan de nie 'n paar kwartjes minder, miinhier, ge moet weten, ik he hier een meske be me en de is n wees, daor kondet toch wel een bietje minder veur doen. Ik gev nie meer dan vef en enen halve gulden, dit moste mar doen. Ge kont zelf 00k wel wees worden. Natuurlijk gaf de ambtenaar de kaartjes niet en het vrouwtje kon nog maar niet besluiten f 6 te geven eindelijk na enkele miuuten wach- tens en op aanraden van het andere oudje gaf het vrouwtje de 6 onder het uiten der woordeu ,,'t Is hier toch 00k mar 'n smerlappetroep." Uit Arnhem meldt de N. Arnh. Ct. Gisterenavond halftien sloegen drie zwervende personen hun uachtkwartier op aan het Onderlangs, daar zij volgens eigen verklaring geen onderdak hadden. Op een naburige mesthoop zochten ze een paar gebruikte inmaakblikjes. In het eene werd koffie gezet op een vuurtje in het andere bakten ze viscb, die ze in den Rijn hadden gevangen. Daarna legden ze zich onder de struiken ter ruste, om zoodra dezon weer aan den hemel stond, hun zwervend levea te hervatten. De naaktloopers-geschiedenis is weer aan de orde. Maandag ging een gezelscbap jonge meisjes van 14 tot 18 jaar een gezellig uitstapje maken in bet Bloemendaalsche bosch. Het gezelschap was in de omgeving van 't hotel ,/Zomerzorg waar tusschen laag en dichtbegroeid kreupelhout tal van smalle paadjes slingei'en, aau t spelen, toen op eenmaal hevig gillen weerklonk. Een der meisjes kwam aanloopen, hevig outdaan en scbreiendeeen man was geheel ongekleed voor haar komen staan Een ander meisje beweerde hem over den weg te hebben zien loopen, een derde dat hij tegen een boom gestaan had. Het eeiste meisje was intusschen zoo outdaan, dat ze 't op haar zenuwen kreeg en eerst met veel moeite in het hotel (rZomerzorg" weer bij werd gebrackt. De pret was natuurlijk uit en het gezelschap ging spoedig naar Haarlem terug. Opnieuw gaf het doorzoeken der boschjes geen resultaat. Van het gebeurde is aangifte gedaan bij de Bloemendaalsche politie. Het is zonderling, dat de man slechts door enkele meisjes is gezien, terwijl anderen in de ODraiddellijke nabijheid uiets hebben bemerkt. De verdachle is bekend. Een confrontatie met een der meisjes kan misschien tot een resultaat leiden. Bij het afbreken van een buis aan den Spaarnwouderweg te Haarlemmermeer is bij bet opruimen van de fondeering een kistje gevonden met een kinderlijkje dat daar blijkbaar reeds vele jaren gelegeu had. Van de vondst is mededeeling gedaan aan de justitie. Het haantje van den toren De gemeente Lekkerkerk heeft haren toren in een nieuw pak gestoken, waarmede een schilder nelast is geweest. De haan is opnieuw verguld. De zon nu, die in al haar pracht in het westen nederdaalde, schoot haar schitterende en verblin- dende stralen op den toren neer en zette deze als in een laaien gloed. De bewoners van Krimpen a/d Lek, Krimpen en Ouderkerk a/1 IJsel meenden niet anders dan dat er een ontzettende brand woedde en trokken dientengevolge derwaarts. Vooral de fietsrijders waren ontelbaar. Men begrijpt hoe vreemd de Lekkerkerkets op- 70) „Ik gevoel mij volstrekt niet erger dan eenige uren geleden", autwoordde zij op zijn vraag, #de rust heeft mij veel goed gedaan." „Dan zal dit drankje, dat ik voor u heb mee- gebracht, het overige doen om u een goeden nacht te verschaffen," zeide hij met beveude stem, terwijl hij1- het draukje uit zijn zak haalde. Hij zeite het flesebje op het tafeltje naast haar bed, maar zijn hand trilde daarbij zoo hevig, dat het waterglas tegen de lampetkom rinkelde. ,/Neem hiervan elk half uur een eetlepel vol, gij zult dan in een zachten slaap vervallen, die u* zeer verkwikken zal. Goeden nacht, miss Norman Door zijn ontoeiing bracht hij die woorden slechts met moeite uit. Hij beefde over alle ledematen. Het eenige middel om zijn toestand voor haar te verhergen, was, dat hij heenging en hij sloop dan 00k stil weg. Tegen tien uur ging in het gestichi van Dr. Brown alles ter ruste. Het eene licht na het andere werd uitgedoofd, tot men eindelijk nergens meer licht zag branden dan in Alice's kamer en in bet. ^ertrek van Dr. Brown.' Ook Edith sliep, Dr. Parker had zijn verloofue geruslgesteld en haar afgeraden den nacht wakende in haar bed door te brengen, zooa's zij aanvankrlijk van plan was. Zoo was dan Alice alleen gebleven, en zoo vond Dr. Parker haar, toen hij dien avond om tien uur in kaar kamer kwam. Zijn eerste blik viel op het tafeltje, waar het drankje stond, zijn oog klaarde op het was nog onaangeroerd. Alice was wakker en begroette hem met een vriendelijken glimlach. „Ik ben moede, dokter," zeide zij, ,/recht raoede, ik motst mijn best doen om niet in slaap te vallen, voor gij kwaamt. Dr. Brown bracht mij een draukje waarvan hij mij verzekert, dat het mij een rustigen en verkwikkenden slaap zou ver- schaffen, niaar gedachtig aan mijn belofte, heb ik er nog iets van ingenomen. De directeur gedroeg zich ook zoo vreemd; hij was zoo ontsteld, dat ik bang voor hem werd." „Dat zal komen van de groote zorg voor uwe gezondheid, miss maar om u geheel gerust te stellen, moet ik u toch afraden, lets van zijn drankje in te nemen. Ik heb zelf iets voor u meegebracht, waardoor ge dadelijk zacht zult in- slapen, als ge het wilt inuemen. ,/Och, laat mij met rust, dokter; ik zal ook zonder dat wel iu slaap komen. Het smaakt toch bitter en walgelijk." Juist zooals u verkiest. Maar ik heb nog iets anders. Een brief „Van wie ,/Van Walther." ,,Ik weel het, laat hem mij zien 1 Hij is zeker bezorgd over mij." ,;Ik schreef hem dezen morgan, dat ge niet wel waart, en mijn bode bracht dezen brief terug. Wilt ge zelf lezen, of zal ik hem u voorlezeu „0, neen, ik wil zelf zien, wat hij geschreven heeft," zeide zij, den brief openbrekeude. „Hoe goed en hoe lief is hij" riep zij uit, ,/morgen vroeg zal hij komen liooren, hoe ik het rnaak hij is zeer bezorgd over mij. Dat is toch onnoodig, uietwaar, dokter Ouk geeft hij mij nog den raad, om geheel op u te vertrouweu Ik zal toch uw drankje innemen. Wat Walther wenscht., zal gebeuren." Met oogen, die van vreugde straalden, keek Dr. Parker haar aau en zeide „Ik kan u niet zeggen, hoeveel vreugde gij mij verschaft door dit bewijs van verlrouwen. Op mijn woord van eer, miss, uw vertrouweu zal niet beschaamd worden. Maar het is uu noodig, dat ge gaat slapendaar moeteu wij ook aan deuken. Hij nam een leeg glas van het tafeltje, vulde het halfvol met water uit de karaf en schudde daarin een wit poeder, dat hij uit zijn vestzak haalde. Dit poeder loste zich dadelijk op, zoodat het vocht kristaalhelder was. Hij reikte haar het glas over, en zonder bedenken dronk zij het glas in tien teug leeg. ,/Deed ik dat goed zoo?" vroeg zij lachende. Zij zag nog, hoe hij ernstig met't hoofd knikte en gevoelde toen reeds, dat de slaap haar overmande. Haar oogen vieleu dicht, haar hoofd zonk in de kussens, een lichte zucht klonk, en toen ademde zij weer geregeld. Langzamerhand verminderde het geruisch van haar ademhaling, dat eindelijk geheel ophield. Biijkbaar tevreden verliet hij het bed en keek nauwlettend rond. Daar ontdekte hij, wat hij I zocht op een plankje stonden verscheidene 1 medicijefleschjes, die reeds leeggebruikt waren en daaronder was er een van precies dezelfde grootte en vonn als het fieschje, dat Dr. Brown op het tafeltje had gezet. Hij bekeek het en zag, dat 't etiquet den naam van miss Norman droeg. Het schiift was van den directeuralleen de datum verschilde van dien op het andere fluschje. Hij vulde het fUschje voor twee derde met water uit de karaf, zette het op het tafeltje, stak het andere in zijn zak en legde den lepel bij het drankje op tafel. Zoo scheen het, of de zieke een gedeelte van het drankje had ingenomen en daarna was ingeslapen. Hij bleef geeu oogenbhk langer, dan hiervoor noodig was, sloeg nog een enkele blik op het bed en verliet toen zoo stil mogelijk de kamer. Liet hij een lijk of een levend mensch achter De uren verliepen, het sloeg elf uur, alles was doodstil in huis, maar twee menschen waakten De vensters iD de studeerkamer van Dr. Brown waren nog verlicht, en op de bovenste verdieping stond Dr. Parker doodstil te luisteren en te wachten. Het sloeg twaalf uur; nauwelijks was degalm vau den laatsten slag weggestorven, of men hoorde een deur open gaan en de vensters in Dr. Brown s studeervertrek werden donker. Te vergeefs deed de directeur moeite, om zonder gedruisch te loopen, zijn voeteu waren zoo zwaar als lood. Hij kon ze nauwelijks vooruitbrengen, toen hij Je trap opginc, welke naar de vertrekken der vrouweliike patieuten leidde, maar hij deed zich geweld aan en sleepte zich voort, hoewel de lamp, die hg in de hand droeg zoo hevig schudde, dat de ballon en 't glas tegen elkander rinkelden. Zoo kwam hij voor Alice's kamer. Drie, viermaal stak hij de hand uit naar den knop van de deur en even dikwijls trok hij zijn hand weer terug. Maar eindelijk verzameide hij al zijn moid eu opende de deur. Oplettend luisterde hij naar de adem haling van het meisje; alles bleef stilhij hoorde totaal uiets. (Wordt vervolgo.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 1