1 II i 1If Telegrafische berichten. Gemengde berichten. iff Provinciale Staten van Zeeland. 11*4 i! "Ml! X 'T Cliuge, 21 J uni. Ook dit jaar zal, naar wij hopen wederom een echtpaar hetgeluk hebben ziju gouden bruiloft te vieren. voorgebrachl G, vairran in ammerking komen 2. Hengsten geboreu in 1903. Aangegeven 14, voorgebracht 11, waarvan in aanmerking komen 3. Merrien geboreu in 19U3. Aangegeven 28, voorgtbracht 17, waarvan in aaumerking komen 4. Veulens geboreu in 1904. Aangegeven 28, voorgebracht 17, waarvan in aanmerking komen 9. In 't geheel werden 19 paarden in het stam- boek opgenomeu. Axel, 21 Juni. Heden had alhier op de markt eene keuring plaats van veulens afkomstig van hengsten, wier eigenaars lid zijn van de vereeniging van hengstenhnuders Vooruitgang is ous streven." Aangevoerd waren 30 veulens, benevens 6 buiten mededinging. De volgende prijzen werden behaald door de veulens van de heereu daarbij genoemd. le prijs Carpentier, Koewacht; 2e piijs E. Buijsse, Westdorpe; 3e prijs J. Weijns, Axel; 4e prijs P. van Hoeve, Axel5e prijs F. van Hoeve, Axel; 6e prijs J. van Hoeve, Zaamslag 7e prijs Jac". Dieleinan, Zaamslag; 8e prijs W. Dieleman Pz., Axel 9e prijs F. Dekker Wz., Axel; 10e prijs P. Dekker Fz., Axel; lie prijs P. van Hoeve, Axe] en 12e prijs G. van Waes, Westdorpe. De buiten mededinging ingezonden veulens waren ingezonden door de navolgende heeren 1. P. van Oadsand, alhier ingevoerd niet afkomstig van sen der hengsten van de vereeniging, doch in waarde gelijkstaande met den 9e prijs. 1. K. de Koeijer, alhier, gelijkstaande met den le prijs. 4. Ph. J. van Dixhoorn, alhier, waarvan 1 gelijk staande met den 2e prijs, I met den 3e prijs, 1 met den 8e prijs en 1 met den lie prijs. Hulst. Bij de jl. Maandag gehouden keuring wareir aangegeven voor de 20 aanhoudingsbijdrageu uit de Pro*, snbsidie a /150 ieder, 26 merrieu van 3 tot 8 jaar, hiervan verschenen er 21, waar van 7 in aanmerking komen voor prijs. Ter mededinging naar de aanhoudingsbijdrageu uit de Rijkssubsidie waren aangegeven voor de 8 prijzen it f 150 ieder, 5 hengsten geboren in 1902, daarvan werden er slechts twee vertoond, wtlke beide voor prijs in aanmerking komen. Voor de 16 it f 75 ieder, 7 hengsten geboreu in 1903, hiervan werd er i vertoond, die voor prijs in aanmerking komt. Voor de 24 a f 50 ieder, 7 merrieo geb. in 1903, Van de 6 vertoonde komt de helft in aanmerkiug voor prijs. Voor de 16 k 50 ieder, 10 veulens geb. in 1904, hiervan werden er 5 vertoond, waarvan 2 voor prijs in aaumerking komen. Het zijn namelijk Eiuard Pauwels en zijne fchtgenoote Rosalia Baeteus, welke op 7 Augustus a. s. den dag herdenken, waarop zij 50 jaar geleden in het hnwelijk traden. Reeds bestaan er plannen bij de gemeentenaren om dien dag fcestelijk te herdeoken. Zondagavond keerde de heer F. Vertenten alhier, omstreeks half acht terug van het festival te Zandberg. Onderweg reed hij in flinke vaart een paar vrienden voorbij. Zich omkeerende om hen op hofFelijke wijze te groet°n, kwam zijn rij- wiel tegen een kantsteen terecht zoodat hij viel en zich erg bezeerde aau zijn gezicht en ami een zijner knit-en. Hij leed veel pijn en is onder dokters behandeling en moet het bed houden. Zijn toestand is overigens vooruitgaande. Naar het hun voorkomt, zal verder eene betere regeling moeten worden getroffeu voor het vervoer van reizigers tnsschen Hansweert en het station Vlake van den staatsspoorweg. Na het in exploitatie komen van den stoomtramweg van Hulst naar Walzoorden is het personenvervoer zoodanig toegenomen, dat tusschen Hansweert en Vlake thans gereden wordt met twee wagens, in plaats van een, voor welke uitbreiding van den dienst het vroeger voor den wagendienst verleende snbsidie ad 2000 voor 1904 werd verhoogd tot f 3600. Ook voor dit traject kan verraeerdering van het getal reizigers niet uitblijven op den duur zal door rijtuigen niet voldoende in het vervoer kunnen worden voorzien. Ged. Staten achten het wenschelijk, dat de provincie de communicatie tusschen Hansweert en het station Vlake onderhoude door een paardentramweg aan te leggen en te exploiteeren. Het voorstel strekt daarom te besluiten lo. te be- ginnen met 1 Jan. 1905 voor rekening van de provincie uit te voeren een stoombootdienst tusschen Walzoorden en Hansweert, en 2o. Ged. Staten te machtigen a tot het doen bouwen van een stoomboot en b vergunnino- aan te vragen voor den aanleg en de exploitatie van een paardentramweg tusschen Hansweert en het station Vlake van den Staatsspoorweg. In hun voorstel tot het verleenen van een subsidie voor een stoomtramweg van Borsselen naar Wolphaarts- dijk zeggen Ged. Staten dat zij, nu zij van den aan- vrager voldoende inlichtingen hebben ontvangen, van meening zijn dat thans eene beslissing op het verzoek van H. Nieveen te Lemrner om een subsidie uit deprovin- cialefondsen van f 200,000 zou kunnen worden genomen. Door dezen tramweg voor den aanleg waarvan 8 Juni 1901 vergunning werd verleend, zal een stoomtramwegverbinding tot stand worden gebracht tusschen het station van den Staatsspoorweg te Goes en den provincialen steiger te Borsselen aan de eene en den provincialen steiger te Wolphaartsdijk aan de andere zijde. De tramweg zal gaan door of op korten afstand blijven van de bebouwde koramen van Borsselen, 's Heerenhoek, Ovezande, Drieweoen, Kwadendamine (Hoedekenskerke), Nisse, 's GravenpolSer' 's Heer Abtskerke, Kloetinge, Goes, 's Heer Hendriks- kinderen en Wissenkerke (beide tot's Heer Arendskerke behoorende) en Wolphaartsdijk, zoodat de aanleg van groot nut moet worden geacht, niet alleen voor het westelijk gedeelte van Zuid-Bcveland, maar ook voor het eiland Noord-Beveland en in het algemeen voor het verkcer tusschen de verschillende deelen van Zeeland. Rekening houdende met de tot dusver door de Prov. Staten in dergelijke gevallen gestelde voorwaarden, stellen Ged. Staten voor aan eene Nederl. Maatsch. voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van Borsselen naar V\ olphaartsdijk, of bij naasting van dien tramweg door den Staat, aan dezen, een jaarlijksch subsidie te ver leenen tot een maximum van 10,414 gedurende 20 achtereenvolgende jaren, of in evenredigheid verminderd, indien de kosten van aanleg met inbegrip van aankoop van het rollend materieel, minder znllen blijken te bedragen dan de geraamde som van J 625,000en dit onder een 8tal gestelde voorwaarden. Voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het besluit der Staten tot verleening van een renteloos voorschot voor wegsverbeteri ng aan de gemeente Hontenisse. Bij besl. van 14 Juli 1903 werd aan de gemeente Hontenisse een renteloos voorschot verleend voor de bestrating met keien van het onverhard gedeelte van de Noordstraat, onder bepaling dat de voorwaarden, vast- gesteld bij besluit van 10 Nov. 1882 van toepassing zijn. Punt 5 sub 1 van die voorwaarden luidt o. a: //Die een voorschot verkrijgt, bewilligd, dat in geval van nalatigheid in de teruggaaf of in het onderhoud van den weg, deze met alles voor rekeniDg der provincie in beheer en onderhoud worde genomen, of aan anderen worde gegeven, onverhinderd hetverhaal opdenalatigen." Die weg behoort aan het kroondomein eu zal verder door hen worden onderhouden de gemeente kan alzoo over dien weg niet beschikken en daar de wettelijke bepaiingen van het kroondomein zich verzetten tegen het geven van bedoelde bewilliging, meenen Ged. Staten dat het vasthouden aan die voorwaarde gelijk zou staan met intrekking van het besluit tot het verleenen van het voorschot. Ged. Stateri stellen mitsdien voor: hen te machtigen bij de uitvoering van het besluit genoegen te nemen dat niet wordt voldaan aan bovenbedoeld punt 5 sub 1. Ilet ligt voor de hand dat, bij inwilliginw van het verzoek, meerdere dergelijke verzo'eken zulfen"inkomen, en Ged. Staten achter. het met zonder bedeuking, daartoe den weg te openen. aalLue ,Stafen zi-|u volkomen overtuigd van de wen- schelykheid om de ontwikkeling van het vakonderwiis zooveel mogelijk te bevorderen, doch van geldelijke bydrage van de Provincie kan geen sprake zijn, wanneer het vakscholen geldt, waarvan de vruchten uit den aard der zaak in hoofdzaak tot een bepaalde gemeente beperkt blijven. uepaaiue Voorstel van Ged.' Staten tot verhooging van het subsidie aan de Vereeniging Zeevaartschool te Vlissineen. !,0hKeZeen °vertnISd van het groote nut dier inriehting, hebben Uedep. Staten bezwaar, het verzoek volledig in te willigen, daar gehleken is, dat de Provincie in uim vol doc ride mate voor het zeevaartkundig onder- wijs bijdraagt. s Met het oog evenwel op het door den Minister van innenlandsche Zaken te kennen gegeven verlangen, dat ook de Provincie opnieuw van haren steun Joet miJi (dedeP- Staten vo°r het subsidie nog /o-ifo verhoogen en alzoo nader vast te stellen op ^450 o. m. onder voorwaarde, dat door de ge- tenmin J/mlT 6" d°°r bela»gstellenden te zarnen tenminste /1050 per jaar worde bijgedragen. Voorstel van Gedeputeerde Staten betreffende het ver zoek van den Nederlandschen aannemersbond, om bii de aanbesteding van werken arbitrage toe te passen. Bij besluit der Staten van 15 Juli'97 werd de beschik- g x!'P, e?n tfc'ellik verzoek van het Best, der Vereen. I gelateQ6 Steenfabrilianten, aan Ged. Staten over- g[on(l van art. 159 der Provinciale wet waai bii het J^dfnt h" Vin de,Plannen en voorwaarden van aanbe- e eding der door de Staten bevolen werken aan het Ged College is opgedragen, stellen Ged. Staten voor, de be- e*v hikking op het adres aan hen over te laten. van Gedeputeerde staten tot opening van een crediet van ten hoogste /3350 aan de Maatschappij tot bevordenng van Landbouw en Veeteelt in Zeeland ten behoeve der paardenfokkerij voor de jaren 1905 en 1906 I(rvw ten Bt®llen voor, evenals in Mei 1902 voor 1903 en 1904 een crediet werd geopend van 3550, 's jaars wederom voor den tijd van twee jaren een crediet van' J 3o50 toe te staan. Voorstel van Ged. Staten tot vaststelling dter rekening en goedkeuring der verantwoording van de enkel Provin- ciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1902. Voorstel van Ged. Staten tot wijziging van de be- giooting der enkel Provinciale en huishoudelijke in komsten en uitgaven voor 1904. De begroodng der kosten van het provinciaal bestuur /oToCo"61 rlJks bestuur is is voor 1905 geraamd op Voorstel van Ged. Staten tot heffing van opcenten op de grond- en op de personeele belasting ten behoeve van de Provincie. Wordt voorgesteld aan H. M. de Koningin voor te (ragen de heffing van resp. 28 en 36 opcenten op de hootdsommen der belasting op de gebouwde en op de ongebouwde eigendommen en van 21 opcenten op de hootdsom der personeele belasting over het jaar 1905 la de laatsie dagen ziju te Doetinchem verscbeideue valsche guldens in omlnop. De on- echte geldstukkeu, die heel goed zijn nagemaakf dragen de beeltems van WilJem III eu het jaartal 1863. De arbeider W. in de gemeente Smallinger- land moet wegens overtreding der Drank wet, 14 dagen gevangenisstraf ondergaan. Hij had ieeds een oproeping gekregen om zich voor het ondergaan van die straf op het parket van den omcier van justitie te Heeren veen aan te meiden, doch had daaraan niet voldaan, omdat hij zich tot H. M. de Koningin gericht had om gratie. /aterdagochtend nu kwamen twee marechaussees van de brigade Drachten om horn te arresteeren. W. antwoordde, dat ze daarop geen recht hadden, wijl bij zich tot i M" de Koningin gericht had, en wilde weg- oopen. Een der marechaussees gaf toen vuur. de kogel gmg W. door de pet en maakte een hevig bloedende wond op den schedel. W. werd gegrepen en naar Heerenveen overgebracht, waar de oflScier van justitie hem op vriie voeten stelde, omdat hij een verzoek om gratie had ingediend. zal zich over deze handeling der mare- chaussee beklagen. Middelburg, 22 Juni. Heden werd alhier aau het gebouw van het Provinciaal Bestuur aanbesteed het verrichten van baggerwerk op het Kederiandsch gedeelte van het kauaal van Ter Neuzeu eu in de buitenhaven te Ter Neuzen. Raming f 6225. lugeschreven werd door de heerenA. F. Volker te Sliedrecht voor f 8000 en T. C. Hoogen- doorn te Hardinxveld voor f 6775. Op 31 December a. s. eindigt de termijn, waarvoor aan Smit V. Diepenveeu en Van der Bent subsidie uit de provinciale fondsen is verleend voor de uitoefening van een stoomboot-en wagendienst tusschen Walzoorden en Vlake. Eene commissie uit Ged. Staten is met de genoemde ondernemers in overleg getreden omtrent het verleenen van een nieuw subsidie na afloop van den boven ver- melden termiju en omtrent eene verbeterde inriehting van de thans in gebruik zijnde stoomboot of het aan- schaffen van een nieuwe; het door hen gedaau aanbod komt het college echter niet aannemelijk voor, evenmin als een van C. C. van den Brink c. s. te Kruiningen. Na erustige overweging meenen Ged. Staten dat het wenschelijk is de exploitatie van den stoombootdienst met 1 Januari 1905 voor rekening van de provincie te liemen. Het verkeer per stoomboot op de geheele Wester-Schelde zal alsdan in eene hand komen. Mocht daarvan voor de provincie eenerzijds ver- inecrdering van uitgaven zijn te wachten, aan de andere zijde zal vermoedelijk vermindering van uitgaven daarvan het gevolg zijn. Bovendien mag verwacht worden dat het verkeer tusschen Walzoorden en Vlake na het in exploitatie komen van den stoomtramweg van Hontenisse naar de Beigische grens in de richting van Seizaete zal blijven toenemen en ook dat de ont- vangsten wegens vermeerderd postvervoer zullen stijgen. Ged. Staten stellen voor, om voor de uitvoering van ilen genoemden dienst eene nieuwe stoomboot te doen jbouwen. Voorstel van Ged. Staten tof afwijzing van het verzoek van P. de Muijnck c. s. om wijziging van art. 87 van het Reglement op de wegen en voetpaden. Het vervoer van vrachten op de wegen heeft in de vergadering der Staten, herhaaldelijk een punt van beraadslagirig uitgemaakt. Ged. Staten verwijzen naar do beraadslagingen in de zitting van 14 Juli '98, tengevolge waarvan het verbod in het Reglement werd opgenomen en naar die van 16 Juli 1901. Het komt Ged. Staten voor dat het berbod geen nut meer zou doen, indien de gewenschte uitzondering daaraan werd toegevoegd. Zij stellen mitsdien voor: af te wijzen het verzoek van P. de Muijnck c. s. te St Kruis, om van het ver bod in art. 7 3. De bedoelde luid j 3. Het is verboden op grind wegen gebruik te maken van meer dan 2 paarden voor eene bespanninghier van zijn uitgezonderd rijtuigen bestemd voor personen- vervoer uit te zonderen het gebruik maken van 3 paarden voor eene beepainiing op kunstwegen door landbouwers binnen den afstand van 2500 meters van hunne hofstede. oorstel van Ged. Staten tot afwijzing van het verzoek van de afdeeling Hulst van de Maatschappij tot be- vordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, om de Provinciale tollen af te sckaffen. Door bovengenoemde afdeeling wordt verzocht om de gemeente Goes en de gemeenten Schouwen en Duiveland nog te stellen van hare bijdragen voor afkoop van tolrechten en om de thans ten bate der Provincie nog bestaande tolheffingen af te schaffen,een en ander met ingang van 1 Mei 1905. Het verzoek wordt ondersteund door het hoofdbestuur der voornoemde Maatsch. en door een uantal gemeente- besturen nit Zeeland. De vraag of de tolheffing zal worden behouden, is herhaalde malen bij de Prov. Stalen aanhangig geweest en toestemmend beantwoord. lie voor- en nadeelen dier heffing zijn dikwijls uitvoeri" uiteengezet. Aangezien in de thans ingediende adressen geen nieuwe gezichtspunten worden geopend, houden Ged. Staten zich aan hun vroegere adviezen. Zij deelen niet de meening der afd. Hulst, dat af- schaffing der heffing zich thans tinancRel minder zou doen gevoelen dan vroeger het geval was. Een bron van inkomsten welke thans eeu bedrag oplevert van /12 a f 13000 is eene niet onbelangrijke tegemoetkoming in de kosten van onderhoud, welke voor de jaren 1902—1904 zijn aanbesteed voor 25,624,50 per jaar. Bij afschaffin^ der heffing zou genoemd bedrag geheel uit andere miduelen moeten gevonden worden. Ged. Staten stellen mitsdien voor het verzoek van de afd. Hulst af te wijzen. Voorstel van Ged. Staten tot afwijzing van het verzoek van Mr. P. C J. Hennequin en anderen te Aardenburg, om een subsidie voor eene teekenschool aldaar. Uit een schrijven van B. en W. van Aardenburg, is gebleken, dat de cursus enkel bezocht wordt door in die gemeente wonende leerlingen j Ged. Staten zijn van oordeel, dat bij dea: inriehting het provinciaal belang niet in die mate is betrokken, dat er termen zijn om vanwege de Provincie haar linaiicieel te steunen. Uit Loenersloot wordt van 20 Juni gemeld Een zoon en twee dochters van den veehouder H. Olte te Niglevecht waren gisteren nit rijden gegaan. Langs het Merwedekanaal schrok het 4jarig psard van twee aan den kint zittende personen, nabij de brag van Smal Weesp, waar- door het dier zijwaarts sprong en struikelde over een paallje, tengevolge waarvan de leutwagen met paard en inzitteuden in het kanaal terecht kwam. De meisjes wisteu door verbrijzelen van een ruit te ontkomen en werden met haren broer door een juist passeerende motorboot gered. Het paud verironk. Men meldt uit Lexmond van 20 Juni Gisterenavond zijn twee vrienden, na het ver- laten eener herberg onder Viauen, op den straatweg tusschen Vianen eu Lexmond zoo geducht aau het bakkeleieu geweest, dat een hunner, A. V. uit Vianen, met zware verwondingeu naar het ziekenhuis te Utrecht moest overgebracht worden. Zijn neus was bijua geheel afgesueden, enz. De vermoedelijke dader, J. A. C. uit Lexmond. is een 67jarige man, die reeds vroeger herhaalde malen met politic eu justitie kennis heeft gemaakt. Ten nadeele van twee rijks-politiedienaars te 's Heerenhoek zijn eene oppervlakte van 100 roeden aardappelstruiken, uit den grond gerukt, terwijl ook nog tuinvruchten zijn vernield. Te Roermond ziju door een boerin op de Markt asperges verkocht, die riagemaakt genoemd wordem Het vrouwtje had nl. van goede asperge- planlen de z.g. koppeu afgesnedeu, de overgebieven Stengel wat afgerond en hieraan weer de natuur- lijke kleur weten te geven, door er verf over te strijken. UTt Ileus Jen meldt men Maandagavoud is een bootje achter een schroef- sleepboot op het werk aan den Maasmond omge- slageu. Drte personen zijn verdronken. E;n kinderuaeisje ging den drogisteuwinkel vau Mitteudoiff te Dedemsv&art binnen eu liet den kiuderwagen even oubeheerd voor de deur staan, echter niet dwars, maar met den kop in de richting van de Kalkwijkde kleine schijtt zich even te hebben bewogen, want eeusklaps liep de wagen naar beuedea tot hij op den vaartwal kautelde eu lag met zuigeling en al op zij in het kanaal. Mej. Mittendorff, die met haar kiudje op den arm in den wiukel stond, zag het gebeurde, legde haar kleine op den vloer, vloog naar bui ten, 't water in en sloeg den arm om en onder den gekautelden wagen, waarop de drenkeling ge- lukkig nog was blijven liggen. Redster eu geredde met't voertuig werden spoedig op't drooge gebracht. Toen de rnoeder, welke aan da Langewijk woout, zegt de Zw. Crt., haar Beveling weer thuis kreeg in vreemde kieerljes en niets ontdaau, omdat het Zvlfs door een audtre rnoeder gezoogd was, rolden haar de tranen vau dankbaarheid over de wangen en dankte ze zeker in stilte de rnoeder, die haar kind redde. Paarden die willen schuilen. Een aardig- staaltje van dieren-instincfc werd in den nacht van Dinsdag op Woensdag te Den Haag waar- genomen. Lr was urenlang een zware plasrewen gevallen, en een aantal paarden, die het in de wei te koud begonnen te krijgen, ondernamen, na vermoedelijk over de prikkeldraad-omheinino- te zyn gesprongen, zeer op hun gemak een wandeling door de Kepplerstraat. Eenigen tijd a ter keerde de troep terug, nadat waarschijnlijk de staldeuren gesloten waren gevonden. Later werd nog een tweede expeditie ondernomen dooi de Newtonstraat teneinde een poort, afdak of misschien zelfs een open portaal te ontdekken, bescherniing biedende tegen den regen. Vervalsching eener authentieke akte. Men meldt uit Utrecht: Het M. bij de rechtbank alhier eisclite heden tegen den deorwaarder der directe belas- tmgen E. H. H. S. wegens het vervalscheu eener authentieke akte, het beteekenen van een dvvang- bevel zoiider met den persoon inkwestie, noch met een zijner huisgenooten, te hebben gesproken een gevangenisstraf van 2 maanden. Zijn veidediger, Mr. R. Heidema, pleitte vrrjspraak subs, ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak a. s. Maandag over 8 dagen. 1 en luitensut der Balgische domnen uit Stabroek ging, vergezeld van zijn adjunct, op luspecliedienst te Hoevenen. Aan een der to 1 - beambten van IIoeveneD, die daar op embuscade moesten wezen, werd een kleine opmerking ge maakt, wegens te laat komen. De douanier, Suel genaamd, nam die opmerkingen niet goed aan en opgewouden zijude, trok hij zijn revolver en schoot den laitenant in de keel. Deze viel morsdo d neer. Daarna richtte de moordenaar het wapen tegen zichzelveu en schoot zich een kogel in het hoof en twee in de b jrs Hij was nog niet dood, maar heeft kort daarna den geest gege'en. Snel was op het punt van te trouwen. Men vermoedt dat hij dronken was. Over geheel B-lgie heeft een onweder ge- woed, vergezeld van windhoozen, dat outzettende schade heeft aangeri.ht en ook persoonlijke slicht- offers heeft gemaakt. In het Centrum ziju be- langrijke verliezen geleden. !e Li Hestre sloeg de bliksem in een herberg eu brand vernielde het gebouw, dat met twee aangrenzende huizen in asch werd gelegd. Te Morlanwelz viel 't hemelvuur op de villa van wed. Meusy, die totaal werd vernield. Te La Louviere braudde een huis gedeeltelijk af. Te Luik heeft een huis eveieius veel schade geleden. Het onweder dat Vrijdagavond om 6 uur los brak, is eeu der ^chrikkelijkste geweest, die men reeds in de streek heeft gezien. Te Juprelle viel de bliksem in den stal van Jamotte, burgemeester, en doodde er dieus zuster, oud 50 jaar, die de koeien molk. Vier koeien werden gedood en een werkman doodelijk getreffen. Eeu paar uren later werden in eeu weide vier paarden van baron De Moffarts gedood. Om 107, uur Vrijdagavond streek een wind- hoos over Virton neer. Op haar doortocht werden al de boomen geknakt en gebroken. De hues ontmoette op haar weg de school voor kunsten eu ambachten van Virton, die tot aan den grond werd vernield. De werkhuizen der school, die 14 aren grond beslaan, werden sis omgekeerd. Dakeu en hout- werk zijn als stroohalmeu meegevoerd tot op een afstand van 300 meters. De leerlingen kouden intijds vluchten in de overwelfde zaal, die gespaard werd. Men heeft geen ongevallen aau personen te betreuren. De kajiel der school, die bijna voltooid was, is tot den grond afgebroken. Om een deukbeeld te geven vau de kracht der hoos zij gezegd, dat populieren van een halven meter doorsnede zijn afgebroken, zooals men met eeu stok een stroo- halm sfknot.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 2