Faillissement. MONKEY m w MONKEYBRAND M HUIS met ioeMooren prachtige LAMPEN T e koop: Advertentien. POTTER niPANMN Ossenisse. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter $enzea. H. VSRHOEVEN, 6 BilAfJD 80 a 100 M}. GRINT, Openbare Verkooping en een KR00N met 3 lampen. <3 DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 9 Juni 10.30 10.59 Vrij dag 10 11.26 11.50 Zaterdag 11 K 12.10 Zondag 12 0.32 12.53 Maandag 13 H 1.12 1.33 Dinsdag 14 1.52 2.12 Woensdag 15 2.32 2.52 JOHANNA BOOGAART, zijn dadelijk schoon met DESCHUURZEEP. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer P. A. VAN DE VELDE aldaar, bij Michielsen aan de Markt, op Woensdag 15 Juni 1904, des na middags te 2 uur, in het openbaar verkoopen Adres Hotel Centraal Ter Neuzen. Gi9tereumiddag keerde de landbouwer Arts nit Hatert met zijne vrouw en eeu zwager per .aneespannen kar van de Nijmeegeche markt huis- waarts Te Hatert schrok het lastige paard voor een oasseerend rijtuig en liep tegen een lantaarnpaal. Alle drie slingerdeu van de kar, de vrouw geraakte onder het wiel en werd zoo gewond, dat de dood onraiddellijk volgde. De beide mannen bekwamen erustige been- en schouderbreuken, en zijn in iiet Canisiusziekenhuis aldaar opgenomen. Vrouw Arts was 35 jaar oud en laat 10 kni- deren achter, waarvan het jongste pas in Januari 11. gaboren werd. Uit het jaarverslag der gezondheidscommissie van Roermond (,Vooral daar, waar in Roermond de arme menschen en arbeiders in giooten getale te samen wonen, verkeeren de privaten en beerputten in slecht verzorgden, onooghjken, onziudelijken en voor de gezondheid schadelijken toestand ,/Zoo vond een subcorneal, sie in de Schoolstraat op het groote erf achter de perceelen No. 6 en 8, aan de eene zijde een vuil, ruw pnvaat met open beerput voor het gebruik van 45 in die perceelen huizende menschen, aan de andere zip e hokken door karhonden bewoond, en daaruaust een mestvaalt. //De het erf omringende daken waren zouder goten of afvoerbuizen, zo dat het dakwater op het erf stroomde, daar mest en hondenvuil opnam, en het erf herschiep in een modder- en beerpoel. De vloer van de benedenwoniDg lag lager dan het erf, zoodat bij sterken regen die modder- en beerplas, de achterdeur in, kamer en gai g door, en de voordeur uitstroomde. Op het erf waren kuilen gegraven, ten einde dien tocht van mod er- en beerstroom door het huis heeu zooveel mogt ij te matigen. z/Dergelijke schilderiugen zouden wij in memgie kunnen ontleenen aan de maandverslagen der subcommissie voor Roermond, en daaruit blij t hoe droevig en onverantwoordelijk het is geste.d met de woningtoestanden der arbeiders en armen binnen de gemeente Roermond. Te Haulbowline, op de ooslkust van Ierland, is gisteren bijna een .groot ongeluk gebeurd. Een stoomboot bracht 500 werklieden van de marine- scheepswerf te Queenstow over en had ze juist op een schip overgpzet, toen de hoot plctselirg begon te zinkeD. In *fenige oogenblikken dock zij gebeel onder ternaewemood kon de b^man- ning zich redden. Men vermoedt, dat de boot onderweg op iets gestooten heeft. as het on- geval lets vroeger gebeurd, dan waren de slacht- offers in het diepe water velen geweest. Een eet-staking is uitgebrokeu in de ge- vaDgenis te Varsovie, waar honderd politieke ge- v&ngenen alle voedsel weigerderi, zoolang een 14jarige knaap, die van deelneming aan een samen- zwering was verdacht, niet ontslagen werd. Drie dagen heeft deze staking geduurd, toen gaf de overheid zich gewoimen en liet den knaap vrij. Yrijdagoehtend hebben werklieden in het kanaal bij Bcrlijn, op Charlotlenburgsch gebied, een griezelige vondst gedaan. Zij vischlen een zak op waaruit de naakte romp van ten jonge vrouw te voorschijn kwam het hoofd, de armen en de beenen waren afgehouwen. Later vond men nog een arm drijven. De politie denkt dat de ongelukkige vrouw het slachtoffer is geweest van een sexueelen moord en heeft 1000 mk. uitgeloofd aan dengeen die aanwijzingen kan verschaffen. Men achat dat de vrouw tusscben de 20 en 30 jaar oud is geweest. Op den bloedigen halsromp zat blondhaar aan het geronnen bloel vastgeplakt, en als eenig uiterlijk kenteeken dat misschien tot herkenneng kan leiden, vond men onderaan het rechter schouderblad bij den ruggegraat een lichtbruine wrat, zoo groot als een erwt. Een rattenplaag teistert de Fransche de- partemeuten Charente, Vendee, Deux, Sevres, Vienne, Cher, Marne en Calvados, waar deze kuaagdieren aan den landbouw een schade hebben toegebracht die op 8 millioen francs wordt geschat. Alle middelen, die men tot uitroeiing van het schadelijk gedierte beproefde, zijn mislukt, doch thans heeft men de hulp van het instituut Pasteur ingeroepen, ten einde een soort van vergifi aan te wenden, dat door dr. Danysz is ontdekt en naar hem genoemd wordt. Daarmee moet men met groote zekerheid alle muizen en ratten kuneti dooden, terwijl het gif onschadelijk is voor menschen en huisdieren. Het Fransche landbouw-departement heeft een subsidie van 350.000 francs toegekend, ten einde dit middel op groote schaal te doen aanwenden. Een ijz'ingwekkende zending is aan het spoorwegstation te Padua door de politie aange- houden namelijk een koffer bevattende twintig menschenhoofden, uit Parijs verzonden. Een onderzoek heeft aan bet licht gebracht dat eenige studenten in de medicijnen aan de Parijsche univer- siteit een haudel dreven in menschelijke ledema- ten, die Daar het buitenland verzonden werden. Drie studenten zijn gearresteerd. Te Witko-Nowy, in Galicie, zijn twee ker- ken, een school en 164 huizen afgebrand. Er zijn 12 menschen, onder wie 5 kinderen, in de vlammen omgekomen. Door het springen van een petroleumlamp brandde te Liverpool een groot huis door ver- scheidene gezinnen bewoond, tot den grand af. Bij het opruimen van de puinhopen vond men de verkoolde lijken van drie kinderen. Een jonge dokter uit Ingovghem had een collega, die met he u in consult was geweest, naar het station Vicht gebracht, toen het paard voor zijn rijtuigje schrok van het fluiten van de 1 >co- motief. Het dier steigerde, ging achteruit en viel met het rijtuig in een sloot. De dokter lag onder het rijtuig en werd dood te voorschijn gehaald. Een buitengewone brand, die ontstond door de plotselinge instorting van een pakhnis van elf verdiepingen, had Zaterdag plaats te Peoria, Illinois. Het reuzen gebouw was de bewaarplaats van een distilleerderij en bevatte dnizenden liters gedistilleerd dat door de instorting vrij kwam en aangestoken werd, waarschijnlijk door de electrische draden. Bovendien lagen op de benedenste ver- dieping een aantal vaten whisky, die barstten toen de vlammen ze aantasten. De vlammen verspreid- den zich naar een aangrenzeud pakhuis waar 30,000 Barrels whisky waren gelegen. Een rivier van brandende whisky vloeide toen van de pakhuizen naar de Illinois, verspreidde zich daar over de oppervlakte van het water, en stak de veestallingen in brand die zich aan den anderen oever bevinden. Duizenden stuks vee waren daarin opgeborgen gereed voor verscheping, en spoedig ontstond er onder de dieren een paniek. Honderden werden door de anderen vertrapt, en bovendien vlnchtten velen in de loodsen, die daarna vuur vatten. In het geheel kwamen er 3200 dieren om Bij het instorten van het pakhuis werden tfen arbeiders gedood, en de vijf anderen zwaar gekwetst. Een kapitein van het garnizoen te Kassel was, na thuiskomst van een diner, blijkbaar uit het raam gaan leunen, en toen naar beueden ge- vallen. Men vond hem den volgenden ochtend gespietst op het hek voor zijn woning. Hij over- leed op weg naar het hospitaal. De afgelegenheid van zijn huis verklaart waarom het ongeluk niet eerder ontdekt werd. Door een leeuw verscheurd.Een Engelsche officier, majoor Ewing, is in Somaliland op de leeuwenjacht omgekomen. In het hoofdkwartier had men vernomrn dat een man en een bit door een leeuw waren verslonden en de majoor trok er met een anderen officier op uit, om te trachten den roover neer te leggen. Onderweg werden de jagers echter door het dier overvallen, dat 20 meter van hen af, plotseling uit het lange gras fe voorschijn kwam. De metgezel van den majoor vuurde, dcch bracht het dier slechts een wond toe dat hen toen woedend besprong. De beide offi- cieren trachtten den sprong te ontwijken, maar de majoor struikelde en viel. Na wierp de leeuw zich op hem, bracht hem verscheidene beten toe eu sloeg de klauwen diep in zijn liehaam. Zijn kameraad vuurde herhaaldelijk op den leeuw, maar slaagde er bij het vierde schol eerst in hem te dooden. De majoor was zoo vreeselijk gewond, dat hij vijf uren later overleed. Een vechtpartij in de rechtszaal tusschen beschuldigdeu en rechters behoort wel tot de zeldzaamheden. 'tis dezer dagen voorgekomeu te Boedapest. Een zekere Farazan werd er wegens ditfs'al tat 2 jaren tuchthuis veroordeeld. Bij het hooren van dit vontiis greep de boef een stoel en smeet dien Zijn Edelachtbare naar 't hocfd. Toen viel hij op zijn rechters aan, waarop een formeel gevecht van man tegen man tusschen Farazan en zijn mede beschuldigde eenerzijds en de rechters anderzijds ontstond. Een der rechters werd een viDger doorgebeten. Toen deurwaarders en agenteu wareri toegesneld, werden de beide woestelingen geboeid en kregen zij er ieder nog een jaar bij. In het boek Ezra wordt gfzegd Doch dezen (de tien stammen) beraadslaagden onder elkauder, dat zij het meerendeel der brce- deren verlaten en in een ver land wilden trekken, waar nimmer iemand woonde. En verder,/het was een verre weg naar dit land, namelijk anderhalf jaar." Ook de profeet Amos schreef, dat deze reis ging wvan zee tot zee en van het Noorden naar het Oosteu." Maar sedert waren de tien stammen verdwenen. Men zocht hun spoor en schreef er bibliothekeu over vol, maar vond ze niet. Tot uu een Fransch geleerde komt vertellen, dat de Japanners afkomstig zijn van een dier verdwenen stammen Israels, die uit Medie dwars door Azie naar Japan zouden zijn getrokken. Een der bewijzen is een Japausche overlevering dat zij van een ver land in het Westeu gekomen zijn, nadat zij in raadsvergadering waren overeen- gekomen, naar het Oosten te trekken en daar een onbekend land te veroveren. Dsjimmoe Tenno, de eerste Keizer van Japan, landde na den langen tocht met zijn geheele volk en de kudden, zooals de legende verhaalt, 2600 jaren geleden in Japan. Oude prenten toonen de landing op het nieuwe eilandenrijk, waarbij het merkwaardigste is dat en de koning en zijn samoerai met de oude uitrusting der Assyriers en Mediers bekleed zijnzij dragen het Perzische zwaard enkelen hebben ook Israelietische spereD andpren dragen speren van den Medischen voet- soldaat. In de oude kunsfschatten der keizerlijke familie zijn kisten met ewenoude zijdeschilderijen, waarop oude Joodsche tempelvoorwerpen eu lypen met duidelijk He'breeuwsch uiterlijk voorkomen. De JapanBche iempels hebben, evenals het Joodsche heiligdom, een Heilige en een Allerheiligste. De priestergewaden zijn als die d jr Joodsche priesters. Men kent er het ongezuurde brood en de eerste vruchten als ofLraude. Evenals David voor den Heer in zijn wit priesterskleed danste, zoo dansen de Japanners, wanueer zij hun ark, //skin koshi" naar den tempel dragen. Het Japansche kind wordt den zesden dag na de geboorte naar den tempel gedragen en gewijd. Eike Japanner moet evenals de Israelieten, op nieuwjaarsdag in den tempel eeu geldstuk brengen. Bij het Gionfeest dat gelijktijdig met hit Loofhuttenfeest wordt gevierd, verschijnen oude schilderijen, waarop eeu onmiskenbaar Joodsch reukaltaar, Joodsch uitziende priesters, herders en schapen, eeu kameel en een vorst op een witten muilezel, al welke dieren in Japan niet voorkomen. Hulst, 6 Juni. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 8,50; Rogge 6,50 Wintergerst Zomergerst Haver 6,25 Erwten /8,25; Paardenboonen J 8,Duivenboonen f 9, Witteboonen f 12,Bruineboonen f 13,75; Boekweit f5 Lijnzaad fAardappels f 3,Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,05; Eieren per 26 stnks /0,85. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld24 stuks hoorn- vee, 67 varkens. Verkoeht: 16 stuks hoornvee, 30 varkens. KOERS TAN HET GELI). Belgisch per 100 fr. 47,85 a 47,90 Engelsch per 12,— 12, ZEETIJD1NGEN. Van 6 tot en met 7 Juni. I i VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. 6 Eng. s.s. Belg. s.s. Eng. s.s. Eng. sch. 6 Eng. s.s. 6 Duits. s s. Noor. s.s. 7 Eng. s.s. idem 6 Duits. s.s. Rus. s.s. 7 Deen. s.s. j idem i idem Van 6 Oostsluizen afgeschut tor Tes Keuirn Nyroca 3664 Liverpool ijzer Ganda 1341 Caen ledig Don 2658 Goole stukg. Ocean Wave 1 419 iCharlcstown ehinaelay l'an Ter Veaieni Hailing l2l99!Londen stukg. v.'oor Sen! Bingen i 3459 St. Petersb. hout Sif 2024 Riga idem Harelda 3645 Manchester stnkg. Onyx 1117 Londen ledig Van Gent t Thyra Amur J. N. Madvig N. G. Petersen Else J 2807 Danzig 4032 BIyth 4991 New-Castel 3628 Hull 4441 Blvth phosph. ledig idem idem idem tot en met 7 Juni werden langs de alhier 27 binnenvaartuigeu op- en 28 door de Wests]. 19 op- en 6 afgeschut. I Heden overleod zacht en kalm, in den gezegenden ouderdom van ruim 86 jaren onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder Weduwe Johannes Adriaansens Neeteson. CH. L. NEETESON. P. A. NEETESONFranse en kinderen. J. A. NEETESON Platteeuw en kinderen. J. J. NEETESON. P. VAN DIJKEN en kinderen. Hontenisse, 7 Juni 1904. Door deze bericht ik mijne geachte clientele, H. H. Winkeliers en weder- verkoopers een ieder voortaan geregeld door den reiziger zal worden bezocht. Hopende door onze courante artikelen en de sterk eoncurreerende prijzen, het vertrouwen steeds meer en meer waardig te worden. Uw dw. dienaar, TerNeuzen, Juni '04. In Galanterie'n gt'OS. De Dijkgraaf van den KANAAL- POLDER maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde inge- landen in dien polder zal worden gehouden, op Naandag 13 Juni 1904, des namiddags ten een ure in het Nederlandsch logement bij mevr. de wed Susijn te Ter Neuzen. Sas van Gent, 4 Juni 1904. De Dijkgraaf voornoemd. E. C. DUMOLEYN. Zij die nog vorderiiujen hebben ten laste der Feestcommissie alhier, worden verzocht daarvan opgaaf te doen aan den Penningmeester Ter NeuzeD. J. L. JURRIJ Het Bestuur van den KLE1NEN ZEVENAARPOLDER maakt be kend dat de rekening voor 1903/04 en de begrooting voor 1904/05 met memorie tot toelichting ge- durende acht dagen voor en na de vaststelling ten kan tore van den Ontvanger-Griflier ter in- zage zullen liggen dat die stukken tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn, dat eene vergadering van stembevoegde ingelanden zal worden ge houden op EHinsdag den 21 Juni (994, des namiddags ten 1 uur bij Mevr. de wed. F. A. Susijn alhier. Ter Neuzen, Juni 1904. Het bestuur voornoemd, JOZ. DE FEIJTER, Dijkgraaf M. VERBRUGGE, Ontv. Griffier. Bij vonuis der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, d.d. 6 Juni 1904 is ver>klaapd in staat van faillissement ANTHONI EGGEBEEN, winkelier, te Terneuzen, met benoeming van den Edelachtbaren heer Mr. Ph. J. CALLENFELS tot Rechter-Commissaris, en van ondergeteekende tot curator. De Curator, Mr. J. F. VAN DEINSE, Advocaat en Procureur. Middelburg, Dam. I PRTJSOPGAVE gevraagd voor de levering van g-rofte 1S c. JVI.^ levering voor den wal te Zeedorp, voor 1 Au gustus a. s. Biljetten inzenden voor 25 Juni a. s>, bij den Burgeraeester. en aan de Brouwerijstraat, tegenover het Hotel Centraal te Ter Neuzen, kadaster sectie C nommer 85 groot 56 centiaren, thans onbewooud. Aanvaarding na de betaling of zooveel vroeger als kan worden toegestaan. Betaling koopsom binnen 3 maanden. Onkosten 8 dagen. Grondlasten van 1 Juli 1904 voor den kcoper. (triamph 30 Lin-j

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 3