Nieuws- A I g e m e e n en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Geldleening. 44< No. 4535. Donderdag 19 Mei 1904. Jaargang. feuilletqn. BE SB78SSAKS. PR0V1NCIALE STATEN. ONVE1LIGHEID VAARWATER. WAARSCHUWING. Binnenland. r> o ABONNEMENT: Inzending van advertantien v6or 3 uren op den dag der uitgave Wegens het Pinksterfeest zal a. s. Ma.an.dag geen nummer van dit blad verschijnen. VERKIEZING dat op Dinsdag den 7en J»»i aanstaamle, op I Juli a. s. De Oorlog fusschen Rusland en Japan. Arrestaties. De Czaai* op peis. Spionnage. T w E R. E E D E K A M Drankwet. 9,2« 9,3) 7,51 8,0! 8,4! 8,51 9,01 9,1! 9,1! 9,2' 9,2! 5,5i 7,0! 6,0! 7,21 8,4! 5,51 6.0 6,(1 6.1 6,S 6,{ 6,1! 7,« 7,1 u;i/,kyxhik (oiRAvr. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,4-0. Voor Amenka 1,324. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaars, bushouders. Voor Postdirecteuren en Brieven- ADVEBTENTlfiN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. nit ltlaA vevsclrHnt'lHaandag'-, WoenSd««- en Vrijdagavond, »Hgex«»<lerd „p FeeSldagen, bij de Pirma P. J. VAM PB 8AVBE te Ter Jensen. -says voor DE De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN brengt liiermede ter openbare kennis, zal plaats liebben de verkiezing van vier ole Provinciale Staten van Zeeland, in hetkiesdistnctHULST, waartoe deze gemeente beboort; dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie by den Burgemeester dei gemeente Hulst (hoofdplaats van bet Kiesdistnct) kunnen worden ingeleverd OVCiA VEI¥ VAS t als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 8 der Provinciale wet. „An,. Deze opgaven moeten mhouden den naam, de voo letters en de woonplaats van den candidaat en onder- teekend zijn door ten minste veertig kiczers, bevoegd tot deelneminer asm deze verkiezing. De in levering dezer opgaven moet geschiedenpersoonlijk door een of meer der personen, die de opgave debben onderteekend. De candidaat kan daarbij zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst aiFogrmuUeren, voor de opgaven bovenvermeld, zijn ter Secretarie dezer gemeente kosteloos verkrygbaai a beden tot en met den dag der verkiezing. O1.ntol De Burgemeester brengt hierby m hermnering aitikel 151 der Kieswet, luidende als volgt Hii die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 mlevert, we ten fie flat zij is voorzien van bandteekeningen van personen, die liiet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die bandteekeningen geen voldoend aantalvoor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met ten hoogste drie maanden ot een eevangenisstraf u-eldboete van ten boogste honderd tmntig gulden. Met geliike straf wordt gestraft hij, die wetende dat hii niet bevoegd is, tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Ter Neuzen, den 17 Mei 1904. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. De Burgemeester van TER NEl ZEN, brengt ter kennis van zeevarenden dat scbietoefeningen zullen worden gebouden lo. van het fort naby den Hoek van Holland a. op en, zoo noodig, op 33 en S» .luiii 13104, met zwaar geschut. b. op 31, 33, 3» en, zoo noodig. 34 on .1 uni 1904 met licbt geschut, en 2o. van het fort Pampas op 38, 3», en I .luli en, zoo noodig, op 3 Jul! a»«»4. Verdere inlichtingen omtrent deze scbietoefeningen kunnen door belanghebbenden worden verkregen ter secretarie der gemeente op de uren waarop deze is geopend. Ter Neuzen, 18 Mei 1904. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. SO .Inni De Burgemeester van TER NEUZEN, gelet op eene circulaire van Z.Ex. den Minister van Binnenlandsehe Zaken, betreffende de miskiding, waai- voor jonge vrouwen dikwijls gevaar loopen by dienst- neming in groote steden waarschuwt jonge meisjes niet in te gaan op onbe- kende dienstaa'nbiedingen, zonder vooraf lnhchting in te winnen, waaromtrent door bem gaarne de noodige aanwijzingen zullen worden gegeven. Ter Neuzen, 16 Mei 1904. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT, maken bekend dat ten behoeve dier ge meente eene geldleening zal worden aangegaan, groot 5000]in aandeelen aan toouder van f 250,tegen eene rente van 4 'sjaars, met jaarlijksche aflossing van minstens f 250, te beginnen met 1905. De storting van het kapitaal moet geschieden De inschrijvingsbiljetten zullen, behoorlijk onder teekend, en gedagteekend moeten bevatten t naam, woonplaats en beroep van den inschrijver, het getal aaudeelen en het bedrag per aandeel waarvoor wordt ingschreven. De biijetten zullen uiterlijk op 31 Wlei a. S« bij den Burgemeester in gesloten enveloppe, waarop /geldleening" staat vermeld, moeten zijn ingebracht of ter secretarie in eene daartoe bestemde bus zijn ingeleverd, alwaar nadere inlichtingen zijn te be- komen. Sas van Gent, 16 Mei 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. WAUTERS, Burgemeester. F. P. J. STUBBE, Secretaris. 46) ,,Laat alle hoop vareu." „Dat zou mij om uwentwil 't meest spijfen mvlord, en ook om mijn verdere wenschen, want ik heb die nog niet alle uitgesproken." vHet is dwaas van mij u nog verder aan te hooren, maar ik doe het om te vernemen, hoe ver uwe onbeschaamdheid gaat." ,/lk ben van plan te trouwen, mylord." ,/Trouw van mijn part met de grootmoeder van den duivel, maar spreek mij niet van dingen die mij niet aangaan. Ik heb met uw trouw- plannen niets uit te staan." ,/Meer dan ge deukt, mylord tflk begrijp u hoe langer hoe minder. z/Als ge de omstandigheden nagaat, zult ge dadelijk begrijpen, dat z/Nu pDat ik met miss Alice deukt te trouwen Lord Norman stond de eerste oogenblikken siijf van schrik. Toen werd hij woedend hij had den advocaat wel kunnen worgen. Doch hij be- dwong zich en bedacht, dat Carringshliff al bij- Tsiifoe 16 Mei. Een gecombineerde land-en zeeaan- val op Port Arthur wordt tusscben 20 en 23 Mei ver- wacht. De Japanners bopen Dalny binnen eenige dagen te bezetten. Een Japanscli officicr verklaarde, dat de Japanneis bereid waren, 2000 man bij den aanval te verliezen. Goed ingelichte Cbineezen beweren, dat de invaart naar Port Arthur niet versperd is. Tokio, 16 Mei. De ,Miyako" ging verloren by het onruimen van Russische mijnen in de Kerrbaai, waar- lieen admiraal Kataoka gister terugkeerde met een afdeeling van het derde eskader ter bescherming van twee torpedoflotieljes, aan wie het werk der opruiming was opgedragen. Vijf mijnen werden ontdekt en ver- nield Het werk was juist voor dezen dag gestaakt, toen de „Mivako" op een verborgen mijn stiet, die met eeweldige liracbt onder het schip ontplofte. De romp werd vreeseliik beschadigd, maar toch bleef bet schip nog- 22 minuten drijvende. Twee matrozen werden genood, zes gewond de overige leden der bemanning werden gered. zonder zeker van zijn zaak moest zijn, om met zoo iets voor deu dag te komen. la ieder geval zou hij met buitengewone voorzichtigheid te. werk moeten gaan, om in zijn strijd met den advocaat de overwinning te behaleD. ,/Ge weet, mijnheer Carringshliff, dat hier in in Engeland de meisjes lot haar een en twintigste jaar onder toezicht van den voogd staan," zeide hij, langzamer sprekend dan te voren. //Hieraan valt niets te verauderen. Spreek dus met miss Norman en beproef uw gelukik zal u niet hinderend in den weg treden, hoewel ik eerder geloof aan den ondergsng dezer wereld dan aan uw welslagen." ,/Het was mij juist om deze verzekering van u te doen ik behoef mij nu niet te verwijten, da| ik iets doe achter den rug vau een client, dien ik zoovele jaren gediend heb." z/Hebt ge nog iets te zeggen, mijnheer Carrings hliff?" ,/Voor het oogenblik niet, mylord. Ik wensch alleeu nog te zeggen, dat ik drie dagen gesteld heb, om onze aangelegenheden in orde te krijgeu. Wanneer binnen dien tijd geen vergelijk is lot stand gekomen, kunt ge er staat op maken, dat ik handeleud optreed. Ik reken er op, dat mylord de oplossing zal verkiezen, die voor alle partijen de gunstigste is." Tokio, 17 Mei. Het wegruimen van torpedo's in de Kerrbaai wordt voortgezet. De Russen bemoeilijken 't werk. Acbt mijnen zijn verwijderd. Nioetsjwang, 17 Mei. De ontruiming van de stad I door de Russen is hedenavond voltooid. De Russen trolc- ken af in goede orde. Londen, 16 Mei. De Chineesche regeering beeft haar vertegenwoordigers in het buitenland opgedragen, de geruchten betreffende bet verlaten van haar onzijdig- heid in den Oost-Aziatischen oorlog beslist tegen te spreken, en den mogendheden te verzekeren, dat, wat er ook moge gebeuren, de regeering bet voornemen beeft een strikt neutrale politiek te volgen. Seoel, 16 Mei. Naar gemeld wordt hebben de Japan ners 200 Russen omsingeld ten noorden van Anjoe. Zij rekenen er op dat bun levensmiddellen spoedig zullen zijn uitgeput. Kroonstad, 16 Mei. Gister werden aan boord van het Engelscbe stoomscbip „Camross," komende van Cardiff, twee bedienden en een machinist gevangen ge- nomen, en heden werd aan boord van een Duitsche stoomboot een veidacht persoon gearresteerd. De ge- arresteerden, die uit Indo-China beweren afkomstig te zijn, schijnsn Japanners te zijn. Moskou, 16 Mei. De Czaar en de g rootvorst-troon- opvolger kwamen hedenmiddag om 3 uur hier aan en reisderi na een oponthoud van een half uur door, om de steden te bezoeken, van waar troepen naar Oost-Azie zullen worden gezonden. De //Matin" begint in haar nummer van eergister een uitvoerig relaas over een nieuw landverraad, waarbij een aantal plannen vail de forten van Toulon en andere Fransche oorlogshavens aan het buitenland verkocht zouden zijn. Het verbaal is zeer romantisch, geeft niet- temin namen, en vindt daarom in Parijs en daar buiten wel geloof. Zie hier de kwestie. De Londensche correspondent van het blad lrreeg onlangs een brief van een Dalmatier, Fragola Pietro, die hem meedeelde de handlanger ge- weest te zijn van twee mannen, een Italiaan en een Franschman, die verschillende militaire gebeimen aan een Duitsch agent badden verkocht. Thans schreef hij was bij straatarm, en hoopte hij met den verkoop van stukken, die zijn meesters bij hem achter hadden gelaten, voor voor eenige dagen naar Brussel te gaan, weer aan geld te komen. De correspondent liet den man bij zich komen, kreeg de bewuste vestingplan-teekeningen enz. voor een dagje van hem te leen ging er mee naar een Franschen marine- attache te Londen, en kreeg de overtniging dat hij niet met oplichterij te doen had. Tot zoo ver 't verhaal. De Fransche Minister van Marine moet al verklaard hebben, dat hij voor het gebeurde niet verantwoordelijk is, daar de kustverdedi- ging het departement van Oorlog aangaat. Zitting van Dinsdag. Aan de orde is art. IV (regelende de wijze van aanvragen van vergunningen). De heer Bink licht toe een drietal amende- meuten, o. a. strekkende om voor den verzoeker van een vergunning te doen vervallen den eisch dat hij moet opgeven de namen van hen, die tijdens de uitoefening van zijn bedrijf bij hem zullen inwonen. Een der andere amendementen Lord Norman stond op, maakte een kleine buiging en ging de advocaat deed hem uitgeleide zooals hij altijd zijn voorname clienten deed. Toen de deur gesloten was, wreef de advocaat zich vergeuoegd de hauden en mompelde z/Ik heb hem mijn tanden eens laten zien dan weet hij, dat ik zal bijten, als hij onhandelbaar blijft. Het scbeen reeds te helpen, maar nog niet genoeg. Een volgende keer wat meer Hij ging aan zijn schrijftafel zitten, nam papier en na een paar minuten peinzens schreef hij den volgenden brief: ,/Geachte Heer Ben ik heden genoodzaakt, niet als uw raads- man, maar als een verzoeker bij u aan te kloppen, ik vlei mij bij voorbaat, dat ge mijn wensch wilt vervullen, ofschoon die voor ous verkeer in zaken niet van belang is. In uw bankiershuis is een jonkman werkzaam, in wiens vooruitkomen ik veel belang stel, doch waarvan hij geheel onkuudig moet blijven. Het is mij gelukt voor hem een schoone betrekking te vinden bij een groot Indisch handelskautoor, doch het is mij niet mogen gelukken, hem tot het aannemen van die betrekking over te halen. Daar ik deze weigeriug aan jeugdig onverstand meen te moeten toeschrijven, zoo vind ik geen beteren uitweg dan hem zijn tegenwoordige betrekking te doen ver- strekt om voor den logementhouder te doen ver vallen den eisch, dat hij moet verklaren, slechts te zullen verkoopen aan hen, die naar ffredelijk inzicbt" logeergasten zijn. De heer Melchers wenschte de leeftijdsgrens voor de bedienden der vergunninghouders op 18 en niet op 16 jaren gesteld te zien. In verband met een ook te dien aanzien door de heeren Bink c. s. voorgestelde redactiewijzigiug, wees de Minister van Binnenlandsehe Zaken er op, dat de bedoeling der Begeeringsbepaling is, dat voor een complex van lokaliteiten, mits een geheel vormende, een vergunning voldoeude is. Naar aanleiding van de opmerkingen van den heer Bink wijzigde de Begeering het artikel zoo, dat de aanvrager van de vergunning alleen moet opgeven de namen van hen, die //bij deu aanvang van het bedrijf" bij hem inwonen. De leeftijdsgrens van 16 jaar werd aangenomen ter voorkoming van het gevaar, dat oudere, minder gewenschte elementen als bedienden, in het bedrijf zouden worden aangenomen. Na de aangebrachte Begeeringswijziging trok de heer Bink het daarop betrekking hebbende amendement in. Zijn beide andere amendementen nam de Begeering daarna over. Na nog eenig debat werd art. IV aangenomen. Bij art. V (strekkende om de bepaliugen nopens den verkoop van slerkedrank in 't klein niet van toepassing te verklaren op verschillende zaken) lichtte de heer Verhey toe een amendement, door hem en den heer Smeenge ingediend, om de destillateurs 2e kl. voor de door hen vervaardigde, likeuren, bitters enz. en voor zoover zij die dranken bij hoeveelheden van ten minste 3 liters verkoopen, gelijk te stellen met de wijnkoopers, voor wie gunstige uitzonderingsbepalingen gelden. Van dit amendement vreesde de heer Van Baalte vele ontduikingen gewone slijters zouden gemak- kelijk destillateur 2e kl. worden. De Minister van Binnenlandsehe Zaken sloot zich bij dit betoog aanmen zou, bij honderden, destillateurs scheppen. De Minister nam intusschen de gunstige be- palingen voor de wijnkoopers terug, om later voor de bestaande wijnkoopers bij de overgangs- bepalingen een voorziening te treffen. In verband daarmede trok de heer Verhey zijn amendement in. Tegen het terugnemen van deze gunstige be- paling voor de wijnkoopers kwam de heer Ferf op hij stelde bij amendement voor, de bepaling te herstellen. Na eenig debat nam de heer Ferf zijn amende ment terug. Bij artikel 5 is door den heer Bink een amen dement voorgesteld om vergunning o. a. voor sloombooten mogelijk te maken. Hij wees er op dat van misbrnik van sterkedrank op stoombooteu geen sprake is. Het niet toelaten van verkoop op die vaartuigen is een plagerij. het daarom als een bijzondere jegens mij opnemen, wanneer gij liezen. Ik zou welwillendheid den jongen Lund uit uw dienst wildet ontslaau en zijn getuigschrift z6o stellen, dat hij moeielijk in Engeland een betrekking kan vinden. Ge zoudt het vooruitkomen van den jonkman zeer bevorderen en mij oneindig verplichlen. Ik ver- zoek u ook geen aanstoot te nemen aan de ge- heime behandeling dezer zaak en ge kunt u ver- zekerd houden, dat ik tot wederdienst bereid zal zijn. Met hoogachting blijf ik, Uw dieDstwillige dienaar, CABBINGSHLIFF." Hij las den brief nog eens over, deed hem in een enveloppe, adresseerde hem aan den heer G. C. Mattson, te Londen, en liet hem door een be- diende dadelijk wegbrengen. „Men moet zijn goede vrienden niet vergeten", mompelde Carringshliff, terwijl een duivelsche lach om zijn mond speelde. Wij zullen eens zien of dit midd.-ltje helpt, om hem den moed te benemen, zich in mijn zaken te mengen en mij in dsn weg te treden. Ik heb wel andere leeuwen geteaid sis jou, mijn kereltje Wordt vervo'gd),

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 1