gegarandeerd zuivere Amerikaansche Petroleum Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Mr. P. DIELEMAN OpenTjare Verkooping. Een Woonhuis met Sohaar, Een perceel grond, Eene partij Meubilair, Te Huur: Een Burger Woonhuis, Dagelijks verkrijgbaar: EVERETTS" Crem is de beste voor fijn SCHQEHWEHK. Advertentien. Handelsber ichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Scherpschuttersvereeniging „Yoor Vaderland en Koning," De Maatschappij tot detail-verkoop van Petro leum „De Automaat", geeft bij deze het publiek kennis, dat zij beslist in den handel brengt. Woensdag li Mei 1904, Prijsopgaaf gevraagd 400 Meter DEKWERK. L. R. DE WITTE, Ter Neuzen. 9f Bekroond met lsten prijs, Tentoonstelling Waalwijk 1903. een kTpng TK'l'S wan Axel. Hulst, 2 Mei. Rotterdam, 3 Mei. 12,- Z E jE T 1J 1 1 N 44 Jbl N. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 5 Mei 5.12 5.35 Vrijdag 6 n 5.59 6.24 Zaterdag 7 6.54 7.26 Zondag 8 n 8.— 8.41 Maandag 9 9.17 9.57 Dinsdag 10 u 10.30 11.1 Woensdag 11 11.27 11.51 P O L I T I E. Melkvoedse' voor KindererienZieken Zoo de Heer wil en zij leven hopen op Vrijdag 6 Mei onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders ADRIAAN DE DOELDER LEVINA VAN ALTEN, hun 50jarige echtvereeniging te herdenken. H END RISC IHOENS Sr., zijn 80sten geboortedag te herdenken. Zaamslag, Mei 1904. JAN SCHIEMAN, J. SCHIEMAN-Moens j en klnderen- *x* Heden overleed op den jeugdigen leef- tijd van drie jaar onze jongste lieveling CORNELIS. D. BUYZE. M. P. F. BUYZE-Van der Vliet. Ter Neuzen, 1 Mei 1904. TEH NEUZEN. Den leden wordt kennis gegeven dat de schiet- oefeningen a. s« Donderdag 5 IVlei zullen aanvangen ten half zes n. m. en verder zullen gehouden worden Donderdags n. m. van half zes tot half acht en Zondags v. m. van 7 tot 9 uur. HET BESTUUR. op bet aanvankelijk aangegeven uur. Ter Neuzen, 4 Mei 1904. HET BESTUUR VOORNOEMD. hoopt Woensdag II mei e. k. in TER NEUZEN te spreken te zijn. Notaris Van der Jttoer te Ter Neuzen, zal op Woensdag, 18 mei 1904, des Perceel I. verdere aanhoorigheden en erf, Perceel II. naast het vorige perceel, kadaster sectie G, overig deel, groot 3 aren 49 centiaren, van nommers 464 en 463. Perceel III. naast het vorige perceel, in erfpacht bij Pieter Hamelink en consorten, kadaster sectie G nommers 465 en 466 groot 6 aren. JBetaling koopsommen 2 maanden. Onkosten 8 dagen. Grondlasten van 1 Juli 1904 voor den kooper. Aanvaarding na de betaling of zooveel vroeger als kan worden toegestaan. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. Be Notaris De Eidder te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer L. VAN ECK, schipper, op Dinsdag 10 mei 1904, des namiddags 1 ure, in de herberg bij M. Adriaansen te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen voorzien van alle gemakken, staande op bet Zandplein te Ter Neuzen. Te bevragen bij G. v. d. PEIJL, in bouw- materialen. Gesteriliseerde Melk a 10 ct per flesch. Gepasteuriseerdea 10 ct. per liter ft. Itoom per 1/2 flesch 40 ct. Karnemelk per J/2 liter 3 ct. Prima Eoomboter d f 1,25 per K.G. .A_lleen depot bij schuldig heeft kuunen maken. Het is onverklaar- baar Het is een man van 44 par, die uit. ekend Send staat en die jnist op dezen verautwoor- deliiken post gezet was in plaals van een weg wachter waat men minder goed over tevreden was De wegwachter bad jnist 24 uren vnj uehad aan onvermoeidheid kon de fout dns ook S„ toegeechreveu. Hij J „,;n sedert het ongeluk geheel van streek' Volgens ooggetuigen had de wegwachter op het oogenblik dat de automobiM kwarn aannjden en teekenen treven van ophouden, maar hy zelt Ken olotlTmeer zeggen hoe hij gedaan of met oedaan heeft. Toen een der spoorweg.ngemenrs aan de vronw zeide, dat zij haar man maar wat op streek moest helpen, gaf zy ten antwoord Wat kuunen wij nog anders doen dan in de r.v.er '^chauffeur van den motorwagen was iemand, die uitstekerd met het njtu.g vertronwd was. Maar wie kan er voor, dat er ongelukken gebeuren, ais een open overweg met veilig is Zitting van 28 April 1904. Teeenwoordig alle leden. Een vacatitre. Voorzitter dhr.°D. J. Oggel, secretaris J. A. van Vessem. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. I. Mededeeiing ingekomen stukken. a. Missive van Z.Exc. den Min. v W H. en Nijverheid te 's Gravenhage, houdende mededeeiing, dat tnj ae beoordeeling van aanvragen om interlocale aansluiting dezerzijds ook zal worden overwogen, of Axel voor zulk eene aansluiting in aanmerking kan komen. Wat betreft de vervanging van het Rijkstelefoonkantoor door een Riikstelegraaf kantoor verwijst hij naar zijne beschikking dd. 17 Mei 1902 onder opinerking, dat ook over het iaar 1903 het aantal der op het telefoonkantoor te Axel verzonden binnnnlandsche en buitenlandsclie telegram- men en ontvangin buitenlandsche telegrammen gebleven is beneden het ciifer in die beschikking bedoeld zoodat derhalve tot de'vestiging van een Rijkstelegraaf kantoor te Axel, nog steeds geene aanleiding bestaat. Aangenomen voor kennisgeving. b. Missive van Ged. Staten dezer provmcie houdende terugzending van het door hen goedgekeurde kohiei van den hoofdelijken omslag voor 1904. Aangenomen voor kennisgeving. II. Aangaan geldleening. De Voorzitter deelt mede dat gebleken is dat deze leening niet noodig is, daar het tekort van pi. m. J tk later kan gebracht worden als nadeelig slot. Z. h. s. wordt hiertoe besloten. III. Z. h. s. wordt besloten tot wijziging der begrooting ▼oor 1903. IV. Z. h. s. wordt besloten lot af- en overschnjving van posten op de begrooting van 1903. V. Wordt aangeboden het beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1903. Na voorlezing wordt het voor de leden ter inzage op de secretarie gedeponeerd. VI. Vaststellen verordeuing, bepalende de uren, waar- op het bureau van den BurgerlijUen Stand dagelijks voor het publiek geopend zal zijn. Alvorens hiertoe over te gaan wordt eerst, door den Voorzitter, naar aanleiding van een schrijven van heeren Ged. Staten gevraagdj hoeveel Ambt. de Raad wenscht aan te stellen en op welk bedrag de Raad de bezoldiging van de nieuwe ambtenaren van den Burgerlijken Stand wenscht bepaald te zien. Hij stelt namens B. en W voor 3 ambtenaren aan te stellen; aan den ambtenaar die met het verrichten van alle werkzaamheden zal worden belast eene bezoldiging toe te kennen van 250 en aan de overige ieder f 25. De heer Smies vindt de bezoldiging van f 250 te hoog. Ter Neuzen met veel grootere bevolking geeft hetzelide bedrag, zoodat dit naar zijne meening geen verhouding is. De Voorzitter zegt, dat de heer Van Vessem die waar- schijnlijk als ambtenaar zal worden benoemd, met het verrichten van alle werkzaamheden zal worden belast 80 zal moeten laten vallen als Penningmeester van het Burg. Armb. om reden deze betrekking onver- eenigbaar is met die van Ambt. van den Burg. Stand. De heer Dieleman zou het bedrag willen bepalen op 250 in 't geheel. Hierna stelt de heer Smies voor dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. Voor stemden de heeren Smies, P. Dekker, Van Hoeve, Van Fraaijenhove en F. Dekker. Tegen stemden de heeren Wolfert, Dieleman, Dregmans, Lamaitre en Oggel, zoodat de stemmen staken en uit punt alzoo in de volgende vergadel-ing zal worden behandeld. Hierna wordt de verordening vastgesteld bepalende de uren, waarop het bureau van den Burg. Stand dagelijks voor het publiek geopend zal zijn. Met algemeene stemmen wordt bepaald, dat het bureau dagelijks, uitgezonderd des Zondags en op algemeen erkende Christelijke feestdagen, voor het publiek geopend zal zijn van 9 uur des voormiddags tot 12 uur des middags en van 2 uur tot 4 uur des namiddags. Op Zondagen en op algemeen erkende Christelijke feestdagen tusschen 11J en 12 uur des voormiddags, indien de verzoeker aantoont, dat met de te verrichten vverkzaamheid niet tot den volgenden dag kan woiden gewacht. Benoemen leden stembureau. Voor het stembureau ter verkiezing van leden der Prov. Staten worden benoemd de heeren Tot voorzitter Oggel, tot plaatsverv. voorzitter Dreg- mans, leden Lamaitre en Van Hoeve, plaatsverv. leden Smies en Dieleman. Om bij de opening tegenwoordig te zijn Van Fraaijen hove, plaatsverv. lid om bij de opening tegenwoordig te zijn Wolfert. Voor het stembureau ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad worden benoemd de heeren Tot voorzitter Oggel, tot plaatsverv. voorzitter Dreg- mans, tot leden Smies en P. Dekker Fz., tot plaatsverv. leden Wolfert en F. Dekker. Hierna wordt op voorstel van den heer Smies z. h. s. besloten in de volgende vergadering voor de verschillende stembureaux een rooster vast te stellen. Z. h. s. wordt besloten het kohier der schoolgelden voor het 2e kw. te behandelen in eene beslotene ver gadering. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 8,75; Rogge 6,75 Wintergerst 1 7,75 Zomergerst f Haver f 6,50 ;Erwten f 8,75Paardenboonen j 8,25 Duivenboonen f 9,25; Witteboonen f 12,50 Bruineboonen f 12,50; Boekweit fLijnzaad f\\,Aardappels f 4,25 Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 0,90 k f 0,95 Eieren per 26 stnks f 0,70. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 23 stnks hoorn- vee. 47 varkens. Verkocht: 14 stuks hoornvee, 25 varkens. Heden had alhier door de Ncderl. Handels- maatschappij de 3" koffisveiling plaats, welke voor de gewone soorten als de Malang 1 /2 cent beneden taxatie afliep, zoodat de noteering van 28y2 cent gebracht is op 28 cent per half kilo. De Preanger gold 433/452s/4 de Tagal 34,353/4 de Libeira U1^— 25Y4. Alles werd verkocht. Ter veemarkt waren heden 1422 magere en 844 vette runderen, 213 kaiveren, 467 nuchtere, 305 biggen en 31 paardeu. De prijzen waren iets hooger d*u gistereu en de handel vrij goed. Wintergerst werd heden genoteerd 6.75 a 7.40, zomergerst f 6.50 a f 7.haver f 6,25 a f 6.75 per 100 kilo. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,77£ a f 47,80 Engelsch per 12- u Van 2 tot" en met 3 Mei. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem Eng. s.s. idem idem idem Rus. s.s. Voor Ter lemeai Hummersea 1524 Midule.sbro Van Ter leuzen t 2199 Londen 1066 I idem 1524 [Skinningrove en - 3730 Liverpool 2514 Manchester 3268 iGoole 1516 Newport 4189 Riga Hailing Golfer Hammers ea ijzer stukg. macad. ledig Duits. s.s. Noor. bark Vigeland Van 2 Ousts! uizen afgeschut toor Tadorna Whimbrel Frankford Whimbrel Graf Todleben Too Gent Brunette 2446 Danzig t an Sas van Client 2394 Ponta I Delgada tot en met 3 Mei werden langs de alhier 20 binnenvaartuigen op- en 19, door de Westsl. 11 op-en 7 afgeschut. stukg. idem idem kolen h. vl. phosph. ballast 1 H H Op het bureau van polite alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent eene gevonden parapluie en een partij touwwerk en bankpapier. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. EN Ter Neuzen, Hunne dankbare kinderen, 4 Mei. behuwd- en kleinkinderen. Op den 6 Mei a. s. hoopt onze geliefde vader, behuwd- en grootvader Hrt Bestuur van den polder OUD ZEVENAAR maakt bij deze bekend: dat de vergadering van lngelanden van ge- noemden polder, in plaats van op Dondendag 12 hlei 1904, zooals primitief is aangekondigd, zal gehouden worden op Het Bestuur van den AAN- EN GENDER- DIJKEPOLDER maakt aan de eigenareu van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoordiug over het dienstjaar 1903/04 en de ODtworpeu begrooting voor het diensljaar 1904/05, met de memorie van toelichting, van 4 dezer af en gedurende acht dagetl, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen dat eene vergadering van lngelanden is belegd in het logemeut van G. de Visser te Zaamslag tegen Dondepdag den 12 mei 1904, des namiddags ten 2 ure dat de begrooting, na de vaststelling door de vergadering van lngelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dsg na de vaststelling, ten voor- melden kantore ter inzage zal liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Zaamslag, 3 Mei 1904. Het Bestuur voornoemd, A. NIJSSEN, Dijkgraaf. WORTMAN, Ontvanger-Grffier. Het Bestuur van den ZAAMSLAGPOLDER maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1903/04 en de outworpen begrooting voor bet dienstjaar 1904/05 met de memorie van toelichting, van 5 dezer af en gedurende acht dageil, ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen, dat eene vergadering van lngelanden is belegd in het logement van de wed. Jac8 Platteetjw te Zaamslag tegen Dinsdag den 17 mei 1904, des voormiddags ten II ure, dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van lngelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van den dag na de vaststelling, ten voormelden kantore ter inzage zal liggen en dat van de voormelde stukken afschriften te bekomen zijn tegen betaliDg der kosten. Zaamslag, 2 Mei 1904. Het Bestuur voornoemd, D. DEKKER Sr., Dijkgraaf. WORTMAN, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den YLOOSWIJK POLDER maakt bekend dat de rekening over 1903/1904 en de ontwerp- begrooting met memorie van toelichting daarop voor 1904/1905 voor de grondbezitters in dien polder, van 9 dezer, gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen dat vergadering van stembevoegde lngelanden van den polder zal worden gehouden, in het ,/Ntderlandsch Logement" te Ter Neuzen, op 18 dezer, 's namiddags iya uur; dat de alsdan vast te stellen begrooting met memorie van toelichting nader gedurende acht dagen ter inzage zal liggen van 19 daaraanvolgende, op eerstgemelde plaats en dat van rekening, begrooting en memorie afschriften tegen vergoeding van kosten zullen verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, 3 Mei 1904. Het Bestuur voornoemd, R. J. SCHEELE, Dijkgraaf. W. S. .T. DIELEMAN, Ontvanger-Griffier. voor het leggen van ongeveer Zich te vervoegen bij den landbouwer Nl. DE REGT, Vog "lsehorpolder. namiddags te 2 uur, bij Michielsen te Ter Neuzen, ten verzoeke van A. DE RUIJTER te Axel en mede-eigenaren, in het openbaar verkoopen: in den Zaamslagpolder bij het Spuige meente Zaamslag, kadaster sectie G nominer 787, groot 16 aren en deel, groot 1 are 68 centiaren vau nommers 464 en 463, thans nog bewoond door Jan Goossen. als1 mahoniehouten Linnenkasl, 1 dito met schuiven, 1 Tafelkast, 1 Kleerkast, 1 Nachtkastje, 4 diverse Tafels, 1 Uittrektafel, 1 kapok Bed, 2 dito met Hoofdpeluw, 1 Matras, 1 ijzer Ledikant, 1 Klok, Schilderijen, Statiegordijnen, Paraplustandaard, een groote partij Keukengerief enz. enz. Koopen tot en met 5,a contaut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 3