A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor uwsch-Vlaanderen. No. 4518. 9 April 1904. Binnenland. Gemengde berichten. 44e Jaargang. EiBK/S'I'Ei BLAD. ■an Per drie maanden binneu Nederland 1,10. Voor Men abonneert zich bij bushouders. ABONNEMEN Ter Neuzen Voor f 1,—"-^-Franco per post ie f 1,40. Voor Amerika 1,82^. alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieveu- ADVERTENTlEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentiSn v6or 3 uren op den dag der uitgave nif 1.,...i vfrsrliilnl "Woensdag- eo ^eestdagen, „ij de ri,ma »-• J« VAM «e Ferket te Moerbeke voor bet groolste getal hoorn- vee niet toegekend voor het groolste getal var n - Ch. Janssens te Moerbeke; voor het grootste ge tal hoornvee ter markt gekocht C. Bauwens le Overslag (Wachtebeke). Bovendien werden nog 7 oreinien verloot, welke ten deel vielen aan E. de Vleeschauwer, A. Schaut, Petrus Suij, Ferket, P. Cerpentier (2) en Aug. Herman. Er waren ondanks het ongunstige weder tal van vreemde kooplieden. Naar vet vee was veel vraag en memg stuk vee werd verkccht. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben de dieven weer eens een bezoek gebracht het Belgische gedeelte dezer gemeente. Bij den heer pastoor, die op Belgisch grondgebied woont en die afwezig was, hebben de dieven met valschen sleutel het idppenhok geopend en een 7tal hoenders medegenomen bij P. van Buijten werden een tweetal konijnen buit gemaakt, terwijl bij een oud vrouwtje het eengste konijn, dat zij bezat en waaraan zij bijzouder gehecht was het hok gehaald werd. uit Reuter seint uit Brussel H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendnk en gevolg kwamen Woensdagmorgen 9.13 per extra-trein alhier aan. Verscheidene Nederlauders en andere personen bevouden zich in het station. H. M. zag er voortreffelijk uit en dankte met een glimlach voor de toejuichingen van de aanwezigen. Daarna gebruikte H. M. en Z. K. H. het dejeuner en otn 9.30 vertrok de trein, weder onder harte- lijk hoerahgeroep, naar Napels. Nader ineldt men Koningin Wilhelmina werd aan het station opgewacht door den consul der Nederlanden, met wien zij zich eenige oogenblikken onderhield. De meDigte, buiten het station saam gestroomd, bracht de Koningin een geestdriftige ovatie. Hare Majesteit reed daarop per rijtuig door de stad, steeds begroet door de menigte, en ging aan boord van de ,/Mafalda" waar Haar de Groot- hertogin van Mecklenburg wachtte. Deze omhelsde de Koningin en den Prins eenige malen. Een groot aantal dames, die zich aan boord van de //Mafalda" bevonden, bood aan de Koningin bloemen aan met linten in de Neder landsche kleureD. Bij de Belgische Regeering zou het voor- nemen bestaan den iuvoer van Nederlandsche vaarzen met vier tanden toe te slaan. V aar- schijnlijk zal tegen einde van deze maand de invoer van bevroren Amerikaansch vleesch ver- boden worden. Ingediend is bjj de Tweede Kamer een wetsontwerp bepalende dat met ingang van 1 Oct. de biljetten der Ned. Bank als wettig betaal- middel zullen gelden, behalve voor betalingen door haar zelve te doen. In de toelichting zegt de Minister van Fiuan- cien o. a., dat in het wezen der zaak de bepaling van het ontwerp niets meer doet dan wettelijke sanctie geven aan een sedert tal van jaren hier te lande feitelijk bestaanden toestand. De heer C. M. E. van Loben Sels, kolonel 1 klach(; dat hij in 1898 of 1899 der artillerie, commandant te Den Helder en oud- j Sluiter heeft mishandeld, door hem geweld- lid der Tweede Kamer, zal RECHTSZAKEN. Arrondissements-reclitbank te Middelhurg. De rechtbank heeft in hare zitting van 8 April de volgende vonnissen uitgesproken J. J. B., oud 19 j., landbouwer te Hontenisse, is wegens mishandeling veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. F. d'H., oud 48 j., koopman te Sint Jansteen, is wegens mishandeling veroord. tot 7 dagen ^Ch.0!.. v. H., oud 24 j., arbeider te West- dorpe, is wegens mishandeling veroord. tot 14 dagen gevang. Een meisje te Middelburg, dat sedert eenigen tijd het vermogen om te spreken miste, schrok een hondje, dat haar onverhoeds op den rug sprong en kreeg eensklaps de spraak terug. De Almeloosche weesvader J. H. Piersma zal voor de rec'ntbank terechtstaan onder de aan- het weeshuis naar De Residen- tiebode meldt dezer dagen worden beuoetud tot directeur der Rijksverzekeringsbank, in de plaats van den heer Struve. Hp zal daartoe voorloopig op nou-activiteit worden gesteld, om hem de gelegenheid niet af te snijden in het leger terng te keeren. TER NEUZEN, 8 Afrril 1904. Door Gedep. Staten van Zeeland is de stemming voor leden van de Provincial Staten wegens periodieke aftreding bepaald op Vrijdag 17 Juni en eventueele herstemming op Woensdag 29 Juni, Koewacht. Woensdag had alhier de jaarmarkt plaats voor paarden en ander vee. De dag zette zich bijzonder slecht in. 's Morgens hevige wind en regen en ieder twijfelde aan een goeden afloop. Toch kwamen tegen 9 uur koopers en verkoopers afzetten en toen tegen den middag het weer op- helderde heerschte er een gezellige drukte. Aan- gevoerd waren 82 stuks hoornvee, 16 paarden en 46 varkens. Op het Belgisch gedeelte, waar eveneens markt gekouden werd, waren 62 koeien aangevoerd. 1 uur werden onder het spelen der fanfaren het gemeentebuis de volgende premien toegekend Voor het meest in waarde zijnde werkpaard P. Cerpentier te Stekene voor het schoonste veulen, geboren in 1903, Alph. Schaut te Moerbeke, voor de schoonste baatgevende koe P. de Vliegber alhier, •voor de schoonste kalfdragende vaars I® prijs P. -de Roover 2® prijs de weezen Poppe beiden alhier voor den vetsten os mej. de wed. De Blieck alhier voor de vetste vaars 1® prijs de beer Alb. Dierick 2® prijs de weezen Poppe beiden alhiervoor den besten stier Th. v d. Vijver alhier; voor het giootste getal paarden ter markt gebracht Th, Om aan dadig aan te gnjpen, op den grond te werpen en te slaan, en vervolgens in de waschkamer van het weeshuis Gerhard Hinnen heeft mishandeld, door hem te slaan, tengevolge waarvan deze tegen muur is gevallen en een bult op het voorhoofd heeft bekomen, en dat hij in of omstreeks 1898 of 1899 in den tuin van bet weeshuis Jan Ossen koppele geweldladig heeft aangegrepen het hoofd tegen den schommelpaal heeft geslagen of gestooten en daarna in de gang van het weeshuis geworpen en geslagen. Men meldt uit den Haag Op den Loosduinschen weg, ter hoogte van de houtkooperij van den beer Van Gogh op rage noeg dezelfde plaats waar een paar dagen geleden door soortgelijke oorzaak een heer met paard en rijtuigje en drie leden van zijn gezin te water gingen schrikte Woensdagvoormiddag, door het ontsnappen van stoom uit een machine Westlandsche tram, een paard, gespannen voor een Urbaine. Voor het paard reed een klein meisje met een kinderwagen, waarin oude rommel, en de koetsier had geen andere keuze dan het kind te overriden of het water in te gaan. Hij koos het laatste, haalde zijn paard met krachligen ruk op zij en kwam in de sloot terecht. Het meisje had haar wagentje in den steek gelaten, dat gedeeltelijk verbrijzeld werd. Het paard werd spoedig uit bet modderbad gehaald en bleek geen letsel bekomen te hebben Te Leiden is een meisje van 6 jaar, terwijl de moeder even het vertrek had verlaten te dicht bij de kachel gekomen en heeft daardoor zulke hevige braudwonden bekomen, dat het Ziekenhuis aan de gevolgen is bezwekeu. Woensdagavond is op den spoorweg Aken— Maastricht een militair een arm afgereden. Na voorloopige heelkundige behandeling is de man naar het gesticht Calvarienberg overgebracht. Bleekpoeder-vergiftiging Te Beek had vrouw F. een woudje aan haar hand. Nadat zij met bleekpoeder gewasschen had, zwol haar geheele hand en arm op, terwijl zij ondraaglijke pijnen leed. De ijlings ontboden geneesheer constateerde bloedvergiftiging. Hij slaagde er in haar nog te redden. De arbeider B. van Werkhoven te Voorhout ontving Maaudag voor zijn Paschen van zijn echtgenoote den niet geringen schat van drie welgeschapen zonen. Wat dit in zoo'n arbeidersgezin beteekent, waar het met vader en moeder toch al reeds uit 9 personen bestond, zal ieder begrijpen, die week in week uit met f 8 moet roudkomen, zegt het ,/Leidsch Dbl." Papuss, de wijdvermaarde fleschbewoner, die onder het gebruik van knakworstjes, zacht- gekookte eieren en bouillon verscheideu dagen en nachten achtereen vastte, is, volgens de Nieuwe Ct.", thans tiinmermansknecht te Scheveningen- Een nuttiger werkkring. In de fabriek van de firma Becking en Bongers te Ulft is WoensdagmorgeD, naar men aan de *Zutf. Crt." schrijft, een vreeselijk ongeluk gebeurd. Toen de werklieden Holman en Weijman uit Silvolde een riem van een losse op een vaste schijf wilden overbrengen werd Holman door den riem gegrepen en eenige malen in de hoogte geslingerd, tot zijn arm van het lijf werd gerukt. De arm zat bovenaan den riem. Weijman, die zijn zwager Holman wilde grijpen, werd daarbij gekneusd, terwjjl hem alle kleeren van het lijf werden gerukt. Holman werd per rijtuig naar het ziekenhuis te Terborg gebracht. De dokters Beijers uit Silvolde en Van Hengel uit Gendringen verleenden de eerste geneeskundige hulp. Mijnheer, mag ik u even wat vragen Aldus in de Weeaperstraat te Amsterdam een schamel gekleed man tot een voorbijganger. Neen, vriend, loop maar doorop straat geef ik niets. Och, mijnheer, ik ben geen bedelaar, ik vraag geen aalmoes. Zie maar mijnheer en de man haalt uit een stuk courant een couvert met een adres aan de bekende fabriek van Krupp te Essen dien brief zou ik willen sturen. Een vriend heeft hem voor me geschreven. Ik Den werkman, bankwerker geweest op de fabriek van Van der Maade, doch wegens slapte ont slagen. Ik zou nu in Essen voor vrouw eu kinderen het brood kunnen verdienen, als ik dien brief maar kon verzenden. Och, mijnheer help me aan den postzegel voor de verzending, en als 't kan aan deu poztzegel voor antwoord. Wie slim is, krijgt juist door die laatste woorden eenige achterdochteen Nederlandsche postzegel is nu eenmaal niet in Duitschland voor antwoord nieuwe men het te gebruiken en dat zou de man ook wel weten. Menigeen loopt er echter in en geen postzegels van 12$ cent in zijn zak hebbend, geeft hij een kwartje, zich verwijderend, overstelpt met dankbetuigingen van den werklooze. Als hij een half uur later, b. v. met een anderen hoed op of een andere jas aan op de Nieuwe Heerengracht of de Blauwbrug loopt, best&at er groote kans, dat dezelfde werkzoekende hem met een //mijnheer, mag ik u even wat vragen?" aanklampt en hem denzelfden Dog steeds postzegel- loozen brief voor oogen houdt en hem hetzelfde verhaal doet het is eenvoudig de nieuwste manier van bedelen in de hoofdstad van al wat de werkzoekende vertelt, is geen letter waar, maar aan het einde van den dag heeft hij allisht eenige guldens aldus bijeengelogen. (N. v. N.) Een melkfabrikant. Te Brentford, Engeland, is een melkboer tot 3 pond sterling boete ver oordeeld, die vtnelk" bereidde uit water en zeker poeder. In verschen staat rook het vocht geheel als 't pas gemolken voortbrengsel der koe. Om 't goed te houden deed hij er wat Pruisisch zuur bij. Een politie-inspecteur had zulk poeder by zich en ymaakte melk" voor de oogen der rechters. Toen de Oostenrijksche Kamer was gesloten, gaf een boerenvertegenwoordiger uit Galicie aan een van het personeel een pak om naar de post te hrengen. Maar daar het slordig was ingepakt, meende de nauwgezette beambte goed te doen door het over te pakken. Tot zijn verbazing kwam hij daarbij tot de ontdekking, dat de inhoud bestond uit 1000 vel schrijfpapier met het hoofd Huis van Afgevaardigden en voorts bergen pot- looden en andere schrijfbehoeften. De man gaf kennis van zijn ontdekking aan den ykanzlei- director", die er den leider der Polenclub over aansprak. Deze begon met den laugvingerigen volksvertegenwoordiger duchtig den mantel uit te vegen, en stelde hem vervolgens voor de keus om of vrijwillig zijn mandaat neer te leggen, of uit de Polenclub gestooten te worden. In het volkstheater in Baedapest had dezer dagen een werkwaardige voorstelling plaats. Dj schouwburg was failliet verklaard eu toen een directeur de leiding op zich nam, wilde het beslag op de decors en de costumes niet opheffen. Hij liet zich echter niet ontmoedigen en kondigde toch de Fransche operette Lili aan. In de eerste acte trad Lili op met een japon met queue, want ze had niet anders. De artillerist Plinchard had een uniform aan van een coucierge of zoo. De trompet, die Lili in het tweede bedrijf moest verstoppen, was geleend van een bollenbakker. Toen luitenant Plinchard een bezoek bracDt bij Lili, kondigde de knecht aan *Er staat een luitenant buiten, in politiek". Lili begroette hem met de woorden Wat ziet ge er prachtig uit waarop Plinchard antwoordde yDan moest u me eens in uniform zien De toeschouwers amuseerden zich best met die extra-grappen en den volgendeu avond was de zaal uitverkocht. De le April en de Brusselsche posthu- reelen. Een dwaze wind waaide Vrylag over Brussel. Het getal briefkaarten, ter gelegenheid van 1 April verzonden, weegt op tegen de ver zending van nieuwjaarskaartjes op en rond 1 Januari. Men heeft er zelfs een bijzonderen diensl voor moeten inrichten. Van 3 ure tot middernacht werden er, alleen in het hoofdbureel, meer dan 32000 kaarten ver zonden en, nam men de heele Brusselsche omge- ving bijeen dan zou men stellig de 80,000 te boven gaan. In Prowodnik, in Rusland, is een celluloid- fabriek in de lucht gevlogeu. De materieele schade wordt geschat op een millioen roebels. Een twaalftal werklieden werden door de ramen van de vierde verdieping geslingerd. Een was op slag dood, negen anderen zijn zoo zwaar gewond dat men voor hun leven vreest. Twee kwamen er met betrekkelijk lichte verwondiugen af. Het in Palermo verscbijnende socialistische blad ffLa Battaglia" heeft onderzoek gedaan naar de wijze, waarop de oud-minister van onderwijs in Italie, de in den laatsten tijd veel- besproken heer Nasi, zijn villa te Trapani keurig netjes en kosteloos heeft laten in richten. De bezittingen van den heer Nasi ligt op een landtong, die in zee vooruitsteekt, en bestaat uit een villa, een grooten tuin en een nitgebreiden vischvijver. Eerst als minister van posterijen, later als minister van onderwijs, wist de heer Nasi deze vischgelegenheid steeds winstgevender te maken hij vischte het geheele jaar door, legde dammen ter beschutting tegen het zeewater aan en betaalde de verschuldigde belasting jaren lang niet. De villa liet hij zoo goed als kosteloos aan- leggen door een aannemer, wien hij alle stede- lijke en staatsaanbestedingen bezorgde en die daardoor schatrijk werd, terwijl de dankbare heer Nasi hem later nog de orde van den ridder van den arbeid schonk. Van binnen werd deze woning.kosteloos beschilderd door professoren, wier positie door den minister verbeterd werd, die titels en ambten als betaling kregen. De electrische verlichting werd (kosteloos) aangelegd door een ingenieur, die daarvoor de betrekking van leeraar aan de hoogere handels- school te Trapani kreeg. De meubels zijn voor het grootste gedeelte gescbenken van 's heeren Nasi's vereerders of van menseben, die iets aan C01RAAT. in in

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 1