Ter Neuzensche Courant Zaterdag 19 Maart 1904. 44° Jaargang. BE BBHAME. Telegrafssche berichten. Opening van het Ziekenhuis No. 4510. 'T'W'ZEIEi-DEj BXjA.13. De ooHog tusschen Rusland en Japan. FETJILLETON. 23) te Ter Neuzen. Het wordt steeds meer duidelijk dat de Russen niet all-en Port-Arthur niet ontruimd hebben, maar ook, dat zij er nog niet aan denken dit te d°Generaal Koeropatkin, die als commandant der Russische troepen in Mandsjoenje het bevel heeft aanvaard, gaf aan generaal Von Stoessel last, Port-Arthur met de daarin zich bevindende troepen te verdedigen. En de vloot heeft dit wordt uu door de berichten uit Tokio duidelijk - de haven van Port Arthur niet verlaten. Wat er van de Russissche vloot -nog bruikbaar is, zal worden gebruikt om de Japanners van de zeezijde te be- strijdende kanonnen van de onbruikbaar ge- worden schepeu worden gebruikt om landbattenjen te wapenen. Het schijnt de bedoeling van generaal Koeio- patkin te zijn om, wanneer de Russische troepen compleet zijn in Oost-Azie, 300,000 man te be- stemmen voor de verdedigingsliuien en 200,000 man voor de bewaking van de verbiudingslijnen en om te zorgen dat de Chineezen zich ruslig blijven houden. Van de Japansche landoperaties verneemt men weinig meer. Wij zullen zeer veel geduld moeten hebben bij de beschouwilTg van de oorlogstoe- standen in Oost-Azie kunnen wij geen Eurapeeschen maatstaf aanleggen. Dat is reeds gebleken in den oorlog van 1894 tusschen Japan en China en bij den Boxersopstarid van 1900. Weken en maanden lang moest wij op berichten wachten. En dit oponthoud is gemakkelijk te verklaren. Door het ontbreken van wegen, door de moeilijkheden met de voorziening van levensmiddelen voor den troep door het klimaat en door tal van andere om- standighedeo wordt de opmarsch zoo zeer vertraagd dat het bericht, dat de Japanners nog niet verder zijn dan Anjoe en Kasan volkomen geloofwaardig schijnt. Opinerkelijk is het, dat van het Russische kruiser-eskader te Wladiwostok sedert weken mets meer gehoord is. Bij het binnenloopen van de haven van Port Arthur stiet een Russische torpedojager op een mijn en vloog in de lucht. Slechts 4 personen zijn gered. Seoel, 16 Maart. De Koreaansche superinten dent van den handel te Kyonghang, aan de Toemen, heeft een brief ontvangen van den Russischen generaal te Wladiwostok, waarin hem wordt mee- gedeeld, dat Rusland Korea als oorlogvoerende partij beschouwd, sedert dit land met Japan samengaat. Dientengevolge zullen 2000 Koreaan sche soldaten, die zich op het oogenblik te Seoel bevinden, de volgende week naar het noorden gezoDden worden. De Japanners verklaarden beslist, dat een sterke Russische troepenmacht, uit veld-artilleiie be- staande, aarden wallen opgeworpen heeft op den noordelijken oever van de Jaloe. Londen, 17 Maart. Uit Sjaughai wordt aan de Times" gemeld, dat de bemanning van de Russische kanonneerboot ffMandsjoer naar Rusland zal terugkeeren als passagiers aan boord van een Eransch stoomschip, wanneer door de Russische autoriteiten de geschreven verklaring wordt afgelegd, dat zij geen deel meer zullen nemen aan den oorlog. Parijs, 16 Maart. Naar aauleiding vau een bericht over een nieuwe Fransch-Eogelsche over- eenkomst wordt nu in goed ingelichte kringen verzekerd, dat de onderhandelingen, welke zoo lang tusschen de Eransche en Engelsche regeeriugen gevoerd zijn, inderdaad tot een goed einde zijn gebracht, daar ofereenstemmi'ig is verkregen met betrekking tot alle oude koloniale er. andere vraagstukken, die tusschen de beide naties hangende waren. Blijkbaar is hier dus geen sprake van een overeengekomen wederzijdscbe handhaving van de neutraliteit in het Oosten of bescherming vau de onzijdigheid tegenover een derdJ, waarvan een vroeger telegram sprak. Oudergeschikte punten en vormkwesties moeten uog geregeld worden, zoodat de onderteeking van de overeenkomst of overeenkomsten nog enkele dagen op zich zal laten wachten. TER NEUZEN, 18 Maart 1904. Het Ziekenhuis alhier is Woensdag door 40 en Donderdag door 42 personen bezichtigd. Wegens het gevorderd uur konden wij in ons vorig nummer slechts met een kort woordmelding maken van de openbare vergadering van net Drankwet-comitd alhier, waarom wij daarop thans terugkomen. De voorzitter, de heer A. de Vneze, opende de ver gadering, de verwachting uitsprekende, dat de belang liebbenden, na de uiteenzetting van het Drankwet-ontwerp door den heer Bartman, ten voile overtuigd zouden zijn van de noodzakelijkheid van aansluiting, om het gevaar dat hen dreigt zoo mogelijk af te wenden en gaf daaina het woord aan den spreker. „„0„hio Alvorens met het onderwerp dat hij hier ^enschte te bespreken aan te vangen, begon deze met te Jtrklarein, dat de vereeniging Vergunning" geheel kleurloos was, dat wil zeggen dat zij met tot ene party behooide, maar dat zij was samengesteld uit personen van alle richtingen, dat, waar hij namen moest noemen, den persoon bedoelde, en niet de party waartoe deze be- hoorde, dat men hem niet moet beschouwen als lemaud aie voor den Bond propaganda maakt, !naar »iS ee" collega, die het bedrijf van tapper en slyter sinds meer dan 20 jaren uitoefende en dus met enkel hier kwam spreken in het belang van de hier vergaderden, m&ai in dat van 24000 vergunninghouders in Nederland Evenals overal elders zal ook hier wel het publiek door vage courantenherichten, welke, na het verschynen van de M. v. A. op het rapport door de commissie van rapporteurs in zake dc Drank wet, de ronde deden, tot de conclusie zijn gekomen dat de regeering door ver- schillende wijzigingen in haar ontwerp aan te brengen, die wet aannemelijker heeft trachten te maken. En iuist die courantenherichten, welke opperylakhig de wijzigingen aangeven, zouden de oorzaak kunnen worden dat menigeen later zou zeggen, had lk my maar niet in slaap laten sussen en my m connectie festeld met hen die zooveel mogelyk getracht hebben let gevaar af te wenden. Het hoofdbestuur van den Bond, zegt spreker, was op ziine hoede en stelde zich direct na het bekend worden der wijzigingen in betrekking met een ter zake kundig adviseur, om te pOgen ook nu met succes te agiteeren, evenals dit gelukte bij de behanding van het wetsvoorstel Goeman Borgesius, en by het nu oorspronkelijk ingediende wetsvoorstel. Spreker zeide dat men indertijd het wetsvoorstel Goeman Borgesius doopte met den naam .moordwet teiwyl hii 't laatst ingediende zou willen betitelen met den naam die met de strekking geheel verwant is, nl. ./teringepidemie". Immers Borgesius, zegt spreker, wude met een slag 8000 vergunninghouders broodeloos maken terwijl het ontwerp Kuyper er op is berekent om lang- zaam maar zeker 24000 slachtoffers te maken. Wanneer kon worden aangetoond dat dit ontweip bedoelde liet drankmisbruik tegen te gaan, en met net helemmeren van de vergunninghouders in de uitoeienmg van hun bedrijf, dan zouden, verklaarde spreker, at de socialistische afgevaardigden voor het ontwerp stammen. Maar evenmin als het Wetsvoorstel Goeman Borgesius, beoogt dat van 1903 de beteugeling van dronkenschap, daar beiden om de oorzaak en de kwaal ronddraaien en het individu niet treffen. Dat het evenwel om niets anders te doen is flan om het den vergunninghouders lastig te maken, bleek ten duideliikste uit de verschillende statistieken, verzameld in Zweden en Noorwegen, Amerika en Engeland, Nederland en Belgie enz. enz. Immers die statistieken geven aan dat juist in die landen waar de wet den drankhandelgeen belemmenngen in den weg legt de dronkenschap het minst voorkomt, terwijl in die waar die belemmeringen zoo nauwkeurig mogelijk zijn beschreven het drankmitbruik het sterkst op den voorgrond treed. Hierna gaf spreker eenige beschouwingen oyer rirank- bestrijding; hesprak het Gothenburgerstelsel dat dooi den Boncf van Geheelonthouders aan de regeering als het radicaalste middel was aangewezen, doch door hem niet anders werd genoemd dan een stelsel om net grootkapitaal te bevoordeelen, de dronkenschap te doen toenemen, wat weer bleek nit een statistiek uit Zweden waar genoemd stelsel in werking is, en die aantoont dat het drankgebruik in dat land het dubbele aangeelt van wat hier wordt gebruikt. Nadat spreker uiteen had gezet wat het hoofdbestuur sedert 1882 in het belang van de vergunninghouders had gedaan, en dikwijls met gedeeltelij k succes, noodigde hii de aanwezige bel'anghebbenden uit om aan die actie deel te nemen en niet langer te gedoogen dat een klein deel der vergunninghouders de last en moeiten voor hen alien zou dragen, om vervolgens over te gaan tot de besprekingen van de wijzigingen in het nieuwe ontwerp aangebracht. Allereerst wenschte hy er op te wiizen dat de vennootschappen en bierbrouweryen door dit ontwerp werden bevoorrecht Immers de herbergiers worden gedoemd om in 1909 </dood te gaan terwyl dit van commanditaire vennootschappen eerst wordt gevorderd in 1935! Zijn enkele bezwaren opgeheven, niet minder ernstig zijn' die welke nog te bestrijden blijven. Zoo b.v. de splitsing van tapperij en slijterij, dat wil zeggen de ffIk hoop dat uw vermoeden bewaarheid wordt." Dat zal zeker gebeuren, wanueer je slechts je best wilt doeu, om er geene verhindering in te brengen. Dan alleen kau met zekerheid een goede uitslag verwacht worden." „Ge zult in mij een gehoorzamepupil viuden, mylord reken daar vast op." *Alzoo zijn deze onverkwikkelijke besprekingen afgeloopen," sprak de lord. Hij stond op en liep eenige malen in de kamer heen en weer. De jouge dame volgde zijn bewegingeu met de ooge.n zij kende zijn gewoonte geuoeg, om te weten dat zij nog verdere mededeelingen te wachten bad. Inderdaad ving hij na een huge poos weer aan (.Het is meer dan tijd dat wij onze naaste bloedverwanten eeus bij ons uoodigen, om de ge- legenbeid te hebben oude keunissen op te doen. Denk je dat het beter is een diner te geven of aal ik met het oog op jiu liever uitnoodi- gingen rondzenden voor een avondpartij jAls het toch zijn moet, zou ik het laatste verkoop per glas of in gesloten flesch van minstens 3 d. L. inhoud. Spreker kent hier de toestanden zoo niet maar in de groote stedon waar de meeste vergunning houders en iapper en slijter zijn vrordt hen door deze splitsing de helft van het bestaan ontnomen. Hij ver- onderstelt dat dit Hier ook wel zoo zijn zal, wat door enkelen der aanwezigen wordt beaambt. Volgens hem nu zal die splitsing oorzaak worden dat het kroegbezock en huisdronkenschap wordt in de hand gewerkt." Immers waar het nu mogelijk is om kleinere lioeveelheden te koopen wordt men dan gedwongen 3 d. L. tegelijk te nemen, wat tengevolge heeft dat dit evengoed als minder wordt opgedronken, of wanneer men het geld niet bezit om zooveel tegelijk te koopen de kroeg wordt opgezocht. Ook wordt bepaalt, dat eene weduwe, wil zy de vergunning behouden, niet hertrouwen mag. Spreker meent dat dit aanieiding geven kan tot het in de hand werken der onzedelijkheid. Verder acht spreker het eene groote onbillijkheid om het verkoopen van sterken drank te verbieden ia wacht- kamers, daar verschillende pachters nog voor geruimen tijd pacht hebben en hunne voorwaarden geheel op dien verkoop zijn berekent. Dat verder de societeiten op gelijken voet worden behandeld, verheugde spreker ten zeerste, voor alien gelijk rechtgeen bevoorrechting Dat niet alle gemeenten met het vaststellen der ver- gunningssom, naar de bedoeling van den wetgever handelen kon spreker uit eigen ervaring een staalje meedeelen, waarom het gewenscht zou zijn wanneer dat recht aan de gemeenten werd ontnomen. Hij toch, Spreker, in zijn kwaliteit als beeedigd schatter, was eens getuige hoe een schatter, van de gemeente aan- gesteld, een lokaal, waarvoor vergunning was verleend, ging opmeten met een elstok welke ze bij de W aterstaat gebruiken, om den omvang van lift b-drijf vast te stellen Wat verder de wijziging betreft die het overschrijven van een vergunning mogelijk maakt, toonde spreker uit de Memorie van Antwoord duidelijk aan dat dit alleen in bijzondere gevallen kan gescbieden en dit alleen mogelijk is bij afkoop van twee vergunningen of bij groote inrichtingen. Dus niet de gewone koiliehuizen. Dit nu noeint spreker een bevoorrechting van het groot kapitaal. Sinds 1 Jan. 1904 zal het niet meer mogelijk zijn een zetbaas in een caf6 te plaatsen, of dit te verkoopen waardoor de inrichtingen natuurlijk enorm in waarde verminderen. Wat aangaat het verbod om aan personen beneden de 18 jaar sterken drank toe te dienen of te verkoopen werd door spreker zeer gelaakt, omdat het daardoor on mogelijk was om goede vaklui te vornien, of is een kelner geen vakman Het gevolg van dien maatregel zal zijn dat ons land overstroomt wordt door buitenlanders die nu reeds goed vertegenwoordigt zijn. Het verbod van belemmering vau het inzicht wordt ook door hem besproken en als iets onmogelijks be schouwd, terwijl hij verder zegt niets te verwachten van de commissie's van controleering welke hoogst waarschijnlijk zullen gekozen worden uit gekeel-ont- houders, uit personen dus dit den caf6houder vijandig gezind zijn, ja, die hem beschouwen als de paria der maatschappij. Hier wordt dus, zegt spreker, de ge- meentebesturen de macht ontnomen die zeer zeker aan hen behoort. Alle aanwezigen waren met den heer Bartman van oordeel dat alle pogingen moeten worden aangewend om te trachten te voorkomen dat zelfs het nu gewijzigde drankwet-ontwerp wordt aangenomen. Hierna gaf spreker nog gelegenheid om vragen tot hem te riehten, waarvan door enkelen werd gebruik gemaakt terwijl door het comitd gelegenheid weid gegeven om als lid toe te treden en de openbaie in eene huishoudelijke -vergadering overging. Boschkapelle, 18 Maart. In eene druk be- zochte vergadering van den Beetenbond, gisteravond gehouden, werd door de leden het aantal geineten opgegeven, die zij gezamenlijk wilden te koop aanbieden. Verschillende condities werden be sproken, ook met een zestal agenten, die tegen- woordig waren. Zondag zal men weer vergaderen om te gannen, als de voorwaarden der fabrikanten aannemelijk schijnen. Het Steengelaag, nabij het Stoppeldijkeveer dat een paar zomers niet gewerkl heef zal weer geexploiteerd worden. Zonder twijfel brengt het bedrijf weer eenige welvaart meer in onze gemeente. Koewacht. Tegenwoord;g wordt hier aan de grens een uauwlettend toezicht gehouden op het smokkelen van rundvee en varkens. Donderdagmorgen was de controleur uit Selzaete met den brigadier en een douane van de brigade alhier al vroeg op dienst, toen circa half 5 een persoon een zeugvarken frauduleus over de Belgi- sche grens voerde. Onze ambtenaren sprongen uit hun schuilhoek, waarop de smokkelaar haastig de vlucht nam. Het varken weid in beslag genomen en naar het kantoor der invoerrechten vervoerd terwijl tegen den geleider, die gekend was, proces-verbaal werd opgemaakt aanradeu. Bij een avondpartij is men all.ijd viijer in zijn beweginge.n en daarorn alleen reeds is de stemming vroolijker." vIk wensch, dat je in een toilet verschijnt in overeenstemming met je toekomstigen rijkdom Ik behoef uiet in bijzonderheden te treden, niet waar Dat is alleen zaak voor dames." „Ge zult over mij tevredeu zijn, mylord." fflk zal zelf voor een uieuw stel juweelen zor gen, die zullen je niet ten onpas komen." yIk dank u, mylord." ,/Ik ga dadelijk de lijst der genoodigden op- maken, ik zal ze bij je sturen, dan kan je ze eens nalezen. Er zullen een menigt.e namen op staan, die je geheel vreemd zijn, slechts weinige zal je er van kenneu." yMijn geheugen is goed, ik vergeet zeldeu een naam, dien ik eenmaal gehoord heb." yDes te beter, dan kau je die er bijvoegen welke ik vergeten mocht hebben. Tot ziens aan het diner, kind, en houd je goed." Hij ging naar zijn kabinet en Uield zich daar bezig met de sameusteiling van de lijst der uit- noodigingen. Sbchts korten tijd was hij daarmee aan den gang, toen bij de pen neerlegde en strak voor zich heen staarde. Het gesprek met zijn nicht kwam weer in zijn gedachte op en daarbij woelden hem allerlei plan- nen door het hoofd. Het punt, waarom alles draaide, was de advocaat Carringshliff, en hoe duide- lijker diens beeld hem voor deu geest kwam, hoe meer de ernslige trekken daarvan een spottende, ja, een honende uiidrukking vertoonden, alsof het laehte om de moeite, die de lord deed om een plan te bedenken, waardoor hij zich zou kunnen bevrijden vau den drukkenden invloed des rechtsgeleerde. Langer dan een half uur zat lord Norman zoo te peinzwn, toen hij daarin gestoord werd door den kamerdienaar die kwam melden, dat de advocaat Carringshliff verzocht toegelaten te worden. vVerzoek dien heer, dadelijk bij mij te komen, be.val hij met zekeren haast. Hij herinnerde zich, dat hij bij dit bezoek inlichtiugeu over het ont- vluchte meisje zou krijgen, dus tijding van het grootste gewicht. De advocaat trad binnen op de mamer, zooals hij dat deed beleefd, maar ernstig, net, maar koel. „Ge laat lang naar bericht wachten, mijnheer Carringshliff," sprak de lord, //en dat juist nu ge weet, dat ik nieuwsgierig ben naar uw tijdingen. Hebben uwe bemoeiingen een goeden uitslag gehad. „Ja, mylord z/Hariep de lord met een verlicht hart uit ydat is goed nieuws Laat eens hooren, welke Middelburg, 18 Maart. De datum van opkomst der verlofgangers van alle bataljons van het 3e regiment infanterie zijn voor de lichting 1898 van 23 Augustus tpt en met 17 September, en voor de lichting 1899 van 22 Augustus tot en met 17 September. 's Gravenhage, 18 Maart. Tweede Kamer. Jet debat over het wetsontwerp betri-ffeude het tegengaan van ontduiking der vermogeusbelasting door het openen van het recht tot navordering over hoogstens twee belastingjaren, met boete- oplegging met het viervoud van het belasting- bedrag over een jaar. Ondanks de bestrijding bleef gehandhaafd de legeeriugsbepaling dat de inspecteurs, om tot navordering over te gaan machtiging van het departement van financien behoeven. Bepaald werd dat de raad van beroep ook anderen, dan dengenen die in beroep komen, tot let afleggen eener verklaring over de juistheid der aangifte kan toelateu. Eindstemuiing Donderdag. OvereeDkomstig de conclusie van de mteraerheid der commissie voor de geloofsbrieven van het voor Elst gekozen lid, werd besloten den heer Van Wijnbergeu niet toe te laten als Kameriid. J.l. Woensdagnamiddag half drie ure waren in de Raadzaal bijeen het bestuur van de vereeniging tot ziekenverzorging, het dames-comitd dat de stichting van het zielrenhuisheeft gesteund, verschillendegemeente- lijke autoriteiten en armbesturen van Ter Neuzen, den burgemeester der gemeente Hoek en een tweetal genees- heeren van aangrenzende gemeenten, benevens de heer Ruijs, hoofd-inspecteur voor de volksgezondheid in Zuid-Holland en Zeeland en den heer De Graaf, inspec- tenr voor het technisch staatstoezicht, terwijl ook enkele belangstellenden aanwezig waren. Allereerst werd het woord genomen door den heer J. Heijblom, secretaris der vereeniging, die als volgt sprak Dames en Heeren De ^Vereeniging tot ziekenverzorging" te Ter Neuzen ■oodigde u nit tegenwoordig te zijn bij de opening van haar ziekenhuis. De Voorzitter van die vereeniging, die, door ambtelijke bezigheden, verhiuderd is hier tegenwoordig te zijn, droeg mij op u te verwelkomen en u onzen dank te betuigen, dat gij voldaan hebt aan onzen wensch bij die plechtigheid tegenwoordig te zijn. Het is ons een groot genoegen u hier te zien om met ons te vieren de opening van ons ziekenhuis. Die opening, Dames en Heeren, is voor ons, die als leden van een voorloopig comite eenige jaren arbeid besteed hebben tot het daarstellen van eene inrichting die wij meenden dat voor Ter Neuzen en omstreken onontbeerlijk was, een gewichtig oogenblik. Evenals een vader, die zijn kind het ouderlijke huis ziet uitgaan om in de maatschappij te arbeiden ten dienste van het algemeen, zien wij de vrucht van onzen arbeid na. Moeilijke oogenblikken zal ze wellicht niet bespaard blijven en veel, veel steun zal ze behoeven om in den strijd om het bestaan niet ten onder te gaan. Doch uwe aanwezigheid is ons eene geruststellend voorteeken, omdat wij er door weten dat onze zaak door velen gesteund wordt. Ik wil thans, Dames en Heeren, niet langer gebruik maken van uwe welwillendheid mij aan te hooren. Hetgeen ik tot u sprak was slechts eene inleiding op hetgeen de spreker die na mij dit spreekgestoelte zal betreden tot u zeggen zal. De heer A. Spruitenburg, arts alhier, betrad nu den katheder, en zeide het volgende: Dames en Heeren Het bloote toeval dat ik van de drie hier gevestigde geneeskundigen het langst in de gemeente de praktijk uitoefen, verschaft mij het voorrecht op dezen, voor Ter Neuzen gewichtigen dag, het woord tot u te mogen riehten, en eenige oogenblikken uwe welwillende aan- dacht te vragen. Zij onder u, die "t zij uit belangstelling 't zij uit nieuwsgierigheid wel eens kennis gemaakt hebben met een gebouw staande op de Smidswal vroeger dienst doende als school, doch in de laatste jaren deu weidschen titel voerende van ziekenhuis, zullen ver- moedelijk wel eens bij zich zelven gezegd of allicht zeker gedacht hebben 'k hoop van harte dat ik nooit van deze gelegenheid zal behoeven gebruik te maken, want somberder, ongezelliger en onvriendelijker kan er moeilijk een vertrek uitzien, en kon ik hier het oordeel vragen van hen die door den nood gedwongen, daarvan gebruik moesten maken, ik twijfel niet of er zouden nog wel eenige bijvoegelijke naamwoorden die de eigenschap hebben iets ongunstigs te kennen te geven bij de reeds door mij gebruikte toegevoegd kunnen worden. In 't kort zouden die alien kunnen vervangen worden door de twee veelzeggendetotaal ongeschikt. Wanneer ik U eenige oogenblikken mag bezig houden met het opnoemen der eischen die mogen en moeten gesteld kunnen worden aan een ziekenhuis dat wil beant- maatregelen ge hebt moeten nemen, om tot dien goeden uitslag te geraken." ^Waarom zou ik uwe lordschap lastig vallen met het verhaal vau mijn bemoeiingen? Het feit is voldoende, de vluchtelinge is in mijn macht." z/Houd dan, wat mij betreft, uw verhaal voor u zelven en zeg mij, waar het meisje is." z/ln mijne woniug te Piccadilly." z/Hebt ge een vertrouwbaar persoon, die haar onder toezicht houdt ffZij is met mijue oude huishoudster opgesloten in een kamer, waarvan ik den sleutel in mijn zak heb." //Zal zij niet trachten aan die vrouw allerlei diugen te vertellen, die beter verzwegen waren yHeb daar geen zorg voor, mylord; het oude mensch is stokdoof. Zij kan een heerlijk biefstuk gereed maken, inaar zoo goed zij kan proeven, zoo slecht kan zij hooren. Alleen door te schrijven, kan men haar iets doen verstaan, en schrijf- behoeften zijn er niet in de kamer, waar zij ziju (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 5