BIJVOEGrSEL Tsr Hsuzsnschs Courant Dinsdag 1 Maart 1904. No. 4502. 3 Middelen van vervoer. Gemeenteraad van Ter Neuzen t w i-eetiwicli-tijd. Spoorweg Ter Neuzen—Gent. Van Ter Neuzen over St. Nicolaas naar Gent- Van Gent over St. Nicolaas naar Ter Neuzen Spoorweg Ter Neuzen Mechelen. Ter Neuzen—Brussel over Lokeren. VAN DE VAN Vergadering van Donderdag 25 Februari 1904. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, Burgemeester. Amwezig de heeren Moes, Van den Hoek, lie beijter, Wieland, Grenu, Van de Velde, De Jonge, Versluijs en Van Afwezig de heeren Harte, Visser, Dees en Van Dale. Na opening der vergadering worden gelezcn de notulen der voorgaande, welke worden goedgekeurd. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde fiIngekomen stukken. a. Een schrijven van J. Risseeuw, hoofd van school D, waarbij deze verklaart de benoeming tot tijdelijk onderwyzer bit het herhalingsonderwijs aan die school aan te nemen en hii zich voor eene definitieve benoeming beschikbaar stelt. De Voorzitter deelt mede dat na het vertrek van den heer De Groot, het nieuw optredend hoofd, de heer J. Risseeuw, door Bare, en Weth. tijdelijk is benoemd tot onderwyzerby het herhalings-onderwijs aan school D. Burg, en Wet stellcn thans voor den heer Risseeuw defimtief te benoemen. Met 8 van de 9 stemmen, 1 was bianco, wordt de heer Risseeuw benoemd. De heeren Dees en Visser komen ter vergadering. to. Een schrijven van J. van der Peijl, waarbij deze zijnen dank betuigt voor zijne benoeming tot onderwyzer met ver- plichte hoofdakte aan de openbare lagere school C en vei- klaart de benoeming aaii te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van n ej. M. E. Scheffelaar Klots, waarbij zij dank betuigt voor hare benoeming als onderwyzeres aan school B, en verklaart deze aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. it. Een schrijven van F. van den Broeke, waarbij.deze zijn dank betuigd voor zijne benoeming tot onderwyzer by het herhalings-onderwijs en verklaart die benoeming aan te nenten. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van mej. M. E. Scheffelaar Klots, waarbij deze met het oog op hare benoeming als onderwijzeres aan school B tegen 1 April a. s. verzoekt ontslagen te worden als onderwijzeres in de handwerken aan school I). Op voorstel van Burg, en Weth. wordt dit ontslag eervol verleend en goedgekeurd dat Bnrg. en Weth bereids eene nienwe oproeping voor de te ontstane vacature hebben gedaan. f. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dd. 22 Jan. jl:, waarnevens wordt toegezonden eene afwyzende be schikking van het college op eene reclame van J. B. H. A. Laureys op zijne reclame tegen den hoofdelyken omslag. Aangenomen voor kennisgeving. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland d.d 29 Jan. 1904, waarbij, van het bewijs hunner goedkeunng voorzien, wordt teruggezonden een exemplaar van de ge- meentebegrooting voor 1904. Ged. Staten deelen tevens mede dat wanneer in verband met den post op de staatsbegrooting voor 1904, door de gemeente een verzoek totde regeenng zal worden gencht om de voor school C over 1902 verbeurde ryksbydrage alsnog te erlangen, zij een gunstige beschikking gaarne zullen bevorderen. Vervolgens deelt de Voorzitter mede een schrijven van Ged. Staten van Zeeland dd 5 Febrnari 1904, waarnevens wordt toegezonden eene afwijzende beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken op het adres van het gemeentebestuur om ontheffing van den eisch gesteld in het 4 lid van art. 45 der onderwijswet voor school C, gedurende 1902 als zijnde dit verzoek te laat ingediend. Tevens maken Ged. Staten er het gemeentebestuur op attent, dat voor het erlangen der subsidie alsnog een v®™oek kan worden gedaan, overeenkomstig art. 158 van hoofdstuk V der staatsbegrooting. De Voorzitter deelt mede dat op het deswege verzonden adres nog niet kon worden beschikt, omdat de post op de begrooting, ofsehoon bij de Earners behandeld, nog met tot wet was verheven, doch, zoodra zulks geschiedt is, zal een vernieuwd verzoek worden ingezonden. Goedgekeurd z. h. s. I,. Een schrijven van den heer Directenr-generaal der posterijen en telegrafie, waarbij wordt bericht dat in den loop van dit jaar het kantoor alhier zal worden mgericht voor intercommunalen en internationalen telefoondienst, Aangenomen voor kennisgeving. i Door Burg, en Weth. -wordt overgelegd het berede- neerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeente Ter Neuzen, gedurende het tijdvak van 1 Augustus 1902—31 December 1903 is verricht, ingevolge art. 52 der woningwet. Daaruit blijkt o. m. Op aanwijzing van de Gezondheidsc.ommissie overeenkomstig art 11 der wet, werd den eigenaar eener woning aange- schreven door Burg, en Weth., om daaraan ten opzichte van het privaat verbetering te bevorderen, waaraan werd voldaan. Voorts werden naar aanleiding eener missive van de gezondheida-commissie en op uitnoodiging van Burg, en Weth. de eigenaren van twee perceelen verzocht hunne. daarbij be- hoorende privaten te berstellen, die ook hteraan voldeden. Ingevolge schrijven vnn de gezondheidscommissie werd het uitvliegen van duiven, zonder vergunning van Bnrg. en Weth. verboden, wegens het bevuilen van daken tegen den wil der bew oners. Den eigenaar van een varkenshok werd aangezegd betere maatregelen te nemen voor luchtverversching. Aan de eigenaren eener gemeenschappalijke noleering werd verbetering van afvoer en verzameling van noolwater aan- bevolen, waaraan door hen is voldaan. Voorts werd door Burg, en Weth. op eigen lmtiatiet den concessionaris eener bakkerij aangezegd een roetvanger op den schoorsteen dier bakkerij te plaatsen, ter voorkoming van bevuiliug der daken, waaraan is voldaan. Naar aanleiding van een verzoek van bewoners van het Brugpad, werd verbetering in den afvoer van een daar liggend riool eebracht. Voorts werden over het algemeer. door een nauwkeurig toezicht op de naleving der bouwverordening, de belangen der volkshuisvesting 'oevorderd. Aangenomen voor kennisgeving. Door het vorig hoofd der school te Sluiskil, den heer De Groot, is, in verband met zijn vertrek naar de kom, ontslag verzocht als 2a6n socretaris der brandweer. Burg, en Weth. stellen voor dit ontslag eervol te verleenen, Z. h. s. aldus besloten. Door het bestuur der brandweer worden overeenkomstig art. 18 der verordening ter vervulling van de ontstane vacature voor benoeming aanbevolen J. Risseeuw en J. J. Rielman. Met 9 stemmen wordt benoemd de heer Risseeuw do heer J. J. Kielman verkreeg 2 stemmen U. Een schrijveD van II. Brand, gemeente-bouwmeesler, verzoekende hem op nader te bepalen datum, ter gelegenheid van zijn huwelijk een verlof van 14 dagen toe te staan. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt dit verzoek z. h. s. ingewilligd. 1, Een adres van P. J. Eekman, verzoekende hem in erfpacht uit te geven eene strook grond naast zijn huis in de le Korte strnat; wordt gerenvoyeerd naar Burg, en Weth. om advies. De heer Van Dale komt ter vergadering. im. De Voorzitter stelt namens Bnrg. en Weth. voor in de begrooting voor 1904 af te schrijven van den post ,)aarwedden der onderwijzers, pensioenen cn bijdragen 800 en deze over te schrijven op verschillende onderhoudsposten. als: straten, pleinen, markten 281,50, wegen en voetpaden 242,50, riolen enz. /260 en 16 op onvoorziene mtgaven. De heer Van den Hoek'deelt naar aanleiding van dit voorstel mede, dat de voor school D te Sluiskil, in verband met het aantal schoolgaande kinderen op 15 Jan. 11., geen onderwijzer met verpliehte hoofdakte behoeft te worden aan- gesteld, zoodat het daarvoor uitgetrokken salaris ad SOU kan vervallen en worden aangewend voor onderhondswerken die door het vervallen der subsidie voor school G over 19U2 reeds worden gesehrapt. Z. h. s. wordt het voorstel aangenomen. 3. Benoeming leden plaatselijke schoolcommissie. Van den heer Mr. F. C. van Deinse, lid der commissie, is eeD schrijven ontvangen waarbij worden aanbevolen In de vacature G. A. StandaertG. J. Acket en J. P. Haitsma Mulier. T w In de vacature J. Nelemans: J. K. de Masier en J. W. Pompe van Meerdervoort. xi w In de vacature D. BuijzeW. A. de Ridder en H. W. ^In de vacature A. SpruitenbnrgJ. N. H. Pel en W. van Talenhove Pz. Wordt overgegaan tot stemming. Voor de eerste vacature wordt benoemd G. J. Acket met 8 stemmen. J. Nelemans verkrijgt 2 stemmen. 2 briefjes zijn bianco. Voor de tweede vacature verkrygen J. If. de Massier 5, J. Nelemans 3 en J. W. Pompe van Meerdervoort 2 stemmen 2 briefjes zijn bianco. Bij de tweede vrije stemming zyn 5 stemmen uitgebiaclit op J- Nelemans. 4 op J. K. de Masier, 1 op J. W. Pompe van Meerdervoort en 2 bianco. Bij de nu volgende herstemming wordt met 8 stemmen benoemd J. Nelemans De Masier verkrijgt 4 stemmen. Voor de derde vacature wordt benoemd W. A de Ridder met fi stemmen; D. Buyze verkrijgt 3 en H. W.R.Kramer 1 stem, terwijl 2 briefjes bianco zijn. Voor de vierde vacature worden uitgebracht4 stemmen op J. N. H. Pel, 4 op A. Spruitenburg, 1 op II. W. R. Kramer en 1 op W. van Tatenhove. Bij herstemming wordt benoemd met 6 stemmen J.N. tl. Pel;' A. Spruitenbnrg verkrijgt 5 stemmen. 3 Benoeming leden commissie tot wering van schoolverznim de kom en te Sluiskil. De Voorzitter deelt mede dat de leden der commissien tot wering van schoolverznim 3 jaren zitting hebben. Om tnsschentijdsche benoemingen te voorkomen stellen Burg Weth. voor aan de heeren Geelhoedt en Jansen en Oosterhofl en Van Wijck, die later dan de anderen benoemd zijn, met 28 Maart a. s. eervol ontslag te verleenen, opdat thans de com missien volledig kunnen worden benoemd. Aldus wordt besloten. Door de commissie te Ter Neuzen, kom, worden aanbevolen F Elve, I'. M. Geelhoedt, L. J. de Vries, J. C. Jansen, S van Rees, D. van den Ouden, P. J. de Deckere, aftredende leden, bonevens -. P. Dekker, Jac. de Zeeuw, J. van der Peijl C. J. Versloot, D. Herrebout, J. de Smidt-Pothoven en Th. Brucgeman. De aftredende leden worden herbenoemd. Voor de commissie te Ter Neuzen, Sluiskil, worden be noemd de aftredende leden: H. de Boer, N. J. Imandt, J. L. Oosterhoff en C. van Wijk. In plaats van C. JBleijen- berg, die niet meer in aanmerking wenscht te komen, wordt benoemd F. Haak (door de commissie aanbevolen) met 6 stemmen J. Nijssen verkrijgt 5 stemmen. 4. Bekeningen over 1903 der commissien tot wering van schoolverznim in de kom en te Sluiskil. de rekening der commissie in de kom bedraagt in ontvangsten 173,13 en in uitgaven 172,06. b. de rekening der commissie te Sluiskil bedraagt in ontvangsten f 60,05 en in uitgaven 58,95. Deze rekeningen zullen te gelegenertijd worden behandeld. 5. Verzoek van J. van den Berg om vrijstelling van plichtingen pc ontslaan, aangezieu hij door ongesteldheid niet in staat is aan zijne verplichtingen te voldoen, en, wanneer hij niet persoonlijk aan de werkzaamheden debehulpzame hand kan bieden, geheel tot armoede zal vervallen. b. Een schrijven van de weduwe H. A. Ruben, waarbij zij meedeelt, dat haar eclitgenoot j.l. Maandag isoverleden. c. Een adres van P. van den Ouden Hz. en A. Wisse, borgen van H. A. Ruben, waarbij adressanten meedeelen dat zij geen gebruik wenschen te maken van het recht, hun toegekend bij art. 22 al. 1 der voorwaarden toegekend, tot het voort- zetten der pacht en dat zij bovendien gaarne zouden ontheven worden van hunne verdere verplichtingen, omdat hunne maat- schappelijke toestand hun een beletsel is de uitvoering van het werk voort te zetten. Redenen waarom zij beleefd ver- zoeken hert als borgen van wijien H. A. Ruben te ontslaan. De heer Moes wil deze zaak in besloten vergadering be- handelen. De Voorzitter opmerkende dat de zaak in een ander stadi um is gekomen stelt voor dit punt in eene geheime zitting te behandelen, en er op het oogenblik niet verder op door te gaan. Z h. s. aldns besloten. rangen en jaar- De Voorzitter doet mededeeling van het volgende adres -. Geeft met verschuldigdeu eerbied te kennen J. van den Berg predikant bij de Geref. kerk te Ter Neuzen, dat hij blijke'ns de hem toegezondene kennisgeving is ingedeeld als slangenleider bij de brandweer te dezer plaatse dat hij, als predikant eener wettig erkende kerk, in het openbaar belang" plichten heeft.te vervallen, welke van dien aard zijn, dat hij buiten de mogelijk is de gevorderde diensten „in persoon" te vervullen dat hij, afgedacht van alle andere bezigheden waartoe zyn ambt, naar aard en wezen, hem verplicht, als eene dier plichten slechts noemt, het bezoeken van zieken en stervenden, een deel van zijn werkkring, waartoe hij ieder oogenblik kan worden geroepen dat hij, zoowel op grond van de mterpretatie van art. 192 der gemeentewet. vervat in de en 4e alinea van het Koninklijk besloit van 5 Sept. 1889 (Sibl. no. 121), als in verband met sub a en c van art. 11 der verordening op de brandweer te Ter Neuzen vermeent recht op vrijstelling en alle gevalle om ten gunste van zijn verzoek te beslissen. Redenen, waarom adressant verzoekt, hem alsnog vnn de. diensten bij de brandweer te willen vrijstellen. De Voorzitter deelt mede dat 14 Dec. 1903 door Ds. Van den Berg bij Burg, en Weth. een bezwaarschrift werd in gediend tegen zijne inlijving bij de brandweer. Burg, en Weth. konden geene termen vinden om de gevraagde vrij stelling te verleenen, en deden daarvan 17 Dec. aan den reclamant bericht. Overeenkomstig de bepalingen, zoowel der oude als der nieuwe verordening, kan van eene afwyzende beschikking van Burg, en Weth. binnen eene maand bij den Raad in hooger beroep worden gekomen. De heer Van den Berg had dus voor dat hooger beroep tijd tot 16 Jan., terwijl zijn adres aan den Raad eerst is gedagteekend en ontvangen op 6 Febr. j.l. Daar de teimijn van het hooger beroep aldus is overschreden, behoort het verzoek afgewezen te worden. De heer De JongeDus enkel daarom De Voorzitter: Ja, 'tis te laat ingediend. Z. h. s. wordt het verzoek van de hand gewezen. 6. Verzoek van bewoners van eJava" om verbetering van de Steenkamplaan. Ingekomen is een adres van J. P. de Vos e. a. waarin adressanten mededeelen dat zij zich hebben gewend tot het Ministerie van Oorlog om verbetering te verkrijgen in den slechten toestand van de Steenkamplaan en dat de Minister hen heeft geantwoord dat zij zich in deze hebben te wenden tot het gemeentebestuur, wat zij hierbij doen. De Voorzitter stelt voor, dit adres ter afhandelmg te renvoyeeren naar Burg, en Weth.; dit college, dat de voor- ziening moet uitvoeren, kan het best beoordeelen, hoe het moet gemaakt worden. Er is wel niemand die zal ontkennen dat verbetering noodig is. De heer Versluijs is van meening dat reeds in de vonge vergadering besloten is dien weg te verbeteren voor voet- gangers en deze voor rij- en voertuigen af te sluiten. Den Voorzitter is dit ontgaan, hij gelooft echter niet dat dit de vorige vergadering is geweest. De heer Versluijs stemt dit toe; 'tis in eene vroegere vergadering geweest. Het voorstel van Burg, en Weth., om het adres ter at. doening naar hun college te renvoyeeren, wordt z. h, s. aangenomen. '3, Verzoek van H. A. Ruben om ontslag als aannemer van het ophalen van vuil enz.. Ingekomen is a Een adres van H. A. Ruben, aannemer van de straat- reiniging te Ter Neuzen welke verzoekt hem van zijne ver- 8. Ontwerp-ve'rordening tot regeling der wedden van de ambtenaTen ter Secretarie. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. van meening zyn, dat het gewenscht is, de regeling van de rangen en jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie bij verordening vast te stellen, om hen, wat de verhoogingen betreft, rechten te geven. Met het oog daarop is de verordening voorgesteld het concept is aan de leden ter kennisneming gezonden, waarom zal worden overgegaan tot artikelsgewijze Sehandeling, Artikel 1. Het personeel ter gemeente-secretarie bestaat uit de volgende ambtenaren een commies, een adjunct-commies, klerken en schrijvers. De schrijvers worden in geval van groote drukte door Burgemeester en Wethouders tijdelijk aangesteld en ont vangen voor den tijd dat zij werkzaam zijn, in het belang der gemeente, een vooraf overeengekomen belooning uit den post schrijfioonen der gemeentebegrooting. Voor werkzaamheden buiten de vastgestelde kantooruren wordt aan de ambtenaren eene vergoeding toegekend van 30 cent per uur. De Voorzitter zegt dat hier gesproken wordt van klerken schrijvers, met het oog op nitbreiding van het personeel, wat tengevolge van toeneming der bevolkiug wel niet zal kunnen uitblijven, hoewel spreker hoopt dat er geen groote uitbreiding van personeel zal noodig zijn. Er is nu een klerk en een bode-klerk, en wanneer het druk is, wordt er tegen extra-belooning buiten de kantooruren gewerkt. Wanneer er nu veelvuldlg buiten de gewone uren moet gewerkt worden, het wensclielijker kunnen zijn om meer vaste hulp aan le stellen en daarvoor is dan in het artikel vrijheid gelaten. De heer Visser zou het gewenscht aehten, dat de jaar- wedde van den bode ook in deze verordening werd geregeld. De Voorzitter is van gevoelen, dat die jaarwedde met in deze verordening kan worden geregeld, omdat de bode door den Raad wordt benoemd en het overig personeel der secretrie door Burg, en Weth. Wil de Raad het benoemen van den bode ook aan Burg, en Weth. overlaten, dan was het moge lijk ook diens salans thans te regelen. Wanneer er thans een bode moet worden benoemd dan staan Bnrg. en Weth. daar geheel buiten, daar de Raad benoemt en ook het salaris vaststelt. Het secretarie-personeel wordt benoemd door Burg, en Weth en daarvoor wordt nu saiarisregeling voorgesteld. Er moet dus onderscheiding gemaakt worde tusschen den bode en het overig personeel. De heer Visser zou het salaris van den bode ook in de verordening willen geregeld zien. opdat deze ook vaste waarborgen zou hebben voor de toekomst. Hij heeft er geen bezwaar tegen de benoeming van een bode ook over te laten aan Burg, en Weth. De heer Grenu zou het beter achten dat de bode alleen bode m geen bode-klerk is, want als hij nevens zijn bode- werk ook nog schrijfwerk moet verrichten, loopt de boel in het honderd. De VoorzitterHohoik wil aanuemeu dat u niet precies meent wat u zegt, want ik geloof niet dat u iets kunt aanwijzen dat in het honderd geloopen is, in die uit- drukking ligt als 't ware een klaeht tegen Burg, en Weth. De heer Grenu verklaart dat niet te bedoelen, maar hij wil alleen zeggen dat z. i. de bode alleen bode maar niet tevens schrijver moet zijn, dat ligt in den aard van de zaak. De Voorzitter deelt mede dat de bode allereerst is bode en als zoodanig dienst doetmaar welk bezwaar kan er tegen zijn om, wanneer er op een tijdstip voor den man geen bode- werk is, hem schrijfwerk te laten verrichten, in plaats van hem zich te laten vervelen, door hem b.v. in de vestibule op een stoel te laten zitten tot men hem weer als bode noodig heeft? De heer Dees is vddr de regeling zooals die thans bestaat.. Het salans van den bode is ook afhankelijk van de emoule- menten en als er nu eens veel millionairs zich alhier vestig- den en de emoulementen stegen, zou het, wanneer het salans den bode ook bij verordening was vaslgesteld, voor de gemeente nog nadeelig kunnen worden. De Voorzitter merkt op, dat stijging der emoulementen wel voordeelig voor den bode, maar nooit nadeelig voor de gemeente worden kan. De heer Van Deinse is er tegen, om het benoemen van den bode over te laten aan Burg, en Weth., maar hij ziet niet in hoe de benoeming door verschillende colleges de saiarisregeling in eene verordening zou in den weg staan hii meent dat men den bode er best in kan opnemen. De Voorzitter onlraadt de saiarisregeling van den bode in de aanhangige verordening op te nemen. De werkkring is ook niet gelijk. De ambtenaren ter secretarie hebben vaste kantooruren, terwijl het voor den bode niet steeds mogelijk is met de kantooruren rekening te houden, deze moet steeds disponibel zijn als het noodig is. De heer Van den Hoek is het daarmee eens, maar voegt er aan toe dat, als de bode buiten de kantooruren schrijfwerk verricht, hij daarroor evengoed 30 cent per uur extra ont- De heer Wieland meent dat, als de bode ook in deze regeling wordt opgenomen, hij uitzicht krijgt om ook later van bode klerk te worden, als het personeel moet worden uitgebreid. De Voorzitter merkt op dat dit toch kan geschieden, zoo is het ook met Tolhoek gegaan. Spreker heeft er echter niets op tegen om voor den bode eene afzonderlijke vaste regeling te maken, dan weet de bode ook, welke reehten hii bezit. De heer Moes wijst er op dat de bode al lemand is van jaren, en dus wel zoolang geen bode zal kunnen blijven, met het oog op den loopdienst. Verschillende leden verklaren die meening met te deelen en zien die dienst niet zoo zwaar in. Artikel 1 wordt alsnu z. h. s. goedgekeurd, waarna aan de orde komt Art. 2. Behoudens het bepaalde in artikel 3 bedraagt de iaarlnksche bezoldiging voor: J minimum, maximum 750, 1000, 600, 850, een met dien verstande dat bevordering in rang geen verlagtng van de jaarwedde tengevplge heeft. Do heer Visser zou het aanvangs- en maximum-salaris hooger willen stellen en vraagt wanneer de ambtenaar Dieleman zijn maximum kan bereiken. De Voorzitter: In 1918 en De Vos in 1914. De heer VisserHet komt me voor, dat het verschil m jaarwedde van den eersten ambtenaar na den secretaris en dezen te groot is, n 1. 500. Ik zou dus de maximum salarissen 100 hooger willen sullen en de verhoogingen in plaats van om de 4 jaar om de 3 jaar doen plaats hebben. De heer Moes heeft daartegen bezwaarhet moet toch maar alles betaald wordenbuitendien krijgen ze ook nog f 50 verhooging wanneer ze het diploma van de vereeniging voor gemeentebelangen behalen. De heer VisserIk zie het nut ran dat diploma niet in en wie onzer ambtenaren zal er zich nog op toeleggen dat te behalen De heer MoesDat moeten ze dan zelf weten. De heer Visser wil van zijn denkbeeld een voorstel maken, indien dit door andere leden wordt gesteund. De heeren Van Deinse en Van Dale verklaren het voorstel te stennen. De heer Versluijs wijst er op, dat volgens de overgangs- bepaling de dienstiaren van den amhteuaar De Vos eerst beginnen te stellen van 1894, terwijl deze reeds 22 dienstjaren heeft. De Voorzitter Deze is v<5«5r 22 jaren in dienst gekomen, maar 't spreekt van zelf dat zijne diensten in de eerste jaren niet zooveel beteekenden. De heer Grenu: Zonden zijne dienstjaren niet kunnen ge- rekend worden vanaf 1890? a De Voorzitter Daar dit eene kwestie is die bij een volgend artikel moet geregeld worden, stel ik voor om eerst over art. 2 te beslissen. De heer Visser stelt alsnu voor, de salarissen te bepalen voor den commies min. f 850, max. J 1100; t, 1, adjunct-commies. 700, u u 950; n klerk z 500, u 750. Over dit voorstel staken de stemmenvddr stemmen de heeren Grenu, Van de Velde, Van Deinse, Versluijs, Visser en Van Dale; tegen de heeren De Jonge, Dees, Moes, Van den Hoek, De Feijter en Wieland. De heer De Jonge motiveert zijne stem, door te verklaren dat hij niet wil betwisten dat de voorgestelde regeling billijk is, maar dat hij, met het oog op de financien bezwaar moet maken er voor te stemmen. De verdere behandeling der verordening wordt alsnu aan- gehouden tot. de volgende vergadering. it. Omvraag. Geen der leden wenscht het woord. De openba/e vergadering wordt geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der vergaderiDg deelt de Voorzitter mede, dat is behandeld JO. Reclames tegen den hoofdelijken omslag. Teruggebracht van de 16e naar de 14e klasse Jhr. J. W. Pompe van Meerdervoort en van de 8e naar de 6e klasse J. Hus. 11Reclames schoolge/d. Afschrijving is verleend aan Jac. de Kok f I, terwijl is afgewezen de reclame van J. Tollenaar Sr. 13. Adressen straatreiniging De Voorzitter deelt mede, dat de verschillende adressen zijn gesteld in handen van Bnrg. en Weth. ter af doening dezer zaak. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Ter Neuzen n. Gen Sluiskil Sluiskil (.brag) Philippine Sas van Gent (aankomst i,elzaete (vertrek Aank. te Gent (kl. st.) - te Gent (gr. st.) a Loopt alleen 's Maandags en 's Zaterdags. b Vertrekt 's Woensdags om 12,15 uur. «5,35 8,20 312,03 5,10 7,30 5,43 8 28 12,12 5,20 7,45 5,45 8,31 12,15 5.23 7,5 5 5 49 8 35 12,20 5,28 8,05 '6,00 8,46 12,29 5,87 8,21 6,08 8,51 12,34 5,42 8,26 6 20 9,10 12,48 5,52 8.50 6,58 9,40 9,23 7,10 10,00 1,30 6,38 9,34 5,25 8,15 a 12,05 45,02 7,56 5,39 8,27 12,17 6,14 8.08 6,15 9,02 12,48 5,47 8,42 6,20 9,09 12,51 6,On 8,55 6,25 9,13 12,55 6,05 9,00 6,32 9,21 1,03 6,15 9,10 6,40 9,30 1,11 6,28 9,18 6,44 9,34 1,14 6,35 9,28 6,47 9,36 1,17 6,40 9,27 6,57 9,43 1,25 6,50 9,85 v. Gent (gr.at.)n. T. N. Gent (kl.st.) (aankomst belzaete V(Tenrek Sas van Gent ^vertr. Philippine Sluiskil (brug) Sluiskil Aank. te Ter Neuzen a Deze trein vertrekt des Vrij dags uit Gent om 12, uur. b Deze trein loopt des Zondags niet. c Deze trein loopt alleen's Vrijdags en 's Zondags. v. Ter Nenzen 7,9,40 1,28 5,52 St. Nicolaas 8,18 11,33 2,49 7,09 Aank. te Gent (Waes) 8,58 12,35 3,29 8,15 Gent (Waes) 6,35 10,35 2,07 6,09 St. Nicolaas 7,50 11,40 3,10 7,25 Aank. te Ter Neuzen 9,05 1,02 4,22 8,38 CORRESPONDENT1E. f. Selzaete n. Eecloo 6,18 9,08 12,53 5,50 8,53 Eecloo n. Selzaete 5,15 8,12 11,50 4,52 7,46 Selzaete n. iVloerheke ea Lokeren 6,18 9,09 12,52 5,49 en 8,52 Lokeren n. Moerbeke en Selzaete 5,16 7,14 12,00 3,44 8,18 Gent n. Brussel 7,19 10,53 1,39 6,55 9,44 Brussel n, Gent 5,58 9,36 3,54 6,07 Gent n. Ostende 8,20 11,02 4,00 6,50 9,57 Ostende n.Gent 6,20 11,00 3,35 5,43 v. Ter Neuzen 7,00 9,40 1,28 Sluiskil 7,06 9,49 1,36 Axel 7,18 9,58 i,45 Kijkuit 7,21 10,06 1,53 Hulst 7,32 10,18 2,02 Clinge 7,49 10,36 2,18 St. Gilles 7,59 10,45 2,26 Aank. te St. Nicolaas 8,10 10,54 2,35 Vertr. 8.22 10,57 3,05 Aank. te Mechelen 9,15 11,53 4,04 v Mech. n. St. Nic. 6,38 10,28 1,25 St. Nicol. n. T. N. 7,50 11,40 8,10 St. Gilles 8,00 11,52 8,20 Clinge 8,11 12,06 3,31 HuU 8,30 12,30 3,50 Kijkuit 8,38 12,38 3,58 Axel 8,48 12,46 4,06 Sluiskil 8,57 12,54 4,14 Aank. te Ter Neuzen 9,05 1,02 4,22 5,52 6,00 6,09 6,17 6.26 6,42 6,51 7,00 7,17 8,15 6,01 7,25 7,36 7,49 8,05 8,18 8,22 8,30 8,38 den commies den adjunct-commies een klerk 5,35 8,20 12,03 5.10 6,18 9,09 12,52 5,49 10,04 12,36 3,16 9.42 5,84 10,18 2,12 6,17 9,09 12,51 6.00 8,55 9,43 1,25 6,50 9,38 v. Ter N euzen v. Seiznese Bruss 1 v Brussel v. Selza te Ter Neuzen CORRESPON DENTIE. v. St. Nicolaas n. Antwerpen 8,23 2,50 6,02 7,18 Antwerpen n. St. Nicolaas 6,49 10,40 2,08 6,16 St. Gilles n. Moerbeke 8,01 11,51 3,26 7,41 Moerbeke n. St. Gilles 6,53 9,54 1,15 6,14 Mechelen n. Brussel 9,21 12,03 4,14 8,19 Brussel n. Mechelen ft,9,41 12,43 5,35 Mechelen n. Leuven 9,28 12,35 4,20 10,25 Leuven n. Mechelen 5,36 9,37 10,01 12,25

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 5