BIJVOEGSEL Ter Neuzensche Courant HINDERWET. Dinsdag 23 Februari 1904. No. 4499. Telegrafische berichten. Landbouwberichten. (iemengde berichten. De oorlog tusschen Rusland en Japan. Turkije's grieven tegen Boelgarije. TER NEUZEN, 22 Februari 1904. In de op a. s. Donderdag des voormiddags te 10 lire te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Tngekomen stukken benoeming leden plaatse- lijke schoolcommissieid. id. commissien tot wering van schoolverzuim in de kom en te Sluiskilrekeningen over 1908 der commissien tot wering aan schoolverzuim in de kom en te Sluiskilverzoek van J. van den Berg om vrijstelling van brandweerdienstid. van be- woners van ffJava" om verbetering van de Steenkamplaan id. van H. A. Ruben om ontslag als aannemer van het ophalen van vuil enz. ontwerp-verordening tot regeling der rangen en jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie vaststelling primitief kohier hondenbelasting id. kohier schoolgeld le kwartaalreclames hoofdel. omslag en schoolgeld. Vrijdag slaagdeu voor het examen nuttige handwerken te 's Gravenhage de dames M. de Vlitger van ZuidzandeJ. van den Heuvel van BreskensM. Verhage van Zuidzande. Koewacht. Zondagavoud omstreeks 6 uur Brak bij den landbouwer A. van Driessen op het Belgisch gedeelte dezer gemeente eensklaps brand uit. Spoedig stond het geheele schuurtje in lichte l&aie. Aan blusschen viel niet te denken. Bijna al het vee kon gered worden, slechts een jonge stier kwam in de vlammen om. Oorzaak van den brand onbekend. Alles is, ofschoon laag, verzekerd. Zuiddorpe. Onder voorzitterschap van den ZeerEerw. heer P. Plasschaert, pastoor, had Zondag- namiddag ten huize van den heer Moerdijk alhier eene druk bezochte vergadering plaats van de leden van den R.-K. boerenbond en boerenleenbank. De heer H. A. van Dalsum, notaris te Hulst en de E/'.rw. heer Th. B .ijsrogge, kapelaan te St. Jansteen, waren mede tegenwoordig. Na een kort woord van inleiding ging men over tot vaststelling van het huishoudelijk reglement van den boerenbond waarbij besloten werd, dat Zuiddorpe met Nederlaudsch Overslag te zamen eene afdeeling zal uitmaken. Daarna werd ook het huishoudelijk reglement vastgesteld voor de boerenleenbank en het salaris van den kassier bepaald. Tenslotte ging de notaris over tot opstelliug van de no'arieele akte, welke door de oprichters en twee getuigen geteekend werd. De boeren leenbank van Zuiddorpe en Nederlandsch-0verslag is de twaalfde bank, die door initiatief van den heer Van Dalsum in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is tot stand gekomen. '8 Gravenhage, 22 Febr. De rechtbank alhier veroordeelde den gewezen chef der comptabiliteit aan het departement van Oorlog, wegens de bekende knoeierijen tot 3 jaar gevangenisstraf. Het vonnis van het scheidsgerecht, betreffende Venezuela, erkent eenparig het recht van preference der blokkeerende mogendheden Engeland, Duitsch- land en Jtalie, op 30 °/0 van de opbrengst der invoerrechten te Laguyara en Puertocabello. De New-York Herald meldt dat bij een voorpostengevecht aan de Yaloe de Russische voorposten met 2500 dooden op de vlucht zijn gedreven. Volgens mededeeling van den Russischen gezant in Korea is voor Tsjemoelpo een Japansche torpedoboot in den grond geboord en zonk de Japansche kruiser Takatssio; de kruiser Azoema moest het vuren uit den voorsten draaibaren toren staken, de commandobrug werd vernield en er waren onder de bemanning 80 dooden en gewonden. Men schrijft van de Belgische grenzen aan de Tel. De grenskwestie blijft bij onze Zuidelijke naburen nog steeds vde question brulante". Enkelen vooral de bewoners der Noordelijke provincien - vragen de geheele opening der Nederlandsche grens voor den invoer van allerlei soort van vee, vooral van magere koeien anderen eischen scherpere bepalingen van invoer, ja zelfs geheele sluiting der grenzen. De landbouwgroep van de Earner van Yolks- vertegenwoordigers heeft in hare vergadering te Brussel, de toelating van het Fransche vee ter sprake gebracht. Het besluit van den Belgischen Minister van Landbouw, regelende den invoer van het Fransche vee, vond veel be- strijding. Er waren er die meenden, dat Belgie geen vreemd vee noodig heeftdezen vroegen geheele sluiting der grenzen anderen waren voor gelijke behandeling van slacht- en mager veeenkelen slechts waren voor mildere be- palingen omtrent den invoer van melkvee en voor de toelating van mager vee uit Nederland. Ten slotte werd met groote meerderheid van stemmen besloten, aan den Minister van Land bouw te vragen, gelijk regiem voor bet vette en magere vee, namelijk de volledige sluiting der grenzen. De Vlaamsche vetweiders en veekweekers zijn zeer ontstemd over dit besluit. Wel, boe zoo redeneeren zij bewijzen de duizenden slachtbeesten, welke wekelijks uit Nederland worden ingevoerd, niet bet groote gebrek aan slachtveetoon en de honderden melkkoeien, welke maandelijks in de quarantaine- stallen worden opgenomen en die, welke ondanks de waakzaambeid der ambtenaren, binnenge- smokkeld worden en steeds koopers vinden, niet genoeg aan, dat de Belgische landbouwer de Nederlandsche melkkoeien niet missen kan. En bet vragen en blijven vragen om mager vee ter bevolking der weiden, ter uitbreiding van den bandel en ter beropbeuring der vee- markten is bewijs genoeg, dat de Belgische landbouwer en vetweider eer mildere dan scher pere bepalingen van invoer allernoodzakelijkst acht. Men vermoedt, dat de meerderheid der land bouwgroep door inspecteurs en veeartsen ver- keerd is ingelicht. Voornemens is men een groote meeting te beleggen om tegen de uitspraak der landbouw groep te protesteeren. Men scbrijft ons uit Hilvarenbeek Baldadigheden. Sinds eenige dagen heerschte alhier eene rustige rust en weldoende orde. Het schijnt dat echter de booze geest weder maze gemeente is ingeraren, want de Vastenavonddagen die hier gewooulijk ongemerkt voorbijgaan, hebben zich gekenmerkt door verregaande brooddronken- heid. Dinsdagavond werden op een tiental plaatsen de ruiten ingeworpen en baldadigheid gepleegd. Naar het verluid moet er wel een rede zijn waarom de beruchte glazenmakersziekte zoo op eens weer in hare volheid regeert. Wij vertrouwen op het verstandig beleid van den brigade-com mandant der marechaussee, en de gemeente-veld- wachter E. van de W. die in deze den rechten weg wel zal weten op te gaan om aan dergelijke tooneelen een einde te maken. Op Dinsdagavond jl. werd het gewone sluitingsunr der herbergen door den gemeenteveldwachter V. d. W. ditmaal vergezeld van twee marechaussee's, uitgevoerd. Steeds ging dit tot ieders genoegen geregeld en goed. Thans scheen dit eenigen niet naar den ziu te zijn, te moeten rnimen voor de marechausseewel waren zij genegen voor den veldwachter te rnimen, die zij alien hoogachten. De wraakzucht tegen de marechauasee, die in deze zoo suel toenam was, dat voor eenige dagen geleden door hun een drankwet-overtreding in een bierhuis was geconstateerd. Buiten gekomen werden de marechaussees dadelijk uitgejouwd en uitgefioten en namen de vastenavondgasten eene dreigendo bouding aan. Weldra groeide het hoopje weer- spanningen sterk aan door nieuwsgierigen en anderen, terwijl de gemeente-veldwacbter V. d. W. zicb midden in de weeste bende begaf om de woestelingen te wijzen op de ernstige feiten die zij ^beraamden, om daar van af te zien en naar huis te gaandoch deze waarschuwing bate niets en riepen alien uit een moDd, leve onze gemeente- veldwacbter, weg met de marechanss^es. Ook de politiemacbt versterkte zich, en bestond thans uit 4 marechaussees, de gemeenteveldwachter en de njksveldwachter. Aanhoudend hoorde men dan hier en dan daar het gerinkel van ingeworpen glasruiten, tot zelfs in de kazerne der marechaussees, en de lantaarns langs den weg werden uitgedraaid en vernield. Het geleek een ware revolutie daar midden op de markt die zwart zag van menschen. Tegen 12 uur werd de toestand zoo erg, dat de politic, op eigen veiligheid bedacht, op commando van den brigade-commandant handelend optrad. Er werd een charge gemaakt door de politic, waarbij heel wat klappen en gevoelige stompen werden uitgedeeld en waarbij deze of gene nieuws- gierige op een minder aangename wijze met de kolf der karabijnen en stokken kennis maakte. Terwijl deze kloppartij doorging onder de benaming van de nieuwsgierigen, die op een afstand stonden af te zien, //Slokvisch benken voor den Yasten" was het algemeen geroep. Er werd door de politie met het bajonet op het geweer op den troep oproerkraaiers ingeslagen, die misschien wel tot 200 man was aangegroeid. VAN DE VAN Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896) maken bekend dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek van HUBREGT ANTHON MARSILJE, slachter, wonende te Ter Neuzen, om vergunning tot bet oprichten eener slach<erij» op een gedeelte van het perceel, gelegen in de Dr. Buijzestraat, wijk M 35, kadastraal sectie C 2741 en dat op Maandag, 7 Uaart 1904, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, geiegenheid zal worden gegeven om tegen bet maken dier inricbting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 22 Februari 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. J. L. OOSTERHOFF, Secretaris. Een eenvoudig bericht, verscbolen tusscben andere mededeelingen, die oogenschijnlijk van grooter gewicbt zijn, geeft veel te denken De Japanscbe stoomvaartlijn Sjangbai-Nagasaki zal den dienst weder bervatten. Brengt men dit bericbt in verband met de verschillende mededeelingen over den toestand der Russiscbe vloot, dan kan men daaruit afleiden, dat de Japanners zicb vrij zeker meester ter zee acbten in Oost-Azie. In bet zell'de verband staat bet bericbt dat de Japanscbe vloot zicb verdeeld beeft, om de troepentransporten naar Korea te vergezellen. Het Russiscbe eskader in Port Arthur schijnt weinig reden tot vrecs meer te geven. Want anders zouden de Japansche vlootvoogden zulk een onvoorzichtigheid niet durven wagen. Twee Russiscbe eskaders zijn feitelijk buiten gevecbt gesteld want het kruisers-eskader van kapitein Reitzen- stein, dat slecbts uit vier schepen bestond, is weder naar Wladiwostok teruggekeerd. Zoolang er geen versterking van de Russiscbe vloot in Oost-Azie is aangekomen, kunnen de Japanners doen wat zij willen. Kapitein Reitzenstein waagt zicb met zijn kruisers niet aan een ontmoeting met Japanscbe slagschepen. De yDepeche de Toulouse" bevat een indruk, dien een booggeplaatst Franscb marine-officier gaf over de legers en vloten van de beide strijdvoerende volken. Deze marine-officier, die den veldtocht in China in 1900 bijwoonde en daar de Japanners aan bet werk zag, roemt bun organisatie, hun intendance en hun bevelvoering. Hij zegtZij zijn uitstekend op den oorlog voorbereid. Hun plannen zijn tot in de kleinste bijzonderheden uitgewerkt. Zij zullen geen uur ver- liezen, geen verkeerde beweging uitvoeren, en voort- rukken met een snelheid, die de wereld zal verbazen. Voor bet Russiscbe leger daarentegen zijn de moeilijk- beden ontzettend groot. De verbindingslijn is lang, smal en overbezet. Mandsjoerije levert geen proviand voor het Russische leger. Alles moet worden aange- voerd uit Rusland en Siberie. De oorlog, zegt deze officier, zal lang, wreed en bard zijn. Rusland staat en dat blijkt duidelijk uit de dagordei van Alexejef en de proclamatie van den Czaar aanvankelijk voor een zeer moeilijken tijd. Heteenige wat in Rusland's voordeel zijn zal, en zijn moet op den duur, is de onuitputtelijkbeid van zijn hulpbronnen, de volbarding van zijn troepen, de grootte van zijn leger, de overweldigende numerieke overmacbt. Maar voordat Rusland in staat wezen zal van die overmacbt gebruik te maken, kan er heel wat gebeuren in Oost-Azie. En daarom vreest men, en in Frankrijk niet alleen, dat de oorlog bard en wreed zijn zal en langen tijd zal duren. Feitelijk weet men heel weinig van de bewegingen der beide legers. Uit een telegram van generaal Pflug blijkt, dat tot dusver in Sentsjau en Ping-yang, in Korea, nog geen Japanscbe troepen zijn gezien. Tot aan die plaatsen wordt Noord-Korea dus bewaakt door Rnssiscbe verkenners. Dat de Russen de Yaloe zijn overgetrokken is uit geen enkel bericht af te leiden. De concentratie van de Russische troepen te Charbin duurt inmiddeis geregeld voort. 125,000 man uit Moskou, Kieff en Warschau, worden zeer spoedig verwaeht. Binnen twaalf dagen zal bet leger te Charbin uit 400,000 man bestaan. Ds. Gillot is te Petersburg bezig een Russisch-Holland- scbe ambulance te vormen voor den oorlog. De Neder- landsche kolonie heeft voor dat doel voor 20,000 geteekend. Op de vraag van de Zwitsersche Bondsregeering aan de beide oorlogvoerende mogendheden, of zij bereid zijn Zwitsersche officieren op bet oorlogstooneel toe te laten voor het volgen der operaties, beeft Japan beves- tigend geantwoord. Van Rusland kwam nog geen antwoord in. Drie oorlogsschepen van Chili zijn door Japan aan- gekocbt. De onderhandelingen tot dezen aankoop bingen reeds lang, en zijn verbaast door bet uitbreken ran den oorlog. Het jong-Tsjechiscbe orgaan vNarodni List" ontving een telegram uit Petersburg, waarin gezegd werd, dat tijdens den overtocbt der troepen op bet bevroren Bai- kalmeer, het ijs brak. Twee regimenten sappeurs en 66n regiment spoorweg-troepen zouden zijn omgekomen. Waarschijnlijk klinkt het bericbt uit deze bron niet. St. Petersburg, 20 Febr. Uit Port Arthur wordt beden gemeld, dat er cp bevel van Alexejef een vrijbuiters- corps gerormd wordt tot verdediging van de vesting. De vrijbuiters krijgen van den staat wapenen en ver- pleging, zoo noodig kleeding. Aan den gezichteinder zijn soms schepen van den vijand te zien. Naar bet gerucht bevinden zich de Japansche schepen nog steeds in Russische wateren. Men neemt aan, dat de Japanneezen levensmiddelen met bestemming voor Port Arthur onvoorwaardelijk als contrabande bescbouwen. Na het gevecbt van 9 Febr. scbijnen de Japanneezen zicb tot taak te stellen, Port Arthur door een beleg tot overgave te dwingen. Tokio, 20 Febr. Het oude goud en zilver uit de keizerlijke schatkist is bij de Bank van Japan gedepo- neerd om eene bijzondere reserve te vormen. Burggraaf Josji'kawa is tot Minister van Binnenland- scbe zaken benoemd. De nationale leening is al twee keer volteekend. De gruwelen van den oorlog. Uitvoerige bijzonder heden over den slag bij Chemulpo, waarvan bet nood- lottige verloop voor de beide Russische schepen, de ,y"V aryag" en de »Korietz" in hoofdomtrekken bekend is, brengt de correspondent van de Daily Mail. De beschrijving van bet ontzettende vuurgevecbt, waarin vooral de Varyag" gewikkeld werd, doetzien, welke afschuwelijke tooneelen de getolereerde menschen- moord, dien men oorlog noemt, na zicb sleept. Toen alles gereed was zegt bet verslag en de schepen zicb in beweging stelden, traden de bemanningen aan dek en zongen de Russiscbe volksliederen. De muziekkapellen vielen bierop in. Officieren en manscbappen van de Fransche, Italiaan- scbe en Engelsche oorlogsschepen stonden aan dek en begroetten de ten krijg trekkende Russen met luide kreten. Een Britsche barkas stoomde onmiddellijk voor den aanvang van het gevecht naar bet Japansche admiraal- schip. Wat hiervan de reden was, is niet bekend. De Japansehe vloot, onder bevel van vice-admiraal Oerik, lag buiten op de reede aan de andere zijde van bet eiland Nodolmi, 6 3/4 mijl van de vreemde schepen in de haven verwijderd. Tien minuten voor twaalf vuurde de Japanscbe gepantserde kruiser ,Asama" het eerste schot uit .en acbt centimeter kanon en zeven minuten later, na het derde schot, volgde ook het Russische antwoord op 7000 meter. De Japansche vloot plaatste zicb in gevechtslinie en om 12 uur was de geheele vloot in actie. Het Japansche vuur ricbtte zicb zwaar en bijna onafgebroken uitsluitend op de .■Varyag". De Russen manoeuvreerden snel genoeg om het vuur ten deele te ontwijken, docb vijf schoten troffen de „Varyag" snel na elkaar en granaatkartetsen veegden herbaaldelijk de geheele gescbutbedieningen van de kanomnen weg. Een enkel schot doodde of verwondde alle om bet gescbut" in den belt aanwezige menschen. Een andere granaat versplinterde gedeeltelijk bet acbterste zes centimeter kanon, bijna aan de waterlijn. deed de daar aanwezige munitie in de lucht vliegen en veroorzaakle een vlam, die omboog vloog, zoo boog als de acbterste gevecbtsmast. Een volgende granaat vernielde de voorste brug, zette de puinhoopen er van in brand en noodzaakte de Varyag" bijna vijf minuten lang met vuren op te bouden, terwijl de bemanningde handen vol bad met blusscben. Twee schoten sloegen gaten in de waterlijn, een in het midden van het schip terwijl een derde bet bovenste dek dicht bij den voor- mast, doorboorde. Beide bruggen waren versplinterd en bovendien de derde schoorsteen vernield. Het tooneel was onbeschriifelijk. Het schip was een hel geworden. De gloeiend heete schoten bezorgden den manschappen bebalve de eigenlijke verwondingen ook nog vreeselijke brandwonden en bet ontbreken van elke gescbutdekking stelde de bemanning geheel bloot en veroorzaakte veel onnoodig verlies. De schokken en bet lawaai waren oorverdoovend en de aanwezigen kwamen in een toestand van zinsverbijstering, doch zij hielden bet trots alles bij de bediening der stukken wakker uit. Een Russiscbe luitenant deelde den correspondent mede Het was niets dan bloed, bloed en nog eens bloed, niets dan afgerukte ledematen, ontyleesde lichamen, verscheurd vleescb. Het was een afgrijselijk einde. De //Korietz" was weinig beschadigd cn de bemanning oogenschijnlijk zonder verwondingen. Hij keerde en vuurde afwisselend uit zijn acbt centimeter kanonnen en werd over het algemeen zeer goed gecommandeerd, terwijl de yVaryag" druk in de weer de eilanden als bescherming te benutten. Intusschen maakte een granaat bet stuurapparaat van dit schip onbruikbaar, zoodat de kapitein besloot in de haven terug te keeren en de //Varyag" op het strand te laten loopen om het prijs maken en de algeheele ver- nieling te ontgaan. Beide schepen keerden ten laatste in de haven terug, waarbij de kruiser reeds sterk naar een zijde overhelde. Nadat de Russen teruggekeerd waren, lieten de Japan ners ben jjmet rust. De kapitein van de Varyag" gaf zijn meenmg te ^kennen, zijn schip te vernielen en de bemanning werd over de vreemde oorlogsscnepen ver deeld. De //Talbot" nam 242 man aan boord, daar- onder 214 matrozen, van wie nog 6 in denzelfden nacht overleden. De gewonden en 49 man van de in de haven liggende Russische poststoomboot //Soengari" werden op bet Fransche oorlogsscbip //Pascal" aan boord ?enomen. Nog 179 Russen werden aan boord van bet taliaanscbe oorlogsschip ,/Elba" genomen. De tooneelen van bet overbrengen waren verschrik- kelijk. De meesten hadden een aantal wonden gekregen en deze waren dikwijls ontzettend om aan te zien. De mannen hielden zich zeer flink en er heerschte volkomen orde en tucbt. Het was zeer moeielijk ook voor de meest ervarenen de gewonden in de booten te brengen. Op de #Varyag" waren 40 man en een officier dood en 64 man en2 officieren gewond. De//Korietz" was slechts weinig beschadigd. De Russiscbe officieren roemden de juistheid van het Japansche vuur. De Japanners verklaarden, dat het Russische vuur bun schepen niet bereikt bad en zij derhalve geen verliezen hadden. Des middags om 4 uur liet men de //Korietz" in de lucht vliegen. Men hoorde twee zware ontploffingen, een aan den voor- en een aan den acbterkant. Daarop schoot een vlammenmassa van wel 300 meter boog naar boven en steeg een geweldige rook- en dampzuil ten bemel. Terwijl langzamerhand vlammen en rook wegtrokken, klonk over den waterspiegel van de bocbt bet gezang van het Russiscbe volkslied, gemengd met het springen der boog in de lucht geslingerde over- blijfsels, die naar alle zijden in bet rond in het water stortten. Intusschen had men aan boord van de //Varyag" de kranen geopend, zoodat bet schip zich langzaam met water vulde. Om vijf uur vernam men een reeks kleine ontploffingen, waarop ook bier de vlammen begonnen op te stijgen. De Russische kapitein was bezorgd, dat de Jappanners zouden aankomen eer zijn schip gezon- ken was. Hij verzocht derhalve den kapitein van de //Talbot" op de waterlijn te mikken, wat deze weigerde. Langzamerhand bereikte de brand de kajuit van den kapitein, waarop een reeks barde ontploffingen van d« daar opgestapelde twaalfponders volgde. Tenslotte beide bet brandende schip hoe langer hoe meer over en bij den zonsondergang van een heerlijken voorjaarsdag zonk eerst bet acbterstuk en dan ook de rest van bet bran dende schip langzaam in de diepte. Het Vrijdag medegedeeld telegram van de //Newyork Times*' verdient de volgende aanvulling. De 13 grieven, die Turkije tegen Boelgarije heeft, en in een nota aan de mogendheden heeft saamgevat »alvoren« (naar de Porte zegt) een oorlog zal uitbreken" komen op't volgende neer Boelgarije verscbaft steeds ooriogs-voorraden aan acht, met name genoemde grenssteden. In Sofia wordt met dubbele kracht gewerkt, met dubbele staven, om oorlogsmunitie te krijgen. Alle militaire wegen, naar Turksch gebied voerende, zijn verwijd, d. i. voor artillerie-gebruik gescbikt ge- maakt. Duizend wagens zijn besteld. Alle bruggen zijn versterkt en bewapend. Forten zijn opgericbt op alle strategische punten en langs de militaire wegen. Het wordt revolution nairen toegestaan, ongestoord te doen wat zij in hun belang achten in alle steden van het vorstendom, voornamelijk te Sofia. Zelfs officieren in actieven dienst mogen zicb aansluiten bij de revolu- tionairen. Na in den breede uitgeweid te bebben, punt voor punt, over elk dezer grieven betoogt de Porte, dat de vernederingen, baar aangedaan, onder den naam van hervormingen, overigens waardeloos gebleken zijn. De Italiaansche generaal di Giorgis, die aangewezen werd tot kommandant van de gendarmerie in Macedonie, werkt van Konstantinopel uit geholpen door'den Rus, generaal Shostak, den Oostenrijkschen officier Salis, den Engelschen kolonel Fairholme, terwijl de civiele agenten van Rusland en Oostenrijk werken te Salonika. De Mobamedanen verdedigen zich reeds op sommige plaatsen tegen dit terrorisme van Europa in Macedonie. En ook de Porte geeft er de voorkeur aan, een militaire operatie te beginnen tegen Boelgarije, dat de bron is van deze wanordelijkheden, liever dan zich te keeren tegen de Albaneezen, die in opstand gekomen zijn tegen de beivormingen, door vreemden opgedrongen. Hoe spoediger liiertoe wordt overgegaan, des te vlugger zullen, volgens de meening ran de Porte, de rust en veiligheid hersteld zijn. Voorzorgsmaatregelen zijn reeds getroffen op uitgebreide scbaal250,000 kranige soldaten zijn in den besten staat van verdediging gebracht. De nota eindigt als bekend met het bericht, dat geen mededeelingen meer gedaan zullen worden aan de mogendheden voor de strija zal zijn uitgebroken. Saloniki, 19 Febr. Gisteren beeft er een nieuw gevecht plaats gehad met de Albaneezen dicht bij Liuma. De Albaneezen zijn verslagen met verlies van 500 dooden en gewonden De Turksche verliezen zijn groot. Sjemsi asja is geschorst wegens het ongenoegen dat bij den ultan is opgewekt over de onnoodig strenge behande- ling der Albaneezen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 5