Bekendmaking. Bekendmaking. Helene M. B. Voorbeijtel, H.H. Landbouwers en Paardenkweekers. le koop: SUIKERBEETEN, Zuider-Hypotheekbank. KUNSTTANDEN is Dr. HIRSCHEL. BREUKUIV. A MASaUELIER, Heden ontvangen Zwarte en gekleurde Dames-Japonstoffen. Ter ITeusen. J. van de Ree-Tazelaar. Oscar Blondeei, Landbouwberichten. Gemengde berichten. Advertentien. Den eersten OOnsdag' Telegrafische berichten. YBBSLAG Vrijdag, 26 Februari 1904, Vrijdag, 26 Februari 1904, Tandarts, Middelburg. Voor dit werk kwamen de volgende IB in- schrijvingen in Jos. Carobeen te Hontenisse, 8450U C. Ch. van de Velde te Bergen op Zoom, 84277 P. A. Warrens te Ossenisse, 84000 P. C. van der Hooft te Ter Neuzen, 33915 Jacs. Hofrnan te Ter Neuzen 38600 P. J. Bogaert te Ossenisse, 33300 D. P. M. de Mol te Bergen op Zoom, 32720; I. Donw te Zierikzee, 32563; K. de Vos te Ter Neuzen, 32450 J. F. Adriaansei s Pz. te Walsoorden, 32300 E. A. de Waal te Lamswaarde, 32180; J. F. Adriaansens Pz. te Walsoorden, 32000 Jos. Rottier te St. Jansteen, 31855; A. Tholens Dz. te Ter Neuzen, 31350 Jan Jansen te Ter Neuzen, 30955. I)e raming bedroeg 34864,49^. Het werk is aan den laagsten inschrijver, den heer Jan Jansen te Ter Neuzen, gegund. Hontenisse, 18 Febr. Heden werd alhier ten gemeentehuize door burgeuaeester en wethouders aanbesteed het inaken van eene keibestrating in 2 pereeelen, respectievelijk lang 1195 M. en 958 M. Voor deze werken weid als volgt ingeschreven Eerste perceel. C. Ch. van de Velde te Bergen op Zoom, f 7106; D. P. M. de Mol te Bergen op Zoom, 6800 E. A. de Wsal te Lamswaarde, f 6592, Jos. Cambeeu te Hontenisse, f 6580 Jos. Rottier te St. Jansteen, f 6545; A. Tholens Dz. te Ter Neuzen, f 6497 I. Douw te Zierikzee, 6430 Jan Jansen te Ter Neuzen, 6187 K. de Vos te Ter Neuzen, 5980. Tweede perceel. C. Ch. van de Velde te Bergen op Zoom, f 9117 D. P. M. de Mol te Bergen op Zoom, f 8880 Jos. Catnbeen te Hontenisse, 8440 E. A. de Waal te Lamswaarde, f 8296 Jos. Rattier te St. Jansteen, 8150 I. Douw te Zierikzee, 8087 A. Tholens Dz. te let Neuzen, 7C93Jan Jansen te Ter Neuzen, 7787 K. de Vos te Ter Neuzen, 7350. De raming bedroeg voor het eerste perceel 8295 en vcor het tweede perceel f 6650. Behoudens nadere goedkeuring zijn de beide pereeelen gegund aan den laagsten inschrijver den heer K. de Vos te Ter Neuzen. 's Gravenhage, 19 Febr. Het Regeerings- antwoord op de drankwet is gereed. Mocht invoering 1 Mei onmogelijk zijn, dan zal de bestaande toestand tot 1 Augustus verlengd worden. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behau- deling der hoogeronderwijswet oordeelde de heer Schokking dat het ontwerp zich had moelen be- perken tot toekenning effectus civilis aan de be staande Universiteitcenter moest spr. uit opor- tuniteit het ontwerp aanvaarden. De heer Bos bestreed het ontwerp, waarvan hij alleen de instelling van bijzoudere leerstoelen goedkeurde. De heer Heemskerk verdedigde het ontwerp. Volgens een bericht uit New-York heeft Turkije, alvorens aan Bulgarije den oorlog te verklaieu, nog eens eene opsomming zijner grieven tegen Bulgarije aan de mogendheden toegezonden. Turkije dreigt dus blijkbaar den oorlog te zullen verklaren, indieu de mogendheden geen notitie blijven nemen van zijn grieven tegen Bulgarije. RECHTSZAKEN. Door het gerechtschof te 's Gravenhage is gis- teren het vonnis bevestigd waarbij K. V., boeren- knecht te Assenede, wegens diefstal van geld ten nadeele van den landbouwer van O., te Ter Neuzen, was veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf. der Onderlinge Verzekerings-Maatschappg tegen Hagelschade in Zeeland, uitgezonderd het voormalig I Ve district over het jaar 1903. Ter voldoening aan het voorschrift van art. 132» van het reglement hebben wij de eer U verslag te doen over den toestand der Maat schappij gedurende het dertiende boekjaar. Tot ons groot leedwezen moeten wij dit ver slag aanvangen met U mededeeling te doen van het verlies hetwelk de Maatschappij heeft geleden door het overlijden van den heer L3. van Waesberghe-J anssens, sedert de oprichting der vereeniging een onzer ijverigste bestuurs- leden. Het afgeloopen jaar was voor de Maat schappij evenals het jaar 1897, waarin 8919,54 aan hagelschade moest worden uitgekeerd, niet zoo voordeelig als het daaraan voorafgaande. Niet minder toch dan 8233,HO moest wegens veroorzaakte schade' worden uitbetaald aan 17 deelgenooten, woonachtig in degemeenten Ciinge, Graamv, Hulst en Koewicht. De hagelslag op 23 Juli jl. strekte zich, alleen voor wat de deelgenooten in de gemeente Graauw betreft, uit over 429x/2 gemet. Het aantal deelgenooten dier gemeente die schade leden bedroeg 12, waaraan is uitbetaald de som van 7435,04. De schade werd geleden in tarwe, gerst, rogge, haver, erwten, paardenboonen, duiven- boonen, bruineboonen, aardappelen, beetwortelen, voederbeeten en 5 gemeten vlas. Bij de vaststelling varieerde de hagelschade tusschen 10 en 75 Overigens stemt de toestand der Maat schappij tot tevredenheid10 deelgenooten traden weder toe en het aantal verzekerde gemeten vermeerderde nog met 485 gemeten. In 't geheel telt de Maatschappij thans 433 deelgenooten, die 17734 gemeten (7902 H.A.) hebben rerzekerd. Van deze 17734 gemeten zijn er 15967 ver- zekerd door 394 deelgenooten, mededeelgerech- tigd in het afzonderlijk beheerd kapitaal (art. 22b rgt.) bestaande uit 19000,3 oblig. Amsterdam 1895, in bewaring bij de NederlandscheBank, benevens 2012,73 gedepo- neerd bij de Rijkspostspaarhank, zoodat het aandeel dier deelgenooten in dat afzonderlijk beheerd kapitaal, op 31 December 1,18 per gemet bedroeg. Gezamenlijk bezitten al de deelgenooten (art. 25 rgt.) bovendien 3000,4 oblig. Rotterdam 1901, in bewaring bij de Neder- landsche Bank, zoomede 0,51 gedeponeerd bij de Rijkspostspaarhank, zoodat het aandeel in dat gemeonschappelijk bezit 0,17 per gemet bedraagt. In de algemeene vergadering te Hnlst ge- houden op 16 Februari 1903 werd, aangezien voor de gemeenten Overslag en Philippine nog geen commissarissen waren aangewezen, besloten Philippine te vereenigen met Sas van Gent en Overslag met Zuiddorpe. Voorts werden met groote meerderheid van stemmen als bestuursleden herkozen de heeren C. van Esbroeck te Hengstdijk en L\ van Waes- berghe-Janssens te Hulst. De gekozenen, ter vergadering aanwezig, lieten zich hunne verkiezing welgevallen. De vereeniging begonnen zondor kapitaal, heeft thans uitgekeerd voor hagelschade Pertransp. 14306,19 1891 301,16 1893 u 191,17 u 1894 n 2046,02 1896 n 2430,63 1897 n 8919,54 1898 417,67 Transport. 14306,19 in 1899 1900 1901 1902 n 1903 82,78 5492,01 495,29 420,55 8233,30 Totaal 29030,12 en bezit thans 22000,belegd in 3 oblig. Amsterdam en 4 oblig. Rotterdam en inlagen bij de Rijkspostspaarhank. Zij verzekert alle gewassen gelegen in de provincie Zeeland, het zoogenaamde lVe district uitgezonderd, tegen zeer matige prernien. Het vorenstaande toont voldoende het groot nut der vereeniging aan en maakt hare aanbe- veling overbodig. Het Bestunr, K. J. A. G. COLLOT d'ESCURY, Voorzitter. FRANCOIS VAN WAESBERGHE, Secretaris. Men meldt van den Hoek van Holland Eun man van het machinepersoneel der Harwich- boot werd door een slag der machine onmiddellijk gedood. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Een driejirig dochtertje van een tuinder te 's Gravenzande is in een onbewaakt oogenblik in een raesiput geraakt en verdronken. De daggelder A. v. d. P. te Haarlemmer- meer had door het steigeren van het paard het ongeluk van zijn wagen te vallen. Het dier trapte hem zoodanig tegen het hoofd, dat hij na eenige oogenblikken overleed. De ODgelukkige last eene hulpbehoevende vrouw en 3 kleine kinderen na. De voortram van Zijpe naar Zierikzee is Donderdagmiddag om twaalf Hnr tusschen Capelle en Tivoli ontspoort. De locomotief en do daarop volgende paasagierswagen sloegen om, en de machi nist en onderscheidene passagiers werden gekwetst. De gekwetsten werden door de landbouwers, die naar Zierikzee ter markt reden, in hunne rij- tiugen opgenomen, en alhier door de geneeskuu- digen verbondsn. Woensdagochtend heeft aan de Rijukade te Arnhem een sleepboot een paar daar liggende turfschepen aacgevaren, tengevolge waarvan eeu onmiddellijk zouk. Een vrouw en een paar kinderen, die aan boord waren, konden nog juist bijiijds aan wal springen. Een lichtgevende plant. In de Braziliaansche provincie Sao Paulo heeft men een plant ontdekt door de inlanders ,/Orope" genaamd, die bij nacht voldoende licht verspreidt dat men er bij lezen kan. De bladeren van deze plant behouden zelfs eenige dageu nadat zij afgesneden zijn, hun lichtgevende eigenschap. Op de terreinen van de ^Sosnowicer Eisen- werke" bij Zawierce in Russisch Polen heeft een wegens diefstal van sleenkolen ontslagen arbeider een dynamiet-aanslag op den inspectenr der wer ken, den iugenieur Hermann Mauve gepleegd. 's Nachts legde hij achter den ingang van een der fabrieksgebouwen een dynamietmijn aan. Toen de heer Mauve den volgenden dag daar voorbij ging, ontplofte de mijn en werd hij meters hoog in de lucht geslingerd. Hij bekwam over het geheele lichaam zware, doch niet levensge- vaarlijke verwondingen. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrtk en ook door te late in- zending konden eenige stukken heden niet geplaatst wordenook feuilleton en Burgerlijke stand moi sten wij tot't volgend nummer uitstellen. Red. Nederlandsch Tooneef van Gent. Bestuurder: H. WANNYN. Zondag 21 Febr. a. s., te 2 uur, dagvoorstel- ling aan verminderde prijzen opvoering van Robert en Rertrand of de lustige vage- bondenkluchtspel met zang in 5 bedrijven, naar het Duitsch van Rader. Grooten Schouwburg te Gent. Bestuurder PAUL BOEDRI. Zondag 21 Febr. a. s., te ls/4 uur, buitenge- woone dagvoorstellingopvoeriug van ,,Hero- diade," groote opera in 4 bedrijven of 7 tafreelen, woordea van Paul Milliet en Henri Gremont; muziek van J. Massenet. *x* Heden overleed na een smartelijk lijden onze geliefde dochter ADRIANA, in den jeugdigen leeftijd van ruim 26 jaar. Ieder die haar van nabij gekend heeft, zal beseffen hoe diep dit verlies ons treft. Hoek, 17 Februari 1904. Uit aller naam, JOB WOLFERT, echtgeDoote en kinderen. Voor de vele blijken van belangstel- ling ondervonden bij het overlijden van mijn gcliefden echtgenoot, vader en behuwdvader, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, Wed. J. VAN DAMME—Barker. Ter Neuzen, 19 Februari 1904. Voor de talrijke blijken van deel- neming ondervonden bij het overlijden van onzen beminden echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader den heer Vincent Nicolaas Voekman, betuigen wij langs dezen weg aan alien onzen hartelijken dank. Namens de familie, Wedwe V. N. VOERMANNicollb. Philippine, 18 Februari 1904. De Dijkgraaf van den polder NIEUW- OTHENE maakt bekend dat de vergadering van ingelanden, opgeroepen tegen 25 Februari a. s., wordt verdaagd en alsnu zal ge- houden worden op des namiddags ten 1 ure, in het Neder landsch Logement te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 19 Februari 1904. De Dijkgraaf voornoemd, D. DEKKER Ez. De Dijkgraaf van den polder SER- LIPPENS maakt bekend, dat de ver gadering van ingelanden opgeroepen tegen 25 Februari a. s., wordt ver daagd en alsnu zal gehouden worden op des namiddags te 1 ure, in het Neder landsch Logement te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 19 Februari 1904. De Dijkgraaf voornoemd, F. DEKKER Az. Spreekuren des Dinsdags in TER NEUZEN nog tot 1 Maart p. k. Bij deze maakt ondergeteekende bekend dat zijn hengst Jupiter No. 739 N. P. 8f. zai worden roudgeleid door EUGENE BAUDERINGHEM en zal de merrieri dekken a f 2,50 contant en 7,50 bij het veulen. F. IJiEL ongeveer 143 gemeten te leveren haven Philippine. Aanbiedingen worden voor of op Dander- dag 25 Februari 8904 ingewacht bij den heer Pol. WijneFoeljaeger te Philippine. P. H. DE JONGEV. d. Broekje. EDEM. DUMOLEIJN. De Bank verstrekt gelden ter leen onder eerste hypothecair verband op huizen en landerijen en geeft 4 en 31/2 Pandbrieven uit, in stukken van 1000,500,en 100, Nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofd- A.gent H. W. NEERVGQRT, Cand.-Notaris te Hulst. T ANDHEELIWEESTER, gediplomeerde der Tandheelkundige School van Parijs Cliinirgien-Dentiste DEDP 40, Plateaustraat 49, rechtover de nieuwe Hooge School van Gent, is dagelijks te raadplegen van 9 ure 'a morgens tot 5 ure 's avonds. Wonderschoone kunsttanden, levenslang gewaarborgdvan af 5 fr. Geheele ge- bitten van af 100 fr. Tanden zonder plaat of haakjes. Toestellen tot verbetering van misvormde verhemelten. Toestellen om mis- groeide tanden op hunne natnurliike plaats te brengen. Gouden kronen, vijstauden enz. Vermaking of hermaking der gebitten die door andere tandmeesters slecht vervaardigd zijn. Genezing der slechte tanden en der ziekst mon- den. Zuivering der zwartste tsuiden. Alle operatien zonder pijn. van iedere maand Chirurgijn en Tandmeester, Moretuslei 27, Antwerpen, te spreken bij Mejuffr. Wed. VAN LEEUW- AARDEN te Ter Neuzen, van 1 tot 6 uur 's nam., speciaal voor het inzetten van Kunst tanden en Gebitten, volgens het laatste systeem en aan billijke prijzen. Mondstukken door anderen vervaardigd, worden door mij tegen een kleine vergoedinglopnieuw gearrangeerd en gegarandiseerd. Dr. HIRSCHEL komt op aanvraag ten hnize der kalanten zonder verhooging van prijs. Genezing zonder operatie door den nienwen band van Breukmeester, Jezusstraat 20, Antwerpen. - Is den eersten Woensdag van iedere maand te spreken bij Mej. de Wed. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Sckotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's na middags 1 ure. Ook is bij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder steisel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. in it H II II ii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 6