Bekendmaking. EenezaakinUzer-en Kruidenierswaren, Prijstaii oi tei Biljari, AANBESTEDING. Verhuisd: R. SCHEELE, in Granen, Ter Neuzen. Wsgsns vsrtrsk r.aar sldsrs^ Uit de hand te koop Zondag 14 Fibr., namiddag 3 unr. De brand van Baltimore, Handelsberichten. ioogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. naar KERSSTRAAT wijk B 15. bij Alg. Begheijn en P. Meert op Zondag 14 Februari 1904, Inleg 25 cent per man. Men speelt 2 tegen 2. De geannonceerde Suikerbeeten, Gewijzigde Advertentie. 200 M3. zuivere Onderhoudsgrind ROERS VAN HET G E L I). I N G E Z 0 N I) E N S T U K K E N. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 11 Februari 10.15 10.54 Vrijdag 12 11.30 Zaterdag 13 12.27 Zondag J 4 u 0.50 1.1 Maandag 15 1.30 1.47 Dinsdag 16 2.4 2.21 Woensdag 17 2.86 2.51 Getrouwd JAN DE WILDE, Axel. ABRAHAM MOES. Vergaert en Van Remoortere Ik heb nu nauwkeurig j diyerse ^etpiioetlers onderzocht, dot k NIETS CYcnaart La Vetgehalte en in Reinigingskracht (Campagne 1904), Op Zaterdag 13 Februari 1904 Het afbreken en opbouwen van een landbouwschuur in den Nieuw Westenrijkpolder, nabij Hoek. Bestek en teekeniug liggen ter inzage in genoemd koffiehuis en zijn verkrijgbaar a 1,per stel bij den Bouwkundige L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, door wien nadere inlichtingen worden verstrekt. te K. het vervoeren van dien grind Aan de L. K. wordt uit Eijsden gemeld De boortoren De.ilman, alhier, heeft zoo juist de eerste kolenlaag aangeboord op een diepte van 510 meter. Eenige maanden geleden heeft alhier een andere toren op dezelfde diepte den eersten ader ontdekt en de negende laag op 800 meter diepte. Volgens een zeer goed ingelicht persoon strekt het kolenterrein in de provincie Limburg (Belgisch) zich uit over 10 kilometer, nl. van Dilsen tot Opgrimby, met Asch, Eijsden en Leut.h als centrum. De boringen welke tot nu toe plaat.s hadden met zooveel succes, kostten gemiddeld 150,000 frs. het stuk. Men meldt uit Zaandam Eenige winkeliers zijn hier in den loop der vorige week de dupe geworden van sluwe op lichterijen. Bij drie werden een of meer paren schoenen, bij een vierde vier gouden horloges, bij een ander weer oudergoederen besteld en door die winkeliers afgegeven. Aan de Amsterdamscbe politie is het gelukt als den vermoedelijken dader aan te houden zekeren v. T., vroeger te Zaandam woonachtig. Soms kocht deze op eigen maar meest op een gefingeerden naam. De goed,ren werden door hem beleend in een der bauken van leening te Amsterdam. Van het geld wist hij goede sier te maken. Hij is naar hier overge- bracht en heeft reeds bekend. Iloe men geesten verdrijft. Het dorpje Sieversdorf, aan de Havel, was sedert eenigen tijd wegens spokerijen onveilig. In de nabijheid van het kerkhof vertoonden zich, klokslag 12 uur, witte gestalten, en geen van de inwoners die zich dan in de nabijheid durfde wagen. Had Diet een vrouw, die daar op dien tijd loevallig langs was gekomen, toevallen gekregeu die een week lang aanhielden en waren zelfs niet voor een rijtuig gespannen paarden op hoi geslagen, toen de geesten zich hadden vertoond Maar een koopman uit 't dorp wist er wat op. Hij ging per fiets naar de spookplaats, en toeu de witte gestalten op hem af kwamen, vreeselijk griezelig, schoot hij zijn revolver in de lucht af, Toen was 't iueens met de spokerijen gedaan en zetten de witte gedaanten 't op een heel menschelijken drafj een verloor zelf zijn witte gewaad, werd herkend als de zoon van den ge- meente-ontvanger, en zal nu met zijn ^geestige" kameraden moeten terecht staan. Er is te Rome, een door een liefhebber opgenomen droevig kiekje in den handel ge- bracht van de gewezen keizerin Eugenie. Voor de begrafenis van prinses Mathilde Bona parte was zij onlangs te Parijs en toen zij langs de Tuilerien haar vroeger paleis ging bukte zij zich om een bloempje te plukken dat zij als aandenken wilde meenemen uit het park, waar haar zoon Louis vroeger had gespeeld. Maar een politieagent, die dat zag, sprak haar er over aan en wilde haar eerst zelfs meenemen naar het bureau omdat het streug verbodeu is daar bloemen te plukken. Een Italiaan, graaf Primoli, was toevallig toe- schouwer van het tooneelije en nam het in zijn handcamera op. Tegenwoordigheid van gecst. Een dan- seres van het »Harmeling-Opera-House" te Bri stol in Tennesste voerde bij een matinee haar passen uit, toen zij bemerkte dat een draperie die op het tooneel over een piano hing, in brand ge- raakt was. De aandacht van het publiek was hierop nog niet gevallen en zonder haar dans te staken, rukte zij het doek brandeude doek af en zwaaide het al danseude rond om het daarna onder den voet te vertrappen, alsof dit in haar dans zoo te pas kwam. Eerst na afl rop der voor- stelling veruam het publiek aan welk gevaar voor paniek het was ontsnapt. Een rijke Chinees te Makasser bezit een e;, dat wellicht eenig is in de geheele wereld. Prof. Max Weber, die tijdens zijn diepzee- onderzoekingen Makasser aandeed en het ei heeft gezien, verklaarde niet te kunnen zeggen van welk dier het afkomstig wezen kan, slai g of vogel. Het heeft de grootte van een struisvogelei, maar is heel anders geteekend en weegt 285 gram (uitgeblazen natuurlijk), is 181/,, cM. hoog en en 14J/S c.M. breed. Het is sedert 116 jaren in het bezit der Chi- neesche familie. Indertijd is er op een vendutie te Makasser f 4400 voor geboden, maar er wordt f 12,000 voor gevraagd en daarover wordt nu met Amerika ouderhandeld. Een vreeselijke thuiskomst had dezer dagen een oud boerenpaar uit Caivano, in Italie. 's Avonds van het werk thuiskomend, vonden ze hun veertienjarigen zoon nog niet thuis, terwijl een buurjongen, die met den zoon was uitgegaan, reeds goed en wel tlmis zat. De jongen beweerde niet te weten, waar de vermiste was. Na lang aandringen zei hij echter, dat hij misschien op bet veld was, hij zelf zou wel even met de moeder gaan kijken, bood hij aan. Op het veld kon men evenwel eerst niets vinden. Plotseling hoorde de onde moeder een gil. Ze snelde toe en vond haar buurjongen schreiend bij het lijk van haar zoon liggen. Haar kind had een vreeselijke wonde aan het hoofd. Het oudje bleef bij het lijk liggen, terwijl de jongen de politie en hulp ging halen. De politie kwam spoedig en stelde een onder- zoek in loco in. Eerst kon men geen spoor van eenigen dader vinden, tot de wachtmeester verdenking kreeg op den veertienjarigen buur jongen. Hij riep hem terzijde en vroeg ,/Wan- neer heb je Luigo verlaten". //Cm zes uur". z/Waarom". Toen kwam de vreeselijke waar- heid na lang aaizelen er uit. Ze hadden een appel gekregen om samen te deelen, de ver- moorde had de grootste helft willen bebben en een twist was ontstaan. De jongen nam een hark en sloeg zijn kameraadje op het hoofd. De jongen werd als de moordenaar van zijn kameraadje naar de gevangenis geleid. waarvan wij Maandag reeds onder telegrammen melding maakten, kan voor Noord-Amerika als een nalionale ramp beschouwd worden. Baltimore tocli is een der voornaamste steden op zes na de voornaamste van de Vereenigde Staten. Het ligt in den staat Mary land aan den linkeroever van de Patapco-rivier op twaalf mijlen afstands van den mond dezer rivier in de Cliesapeake-baai en was een welvarende zeehaven en koopstad. Zes tramlijnen en een ondergrondsche spoorweg doorkruisten de stad en verbonden haar met de dokken, die voorzien waren van groote eleclrische elevators tot het laden van graan in de schepen. De stad telt 500,000 inwoners. De brand ontstond in een der kelders van de manu- faeturenzaak van John E. Hurst Co. De vlammen vonden in de aldaar opgestapelde droge goederen een overvloedig voedsel en het vuur breidde zich met ont- zettende snelheid uit. Uitbarsting volgde op uitbarsting en in minder dan twee uur stonden tien blokken huizen in brand. De snelle uitbreiding moet worden toege- sekreven aan de groote hoeveelheid chemiealien en alcohol, welke in de nabijheid aanwezig waren. Een groot aantal brandweermannen trachtten het vuur meester te worden, wat hun niet gelukte. Honderden van hen waren op alle daken aan het werk; een ont- zettende menigte sloeg het woeste schouwspel ga.de. Men kon toen onmogelijk zeggen, tot hoever het vuur zich zou uitbreiden alles hing af van den wind. Met water kon die reusachtige vuurhaard niet meer gedoofd worden hotels, publieke gebouwen, winkels,magazijnen, alles werd door het vernielend vuur aangetast, dat Maandag om 3 uur na iniddernacht woedde over een oppervlakte van 3/4 mijl lang en 1/4 miji breed. De schade werd voor middernacht reeds geschat op 72 millioen gulden. Alle telegraaf- en telefoonlijnen waren vernieid. Het paleis van justitie, een gebouw dat 10 millioen gulden had gekost, liep ernstig gevaar, maar men hoopte nog het te behouden. Een hevige wind wakkerde het vuur voortdurend aan en de brand- weer zag weldra in, dat zij machteioos stond tegenover het vernielend element, zoodat om hulp getelegrafeerd werd naar Washington en Philadelphia, evenals naar dichterbij gelegen steden. Deze hulp kwam ook, maar was evenmin bij machte het vuur te bedwingen, zoodat ten slotte naar New-York werd getelegrafeerd, vanwaar om 2 uur in den nacht van Zondag op Maandag elf stoomspuiten met volledige bemanning met een extra trein vertrokken, terwijl de Pennsylvaniaspoorweg- maatschappij ter bescherming van haar eigendommen een volledigen trein met bluschmiddelen uit Pittsburg zond. Het mocht evenwel niet baten, want het station en de goederenloodsen der maatschappij evenals die van den Baltimore- en Ohiospoorweg, werden geheel verwoest. Maandagmorgen draaide de wind, zoodat het vuur zich zeewaarts uitbreidde. De hitte was van dien aard dat de brandweer niet in de buurt der brandende ge bouwen kon komen en de rook en het stof waren zoo vreeselijk, dat de mannen, die met het bluschwerk bezig waren, bij dozijnen ziek werden. De hospitalen bergen tot op het oogenblik 100 gewonden, onder wie de com mandant van de brandweer Horton, die onder een om- vallenden muur bedolven werd. De stad was geheel verlicht, alsof het dag was, want de lucht was zoover het oog reikt, vuurrood gekleurd. Het schouwspel was overweldigend schoon. Soms schoten vlammen- bundels op tot een hoogte van tweehonderd voet en knetterden daar uiteen in een regen van veelkleurige vonken, welke mijlen ver wegspatten. Onvergetelijk was de aanblik, toen het dertienverdiepingen hooge reuzengebouw van den Continental Trust werd aange tast, dat binnen enkele minuten 6en vuurklomp werd. De straten waren gevuld met een doelloos heen en weer golvende menigte, die met ontzetting aanschouwde, hoe de geweldige, door den brand ontstane luchtdruk, reusachtige vlammentongen over deafgelegenstadswijken lekte en daar nieuwe branden oi.titak. Een aantal bankinstellingen is in vlammen opgegaan en intusschen maakten dieven van de verwarring gebruik om de nog niet door het vuur aangetaste huizen, waaruit de bewoners reeds gevlucht waren, te plunderen. De politie stond daar machteioos tegenover, niettegenstaande het korps versterkt is met 150 man, die uit Philadelphia en 30, die uit Washington gezonden zijn. Maandagmorgen trachtte men het vuur in zijn loop te stuiten, door geheele blokken huizen met dynamiet te doen springen. Er was toen reeds zooveel water in den brand geworpen, dat de waterwerken der stad uitgeput waren en de brandspuitpn met zeewater moesten werken. De dynamiet-pogingen inislukten echter. Sommige huizen werden wel door de ontploffing inwendig ver nieid, maar de muren bleven staan en waar de huizen instortten, sloegen de vlammen toch over de aldus ontstane ruimte heen en vonden nieuw voedsel. Zoo breidde het vuur zich uit langs den waterkant, totdat het zuid-oostelijk deel van de City en het oosten van Baltimore, waar voornamelijk vreemdelingen wonen, werden bedreigd. Deze laatsten vluchtten in allerijl. Buiten de stad, aan de oostzijde, vond het vuur weer nieuw voedsel op de O'Donnelwerf, waar een groote voorraad hout lag opgestapeld. In den namiddag woedde het vuur nog. De tot nu toe in de asch gelegde gebouwen beslaan een oppervlakte van 140 acres grond. Baltimore, 9 Febiuari. Men is den groottn brand thans baas. Honderd veertig acres zijn verwoest. Het verlies wordt verschillend geschat op tusschen de zeventig en honderd millioen dollars. Vreemde maat- schappijen zijn sterk betrokken in het verlies. Vijf en zeventig blokken, welke 2500 gebouwen omvatten, zijn vernieid. Het staat vast dat echter niemand het leven verloren heeft. Hulst, 8 Pebr. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe f 8,25; Rogge fi,50 Wintergerst 8,Zomergerst Haver 5,50 Krwteu 9,l'aardecboonea 8,— Duivenboonen f 9,25; Witteboonen f 12,25 Bruineboonen f 11,Boekweit Lijnzaad f 11,75; Aardappels 4,25; Koolzaad per zak van 106 liters fBoter per kilo 1,10; Eieren per 26 stuks f 0,95. Er waren ter weekmarkt. te koop gesteld21 stnks hoorn- vee, 37 varkens. Verkocht: 10 stuks hoornvce, 20 varkens. Geachte Redacteur Het kan m. i. toch nooit in het belang der eemeente zijn een feest af te schaffen waardoor Vs der bevolking schade lijdt en waar 9/10 der bevolking tegen is. X. Sas van Gent, 9 Febr. 1904. Z E E T 1.J I> I IV E IV. Vau 8 Febr. tot en met 9 Eebr. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Ned. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. 8 Eng. s.s. Deen. s.s. Duits. s.s. idem 9 Noor. s.s. 8 Eng. s.s. idem nor Ter Keuzen Guido 4599 Greaker Hailing I 2199 |Londen Van Ter Keuze~< i Ann Webster i2241 Londen Voor (leui Tadorna i 8730 Liverpool Erode 5802 Riga Wilhelm Oelsner 4910 Libau Kronos 2631 Orkedalen Laboremus 1631 Fleetwood Van Uent s Sea Serpent j 2553 Londen Faraday 2525 New-Castle hout stukg. stukg. stukg. vlas h. vl pyrite zout stukg. idem an 8 Febr. tot en met 9 Febr. werden langs d? Oostsluizen alhier 13 biunenvaartuigen op- en 22 afgeschutdoor de Wests], 9 opgeschut. Belgisch per 100 fr. Eugelsch per 47,70 it 47,75 12,n n 12, adj.-onderofficier dd. officier, EN JOSEPHINE E. E. LATUHAMALLO. Soerabaya, N.-O. Indie, 10 Eebr. 1904. Eenige Kennisgeving. Mp* Bij de VERLOTING op Dinsdag, gehouden door ondergeteekende, zijn de prijzen gevallen op de nos. 109 en 160. Het BESTUUR van de polders maakt bekend dat eene Huitenyewone Vergadering van Ingelanden zal worden belegd op Dins- dag den 16 dezer maand, 's nam. ten 2 ure, ten huize van den heer I. Pierets te Sas van Gent. Het Bestuur voornoemd, C. VERHELST, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. Sas van Gent, 9 Eebruari 1904. Beetenverbouicers in de nieuwe polders en omstreken van Philippiue, worden verzocbt tot samenwerking. Bij deelneming hier- aan zich aan te melden voor 25 Februari a. s., bij P. F. WIJNE—DE EOELJAEGER te Philippine. van TU1NPAD wijk A 14 op een der hoofdplaatsen van het land van Cadzand. Er kan 2js der koopsom op gevestigd blijven. Inlichfingen geeft Notaris Z IJ L S T R A te IJ z e n d ij k e. met cle Jaskaart, zonder roem9 4 prijzen. luleg 15 cent. Verder gewone conditien. 1 H. BRUGGEMAN, in de 4 Eunners, Ter Neuzen. te SLUISKIL, I 5 M(m 1 TV om 4'/a uur. HET BESTUUR. van de VEREENIGDE LANDBOUWERS te CLINGE, worden verkocht a. s. Maandag bij inschrijving. Biljetten worden ingewacht tot een unr, bij Nelemans te Hulst. Namens het Bestuur, De Voorzitter H. BRUGGEMAN. De Secretaris J. F. BUIJSROGGE. zal, des nam. 2 uur, door den heer J. HAAK in het koffiehuis van den heer C. Bakker te H o e kworden aanbesteed Plaatselijke aanwijzing op Donderdag 11 Febr. 190L, des nam. 2 uur. Ten behoeve van den KOUDEPOLDER Hoek wordt gevraagd prijsopgaaf voor I de levering op keur voor 1 Juli 1904 en vrij op het binnenbeloop van den zeedijk van genoemden polder bij dijkpaal no. 13 benevens een gedeelte (pi. m. 30 M3.) bij dijkpaal no. 28, van XPruissisclxe) van 1 4 c. M., waarvan de befaling niet voor 1 December 1904 zal kunnen gevorderd worden over de wegen in den polder, welk vervoer zal moeten geschieden op en overeenkomstig eerste aanzegging vanwege het bestuur, zul- lende de geheele hoeveelheid moeten zijn vervoerd voor 31 D-cember 1904. Bij niet voldoeniug aan laatstgenoemde bepaling wordt, voor iederen werkdag, dat de grind te laat zj] zijn vervoerd, eene korting groot 2,50 op de te vorderen som toegepast. Biljetten in te leveren voor des middags twaalf uur van WoensoSag, 17 Februari 1904, ten huize van den Outvanger-Griffier W. S. J. DIELEMAN te Ter Neuzeu.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 3