A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Aanbesteding. Mo. 4482, Oonderdag 14 Januari 1904. 44e Jaargang. aanbesteed: het uitvoeren der vernieu- wing- van den STEIGER te Wolphaartsdijk, met bij- komende werken. F I IIILLEToI" SIGNGRA STELLA. Binnenland. ABONNEMENT Voor Per drie msanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post Nederland /1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82£. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt. de prns sJechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave Namens GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND, zal op Donderdag 4 Febnu- a**i 1304, des voormiddags te II uren, in de Abdij, worden De aanbesteding zal bij enkele inschiijving geschieden overeenkomstig het bestek. Het bestek ligt ter lezing ter Provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg, bij den Hoofd- Ingenieur van den Provincialeu Waterstaat te Middelburg en bij den Ingenieur van den Provin- cialen Waterstaat te Goes. Het is ter Provinciale Griffie verkrijgbaar met teekeningen voor f 1,en zonder teekeningen voor 0,40, zoolang de voorraad strekt. De aanwijzing zal plaats hebben op Maar.dag 25 Januari 1904, tusscheu 2 en 3 uur namiddng en op Woensdag 27 Januari 1904, tusschen 3 en 4 uur namiddag. De inschrijvingsbiljetten kunnen tot 11 uur voormiddags van den dag der besteding ingeleverd worden. Nadere inliehtingen zijn te bekomen bij den Hoofd-Ingenieur en den Ingenieur voornoemd. Middelburg, 8 Januari 1904. Gedeputeerde Staten voornoemd, ROEST, Voorzitter. KRUSEMAN, Griffier. Rusiand-Japast. Vrij bewerkt door A MO. 86) //Mijn liefde is niet dood, Allan." *Wij zijn allebei arm geweest en hoe smartelijk het is, als men alleen om zijne armoede wordt veracht. Laat ons dit nooit vergeten en het als cnzen eerstc-n plicht besehouwen, de armen tot hulp en steun te zijn. Vader gelooft, dat het verblijf in Engeland niet goed voor mij is, alleen in een warm klimaat kan ik nog lang leven. Daarom zou ik Engeland willen verlaten, maar in de omgeving bier zouden de armen en hulp- behoevendeu toch ondersteund worden, alsof ik hier was. Voor de weldaden buitenslands zou ik geen Eogelsch geld willen gebruikenals ik weer gezond en sterk ben, zouden wij samen in de groote steden van het vastelaud concerten kunnen geven. Ik zou dan een paar nummers op de viool spelen en jij een paar nummets zingen. Met het verdiende geld zouden wij wees- en ziekenhuizen kunnen sleunen eu de armen helpen. Wij zouden dan niet oplredeu als graaf eu gravin van Ashertoo, maar als signor Giotto en signoia Stella. Zoo zou God welbehageu in ons hebben en de armen zouden ons zegenen voor het nuttig gebruik, dat wij van onze talenten zouden rnaken. Zou je kursst dan verloren zijn, Stella ServiS. XXXI. Percival Craven en Gwendolin brachten de wittebroodsweken door op het familiekasteel in Surrey. Eindelijk waren zij getrouwd. Wegensde ziekte van hare moeder, lady Avonmore, was het huwelijksfeest alleen in den familiekring gevierd. Op zekeren ochtend kwamen Percival en Gweu- doliu van een rijtoertje thuis, toen de postbode kwam. Hij bracht verscbeidene brieveu en courau- teu. Percival nam ze aan en ging er rnee in de spreekkamer om vluchtig te kijken, wat er al zoo voor nieuws was. Gwendolin ging door naar de tuinkamer en zei „Maak een beetje voort, Percival je moet me helpen en raden, hoe wij de bloembeddeu zullen laten veranderen. De tuinknechts zijn nu naar huis om het middagmaal te gebruiken, wij zijn nu geheel vrij. Kom dus spoedig bij me." </Ik kom dadelijk er zullen wel geen brieve!) van belang bij wezen, ik verwacbt er ten minste geen enkele." z/Goed, je vindt me wel op de bank bij den bruinen beuk. Kom maar gauw." Gwendolin ging den tuin in en wachtte, maar Percival kwam niet opdagen. Eindelijk ging ze DE ARBEIDSWET. Vervolg en slot.) De wet bevat bepalingen omtrent beroep tegen een voorschrift, omtrent vrijstelling daarvan, omtrent het oprichten van fabrieken, en van het doen van aangifte van fabrieken en werkplaatsen. De voorschriften van het hoofdstuk van bescherming van den arbeid door beperking van arbeidsduur zijn niet van toepassing op den arbeid van het boofd of den bestuurder van het bedrijf of van den arbeid van diens echtgenoote, een en ander voor zoover die arbeid in of ten behoeve van het bedrijf plaats heeft en op den arbeid verricht in een inrichting van vakonderwijs. Jongens, meisjes en vrouwen, die in fabrieken en werkplaatsen, zij het ook niet voortdurend, werkzaam zijn, mogen niet langer arbeid ver- richten dan gedurende 10 uren per etmaal, gehuwde vrouwen des Zaterdags niet meer dan 8. Bij algemeenen maatregel van bestuur kan voor daarin aan te wijzen jongens, meisjes en vrouwen, die blootgesteld zijn aan voor de gezondheid schadelijke bedrijven, bet aantal werkuren worden bepaald op 7, 8 en 9 uren per etmaal en kunnen fabriekeD en werkplaatsen worden aangewezen, waarin met vergunning van den Minister, 11 uren per etmaal door ben kan worden gearbeid. De wet bepaalt voor verscbillende bedrijven bet uur van aanvang en bet uur van eindigen van den arbeid voor jongens, meisjes en vrouwen. Mannen werkzaam bij nacbtarbeid en in voor de gezondheid schadelijke bedrijven in de wet genoemd, mogen niet langer arbeid verricbten dan gedurende 11 uren per etmaal, behoudens uitzondering bij algemeenen maatregel van bestuur, doch niet dan voor een bepaalden tijd te vergunnen. haar man halen. Hij zat te lezen eu keek ernstig. //Wat is er gebeurd, Percival Ik zie aan je gezicht, dat je slecht nieuws hebt outvangen. Zeg het me dadelijk Hij reikte haar zwijgend den brief over, dien hij in de hand hield. Zij ging naast hem zitten eu las. Het schrijven kwam van Mr. Gale, den admiuistrateur van lord Asherton, en bevatte de mededeeling, dat signor Giotto, de vioolspeler, gebleken was de rechtmatige graaf van Asherton te zijn, die hem liet verzoeken op het kasteel te komeu tot regeling van eenige aangelegenheden. Het was een harde slag voor Percival Craven, d it de oude lord niet de rechtmatige graaf was gebleken en dat nu een jonge man, pas getrouwd, lord Asherton bleek te zijn. Uit dat huwelijk konden kinderen geboren worden en daarmee ver- vloog voor Percival Craven alle kans om ooit graaf van Asherton te worden. Dat zijn neef met eene operazangeres getrouwd was, beviel hem ook niet, doch Gwendolin verzekerde, dat zij een echte dame was nut edele gevoelens. Zij had op Asherton Castle kennis met haar gemaakt, vertelde ze. //Je gaat er toch zeker heen, niet waar, Percival?" z/Dat zal nog het beste zijn, denk ik, al is het reeds vooruit te zien, dat de verhouding pijnlijk zal wezen. Ik laat je hier ook niet graag alleen." z/Ik zal niet albeu wezen, man. Morgen kornt tante Amelia. Kom, laat ons deze teleurstelling dapper dragen. x\ls jij gelukkig met mij bent, kunnen wij Asherton wel missen." Twee dagen later ging Percival Craven naar Ook kan bij algemeenen maatregel van bestuur bet aantal werkuren bepaald op 8, 9 en 10 uren per etmaal, benevens de rusttijden die aan alle of aan sommige mannen moeten worden toegekend, en bet aantal werkuren dat mannen onafgebroken in een bepaald werklokaal werkzaam mogen zijn. Bij algemeenen maatregel van bestuur zullen worden aangewezen fabrieken en werkplaatsen van in de wet bepaald omscbreven soort, waarin minima van rusttijden moeten worden toegepast. Mannen, die in een broodbakkerij werkzaam zijn, mogen niet langer arbeid verrichten dan gedurende 11 uren per etmaal. Voor ten hoogste twee etmalen per week, maar voor niet meer dan 60 etmalen in een kalenderjaar, mag het aantal werkuren echter bedragen a. ten hoogste 1 3]/2, indien de arbeidsduur op andere werkdagen bet aantal van 10ya uur uiet overschrijdt b. ten hoogste 16, indien de arbeidsduur op andere werkdagen het aantal van 10 uren niet overschrijdt. Indien in een broodbakkerij slecbts een stoomketel in gebruik is, en niet meer dan een man met bet bedienen daarvan belast is, mag voor dien man bet aantal werkuren 12 per etmaal en GOmaal in bet jaar 13 per etmaal bedragen, wanneer hem een uur rust tusschen de werkuren wordt toegekend. oor mannen, die in een broodbakkerij werk zaamheden verricbten, welke verricht moeten zijn voor den aanvang of na het einde vaij den gewonen arbeid van het bedrijf, mag het aantal werkuren 12 per etmaal bedragen, een en ander behoudens uitzondering en bijzondere omstandig- heden, doch niet dan voor een bepaalden tjjd door den Minister te vergunnen. In een broodbakkerij mogen mannen tusschen 9 uur namiddags en 5 uur voormiddags niet werkzaam zijn. Op dagen, dat het aantal werkuren op meer dan 11 uren is vastgesteld, mogen de arbeiders de werkzaamheden aanvangen op zijn vroegst te 2 uur des voormiddags. Elke tijdruimte van langer dan l1/,, uur, waarin in een broodbakkerij geen werkzaamheden mogen worden verricht, wordt voor de arbeiders als rusttijd aangemerkt, die moet worden door- gebracbt buiten de fabriek of werkplaats, be houdens afwijkende vergunrjing door of namens den Minister te verleenen. Ten opzicbte van den arbeidsduur van mannen, al dan niet voortdurend werkzaam in winkels, kunnen door den gemeenteraad onder goed- het kasteel Asherton. Zijne vrouw bracht hem in hun eigen rijtuig naar het posthuis aan den straatweg, waar Percival in den postwagen zou stappen. Zij waren wat te vroeg en moesten dus wachten. Toen gaf Gwendolin eeo pakje over en zei //Hier, Percival, geef dit eigenhaudig aan lady Asherton. Het is een ring met een ster van diamauten, iedereen geeft haar iets in den vorrn van een ster en breng haar mijne groeten en zeg, dat ik haar hartelijk gelukwensch." vDat zal ik niet kunnen doen, Gwendolin," anlwoordde haar man, terwijl hij naar het pakje keek, alsof het een vergiftig voorwerp was. ffIk haat die vrouw, zij neemt jouw plaats in." u/Mijue plaats? Wel neen Mijne plaats is aan jouw zijde, Percival Zoo lang je trouw blijft, kan niemand mijn plaats innemeu. Kom, lach nu eens en neem het pakje aan, en b: zorg het met de boodschap, die ik je heb opgedragen. En kijk maar niet te veel naar je nieuwe nicht, aoders mocht ik nog eens jaloersch worden, want zij is mooi misschieu mooier dan ik De postkoets kwam bij een hoek van den straat weg in het gezicht. Nu zeide Gwendolin „Vaar- wel, Percival! O j», ik heb je nog een boodschap mee te geven. Doe mijn harte'ijke groeten aan -den ouden lord hij was ons goedgezind, en be- loofde mij bij mijn verblijf op het kssteel, dat hij niet zou rusten, voordat hij ons huwelijk er doorgehasld had." (Wordt veivolgd). w Uit l»Iad verscliijnt MaandaS., Woensdag. en Vrijdagavond, uiigeznnderd op Feestdagen, bij de Firms P. J. VAV ill. t im. w >.1L W-|- Ig - - II caccmanag-fa.-. M H6liZCDt Na een paar dagen van stilte begint het leven weer. En het is n&tuurlijk weer de Engelsche pers, die juist zooals Stead voorspelde, de onrnstmakende berichten in de we re Id zendt. De j.Times" mompelt//de gedachtenwisseling wordt roortgezetmaar de hoop op een bevredigende op- lossing is gering." En uit Peking laat het blad zich melden, dat volgens een officieel bericht van den Japanschen Minister van Buitenlandsche Zaken, het Russische antwoord zoo ongunstig is, dat Japan het niet kan aanneruen. Zoo Rusland niet toegeeft zal Japan gedwongen worden dadelijk naar de wapenen te grijpen. Bennet Burleigh seint, dat alles op een naderenden oorlog wijst, al is het mogelijk dat er voor het uit- breken daarvan nog eenige tijd zal voorbijgaan. En de //Daily Mail" gaat zelfs zoover, te verklaren dathet bericht dat de Japansche Iiegeering de Russische nota in ernstige overweging neemt, onjuist is. De onderhandelingen zijn het diplomatieke standpunt voorbij en het is niet aan twijfel onderhevig of men denkt ernstig aan daadwerkelijk optreden. Waarschijulijk zegt de correspondent, zal Japan Rus land kort en formeel mededeelen welk besluit het ge: nomen heeft, en dan zal overgaan tot het uitvoeren ran zijn plannen in Korea. Deze berichten staan in lijnrechte tegenspraak tot de oflicieele mededeelingen van Japansche zijde en die van de Russische Regeering. Japan, zoo verkiaart de Japansche gezant te Londen, vat de zaak zeer ernstig opde Regeering beraadslaagt over de Russische nota, en dat is geen q'uaestie om in overhaasting te behandelen. Maar zeker is het dat de Regeering zoekt naar een vredelievende oplossingen als die ook maar even mogelijk is, zal zij gevonden worden. Dat de zaak reeds te ver zou zijn voor diploma tieke onderhandelingen is beslist onjuist. De Russische Regeering heeft een oflicieele kennis- geving uitgevaardigd, die zeker strekken zal om de moei- lijkheden te doen verminderen. Daarin wordt door Rusland verklaard, dat alle rechten, door eenige inogend- heid in Mandsjoerije verkregen, als gevolg van met China aangegane tractaten, door Rusland zullen worden geeerbiedigd en erkend. Maar het voornaamste in deze richting, is het ontslag van den beer Besobrasof, den Russischen staatssecretaris, die in het bijzonder belast was met de zaken van het veiTe oosten. Besobrasof, een oud-officier, was op aan- beveling van grootvorst Alexander Michailowitsj, opge- nomen onder de staatsraden, en had spoedig grooten invloed gekregen op den Czaar; hij gebruikte dien invloed om te werken in den geest van de oorlogspartij, zeer tegen den zin van grootvorst Alexander, graaf Lamsdorf en den heer Witte. Grootvorst Alexander heeft thans den Czaar overtuigd van de verkeerdheid der inzichten van zijn gunsteling en Besobrasof is plotseling vertrokken' met verlof naar het buitenland. Sedert is de Czaar zich bewust geworden van den juisten toestand, en in de bijeenkomst van den Aziatischen Raad heeft hij zijn inzichten over de quaestie krachtig uiteengezet. En hij verklaarde daarbij, dat hij den vrede wenscht te handhaven, en den strijd in het Oosten zoo lang mogelijk wenscht te vermijden. Graaf Goluchowski heeft het noodig gevonden Maandag in de vergadering der delegates een ernstige waarschu- wing te moeten richten tot Peter I, Koning van Servie. In verband met de vroegere waarschuwing, in de ope- ningsrede van de bijeenkomst der delegaties uitgesproken, is dit kras genoeg //Wij hebben opgemerkt dat de Koning van Servie onze raadgevingen niet ter harte beeft genomen, en onze vertegenwoordigers kunnen geen betrekkingen onderhouden tot de personen door wie hij omringd is." Dit is duidelijk en zijne Servische Majesteit kan het zich voor gezegd houden. Want de toestand is, zelfs na de jongste besluiten van Koning Peter I, nog niet zoo, dat de vreemde mogendheden zich bij hem zullen laten vertegenwoordigen. De herhaaldelijk uitgesproken wensch van de mogendheden heeft het gevolg gehad, dat enkele koningsmoordenaars uit's Konings omgeving verwijderd zijn. Maar Athanaskowitsj en Masjin, de leiders en aanleggers van het complot, blijven adjndan- ten des Konings; en Damian Popowitsj, die door de samenzweerders naar Nisch was gestuurd, om daar de troepen in slaap te wiegen, is eveneens in 's Konings omgeving gebleven. Twee adjudanten en drie ordonnans-officieren des Konings zijn van bun ambt ontbevenen onder dezen bevonden zich de kapitein Kostitsj die aan de moorde- naars de schuilplaats der Konir.gin aanwees, en de z/Neen, dan is ze niet verloren." *Sta dan op, geliefde vrouw, en ga je weer kleeden zooals de vrouw van een Engelschen rijksgroote beboort gekleed te zijn." Stella gehoorzaamde en kwarn bij haar echtge- noot terug, besloten een echte edele gravin Asherton te zijn. luitenant Antitsj, die het eerst op de Koningin geschoten Zij worden echter vervangen door andere offieieren die hoewel niet tot de samenzweerders, toch tot hunne vnenden behoorden. Men vraagt zich af, zegt de Temps" of die verplaatsingen door de mogendheden voldoende zullen worden geacht Iletgeen graaf Goluchowski zeide is daarop het antwoord. Het Servische nieuwjaar, dat op 14 Januari valt, ziet het hof van Koning Peter I verlaten door alle gezanten en diplomatieke agenten, die alien ^om gezondheids- redenenBelgrado verlieten. De woorden van Golu chowski laten der Servische Regeering echter geen twijfel aan de beteekenis, die aan deze plotselinge ziekte ▼an alle gezanten moet worden gehecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 1