Telegrafische berichten. (iemengde berichten. E Ha 1 De Schouwbupgbrand te Chicago. Vlissingen aan bakboord/.ijde aangevaren door eene onbekend gebleven, naar de meeting der beirianning van Antwerpen naar zee uitvarende stoomboot. De ,/Zeeuvrsch-Vlaanderen" werd aangevaren acbter de raderkast, de verschansing werd in- g.edrukt, de reeling verbrijzeld, de sloep uit de davids geworpen en de laatsten verwrongen. De schok was zoo hevig dat men gevaar voor zinken ducbtte, en de passagiers naar dek riep, doch bij onderzoek bleek dat alleen boven water schade was toegebracbt. De boot was nog hedenmorgen in de vaart, doch zal vermoedelijk heden door de opliggende boot vervar.gen worden. De lezers van ons blad zullen zich herinne- ren dat wij dezer dagen melding maaklen van een paar rijwielen die te Axel van voor herbergen ontvreeind waren. Thans meldt men ons, dat het rijwiel wat bij het Hotel Willem III was achter- gelaten, even te voren bij een ander cafe was gestolen. De dief, waarsehijnlijk een keuner, be- speurende dat de fiets, die hij het eerst ontvreemde, van geen prima kwaliteit was, heeft dit iets later voor evengeuoemd hotel met een pnikje verwisseld en zich daarmee verwijderd. De achtergelaten fiets moet thans, door tusschenkomst van de politie, aan den eigeuaar, den landbouwer H., onder Zaamslag zijn teruggegeven. Bij kon. besluit is benoemd tot ontvanger van der directe behstingen enz. te Hellevoetsluis, de heer A. der Yliet, thans te Sas van Gent. Door eenige houders van dekhengsten in Zeeuwsch Vlaanderen 0. D. is opgericht een vereeniging tot verbetering van het paardenras te Axel. Tot voorzitter is gekozeu de heer Joh.de Feijter te Zaamslag; als secretaris treedt op de heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel. Doel der vereeniging is het houden van tentoon- stellingen van zuigveulens, afstammende van hun hengsten, teneinde de waarde van hun fokmateriaa! te kunnen controleeren. Aan het postkantoor te Hulst en de daar- onder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand December 1903 ingelegd f 12915,45. Terugbelaald f 9312,77 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5077. In de Donderdag te Hulst gehouden raads- zitting werden de geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, den heer Mr. an Alphen, ouderzocht en is tot diens toelating besloten. De aftredende leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden alle herbenoemd. Aangeuomen werd het voorstel van burg, en weth. om, op verzoek, adhaesie te betuigen aan het bekende adres der landbouwafdeeling Hulst tot afschaffing der prov. tollen. Op 't verzoek van Mr. J. G. v. Deinae om ontheffing van hoofdelijken omslag over 4 maanden werd gunstig beschikt. Na ampele discussie werd het voorstel van het raadslid, den heer Adriaanse, om het indertijd gemelde request aan Provinciate Staten te zenden, tot 't verkrijgen van aansluiting tusschen 't 4e en 5e district en verbeterde communicatie over Walsoordeu en Ter Neuzen, afgewezen en even- eens het, naar aanleiding der discussie gedaan, subsidiair voorstel om aan meer belanghebbende gemeenten te verzoeken gezamenlijk te requestreeren. Wei werd besloten het request naar bnrg. en weth. te renvoyeeren om in de eerstvolgende raadszittiug met een voorstel te komeu omtrent het verzoek tot samenwerking te dien opzichte met andere gemeenten. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten op het verzoek van den raad tot trac- tementsverhooging van den secretaris, werd be sloten, na Ged. Staten eenmaal als beginsel aan- nemen dat het tractement van secretaris niet boven dit van burg, en weth. mag zijn, ook te adviseeren tot verhooging van het tractement van laatstgenoemde. Ct-) Hoek. De loop der bevolking in 100-1 was Geboren 51 m., 46 vr., totaai 97. In de gemeente vestigden zich 48 m., 35 vr., totaai 83. Overleden zijn 14 m., 11 vr., totaai 25. Vertrokken zijn 45 m., 37 vr., totaai 82. Alzoo vermeerderd met 40 m., 33 vr., totaai 73. mann. vr. totaai Bevolking op 31 Dec. 1902 1157 1189 2346 31 1903 1197 1222 2419 Levenloos werden geboren 2 m., 2 vr., onecht geboren 1 m., 2 vr. Voltrokken huwtlijken 17. Sas van Gent. De loop der bevolking van deze gemeente over 1903 was als volgt Geboren werden 34 m., 36 vr., totaai 70. In de gemeente vestigden zich 138 m., 127 vr., totaai 265. Overleden zijn 15 m., 14 vr., totaai 29, terwijl naar elders vertrokken 122 m., 123 vr., totaai 245. mann. vr. totaai Bevolking op 1 Jan. 1903 999 996 1995 31 Dec. 1034 1022 2056 alzoo eene vermeerdering van 61 personen. Getal gesloten hnwelijken 10. Er vestigden zich in de gemeente 56 personen en 66 gipgen elders wonen. De bevolking vermeerderde met 6 personen en bedroeg op 1 Januari 1904, 557 mannen en 539 vrouwen samen 1096. Koewacht. Zondagnamiddag had ten huize vau den heer E. de Yleeschouwer eene algemeene vergadering plaats van de onderlinge paanlenver- zekering mastschappij ^Steunt elkander Een groot aantal leden waren opgekomen. Nadat de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen, gaf de secretaris-penningmeester ver- slag over den toestand der kas. Uit dit verslag bleek, dat in het vorige boekjaar was ontvangen 964,03 en uitgegeven 866,20 zoodat er na aftrek van het nadeelig saldo van 1902 in kas blijft 73. In het afgeloopen jaar werd aan verzekerden bij verlies van hun paarden uitbetaald i 840. I Verzekerd waren 171 paarden voor eene som van 51,975. Als leden van het bestuur werden met algemeene stemmen herkozen de heeren C. de Bliek, V. van Doeselaer en E. de Yleeschouwer. Hontenisse. Tot ontvanger dezer gemeente is door den Raad benoemd den heer J. F. Adriaan- gensPolfliet en zuiks in de plaats van den heer P. F. Fruijtier, die wegens zijne benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten eervol ODtslag had aangevraagd. 's Gravenliago, 4 Jan. Bij Kon. besluit is benoemd tot dijkgraaf van den herdijkte Zwarte- polder de heer J. P. Kwaak te IJzendijke en tot plaatsvervangeud dijkgraaf de heer P. J. Kwaak te Schoondijke. De vorst, die thans weer geweken is, deed zich gedurende eenige dagen met kracht gelden, het water met een harde korst bedekkend. Blijkens verschillende berichten, was de vaart op de Hollandsche rivieren reeds spoedig ge- stremd, of werd deze althans zeer bemoeilijkt. De liefhebbers van schaatsenrijden haddei gelegenheid om hun hart eens aan het geliefkoosde Hollandsche vermaak op te halen, maar helaas, valt ook than* weer een lange lijst van slacht- offers te boekstaven. Te Nieuweschans is een 17jarige landbouwer b$ het schaatsenrijden verdronken. Te Nes op Ameland zijn twee kinderen van 9 en 7 jaar door het ijs gezakt en verdronken. Uit Nijmegen wordt gemeld, dat te Weurt een knaapje met schaatsen uitgegaan en niet teruggekeerd is, zoodat ook dit kind vermoedelijk verdronken is. Te Beets is een 20jarige jongen in een wak gereden en dood opgehaald, en onder Nieuwenhoorn verloor bij het schaatsenrijden op de binnengracht van het fort een 24jarige koopman het leven. Tusschen de Friesche dorpeu Wag* en Grouw reden drie knapen in een wak twee werden ge- red, de 12jarige derde, een zoontje van J. de Boer, verdronk. Te Nederhorst den Berg is de ISjarige Jan Fransen iu de Vecht verdronken. Te Beets reed ook nog de 12jarige zoon van den vrachtrijder R. in een wak en verdronk. Een tienjarige jongen te Sneek is Zaterdag- middag levenloos van onder het ijs opgehaald. Donderdag reed te Halfweg (Loesduinen) een wagon nit Seheveningen, beladen met paarden- mest, bij het uitwijken voor een tram in de vaart. Het ijs brak ter plaatse. Met veel moeite werd eerst de voerman, die onder den wagen zat, gered, en daarna werden de paarden op het droge gebracht. Een opzichter te Doom stoote tegen een kachel en struikelde vervolgens, met het ongelukkig gevolg, dat de geladen buks, die hij in de hand had, afging, zoodat hij het schot in het gelaat kreeg. Zniddorpe. Gedurende het afgeloopen jaar 1903 zijn "alhier geboren 35 kinderen, waarvan 16 mannelijke en 19 vrouwelijke en overleden 19 personen. Zalerdag zijn de pogingen om het bij Zoute- lande gestrande stoomschip ,/Preussen" vlot te brengen, met succes bekroond. Nu tengevolge van de aannemende getijden meer water ter plaatse kwam, werden de pogingen tot afslepen herhaald met sleepbooten van de Nordd. Lloyd en slaagde men er in het schip vlot te krijgen. De ffPreussen" kwam op de reede van Vlissingen, om de gelosle lading weder uit de lichters aan boord te nemen. Het schip is geheel onbeschadigd. Zaterdagavond omstreeks negen uur werd even buiten het station Delftsche Poort te Rotter dam, het verminkte lijk van een man op de spoor- baan gevonden. Beide armen en een been waren hem afgereden het hoofd was zoodanig verwond, dat het geheel onherketibaar was. Vermoedelijk is 't het lijk van een spoorwegarbeider in lossen dienst. De Leeuw. Ct. schrijft: Nu onze veestapel langer dan een jaar van het mond- en klauwzeer vrij is gebleven, wordt van uit Amerika weer het oog gericht op onze melk- koeien. De algemeene verlevendiging van de veehoudenj is hiervan zeker de naaste oorzaak. Maar ook het feit, dat de volgende geslachten van onze vroeger daar ingevoerde koeien, meer en meer zijn entaard, draagt hiertoe bij. Nieuwe aanvoer van Friesch en Hollandsch bloed wordt er daarom gewenscht. Daarom zijn dan ook reeds een paar Amerikaansche belanghebbenden overgekomen en er zullen er nog meer volgen. De Haagsche Ct. vraagt Zou 't niet aanbeveling verdienen in de 1 aillis- sementswet een bepaling op te nemen, waarbij gevangenisstraf wordt bedreigd tegen personen, uit wier faillissement niet ten minste bij v. 50 pCt. voor de schuldeischers terechtkomt De rechter, die allijd tot't minimum van 1 dag kau afdalen, zou toch altijd daarin gelegei h^id vinden om met ongslukkige omstandighelen reke- ning te houdtn Maar tegen de lui, die er maar op los leven, van 't ge'd van anderen mooi weer spelen eh er I dan ten slotte afkomen met een vmeer en meer gebruikdijke" regeling, die tegenwoord g haast niet meer als schande wordt beschouwd, moet iets gedaan worden. Een treurig geval, dat nog niet tot ophel- dering is gekomen, heeft zich te Zutfeu den tweeden Kerstdag voorgedaan. Toen de familie D. 's ochtends uit de kerk thuiskwam, vond zij de dienstbode niet. Bij onderzoek bleek, dat het 22jarig meisje in den tuin bewusteloos lag met een kleine hoofdwonde. Ondanks alle medische hulp is het meisje nog steeds bewust loos. De hoofdwonde is van zeer geringe beteekenis en is ook geen schotwond. Het vermoeden, dat het meisje door een onvoorzichtig afgeschoten flohert- kogel zou getroffen zijn, is dus niet beves'igd. Van aanranding was ook geen spoor te ontdekken. Men houdt het er voor, dat de dieustbode in den tuin onwel is geworden en bij haar val zich aan den slaap verwond heeft. Haar toestand is ernstig. Kunstmatig wordt haar voedsel toegediend Het gevaarlijke van de gewoonte om zich door een hond te laten likken is in een ver gadering der Academic van geneeskunde te Parijs opnieuw besproken, naar aanleiding van ver- scheiden ernstige ziektegevallen, o. a. een bij een kind van 3 maanden, dat door het hondengelik een buikontsteking kreeg, waaraan het overleed Yolgens de ffYorwarts" heeft de groothertog van Hessen een Kerstfeest bijgewoond in een logement voor handwerkers. Persoonlijk deelde hij onder de ongelukkigen geschenken uit. De Vorwarts" deelt dit in zeer waardeerende woorden mede. Een Amerikaansch zendeling heeft voor de tentooDstelling te St. Louis een iuzendiug bijeen weteH te krijgen van voorwerpen van allerlei aard, die betrekking hebben op het Chineesche onderwijs. Behalve gewone dingen zijn schrift- proeven uit bliudenscholen, werk uit bewaar- scholen, proefstukken uit nijverheidsscholen, kaar ten die een overzicht geven van het Chineesche onderwijs, raodellen van een ouderwetsche exameu- hal en van een nieuwerwetsche hoogeschool enz. door hem ontvangen. Belangwekkend is een ov--r- zicht van de verschillende methodes om de Chineesche dialrcten te romaniseeren, om de be sproken Chineesche laal met L&tijnsche letters te schrijven. Het in het groolste deel van het rijk heerschende mandarijnen-dialect en de merste andere tongvallen zijn zonder veel bezwaar met Chineesche schriftteekens op te teekenen, maar met den tongval van de provincie Fo-kien en van het daartegenovergelegen Formosa is dit niet mogelijk, omdat hij te vele uitdrukkingen bevat, waarvoor eeu schriftteeken ontbreekt. Hiervan is het gevolg, dat de bijbel in dezen tongval alleen met Latijnsche letters gedrukt kan worden en niet met Chineesche schriftteekens. In 1902 is volgeDS een nuirgekomen statistiek in Duitschland minder bier gebrouwen dan in vorige jaren, een daling, die zich nog niet had voorgedaan. In plaats van 71,2 miliioen hecto liter werden slechts 67,7 afgeleverd, vooral in nijverheidstreken. Men schrijft het geringere ver- brnik toe aan den natten zumer en aan de on- gunstige toestanden bij de nijverheid in't algemeen. Het verbruik per inwoner daalde gemiddeld van 124 tot 116 liter in Beieren van 245 tot 235, in Noord-Duitschland van 105 tot 97) vochten, waarbij vele vrouwen in onmacht vielen en in liet gedrang vertrapt werden. Voor de toeschouwers op de galerijen was geen ontkomen mogelijk, deels ver- brandden, deels verstikten zij, want het vuur greep met vreeselijke snelheid om zich heen en men kon niets doen om het te bestrijden, want door het gedrang was men niet bij machte, de brandbluschmiddelen in werking te stellen, waarbij nog kwam dat door de s-terke vorst het water bevroren was. Het eenige wat men deed was het brandscherm van asbest te laten zakken, maar kalverwege weigerde dit en door de nan were opening persten de vlammen met verdubbelde kracht van bet tooneel de zaal in, zoodat deze in een ondenkbaar korten tijd met rook en vlammen was gevuld. Velen sprongen van de galerijen in bet parterre, doch verpletterden zich in bun val of kwamen daar beneden in een vuurpoel terecbt. De brandweer zette ladders die tot de tweede galerii slechts reikten, maar daar troffen zij een hartverscbeurend schouwspel aan. De lijken lagen er letterlijk op stapels en daartusschen liepen menscben rond, die van angst krankzinnig geworden waren en als razenden op de redders aanvielen. De trappen waren versperd door de lijken, meest jonge vrouwen en kinderen. Een 50-tal dokters en ziekenverplegers waren dadelijk ter plaatse, maar konden in deze vreeselijke verwarring weinig hulp bieden. Onafzienbaar was de rij van brancards, waarop dooden en gewonden werden weggevoerd en de lucht trilde van het wauhoopsgeschrei der slachtoffers. Wie een venster kon bereiken, sprong naar buiten, waar ook velen met gebroken ledematen werden opgenomen. In den geheelen omtrek was weldra geen lniis meer, of er waren dooden en gewonden binnengebraclit en steeds kwamen er meer, aldoor maar meer. Om de ramp nog grooter te maken ontploften tijdens den brand twee lashouders, waardoor brandend puin zich op de op leven en dood vecbtende slachtoffers stortte. De eerste artisten hebben zich nog kunnen redden, maar leden vreeselijk van de koude, daar zij in hun luchtige tooueelgewaad bij een vorst van 40 graden de straat op moesten. Onder het koorpersoneel telt men echter vele slachtoffers. Vreeselijk om aan te zien was de wanhoop van de ouders, die hun kinderen onder de slachtoffers herkenden of die in doodsangst zich voor het brandende gebouw de banden wrongen, daar hun dierbaren nog vermist werden. De politie moest velen met geweld beletten zich op de brandende puinboopen te werpen. Het grootste aantal slachtoffers is gemaakt onder de bezoekers der tweede en derde galerij. Van dezen is er nagenoeg met ten ontkomen en in de gangen naar die galerijen lagcn de lijken op sommige plaatsen tot aan den zolder opge- ktet^vIroquois-Theater" was een prachtgebouw, dat meer dan een miliioen dollars had gekost en dan 23 November 1903 geopend werd met de opvoering van betzelfde stuk nBlauwbaard", dat vertoond werd toen de ramp uitbrak. Het lag aan den Michigan-Boulevard in de onmiddellijke nabijbeid van bet //Auditonum- Tbeater," dat voor den grootsten scbouwburg der wereld geldt Het diende in hoofdzaak voor de opvoering van operetten en feeerieen en op bet oogenblik speelde er bet -/Castle-Square-gezelscbap". Dat de brand zulk cen vreeselijken omvang heeft kunnen nemen, moet voor- namelijk geweten worden aan de zorgeloosbeid, die (le Amerikanen bij het bouwen ten opzichte van bet brand- gevaar aan den dag leggen. De bouwcommissie van Chicago moet voorar om haar zorgeloosbeid en oube- kwaambeid bekend zijn. Alle voorzorgsmaatregelen, die men bij den schouwburgbouw in Europa neemt, worden in Amerika verwaarloosd. Vele scbouwburgen bebben niet eens een brandscherm en wanneer er al een is, dan ontbreekt bet voortdurend toezicbt daaf-op, of de mechaniek wel goed marcbeert. Van een brandwacbt achter de scbeimen weet men niet en met alles, wat brandgevaar kan teweegbrengen, gaat men ondenkbaar lichtzinnig om. Zoo zijn er in Chicago nog een aantal scbouwburgen, waar men eerst tegen het brandgevaar beveiligd is, wanneer men er goed en wel uit is. Het »Iroquois-Theater" was bet eigendom van een Amerikaanschen schouwburg-trnst. Het was boofdzake- liik van marmer en graniet gebouwd, met een stalen geraamte. De schouwburgzaal beyond zich op de derde verdieping van bet gebouw, dat niet direct aan destiaat grensde, maar dat men door een betrekkeUjk nauwe De laatste dagen van het afgeloopen jaar werden beschenen door den vuurgloed van een outzettenden brand, waarbij vele honderdtallen van menschen den dood 'in de vlammen hebben gevonden. Het ^Iroquois Theater" is door brand geheel verwoest en de omvang van deze ramp is zoo ontzettend, dat zij als de grootste van alle schouwburgbranden mag worden aangemerkt. Kostte de brand in de Opera-Comique te Parijs (25 Mei 1887) aan 69 menschen bet leven en eischte de brand in het Ringtheater te Weenen (9 December 1881) om streeks 450 menschenoffers, de brand te Chicago deed, voor zoover als nog oflicieel is vastgesteld kunnen worden, 736 menschen omkomen. Het onheil geschiedde tijdens de middagvoorstelling van Woensdag 30 December. De 1700 plaatsen m den scbouwburg waren dicht bezet, voornam.lijk met vrouwen en kinderen, want het was een kindervoor- stelling van de pantomine „Blauwbaard". Onder bet tweede bedrijf geraakte, door een defect aan de electrische verlichting, het ddcor aan de achterzijde in brand. De artisten op het tooneel speelden rustig voort, terwijl men achter moeite deed om bet gevaar te blusschen, hetgeen nog wel had kunnen gelukken, wanneer bet ongelnk niet gewild had, dat de vlammen op bet tooneel zicht- baar geworden waren. Iemand uit het publiek beging de onvoorzichtigheid „brand" te roepen, waardoor een vreeselijke paniek ontstond en het onheil niet meer te keeren was. De toeschouwers snelden in woeste vaart naar de uitgangen en in de gangen werd verwoed ge- tl 1 ClIBUCj lllftwi doorgang, tusschen een restaurant en een aantal woon huizen, moest bereiken. Chicago ging den Nieuwjaarsdag als t ware geDukt onder den vreeselijken rouw, dien ae schouwburgbrand over de stad gebracht had. Geen klok werd geluid en heden ten teeken van ronw, zijn er geen zaken gedaan. De ramp schijnt nog een droevig naspel te zullen krijgen door het feit, dat de regisseur en de tweede regisseur, benevens eenige leden van het schouwburg- personeel, beschnldigd van doodslag, in becbtenis zijn enomen. Verdere bijzonderbeden daaromtrent ont- ireken nog. De laatste berichten melden Het cijfer der slachtoffers van den vreeselijken brand wordt nu reeds op 750 berekend. Verschillende ver- halen en schetsen worden gegeven van de gruwzame tooneelen, welke zich bij deze ontzettendc ramp hebben afgespeeld. Een der ergste moet deze geweeet zijn Een aantal personen waren bij een venster gekomen, waar de eenige, van buiten aangebrachte, ijzeren vuur- ladder redding bood. De twintig menscben die zich daar verlrongen vjaren in wilde opwinding en alien wilden tegelijk eruit. Het werd een woeste strijd. Toen men aan 'tworstelen was, barstten tweedenren open een geweldige vnurgloed laaide naar buiten en stortte alien op straat neer. Niemand van de twintig werd gered. u Uit Chicago wordt aan de »Frankf. Ztg. nog gemeld dat men van buiten aan het gebonw maar weinig bij- zonders kan bemerken. Tot dusver heeft men, volgens dezen bericbtgever, 690 dooden geteld, terwijl nog 300 personen vermist worden. Voorts meldt deze correspondent, dat bet tooneel- gezelschap 300 personen telde en dat er 2000 menschen in het gebouw aanwezig zouden geweest zijn (welk p-etal dus strijdt met de opgave aangaaiule de bescbikbare ruimte in het theater) van wie 1740 zitplaatsen hadden. Op de telefoniscbe aanvrage snelden ongeveer honderd artsen en 150 verplegers toe. De voorstellmg werd tegen verminderde prijzen gegeven vandaar het over- groot aantal aanwezigen INGEZONI) EN 8 T U K K E N. Tkr Neuzen, Januari 1904. Mynheer de Redacteur Wees zoo goed mij voor onders'ainde eenige pjaatsrnimte af te staan, om aan de verregaande brutaliteit en mishandeling, welke wij op Nieuw- jaarmvond van twee pt-rsonen hebben molten ondervinden, meer publiciteit te gevon. loen wij j. 1. Vrijdagavond rustig in de kamer zaten, werd er hard aan de bel getrokken, doch .niets verwachtende dan een nieuwja-irsgast, opende ik mijn kamerdeur en werd tegelijkertijd door twee pe.rsor en, naoielijk S. Gazan en H. Pieters over- vallen en op ergerlijke wijze rnishandeld en bout en blauw gtslageu. Toen mijn dochter ook ter plaatse kwam toesneller, welke ook een goeile rammeling kreeg, is het ons ge.lukt met zwakke vrouwelijke kracht, die twee bruilende leeuwcn. bu'ten juist 1 mij hie ten an dus ku Dus ik, een brutalit deukeu belastin derg. lij Gode zi is en n die rec ze'fde p de bel uiiju de bet tooi U, u voor de Ter J Carl Frie< Scheele, Gebpori en van M en van S; Jacobus Pieter, z. d. van J Anna Ma van Dixh Overlijc 13 m., z. Graai tonius Ai Johanna Verlinden Geboort Francies Josephus, de Rooij. Daalman. Maas en v rina, d. v; 15 Dec. Staal en v Alphons Mathilda Johannes Lemsen. Overlijd wed. van 12 Dec. van Antoi 34 j., z. va leden te R oud 54 j., Johannes 1 Daalman. van Victo Koster, om Durinck. fbl en us' nius de Rc Mamiaart, Hoeli. Arie de Sr oud 27 j., Huwelijli man, oud 2 Geboorte vink en v Reina Adi Jan, z. van Pieter, z. v 27 Dec. J: Magdalena Overlijde Jasper en v S'liilipi phile de C Pauwels, If Geboortei Wasle en Willem de Sas van stantia, d. i van den 1 Baete en Oscar Aimi f Coralie Mei van Marinu de Jonge. Overlijder i ecbtg. van St. .Ian d. van Alp 25 Dec. Pe van Joanna z. van Aug Vlierbergbe. senrood en Overlijder van Petrus 20 Dec. Pe stina Reijns Fernandus i 28 Dec. D< Pieter Johar Zaatns! Mecbielsen, j., jd. j Geboorten van Jacoba SZeeuw en v van Johanno Adriaan, z. Catharina D Dieleman er Overliiden 54 j., echtg. de Keijzer, c Wisse.' Xiiiddoi Marie, z. vai Maria Coone. z. van Jose; B i n n e rivier was Diet naar h *4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1904 | | pagina 2