Sanguinose. Laatste echo van het Yaticaan. Advertentien. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. de heer P. DE FEIJTER-BLIEK A. DE TROIJE te Middelburg1. s q DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 12 December 7.46 8.21 Zondag 13 9.— 9 37 14 10.14 10.47 Dinsdag 15 11.18 11.46 Woensdag 16 12.11 Donderdag 17 0.35 12.57 Vrijdag 18 1.18 1 88 De zoo krachtige werking die de Pink Pillen op het bloed, uitoefenen dat zij hernieuwen en yerrijken, nuiken ze onovertreffelijk, tegen bloedarmoede, algemeene zwakte, scheele hoofdpijn, zennwpijnen, zennwziektenverblin- dingen, duizeligheden, hartkloppin- gen, o nrege Im atigh eden Bestemiddel tegen bloedarmoed en zenmvzwakte. Zenuwzwakte. heden welke gevolgd worden door danspartijen, wordt voor die danspartijen slechts belasting geheven van af den aanvang van die danspartijen. Deze verordening treedt in working op den dag harer afkondiging. VERORDENING op de invorderin^ der belasting op danspartijen in de gemeente Ter Neuzen. De Raad der gemeente Ter Neuzen besluit vast te stellen de volgende verordening op de m- vordering der belasting op danspartijen Art. 1. De belasting is verschuldigd door de ge- bruikers der betrokken lokalen of plaatsen. ■De betaling wordt voldaan ten kantore van den gemeente-ontvanger voor of op den dag waarop de nitvoerino- plaats heeft, of wanneer bij de verleende vergunning op dien dag daartoe geen gelegenheid meer is, op den eerstvolgenden dag, waarop het kanjoor van den gemeente-ontvanger is geopend. Art. 2. De gemeente-ontvanger geeft aan den be trokken persoon eane kwitantie af, vermeldende behalve de dagteekening der afgifte dier kwitantie, benevens den naam van den belanghebbende en het bedrag der betaalde belasting, tevens den dag waarop en de plaats waar de uitvoering zal plaats hebben of heeft gehacl. Art. 3. Overtrading van de voorschriften dezer veror dening is strafbaar overeenkomstig de bepalingen der artt. 271, 272 en 273 der gemeentewet, de twee laatste zooals die zijn gewijzigd bij de wet van 15 April 1886 (Staatsblad no. 64). Art. 4. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. De Voorzitter geeft in overweging dit voorstel, dat nog niet bij Burg, en Weth. is geweest, thans nog met te bebandelen, maar daarop in de volgende zitting terug te komen. Z. h. s. aldus besloten. ;J, Benoeming hoofd school D. De Voorzitter verzoekt de leden tot stemming over te gaan. Zooals hen bekend zal zijn, staao op lie voordracht de heei'enW. A. de Blaeij, hoofd der school te Retranchement, J. Risseeuw, hoofd der school te Ellewoutsdijk en J. van Houte, le onderwyzer te Tholen. Uitgebracht worden 12 stemmen. Met 8 stemmen wordt benoemd de heer Risseuwop den heer De Blaeij zijn 4 stemmen uitgebracht. Besloten wordt dat de benoemde zoo spoedig mogelyk in dienst zal moeten treden. 4. VasUtdling verordening tot regtling der rangen en iaarvjedden van het personnel ter tecretarie. De Voorzitter deelt mede, dat dit punt nog niet be- handeld kan worden. Tengevolge latere wijzigingen kon de verordening de leden nog niet worden toege- zonden. Omvraag. De heer De Jonge vraagt of er al maatregelen genomen zijn voor eene betere verlichting van de Donze-Visserstraat. De Voorziter deelt mede, dat een lantaarn hooger is geplaatst, wat aan de verlichting ten goede komt en dat er voorts nog een paal moet geplaatst worden voor een lantaarn meer. De heer De Jonge meent dat de verlichting der Donze- Visserstraat nog al achter staat bij die der Iholens- gtraatin eerstgenoemde straat zijn 4, in de laatste 6 lampen geplaatst. T De Voorzitter gelooft dat de heer De Jonge zich vergist. Hij wil er thans niet verder op ingaan, omdat hij "niet zeker weet, hoe de toestand is, maar alleen nog zeggen dat, toen de verlichting in de Donze-Visserstraat is aangebracht, deze nog niet geheel bebouwd was en dat er toen rekening mee gehouden is, dat het gedeelte, waar geen huizen stonden, minder verlicht kan worden. Thans hebben Burg, en Weth. plannen om daann te voorzien. to. De heer De Jonge wijst er op, dat men dezer dagen weer getuige kon zijn van den jammerlijken toestand in de Varkensbuurt, door overstrooming, Hebben Burg, en Weth. nog geen maatregelen ge- troffen om, al was het maar vuorloopig, in dien toestand te voorzien L i--i i De Voorzitter antwoordt, dat het met gemakkelijk is om daarin te voorzienBurg, en Weth. hebben getracht daartegen voorloopig maatregelen te nemen, door te beproeven het water met de motorspuit der njwillige Brandweer te laten wegpompen, doch toen bleek helaas dat daarmee geen gunstig resultant te behalen was. Vooraf hadden Burg, en Weth. ook reeds getracht eene krachtiger pomp te krijgen, eene die een 150 MS. water per nur zou kunnen verzetten. Nu is daarvoor wel reeds eene aanbieding ontvangen, maarzij moeten eerst nog nadere inlichtingen inv/innen. Wegpompen ran het water, zal het eenige middel zijn, om verbetermg aan te brengen, maar daarvoor is eene krachtige pomp noodig. c. De heer Versluijs gelooft, dat de verordening op het keuren van vleesch niet heel streng wordt toege- past, hem is althans ter oore gekomen, en dat zou ook wel door bewijzen kunnen gestaafd worden, dat onlangs een koe, die aan den weg.dood was neergevallen, nog gauw den kop was afgesneden en dat het vleesch van lie koe hier voor goed vleesch verkocht was. De Voorzitter weet van dat geval nietshij weet er wel van, dat onlangs alhier eene koe is aangevoerd, die gedood was omdat zij niet kon kalven doch het.vleesch dier koe was door den rijks-veearts goedgekeurd. Kan dat geval niet bedoeld zijn De heer Versluijs meent van niet, want de door hem bedoelde koe was aan het weitje van Koster, aan den Baandijk, doodgevallen, door de ambtenaren be- naderd en hier verkocht. De Voorzitter weet daarvan niets; wel weet hij van eene koe uit de gemeente Hoek, die door de ambtenaren benaderd is. De heer Versluijs meent dat volgens de verordening ook geen vleesch afgehakt ter keuring mag worden aangeboden. Maar hem is verteld dat een dag of b, 7 geleden eene koe van den landbouwer Tollenaar des nachts in 4 kwarten alhier is aangevoerd. Als dat alles zoo doorgaat, zou men moeten denken dat de verorde ning slecht gehandhaafd wordt. De Voorzitter merkt op, dat alleen vee dat m de gemeente geslacht wordt, in zijn gpheel ter keuring moet worden aangeboden maar bij vee dat in eene andere gemeente geslacht is, en gedekt door een keuringsbewijs van den rijksveeaits is dit met het geval, het vleesch moet dan hier nog gekeurd worden en de keurmeesters behoeven zich aan de uitspraak van den rijksveearts niet te onderwerpen. Het komt den beer Versluijs toch vreerad voor dat het bedoelde vleesch hier 's nachts werd aangevoerd. De Voorzitter deelt de reden mede, die oorzaak waren, dat het vleesch hier zoo laat werd aangevoerd. Nadat de koe bij den landbouwer Tollenaar geslacht was, kwam hier de slachter informeeren hoe er moest ge- handeld worden om het vleesch hier te kunnen ver- koopen. Spreker deelde hem dit mede. Met het nemen der maatregelen ging eenigen tijd heen, tot ten slotte het vleesch nog door de commiezen benaderd werd, daar dit naar hun meening meer waard was, dan de som waarvoor 'twas aangegeven. Eer nu dezen maat regelen hadden kunnen nemen voor t vervoer van 't vleesch, was het zoo laat geworden. De heer Versluijs weet van dat geval nu met iets bepaald nadeeligs, net kwam hem alleen wat te geheim- zinnig voor, maar het eerste geval, door hem aangehaald, moet verschrikkelijk geweest zijn, daar uit het vocht dat uit den kop stroomde goed was waar te nemen, dat het beest aan tering was gestorven. De Voorzitter moet herhalen hierover geen inlich tingen te kunnen geven; hem is er niets van bekend, dat er zoo'n koe verkocht is. Uit het meegedeelde blijkt echter hoe nuttig en noodig eene keuring is. De heer VersluijsJa, als er dan maar gekeurd wordt De VoorzitterMaar weet u een middel om een stranger toezicht te honden, waardoor het absoluuton- mogelijk wordt dat er iets doorglipt Het is jammer dat men zulke feiten niet terstond meedeelt, want zoolang nadat het gebeurd is, gaat het niet gemakkelijk om de waarheid aan het licht te brengen. De heer Versluijs stemt er mee in dat het jammer dat daarmee wordt gewacht, het is hem ook nog kort geleden verteldmaar daar staat tegenover dat het voor die zegslieden, welke meestal s agers zijn, ook moellijk gaat om daarover terstond een klacht in te dienen, omdat het dan den schijn heeft, alsof ze indirect met het oog op hun eigen belangen handelen, wat ten deele waar is, daar ze net verkoopen van vleesch door anderen slechts ongaarne zien, uithoofde dit concurrentie tegen hen is, ofschoon ze ook weten er niets tegen te kunnen doen dat er gezond vleesch wordt verkocht. De heer MoesNaar hetgeen de heer Versluijs mee deelt, zou het geval met die doodgevallen koe, nabij mijne woning moeten gebeurd zijn. Ik heb er echter niets van verhomen, want dan zou ik niet nagelaten hebben, dat zaakje na te gaan. Het was echter hoogst gewenscht dat zulke gevallen terstond aan het gemeentebestuur werden kenbaar gemaakt. De Voorzitter wijst er nog op dat zulke feiten, later meegedeeld, niet gemakkelijk meer te constateeren zijn, en dat het ook zoo dikwijls blijkt, dat zulke veriialen schromelijk overdreven worden. De heer Versluijs meent dat het genoemde feit werkelijk zeer ernstig was. Als de menschen evenwel deze dis- cussie lezen, zullen ze daarin misschien wel aanleiding vinden, om voortaan die feiten terstond mee te deelen. Ze doen dit evenwel niet gauw. Zoo zeide hem dezer dagen ook iemand, dat de toestand op het kerkhof zoo slecht was, dat de graven bijna niet te bereiken waren. De Voorzitter: Op het nieuwe gedeelte? De heer Versluijs meent van ja. Het was de lijk- dienaar Platteeuw die het zeidespreker heeft hem echter naar den burgemeester verwezen. De Voorzitter deelt mede, dezen niet te hebben ver- nomen, hij acht dat evenwel de beste manier om de menschen te woord te staan en beter als te wachten tot er eens een raadsvergadering gehouden wordt om het dan zelf ter sprake te brengen, daar er dan soms een heele tijd verloopt. De toestand van dat nieuwe gedeelte der begraaf- plaats, is bij Burg, en Weth. niet onbekend, maar er valt weinig tegen te doen. De paden zijn van versch verwerkte aarde en dan is het met de vele regens van dezen tijd niet te voorkomen, dat deze slijkerig zijn. Burg, en Weth. hebben evenwel den bouvvmecster order gegeven in de paden verharding aan te brengen. it. De heer Van Deinse zou gaarne wenschen te weten hoe het staat met de verlichting van den nieuwen stationsweg. De VoorzitterNu de straat is overgsnomen zullen Burg, en Weth. aan de electrische centrale de opdracht doen tot het plaatsen der lampen. De heer Van Deinse: Zou het niet gewenscht zijn om de lampen voorloopig te plaatsen om na te gaan of de verlichting voldoende is De heer Van den Hoek merkt op, dat de palen er al staan. De heer Van Deinse Zal de verlichting door plaatsing der lampen aan die palen voldoende ziin De heer Van dan Hoek meent van wel, het voornemen bestaat op den weg vier lampen te plaatsen, terwijl er dan aan het eene eind van den weg reeds eene electrische lamp staat en aan het andere eind zich een lantaarn van 's Rijks waterstaat bevindt. e. Den heer Van Dale is het bij de vaststelling ont- gaan, doch bij de instructie voor den grafdelver is bepaald, dat B. en W. twee dagen per week zullen aan- wijzen, dat de begraafplaats voor het publiek moet toegankelijk zijn. Hij wil vragen of Burg, en Weth. daarvoor reeds twee geschikte dagen hebben aangewezen. De Voorziter antwoord ontkennend. r. Dan nog wilde de heer Van Dale vragen hoe de Voorzitter tegenwoordig omspringt met de vergunningen voor de vermakelijkhedenmeer bepaaldelijk heeft spreker op het oog de vergunningen voor het laten spelen van automaten. Spreker is van meening dat de regeling dier vergunningen, dat de menschen dat elken dag moeten komen vragen, niet alleen voor hen, maar ook voor den burgemeester erg lastig moet zijn en hij zou 't meer gewenscht achten, dat eene doorloopende vergunning werd gegeven. De Voorzitter geeft te kennen dat, zoolang er geen nieuwe verordening op de vermakelijkheden is, hij het niet raadzaam acht, om verandering te brengen in de tegenwoordig door hem gevolgde regeling van het ver- leenen der vergunningen; de ingezondvn verordening heeft hij nog niet ingezien, maar 't zou kunnen iijn dat wanneer hij nu vrijgevig was, in die verordening bepa lingen zouden voorkomen, waardoor later weer beknibbeld moest worden. Zulks acht hij ongewenscht. En wat nu den last betreft, dien hij daarvan ondervindt, dat is eenvoudig de menschen te woord te staan en hen een briefje te gevea, doch buitendien, dien last moet de Raad maar voor rekening van spreker laten. De heer Van Dale: Maar blijkens de verslagen van vroegere raadszittingen, hebt u toch gezegd, dat u zich op dit punt zou schikken naar de meerderheid van den ]3e VoorzitterOp het oogenblik heeft de Raad van hare gezindheid in deze nog niet doen blijkendaar de nieuwe verordening nog met is behandeld. De heer Dees: Het spijt mij, dat dit punt op het oogenblik wordt ter sprake gebracht. Toen kort ge leden de verordening werd ingetrokken, werd door de meerderheid van den Raad juist de regeling geheel aan de competentie van den Voorzitter overgelaten. Het is de schuld van de meerderheid van den Raad dat de toestand is, zooals die thans bestaat. En dan nu reeds aanmerking te maken op de wijze, waarop de Voorzitter de hem gegeven macht gebruikt, hij begriipt niet hoe men zoo iets thans reeds wil doen. Hij acht dat treden in de rechten van den Voorzitter en moet daar tegen protesteeren. De heer Van Dale vindt het verschrikkelijk dat de menschen elken dag moeten komen vragen om hun automaat te laten spelen. De heer Dees: Waarom dan met tijdig de nieuwe verordening ingediend De heer VisserWe zouden daarmee zeker vroeger zijn gekomen, als het zoolang niet geduurd had eer de koninklijke goedkeuring op de intrekking der onde was ingekomen. De heer Versluijs zegt dat de nieuwe verordening op dit punt niets veranderen zal, dat betreft alleen eene belastingheffing. De zaak is, dat de Voorzitter vroeger gezegd heeft, dat de automaten ook onder de belasting vielen en nu waren de eigenaars van meening, dat de Voorzitter thans, nu de belasting vervallen is, ook met de vergunning wel wat vrijgeviger zou worden. Het betreft er toch maar twee, Schepens en Bliek. De Voorzitter: Er zijn er nog meer. Den heer Van Deinse komt het roor dat het den heer Van Dale er volstrekt niet om te doen was, den Voor- een verwijt te maken, maar dat het zijne bedoeling was om, naar aanleiding van vroeger door den Voorzitter gesproken woorden, den Raad zijn gevoelen te laten uitspreken, opdat de Voorzitter, misschien voor eigen gemak, zou weten, waaraan hij zic^ kan houden. De heer Wieland Ali het hier niet de bedoeling waa den Voorzitter een verwijt te maken, dan was de inleiding al heel wonderlijk. Er lag wel degelijk een verwijt in en daar kom ik tegen op. De heer Dees herhaalt dat het alleen aan de meerderheid ligt, dat de toestand is, zooals thans het geval is en dat er nu nog, voor de nieuwe verordening is ingediend, aanmer- kingen gemaakt wordt op de wijze, waarop de Voorzitter de macht gebruikt, die hem pas is toegekend, daar komt hij tegen op. De heer Van Deinse betoogt, dat het er volstrekt niet om te doen, om de macht van den burgemeester te beknibbelen, want die heeft de macht, die hij thans bezit, altijd gehad. Hij begrijpt niet, hoe men het wil dben voookomen alsof die macht nu zoo plotseling toegenomen is, want er is niets veranderd, dan alleen dat de oude belastingverordening ver vallen is. Eer de nieuwe in werking kan treden zullen we nu nog wel 3 of 4 maanden onder den tegenwoordigen toestand voortleven en nu is het alleen de bedoeling, om, in aansluiting met hetgeen de Voorzitter vroeger gezegd geeft, den Raad zich te doen uiispreken over de wijze, waarop hij gaarne zou zien dat met de vergunningen werd ge- handeld. En indien de Voorzitter deze aanvaarden kan, wil spreker eene motie voorstellen, waarbij de Raad de wensehelijkheid uitspreekt, dat zoo ruim mogelijk vergunnin- hen voor het laten spelen van muziek automaten zullen worden verleend. De heer Dees kan zich onmogelijk met die motie vereenigen buitendien, de Raad heeft zich vroeger al uitgesproken door aan den burgemeester de macht te geven om naar eigen meening in deze zaak te handelen. Hem is een bianco volmacht verleend om onbeperkt-te handelen. De heer Versluijs weerspreekt dit; de burgemeester bezat vroeger dezelfde macht die hij nu heeft; toen de oude belastingverordening is ingetrokken heeft spreker er alieen de aandacht op gevestigd dat de kaste'.eins nu nog niet vrij waren, want dat ze toch vergunning moesten vragen. De heer De Jonge betreurt het nog, dat geen gevolg is gegeven aan den verstandigen raad van den heer Van den Hoek om de oude verordening niet in te trekken voordat de nieuwe er was. De Voorzitter zal omtrent het aangevoerde kort zijn hy zal in dezen geen wensehelijkheid betogen, maar verklaart, dat hij met het verleenen van vergunning op de thans door hem gevolgde wijze zal jroortgaan, zoolang de nieuwe ver ordening niet in werking kan treden. De heer Versluijs meent dat de Voorzitter dan inconsequent is, want vroeger, toen deze zeide dat er voor betaald moest worden, wilde hij ze wel een doorloopende vergunning geven. De heer Van Deinse verklaart, dat het juist naar a inleiding van vroeger door den Voorzitter gesproken woorden is, dat hij de motie heeft voorgesteld de burgemeester blijft evenwel vrij in zijne handelingen. De Voorzitter betoogt, dat de toestand destijd9 anders was, toen had men de verordening voor oogen, maar nu moet men nog afwachten wat deze behelzen zal. Hij verlangt daarom op dit oogenblik geene uitspraak van den Raad. Wil de Raad zich toch uitspreken, dat staat hern vrij, maar spreker zal in die uitspraak geen aanleiding vinden, om zijn gedrags- lijn te wijzigen. De heer Visser geeft den heer Van Deinse in overwegiug de motie in te trekken het is volstrekt niet de bedoeling inbreuk te maken op de macht van den burgemeester, maar 't was er alleen maar om te doen de meening van den Raad kenbaar te maken, in afwachting van de vaststelling der verordening. De heer Dees wil wijzen op de vcranderde meening van verschillende leden. Dezen zomer, o, dan wilde men alles gaarne overlaten aan den Voorzitter, als die door ons zegt spreker ingediende slechte, ja, ik zal maar zeggen gemeene verordening werd ingetrokken. Thans zegt men *neen, gij zijt die vryheid niet waard, die u toen is gegeven." De Voorzitter merkt op dat het moeilijk is, om een vasten Tegel te maken, wanneer de inzichten zich zoo dikwijls wijzigan en er telkens nieuwe inzichten komen. Wanneer de nieuwe verordening is vastgestold, zal hij eerst kunnen beoordeelen wat hem te doen staat. Hij is vrijgevig geweest en it nog vrijgevig, want wanneer hem vergunning gevraagd wordt voor het geven van muziek verleent hij die steeds als hij meent dat er aanleiding voor bestaat. Een doorloopende vergunning is hij thans evenwel niet geneigd te geven. De heeren die bezwaar maken dat ze geen doorloopende vergunning krijgen, zullen wel moeten erkennen, dat hij hun steeds vergunning gegeven heeft, wanneer zij deze vraagden. En hoe gemakkelijker het dan ook zou zijn, een doorloopende vergunning te geven, wil hy liever blijven handelen als thans wanneer iemand vergunning noodig heeft staat hy hem te woord. Laat ons zegt spreker eerst de verordening goedkeuren dan kunnen we verder zien. De heer Van Deinse: Na hetgeen u gezegd hebt, mijn- heer de Voorzitter, trek ik mijn motie in. Ik heb thans den Raad in de gelegenheid willen stellen om zich uit te spreken, maar die gelegenheid is niet gegeven, zoodat u later niet zult kunnen zeggen dat de Raad zich niet heelt willen uitspreken. De Voorzitter merkt op, dat hij voor zijn persoon nooit een uitspraak van den Raad heeft uitgelokt. De heer Van Deinse Wij zullen thans maar afwachten en hopen dat de verordening zoo spoedig mogelijk behandeld wordt. De VoorzilterIk wou dat het heele zaakje van die ver gunningen maar van mijn schouders werd afgewenteld, want het veroorziakt veel onaangenaamheden. Hierna wordt de vergadering gesloten. ZEETIJDINGEN. Van 9 tot en met 10 Dec. s VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter H'euien t 9 Eng. s.s. Golfer 1066 Londen ledig 10 idem Ann Webster 2241 idem stukg. Van Ter Weacen 10 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. idem Golfer 1066 idem macad. Voor Gent t Eng. s.s. Airmyn 2620 Goole kolen Ned. s.s. La Flandre 5716 Philadelphia petrol. Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. 10 Deen. 8.8 Erode 5548 Riga h. &vl Duits. 8.8. Alice 3270 Reval vlas Deen. s.s. Morso 1914 St. Petersb. idem Eng. s.s. Naparima 4668 Wilmington katoen idem Truro 3366 Hull stukg. Van Genl i 9 Eng. a.s. Sea Gull 2762ILonden stukg. Van 9 tot en met 10 Dec. werden langa de Oostluizen alhier 33 binnenvaartnigen op- en 17 afgeschutdoor de Westsl. 10 op- en 4 afgeschut H Maandag 9 H 9 9 H Een prelaat die zeer op de hoogte was van wat er in het Vatieaan voorviel, verhaalde onlangs in een gezelschap het volgende, hetgeen wel aantoont dat Leo XII1 tot aan het uiterste van zijn onder- dom een zeer helderen eu opgeruimdeu geest be- louden had. Op zekeren dag dan, gedurende deze laatste aren, ontving Leo XIII vele pelgrims. Vele onder hen wilden een voorwerp met zich nemen dat zijne Heiligheid met ile handen aangeraakt had. Een oude dauoe ging zelfs zoo ver dat zij uitriep Heilige Vader geeft mij een uwer tousen, dezelve zal mijn ziek been genezen Met genoegeD, madanae, antwoordde Leo XIII, maar ik acht het goed u te verwittigen dat dezelve let mijne niet genezen heeft. Om zich van ziekelijke beenen, rheumathiek bij voorbeeld, te genezen, moet men eene behandeling olgen. Er zijn er vele, maar er zijn er weinig die zulke schitterende resultaten kunnen aantoonen als de behandeling met de Pink Ptllen. Deze pillen hebben duizende lieden gezond gemaakt die niet meer loopen konden, of moeielijk of wel met behulp van een stok ten prooi aan hevige pijnen. Onder de talrijke genezingeu vermelden wij die van den heer G. Anker, Timmerman te Stolwijk bij Gouda. Hij verhaalde dezen zomer aan onzen verslag- gever, die hem een bezoek bracht, dat hij sedert meer dan twiutig jaren aan knobbeljicht geleden had. Zulks was van lieverlede al erger en erger geworden, was begonneu met de voeten, vervolgens He knieeri en eindelijk de pols. Ik kon slechts met moeite mijn beroep uitoefenen, zoo hevig waren mijne pijnen. In de dagbladen las ik in de laatste tijden zoo vele wondervolle genezingeu door de Pink Pillen bewerkstelligd, dat ik het besluit nam er terstond van te nemen en werkelijk weldra hebben zij mij ook van mijn knobbeljicht verlost. Deze ziekte komt voort uit den slechten toestand van het bloed. De Pink Pillen komen in dit geval nw lichaamsgestel ter hulpe, hernie- wen uw bloed en zniveren het lichaam van alle vuile stiffen die de ziekte veroorzaken. Prijs 1,76 de doos9,per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilib, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij JOH. I)E ROOS, K 167, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos is als wederver- kooper der Pink Pillen voor TER NEUZEN en omstreken aangesteld A. VAN OYERBEEKE LEUNIS, Westkolkstraat. Ondergeteekende brengt langs dezen weg de Landbouwers van Ter Neuzen en omstreken in kennis, dat bij tot den verkoop zijner zoo zeer geroemde WANMOLENS, als AGENT heeft aangesteld, te Ter Neuzen, waar ze ten alien tijde voorhanden zijn. De heer E. RIETMAN te Lonneker bij Enschede schrijft wDe ondergeteekende verklaart gaarne dat hij met de Sanguinose het grootst mogelijke succes heeft gehad. Zijn zoon was door de zenuwen zdo ver, dat hij zijn werk niet meer kon verrichteD, maar nu door het gebrnik van slechts enkele flesschen is hij geheel hersteld, zoodat hij dankbaar zijn werk weer kan doen. U moogt dit gerust overal bekend maken. E. RIETMAN. Prijs per fl. f 1,50, 6 fl. f 8,—, 12 fi. f 15,-. Te Ter Neuzen bij EGGEBEEN en^ OVERBEEKE-LEUNIS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 2