if A I g e m e 6 n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaandere n. GELDLEENING. No. 4466. Zalerdag 5 December 1903. 6000, Gemengde berichten. 43e Jaargang. BBRSTB BLAD. FEUILLETON. SIGN0RA STELLA. BURGERLIJKE STAND. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Ter Neuzen. TER SEMESSCHE C01IRAS' ABONNEMENT: Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Pranco per post Nederland 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven bushouders. ADVERTENTlEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel rneer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde adrertentie wordt de prijg slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden uaar plaatsruimte berekend. Pit blail verscUijnt Maamlag., Woenidag- en Vrijdagavoiul, uitK<-z<nnler<l op Feeatdagen, bij de Firms J». J. VAX 1>K IAIOE te Ter Weazen. Burgemeester en Wethouders van ZA.AMSLAG maken bekend, dat ten laste hnnner gemeente wordt aangegaan eene geldleening, groot rentende ten lioogste trier ten honderd in het jaar, verdeeld iu 30 aandeeleu ieder groot f 200 en te storten op 1 Februari 1904 ten kanlore van den gemeente-ontvanger. De aflos begint in 1905 met ten minsle een aandeel. Inschrijvingsbilj tten, vermeldende (l. uaain, voornainen, beroep en woonplaats van den inschrijver; het aautal aandeelen (in scbrijSetters,) waar- voor wordt ingesehreven, en C. de bedongen jaarlijksche rente franco, in gesloten convert waarop //Inschrij- ving Geldleening", in te leveren bij den Burgemeester v66r 15 December a.s Zaamslag, 24 November 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WORTMAN, Voorzitter. K. DE KRAKER, Wethonder. Arrondissements-rechtbank te Middelhurg. De rechtbank heeft in hare zitting van 4 Dec. het volgende vonnis uitgesproken R. C. B., oud 22 j., klompenmaker te Clinge, is wegens mishandeling vrijgesproken. Zitting ran 3 December 1903. Vernordeeld zijn C. A. M. H. en C. S., ai'beidsters te Axel, ter zake van strooperij ieder tot eene boete van 1, subsidiair 1 dag liechtenis. H. C. S., N. S., M. A. H., zonder beroep, alien te Axel, ter zake als vorenieder tot eene boete van f 2, juba. 2 dagen hecht. voor elke boete. S. G. V., winkelier te Zaamslag, ter zake van ijkwet- overtredingtot eene boete van 0,50, subs. 1 dag keckt. met verbeurdverklnring van het gewickt. M. J. v? B., winkelier te Ter Neuzen, ter zake als vorentot 9 boeten elk van f 0,50, subs. 1 dag kecht. voor elke boete met verbeurdverklaring der gewichten. Vrij bewerkt door AMO. 71) Toen het aanzienlijke gezelschap en het orkest hun plaatsen hadden ingenomen en alien wachtten op een teeken om te bsginnen, trad de beroemde Thalberg met Stella naar voren en geleidde haar naar den fraaien leanstoel, die voor haar was gereedgezet. Na een buiging voor het aanzienlijke gezelschap nam zij in dien zetel plaats Haar voorkomen, hare bewegingen, haar liefelijke eeu- voud veroverden ook bier terstond alle harten, zooals vroeger te Milaan en te St. Petersburg. Nog voordat zij een noot gezongen had, werd zij met uitbundiger? bijval ontvangen. Zij stood op om met buigingen en een vriendelijk glimlachje te danken voor deze ontvaogst, en cam toen weer plaats in den leunstoel die naast deu kapelmeester van het orkest stond. Men begon, doch naar de ouverture werd niet veel geluisterd, de aandacht was geheel gevestigd op de jeugdige beroemde zangeres daar op het tooneel. Zij was geheel in het wit gekleed, slechts hier eu daar toonde haar toilet eenige frissche bloemen ook had zij een fraaien ruiker in de hand. Thal berg had een kostbare Indische sjaal over zijn arm gedragen en dien over de rugleuuing van haar stoel geworpen, toen zij ging zilten. Die sjaal had zij van de Koningin gekregen, toen zij kort geleden ten paleize voor een kleinen hofkring was opgetreden. Zij droeg ook den armband, haar door den Keizer van Rusland geschouken. In M. O., winkelierster te Zaamslag, ter zake als voren tot eene boete van 1, subs. 1 dag kecht. metverbeurd- verklaring van bet gewickt. E. d. K., bierkuiskouder te Axel, ter zake van drankwet- overtreding tot eene boete van f 5, 9ubs. 5 dagen kecht. D. J., E. J. IIG. S., J. B. v. H., bootwerkers, J. II., schoenmakerskneckt, alien te Ter Neuzen, ter zake van nnchtrumoer, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag kecht. voor elke boete. L. L. E. 41., J. J. d. L., J. F. v. A., C. A. R., T.J. R., arbeiders, P. L. d. P., schilder, A. A. B., klerk, P. J. v. d. L., klerk, alien te Sas van Gent, ter zake van verblijven in een bierhuis na desluiting; ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag kecht. voor elke boete. D. W., bierhuiskouder te Axel, ter zake van niet sluiten op sluitingstijd van zijn bierhuis tot eene boste van 1, subs. 1 dag keckt. J. R., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van straatsckenderij tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. K., scheepsgezagvoerder te Sas van Gent, ter zake van overtrading van ket politiereglement te Sas van Genttot eene boete van 1, subs. 1 dag kecht. P. J. D., bierkuiskouder te Sas van Gent, ter zake van eene openbare vermakelijkkeid geven zonder ver- gunningtot eene boete van f 2, subs. 2 dageD hecht. 0. B., bierkuiskouder te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. J. C. A. d. G., zonder beroep te 4Iiddelburg en H. M., metselaar te Axel, ter zake van het rijden op een rijwiel zonder lichttot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. C. J. d. F., kleerinakerskneckt te Ter Neuzen, ter zake van het wateren anders dan in de daartoe bestemde bakkentot eene boete van 0,50, subs. 1 dag kecht. J. K., leurder te Ter Neuzen, ter zake van het ten verkoop voorhanden kebben van niet gekeurde versche visch tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht., met vrijspraak van hetgeen hem in de eerste plaats bij dagvaarding is ten laste gelegd. J. K., leurder te Ter Neuzen ter zake van ket ver- koopen van niet gekeurde visch, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag keckt. W. F. V., varensgezel te Philippine, ter zake van het in staat van dronkenschap de orde verstorentot eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht., met vrijspraak van ket meerdere. C. v. T., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van over trading der Leerplichtwettot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. K. v. B., bootwerker, I. F. D., arbeider, beiden te Ter Neuzen, 41. v. d. O., schoenmaker, A. V., horloge- maker, beiden te Axel, A. G., J. D., arbeiders te West- dorpe, ter zake als vorenieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. R., arbeider te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. V., arbeider te Hoek, ter zake als voren bij her- haling; tot eene boete van /1,50, subs. 2 dagen kecht. 1. d. G., arbeider te Hoek, ter zake als vorentot eene boete van 2,50, subs. 2 dagen kecht. I. C. d. R., bootsman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap; tot eene boete van I, subs. 1 dag hecht. I. B., arbeider, I. M. d. S., bootwerker, A. S., timmer- man, P. H., bootwerker, J. d. R., bootwerker, alien te Ter Neuzen, M. S., leurster te Blankenbergke, P. J. D., schipper te Rotterdam, E- J. S., arbeider te Axel, ter zake als vorenieder tot eene boete vafi 2, subs. 2 dagen kecht. haar kapsel droeg zij een diadeem met diamanien bezaaid, dat was een geschenk van den Koning van Frankrijken in haar ooren droeg zij een paar kuoppen, groote diamanten van het zuiverste water. Voor het uiterlijk zat Stella daar heel bedaard, maar in haar binnenste was het verre van rustig. De liefde voor Giotto, ongerustheid over zijn wegblijven, angst over een mogelijk ongeluk hiel- den hare gedachten voortdurend bezig. Zij luis- terde niet riaar de muziek van het orkest, maar keek wel naar de aanzienlijke gasten, die daarbe- rseden voor haar zaten. Ha, nu had zij gevonden wat zij zochtHare oogen dwalen niet langer, zij vestigt ze op een persoou. Die persoon kijkt ook haar aan Stella weet het: lady Gwendolin Lascelles heeft haar herkend. Zij keek in een andere richting en toen weer naar Gwendolin, die naast haar vader zat. Stella was verwonderd, dat de opgesmukte markiezin niet hier was. Zij wist niet, dat de trotsche dame in het laatste tijdperk was van een ongeneeslijke ziekte, die haar ten grave sleepte. Ten deideu male keek Siella naar hare schoone medediug8ter, ja, zij was nog schoou, zeer schoon, maar toch veranderd. Er lagiets vermoeids in hare trekken, iets zoekends in haar blik. Neeu, de schoouheid had Gwendolin niet gelukkig gemaakt. Het orkest had zijn nommer ten einde gebracht, mijuheer Thalberg nam plaals aan de piano, aan de signora werd de muziek overhandigd en na een kort voorspel begon Stella te ziugen. Had hare lieve verschijning reeds alle harten veroverd, de eerste noteu van haar zang vestigden haar roem. Het auditorium geraakte iu een geest- W. D. v. W., schipper te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. I C. D sckippcrskneeht te Ter Neuzen, ter zake als voren, tweemaal, tot 2 boeten elk van f 3, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. D. C. d. R., werkman te Ter Neuzen, I. B. d. S., poelier te Assenede, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herhalingieder tot eene boete van 4, subs. 3 dagen hecht. P. J. M., kruier te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij zesde herhaling; tot hechtenis van 10 dagen. Vrygeaprnken A. R. M. en C. v. K., beiden te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij. Een teleurstelling. Bij het uitgraven van grond aan deu Walenburgerweg te Rotterdam, is op een diepte van een meter een metalen bus gevonden, welke dicht gesoldeerd was. Bij opening bleek de bus te bevatten 21 bankbiljetten van f 40 en hooger, die echter valsch waren eu gedepo- neerd zijn bij de politie. Te Heltnond wordt sedert Zondagavond ver mis! de 17jarige dochter van S., wonende aan den Steenweg. Om 5 unr was zij uitgegaan, om de Zondagschool te bezoeken, maar zij is daar niet geweest. Vermoedelijk is haar een ongeluk overkomen. Dinsdagnamiddag kreeg de schipper v. B. van Werkendam aan den Laaddam onder Dinteloord geschil met eenige werklieden uit Steeiibergen, die zijn met palp geladen schip losten, over het uit te keeren loon. De schipper, die niet terstond wilde toegeven, werd door een viertal dier lossers aangevallen en met messen warden hem zulke gevaarlijke wonden in den rug toegebracht, dat hij in levensgevaar verkeert. Ook de vrouw van den schipper werden met een stuk hont hevige slagen toegebracht. De vermoedelijke daders ziju gearresteerd. Twee jonge mannen van Roswiukel, Jans Wijnholds en Heije Hoijting, de eerste pas gehuwd, die in Rechtinghausen (Westphalen) werkzaam waren, zijn door den trein gegrepen en overreden. Ze waren onmiddellijk dood. Men kau zich de smart der familie voorstellen. De lijken zullen naar Roswinkel worden overgebracht. Bijgeloof. Verscheiden curieuse verhalen met betrekking tot de laatst plaats gehad hebbende loting voor de Nationale Militie hebben de ronde driftige stemming, men kon nauwelijks tot de eerste pauze wachten om zijn bijval door hand- geklap te kennen te geven. Toen het nommer geheel ten einde was, stond het bij alien vast, dat Stella de beste zangeres der wereld was. Hierop volgden een solo van een beroemd //blazer", een orkestnummer en toen een tweede zangnummer van de signora. Hiermede was de eerste afdeeliug van het concert ten einde. Het auditorium verspreidde zich in de kamers en salons, waar hier en daar buffetten gereed stonden, beladen met koude spijzen en heerlijke dranken. Van een afzonderlijk buffet voor de prima donua was hier geen sprake. Lord Asherton ge leidde als gastheer eene hertogin naar het groote salon, voorzag haar van verversc'niugen en liet haar toen over aan een anderen heer. Hij zelf ging daarna heen om Stella te halen. Hij ge leidde haar naar een eereplaats, waar lord Welling ton, de held van Waterloo, naast haar stond, haar bloemen vasthield, kaar ijs aanreikte en haar op alle maniereu zijn vereering toonde, zoodat de aanzienelijke dames er jaloersch om werden. En Giotto kwam maar niet opdagen Telkens keek zij naar de deur, of hij nog niet verscheen Haar hart was vervuld met smart en teleurstelling al de betuigingen van hulde uit den mond dezer hoog- geplaatste menschen lieten haar koud, nu hij niet in hare nabijheid was om ze mede aan te hooren. In de tweede afdeeltng van het concert zong zij een gedeelte uit een bekende opera, begeleid door het orkest. Het was een moeilijk stuk, met trillers en gamma's als doorweven, maar ze zong het als een nachtegaal. Weer daverde de zaal van deu bijval en het was reeds na middernacht, teen het concert eindelijk was afgeloopen. gedaan. Het volgende sterke staaltje van bijge loof wordt, volgens //Het Vad." ais werk<lijk gebeurd verteld en nog wel te GrohiVgen. Een jongmensch, die graag zou willen viijioten, had men aangeraden op den lotingsdag snijboonen te eten, die den vorigen dag moesten afgekookt zijn eu deze snijboonen moest hij eten met de linker- hand. Zoo mogelijk moest de heele familie even- eens snijboonen eten en zoo gebeurde het, dat een zuster van bedoeld jongmensch, die in een be trekking is, aan haar mevrouw verzocht om op den lotingsdag van haar broer snijboonen te mogen eten. Mevrouw had daar niets tegen, eu zoo ge- schiedde het in den jare 1903 dat in de stad Groningen een snijboonen-etende familie een loteling a'vrijat. Het toeval wilde, dat de snijbooneneter een vrij nommer trok. Een wonderkalf is op de rasveefokkerij van den heer Pamen te West-Panuerden. Het is ge- boren 16 September 11. en woog 16 November 285 pond. TieD dagen later, 26 November, wong het 319 pond, was dus 3Yg pond per dag ge- groeid. Het nam eerst 6 en gebruikt nu 16 lifer melk per dag. Meer lustte het niet. Een Haagsche slager kocht het voor 33 cent per 5 ons, zoo van stal gewogen maar het zal te West-Panuer den doorgevoed worden zoolang het goed drinkt en groeit. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Nov. Honor* Dellaert, oud 26 j., jm. en Emma 41aria de Vrieze, oud 22 j., jd. Hubregt Jan de Jonghe, oud 21 j., jm. en Gerritje Jansje Blankestijn (van Amerongen), oud 21 j., jd. Jan Jacobus Riemens (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Christina de Groote, oud 21 j., jd. Geboorten. 14 Dec. Maatje Maria Cornelia, d. van Cornelis Haak en van Maria Riemens. 16 Nov. Pieter Johan, z. van Andrieg Olijslager en van Krina de Vries. 21 Nov. Cornelia, d. van Jan Cornelis Scheel.e en van Jacomina Dieleman. 24 Nov. Jan, z. van Cornelis Over- dulve en van Cornelia de Visser. 25 Nov. Sijbrand Cornelis, z. van Jacobus Sol en van Jozina Haak. 28 Nor. Markus, z. van Francois Dieleman en van Maria Johanna van de Velde. Pieter, z. van Jan de Feijter en van Christiana Jacoba Jansen. Overlijden. 16 Nov. Susanna Krina Hamelink, oud 1 d., d. van Krijn en van Susanna van Drongelen. 18 Nov. Jan Hollebek, oud 3 j., z. van Ckristiaan en van Maria Bakker. 20 Nov. Marinus Dieleman, oud 62 j., weduwn. van Maatje Dekker. Jozina Buijze, oud 31 j., d. van Daniel en van Adriana Jansen van Rosendaal. 30 Nov. Jacobus van de Wege, oud 4 m., z. van Pieter en van Elisabeth Dieleman. Juist zong zij een moeilijke passage zonder een noot te missen, toen zij bemerkte, hoe een bediende achter lord Asherton trad en hem toefluisterde, dat er een renbode van het kasteel was gekomen. De lord stond dicht bij haaronmiddellijk verliet hij de zaal. Haar hart dreigde te bersten, terwijl ze zong. Eindelijk keerde de lord terug. Wat verlaugde zij naar het nieuws, dat hij wistZij meende op te merken dat hij haar blikken ont- week hij kwam ook niet bij haar, doch bemoeide zich uifsluitend met zijue gasten, die heengingen. Hij wenschte ieder goeden nacht en bedankte elk voor de eer, hem aangedaan door het bijwonen van dit concert. Eindelijk stoud ook zij in de vestibule en wachtte op haar rijtuig, omringd door een kring van be- wonderaars. De hertog, op wiens arm zij leunde en die verzocht had haar naar het rijtuig te mogen geleideu, hielp bij het omslaan van haar mantel. Daar hoorde zij Shanker tot een anderen lakei zeggen //Het is een akelige geschiedenis voor den armen signor. Hij zal er wel niet bovenop komen. Te oordeelen naar het bericht van den onden Reedy, is hij misschien op dit oogenblik ai dood." z/Hoe is het gebeurd vroeg de ander. z/Wel, hij was in de Folly om het een of ander te doen. Het werd al donker, de leuning van de trap brak, terwijl hij er tegen steunde, en zoo viel hij naar beneden. Hij moet ernstige invren- dige kneuzingen of verwondingen gekregen hebben." vOnze lord is zeker heelemaal overstuur, niet waar, Shanker ttO, dat is erg. Hij zal het nog besterven, als hij zijn signor Giotto en zijn viool moet missen. We weten het pas een uurde oude Reedy heeft ons de tijding door een renbode laten brengen." (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 5