Voor de a. s. feesten Wed. A. VERSTRATE, Getloemd ZTrart, Blauw en Bruin SATIJ1T. Zwarl letloemtl Zijfle Crepon. Openbare^ Verkooping. 1 1 I 1 Openbare Verkooping. Een Woonhuis en Erf, G0EDK00PE ROMAMBLIOTHEEK. Het Geleii m fle Barones. De GouMelver-Millionair. gsn Woonhuis en Erf, Advertentien. ADR. VAN HERP, 0NTVANGEN: de heer P. DE FEIJTER-BLIEK Firma P. J. van de Sande, A. DE TROIJE te Middelburg. Nederlandsch Tooneel van Gent Grooien Schouwbug te Gent. AANBESTEDING. ELISABETH HELENA, G. VERLINDE, Az. C. A. VERLINDE—HOEb£. MARIA D E BRUIJNE, Elke maand verschijnt een compleete Roman, groot circa 150 bladzijden, welke verkrijgbaar is a ID cent per exemplaar, zoodat men na verloop van tijd, op goedkoape wijze in het bezit kan geraken eener verzameling van boeiende verhalen. Thans is verschenen No. 9. IO. No. I. Argusoogen. No. 5. Pension Volkerling. No. 6. Het drama van de Rue St. Anne. No. 7. Harry Sharpe. No. 8. De Ware. in den winkei afgehaaid 10 cent per exemplaar. Naar buiten franco na toezending van 15 Cent. Boekhandel, Ter Neuzen. Zaterdag j.l. is te Londeu op een kunst- veiling 78,000 betaald voor eep voorwerp dat alechts 12J vierk. centim. groot is. Het is een sioogenaamde pendant," waarop Anthonius en Cleopatra voorgesteld zijn onder een tent in een bootie met roeiers en muzikanten, en omgeven door diamanteu en juweelen. Dit kunststuk uit de 16® eeuw is langen tijd een familiestuk geweest van den muDtenmeester sir George Allardice, die het van koningin Anna (begin der 18® eeuw) ten gescheuke kreeg Te Maagdenburg zijn Zaterdag twee arnb- teuaren der belastiugen verongelukt. Zij waren bezig in een suikerpakhuis, toeu door een nog onbekende redeu de honderden zeer hoog opge- stapelde zakken in bewegiug kwamen en hen bedolven. Toeu men den last had weggeruimd, vond men een der beambten dood en den ander in hopeloozen toestand met gebroken ruggegraat. Gedingen waarin een vrouw schadevergoedmg eischt van den man, die zijne trouwbelofte aan haar verbroken heeft zijn in Engeland zeer gewoon. Donderdag behandelde een rechter te Londen het ongewone :geval van een man, die een dergehjke eisch instelde tegen eene vrouw. Hammond- Chambers, een werktuigkundig ingemeur, beweerde dat eene dochter van een Van den Bergh, een welvarend man van zaken uit de City, hem trouw had beloofd. Haar vader wilde echter van het huwelijk niets weten. De dochter verbrak daarom de verloving en trouwde met een ander. De eischer vroeg nu schadevergoeding hij had o. a. 90 voor meubelen uitgegeven. De gezworeneu gaven hem gelijk en wezen hem 250 schade- loosstelling toe. Zoudag is te Karlsruhe een vreeselijk ongeluk gebeurd. Een student der technische hoogeschool nam een geweer van den wand en legde schert- senderwijs aan op een 22jarig rneisje, dat. bij zijn hospila op bezoek was. Meenende, dat het geweer niet geladen was, trok hij den haan over en de voile lading hagel trof het rneisje in het hoofd. Weinige oogenblikken daarna was zij een lijk. Een rijwielmaker ait Gent reed Dinsdag- namiddag in gezelschap van een anderen persoon door Hansbeke. Gekomen in een binnenweg, werd hij door zijn gezel met een revolver aangevallen. Hij kreeg een vijftal schoten in de borat en bleef dood op den grond liggen. De moordenaar heeft zijn slachtoftir herootd van al het geld dat hij bij zich had, alsook van zijn nurwerk, en is vervolgens op de vlucht gegaan. Woensdagmorgen is hij echter aangehouden ten huize van een beenhouwer te Gent, waar hij den nacht doorgebracht had. Hij is een jongmensch van 1 8 jaar. Op zak had hij een revolver, waarvan 5 kogels afgeschoten, en nog 40 kardoezen. Hij deed volledige bekentenissen. Hij zei dat hy Dinsdag een rijwiel kocht bij den verslagene voor 200 fr. Deze zou meekomen om het geld, doch er was 20 fr. te kort. Daarop ontstond twist in welken hij den ander heeft doodgeschoten. Te Antwerpen is men op het spoor van de daden van eenige z.g. jengelenmaaksters. Hun handelingen moeten den dood van verscheidene jonge vrouwen en meisjes tecgevolge hebbeu ge- had. Twee personen zijn gearresteerd, en men verwacht nog andere. Bij de stormen der vorige week Is in de Noord- zee 00k een Fransche schoener, de ^Alexandre, vergaan, met 33 man aan boord. Het bencht werd aangebracht door de sleepboot Atlas. Beide schepen waren ongeveer 30 mijlen ten Zuid-Oosten van Whitby, toen de sleeptros brak zij waren door den hevigen storm nagenoeg on- bestuurbaar en wilden niet meer naar het roer luisteren, omdat er geen vaart in «at. De sleepboot hield de Alexandre in het zicht tot drie uren des namiddags, toen er een zware bui met veel regen opkwam, die het gezicht benam en toen deze, vijftien minuteu daarna, opklaarde, was het schip verdwenen. Tot den 28 November heeft de sleepboot naar het achip gezocht en heeft daartoe des nachts het electrische zoeklicht gebruikt. Ook werden passeerende schepen gepraaid,doch er werd daardoor niets van 't schip vernomen. Aan biord bevonden zich, met inbegrip van den kapitein, 32 man en een kustloods. Een vreeselijk ongeluk heeft te Mechelen aan een moeder en haar twee dochters van 23 en 20 jaar het leven gekost. Tengevolge van de regens was een van de gewelven der beken, die onder de stad loopen, ingestort. Toen een weduwe, wier huis boven een gewelf staat, in den kelder was gegaan om een emmer steenkool te halen, zakte plotseling de vloer in en viel de vrouw in de zeer gezwollen rivier, die daar ,/het hellegat" heet. Op haar geschrei liepen haar dochters toe. De oudste ondarging hetzelfde lot de joDgste werd nog gegrepen door haar broerlje,, die inmiddels 00k de trap was afgedaald enzich met de andere hand aan de leumng vasthield Zijn roepen werd evenwel door memand gehoord en de arrne jongen moest weldra den zwareu last loslaten, waarop 00k het derde slachtoflar in de diepte verdween. Eerst na eenige uren werden de lijken der drie vrouwen opgehaald. Deserteurs tegen wil en dank Een der Lloydbooten, die met een detachement koloniale troepen uit ons land naar Batavia was vertrokken, had te Marseille een dag oponthoud On daarvan maakten tien ^kolonialen gebruik, om de stad eens te gaan bekijken, met verb f van hun snperieur. Evenwel, toen het tijd werd om naar boord te gaan, merkten zij dat zij ver- dwaald waren en wisten niet, hoe de haven terug te vinden. Een hunner kende echter een mondje- vol Fransch en vroeg aan een voorbijgaDger den weg. Heel gemakkelijk, antwoordde de Mar- seillaan, ge neemt hier de tram en die brengt u aan de haven. Ongelukkigerwijze zei hij er niet bij, in welke richting de tram naar de haven iep en kwam de eerstvolgende tram jniet van de haven. Zander hieraan te denken, stapten de soldaten in en bleven zitten tot de tram haar eindpunt had bereikt, wat twee uren duurde en inmiddels was het avond geworlen. Toen zij uitstapten in de vaste overtuiging kort bij het schip te zijn, kwamen zij tot de ontdekking dat zij te Aix, de oude hoofdstad van Provence, waren en dien avond niet meer naar Marseille terug konden. De commissaris van politie trok zich hun lot aan, verschafte hun een nachtverblijf en zond hen 's morgens naar Marseille terug. Het schip was echter reeds vertrokken, zoodat zij ter beschikking van den Nederlandschen consul bleven. De Engelsche anti-vivi-sectie-bond is door het vonnis, dat zijn secretaris wageus laster tot 2000 pond sterling veroordeelde, niet uit het veld gestagen maar integenieel tot nieuwe actie geprikkeld. De secretaris en zijn vrienden hebben aan de pers opnieuw brieven gericht waarin zij erop wijzen le dat de hond, waarop Dr. Baylis proeven heeft genomen, verscheidene keeren daarvoor heeft gediend, na telkens weer bijgebracht en hersteld te zijn. De bond vraagt een wet die dat verbiedt j 2® dat de operatie op den hond, waarover het proces liep, niet ten doel had een ontdekking te doen, maar eenvoudig werd gedaan als een demon- stratie van een reeds bekende waarheid, ten behoeve der leerlingen. En eindelijk wenschte de bond dat de hond als een hoog staand dier wordt uitgesloten van de dieren op wie vivi-sectie wordt toegepast. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Vergun mij s. v. p. een plaatsje in uw blad voor het navolgende Ik wil bij deze de gemeenteraadsleden van Zaam- slag en het bestuur van den Margarethapolder, be- nevens alle belanghebbenden bij- en zij die toezicht hebben te houden over de wegen en voetpaden in het algemeeD, er eens op attent maken hoe de wegen op sommige plaatsen in de genoemde gemeente en polder zijn. Ik ben een belanghebbendr, maar lang niet de eenige, die weet, hoe de keiweg, loopende van de Val naar de Griete is gelegen en ieder die met den toestand van dien weg bekend is, zal het met mij eens zijn, dat deze voor het verkeer met voertuigen geheel onbruikbaar is. Zou het te voorbarig zijn, dat de gemeente of de provincie zich in dergelijke zaken mengde, wanneer er, zooals hier 't geval ichijnt te zijn, geen toezicht of onderhoud op den weg wordt uitgeoefend van wege den polder Ik ben van meening dat de provincie zich daar ten alle tjjde mee mag bemoeien. Maar voor de-sen weg meen ik 00k hetzelfde van de gemeente, aangezien, de gemeente, als ik mij niet vergis, gedurende 25 jareu voor dezen weg een bijdrage moet atorten van f 250 sjaars. Bij den aauleg meenden de raadsleden dat geld niet in het water te werpen, daar ze verwachtten, dat dan de weg naar de losplaats, door den Kleine Huissenapolder, des te minder aan onder houd zou koeten. Of, zou het geweest zijn om het goede plan van burgemeester Barendrecht af te keuren, die den geweente-weg door den Kleine Huissenspolder wilde verbeteren Nu zijn er meerderen met mij van meening, dat het geld der gemeente niet jaarlijks in het water wordt geworpen, maar wel in de beurs der ingelanden van den Margarethapolder. Ik kaa althans niet gelooven dat de grindweg der ge meente nu minder aan onderhoud kost, dan vdor het bestaau van de* bedoelden keiweg, en toch wordt er nu nog bovendien f 250 'sjaars betaald aan den Margarethapolder. Dat de weg der gemeente nu nog evenveel kost aan onderhoud als vroeger is tot daaraan toe, maar dan zou het dienen, dat de wegen toch beter waren en zeker in dien toestand verkeerden dat men ten alle tijde met een voertuig, zonder groote kans voor verongelukken, den weg kan passeeren. Om daartoe te geraken zou het noodig zijn dat de polder verplicht werd den weg te verbeteren en 't zou 00k niet overbodig zijn, dat de gemeente zulks deed met den weg door den Kleine Huissens polder tot aan de losplaats. Zaamslag. Een Belanghebbende. BestuurderH. WANNYN. Zondag 6 December a. s., te 2 ure, opvoering van De Keldermeester, lustig zangspel in drie bedrijven, van West, Vlaamsche bewerkmg van Lod. LievevrouwCoopman, muziek van Carl Zeller. Bestuurder PAUL BOEDRL Zondag 6 Dec. a. s., namiddags te 2 uur, bij gelegenheid van het St. Nicolaasfeest, groote dag- voorstelling voor kinderen, aan verminderde prijzen; opvoering van 1®. La fille (la Ttegement, comische opera in 2 bedrijven, muziek van Donni- zetti2«. Flamma, ballet-pantomime in 1 bedrijf door Goonin-Chidond, muziek van A. de Boeck 8e. Intermede, door den Equilibrist Ernesto MEphisto. Op Woensdag 16 December 1903, des voor- middags ten II ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het verlengen van de bssaltglooiing tot verdedigirg van den duiuvoet tusschen de strandhoofden u°. 11 en 13 en het verlagen, verbreeden en herstellen van strandhoofd n°. 15, met biikomende werken aan de Oude Hoeve, aan de noordzijde van het eilaud Schouwen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. (Raming 9300.) Geboren dochter van Tor Neuzen, 3 December 1903. *3.* Heden overleed na een langdurig lijden onze gellefde echtgeuoote en moeder in den ouderdom van ruim negen en viiftig jaren. Ter Neuzen-, 3 December 1903. Uit alter nasm, A. KLAASSEN. 't beste en goedkoopste adres voor TT. IT. wederverkoopers in alle soorten Drunken met en zonder vergunning. VRAAG PRIJSCOUANT. Aauberelend, Nienwediepstraat F 104, Ter Neuzen. Yertegenwoordicer der Likenrstokerij „DE YOORWAARTS", flrma Wed. G. OUD Pz. en Co. FUJI MLIt END. - ALK MA AIL Z A AMSL. AO. Ondergeteekende brengt langs dezen weg de Landbouwers van Ter Neuzen en omstreken in kennis, dat hij tot den verkoop zijner zoo zeer geroemde WANMDLENS, als AGENT heeft aangesteld, te Ter Neuzen, waar ze ten alien tijde voorhanden zijn. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal op Woensdag den 9 December 1903, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen IO ten verzoeke van den WelEd. Achtb. Heer C. P. J. DIERICK, Burgemeester te Koewacht, gegroeid op mageren grond en geschikt voor Staken en Hodden tot afheining, Lepers en Sehelfbalken, en op zijne eigendommen nabij 't Zand. )0 ten verzoeke van den NIEUW KAR- NEMELKPOLDER, alles in en op des verkoopers bosschen in den polder Nieuw Karnemelk, gemeente Koewacht, nabij het dorp. Te vergaderen bij A. van Rumste, nabij het dorp. De Notaris JP. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven PIETER GOOSSEN en PIETERNELLA JANSEN aldaar, en kraeh- tens verleend Rechterlijk bevel, in nagemeld pereeel in de Steenovens Axel, op Zaterdag den 12 December 1903, des namiddags ten 1 ure, verkoopen in de Steenovens Axel, kadaster sectie C n°. 222, groot 82 centiaren. Laatst bewoond door Pietek Goossen (de oude). Te aan- vaarden bij de betaling. Dadelyk daarna nan voormeld huis de daarin aanwezige Roerende Goederen, als Kabinet, Tafels, Stoelen, Spie- m\f geb Kachel, pluimen Bed met jkJgHEL. toebehooren, Koper-, Blik-, IJzer-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Haard-, Wasch- en Schuurgerief, enz. Yoorts 11 Hoenders en 1 Haan. Daarna in voormeld pereeel ten verzoeke van de weduwe en Erven JACOBUS BARE- MAN te Axel, in de Steenovens Axel, kadaster sectie C no. 220, groot 33 centiaren. Laatst be woond geweest door de wed. Jacs. Bare- man en te aanvaarden bij de betaling. ROMAN van Helene v. Beniczky— Bajza. ROMAN van Bret Harte. Nog voorhanden: ROMAN door Paul Oskar Hooker. No. 2. De vloek van den Leugen. ROMAN door O. Bach. No. 3. Licht en Schaduw. ROMAN door O. Bach. No. 4. Hilda Wade. ROMAN door Grant Allen. ROMAN door Arthur Roehl. ROMAN door Jules Lkrmina. de agent der geheime politie. ROMAN van Bret Harte.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 3