puike Sigaren, St, Nicolaas-Artikelen. GLUTENMEEL M- J. VAIT DIXHOORN. - Ter Neuzen. 24S Olman-, Ssschsn- en KanadaboomGn, Moogw&tcrgetij te Ter Neuzeii, Advertentien. Bericht de ontvangst van een zending Voor de a.s. feesten ontyangen Oscar Blondeel, 36 °/o El WIT, 13% VET, 96% ZUIVERHEID. a f 9,76 per 100 K G. Levering onder openbare controle. L. K. GEL UK, Zaamslag. Bedden, Matrassen, Veeren, Kapok, Houtwol, Zeegras, Vlokken, Beddetijken, enz. VEEREN enz. per K.g. gelijk. Handelsberichten. A. YAN OVERBEEKE-LEUNIS, J. J. VAN WIJCK, PROSPERPOLDER. Verbeterde positie in het leger voor fiinke, degelijke jongelui. Nederlandsch Tooneel van Gent. Hulst, 23 Nov. D A G E N. Yoorm. Nam. Donderdag 26 November 6.3 6.30 Vrijdag 27 7.1 7.82 Zaterdag 28 8.8 8.45 Zondag 29 9.23 9.56 Maandag 30 h 10.28 10.57 Dinsdag 1 11.23 11.47 Woensdag 2 December 12.9 Westkolkstraat, Ter Neuzen. geurig en gfoedlcoop - een ruime sorteering PRENTENBOEKEN, KERSTBOEKJES, BIJ- BELS, SCHEURKALENDERS, AANZICHT-, N1EUWJAARS- en FELICIT ATIEK A AR- TEN. vreemde POSTZEGELS, KINDERSPEEL- GOEDEREN, enz. een prachtige sorteering A. LEENHOUTS-HOSTE, Zaamslag, Zaterdag 5 December 1903, Ik heb nu nauwkcurig diverse Zeeppoeders onderzoeht, doeh NIETS evenaart In Vetgehalte ea In Reinigingskracht TANDHEELMEESTER, diplome erde der Tandheelkundige School van Parijs Chirurgien-Dentiste DEDP vrijheid van het Kurhaus aan om de schipbreu- kelingen op te nemen. In overleg met den commissaris van politie, den heer Sypkens, die zick ook zeer verdienstelijk gedroeg, werd alles geregeld en eenige minuten later lagen de kapitein, genaamd Giovanni Widolich met 11 man op bedden en waren in dekens gebakerd in de ruime Kurzaal. Liefderijk werden zij daar verder verpleegd en dat was noodig, want de mannen waren geheel weg, een had een been gebroken, een ander was vrij zwaar verwond aan 't hoofd en twee anderen, o. a. de kapitein, hadden been of arm gekneusd. De artsen Dr. De Niet, Vrijlandt en Hofstede, geholpen door de politie, verleenden geneeskundige hulp, met dit gevolg, dat na enkele uren het grootste gevaar voorbij was en de Italianen, enkele Oostenrijkers en Zweden, waaruit de bemanning bestond, blij- moedig op hun geimproviseerde legerstede hunne sigaret lagen te rooken. Een, wiens been gebroken was, werd per draagbaar naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. Nadat de mannen weer op ree waren ge- komen, werden zij in de kleeren gestoken (ze waren meest bijna naakt). Van het schip zelf, de Henriette genaamd en geladen met hout, is niets overgebleven een stuk van de verschansing ligt nog zuidwaarcs van de Pier, en het geheele strand is met hout- duigen bezaaid. De zuidwesterstormen van Zaterdag en Zondag zetten geheel Marken onder water. Harlingen en Sneek werden geteisterd door een ware hoos. Te Harlingen nam de wind o. a. een stapel planken op, en verspreidde die over de naastbij staande huizen. Te Amersfoort zag men Zondag de lieden op karren, getrokken door mannen met water- laarzen aan, te kerke gaan. De stad stond ongeveer half onder water, zoo zeer was de Eems gezwollen. Te Baarn stond 't water tot bij de Kerkstraat. En van Wieringerland wordt bericht, dat daar een rijtuig met zes inzittenden om werd geblazen. Uit Maassluis wordt de stranding van den stalen viermaster ^Mneme" gemeld, die geladen met salpeter, uit Zuid-Amerika kwam. De »Mueme" werd door de ,/Noordzee" gesleept. Ter hoogte van het vuurschip ,/Maas" brak toen de tros tusschen sleepboot en viermaster, en de ,/Mneme", die daarop met vol tuig binnengaats wilde zeilen, liep toen mUurvast in het zand. De bemanning werd met de stoomreddingboot //President van Heel" aan walfgezet. Een der opvarenden had zijn arm gebroken, nu al bijna drie maanden geleden, en daar 't schip al dien tijd geen haven had aangedaan, en geen geneeskundige aa« boord had, was 's mans ,/averij" er niet minder erg op geworden. Het schip wordt thans gelost, nadat herhaalde pogingen waren aangewend om't los te krijgea. Op Terschelling is gestrand de Engelsche driemastschoener Trier, te Poole thuisbehooren- de, bestemd van Antwerpen naar New-Castle. Het rolk is gered, doch het schip is verbrijzeld. Te IJmuiden is binnengekomen de trawler Brederode die het verlies van den scheepsjongen te betreuren had. Yan Wieringerwaard Zaterdagmiddag te 5 uur ongeveer woedde hier voor een klein tijdje een orkaan, verge- zeld van heel groote hagelsteenen en van een uiteenspattenden vuurbol. Behalve dat de gewone ongevallen (thans echter in sterkere mate) voorkwamen, die een hevige storm aan daken en schoorsteenen ver- oorzaakt, sloeg in deze gemeente een rijtuig met zes personen er in om, waarbij twee vrouwen zich min of meer ernstig kwetsten. Treurig evenwel liep het af met eene der passagiers van een ander rijtuig, dat op vijf minuten afstands van hier in het naburige Anna Paulowna omsloeg en in een sloot geraakte. Deze vrouw werd met moeite gered en bewusteloos in de naastbijzijnde hofstede gedragen, waar zij Zondag overleed. De storm van Zaterdag kostte te Steenwijk een menschenleven. Een alleen wonende weduwe A. Bult, wonende aan de Berg bij Steenwijk, zou nog eenige turf uit een schuurtje bij haar woning halen, toen dit wrakke gebouwtje inwoei en zij er onder werd bedolven. De zeventigjarige was onmiddellijk doodgedrukt. Vooral in het westen van Duitschland heeft de storm van Zaterdagavond geducht huisgehouden. Yan omge*asidetelegraafpalen,neervailende schoor steenen, instortende steigers en treinen die ver- traging hadden, maken wij maar geen melding. Een van de ernstigsteongelukken gebeurde te Volpke waar het dak van een //kazernewoning" door den storm vernield werd daarbij ontstond brand, en de 70 werkliedee, die op de bovenste verdiepingen sliepen, konden slechts met moeite hun leven redden, velen kregen brandwonden en een der gekwetsten is reeds o*erleden. Te Minden werd een heele rij huizen van dak beroofd, ook woei daar een fabrieksschoorsteen om. Te Hannover woedde de storm hevig. Een wind- vlaag drukte drie groote spiegelruiten van een kof- fPhuis naar binnen, zoodat groote verwoesting in bet lokaal aangericht werd. Op de Hildesheimer- weg sloeg een neervallende boomtak de geleidiugs- draad van de electrische tram in tweeen, een der stukken vie] op een juist voorbijrijdende bakkers- wagen, het paard werd door den electrischen schok gedood. Uit Weenen wordt gemeld, dat Dr. Loewenbach tijdena een sneeuwstorm Zondagochtend op denRax verongelukt is. In het westen van Schotland had men in jaren niet zoo'n zwaren storm beleefd. Te Port Patrick en op andere plaatsen werden menscheu door den wind opgenotnen en in het water ge.worpen. Bij tientallen moesten de menschen in de hospitalen opgenomen worden wegens kwetsuren. Te Sharborough is nooderpier zwaar beschadigd. De strandmuur te Lowestoft is gedeeltelijk Ver mel d. Door de Duitsche politie is de opsporing en iubeslagneming verzocht van een uit een kan- toor te Miilheim ontvreemde schrijfmachine merk ,/Reramiugton" n°. 120176 en twee eveneens aldaar verdwenen rijwielen merk Presto" en /Victoria." De dieveu hadden zich toegaug ver- schaft door insluiping en vervoerden hun buit op klaarlichten dag op een in Je nabijheid staauden handwagen. Te Londen was een chauffeur met de auto van zijn meester tegen een andere auto gereden, en de eigenaar daarvan had toen een klacht en een eisch om schadevergoeding ingedier,d. De chauffeur trok zich dat zoo aan, achtte zich zoo in zijn beroepseer veruederd, dat hij zelfmoord pleegde, door zich onder een trein te werpen. INGEZONDEN STUKKEN. In den laatsten tijd hoort men door onders heel dikwijls klagen over de moeilijkheid, om hunne zonen op fatsoenlijke wijze aan eene betrekking te helpen. Wanneer men de malaise gadeslaat in verschillende takken van handel en nijverheid, en daarbij in aanmerking neemt de geweldige concurrentie op allerlei gebied, waardoor de eischen van be- kwaamheid voor de een of andere positie in de burgermaat- schappi) voortdurend hooger gesteld kunnen worden, dan is dit niet te verwonderen. Wij gevoelen ons daarom gedrongen het publiek te wijzen op het leger, waar door de invoering der nieuwe pensioenwet, in den laatsten tijd voor het vrij- willig kader, speciaal bij de korpsen der Infanterie zeer gnnstige vooruiuichten zijn onUtaan. Sedert de invoering van de nieuwe pensioenwet hebben tal van onderofficieren de gelederen verlaten, alien met pensioen, waardoor zij in staat werden gesteld eene burger- betrekking waar te nemen, zonder onmiddellijk te hooge financieele eischen te stellen. En die burgerbetrekkingen worden aan gepensioneerde onderofficieren blijkbaar met graagte gegeveu, wijl men bijna overal met genoegen deze brave oud-landsverdedigers ziet, die gewend zijn geweest aan orde en tucht en op wier plichisbesef men staat kan maken. Bij spoor- eu tramwegen, aan tal van fabrieken als opzichter op verechillende kantoren enz., hebben zij met hun pensioen een degelijk bestaan gevonden. Het gevolg hiervan is geweest een zeer snelle bevordering van korperaals tot onderofficier. Waar het vroeger dikwijls gebeurde, dat een korperaal twee jaar moest wacbten \66r hij aan de beurt kwam voor bevordering, is dit nu geschied bij verscbeidene soms binnen twee maanden. Het behocft dan verder ook geen betoog om te verklaren, dat de jongelui, die zich vrijwillig bij het wapen der infanterie verbinden, een schoone toekomst tegemoet gaan en bij goed gedrag, dienstijver en eenige lust tot studio in korten tyd de zoo gewaardeerde fatsoenlijke onderofficiersstand kunnen bereiken. Ja voor menigeen die het wat verder in de studie gebraeht beeft is het behalen van den officiersrang niet buitengesloten. Kwam vroeger, bij de berekening van het pensioen, slechts de diensttyd in aanmerking, welke was volbracht na het 18* I event jaar, thans rekent die diensttijd reeds van af hat lfie I evens jaar. Wanneer men nu in aanmerking neemt, dat de nieuwe pensioeuwetten reeds pensioen verleenen na 1 fvjarigen werke- lijken dienst, dan kan een jongeling die op 1 Gjart gen leeftijd bij het Instructie-Bataljon in dienst treedt, reeds op 3 tjarigen leeftijd den dienst met voortdurend pensioen verlaten. Aannemende, dat hij op dat tijdstip gedurende 6 jaren den graad van sergeant ot fourier heeft bekieed, wat toch stellig geen te hooge eisch kan worden genoemd, dan geeft in dat geval de meergenoemde wet dien onderofficier reeds het recht op een voortdurend pensioen van f 198, dit is ongeveer f 4 per week, terwijl voor elk dienstjaar, dat na het 15« door hem is volbracht, genoemd peneioenbedrag nagenoeg even- redig stijgt. Tegenover die gunstige bepaling stelt de wet slechts de verplichting om tot het 50® levensjaar bij het reservepersoneel der landmacht te dienen. Overweegt men het bovenstaande ernstig, dan moet daaruit blijken, dat men in het leger voor het tegenwoordige snelle bevordering maakt en dat de overgang van den onderofficier naar de burgermaatschappij door de invoering der nieuwe pensioenwetten zeer zeker belangrijk verbeterd is. BestuurderH. WANNYN. Zondag 29 November a. s., te 2 ure, dag- vooTstelling aan gewone prijzen opvoering van De jKeldermeester, lustig zangspel in drie bedrijven, van Wesi. Vlaamsche bewerking van Lod. LievevrouwCoopman, rnuziek van Carl Zeller. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 8,75; Eogge 6,50 Wintergerst 8,25 Zomergerst f Haver 5,75 ;Erwten /ll.Paardcnboonen fDuivenboonen f Witteboonen 14,Bruineboonen f 14,—Boekweit Lijnzaad fAardappels 4,— Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo 1, Eieren per 26 atuks /1,50. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld36 stuks hoorn- ree, 34 varkens, 2 schapen, Vcrkocht16 stuks hoornvce, 24 varkens, 2 schapen. KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 47,67* a 47,70 12,v u 12, ZEETIJDINGEN. Van 23 tot en met 24 Nov. VLAG NAAM. M' Vfct on tuar. Lading. Voor Ter lenient 23 Eng. sch. Jessia 306 .Pentowan Eng. barge Dunkerqne 230 Londen idem Mazeppo 263 idem 24 Eng. s.8. Skinningrove 1495 -kinningrove Eng. barge Alice 189 Londen idem Una 224 idem Van Ter Semen 23 24 Eng. s s Noor. s.s Eng. s.s idem Eng. sch. Deen. s.s. jBelg. s.s. idem 23 Deen. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. 24 24 [Eng. sch. Van 23 Oostsluizeu afgeschut 1C66 Londen 1604 New-Castle 2199 Londen 1459 ISkinningrove ledig Golfer Triton Hailing Skinningrove Voor Silent Lizzie R. Wilce 457 Swansea Najaden 4097 Cardiff Belgica 2772 Goole Isa 417 lOslende Van dent Inger Sea Serpent Stuard Faraday Van Selzaete Alembic 1 721 'Rotterdam pijpaarde ijzer idem idem idem idem macadam ledig stnkg. 3247 Bleyth £553 Londen 3430 Liverpool 2525 New-Castle sulphaat kolen stukg. ledig ledig stnkg. idem idem ballast tot eu met 24 Nov. werden langs de alhier 29 binnenvaartuigen op- en 42 door de Westsl. 14 op- en 4 afgeschut. Op Vrijdag 27 Nov. a. s., hoipt onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader den heer CORN*. GEELUOEDT, zijn 80,ten geboortedag te herdenken. Namens de Familie, P. GEELHOEDT. Hoek, 25 Nov. 1903. Op Zondag 29 Nov. a. s. hoopt onze geliefde grootmotder JANNEKE VAN PIENBROEK, ecbtgenoote van Jan Kolijn, haar 80sten ge boortedag te herdenkdn. Hoek. Hare dankbare kleinkinderen. Het bestuur van het Muziekeezel- schap te Sluiskil maakt bekend, dat He gewone r e p e t i t i e Zaterdagavond van 7 tot 9 uur bij J AC. YAN LEU YEN te Sluiskil zal gehoudcn worden. HET BESTUUR. Ter Neuzen. Boekhandel. Ondergeteekende maakt bekend dat hij vanaf heden is uitgestald met Aanbevelend, Deurwaarder Adriaanse, te Hulst, zal ten verzoeke van den heer A. T. ROTTIER, beheerder van den Prosperpolder te St. JansteeD, publiek verkoopen des voormiddags 91/2 uur, bii zonder geschikt voor BOUWGERIEF, SCHELFBALKEN enz. Vergaderen bij opzichter Jp. Wouters, eind Veerstraat, Prosperpolder. 49, Plateaustraat 49, rechtover de nieuwe Hooge School van Gent, is dagelijks te raadplegen van 9 ure 's morgens tot 5 ure 's avonds. Wonderschoone kunsttanden, levenslang gewaarborgd, vau af 5 fr. Geheele ge- bitten van af 100 fr. Tanden zonder plaat of baakjes. Toestellen tot verbetering van misvormde verhemelten. Toestellen om mis- groeide tanden op hunne natuurlijke plaats te brengen. Gouden kronen, vijstanden enz. Vermaking of hermaking der gebitteu die door andere tandmeesters slecht vervaardigd zijn. Genezing der slechte tanden eD der ziekste mon- den. Zuivering der zwartste tanden. Alle operatien zonder pijn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1903 | | pagina 3